Voorkeur Kieft boven Koolhof Joegoslavië te sterk voor schaakploegen De thuisblijvers lijken wel zot Elmex-Tours VOOR INTERLAND NEDERLAND-FRANKRIJK: Weer rust in KNAU .onder de. SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 PAGINA 11 Overheid sponsort paardesport JEN HAAG Oud-minister De Coning (Landbouw en Visserij) leeft namens de overheid een lieuw contract afgesloten met de nternationale paardensportorga- lisatie FEI en Volvo, voor de ponsoring van springwedstrij- |en. Dit na overleg met het be- i lrijfsleven. Het contract loopt s /oor twee jaar. Het contract kan ioor de overheid in juni 1983 te- ien een maximale vergoeding |van 325.000 afgekocht worden, r Dit blijkt uit antwoorden die De (oning zelf vlak voor zijn over- tap naar Sociale Zaken heeft ge- ■j reven op vragen van het Kamer- id Tazelaar (PvdA). Henri Leconte verslaat Mats Wilander STOCKHOLM In de fi- nale van het Grand Prix- tennistoernooi in Stocholm heeft de jonge Fransman Henri Leconte tegen alle verwachting en hoop van de Zweedse toeschouwers in Mats Wilander met 7-6 en 6-3 verslagen. Het is voor Leconte, die door een zege in de halve finales op de laatste tijd zo succesvolle Pool Wojtek Fibak de eindstrijd bereik te, zijn eerste zege in een groot internationaal toer nooi. NSF contra Zuid-Afrika DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) adviseert zijn leden, met inachtneming van de reglementen van de interna tionale sportorganisaties, zich te onthouden van sportcontacten met Zuid-Afrika. Dit betekent dat vriendschappelijke sportcontacten worden ontra den, maar dat rekening wordt gehouden met de verplichtingen die voortvloeien uit het lidmaat schap van internationale sportorganisaties. Iedere vorm van sanctie wordt door het bestuur van de NSF van de hand gewezen. Gezien de na tionale en internationale discussies over deze situ atie, waarbij de sport steeds meer wordt betrok ken, heeft het bestuur van de NSF gemeend nu een standpunt te moeten bepalen. Dit is gebeurd met inachtneming van de verschillende opvattin gen van de aangesloten sportorganisaties waarmee onlangs overleg heeft plaats gevonden, mede naar aanleiding van de brief van de toenmalige minis ter van CRM van 30 augustus 1982. Tips voor Duindigt NOOTDORP Elf draverijen staan er morgen middag op het programma van de draversbaan van Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: AALBURGPRIJS. Vivace Fortuna, Viva Cede en Vanessa Hanover. ACHTERBERGPRIJS: Venezuela, Victoria B en Une du Petal. AKERSLOOTPRIJS: Urchin Melodie. Tilly Prise en Urgit. ALBLASSERDAMPRIJS: Vanity Star, Utra Regina en Vico van Echten ALMELOPRIJS: Un deux Trois, Tiny's Boy en Urani Westfrisia AMATRICEKAMPIOENSCHAP X: Usta Hanover, Sonja Quinio en Umber Oostwijck AMELANDPRIJS: Truus van Alphen, Upper Prince en Vlier du Bois. DE ZILVEREN ZWEEP: Serge Buitenzorg, Star Laguna en Ovatio. AMERSFOORTPRIJS: Udet Star, Sal Geluk en Ster Wittestein. AMSTELVEENPRIJS: Remembrance, Tachos Hanover en Theoel ALMELOPRIJS(tweede afdeling): Uno van de Lente, Uffi D en Trijntje INOC ZOEKT CONTACT EUROPA TEL AVIV Het Israëlisch Olympisch Comité (INOC) zal trachten aansluiting te krijgen bij de Europese Olympische Raad in plaats van het lidmaatschap van de Aziatische Olympische Organisatie. Deze stap volgt op de bevestiging door het organisatiecomité van de Aziatische Spelen dat Israel is uitgesloten van deelneming aan dit evenement, dat op 19 november in New Delhi begint. Volgens het comité is deze beslis sing genomen uit het oogpunt van veiligheid. De voorzitter van het Internationale Olympi sche Comité, de Spanjaard Juan Antonio Sama ranch, betuigde volgens een Israëlische woord voerder zijn steun aan het plan. „Hij beloofde over