Chris Treling voelt zich weer gelukkig ^sportuitslagen Pernix in hoger beroep tegen beslissing protestcommissie PORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 Michel Platini in Franse selectie PARIJS De Franse bonds coach Michel Hidalgo heeft de lijst bekendgemaakt van de •namen van de zeventien spe lers, die hij heeft geselecteerd voor de vriendschappelijke voetbalwedstrijd Nederland - Frankrijk, die woensdag 10 november in het Feyenoord Stadion te Rotterdam wordt gespeeld. Onder hen is Michel Platini van Juventus. i De geselecteerde spelers zijn: doel: Jean-Luc Ettori (Monaco) en Jean- -Pierre Tempet (Laval); achterhoede: Manuel Amoros (Monaco), Patrick Battiston (Saint Etienne), Maxime Bossis (Nantes), Philippe Mahut (Saint Etienne). Thierry Tusseau (Nantes) en Marius Tresor (Bor deaux); middenveld: Luis Fernandez (Paris Saint Germain), Bernard Gen- ghini (Saint Etienne), Alain Giresse (Bordeaux), Michel Platini (Juven tus), Jean Tigana (Bordeaux); aanval: Francois Brisson (Lens), Jean-Marc Ferratge (Toulouse), Yannick Stopy- ra (Sochaux) en Laurent Roussey (Saint Etienne). Kano conflict onopgelost DEVENTER De 10 rebelle rende kanovaarders, onder wie de Deventer vaarders Nij- kamp, Nuijs, en de zilveren WK-vaarder Gert Jan Leb bink en Ron Stevens steunen nog steeds de ontslagen ploeg leider Eppie Stormink in het conflict met bondscoach Karei Muijs. De problemen in de Ne derlandse Kanobond zijn dus nog lang niet opgelost. Ook niet na het gesprek dat op het bondsbureau in Weesp werd gehouden. De tien kanovaarders, die in augustus een brief naar het bondsbestuur stuurden, waarin zij verklaarden niet meer on der leiding van bondstrainer Karei Muijs te willen trainen, kregen in het gesprek te horen dat het bestuur onvoorwaarde lijk achter de bondscoach blijft staan en het aangezegde ont slag yan ploegleider Eppie Stormink niet wil intrekken. Donar langs sterk Maccabi GRONINGEN De Groning se eredivisie club Donar heeft in de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen basketbal de tweevoudige win naar van de Europese beker, Maccabi Tel Aviv (Isr), versla gen. De Groningers zegevier den met 76-69. Bij de rust was de stand nog gelijk; 32-32. Die marge zal volgende week don derdag in het Yad Eliahu-sta- dion in Tel Aviv waarschijn lijk te klein blijken om de der de ronde te breiken. Biljartteam stelt titel- kandidatuur AMERSFOORT Op de ope ningsdag van het negende Eu ropese biljartkampioenschap voor landenteams (TEP) heb ben zich geen verrassingen voorgedaan. Titelverdediger Nederland deed gisteren in het Cultureel Centrum De Flint te Amersfoort zijn sportieve plicht door in de avonduren debutant Italië op te rollen met 8-2. Daarvoor hadden West-Duitsland en Belgie het tijdschema om zeep geholpen door voor hun overwinningen op respectievelijk Oostenrijk (8-2) en Frankrijk (6-4) uren te lang aan het biljart te vertoe ven. Schakan Olympiade In Luzem heren vierde ronde: Joegoslavië - Sovjet-Unie 1,5 2,5; Verenigde Staten - West-Duits land 2-2; China - Cuba 1,5 - 2.5. vijf de ronde: Nederland - Oostenrijk 3.5 - 0,5: Hoelzl - Timman 0-1. Sosonko - Herzog 1-0. Wlttmann - Ree 0,5 - 0,5, Van der Wiel - Danner 1-0. Dames, vijfde ronde: Spanje - Neder land 2-1: Garcia - Vreeken 1-0, Belle - Gallego 1-0, Ferrer - Van