RSV is te redden «uchtvaart nog lang niet uit problemen Intelligent sparen bij Mees &Hope metde Meesrente-rekening. MARKTEN Damrak in de verdrukking Beurs van Amsterdam ÏÖNÖMIE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 heeft bijna 25 miljard 'ar schuld in westen '«BERLIJN Polen is banken ringen in westerse landen op iblik 24,5 miljard dollar (ruim ijDgenb) iljard iljard gulden) schuldig. IJlt is De- gemaakt door Jan Boniuk, een ad- r van het Poolse ministerie van fi- ien die betrokken is bij de onder- elingen met westerse banken over van de aflossing van de Poolse d. )ruk sprak op een symposium in >i -Berlijn over de toekomstige rol ejpolen in de Oost-West-handel. Hij at het Poolse tekort op de balans handel met westerse landen dit •'al afnemen tot omstreeks 550 mil- k-dollar (1,55 miljard gulden) als ge ld van een sterke vermindering van fyiport. HYPOTHEEKRENTE NU AL ONDER DE NEGEN PROCENT AMSTERDAM De levensverzekeringsmaatschappijen hebben traditiegetrouw als eerste gereageerd op de verla ging van de tarieven van de Nederlandsche Bank met een half procent. De hypotheektarieven van sommige maat schappijen is daardoor gedaald tot onder de negen procent. In financiële kringen is de algemene verwachting, dat de spaar- en handelsbanken dit voorbeeld gauw zullen vol gen. De discontoverlaging bij de Nederlandsche Bank heeft gis teren ook geleid tot verlaging van de daggeldrente. Die be draagt nu 5,75 procent. Tal van banken hebben ook de prij zen van de bank-, spaar- en pandbrieven verhoog. De ABN heeft de rente op de eerder aangekonidgde kapitaalobliga tielening verlaagd tot 9,5 procent. De uitgiftekoers van deze 150 miljoen grote lening is vastgesteld op 100 pro cent. Op de lening kan tot en met vrijdag worden inge schreven. Verdere opmars van de dollar AMSTERDAM De dollar heeft gisteren op de wisselmarkten in West-Europa weer terrein gewonnen, voornamelijk als gevolg van de onverwachte toeneming van de geldhoeveelheid in de Verenigde Staten in de afgelopen week. De koers van het Ame rikaanse geld bereikte tegenover verscheidene Europese munten een nieuw hoogtepunt. In Amsterdam werd de middenkoers maandagmiddag officieel bepaald op 2,8180 gulden vergeleken met een fixing van precies 2,80 van vrijdagmiddag. De onverwachte toeneming van de geldhoeveelheid met 2,7 mil-' jard dollar in één week is voor de „Fed", het bestuur van het stelsel van centrale banken in de Verenigde Staten, vermoede lijk aanleiding een verdere verlaging van het Amerikaanse dis conto uit te stellen. Dat betekent dat het renteverschil tussen de VS en Europa betrekkelijk groot blijft en dat het nog steeds de moeite loont om geld bij Amerikaanse banken te deponeren. Vandaar dat de vraag naar dollars aanhoudt. De goudprijzen daalden gisteren verder. Zowel in Londen als in Zürich bedroeg de slotprijs 406,50 dollar per ounce (31,1 gram) tegen vrijdag 420 dollar in Londen en 417,50 dollar in Zurich. Hoogovens krimpt sneller in dan voorzien IJMUIDEN De ver- mindering van het aan tal personeelsleden bij Hoogovens zal sneller verlopen dan aanvan kelijk was voorzien: 1300 banen in drie jaar. De oorzaak is de tegen vallende staalafzet, al dus een woordvoerder van het bedrijf. Hij kon nog niet zeggen, hoe veel banen er volgend jaar precies bij Hoogo vens zullen verdwijnen. De inkrimping vindt plaats via natuurlijk verloop. idhaaft winst- Afwachting van JO miljoen :'i£CHT Bredero (Vere- ctj Bedrijven