;Sloot Guldemond mogelijk gedempt met giftig afval Huurprijs tennisbanen blijft een heet hangijzer Woubrugge geeft volgend jaar 16 miljoen uit ALPHEN AAN DEN RIJN De Herenweg, die voor de openstelling op 18 oktober van de Zegerbaan en de verlengde Eisenhowerlaan de doorgaan de noord-zuid route door Al- phen vormde, is sinds deze da tum afgesloten tussen Ridder- buurt en Burg. Bruins Slotsin- gel. 17 De gemeente is hier nu met grondwerkzaamheden bezig om de verschillende straten aan weerszijde van de Heren weg, in bouwstraatvorm, met elkaar te verbinden. Dit bete- 'r1 kent dat in Ridderveld I de Concertweg, de Prelude weg en de Burg. Bruins Slotsingel, *5 die door de Herenweg werden li, doorsneden, met elkaar wor- Vq den verbonden. Verder wor den in Ridderveld II Het Oude Ambacht, de Aalhorst en de Binkhorst doorgetrokken van deelgebied D naar deelgebied 19 F/G. Wanneer het Verkeers Circu latie Plan van de gemeente in de komende raadsvergadering geen wijzigingen oplevert in de wegenstruktuur van- Rid derveld I en II in de omgeving van de Herenweg, zal het kre diet, dat nodig is om in de loop van 1983 bovengenoemde we gen definitief aan te leggen, eveneens worden behandeld. De kosten van de werkzaam heden in Ridderveld II zijn ge raamd op 1,3 miljoen gulden, terwijl de kosten van de werk zaamheden in Ridderveld I ge schat zijn op zo'n 2,8 miljoen gulden. In dit laatste bedrag is 21 ook de kostenraming opgeno men van de doortrekking, in bouwstraatvorm, van de Ster renlaan tussen de Planetensin- gel en de Herenweg. Deze doortrekking is noodzakelijk vanwege de bereikbaarheid van het ziekenhuis Rijnoord, 2^' het verpleeghuis Oudshoorn, 22, het politiebureau en een twee tal kantoren aan Halverwege. De aansluiting van Halverwe ge met de Burg. Bruins Slot singel komt namelijk te ver vallen, zodra deze singel zal zijn doorgetrokken. Ook de lijnvoering van de stadsbus maakt het noodzakelijk de 23, Sterrenlaan door te trekken. REGIO LEIDSE COURANT Winkelavond voor gehandicapten h ALPHEN AAN DEN RIJN Het comité Winkelavond Ge- t< handicapten houdt in samenwerking met De Zonnebloem en g het Rode Kruis in Alphen aan den Rijn weer een winkela- d vond voor gehandicapten. Dat gebeurt woensdag 24 novem- E ber. si h Om zeven uur gaan de deuren van het winkelcentrum De j: Aarhof open voor allen, die slecht ter been, aan een rolstoel gekluisterd of zelfs bedlegerig zijn. Wanneer de behandelend J? arts het transport en winkelbezoek goedkeurt, kan men zich voor het winkelbezoek opgeven bij het secretariaat van het comité: mevrouw M. Gill, Plein 2, Zwammerdam, telefoon 01726-14505. Aanmelden is noodzakelijk, omdat het comité dan rekening kan houden met ieders wensen en eventueel S( voor voldoende rolstoelen kan zorgen. Vrijwilligers, die deze avond willen helpen, kunnen zich ook al zijn ze niet in *\het bezit van een auto aanmelden bij het secretariaat. Rock and Roll- avond ZEVENHOVEN De motor- club Zevenhoven houdt ko mende zaterdag weer haar jaarlijkse Rock and Roll-avond in het Dorpshuis. De disco theek KC/DC zorgt vanaf acht uur voor de muzikale omlijs ting, terwijl er een optreden is van de groep „De Liberators" uit Maastricht. De band zal muziek uit de jaren vijftig ten gehore brengen. Iedereen, het liefst gekleed in broeken en, petticoats uit de vijftiger jaren, is welkom en er zijn 'prijzen voor de best geklede rocker. De entreeprijs bedraagt /7,50. Dief betrapt NOORDWIJK Een 24-jari- ge man uit Noordwijkerhout is vannacht door de Noordwijkse politie aangehouden op ver denking van poging tot dief stal. De man bevond zich om tien over twee in de Christus Ko- ningschool aan de Hoogwa- kersbosstraat nadat hij aan de achterzijde een ruit had ver brijzeld. Een naast de school wonende onderwijzer ontdekte de man, die een video-recor der wilde meenemen. Terwijl hij nog in de school rondliep, arriveerde de gewaarschuwde politie. De man is ingesloten op het politiebureau. Fietser gewond KATWIJK— Een 15-jarig meisje uit Katwijk raakte gistermiddag gewond toen zij geen voorrang verleende aan een auto. Deze werd be stuurd door een 24-jarige man, eveneens afkomstig uit Katwijk. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Koningin Juliana- laan-Industrieweg om 12.40 uur. Het meisje moest met verwondingen naar het zie kenhuis vervoerd worden. Wereldwinkel Hazerswoude HAZERSWOUDE De op- richting van de Wereldwinkel Hazerswoude, enkele weken geleden, betekent dat deze op elke donderdagmiddag op de markt aan de Da Costasingel van zich doet horen en zien. Vrijwilligers zullen dan pro- dukten uit landen uit de Der de Wereld, zoals rietsuiker, koffie, thee en kunstnijver- heidsvoorwerpen, aan de man trachten te brengen. Het ligt in de bedoeling dat de Wereld winkel een kraam op de markt zal beheren waar uitge breide informatie over landen uit de Derde Wereld zal wor den verstrekt. DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 PAGINA 4 f Jubileum Het hoofd van de openbare lagere school De Tamboe~ rijn in Nieuwveen, de heer F.H. Amelunxen, viert vrij dag zijn zilveren jubileum. Omdat hij al 25 jaar aan de school is verbonden, krijgt hij namens het gemeentebe stuur een receptie aangeboden. Iedereen is van harte welkom om hem tussen vijf en zeven uur de hand te schudden in gebouw De Ringkant in Nieuwveen. Ruildag De postzegelvereniging „De Rijnstreek" houdt zaterdag haar eerste grote ruildag van het nieuwe seizoen. Leden en niet-leden zijn van harte welkom tussen tien en vijf uur in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Niet-le den betalen één gulden vijfenzeventig, tenzij ze jonger zijn dan 17 jaar. Dan betalen ze drie kwartjes. Mis Het jongerenkoor „De Menswording" uit Leiderdorp verzorgt zaterdag om zeven uur een mis in de Willi- brorduskerk in Oegstgeest. De dag daarop verzorgt het jongerenkoor een mis in de Leiderdorpse Menswor ding kerk. Als thema voor deze missen is gekozen „Ge loven is meer dan de kerk alleen". Grafie-Art De surrealistische fijnschilder Frans Erkelens exposeert vanaf zaterdag in „De Nachtegaal van Lisse" aan de Heer- eweg met Grafie Art. Voor deze vorm van kunst maakt hij gebruik van de Color-Copy techniek, speciale kopieerma chines dus. Mystiek en religie zijn wezenlijke bestanddelen van Van Erkelens leven en dus zijn werk. De tentoonstel ling wordt zaterdag om vijf uur geopend duurt tot en met eind decémber. Om het werk te bewonderen kan men er dagelijks terecht. Weefkring De weefkring „De Bollenstreek" houdt zaterdag een open dag. De leden zullen die dag op getouwen weven, spinnen en kaartweven. Een mooie gelegenheid voor iedereen om met dit werk in aanraking te komen. Bo vendien wordt er een tentoonstelling gehouden met het werk van de weefsters van „De Bollenstreek". De open dag wordt gehouden in Artopa aan de Grevelingen- straat en duurt van tien tot vier uur. Dali-trio De Stichting Kulturele Aktiviteiten Noordwijk (SKAN) houdt op 7 november het tweede klassieke zondagmiddag- conCert in het Hof van Holland. Het concert begint om drie uur en opgetreden wordt door het Dali-trio uit Den Haag. Het trio bestaat uit Otto Bentinck (hobo), Hans Witteman (klarinet) en Ian Mansell (fagot) en bestaat twee jaar. Het programma bestaat uit werken van Jaques Ibert, Rudolf Escher, Beethoven, Darius Milhaud en Jean, Francais en Wolfgang Amadeus Mozart. De entree kost acht gulden per persoon. Kinderen betalen drie gulden, en SKAN-begun- stigers, CJP-houders en 65+-ers zeseneenhalve gulden. Die ■prijzen zijn inclusief een kopje koffie of