Parreren 1-0. Biljarten Ek driebanden landenteams Amers foort Belgie - Frankrijk 6-4: libre: Bracke - Bourezg 500 - 387 (10 beur ten); 47/1: Kusters - Connesson 105 - 300 (10); 71/2: Wesenbeek - Labeye 244 - 300 (21); bandstoten: Dielis - Vierat 200 - 86 (11); driebanden: Ceu- lemans - Bitalis 60 - 36 (36); West- - Duitsland -Oostenrijk è-2: libre: Wlrtz - Welngartner 229 - 500 (5); 47/1: Wildförster - Stenzei 300 - 244 (6); 71/2: Hose - Mastny 300 - 273 (12); bandstoten: Zenkner - Rails 200m-184 (37); driebanden: Slebert - Anreitter 60-50 (56); Nederland Italië <8-2 libre: Vet - Natale 500 - 2 (twee beurten); 47/1: Arnouts - Zanetti 30Ó - 55 (8) 71/2: Bongers - Ferrara 300 -38 (10); bandstoten: Van Der Smissen - Oddo 159 - 200 (32); driebanden: Van Bracht - Armaio 60-40 (69). Voetbat res. eerste divisie B: Helmond Sport - Vitesse 4-3. Zaalhandbal eredivisie heren: Aalsmeer V en L 12-19. Basketbal promotie-divisie (heren): Arnhem Eagles - Werkendam 53-86. ""Jun Santosa jag uitslag eding fwachten ATERINGEN De Indo- sische topbadmintonspeler in Santosa van het Wate- igse VELO hoeft maandag 8 vember in elk geval ons id nog niet te verlaten. Hij eft een kort geding aange- innen tegen het ministerie n justitie, dat heeft bepaald ons land ook moet verlaten ngende het hoger beroep dat ntosa reeds had aangete- nd tegen zijn uitwijzing, or nu een kort geding aan spannen tegen het ministe- mag hij in Nederland blij- n. Zoals bekend had de mi- iter bepaald dat de speler n VELO en het nationale imintonteam na zes jaar te- moest naar Indonesië om zijn verblijfsvergunning it werd verlengd wegens af- iken van een studie. .ndy Strijker ;rug bij HYS EN HAAG Nikon Stars- [YS krijgt versterking. De -jarige Andy Strijker, die k vorig seizoen voor de Ha- naars speelde, komt maan- g uit Canada in Den Haag n. HYS is met nog een spe- in onderhandeling. De am wil men nog niet prijs- ven zo lang de zaak nog niet id is. idy Strijker is een verdedi- - r, maar maakte vorig sei- en niettemin uit 37 wedstrij- n 13 doelpunten. HYS wil h versterken om door te ingen tot de play-offs. Van- ond tegen Smoke Eaters uis is Dave Morrison de top- irer van vorig seizoen niet n de partij wegens een bl^s- Jire. ;t nationale ijshockeyteam n de Verenigde Staten eelt op 15 december op de thof tegen Nikon Stars jf [YS als onderdeel van een IS- °'f 5clips voor rNootdorp r-OOTDORP De dravers- I tan van Nootdorp gaat mor en het winterseizoen van tart met elf draverijen. De 3 rste start is om 14.30 uur. *bze tips voor deze meeting 3, den. '1m ENINGSPRIJS: Vesuvius Fortu- Vincent D en Victor Weber. I OTDORPPRIJS: Vino Whitesum- r, Vasco Regina en Virgin Star. ETERMEERPRIJS: Urban Fortu- Uiltje Hanover en Vera Westlan- r r. INACKERPRIJS: Us Rudi, Uniek -former en Vanda Cornelia. DORBURGPRIJSO): Ulina van 5 Hen, Soliste Voorne en Un Deux 1 os. !I LFTPRIJS: Tulipier du Bois, Ri- n g Fortuna en Tozita Brach. !N HOORNPRIJS: Peter Star. Rei- r Dakota en Reprise. %)MPWIJKPRIJS: Sir van Hane- Ifrm, Sal Geluk en Sheila Fortuna. EUWE VERLICHTINGPRIJS: r of Goldstar, Nico Bloemlust en Ijas Hanover IDSCHENDAMPRIJS: Theoel, n :hos Hanover en Sandy Buiten- I0RBURGPRIJS: Vinei Fortuna, j ette Corlant en Viola Buitenzorg. 