Groentesortiment kleiner IN EN OM DE KAS binnen de perkëïT Eiken Ontbreken toekomstperspectief doet vooroordelen van jongeren toenemen „KLEINTJES" Accu-specialist Groenen 071-122244 DE OPVALLENDSTE SPORTCOUPÉ VAN NEDERLAND. BINNENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1982 PAGINA Herfstchrysanten „bezetten" veilingen De chrysanten hebben de bloemenveilingen „bezet". De tijd van de herfstbloem is aangebroken. Toch kan niet worden gezegd dat er een abnormaal grote aanvoer bestaat, ook al kwam de CCWS afgelopen week met ruim 10 miljoen voor de dag. Topper is de troschrysant met meer dan 7 miljoen, maar dat is vrijwel gelijk aan vorig jaar. Wat wel verschilde was de gemiddelde prijs, die met 47 cent iets lager was dan vorig jaar. Als geheel vielen de prijzen aan het begin van het seizoen toch wel tegen, al valt er nog weinig definitiefs over te zeg gen. Een ander feit is dat de import sterk is toegenomen, maar ook op dit terrein geen nieuws, want de cijfers liggen vrijwel gelijk met die van vorig jaar. Hetgeen afgelopen week wel opvallend was betrof de aanvoer van potplanten, die aan de CCWS ver over het miljoen kwam en dat is heel wat meer dan vorig jaar. Er is een zeer ruim assortiment planten, waar bij cyclamen en azalea sterk in trek zijn, maar ook de poinset- tia zich royaal presenteert. De prijzen lieten in het algmeeen wel te wensen over. Het blijkt dat het totaal zich op vrijwel gelijk niveau van vo rig jaar beweegt. De milde weersomstandigheden hebben niet nagelaten een stempel te drukken op de totale handel, waaro ver niet valt te klagen. Het aantal bloeiende planten neemt nog steeds toe. De aanvoer van cymbidium neemt eveneens De CCWS had afgelopen week een aanvoer van 38.454.189 en een omzetbedrag van 19.819.998,43 tegen vorig jaar een aan voer van 37.545.122 en een omzet van ƒ21.666.994,65. Tot en met 29 oktober had de CCWS in dit jaar een aanvoer van 1.691.944.243 bos of stuks en een omzetbedrag van 688.950.059,84 teegn vorig jaar in dezelfde periode een aan voer van 1.629.000.801 en een omzet van ƒ650.677.673,47. Uit dit overzicht blijkt dus dat de grotere aanvoer het omzetbe drag toch nog gunstig heeft kunnen beïnvloeden. Van de gemiddelde prijzen in de afgelopen week met tussen haakjes die van dezelfde week vorig jaar vermelden we: als- troemeria 42 (54) amarillys 46 (46), standaard anjers 52 (52), trosanjers 33 (38), anthurium 1.54 (1.59), asp. plumoses 14 (18), bouvardia 40 (35), troschrysanten j.c. 47 (56), idem geplozen 82 (1.00), tros n.c. 1.19 (1.97), idem geplozen n.c. 67 (79), euphor bia 63 (67), freesia 34 (35), gerbera 58 (83), gladiolen off. 11 (16), idem kolf 11 (5), irissen 21 (38). leliekelken 70 (83), idem- takken 71 (71), nerine 54 (67). cymbidium groot 68 (88), idem klein 30 (33), grote rozen 47 (51), idem klein 27 (31). streletzia 2 67 (2.98). Intussen beginnen ook de bolbloemen zich meer te vertonen en werken mee om het totale veilingbeeld een zeer uitgebreid karakter te geven. Het is wonderlijk dat tot in de maand no vember nog een groot aantal buitenbloemen zich weten te handhaven, ook al is de kwaliteit niet daverend. Maar er zijn toch altijd nog kopers voor te vinden. Het groefcsvervoer waarmee men bij de CCWS is begonnen blijkt wel belangstelling te ondervinden. Er is dit jaar al voor ruim 70 miljoen gulden op die manier omgezet. Aanvankelijk moest men nog inspelen op de nieuwe regeling, die steeds meer belangstelling is gaan trekken en de aanvoer ten goede "komt. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn nog een aantal verbeteringen in de organisatie aan te brengen. In deze tijd van het jaar ver dwijnt altijd een aantal groentesoorten uit het totale pakket. Hun plaats wordt ge- 1 deeltelijk opgevuld door een aantal importgewassen. De sperziebonen die op het ogen blik te koop zijn worden in gevoerd uit Egypte en Span je. Ze werden op de groot handelsmarkt in Rotterdam verhandeld tegen een prijs van 3,25 per kilo. Het nog maar zeer beperkte aanbod van Hollandse snijbonen bracht prijzen op die rond de acht gulden per kilo schom melden. De zware ijsbergsla van buiten zal binnenkort geheel van het toneel ver dwenen zijn. Voor het na- tuurprodukt liep de gemid- deldde prijs op naar 1,46 per stuk. Het aanbod van ijs bergsla van onder glas no teerde een aanmerkelijk la gere prijs, namelijk 40 cent per stuk. Het aanbod van on der glas zal groeien, er wordt daarom voor de komende week nog niet op hogere prij zen gerekend. De aanvoer van spinazie valt binnen en kele weken volledig stil. Voor het nog maar beperkte aanbod liep de prijs op naar 2,49 per kilo. Verdere prijs stijgingen lijken er niet in te zitten, er wordt eerder een lagere prijs verwacht. De prijsvorming bij Chinese kool reageerde duidelijk op het kleiner geworden aanbod. De gemiddelde prijs verdubbelde zich en kwam uit op 68 cent per kilo. Het aanbod wordt kleiner en hogere prijzen lij ken goed mogelijk. Er was in de afgelopen week sprake van een sterke inkrimping bij de aanvoer van bloem kool. De gemiddelde prijs voor de „zessen" liep met 1,10 per stuk op en kwam daardoor uit op 2,48. Bij de „achten" liep de prijs op naar 1,55 per stuk. Voor de ko mende week liggen hogere prijzen in de lijn der ver wachting, de kleinere maten zullen echter het sterkst in prijs stijgen. Het aanvoerseizoen voor broccoli is ook zo goed als af gelopen. De laatste partijen veranderden voor 6 gulden per kilo van eigenaar. Bos- peen liep in prijs op naar 1,76. Ook bij deze groente soort zal er nog slechts korte Gourgettes brachten gemiddeld 1,71 gulden per stuk op. tijd sprake zijn van aanvoer. Hogere prijzen worden er voor dit gewas niet verwacht. Dit komt vooral omdat er naast de aanvoer van bos- peen sprake is van een ruim aanbod van waspeen. Dit ge was brengt 40 cent per kilo op. De aanvoer van knolven kel neemt nu snel af. De prij zen reageerden hier de afge lopen week sterk op. De ge middelde prijs per kilo lag met 2,22 bijna een gulden hoger als in de eraan vooraf gaande week. Courgettes en aubergines zullen ook spoe dig niet meer aangevoerd worden. Voor beide gewassen trok de prijs aan. Aubergines brachten gemiddeld 5,25 per kilo op en de courgettes 1,71 per stuk. Tomaten Het aanbod van ronde toma ten neemt snel af. De afzet van dit beperkte aanbod le vert weinig problemen op. Dit kwam de prijsvorming in de loop van de week duide lijk ten goede. Voor de A-I- export liep de gemiddelde prijs op naar 2,25 per kilo. De a? nvoer van vleestoma ten nam ook aanzienlijk af. Ook hier was er sprake van een fors prijsherstel. Voor de sortering BBB liep de gemid delde prijs met 1,23 per kilo op naar 2,86. Als er op het ogenblik naar de prijsont wikkeling op de West-Duitse groothandelsmarkten wordt gekeken, dan staan de Hol landse tomaten met 11 DM per 6 kg bovenaan. Voor de Spaanse en Roemeense toma ten kwam de prijs op 8 DM per 6 kg uit. Bij de vleesto maten lag de prijs voor de Hollandse tomaten met 14 DM ongeveer 1 DM onder de prijs die er voor de Belgische vleestomaten betaald Werd. Komkommers Ondanks het kleiner wor dende aanbod nam de prijs- druk in de afgelopen week toe. Over de hele linie was er sprake van een prijsdaling van 2 tot 4 dubbeltjes per stuk. Zo varieerde de prijs voor de sorteringen van 36/76 van 53 tot 94 cent per stuk. Deze prijsdaling kwam niet als een donderslag bij heldere hemel, want hij werd al enige weken verwacht. De oorzaak ligt in het feit dat de Griekse concurrentie belang rijk is toegenomen, een nor maal verschijnsel om deze tijd van het jaar. De prijzen zullen waarschijnlijk gelijk blijven of weer wat aantrek