deze zaak met de Europese Raad contact op te nemen. Hij waarschuwde er wel voor dat Oosteuropese landen vermoedelijk Israels lid maatschap niet zullen aanvaarden" Machinist mag treinstel afhaken DEN HAAG De Neder- landse Spoorwegen mogen treinstellen met baldadige voetbalsupporters laten staan. De machinist die dat op 25 september deed met een treinstel vol FC Twen- te-supporters had gelijk, zo vindt minister Zeevalking (Verkeer en Waterstaat) uit het oude kabinet van Van Agt. In antwoord op schrif telijke vragen van het twee de-kamerlid Lankhorst (PPR) schrijft hij dat de vervoersplicht van de NS vervalt als de reiziger zich niet aan het algemeen re glement vervoer houdt. ROTTERDAM Met Ed- vard Metgod als debutant n het doel en Ronald Spelbos in zijn zevende in- erland voor het eerst in le rol van laatste man, legint het Nederland elf- al morgen aan het rriendschappelijke duel iet Frankrijk, de num- ler vier van het jongste oernooi om het wereld- ;ampioenschap. In de ba- iisopstelling voor de ont- noeting met de „Haan- jes", die vorig jaar ver antwoordelijk waren voor de eliminatie van Oranje >p weg naar de eindron- len van het WK in Span- e, heeft bondscoach Kees lijvers geen plaats inge ruimd voor Rene Hofman en Jan Wouters, die vrij dag bij verrassing in de selectie werden opgeno men. Rijvers wil ze vooral ifeer laten proeven, maar het is aannemelijk dat in elk geval één van het duo nieuwelingen alsnog zou mogen opdraven. rkelijk bij de opstelling, voor het duel dat in de Kuip wordt gespeeld en waar mor gen nog geen 20.000 kijkers «orden verwacht, is voorts de positie van wisselspeler van awel René van der Gijp als Jurrie Koolhof. De bij de Lo- reren acterende rechterspits lebuteerde immers zes weken [eleden verdienstelijk tegen le met 2-1 verslagen Ieren en de PSV-er toont zich met een Het Nederlands elftal speelt in de volgende samenstel ling: Metgod; Wijnstekers, Spelbos, Van de Korput, Boeve; Rijkaard, Valke, Ophof; Gullit, Kieft, Tahamata. Wis selspelers zijn: Schrijvers, Van der Gijp, Wouters, Kool hof en Hofman. Bondscoach Hidalgo van Frankrijk kiest uit de volgen de spelers: Ettori, Tempet, Amoros, Battiston, Bossis, Lemoult, Tusseau, Tresor, Fernandez, Ferreri, Platini, Tigana, Brisson, Ferratge, Stopyra en Roussey. ADVERTENTIE Alles m boek|e Fieisverzorgingvraag ANWB boekhandel, lietsenvakmon. VW of overmaking van I 14 50 op poslgiro 234567 slichling fiets» Amsierdom gemiddelde van precies een treffer per wedstrijd de laatste weken aanmerkelijk zelfver zekerder dan Europees topsco rer Wim Kieft, die morgen in eerste instantie het vertrou wen van de bondscoach krijgt. Rijvers: „Ik ben gedwongen snel een betrekkelijk groot aantal jongeren in te passen en ik wil met name Kieft een kans geven in een aanval met drie spitsen, rekening houdend met de wedstrijd tegen Malta". Behalve over de meest offen sieve linie heeft Rijvers ook nog volop twijfels over het middenveld. Na zijn goede spel van zondag tegen Fortuna S. koos Rijvers Feyenoorder Mi chel Valke als regisseur, maar die zal in de toekomst in elk geval dienen te concurreren met Gerald Vanenburg en mo gelijk Jan Peters, die echter als nadeel meedraagt wellicht minder vaak voor Oranje be schikbaar te zijn en in feite model staat voor een voor meer kandidaat-internationals geldende situatie. Rijvers: „Met Jan zelf heb ik al lang afspraken gemaakt. Maar bij hem liggen dezelfde problemen als bij diverse -an deren. Over hun situatie be staat geen volledige tevreden heid om te kunnen zeggen dat je er op langere termijn je ge loof op kunt baseren. Met Pe ters is wel afgesproken dat hij er bij geweest zou zijn als Val ke geblesseerd zou zijn ge raakt. Vanenburg speelt het zelfde soort korte