Rijvers negeert Peters in selectie HYS pas laat goed op dreef Voetballiga niet eerder dan 84/85 uoetballerlei ^sportuitslagen Aantal marathons tot 19 gereduceerd Jnieke core b )il jartteam Eerste rerlies >iljarters >OS Van der Wiel maakt demonstratie van schaakpartij SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 NOVEMBER 1982 PAGINA 9 ichapers en Vilborts in t ialve finales 1LBURG Michiel Scha- iers en Eric Wilborts hebben halve finales beriekt van masterstoernooi van het mnissatelietcircuit in Tilburg. chapers versloeg de Ameri- T^: aan Garth Haynes met 3-6 er< 4 7-6. Wilborts moest zijn re- er arves zo mogelijk nog meer danspreken tegen de Canadees je, lobert Hale. De achttienjarige irabander zegevierde uitein- flijk met 7-6 3-6 7-6.In de live finales ontmoet Scha- jrs de Zweed Peter Lind- ren, die op zijn beurt verras- ind de als eerste geplaatste, merikaan Junie Chatman fcd teruggewezen. Wilborts jmt uit tegen de Amerikaan raig Edwards. fan Lendl versloeg in Sydney jhn McEnroe in een demon- ratiepartij: 7-5, 6-2, 1-6, 4-6, ■1. In de eindstrijd ontmoet endl de Zweed Björn Borg, lie geen moeite had met Vitas lerulaitis. Borg versloeg zijn merikaanse trainingspartner let 7-6 6-3 6-2. 41 f tir GRONINGEN De schaatsmarathon, tellend voor de KNSB-cup, die op zaterdag 13 november zou worden gehou den, gaat definitief niet door. Nadat bekend werd, dat de kunstijsbaan in Groningen dit seizoen is gesloten uit veilig heidsoverwegingen, trachtte de organisatie de wedstrijd in Assen onder te brengen. Een en ander stuitte echter op be zwaren vari de voorzitter van het gewest Drenthe, de heer Sol. Dat deed de sponsor besluiten zich terug te trekken van het gebeuren. Het aantal marathons, dat meetelt voor de KNSB-cup, is hierdoor gereduceerd tot negentien. Aan de marathon in Amsterdam, waarmee het marathonseizoen wordt geopend doet Jeen van den Berg niet mee uit protest tegen het gedrag van de Amsteramse ijsbaandirecteur Pil. Deze had aanvankelijk een aantal rijders niet willen laten starten, maar moest later bakzeil halen. Spartak loot Valencia ZURICH Spartak Moskou, Haarlem uitschakelde in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, ont moet in de kwartfinales Valencia uit Spanje, de club van Arnesen en Welzl. De loting voor de kwartfinales, die worden gespeeld op 24 november en 8 december had het volgende resultaat: Girondins Bordeaux (Fra) - Universita- tea Craiova (Roe), FC Köln (Wdl) - AS Roma (Ita), Dundee United (Sch) - Werder Bremen (Wdl). Spartak Moskou (Sov) - Valencia (Spa),« Servette Geneve (Zwi) - Bohemians Praag (Tsj), Anderlecht (Bel) - Serajewo (Jsl), Sevilla (Spa) - FC Kaiserslautern (Wdl), FC Zurich (Zwi) - Benfica (Por). Weer verlies handbaldames OSLO Het Ne- derlandse dames- zaalhandteam heeft gisteravond in Oslo tijdens het zaal handbal toernooi om de Polarcup met 25-17 verloren van Tsjecho-Slowa- kije. Bij de rust stond Nederland al met 16-10 achter. Topscorer voor Ne derland was Cecile Leenen met zes tref fers. Van Mierlo terug bij Willem II TILBURG Toine van Mierlo speelt morgen met Willem II te gen Ajax. De spitsspeler, die bij de Engelse eerste-divisieclub Birr mingham City niet meer in aan merking kwam voor het eerste team, tekende bij zijn oude club een contract op huurbasis tot het einde van he{ huidige seizoen. De Vereniging van oefenmeesters in Nederland (WON) heeft naar aanleiding van het op non-actief stellen van de oefenmeester J.G. Morsing de positie van hoofdtrai