'Jchaakploeg riaar voorste elid e JZERN De overwinning - Oostenrijk in de vijfde ron- van de schaakolympiade te izern heeft de Nederlandse renploeg een plaats in de logste regionen gebracht. De tmoeting werd afgesloten bij n stand van 3,5 - 0,5 in het ordeel van Nederland, it Zwitserse toernooi-sys- ;m hielp de Nederlanders in e vijfde ronde een beetje. istenrijk zegevierde in de rige ronde met 4-0 over Sy- - en kwam daardoor op een -iats te staan, waar het land -[enlijk niet behoort. In Ne erland troffen de Oostenrij- rs een (te) sterke tegenstan-- r. Timman en Van der Wiel rofiteerden gretig van de ge- jden kans. De dames gingen t 2-1 ten onder tegen Span- De partij Hoelzl-Timman n het volgende zettenver- P- t Hoelzl; zwart: Timman .1. Pgl - 'g8 - f6; 2. c2 - c4. b7 - b6; 3. g2 - Lc8 - b7; 4. Lfl - g2. g7 - g6; 5. d2 I, c7 - c5; 6 d4 - d5, b6 - b5; 7. b2 - b5 x c4; 8. b3 x c4. Pf6 x d5; 9. c4 5, Lf8 - g7; 10. Ddl - d2, Lg7 x al; 0-0, Dd8 - b6; 12. Pbl - a3. Lal - 13. e2 - e4. d7 - d6; 14. h2 - h4, 1a6; 15. Tfl - el, Pb8 - d7; 16. h4 15, Db6 - b4; 17. Dd2 - f4, Pd7 - e5; I geeft het op. ;Iockeyzege i ÜSTELVEEN Het Neder- eidse hockeyteam heren won "iteren een oefenduel tegen ^nsterdam met 6-2. Bij de <st leidde Oranje reeds met "l. De wedstrijd ging over J'ee keer 45 minuten en gold t i voorbereiding op het tien- 1 identoernooi in Melbourne, t op 10 december begint. De "lelpunten van Oranje kwa- len op naam van Bouwman 11, Van 't Hek (2), Pierik en idde Kruize. Van Asbeck en eed scoorden tegen. tact met zijn boezemvriend Bram Rontberg. De zich bij FC Den Haag momenteel als topscorer van de eerste divisie manifesterende vleugelspits briefde Trelings situatie vori ge week maandag over aan assistent-trainer Piet de Zoe te, die op zijn beurt Cor van der Hart inlichtte. De juist aan de gang zijnde bestuurs vergadering werd onderbro ken en later op de avond maakte voorzitter Pieter den Duik Trelings terugkeer we reldkundig. En die problemen dan met Van der Hart, waren die zo maar vergeten of uitgepraat? „Houd het maar op vergeten, er is helemaal niet over ge praat. Alleen Hartmann, de coördinator, vroeg Van dei- Hart of die problemen al dan niet nog aan de orde waren*". Trekken „Er is nu een geheel andere situatie bij FC Den Haag. Veel positiever, een nieuwe groep, er wordt hard gewerkt. En Van der Hart is nu met Piet de Zoete er bij, ook heel an ders. En verder gaand met zijn ontboezemingen: „Ach, na er vier seizoenen te heb ben gevoetbald, blijft FC Den Haag toch trekken. Ik kwam, als het even kon, regelmatig nog naar de trainingen kijken en met Bram Rontberg had ik vaak contact. Ja, met hem ga ik wel eens stappen, meestal op zondagavond. Dan pakken we inderdaad wel eens een pilsje, maar we maken het niet bont als sommige verha len willen doen geloven Toen FC Den Haag in het begin zo lekker draaide, heb ik vaak het gevoel gehad daar tussen te willen spelen. Dit, hoewel ik het aanvankelijk in België ook naar mijn zin had. Voor het huis, dat ik er had, vond ik het zonde, dat ik terugging. Nu ben ik voorlopig bij mijn schoonzus ingetrokken. En ik moet ook hier een baan zoe ken. Maar een ding heb ik wel geleerd: je kunt wel, zoals in België, een hoop geld ver dienen, het is toch beter min der te verdienen en het naar je zin hebben". „Ik denk, dat nu wel weer te hebben bij FC Den Haag. Ik