spel als Pe ters, die echter geroutineerder is. Maar ik weet dat Jan ook anders kan en misschien ook wel wil, zeker als de formatie aan hem is aangepast". Zekerheden „Ik wil gewoon de zaak be hoorlijk doorpraten, zoveel mogelijk zekerheden inbou wen. Van Van der Gijp, Taha mata en Spelbos is het niet ze ker of ze er tegen Malta weer bij kunnen zijn. Misschien spe len ze daarom morgen alle drie maar een halve wedstrijd. Van de Korput heeft meteen gezegd: Ik ben vrij. Van Breu- kelen ook. Maar zij zijn de eni gen. Bij Tahamata en Van der Gijp is er hoop, bij Spelbos ligt dat moeilijker. Daarom, er is een intensiever contact nodig, tussen de trainers van de be treffende clubs en mij en tus sen KNVB en clubs. Vorig sei zoen werd me kwalijk geno men dat ik te weinig contact met de leveranciers voor Oranje had, daar ben ik mee begonnen en dat loopt goed, maar concreet is er nog niet veel bekend. Ik zal er dan ook naar streven eerder meer, dan minder naar clubs te gaan en denk daarbij aan een keer of vier per seizoen", daarmee richting sectiebestuur alvast een schot voor de boeg los send. Het centrale tweetal Van de Korput-Spelbos zal net als Ben Wijnstekers en middelste mid denvelder Edo Ophof voor de discipline in het nog niet al te evenwichtige geheel moeten zorg dragen. Rijvers: „Zonder de zekerheid van dergelijke spelers in je elftal kun je met het voetbal dat wij verstaan niet voorop lopen". Noodzaak Verder greep Kees Rijvers de mogelijkheid aan om nog eens zijn visie te geven op de vol gens hem bittere noodzaak het apparaat van „Zeist" te profes sionaliseren. De bondscoach, die al enkele malen liet mer ken weinig gelukkig te zijn met bijvoorbeeld de wijze waarop de zaken rond Oranje geregeld worden: „Voorlopig denk ik nog niet verder dan eind november", doelend op de voor de 22ste van deze maand geprogrammeerde na jaarsvergadering van de sectie betaald voetbal. Ik loop al maanden te verkondigen dat bepaalde posities beter bekleed moeten worden. Dat wordt vertaald alsof ik zonodig een hulpje naast mij moet hebben, maar dat is maar een klein stukje van het geheel. Het gaat erom dat er een betere struc tuur komt te liggen. Nu heb je nog vier kolommen elk op hun eigen manier georganiseerd. Alleen als kwalificaties een feit zijn vallen alle muren weg. Ook intern zijn er echter Kees Rijvers heeft het ook voor de interland met Frankrijk niet makkelijk met zijn keuze. allerlei mogelijkheden die stap vooruit te zetten. Het had trouwens al veel eerder ge kund. Wat dat betreft hebben we vooral in 1974 een grandio ze mogelijkheid voorbij laten gaan". Rijvers wilde niet zo ver gaan door te bevestigen dat hij zijn functie eventueel ter beschik king zal stellen als de binnen kort te verwachten „oplos sing" hem .niet zint. „De ge- brekkkige structuur is wel de reden dat ik om zo'n lange pe riode voor een contract heb gevraagd. Het is ook geen leu ke gedachte om ergens aan te beginnen en het dan zomaar te laten liggen. Bij Twente en PSV was ik een paar jaar bezig voor het goed begon te lopen. Die situatie hoopte ik ook hier aan te treffen, maar dat is niet het geval. Het grootste pro bleem is daarbij niet het Ne derlands elftal of de persoon die de portefeuille professio neel zou moeten beheren, het gaat om een stuk visie, waar uit een goede structuur kan ontstaan. We praten te weinig over de jeugd en zijn er te wei nig mee bezig". WILLEM PFEIFFER ZWOLLE Cor Brom wordt de op volger van Bas Paauwe jr. als hoofdtrainer van PEC Zwolle. De oe- fenmeester uit Vin- keveen en zijn nieuwe werkgever hebben gistermid dag een principe- akkoord bereikt over een contract, dat tot en met het eind van het sei zoen geldt. Brom treedt op 15 november in dienst van PEC Zwolle. Aanstaande