ner bij de Almelose eerste-divi sieclub SC Heracles tot het einde van de trainersovereenkomst be smet verklaard. inj r Jjj MERSFOORT Het Neder- ^ands biljartteam heeft op de iveede dag van het toernooi rn het Europees kampioen- chap biljarten voor landen- eams (TEP) een unieke pres ide geleverd. In de hoogste ersnelling haalde het Oranje- 'jftal gistermiddag in Amers- ort de Oostenrijkse collega's et sprekende cijfers (9-1) on- ruit. T Jjiooit eerder in de historie van it toernooi had een Neder- ands team daarvoor een rela- ef zo gering aantal beurten 1) nodig. Alleen België pres- eerde ooit beter. Met Neder- and bleven ook België en Vest-Duitsland ongeslagen loor overwinningen op res- lectievelijk Italië (10-0) en 'rankrijk (8-2). De beide murlanden moesten echter en flink stuk terrein prijsge ven op het proportionele ge- iddelde, dat van belang kan i indien één of meer teams ijk eindigen aüL I" ITYCHEN De Haagse bil- i€l frtploeg van DOS leed gister avond zijn eerste nederlaag in ™ie driebandencompetitie. Het aniijmeeg se Woeskik I was met e[ -2 te sterk. De gedetailleerde 'etiitslagen waren: Weyenburg- J'Wieuwenburg 51-60 (60), Wij- 50-49(58), Jan- en-Douw 50-39(53) en Me- ;g'|ens-Eggink 45-41(71). Stand dan kop 1. DOS 15-9, 2. Bra- 'lants Nieuwsblad en Zuid-o- gf natie 12-9. ZEIST Jan Wouters (FC Utrecht) en Rene Hofman (Roda JC) zijn de twee volslagen nieuwelin gen in de groep van zes tien spelers, die bonds coach Kees Rijvers heeft aangewezen voor de wed strijd van woensdagavond in Rotterdam tegen Frankrijk. In dat duel zal doelman Edward Metgod, bij afwezigheid van Hans van Breukelen, zijn de buut maken in het A-elf tal. Van Breukelen is één van de acht spelers die op 22 septem ber tegen Ierland in het veld kwamen en er zeven weken later in het stadion Feyenoord niet opnieuw bij zullen zijn. De andere afvallers zijn Kees van Kooten, René van de Kerkhof, Willy van de Kerk hof, Huub Stevens, Dick Schoenaker, Gerald Vanen burg en John Metgod. Teruggekeerd in de groep zijn Jurrie Koolhof, die een halve wedstrijd op IJsland speelde, Simon Tahamata, die toen af zegde, en de tegen Ierland ge blesseerden Edo Ophof, Peter Boeve, Frank Rijkaard en Wil lem Kieft. Weer in de groep is ook Piet Schrijvers. De Ajax- -doelman werd door Rijvers gekozen omdat de coach het onjuist vindt een derde jonge doel verdediger naast Van Breukelen en Metgod aan te wijzen voor het A-elftal. Opvallend De vermoedelijk opvallendste afwezige in de groep voor het Nederlands elftal is Genua's middenvelder Jan Peters, een week geleden nog aanleiding voor een twistpunt tussen bondsbestuur en coach. Rijvers liet gisteren weten dat hij via de telefoon een zeer plezierig contact had gehad met de kan didaat-international. De coach voegde eraan toé: „Ook Peters heeft behoefte aan een ge sprek tussen hem en mij in Italië. De clubleiding en de trainer van Genua rekenen eveneens op een onderhoud op korte termijn". Rijvers sprak ook telefonisch met Tahamata. „We hebben een goed gesprek gehad en er zijn duidelijke afspraken ge maakt voor de wedstrijd van woensdag. Maar niet alleen voor het duel met Frankrijk, ook voor de komende maan den", verduidelijkte de coach. Dan namelijk volgen er Euro pese kwalificatiewedstrijden tegen Malta (19 december) en Spanje (16 februari). Oe na zijn rode kaart van afgelopen weekeinde voor een wedstrijd geschorste Jan Peters, die begin deze week zijn oud-ploegmaats van AZ '67 in Milaan verwelkomde, werd door Rijvers