ken omdat het nog maar kleine aanbod voor een steeds groter deel zijn weg naar de binnenlandse markt zal vinden. De hoeveelheid die er dan nog geëxporteerd wordt zal de prijs alleen maar opdrijven. Sla In de afgelopen week trok de prijs voor glassla volgens de verwachtingen aan. Tegen het eind van de week schom melde de prijs tussen de 12 en 52 cent per krop, afhanke lijk van kwaliteit en gewicht. De export verliep vlotter dan vorig seizoen. Bij de grootste afnemer West-Duitsland kon er meer afgezet wprden. Om streeks half november moet er toch wel op meer concur rentie gerekend worden, en wel uit de hoek van België en Frankrijk. Verder valt het op dat er vooral naar Enge land meer sla gaat, dit komt neer op zo'n 58 ton per week. Ook Scandinavië toont meer belangstelling voor het Hol landse produkt. Het aanbod zal de komende week verder toenemen, er wordt een gelij ke of hogere prijs verwacht. Vooral ook door het teneinde lopen van de teelt van na- tuursla in West-Duitsland. Naar aanleiding van ons artikeltje „De bladeren vallen" k een lezer met een vraag over eiken. Hij schrijft, dat het opgevallen is. dan van onze inlandse eiken sommige het j zeer laten vallen en zegt verder, dat hij wel eens gehoord h van „zomereiken" en van „wintereiken". Even wat meer eiken dus. Iedereen kent ze. de „koning der bomen". In de oudheid t „heilige boom", die in ons land wel vijf en dertig meter 1j kan worden en die pas gaat bloeien als ze zo'n jaar of ve< oud is! Met recht dus een „laatbloeier". In ons land komen twee inheemse soorten voor, de zomereil de wintereik. Die twee zijn ook wel van elkaar te ondersc den: De zomereik heeft vrijwel ongesteelde bladeren, terwij vruchten (eikels) op een vrij lang steeltje groeien. Bij de wi reik is dat net andersom. Die heeft bladeren, die op een vrij 11 steeltje zitten, de eikels daarentegen zijn vrijwel steel-loos i Duitsland hebben ze voor de zomereik een passender naam I vonden, die heet daar „Stieleiche" omdat de eikels op een st tje groeien, terwijl de wintereik, waarvan de eikels min of n in een trosje bij elkaar zitten, daar „Traubeneiche" heet. De mereik komt verreweg het meest voor, een wintereik zu moeten zoeken. Er is nog een ander verschil en wellicht d onze vragensteller daarop. De zomereik bloeit eerder dan wintereik en de wintereik blijft zijn bladeren veel langer bel den, vandaar wellicht de namen in ons land. We gokken er dat de heer H. in Emmen te dóen heeft met een wintereik, kan dat zelf nagaan door de bladeren eens te inspecteren op al dan niet aanwezig zijn van een bladsteeltje! Hier en daar kunnen we in ons land nog een derde eikens aantreffen, maar dat is een „buitenlander" van afkomst: Amerikaanse eik., Dat is de eik, waarvan in de herfst de g bladeren (ze kunnen wel dertig centimeter groot worden! mooi roodbruin kleuren. Je ziet die bladeren zelfs wel verwi in een herfstboeket. Ze doen het best tussen chrysanten bijvi En nu we toch in het eikenbos zijn, wist u, dat zo'n eikei eigenlijk niet kan blijven bestaan? Een bos van louter, ei sterft gaandeweg af, want het gevallen eikenblad schijnt grond op de duur zodanig te verzuren dat de bomen sterven. te groeien moet de eik het hebben van de humus, die gevoN wordt door afgevallen blad van andere bomen. s In onze jeugdjaren verzamelden wij in de herfst eikels. Er g een tijd waarin die eikels opgekocht werden voor veevoeder! leinden. Je kreeg soms een dubbeltje per „spint" (een spint vijf liter) en je kon voor een dubbeltje heel wat knikkers kop Eén behoorlijke eik kan in de herfst zo'n 15.000 eikels levei- maar de wintereik levert minder eikels dan de zomereik. NojC het laatst van de vorige eeuw verzamelden arme lieden eilb om er meel van te malen, van dat meel werd een (ellendig) si brood gebakken. In het bos blijken