Bredero) de in september uit- a'^oken verwachting, dat de elwinst dit jaar ca. 10 min De ontwikkelin- ïiiindsdien bevestigen deze arhose, zo heeft Bredero be- aijgemaakt. asnd Braas Bredero, waar- itedero voor 50 pet deel- al4t, nam onlangs de drie itjjroducerende baksteenfa- ien over van NBM-Bouw, surséance van betaling jjeert. Hier werken ca. 145 len. Overigens zal het eer- gemelde banenverlies Bvinden via gedwongen Ale bouwdivisie worden 70 e«en ontslagen en bij de di- installatietechniek 130 aisen van de 390. Bij de fa- je)gebed rijven verdwijnen ?neens banen, maar het is eniet bekend hoeveel, nje eerste negen maanden ntUt jaar is het totale aantal nineelsleden bij het bouw- kfcrn afgenomen van 3.665 efi.367. Als reden voor de umt Bredero het teruglopen jf-de orderpositie voor turn- "fprojecten in ons land. est-Duitsland ^ht hulp op -westerse liden !HEN De nieuwe re- van West-Duitsland zal litenlandse hulp vermin- sin en zal bij de hulpverle- prioriteit geven aan lan- die een pro-westers beleid en. Dit heeft de Westduit- voor economische enwerking (ontwikke- n ihulp), JUrgen Warnke, *llaard. #nke zei dat ontwikkelings- ?n met een marktecono- en met een goede staat dienst wat betreft de men- echten op een voorkeurs- ,u indeling kunnen rekenen, di een laag niveau van de voor bewapening zal pluspunt zijn. Landen die politieke model van de oJfoet-Unie volgen hoeven ol entegen niet op voorrech tte rekenen, aldus de minis tens Warnke zal de nieu- uj-egering' de komende twee met 27 procent moeten ien op schenkingen aan dkkelingslanden omdat u jer het bewind van bonds- isMier Schmidt 2,3 miljard k te veel is uitgegeven. errdoor zal een aantal toe- 3un ingen niet kunnen wor- nagekomen. Aan de ver- itingen aan internationale 4* 'ikkelingsorganisaties zal !°1er worden voldaan, aldus nke. n' krant ontvangen? Bel 5en 18.00 en 19.00 uur, za- N-liags tusen 14.00 en 15.00 nummer 071-122248 en krant wordt nog dezelfde j[J)nd nabezorgd. NA VERKOOP AMERIKAANSE KOLENGRAVERS DEN HAAG Het nood lijdende scheepsbouwcon- cern RSV, 17.000 werkne mers, is te redden. Al thans wanneer het lukt om het aandeel van RSV in een Amerikaanse ko- lengraafproject deels te verkopen. In dat project heeft RSV 400 miljoen gulden gestoken. RSV on derhandelt momenteel met Amerikaanse inves teerders, onder wie de be kende familie Hunt, over deelname in het project. Op die manier zou RSV een groot deel van de 400 miljoen gulden weer terug krijgen waardoor het be drijf er veel beter voor zou komen te staan. De problemen van RSV in de VS zijn overigens vooral de wijten aan een slechte bedrijfsvoering en niet aan het instorten van de kolenmarkt. In de staat waar de machines staan, Kentucky, is de kolenpro- ductie dit jaar vergeleken met vorig jaar met ruim 12 procent toegenomen. Deze mening heeft postgevat op het ministerie, van Econo mische Zaken naar aanleiding van een onlangs door RSV uit gebracht rapport over de toe komstkansen van het bedrijf. Daaruit bleek dat er op korte termijn minstens 1.000 ar beidsplaatsen bij RSV dienen te vervallen. Op het ministerie is men er van overtuigd dat men RSV niet failliet kan laten gaan, mede omdat er al ongeveer twee miljard gulden aan over heidsgeld in de onderneming gestoken is. Bovendien zou met het faillissement van RSV ook de bouwonderneming Vol- ker Stevin meegesleurd wor den. Dit in verband met een door RSV voor Volker ge bouwd baggereiland van 300 miljoen