niet geselecteerd. Links trainer Hans Eykenbroek. heeft Rijvers een handvol oude takken weggehakt, die hij tegen Ierland nog gebruik te, namelijk de 31-jarige Van de Kerkhof-tweeling, Huub Stevens (28), Cees van Kooten (34), die de laatste minuten nog even inviel tegen de Ieren en Dick Schoenaker (bijna dertig). Alleen in het geval van Schoenaker gebeurde het niet uit vrije wil van Rijvers. „Schoenaker is geblesseerd, dat was hij al vorige week tij dens de trainingsbijeenkomst In het streven naar verjonging 'n Zeist en ook dit weekeinde zal hij nog niet spelen". Va nenburg verdween uit de groep, die pas één dag voor de wedstrijd in Zeist verzamelt, omdat hij afgelopen dinsdag is opgekomen in militaire dienst. De selectie voor de wedstrijd tegen Frankrijk ziet er als volgt uit (tussen haakjes club, leeftijd en aantal interland wedstrijden): Doel: Edward Metgod (Haar lem, 22, 0), Piet Schrijvers (Ajax, 35, 38); verdediging: Mi chel van de Korput (Torino, 26, 16), Ronald Spelbos (Club Brugge, 28, 6), Ben Wijnste kers (Feyenoord, 27, 18), Edo Ophof (Ajax, 23, 4), Peter Boe ve (Ajax. 25, 2); middenveld: Jan Wouters (FC Utrecht, 22, 0), Michel Valke (Feyenoord, 23, 4), Frank Rijkaard (Ajax, 20, 5), Ruud Gullit (Feyenoord, 20, 4); aanval: René van der Gijp (Lokeren, 21, 1), Willem Kieft (Ajax, 19, 5), René Hof man (Roda JC, 21, 0), Jurrie Koolhof (PSV^22, 2)' en Simon Tahamata (Standard Luik, 26, 12). BUNNIK De vergade ring van gisteren van de Federatie Van Betaald Voetbalorganisaties (FBO) te Bunnik stond in het te ken van samenwerking. De bereidheid - bij afwe zigheid van vertegen woordigers van Ajax en AZ '67 - om via de weg van de geleidelijkheid verder te gaan niet de zelfstandigheid in liga- -vorm. Afgerond werd ook het ver eveningsfonds, dat als bewijs ter tafel ligt dat de eredivisie clubs wezenlijk iets willen doen tot instandhouding van de kleineren. De inkomsten, van het vereveningsfonds, dat in werking treedt bij het begin van het nu lopende seizoen, bedragen zeven procent van de recette van de clubs. Daar bij is de bepaling gemaakt, dat de verenigingen uit zowel ere- als eerste divisie niet meer af dragen dan zeven procent van de gemiddelde recette, die per seizoen in hun divisie is be reikt. Volgens prognoses zal de eredivisie ongeveer tachtig procent van het bedrag stor ten. Bij de uitkering via een sleutel van omgekeerde even redigheid tot de inkomsten zullen de eredivisieclubs zestig procent van het totaalbedrag kunnen verdelen. De uitke ring uit het vereveningsfonds zal nimmer hoger zijn dan de helft van het bedrag, dat de vereniging in het seizoen zelf aan recette heeft ontvangen. Was de bespreking van het vereveningsfonds slechts een afronding, met de vorming van de liga werden een paar stappen vooruitgezet. In de ko mende maand zullen met ere- en eerste divisieclubs hoorzit tingen worden gehouden, om dat duidelijk werd dat nu ook bij de kleinere de overtuiging groeit dat de verschillen tus sen de BVO's te groot zijn om geen onderscheid te maken. De FBO stelt zich voor het al gemeen reglement van de liga artikelsgewijs per vergadering af te werken, opdat in de na jaarsvergadering van de KNVB in 1983 een kant en klaar pakket voor zelfstandig heid van het betaalde voetbal op tafel kan worden gelegd. Als ingangsdatum van de liga- -structuur wordt voorlopig ge mikt op het begin van het sei zoen '84/'85. Niet onwaar schijnlijk wordt geacht, dat be paalde punten, zoals een licen tieregeling voor