heb zondag middelste mid denvelder gespeeld. Ik moest er rust brengen, omdat dat het er tot dusver daaraan heeft ontbroken. Trouwens, er spelen goede voetballers. Die Groenendijk en De Roode kunnen er wel wat van. Voor Karei Bouwens is het zondag ook goed verlopen. Ik ben er wel gelukkig mee, ik kon de bal altijd kwijt. Hoewel Hera cles zwak was, heb ik ver trouwen in FC Den Haag. Als we van FC VVV winnen, doen we weer mee om de pe- riodetitel. Komen we volgen de week tegen DWV voor de beker verder, dan heb je kans, dat een week later thuis tegen Veendam (de huidige koploper in de strijd om de tweede periodetitel, red.) weer veel mensen komen kij ken. Dan gaat FC Den Haag wat het wedstrijdgebeuren be treft weer leven. Op de trai ning is dat al het geval. En wees nou eerlijk, je moet toch bij de bovenste vijf meedraai en. Anders zou het toch een dooie boel worden". FRANS LEERMAKERS RIJSWIJK Chris Tre ling heeft alle lofuitingen over zijn rentree bij FC Den Haag heel nuchter verwerkt. De 23-jarige Delftenaar vond zijn op treden tijdens het met een royale zege van 5-0 afgesloten bezoek aan Heracles geen maatstaf. „Dat Heracles was wel een bijzonder zwakke te genstander. Ik ben ervan overtuigd, dat je na de wedstrijd van zaterdag bij FC VVV beter kunt oor delen". Desalniettemin is Treling blij te zijn teruggekeerd bij FC Den Haag na een verblijf van drie maanden bij de Belgische vierdeklasser Germinal uit het tegen Antwerpen leunen de Ekeren. Wie de oorzaken van Trelings vertrek uit het Zuiderpark kent, moet ver baasd staan. Immers, het el lendige, in een afdaling naar de eerste divisie resulterende voorbije seizoen en de slechte verstandhouding met trainer Cor van der Hart- enerzijds en de door de sponsor van Ger minal beloofde gouden bergen anderzijds hadden hem dé grens doen overschrijden. Weliswaar op uitleenbasis, maar als men Treling destijds mocht geloven, zou men hem in het Zuiderpark voorlopig niet meer terugzien. Een baan voor zijn vriendin en hemzelf, een huis en dan nog voetballen in een ambi tieuze club, die in zevenmijls laarzen de top wilde bestor men. Behalve die baan leek alles aanvankelijk werkelijk heid te zijn. De club kwam snel op kop, na anderhalve maand bijna dagelijks met de auto heen en weer te zijn ge reden tussen Delft en Ant werpen, verhuisde hij met vriendin naar België, waar een leuk huisje werd betrok ken. Toen echter kwamen de problemen. De beloofde baan kon men niet realiseren. Argwaan „Toen ik er na verloop van tijd naar ging informeren en men ontwijkend ging ant woorden, kreeg ik al arg waan. Ik moest steeds maar wachten, steeds werd een be slissing uitgesteld, dan weer waren er problemen om een werkvergunning los te krij gen. Op een bepaald moment was voor mij de maat vol en heb ik tegen mijn vriendin gezegd: we pakken onze spul len in en gaan terug naar Delft. Ja, mijn vriendin kon daar wel gaan werken, als barmeisje. Daarvoor voelde zij natuurlijk niets". Trouwens, voetbaltechnisch gezien heeft Chris Treling ook weinig gehad aan zijn Belgische avontuur. De mees te tijd tobde hij met een lies blessure en speelde pas de laatste weken weer volledige duels. Uitgerekend een perio de, waarin Germinal, waar de ook van FC Den Haag afkom stige Harrie Melis wel min of meer zijn draai heeft gevon