gulden, dat Volker ge weigerd heeft te accepteren. Ook het splitsen van RSV in verschillende bedrijven die dan afzonderlijk verder zou den moeten gaan, waarbij slechte bedrijven zouden moe ten sluiten, kan niet. De split sing van RSV zou 800 miljoen gulden kosten, zo is op het mi nisterie berekend. Hoorzitting De kamercommissie voor Eco nomische Zaken wil overigens nog deze week een gesprek hebben met de regeringscom missaris bij RSV, de heer Mol- kenboer. Bij dat gesprek zal ook minister Van Aardenne aanwezig zijn. De kamercommissie heeft gis teren achter gesloten deuren een hoorzitting gehouden over de problemen bij RSV. Naar „verluidt werden tijdens de hoorzitting weinig nieuwe za ken aangeroerd. Voornaamste punten waren een extra-uitke ring aan werknemers die bij RSV weg moeten boven nog wettelijke regelingen en or ders voor RSV van de Ko ninklijke Marine. In beide gevallen zal het nieu we kabinet uitsluitsel moeten geven. Zou RSV onder druk van de bonden vasthouden aan de ei gen regeling, dan gaat de steun van de overheid niet door, al dus goed ingelichte bronnen in Den Haag. Daarmee staat de toekomst van RSV op het spel. Stemt de RSV-top in met het schrappen van de regeling, dan valt sociale onrust bij RSV te verwachten. Over orders van de Marine voor RSV bestaat ook onenig heid. Het vorige kabinet heeft besloten de orders tot het eind van de tachtiger jaren uit te stellen. Van Aardenne en zijn collega De Ruiter (Defensie) zullen nu in onderling overleg moeten vaststellen of dat zo blijft of niet. Komen de orders van de Mari ne niet dan is RSV afhankelijk van export-orders. Portugal is daarbij in de markt. De order, waarde 1,7 miljard gulden, voor drie marineschepen wan kelt echter. Althans volgens Pvd A-kamerlid Van den Bergh. Volgens hem zou de Nederlandse regering te wei nig doen om de order binnen te halen en te weinig als te genprestatie van de Portuge zen vragen. Van den Bergh deed zijn uitlatingen na een bezoek aan Portugal, tot grote woede van Terlouw en diens collega oud-minister Van Mierlo (Defensie). Kater voor slijters ondanks toenemend gebruik van drank UTRECHT' Ondanks het nog steeds toenemen de drankgebruik in ons land kampen de Neder landse slijters en wijnhan delaren met afzetmoeilijk- heden. Door de verkoop van alcoholhoudende drank via supermarkten en groothandels blijft voor de slijters alleen de ver koop van gedistilleerde drank over. Daarom is het voor deze bran che van levensbelang dat de oveheid met spoed gaat wer ken aan een nieuwe drank- en horecawet. Dat zei voorzitter Biesheuvel van de Verenigde Nederlandse Slijters-Wijnhandelaren (VNSW) gisteren op de alge mene ledenvergadering in Utrecht. Het totstandkomen van een nieuwe drank- en horecawet dient volgens Biesheuvel een tweeledig doel. Door de drankverkoop wettelijk te ka naliseren bij de slijters én wijnhandelaren, kan de over heid vorm geven aan een sa menhangend alcoholbeleid. Voor de slijters en wijnhande laren kan de invoering van de nieu.we wet een daadwerkelij ke instandhouding van de branche betekenen, aldus Biesheuvel. Hij pleitte ervoor dat de overheid haast maakt met het alcoholbeleid. Hoge rente die maan delijks vóóraf wordt vastgesteld en bekend gemaakt. Maandelijks f3.000,- vrij opneembaar (in december f 6.000,-). Uw gehele tegoed zonder kosten beschikbaar voor de aankoop van onroerend goed. Overige opnamen 2% inhouding of 24 maanden opzegtermijn. BANKMEES HOPE NV