deelneming aan het betaalde voetbal, al eerder van kracht wordt. DEN HAAG Heel moeizaam heeft Nikon Stars/HYS gisteravond in de met ruim 500 toeschouwers gevulde Uithof het taaie Smoke Eaters met 6-2 van zich afge schud. Het liep aanvankelijk helemaal niet met de Haagse ijshockeyformatie, die door absentie van Dave Morisson (handblessure) en Harrie Bronkhorst (ziek gemeld) Wat wijzigingen kende. De jonge Dennis van Rijswijk was door trainer/coach George Peternousek in de eerste aanvalslijn gezet met Brian Sproxton en Phil McKenzie, de tweede lijn bestond uit Arnold Troch, Roland en Ted Meijer en de derde lijn uit Eelco Blok, Paul Temmerman en Edwin Troch. De jongeren, Dennis van Rijswijk en Edwin Troch, kunnen on danks alles op een goede wedstrijd terugzien. Weliswaar ont breekt het hen in sommige situaties aan pure kracht, maar nut tig was hun inbreng gisteravond wel degelijk. Van Rijswijk schreef zelfs twee doelpunten op zijn naam. Echter, vooral in de eerste periode speelde HYS uitermate onsa menhangend. In de aanvalsopbouw viel weinig lijn te ontdek ken en in de verdediging permitteerde HYS zich (onder andere Piet Zoutenbier, die in de laatste periode ook op de bank terecht kwam) de meest onvoorstelbare fouten. Het was ook niet zo'n onbegrijpelijke zaak, dat de gasten enige tijd voor stonden door een doelpunt van Dan Cuomo. De schutter, die ooit voor Leiden Lions speelde, maakte gebruik van een numerieke meerderheid (Ted Meijer zat voor charging op de strafbank). Trouwens, Smo ke Eaters is sterker dan de laatste seizoenen het geval is ge weest. Met spelers als Cuomo, Dave Bell (ex-HYS), Andy Ten- bult en Steve Conroy bezit de ploeg aardig wat routiniers. Kwa litatief was het heus niet slecht wat de Geleense formatie af en toe bood. De laatste positie op de ranglijst laat zich echter toch gemakkelijk verklaren, omdat Smoke Eaters een te kleine selec tie heeft. Spelen met minder dan drie lijnen is in het huidige Nederlandse ijshockey immers een handicap. Ook Amsterdam ondervindt daarvan momenteel de nadelen. Opluchting Nadat HYS in de eerste periode van het door scheidsrechter Van der Hout geleide duel dankzij een treffer van Roland Meij er nog met 1-1 gelijk was gekomen, kwam het in de tweede pe- ridoe in vrij korte tijd cijfermatig los van de'gasten. Treffers van Dennis van Rijswijk en Phil McKenzie in één minuut zorgden voor de opluchting brengende afstand. Het gaf HYS ook weer eens gelegenheid op zoek te gaan naar de vorm, die tegen onder andere Feenstra Flyers werd gedemonstreerd. Bij vlagen her vond HYS zichzelf inderdaad, creëerde kansen, maar had be trekkelijk weinig succes in de afwerking. Dat was trouwens ook een verdienste van de Geleense doelman Walensiak. De pure Nederlander met de Poolse naam wierp zich voortdurend moe dig voor de aanstormende Hagenaars en moest slechts nog zwichten voor inzetten van McKenzie, Sproxton en de jonge Van Rijswijk. FRANS LEERMAKERS Nikon Stars/HYS-Smoke Eaters 6- 2 (1-1, 3-0, 2-1): 4. Cuomo 0-1, 11. Ro land Meijer 1-1, 30. Van Rijswijk 2-1, 30. McKenzie 3-1, 40. McKenzie 4-1, 41. Sproxton 5-1, 50. Keulen 5-2, 60. Van Rijswijk 6-2. Straffen Nikon Stars/HYS: 2x2 min.; Smoke Eaters: 3x2 min. LUZERN Het Neder- landse team heeft tijdens de schaakolympiade in Luzern in de zesde ronde koplbper Sovjet-Unie een gelijkspel (2-2) afgedwon gen. Timman en Sosonko speelden remise tegen res pectievelijk Karpov en Kasparov, Ree won aan het derde bord van Bel- Schuster geschorst