thee. Reserveren kan bij mevrouw Versnel, telefoon 01719-12937. GEMEENTE ALKEMADE STELT ONDERZOEK IN MO De groep MO treedt zondagavond vanaf halt negen op in De Schakel in Langeraar. De oorspronkelijke groep MO viel uiteen, maAr drummer Harm Bieger en toetse nist Ton van der Meer hebben in 1981 besloten de groep voort te zetten. Conservatoriumvriend en toetse nist Hans Nieuwint verstekte de groep en later volgde zangeres Linda Bloemhard. Ton en Linda schreven de nummers en in juli werd een begin gemaakt met de productie van de LP „Ha, Ha, the sound of laughing", die in oktober op de markt kwam na de single „Chee se". KOUDEKERK AAN DEN RIJN Gedeputeerde J. Hoek van Dijke maakte gister middag een begin met de noodzakelijke geachte, maar door de aanwonenden aange vochten, herstrukturering van de Lagewaard. Hij deed dit door met een dragline een paal voor de beschoeing te slaan in de wetering, daarmee tevens de toekomstige wegbreedte van 2.85 meter markerend. De handeling werd gevolgd door het laten opstijgen van een flink aantal ballonen, terwijl Koudekerks enige warme bak ker smeuïg besuikerde oliebol len uitdeelde aan de Lage- waardse jeugd en ook menig „officieel" persoon zijn tanden in het smakelijke baksel zette. Forse subsidies hebben Koude kerk in staat gesteld de uitvoe ring van dit ruim 2,5 miljoen gulden kostende projekt ter hand te nemen. Zo profiteert de gemeente, als eerste in den lande, van het werkgelegen heidsbeleid van de provincie, die jaarlijks voor zes miljoen subsidie mag uitdelen uit haar werkgelegenheidsfonds. Kou dekerk krijgt uit deze pot ruim 3,5 ton. Voorwaarde hiervoor is de tewerkstelling van een vijftiental jonge werklozen (19-24 jaar) uit de regio. De lasten bedragen, na aftrek van alle verdere subsidies, voor het 4500 inwoners tellende dorp, 30.000,- per jaar. Het karwei wordt uitgevoerd door Wallaard B.V. uit Groot- Ammers en zal anderhalf jaar vergen. Wellicht zal het dan nog enige tijd duren voor het landelijke karakter van de La- gewaard is hersteld, „maar", zo zei burgemeester G. Swaan tijdens de feestelijke bijeen komst in De Ridderhof achter af, „de Lagewaard is één van de mooiste stukjes van Zuid- Holland en dat moet zo blij- WOUBRUGGE De ge meente Woubrugge ver wacht volgend jaar bijna zestien miljoen gulden uit te geven. Dat is een mil joen meer dan dit jaar. Te investeren valt er volgend jaar echter belangrijk minder. De post „onvoor zien" in de begroting voor 1983 is slechts 59.000 gul den en daarmee is de ge meentelijke speelruimte erg klein geworden. De ruimte voor toekomstige investeringen in Woubrugge lijkt groot. Maar dat is slechts schijn. In ronde cijfers komt men tot 223 duizend gulden.' Maar voor nog niet goedge keurde begrotingswijzigingen moet al 47 duizend gulden op zij worden opzij. De toekomsti ge rioleringswerken vragen 35 duizend gulden en voor een storting in het onderhouds- fonds woningwetwoningen moet nog eens 47 duizend gul den worden afgetrokken. Nog niet meegerekend in de begro ting is de vier procent verho ging van de gemeentelijke be lastingen. Dit brengt 35 dui zend gulden extra op. Hier door wordt de toekomstige ruimte dus weer wat groter en komt er werkelijk besteedbaar 94 duizend gulden. Om de begroting sluitend te krijgen is er op vele posten flink bezuinigd. De belangrijk ste bezuinigingen zijn vermin derde uitgaven voor school zwemmen (f 10.000,en de post „onvoorzien" ,die 60 dui zend gulden lager is dan dit jaar. Op onderwijs wordt 30 mille bezuinigd. De uitgaven van de gemeente Woubrugge, waar men geen greep op heeft, zoals gemeen schappelijke regelingen e.d. stijgen nauwelijks. De eigen uitgaven zijn bevroren op prijspeil 1982. Een somberder beeld geven de uitgaven bij de sociale uitkeringen te zien. Woubrugge verwacht volgend jaar grofweg een half miljoen meer uit te keren dan dit jaar. Het gemeentelijk aandeel hier in bedraagt 270 duizend gul den en daar zijn de uitgaven dus flink gestegen. Met deze stijging is de dienst Sociale Zaken de op een na grootste in de begroting geworden. Slechts Openbare Werken geeft met 2,5 miljoen meer uit. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tusen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. De groep MO. The Old Timers De toneelvereniging The Old Timers uit Aarlanderveen brengt morgen in het Dorpshuis de klucht „Acht vader lieg niet meer" op de planken. Aanvang: acht uur. ZOETERWOUDE De verhuur van de Zoeter- woudse tennisbanen heeft zo langzamerhand al heel wat voeten in de aarde ge had, maar het einde lijkt vooralsnog niet in zicht. Nadat in de laatste raads vergadering, feitelijk te gen de wil van het college in, een besluit werd geno men om de ontstane „huurachterstand" van de twee tennisverenigingen ZTC en Meerburg nog niet in te lopen, kwam deze materie gisteravond in de kommissie financiën andermaal aan de orde. De discussie in de commissie werd gevoerd omdat het colle ge has vastgesteld, dat bij inte grale uitvoering van het raads besluit de verschillen tussen de tennisclubs sterk uiteen zouden lopen en het was de vraag of de raad die gevolgen had overzien en of dat wel de bedoeling zou zijn. Het zou er zelfs op neerkomen dat ZTC ruim 3.500 gulden onder het tarief van een kostendekkende huur zou blijven, terwijl Meer burg boven dat bedrag zou Zit ten. Om die verschillen te voorkomen, bracht wethouder Van der Heijden de problema tiek andermaal in discussie. De heer Wil Ooijendijk (Pro gressief Zoeterwoude), sprak van een „truc" van b. en w. ea daarover wond wethouder Van der Heijden zich nogal op: „Als we over trucs gaan pra ten dan sluit ik deze discussie. Als het op deze manier moet, vind ik het jammer dat we niet gewoon het raadsbesluit hebben uitgevoerd. Het gaat ons slechts om de consequen ties van het raadsbesluit onder uw aandacht te brengen". De CDA-fraktieleden Koos van der Geest en Rob Hoge- nelst konden zich wel vinden in het standpunt van het colli ge. Gesteld werd dat het n toch wel eens tijd werd, dat c tennisclubs de rekening zoi den moeten krijgen Van hui van de banen. De sfeer tijdei de vergadering was grimmi, zeker toen Ooijendijk opmerl te de problematiek toch w; anders te zien nu de consi quenties duidelijk ware: Daarop reageerde Hogenel met de opmerking, dat Ooijei dijk dat dan eerder had mo< ten bedenken. Vervolgei werd een tusenvoorstel gelai ceerd, dat er op neerkomt c huur van 1982 af te werken c basis van het in september gi nomen raadsbesluit en de j. ren 1983 t/m 1985 los te zie en opnieuw ter sprake te brei gen. Uiteindelijk stemde c P.Z. vertegenwoordigers Ooi endijk en mevrouw Kolff t gen. Hogenelst en Van di Geest van het CDA alsmec Kremer vah de VVD wart vóór, al liepen ook zij ni over van enthousiasme. Gedepu teerde Hoek van Dijke drijft met de grijper van een dragline een paal voor de beschoeiing in de wetering. Herstrukturering Lagerwaard van start schrootvaten worden altijd officieel afgevoerd, waarbij Hoogovens de belangrijkste afnemer is. Onbruikbare verf, halffabrikaten en grondstoffen worden bij Rijnmond onschadelijk ge maakt", voegt hij daaraan toe. Omdat vergaderingen van Milieudefensie in Alkemade altijd bijgewoond worden door gemeentelijk vertegen woordiger ing. J. de Jong is het gemeentebestuur van Al kemade volledig op de hoog te van elke gemelde milieu verontreiniging. De directeur van openbare werken, de heer A. Peters, deelt mede dat hij de zaak serieus op neemt en na overleg met het college van B en W onlangs intern de opdracht heeft ver strekt om