BRITISH AIRWAYS: Concorde vliegt zonder overheidshulp LONDEN British Airways, de Britse nationale luchtvaart maatschappij, blijft vliegen met de supersonische Concor de ook als de Britse regering besluit geen geld meer in het prestigieuze vliegtuig van Brits-Frans ontwerp te steken. Zo heeft Sir John King, top man van British Airways, ge reageerd op berichten in de pers dat de regering-Thatcher vanaf april volgend jaar geen geld meer wil steken in het vliegtuig. De afgelopen vijftien jaar is er zeker een miljard pond (onge veer 4,7 miljard gulden) over heidsgeld in het toestel gesto ken en de regering wil dat de bijdrage voor dit jaar, onge veer achttien miljoen pond, de laatste is. Sir John verklaarde dat er geen sprake van is dat de vluchten met de Concorde worden geschrapt. „De voor uitzichten stemmen zeer tot te vredenheid", zei hij. In 1981 benoemde premier Thatcher Sir John King tot voorzitter van de raad van be stuur van British Airways om de luchtvaartmaatschappij op een financieel goede basis te zetten. Het is de bedoeling dat British Airways in 1984 aan de particuliere sector wordt over gedaan. Naar verwachting zul len de zes Concordes van Bri tish Airways dit jaar 100.000 passagiers de Atlantische Oceaan over vliegen en een exploitatiewinst opleveren van zes miljoen pond sterling (on geveer 28 miljoen gulden). De achttien miljoen gulden die de Britse regering dit jaar nog geeft gaan naar de bouwers van de Concorde en niet naar British Airways. Het geld wordt gebruikt voor diverse proefnemingen, waaraan ook British Airways zelf moet meebetalen. Het verlies van de Britse na tionale luchtvaartmaatschappij kwam vorig jaar uit op het re cord van 544,8 miljoen pond sterling (ruim 2,5 miljard gul den). British Airways moest vooral veel betalen voor ont slagregelingen en afschrijving, maar de exploitatiewinst groeide. De bouwers van de Concorde hebben het toestel alleen maar aan British Airways en Air France, de Franse nation'ale luchtvaartmaatschappij, kun nen verkopen. De regering van Frankrijk heeft al laten weten weinig vertrouwen te hebben in de toekomst van het dure toestel. Air France schrapte kortgeleden twee doorgaande vluchten van Washington naar Zuid-Ameri- ka en vliegt nu alleen nog maar op Noord-Amerika, evenals British Airways. Pas in 1986 opleving wereld- scheepsbouw HAMBURG De wereld- scheepsbouw zal pas in 1986 opleven. In 1984 of 1985 treedt er een dieptepunt op en zal er tussen de elf en dertien mil joen bruto register ton (brt) worden geproduceerd, zo heeft de voorzitter van het verbond van Westduitse scheepswer ven, Michael Budczies, ver klaard. Tot nu toe was 1980 het slechtste jaar met 12,6 mil joen brt. Halverwege de jaren zeventig werden er nog sche pen van in totaal dertig mil joen brt gebouwd. Budczies schrijft de vermindering van de vraag naar schepen toe aan de achteruitgang van de goe derenstroom over zee. In sep tember lag ongeveer tien pro cent van de wereldkoopvaar- dijvloot stil. LEIDEN. 