De Westduitser Bernd Schus ter ontbrak zaterdag bij Bar celona in de wedstrijd tegen Racing Santander. De leiding van de club had hem ge schorst na diens knallende ruzie met trainer en landge noot Udo Lattek. Schuster zou Lattek hebben verweten regelmatig donken op de training te zijn verschenen. Hij had een dergelijke uitla ting zelfs gedaan in een krante-interview. Daarop eiste Lattek van het bestuur van Barcelona, dat er maat regelen tegen Schuster zou den worden genomen. Overi gens schijnt Schuster te spe culeren op een gemakkelijke manier weg te komen uit Barcelona. Het belastingpara dijs Monaco wordt fluiste rend genoemd als het nieuwe station in zijn grillige voet balloopbaan. Puur Amerikaans De NASL, de Npordameri- kaanse voetbalbond, heeft besloten een elftal, uitslui tend bestaande uit Ameri kaanse spelers te laten mee doen aan de competitie. De clubs moeten hiervoor hun beste Amerikaanse spelers afstaan. Op deze wijze wil de NASL gaan werken aan een sterke ploeg, die de Verenig de Staten in 1986 eventueel moeten vertegenwoordigen op het WK. De VS willen graag als gastheer optreden van dit evenement. In de en kele weken voorbije competi tie was van de 300 spelers 55 Oleg Blochin: naar Rapid Wien? procent afkomstig van een Europese of Zuidamerikaan- se club. Verwacht wordt, dat in de komende competitie voor het eerst in de vijftien jaar, dat er in de Verenigde Staten competitievoetbal wordt gespeeld, meer Ameri kanen dan buitenlanders ac tief zullen zijn. Financieel gaat het overigens niet best met de Amerikaanse clubs. Nu al is zeker, dat Edmonton Drillers en Portland Timbers er niet meer bij zullen zijn. De clubs zijn opgeheven. Ieder denkt aan eigen belang De 75-jarige Sir Norman Chester is begonnen met zijn onderzoek om te komen tot een voorstel, dat moet leiden tot de gezondmaking van het Engelse profvoetbal. De grijs aard heeft een plan voor ogen, waarbij de eerste divi sie zal worden verkleind tot achttien clubs, een tweede en derde divisie van elk twintig clubs en twee regionale vier de divisies (een Noord- en Zuiddivisie). Voor de twee laatste afdelingen moeten dan wat semiprofclubs extra promoveren om aan het ge wenste aantal te komen. In Jack Dunnett, voorzitter van Notts County, heeft Sir Nor- man Chester bij voorbaat al een felle tegenstander. Hij ziet geen enkel voordeel in het decimeren van de eerste divisie. Wat hij wel inziet is het feit, dat zijn club in dat geval gedoemd is uit de hoog ste afdeling te verdwijnen. Bondscoach Bobby Robson hoopt wel op een inkrimping. „Dan komt er eindelijk ruim te voor trainingen en wed strijden voor het nationale team". Straf is beloning Trainer Raymond Goethals van Standard Luik is hele maal niet ongelukkig met het feit, dat hem enige tijd ver boden is tijdens wedstrijden in de dug out te zitten. Hij moet Standard voorlopig voor straf vanaf de tribune bekijken. Daarmee is hij he lemaal niet ongelukkig. „Vanop de tribune heb je een beter uitzicht dan vanop de bank. Je constateert alles veel beter. In België valt het uitzicht vanop de dug out nog wel mee, maar in het Nou Campstadion van Barcelona word je praktisch helemaal Bernd Schuster: weer weg? onder de grond gestopt en zie je helemaal niets. Mijn straf is dus eigenlijk een belo ning". Loopbaan Brooking mogelijk ten einde Trevor Brooking, het elegan te brein van West Ham Uni ted en het Engelse elftal, moet een bekkenoperatie on dergaan. Gevreesd wordt, dat dit eventueel het einde kan betekenen