den, aan vormverlies ten prooi was gevallen en de kop positie verloor. Treling hield altijd wel con- DRIE RECORDS ATLETIEK HERZIEN PARIJS Drie wereldrecords, die tijdens de Europese atletiekkampioenschappen in Athene zijn gevestigd, zijn door de Euro pese Atletiek Federatie (AEA) herzien. Bij nadere bestudering van de finish-films bleken drie tijden gecorrigeerd te moeten worden. De tijd van de Oostduitse Marita Koch op de 400 meter werd van 48,15 naar 48,16 seconden terugebracht. Daarte genover staat een verbetering van de tijd van het Oostduitse kwartet (inclusief Koch) op de 4 x 400 meter van 3.19,05 naar 3.19,04. Het tienkamp-wereldrecord van Daley Thompson is op'8743 punten gesteld in plaats van op 8744 punten. Een eerder wereldrecord (22/23 mei in Goet- zis) van de Brit werd eveneens gerectifi ceerd: van 8707 naar 8704 punten. W.v.d. Kerkhof drie duels straf ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Willy van de Kerkhof van PSV voor drie wedstrijden ge schorst na zijn derde gele kaart afgelopen weekeindè. Trentelman van De Graaf schap en Ruys van Fortuna Sittard kregen ieder vier wedstrijden schorsing. Steen- ge van FC Groningen kreeg één duel schorsing. Trainer Rob Jacobs van Excelsior kreeg een boete van 200 gul den, omdat hij tegen FC Twente het veld was opgeko men. Servette als zestiende naar achtste finales .GENEVE Servette (Zwi) heeft zich donderdagavond in Genève als zestiende en laatste club geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de UEFA-beker. De Zwitsers ver sloegen in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde het Poolse Slask Wroclaw met 5-1. Servette bad de eerste ont moeting met 2-0 gewonnen. Er waren in Geneve 9100 toe schouwers. De wedstrijd kan woensdagavond niet worden gespeeld in verband met dich te mist. AANTAL DODEN BIJ SPARTAK WELLICHT 70 MOSKOU Het aantal slachtoffers, dat op 20 oktober na afloop van de UEFA Cup wedstrijd tussen Spartak Moskou en Haarlem .in het Lenin-sta- dion in Moskou bij paniek is gevallen, blijkt aanmerkelijk groter te zijn dan de twintig over wie aanvankelijk werd gesproken. Volgens verklarin gen in Moskou tegenover het persbu reau UPI zou het om 69 mensen gaan. De Sovjet-autoriteiten zijn uitermate spaarzaam geweest met het verstrek ken van inlichtingen over hetgeen zich in het Leninstadion heeft afge speeld. Damesteam fors verlies OSLO Het Nederlandse dames team heeft op de tweede dag van het zaalhandbaltoernooi om de polarcup een grote nederlaag geleden. Oranje •ging met 24-9 onderuit tegen West- -Duitsland. Bij de rust stond Neder land al tien doelpunten achter: 15-5. De beleidsgroep public relations van het Nederlands Handbal Verbond heeft besloten zijn werkzaamheden voor het Nederlands Handbal Ver bond voort te zetten. Zoals bekend schortte de beleidsgroep veertien da» gen geleden haar werkzaamheden op na een conflict inzake de publici taire begeleiding van het Holland Toernooi. De zakelijke geschilpunten zijn na goed overleg opgelost. Chris Treling: „FC Den Haag bleef toch altijd trekken". LEIDEN „De kans is min der, maar je moet het probe ren. Ik denk dat je met vrij sterke argumenten aan moet komen om een uitspraak te ruggedraaid te krijgen en ik weet niet of de onze zwaar ge noeg zijn. In elke wedstrijd zijn er zo nu wel