8 nov. Totaalaanvoer 1442 stuks, waaronder 1103 slachtrunderen en 339 schapen 3e kwal. 6,00-6.65. worstkoeien 5.50-6.60, dlkblllen extra kwal. 9.00-14,00. Prijzen In gulden per stuk: schapen 190-235 en lammeren 200-260. Overzicht (resp. handel en prijzen): slacht runderen normaal - redelijk - stabiel; scha pen en lammeren minder - vlot - hoger. LEIDEN maandag, 8 november: andijvie 112-135; snijbonen 10; boe renkool 41-67; rode kool 25; spitskool 70-74; prei 78-96; spinazie 115-199; spruiten a 45-49, b 63-65, c 56, d 35- 89; uien 14-41; witlof 180-285; bloem kool 185-195, 8 st 140, 10 st 85; knol selderij 32-59; sla 17-53; bleekselderij 54-114; bospeen 125-131; peterselie 21-48; radijs 23-28; selderij 20-42. POELDIJK Westland-Noord. maandag 8 november 1982: alicanten 790; andijvie 99-101; courgettes 138- 169; courgettes geel 111-139; golden champioens 1030-1100; komkom mers 91 116-124, 76 108-112, 61 91- 98, 51 80-81, 41 71-81, 36 52*65. 31 33-40, 26 25; komkommers krom 112-134, grof stek 72-89; komkom mers fijn 41. mid 61; minikomk. 20 60. 15 55. 10 34; muscaat 1240-1280; Het zal nog ialer twee jaar duren <%dat er een eind komt de financiële proble- )ti van de grote lucht- - rtmaatschappijen. ut Hammerskjoeld, al leen directeur van de ernational Air Trans- t Association (IATA), dit gisteren in zijn toe aak waarmee hij de vergadering van de anisatie in Genéve nde. De IATA schat gezamenlijke verlies de 122 aangesloten dienstmaatschappijen >r 1983 op 2,3 miljard lar en voor 1984 op 1,4 jard. nmerskjoeld zei erbij dat ramingen nog aan de op timistische kant zouden kun nen zijn als er van het herstel van de wereldeconomie waar op vele rekenen niets terecht komt en de vraag naar lucht vervoer niet gaat toenemen. Dit jaar zullen de IATA-maat- schappijen gezamenlijk een verlies van meer dan twee miljard dollar lijden. Aan het begin van het jaar werd nog gehoopt dat het bij 1,9 miljard zou blijven. De grote luchtvaartmaatschap pijen hebben het zwaar te ver duren als gevolg van de reces sie, de achteruitgang van het toeristenverkeer die de inflatie meebrengt en de stijging van de rente met vijftig procent in 1981. De hoge rente is voor de luchtvaart een ernstig pro bleem omdat grote bedragen moeten worden geleend voor het aanschaffen van nieuwe zuinige vliegtuigen. Volgens Hammerskjoeld heb ben de luchtvaartmaatschap pijen de problemen gedeelte lijk aan zichzelf te wijten om dat ze met teveel vliegtuigen blijven vliegen. De IATA heeft daar al meermalen op gewezen maar de meeste di recties vinden dat een andere maatschappij maar moet in krimpen en houden teveel ca paciteit voor het geval de vraag plotseling begint toe te nemen. „De koek is echter niet groot genoeg voor de hap pen die iedereen wil en denkt te kunnen nemen", aldus Hammerskjoeld IATA-president Armin Bal- tensweiler, voorzitter van de raad van bestuur van Swissair, merkte op dat het aan „collec tieve waanzin grenst als de luchtvaartmaatschappijen drif tig op hetzelfde segment van de markt blijven jagen terwijl hun pogingen onder de huidi ge economische omstandighe den tot mislukken gedoemd zijn. Het is al even zinloos om in een recessie extra capaciteit op de markt te brengen alleen omdat de inkomsten daaruit dringend nodig zijn". De maandag begonnen jaar vergadering van de IATA zal hoofdzakelijk gewijd zijn aan de bespreking van mogelijkhe den om uit de rode cijfers te geraken. Over de tarieven zal pas in de volgende vergade ring van de tariefcommissie van de organisatie, op 16 no vember, worden beraadslaagd. Het is geen geheim dat beslo ten zal worden tot een algeme ne verhoging van de tarieven voor het vervoer van passa- gers en vracht e IATA-maatschappijen staan voor de vrijwel onmoge lijke taak in het lopende de cennium winstmarges van zes tot tien procent te boeken wil len zij de noodzakelijke inves teringen van 104 miljard-dol lar (290 miljard