van de voetbal loopbaan van de midden veldstrateeg, die toch al min of meer aan het afbouwen was. Overigens is het weg vallen van de 47-voudige in ternational bij West Ham United uitstekend opgevan gen. „The Hammers" draaien in de Engelse competitie vol op mee in de strijd om de bo venste plaatsen. Heddergott naar Verenigde Staten Karl-Heinz Heddergott, de ontslagen voorganger van Ri- nus Michels bij FC Köln, heeft een drie-jarig contract getekend met de Amerikaan se voetbalbond. Hij wordt daar technisch directeur. Sinds zijn vertrek bij FC Köln was Heddergott tech nisch adviseur in Schotland en Egypte. Paus erelid van Barcelona Barcelona zal Paus Johannes Paulus II benoemen tot ere lid. Dit geschiedt zondag, wanneer de kerkvorst in het Nou Campstadion van Barce lona een mis opdraagt. Sovjet naar Oostenrijk Vladimir Wermejev, interna tional van de Sovjet-Unie, mag zijn land verlaten om in het buitenland met voetbal len wat geld te verdienen. Hij gaat dat doen bij Austria Wien. Rapid Wien heeft het oog laten vallen op Oleg Blo chin. Of hij de Sovjet-Unie uit mag, is nog niet definitief bekend. Rapid heeft voor de mogelijke inlijving van Blo chin wel de kans laten schie ten Kurt Welzl van Valencia binnen te halen. Basketbal eerste divisie A heren: L. Lions - Ak- rides 59-61; eerste divisie B heren: Rowic - Cangeroes 72-79; promotiedi visie dames: Noordkop - Cangeroej 71-55; eerste divisie B dames: Dra- fons - Leiden 62-37. Jshockey Nijmegen - Amsterdam 9-1 (0-1 2-0 7-0); Den Haag - Geleen 6-2 (1-1 3-0 2-1); Eindhoven - Den Bosch 4-4 (1-0 2-3 1-1). Voetbal Bundeliga Schalke '04-Bayer Leverkusen 2-0, Borussia Mönchengladbach-Eintracht Braunschweig 3-0. Biljarten EK vijfkamp landenploegen Amers foort tweede ronde Belgie-Italie 10-0, West-Duitsland- Frankrijk 8-2, Nederland-Oostenrijk 9-0. Belgie - Italië 10-0; libre: Braeke - Natale 550 - 7 (4 beurten); 47/L Kusters - Zanetti 300 - 229 (12); 71/2: Wesenbeek - Ferrara 300 - 48 (15); bandstoten: Dielis - Oddo 200 - 137 (17); driebanden: Ceulemans - Arnato 60 - 23 (37); West-Duitsland - Frank rijk 8-2; libre: Wirtz - Bourezg 500 - 105 2); 47/1: Wildförster - Connes- son 300 - 207 8); 71/2: Hose - Labeye 145 - 300 (11); bandstoten: Zenkner - Vierat 200 - 114 (18); driebanden: Sie- bert - Bitalis 60 - 55 (48); Nederland - Oostenrijk 9-1; libre: Vet - Weingart- ner 500 - 1 (3); 47/1: Arnouts - Sten- zel300 - 300 (4) 71/2: Bongers - Mast- ny 300 - 30 (2); bandstoten: Van der Smissen - Ralis 200 - 132 (14); Drie banden: Van Bracht - Anreitter 60 - 55 (36); derde ronde: Oostenrijk - Ita lië 6-4 libre: Weingartner - Natale 262 - 500 (10), 47/1: Stenzei - Zanetti 119 - 300 (8); 71/2: Mastny - Ferrara 300 - 97 (16) bandstoten: Ralis - Oddo 200 - 197 (46) driebanden: Anreitter - Ar- mato 60-53 (69). Schaken Olympiade Luzern vijfde ronde he ren: Sovjet Unie - Tsjecho-Slowakije 2 1/2 -, 1 1/2, Argentinië - Joego-Sla- vie 2 1/2 - 1/2, IJsland - Bulgarije 2 1/2 - 1 1/2, Verenigde Staten - Dene marken 2 1/2-11/2, China - Roeme nie 3-1, Zweden - India 3-1, Australië - Polen 2 1/2 - 1 1/2, Indonesië - Co lumbia 3 - 1, Zwitserland B - Uru guay 3-1, Engeland - Israel 2 1/2-1 1/2, Hongarije - Cuba 1-2 (1 partij af gebroken), West-Duitsland - Zwitser land A 2 - 1(1 partij afgebroken). Zesde ronde: Verenigde Staten - Ar gentinië 2,5-0,5 voorlopig; Sovjet- -Unie - Nederland 2-2. Stand aan de kop: 1. Sovjet-Unie 17,5 punten; 2. Nederland 17; 3. West- -Duitsland 16,5 en 1 afg.; 4. Engeland 