zondag Brom was werk- zit Rinus Israel, die zaam als trainer de laatste weken als van onder meer assistent de coa- Ajax, Sparta. Fortu- ching waarnam, na Sittard en Wa- nog op de bank. terschei. DEN HAAG In de atletiekunie worden geen wijzigingen doorgevoerd in het trainersbestand. Enige weken geleden ont stond er in de bondstrainersstaf oppositie tegen coördinator Her man Buuts. De problemen, die er toe dreigden te leiden dat eni ge vaktrainers zouden opstappen, zijn inmiddels opgelost. Alle coaches hebben inmiddels hun contract met de KNAU onderte kend. Daarmee is de rust in de atletiekunie grotendeels terugge keerd, hoewel een aantal opstandige trainers nog definitieve op heldering van Buuts wil over een eventueel aan collega Wil Westphal gedane toezegging over uitzending naar de Spelen van Los Angeles in 1984. Er is inmiddels wel een contactcommissie geinstalleerd bestaande uit Scharn, Verhoorn en Westphal, die de ideeën van Buuts moet toetsen. LUZERN De Neder landse schaakploegen hebben een slechte ne gende ronde van de Olympiade in Luzern ach ter hun naam staan. Bij de heren heeft Joegoslavië in het duel met Nederland een voorsprong van 2-1 en in de afgebroken partij tussen Kovacevic en Van der Wiel valt, normaal ge sproken, niet op Neder landse winst te rekenen. De dames, die ook tegen Joegoslavië speelden, ver loren met 2-1. Op het vierde bord van de he ren werd de basis gelegd voor „Wanneer een trainer wordt ontslagen zal ik daar nooit begrip voor opbrengen. Al denk ook ik dat er nauwe lijks andere oplossingen zijn. Degene die verantwoordelijk is moet opstappen, niet dege ne die schuldig is of zijn. Maar ik vind dat je dan wel over een groot aantal oorza ken heen stapt. Ik ben er al tijd van uitgegaan dat ik in deze functie overbodig ben zo gauw ik niet meer bij de spe lers overkom. Daarvan is ge- lukig nog geen sprake". (Trainer Rob Groener van FC Twente daags voor zijn ontslag in de Twentsche Courant) Een voetballer kan zich tij dens de wedstrijd wel eens inhouden zonder dat het op valt. Wordt hij even geraakt, dan gaat hij er meteen bij lig gen. Wij zitten soms van kop tot teen onder het bloed, maar moeten in etappewed strijden toch verder. Er wordt van een wielrenner vaak meer verwacht dan de mensen mogen vragen. Ze willen iedere dag, dat je wint. Maar de mensen zien niet wat je normaal gesproken ei genlijk meemaakt. Ik heb vroeger ook altijd gedacht. dat ik me snel bij de profs zou kunnen aanpassen. Maar al snel wist ik in het geheel niet meer wat ik aan het doen was". „Je hoeft maar één goal te maken en je hebt goed ge speeld. Niemand heeft het nog over de tien andere kan sen, die je misschien wel ge mist hebt. Dat is iedereen binnen de kortste keren ver geten, behalve als je niet ge scoord hebt. Dan kunnen ze uren blijven dóorzeuren hoe je het wel en juist niet had moeten doen. Het probleem is: als je hier in Nederland één jaar goed speelt, ben je meteen een topspeler. Ook al neem je dat woord zelf nooit in je mond". En: „Ik wil voetballen, vind dat spelletje nog steeds leuk. Al ben ik er nu al achter dat je in de jeugd toch het leukste speelt. Daar zijn de belangen min der groot, je krijgt minder opdrachten, er is minder pu bliek en er zijn geen verslag gevers. Déar speel je nog echt om het spel, nu is dat wat minder. Je moet scoren. Het maakt niet uit hoe je het doet. Want of het nu een hele mooi goal is of niet, ze tellen allemaal even hard". „Ik heb het in de eerste plaats voor Bettine gedaan. Als ik had geweigerd, was zij misschien wel verloren ge gaan voor de sport. Dat wilde ik niet op mijn geweten heb- Wim Kieft: topspeler. ben". En: „Ik ben aangesteld als bondscoach en als zodanig zal ik me ook gedragen. Mijn