gulden) kun nen financieren. Ongeveer de helft daarvan gaat in nieuwe vliegtuigen zitten, waarbij de top van de kapitaalsuitgaven ongeveer in 1985 te zien zal zijn wanneer de huidige la waaiige, brandstofverslinden- de toestellen aan de kant wor den gezet en omstreeks 1990 wanneer de eerste generatie straalvliegtuigen met brede romp uit de dienst worden ge nomen. Het enige alternatief voor een winstmarge van zes tot tien procent is een bedrijfs tak die op grote schaal wordt gesubsidieerd of de gijzelaar van de kredietmarkt wordt De luchtvaartmaatschappijen hebben blijkens het jaarver slag van de IATA nog steeds een te grote capaciteit. Zo vendien leed de luchtvaart een verlies van zeker een miljard dollar (2,5 miljard gulden) als gevolg van onwettige prijsver lagingen voor vliegbiljetten, die wel zeventig procent be droegen. Nog eens 600 miljoen dollar (1,5 miljard gulden) aan mogelijke inkomsten werden geblokkeerd door nationale deviezenbepalingen, vooral in Afrika. Enige vooruitgang werd met het terugdringen van verlie zen geboekt door middel van personeelsinkrimping, bevrie zing en zelfs verlaging van lo nen en salarissen, uitstel of af stel van vliegtuigorders en de verkoop van bezittingen. Naar het oordeel van het IATA-be stuur komt er pas merkbare verbetering in de resultaten van de luchtvaartmaatschap pijen als de recessie voorbij is. Als de wereldeconomie zich het komende jaar herstelt zou den de verliezen kunnen wor den verminderd tot 1,4 miljard dollar (3,9 miljard gulden) en kan het passagiersvervoer 4,2 procent toenemen. Desondanks zullen de rentebe talingen van de IATA-maat schappijen verder stijgen, 1,6 miljard dit jaar tot 1,7 mil jard dollar in 1983 en 1,8 mil jard dollar in 1984. AMSTERDAM Het Damrak is de nieuwe beursweek nogal somber begonnen. Over een zeer breed front moesten de koersen van de actieve fondsen achteruit, waarbij vaak forse verliezen op traden. De obliglatie- markt kon zich redelijk handhaven met meestal nagenoeg onveranderde koersen voor de staats fondsen. Een nieuwe staatslening zit er volgens de beurs nog even niet in. Ook op de lokale markt waren veel koersen lager, maar over het algemeen viel de schade nogal mee. Wel flink in trek waren de maandag voor het. eerst verhandelde claims Wes- sanen, die hun leven begon nen op 2,05, wat fors boven de theoretische waarde lag. De oude aandelen bleven nage noeg onveranderd op f 85. Flauw waren aandelen We- reldhave. Nu de overneming door het pensioenfonds PGGM van de baan is, stapten veel beleggers uit het onroerend- -goedfonds. De voorspelling van Fokker van een verlies ƒ10 min dit jaar had de beurs doen schrikken en de aandelen daalden flink. Op de optiebeurs werden maandagochtend 2189 contrac ten verhandeld met Philips als koploper. Voorts ging de han del in opties Gist-Brocades van start. Miljarden- tekorten In een tijd van miljardentekorten zijn er gelukkig ook nog meeval lers. Zo laten personeelstekorten van tijdelijke aard zich uitstekend oplossen. Niet kostbaar en zon der pijnlijke maatregelen. Mits u daarvoor tenminste Tempo-Tearn kiest. Dan bent u verzekerd van kwaliteit, service en a la minute kontakt. Of het nu gaat om een leidinggevende functionaris, een technische medewerker of een hele ploeg inpakkers. Voor horeca, office, gezondheids zorg of industrie. Tempo-Team. gewoon fijn dat ze er zijn. Doen Daar zijn wij toch voor. uitzendorganisatie kkk tempo-team hoofdfondsen