16,5; 5. Verenigde Staten 16 en 1 afg.; 6. Tsjecho-Slowakije 15,5 en 1 afg.; dames vijfde ronde: Nederland - Frankrijk 2,5-0,5; Vreeken - Tagnon 0,5-0,5 Rueck Petit - Bruinenberg 0-1; Belle - Boulogne 1-0 Sportwereld CARACAS De Nederlandse kampioen Jack Achilles is bij het WK schieten in Caracas op de tiende plaats geëindigd. Hij schoot 594 punten. Bij het luchtpistool kwam Rob Jansen op de negentiende plaats te recht met 573 punten. Vladas Koerla greep de titel op lucht pistool (10 meter) met 590 pun ten, daarmee verbeterde hij zijn eigen wereldrecord met drie punten. Ook in de landen- wedstrijd op dit onderdeel was de Sovjet Unie het sterkst. KOPENHAGEN De Britse bokser Colin Jones is gister avond in Kopenhagen Euro pees kampioen weltergewichi geworden door een overw'in- ning op titelverdediger Hans Henrik Palm uit Denemarken. In de tweede ronde maakte de scheidsrechter een einde aan het gevecht. MUNCHEN Tijdens de strijd om de wereld- en Euro pese titels powerlifting in München is de Nederlander Martina in de categorie tot 82,5 kg als derde geëindigd met een totaal van 695 kilogram. Tevens was Martina de op een na beste Europeaan. javski en Van der Wiel leed aan het vierde bord een nederlaag tegen Joe- soepov. De dames herstel den zich van de matige voorgaande ronden en versloegen Frankrijk ge decideerd met 2,5-0,5. Van der Wiel maakte, na een discussie met de overige leden van de nationale ploeg de avond te voren, van de gele genheid gebruik omnog eens de aandacht te vestigen op het lot van grootmeester Goelko. De Leidenaar trad aan in een trui waarop met grote letters Goelko stond. Van der Wiel zei dat hij dit gebaar het liefst kracht zou willen bijzetten met een daverende overwin ning. Zo ver kwam het niet. Joesoepov kreeg na een Engel se opening met wit duidelijk beter spel en kwam tot een vernietigende aanval tegen de verzwakte koningsstelling van Van der Wiel. Aan het eerste bord speelde Timman met wit tegen Kar pov een moeilijke positionele partij, ontstaan uit een da me-Indische opening, waarin Timman zijn stukken wat on gelukkig neerzette en Karpov langzamerhand enig over wicht kreeg. Of Timman wer kelijk in gevaar was valt moei lijk te zeggen. Karpov ver volgde waarschijnlijk niet op de allerbeste manier en wist slechts een toreneindspel te bereiken, waarin hij wel een pion meer had maar geen se rieuze winstkansen bezat. De partij voor de zesde ronde tussen Ree en Beljavski voor de zesde ronde had het volgende verloop: 1. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4. e7-e6; 3. Pbl-c3. Lf8-e7; 4. Pgl-f3, Pg8-f6, 5. Lcl-gS, h7-h6; 6. Lg5-h4, 0-0; 7 Ddl-c2, Pb8-d7; 8. Tal-dl. b7-b6; 9 c4xd5, e6xd5; 10. e2-e3. Lc8-b7; 11. Lfl-d3, c7-c5; 12. 0-0, Pf6-e8; 13. Lh4-g3, c5-c4; 14. Ixd3-h7 schaak, Kg8-h8; 15. Lh7-f5, Pd7-f6; 16. b2-b3. Pe8-d6; 17 Lg3xd6, Le7xd6; 18. b3xc4, d5xc4; 19. e3-e4, Ld6-b4; 20. d4-d5. Dd8-e7; 21. e4-e5, Lb4xc3; 22. d5-d6, De7-d8; 23. Dc2xc3, Pf6-d7; 24. Tfl-el. Tf8-e8; 25. Lf5xd7, Dd8xd7; 26. e5-e6, Te8xe6; 27. Pf3-e5, Te6xe5; 28 TelxeS, Dd7-c6; 29. f2-f3, Ta8-d8; 30. Te5-e7, Dc6-c5 schaak. 31. Kgl-fl, Lb7-d5; 32. Te7-e5. Td8xd6; 33. Te5-e8 schaak, Kh8-h7; 34. Dc3-c2 schaak. g7-g6; 35. Dc2-c3, f7-f6; 36. Te8-e7 schaak. Kh7-g8; 37. Te7xa7, Ld5-f7; 38. Tdlxd6, Dc5xd6; 39. a2-a4, g6-g5; 40. Ta7-a6, Dd6-dl schaak; 41. Kfl-fz] Ddl-d8; 42. a4-a5, b6-b5; 43. Ta6-b6 Dd8-d7; 44. a5-a6. b5-b4, 45. Dc3-e3| zwart geeft op.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9