grondmonsters ter plaatse te nemen. Resultaten zijn nog niet bekend. Overigens is het niet waar schijnlijk dat er op het ter rein van Guldemond wo ningbouw gepleegd zal wor den. Volgens wethouder Verhaar is grond met tuin- bouwbestemming te kostbaar voor woningexploitatie. „In dien de financiën het toela ten komt de ijsbaan eerder in aanmerking voor woning bouw dan het terrein van Guldemond" aldus de wet houder. la (i h' ALKEMADE De ge- S€ meente Alkemade stelt een onderzoek in naar eventuele aanwezigheid k' van chemisch afval op het si terrein van het tuinders- w bedrijf D. Guldemónd BV aan de Alkemadelaan. vi Volgens de kerngroep Al- N kemade van de Vereni ging Milieudefensie is in -1 Oude Wetering in de jaren jk zestig een deel van een 1)6 sloot op dat terrein ge- dempt met vaten 'en bus- h( sen van Sikkens Lakfa- nj brieken. Het is nog niet or precies bekend om wat m voor soort chemisch afval ee het zou gaan en in hoever- to re deze stoffen zouden kunnen opleveren. m Volgens een zegsman van tlf Milieudefensie werd de sloot m ongeveer 15 jaar geleden ge- dempt; het voorste deel,_on- lai ge veer 25 meter werd volge- "e stort met puin en met afval m' van de Sassenheimse verffa- *e briek, de overige 130 meter met zand en grond. Navraag bij de huidige eigenaar van ~e het terrein, de heer Jan Gul- "a demond uit Lisse, leert dat M hij het kassenbedrijf pas in 1968 kocht. „Bij de overname "T was .op de plaats van die sloot al een verhard pad", stelt Guldemond, die ver wijst naar de vorige eige naar, de heer Roeloffs. DeZe blijkt al in 1966 te zijn over leden, maar neef J. W. Roe loffs van de Oude Wetering- se Kerkstraat, vertelt dat zijn oom 35 jaar geleden naar Zuid-Afrika emigreerde. De tuinderij werd jarenlang be heerd door de heer J. Kin kel. Deze woont nog steeds in Alkemade en blijkt meer af te weten van de sloot. Opdracht „In opdracht van de heer Roeloffs heb ik de firma Vli- ko uit Leiderdorp zo'n 25 meter sloot laten volgooien met puin. Dat hebben ze ge daan, met dien verstande dat er ongevraagd een stuk of vijf vrachten met afval van Sikkens bij zaten", aldus de voormalige bedrijfsleider. Hij herinnert zich kleine en gro te geopende blikken,, alsme de ingedeukte en kapotte va ten. „Eén vracht hebben we zelfs in de brand moeten ste ken, omdat er allemaal vloei baar spul met een synthe tisch luchtje bij zat", vertelt hij. Hij verwacht dat de ver dachte bestanddelen op een diepte van anderhalve meter onder het huidige pad liggen. De toenmalige chauffeur van de firma Vliko, de heer G. Alphen 6 verbindt straten in 16 Ridderveld Möhlen zegt zich het volstor ten van de sloot bij Kinkel's huis ook nog goed te herin neren. „Destijds was Sikkens een poosje klant bij Vliko. Elke ochtend haalde ik daar vier bakken afval op om dat in de meeste gevallen direct naar een particuliere vuilnis belt in Noordwijkerhout te brengen. Daar aangekomen staken we het vuil in brand. Voor het dempen van sloten gébruikten we puin, met zo nu en dan een paar bakken Sikkens-afval er door heen. Het afval van de Sassen heimse verffabriek bestond voor het grootste deel uit pa pier ep zo goed als lege bus sen. Soms zaten er wel blik ken met vuile verdunning en zakken poeder bij", aldus de Vliko-werknemer. Onmogelijk De echtgenote van een van de Vliko-directeuren deelt desgevraagd mede dat alle afval altijd vernietigd is. Zij ontkent heel beslist dat Sik kens-afval ooit gebruikt is voor het dempen van sloten in Alkemade. De heer J. Barnard, hoofd afdeling public relations bij Sikkens in Sassenheim stelt desgevraagd dat de zaak vol komen nieuw en onverklaar- Waar de^sloot ophoudt, liggen volgens Milieudefensie vaten baar voor hem is. „Onze met chemisch afval.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4