zorgen strekken zich uit over de hele selectie. En laat nie mand denken dat ze met mij een loopje kunnen nemen". En: „Stel nou dat Bettine straks in de Top-12 tweede of derde wordt. Wie heeft het dan gedaan? Precies, de coach. Die krijgt dan de wind van voren. Maar daar heb ik maling aan". ;,Als ik die man zie, dan denk ik: een glibber. Ik zou graag iets anders willen den ken, maar dat lukt niet en dat kan ik verder ook niet helpen. Ik vind Van der Kroft een beetje een Raspoe- tin: hij vleit zijn rivalen. De meesterlijke wijze waarop hij zich destijds met zijn'kont in het sectiebestuur betaald voetbal heeft gedraaid, is symbolisch voor zijn metho den. Overal waar hij een hand vrij zag, drukt hij de zijne in. Lid zijn van het sec tiebestuur betaald voetbal is voor Van der Kroft klaarblij kelijk de grootste glorie in zijn leven. De benoeming verschafte hem immers weer een poosje de mogelijkheid om de zondag gratis door te komen, niet zelden geëscor teerd door zijn invloedrijke vrouw, die hem gedurende zijn verkiezingstoernee als een ijsbreker vooraf ging". (Columinst Jan D. Swart in het weekblad Panora ma) „De Nederlandse volleyballer beschikt, over het geheel ge nomen, over meer intellect dan zijn Belgische collega, maar komt daarentegen als het op werklust aankomt weer een heel stuk tekort. Doordat wij Belgen die werk lust wel bezitten, kunnen we nog goed met jullie concurre ren. Als we deze tweei com ponenten nu eens konden sa menvoegen, zouden we een wereldteam op de been kun nen brengen. Ook de menta liteit verschilt tussen onze beide landen. Jullie noorder lingen slingeren veel meer venijnige taal onder het net door dan wij. Als ik bijvoor beeld Loek Willemstein en Marco Brouwers tegen elkaar bezig hoor, dan klapperen mijn oren. Ik vind het jam mer dat ze in Nederland tij dens een wedstrijd meer pra ten dan ballen". (Jef Mol van Starlift/Voor-. Jef Mol: mentaliteit. burg in het maandblad Volleybal) „Reizen is helemaal niet no dig voor de bondscoach. Wat zeg ik? Misschien hebben we op deze manier wel helemaal geen bondscoach meer nodig. Iedere speler spreekt zijn wensen in op een computer en als de penningmeester op de knop drukt, rolt de opstel ling er kant en klaar uit. Die kant gaat het op ook natuur lijk. Bondscoaches zijn eigen lijk toch alleen maar lastpos ten. Buiten het feit dat ze steeds op reis willen, laten ze ook op andere gebieden nog wel eens hun stem horen en dat zit het bestuur niet lek ker. De jongens van dat col lege weten best wel wat ze moeten doen en op reis kun nen ze zelf nog veel beter". (Columnist Nico van der Zwet Slotenmaker in de Telegraaf) de waarschijnlijke nederlaag van Nederland tegen Joegosla vië. Daar speelde Van der Sterren een Ben Oni tegen Hulak nogal ongelukkig. Tim man en Sosonko speelden re mise tegen respectievelijk Lju- bojevic en Gligoric en Van der Wiel brak onoverzichtelijk af tegen Kovacevic. Van der Sterren kwam slecht uit de opening. Hulak had alle troeven in handen door een actief stukkenspel en een vloed van pionnen op de da mevleugel. Wit-speler Van der Sterren had nauwelijks tegen spel. In het centrum probeerde hij nog een tegenaanval te ens ceneren, maar Hulak weerde het schijngevaar gemakkelijk af met een dame-offer en dwong de beslissing af door twee verbonden vrij-pionnen op de damevleugel. Timmans tegenstander Ljubo- jevic heeft tot nu toe in Lu zern niet alleen sterk gespeeld, hij heeft ook een uitstekende score op zijn naam staan. Er kwam een actuele variant van het Siciliaans op het bord, waarmee Gelier tijdens het in terzonale toernooi van Moskou successen had behaald. De Ne derlanders hadden echter tij dens de voorbereiding op de Olympiade gezien dat de ge volgen voor zwart, in dit