Gist Brocades Heineken Heineken Hold. Holl.Beton Gr. 31.80 87.80 85,70 174,00 126.50 45,00 95.00 87.00 79,80 77.00 14.60 v Ommeren Pakhoed Holding Rodamco Rollnco Ver.Bez.VNU Volker Stevin beurs 8-11 beurs 9-11 94.80 112.00 125.00 125.20 120.00 21.30 21.30 42.00 41.80 41,70 41,30 28,80e 28,60e 244,20 242.80 123.40 239,30 237.70 178,60 206.00 200.00 55.30 55.30 24.60 91.00 90.00 overige aandelen Beilndo Berk el P Blydenst C Buhrm. Tett. Ca land Hold Calvé D cerl kt 6 pet eert CSM CSM c Ceteco EMBA Eriks Fokker 63.00 63.00 79.00 79.50 705.00 705.00 70.50 70.00 28.40 28.00e 405.00 403.00 62.00 61.00 109.00 108,50 46,50 48,00 370.80 371.80 17.00 16.50a 735,00 722.00 72.20 72.20 62.20 62.00 116.50 114,50 123.00 123.00 121.00 127.00e 122.50 125.00 29.70 30.00 31.00 30.20 276.00 270.00 11,00 10.80 370.50 375.00 61,00 60.00 Idem 1-4 Mulder Ml|nb. W. Ned. Crediet Ned. Scheep Ned. Springs!. Palembang Pont Hout Rohte Jlsk Rommenholl. Rijn-Schelde Schlumberger 1100,00 1050.00 - 590.00 295.00 290.00 25.80 25.00 135.00 138.00 24.20 23.70 218.00 217.00 - 3800.00 685.00 685.00 62.80 62.30 58,00 57.00 50.20 29.10 31.00 36.10 35.50 137.00 137.00 67.00 66.50 94.00 94.00 17.50 17.80b 202.00 208.00 405.00b 420.00b 395.00 412.00 98.00 100.00 300.00 297.00 17.00e 17.00e 65.80 65.20 76.20 76.50 42.00 83.00 58.90 83.50 58.90 17.00 32.50 32.50 55.40 55.20 15.90 16.10 177,00 180.00 46.50 79,00 47.00 Holl. Sea Search Hunter D. HVA-Myen eert 47.00 60.50 26.80 26.70 48,20 49.30 140.50 141.00 34.00 35.50 224.00 215.00 114.50 114.00 Schuttersv. Slavenb. Bank Smit Internat. Textiel*?*». Tilb. Hyp.bk. Tw. Kab.H. Twynstra en G. Ubblnk Ver Glast. Vmf-Stork VRG Gem! Bez. Wegener c certo Westhaven Asd. Wolters Sam som 134.00 24,50 78.00 52.80 72.80 81.00 72.00 126.00 16,30 60,00 240.00 55.00 23.00 17.7Q 6.00 6.00 27.20 88.50 10.00 26,80 Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH 144,00 143.00 30,00 31.00 67.50 67,50 136.00 140.00 50.20 49.50 32.00e 32.70 29,50 29.90 23,30 23.00 85.50 85,00d 146.00 150.10 67.00 70,00 25.60 24.20b 64,00e 66.00 164.80 165.30 119.00 119.00 124.70 124.70 111.30 110.70 192,00 193.50 126,00 125.00 156.00 158.50 1130.00 1102.00 120.00 121.00 587,00 588.00 325.00 327,00 86,60 87.40 46.50 45.00 134.00 135.00 190.00 194.00 98.50 98.00 115.00 116.00 117,00 108.00 185.00b MHV Adam Moeara Fn ld 1-10 54.20 54.00 10.50 11.00e 388,00 393.00 4990.00 4950.00 Col.Growlh 22.50 23.80 33.70 18.00 22.80 24.00 34.00 beurs van New York Canadian Padfl Cons. Edison Goodyear IC. Indus Inco Ltd. IBM Corp 34 3/4 34 3/8 38 37 1/2 49 7/8 49 1/2 34 33 3/4 5 1/4 5 1/4 62 1/8 62 1/8 28 3/4 28 3/4 18 1/2 18 1/4 29 5/8 29 5/8 28 28 3/4 10 1/2 9 3/4 37 3/4 32 3/4 32 1/2 35 34 19 19 43 1/4 42 3/4 93 1/4 91 1/4 30 1/2 30 32 1/2 31 1/8 91 7/8 90 56 1/2 32 31 43 1/2 9 7/8 9 7/8 84 3/8 83 1/4 Sears Roebuck Shell Oil So. Pacific St Oil Ohio US Steel United T< Wesllngh Wool worth 43 1/2 42 1/8 81 3/4 82 1/2 26 1/8 25 3/8 40 1/4 39 3/4 26 3/8 25 5/8 16 5/8 16 3/8 34 3/8 33 3/4 23 1/2 23 1/8 30 1/2 39 40 1/8 39 1 36 1/8 36 1/4 31 30 1/4 72 1/4 72 1/2 10 7/8 113/8 37 3/4 37 6/7 26 3/8 26 3/8 buitenlands geld (Prijs In guldens) I (100) 5.30 5.60 (100) 107.25 110.25 (10.000) 17.75 20.75 (100) 2.30 3.00 (100) 35.75 38.76 (100) 36.75 39.75 (100) 29.60 32.50 (100) 15.36 15.66 I (100) 2.20 2.50 (100) 3.26 4.05 (100) 49.00 52.00 (100) 3.05 4.45 3,55 3.65

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13