strafworpen, waartegen je kunt protesteren. De competitie wordt dan wel beslist door de protestcommis sie". Aldus een lichtelijk aan geslagen waarnemend Pernix- voorzitter Flip van der Nooy naar aanleiding van het inge stelde hoger beroep tegen het toegekende protest van GKV, waardoor de 1312 overwin ning op papier werd omgezet in een 1212 gelijkspel. In de korfballerij is het moge lijk om na afloop van een wedstrijd te protesteren tegen een aantal beslissingen van de scheidsrechter, waaronder het wel of niet toekennen van een strafworp of doelpunt. Dat dus overkwam Pernix tijdens het belangrijke duel tegen GKV. De Gorkummers protesteer den tegen de strafworp, een van de vele in dit duel overi gens, die leidde tot de winnen de Pernix-treffer. Wat gebeur de er, twee minuten voor het eindsignaal? Carla Kuipers, met echtgenoot Peter direkt betrokkene in het incident weet het allemaal nog heel goed.. „Het ging allemaal in een flits. Daan Vreeken gaf een lange pass in de richting van de hoek van het midden vak. De bal stuitte een paar keer, maar ik had hem nog net voor de lijn. En toen kwam Peters heer aanzweven uit het andere vak Het resul taat was dat Carla Kuipers te gen de grond smakte en de bal verloor. „Ik dacht nog even, ik moet over die heer heengooi en, want ik had wel gezien dat Peter zich omdraaide". Peter Kuiper zelf, aanvullend: „Op het moment dat mijn verdedi ger naar voren liep ben ik richting korf gesprint. Ik dacht al dat hij de bal niet zou halen". Voor de scheidsrechter was die zware overtreding aan de lijn al genoeg om naar de stip te wijzen. Een wel juiste beslis sing, maar genomen op onjuis te gronden. Strafworpen mo gen volgens de spelregels al leen dan gegeven worden, wanneer er een doelkans ver loren gaat. Dit was de reden waarom GKV protest aante kende en de protestcommissie van het KNKV dit vervolgens toekende. De zinsnede in het rapport dat de strafworp toe gekend werd „niet in eerste instantie omdat er een aanval ler vrijstond" vormt de kern van het verweer van Pernix. Er was dus kennelijk ook „een tweede instantie" en bovendien wat is een doel kans? De vrij naar de korf sprintende Peter Kuipers; de vier tegen drie situatie? De Technische Commissie van het KNKV mag zich erover bui gen. Daarnaast heeft Pernix een procedure aangespannen bij de Reglementscommissie wegens vormfouten in het rapport. De Protestcommissie zou verzuimd hebben „het beeld te omschrijven dat zij zich van het voorval heeft ge maakt". Een beeld dat essen tieel is voor het beroep bij de Technische Commissie. Het cynische van het hele ge val is dat Pernix de aanvalsac- ties uit de eerste helft keurig op de video heeft staan Westduitse lotto HAMBURG De uitslag van de Westduitse lotto is 3-4-5-6-11-12-32 Reser vegetal: 29. Dank zij een aantal danseressen van het fameuze Lldo in Parijs was de uitreiking gisteren van de diverse schoenen als beloning voor diverse voetbalprestaties ook een presentatie van schonen. Paolo Rossi en Karl-Heinz Rummenigge laten zich de aandacht van de dames met graagte welge vallen. Op de andere foto moeten Delio Onnis van het Franse Tours, Wim Kieft van Ajax en Kees Kist voorheen van AZ '67 het doen met schoenen, zonder schonen. Schoenen uitgereikt

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13