Vlaamsegaaien verzot op eikels, ze verzat len ze en stoppen ze ergens onder de grond. Natuurlijk vin I 'ze die verstopte eikels nooit terug, maar zo doen ze op hun nier hun best om de soort in stand te houden, die begraven ei zal op een gegeven moment gaan kiemen. Men beweert dat eik duizend jaar oud kan worden Extra rentesteun jonge agrariërs Het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor Landbouw heeft in zijn onlangs gehouden vergadering de mo lijkheden voor het verlenen van rentesubsidie aan jonge ag riërs verruimd. Gedurende zes jaren kan boven de normale r tesubsidie van vijf procent over ten hoogste 85.000 gulden twee procent over ten hoogste 115.000 gulden een extra-renl teun van twee procent worden gegeven. Hiervoor komen aanmerking agrariërs, die op het tijdstip van indiening van li. aanvrage nog geen vijfendertig jaar zijn, overigens voldoen i de voorwaarden van de regeling en nog geen vijf jaar volle voor eigen rekeing en risico op het bedrijf zijn gevestigd. D 'aanpassing geldt voor die aanvragers, waarmee na 28 okto 1982 een rentesubsidie-overeenkomst wordt afgesloten. BAARN Uit ons onder zoek is gebleken dat op een middelbare school waar veel aandacht wordt gegeven aan mondiale vorming, etnische voor oordelen minder voorko men. De jeugd de les le zen zal echter zonder twij fel averechts werken, zo lang hen geen reëler toe komstperspectief kan worden geboden. Bekend is dat in crisistijd de voor oordelen snel toenemen. Dit zei dr. J. Janssen gisteren in Baarn tijdens een bijeen komst van het Katholieke Stu diecentrum voor Geestelijke Volkgezondheid. Samen met dr. L. Hagendoorn ging hij verder in op de deze week be kendgemaakte resultaten van hun onderzoek naar de rechts- radikale opvattingen en voor oordelen tegen etnische min derheden onder 2300 middel bare scholieren op zeven scho- Uit dit onderzoek kwam naar voren dat 26 procent van de middelbare scholieren zeer ne gatieve opvattingen over etni sche minderheden heeft. Bijna tien procent geeft blijk van uitgesproken extreem rechtse opvattingen en één procent van de scholieren stemt of zou stemmen op Centrumpartij of Nederlandse Volksunie. Volgens de onderzoekers komt de rechtsextremistische 'ten dens voort uit het samengaan van ingrijpende sociale en cul turele veranderingen, verlies van toekomstperspectief en veranderende verhoudingen tussen mannen vrouwen. Hagendoorn: „Iedere zestien-, zeventien- en achttienjarige zal beseffen dat zijn maat schappelijke perspectieven op dit moment somber zijn en dat doet de vooroordelen snel toe nemen. Het staat vast dat de etnische vooroordelen scherp fluctueren met de economi sche conjunctuur én dikwijls berusten op gevoelens van be dreigd zijn. De crisis is fnui kend voor het gevoel van ei genwaarde voor de betrokke nen. Wie twijfelt aan zijn ei genwaarde, zal pogen zijn su perioriteit te bewijzen". De onderzoekers omschrijven het extreem-rechtse type als iemand die niet alleen streeft naar autoritaire vormen van orde en gezag, maar ook alle agressieve kenmerken van dit streven vertoont. „Krakers, woonwagenbewoners en werkonwilligen moeten hard worden aangépakt en voor sexuele misdrijven zijn lijf straffen gerechtvaardigd. De groep is puriteins, vindt dat sexuele behoeften moeten worden onderdrukt en ver werpt homosexualiteit. Abor tus is taboe. Men staat zeer ne gatief ten opzichte van gastar beiders. De vrouw behoort vQor het gezin te zorgen en daar aanwezig te zijn. Men hanteert een strenge prestatie- moraal". De scholieren huldigen vol gens de onderzoekers niet blindelings, maar weloverwo gen hun extreme en zelfs ra cistische overtuiging. Ze zijn vaak schuchtej- en gesoleerd maar vol politiek zelfvertrou- Mëisje Uit het onderzoek is verder gebleken dat van elke vijf rechtsextremistische scholie ren er