geval Timman, niet verschrikkelijk behoefden te zijn. Timman kreeg dan ook vrij snel een ge lijkwaardig eindspel op het bord dat hem noch Ljubojevic winstkansen bood. Sosonko gebruikte tegen Gli goric weer zijn geliefde Cata laan en leek daarmee op de goede weg. De Joegoslaaf werd gedwongen zijn stukken wat ongebruikelijk op te stel len, maar hij hield zijn stelling actief. Sosonko bemerkte snel dat er van Gligorics opstelling zowel kracht als dreiging uit ging en omdat hij de zaak niet helemaal vertrouwde bood hij remise aan. Terecht, want in de slotstelling stond Gligoric, die de deling van het punt aanvaardde, zieker niet slech ter. De nederlaag voor de dames werd aan het eerste bord gebo ren, waar Carla Bruinenberg na de opening een pion inle verde bij Lazarevic. Het was het begin van het einde. Belle en Maksimovic deelden het punt na harde strijd en Van Pareren en Macek deden het zelfde onmiddellijk na de ope ning. Het verloop van de partij tussen de Rus Kasparov (wit) en de Engelsman Nunn (zwart) was: 1. d2-d4. pg8-f6, 2 c2-c4, e7-e6; 3 pbl-c3, c7-c5; 4.d4-d5, e6xd5; 5.c4xd5, d7-d6; 6. e2-e4, g7-g6. 7.f2-f4, l£8-g7. 8. Ifl-b5, +pf6-d7; 9 a2-a4, pb8-a6; 10 pgl-f3p, a6-b4; 11. 0-0, a7-a6; 12 Ib5xd7, +Ic8xd7; 13. f4-f5, 0-0; 14 lcl-g5, f7-£6; 15. Ig5-f4, g6xf5, 16. If4xd6. Id7xa4; 17. talxa4, dd8xd6; 18. Nederland-Canada 2-2; Sowjet-Unie-Honga- rije 2.5-1.5; Ver Staten-Tsjechoslowakije 2,5-1.5; Engeland-Frankrijk 3.5-0.5; Joegos- lavie-Cuba 3-1; Zweden-Zwitserland 2-2; Spanje-Oostenrijk 2.5-1.5; Denemarken-In- donesie 2.5-1.5; West-Duitsland-Australie 2-2; Israel-IJsland 2-2; Roemenie-Bulgarije 3.5 - 0.5. Stand: 1. Sowjet-Unie 22,5; 2. Verenigde Staten, Groot-Brittannie 21,5; 4 Roemenie. Canada 21; 6. Hongarije. Joegoslavië. Nederland. Tsjechoslowakije 20.5; 10 West-Duitsland. Wiel afgebroken. Van der Sterren-W rw; ISJL A\ 0-1. West-Duitsland-Roemenie 2,5-1.5; BuJ- garije-Indonesie 3-1; Sovjet-Unie-Engeland 2-0 (2 afg), Argcntinie-Frankrijk 2 afg.). IJsland-Spanje 0.5-2-5 (1 afg.). Cuba-India 2.5-0,5 (1 afg VS-Canada 2-1 (1 afg Hon- garije-Tijechoslowakije 2-1 (1 afg Damt»: Sowjet-Unie-Wesl-Duitsland 2-1; Joegoslavie-Zweden 1-2; China-Nederland 1.5-1,5; Honga ri je- IJsland 3-0; Bulgarije- -Frankrijk 2.5-0.5; Ver.Stalen-Engeland 2-1, Spanje-Brazilic 2-1 Stand: 1 Sowjct-Unie 18,5: 2. Roemenie 16,5 2 afg; 3. Hongarije 16; 4. China 15.5; 5. West-Duitsland. Zwe den en Nederland 15; 8. Bulgarije 14.5; 9. Polen 14 2 afg.; 10. Joegoslavië en Ver- S La ten 14. Negende ronde: Nederland-Joegoslavie 1-2. Bruinenber- g-Lazarevic 0-1. Maksimovic-Belle 1/2 - 1/2. Van Parreren-Macek 1/2-1/2. Sovjet Unie-Polen 2.5-0,5; Roemenie-China 0,5-1,5 ADVERTENTIE Want Elmex begint zo langzamerhand de beloften waar te maken. Emill Hagens rent en passt, Randy Wiel mikt ijselijk precies de ballen van afstand erin en van hem mag de driepunten-streep snel komen, Roland van der Bergh en Bert Kragtwijk zorgen voor een solide sixth man-effort en Robert Miller en Ron Richel wisselen rake en gemiste dunks af in een tempo, dat zelfs een vol wassen uzi niet bijhoudt. Met andere woorden: het wordt tijd weer eens naar basketball te gaan. Zaterdag za ten er al weer een dikke duizend man, bij moet het weer eens een keertje stampvol zitten. En wat let je eigenlijk: het hoofdstuk Europees voetbal is voor Nederland al uit gelezen, als de Nashua-supporters er niet zijn, zit je heel gezellig en voor de prijs hoef je het ook niet te laten. Dus het doel voor woensdag 10 november is de Vijf Mei hal. De wedstrijd begint om half negen en de stickers zijn gratis. Als al les mee zit heeft kapper Bosman ook nog een (topartiest aan te kondigen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11