slechts één een meisje is. De onderzoekers denken hier een verklaring voor te hebben. „Onder de vrouwelij ke scholieren lijkt de bewe ging voor de emancipatie van de vrouw het pleit te hebben gewonnen. De meeste meisjes vinden het vanzelfsprekend dat mannnen en vrouwen de zelfde rechten en plichten hebben. Maar de strijd zelf moet nog grotendeels worden gestreden". „De ervaring vanuit een on dergeschikte positie voor eigen -echten te moeten opkomen ergemakkelijkt identificatie met vergelijkbare lotgenoten. Vrouwen herkennen de be dreigde situatie van minderhe den en voelen, zich daarmee verwant". Door een, bepaald deel van de mannelijke scholieren wordt de emancipatie van de vrouw als een dubbele bedreiging er varen. „De vrouwen zijn extra concurrenten op het markt plein van de maatschappelijke kansen en door de gelijkheid van de vrouw vervaagt de spe cifieke rol van de man. In zijn wanhoop zoekt hij naar wegen om die concurrentie te ver minderen en geeft de schuld voor de werkloosheid aan de vreemdelingen. Voor deze ca tegorie scholieren heeft het rechtsextremisme twee aan trekkelijke kanten: het jaagt de vrouwen minachtend terug de huisdrempel over en de vreemdelingen haatdragend het land uit". Oude wijken Volgens de onderzoekers lijkt op grond van de resultaten de conclusie gewettigd dat ook buiten de oude wijken van grote steden vooroordelen over etnische minderheden in ruime mate voorkömen. „De gedachten die in de Centrum partij zo extreem beleden wor den, blijken in iets gematig der vorm bij velen steun te ontmoeten. Wanneer jongeren rechtsextreme uitlatingen doen? dan steunen zij op ge dachten die ouderen en dan met name de geletterden on der hen ontwikkeld hebben". ADVERTENTIE JONGE DUBBELfGRAANJENEV Alfa Gulia 1600 Nuova Super, bwjr. '77, i.z. zeer zuinig in verbr. plus 3 mnd. gar. Prijs 3450.-. Tel. 01719- 16359. LEIDSE COURANT bjr 1974,44.000 km, kleur: geel, i.z.g.st. Vraagpr. 1200,-. Tel. 01711-10791. Ford Capri 2 KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kolom in kleine letters met een woord in hoofdletters Prijs 34 cent per mm Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer groot gezette regels Prijs 38 cent per mm Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leidse Courant. Haagsche Courant, Het Binnenhof, Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant. Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3,34 per mm. Minimum plaatsing 10 mm ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3.35 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag a 2,65 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook, ontstaan door niet, niet-tijdig of on juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. de Luxe 3-drs.. zeer mooie auto, techn. en mechn. 100%, geh. roest- en schadevrij, blauw me- tall. met vinyl dak, prijs 2.950. Oude Rijnsburgerweg 23, Oegstgeest. Tel. 071-175227 - na 18.00 uur. 01718-24564. Eend bwj. '72, i.g.st., 875. Oude Rijnsburgerweg 23, Oegst geest. Tel. 071-175227 - na 18.00 uur: 01718-24564. Simca Rally I bwj. '77, bijz. mooi. techn. en mechn. 100%. Verstelb. kuip- stoelen, zeer brede banden met velgen. Zeer sportieve ultv. Prijs 3.250. Oude Rijnsburgerweg 23, Oegstgeest. Tel. 071- 175227 - na 18.00 uur: 01718- 24564. Renault 16 TL met elektr.. schulfdak, radio, i.z.m. staat, geh. roest- en scha devrij. Prijs 1.950. Oude Rijns burgerweg 23, Oegstgeest. Tel. 071-175227 - na 18.00 uur. 01718-24564. Renault 16 TX de Luxe, in zeer mooie staat, met nwe. remmen, koppeling plus 10.000 km-beurt, licht groen metall., getint glas. bruin stoffen bekleding, elek. ramen, radio/cassette stereo install., prijs/ 4.250. Oude Rijnsburger weg 23, Oegstgeest. Tel. 071- 175227 - na 18.00 uur: 01718- 24564. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nijverheids- weg 5 bij de PTT-toren Alphen a/d Rijn, tel. 0172Ö-336A» Wegens vertrek overzee Renault 9 TSE zilv. gr. met., eind mei 1982, m. ruim 6 mnd. fabr. gar., sl. 3000 km, top mod., m. elektr. ramen, centr. deurvergr., 5 versn. 19.000,- (20% onder aank. pr.). met nieuwe Philips stereo AM/FM gratis. Tel. 070- 52.22.87. BMW 730 aut. Ipg, bjr. okt. '78 dlv. acc. Pr. 17.000,- of evt. in te ruilen voor Mercedes. Tel. 01740-20269. GOLF GL 1100, bj. '78 wit, 64.000 km, radio, nwe ban- remmen en accu. Alle keur. toegest. Vr.pr. 7200,-. Tel. 070-246857 na 18 uur. Citroen 2 CV 6 sept. 1977, km. 72.000. Adel- heidstr. 63 (b.g.g. 61). D.H. Tel. 070-855087. DATSUN 140 J de Luxe, nov. '74. i.z.g.st. 2250,-. Tel. 070- 939149. T.k.: Ford Escort, eind '76 Ford Taunus 1.6 L1980 49.500 km. Tel. 079-218437. Automatic Ford Taunus GL type '77, i.z.g.st., 4-drs„ nw. model 3450,-. Inl. 070- 858128. Honda Accord 3-drs. '77 Vr.pr. 4950.-. Tel. 01749- Jaguar 4.2 bj. 1980 lieuw, kl. blauw 30.000.-. Alle keur. toegest. Tel. 070- 998552. Mazda 618 de Luxe Mitsubishi Sapporo '81 Saab 900 GL april '82 3-drs., kl. met. groen. 33.000 km, veel acc. stereoinst., r. 34.000.-, vr.pr. 26.000.-. Tel. 070-271930. Volvo 144 DL eind '74 T.k.: Opel Manta GTE aut. Opel Commodore Coupe GS 2.8 Opel Record 1700 1973 Peugeot 504 GLD1979 PEUGEOT 504 GL, bj. '79, 81.800 km, met. blauw, 'radio- /cass., i.z.g.st. Pr. 7800.-. Tel. 070-883396 of 070-896122. Renault 14 TL 1978 77.000 km 4500.-, kl. geel. Tel. 070-973293. Van 1e eig. I 1.000 km, 1e lak, in perf. st., benz. 1 op 14. Keuring gaarne loegest. Pr. 2750,-. Tel. 070- 374691. Opel Rekord 2 L (nw. model) van part., LPG. Pr. 6750,-. I.z.g.st. Tel. 070-271609 ng 18.00 u. SIMCA 1100 LX, '78, 80.000 km, gas. radio. Prijs 2250,-. Tel. 070-467005 (tussen 18.00- 21.00 u.). Simca 1100 Tourist'78 Triumph Spitfire nov.'77 OPEL Ascona met Ipg 16 N, in ultst. staat 5400,-. Tel. 079- 21.62.77. Te koop: woonwagen met serre, zonder staanpl. i.g.st., lang 10 m. breed 2.50 m. p.n.o.t.k. Weideln. 4, naast 8 Zoeterwoude. Laakkade - Den Haag 2e etage (top), gr. woonkamer m.o.v.b. beglazing, 2 slaapk., douche, groot zonnig balkon. Alles in prima staat (geren.). Vraagprijs 75.000,- k.k. Tel. 070-900739. Te koop: luxe 3-kamerflat Melis Stokezijde 259. Vrij uit zicht op Uithofpolder. 2e etage: balkon op zonzijde, houten Sie- matic keuken. Vr.pr. 130.000 k.k. Inl.: 070-21.06.80. Centrum nabij Vredespaleis Een leuke vlotte moderne 2-ka- merflat zeer geschikt voor jonge mensen, alleenstaand of met zijn tweeën. Vr.pr./93.000 k.k. En u krijgt een premie van 8.000. Dus wees snel. Tel. 070-466543. De Suzuki SC 100 GX is ongetwijfeld de opvallendste sportcoupé van Nederland, 'n Onvergetelijke vorm. Maar behalve dat heeft-ie meer wat 't onthouden waard is: sportstoelen, sportstuur, een complete cockpit inclusief toerenteller, dagteller, temperatuurmeter, radio en een rits controlelampjes. Plus: achterruitverwarming, intervalschakelaar, el. ruitensproeier en aansteker. Zijn fluisterende semi-middenmotor zorgt voor een weergaloze wegligging en een buitenlandse topsnelheid van meer dan 140 km. Verbruik: 120 km 7,11. (1:14), stad 6,71, (1:15) en bij 90 km. 5,01 (1:20)! En dat allemaal op normale benzine.Terwijl u tijdens de proefrit nog veel meer zal opvallen.De sleutels liggen voor u klaar. SUZUKI. EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE. Nimag Den Haag, Van Bleiswijkstraat 7,2582 KZ Den Haag. Tel. 070-552459/556828 (vlak achter Congresgebouw). Autobedrijf CA. Heemskerk, Stationsstraat 110,2712 HK Zoetermeer. Tel. 079 -164869 Garagebedrijf De Gouden Leeuw, Veurseweg 180,2252 AG Voorschoten. Tel.: 01717-2814 Auto-Meer b.v., Hoge Rijndijk 4,2313 KJ Leiden. Tel. 071-125259/131867

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10