Europees tv-programma niet tegen te houden Een joodse visie op het anti-semitisme RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 PAGINA 2 Excuses van NOS aan EO HOTELLERIE BETAALT ZICH BLAUW AAN KIJKGELD HILVERSUM - Directeur drs. L. Do- renbos van de Evangelische Omroep heeft bij het NOS-bestuur geprotesteerd tegen uitlatingen in het NOS-radiopro- gramma „Homonos". Daarin werd vrij dag 29 oktober een aanval gedaan op de Evangelische Omroep wegens de ethi sche normen die deze zendgemachtigde hanteert ten aanzien van seksualiteit. Door de programmamakers werd de Evangelische Omroep gevaarlijker ge noemd dan de Centrumpartij en wer den de luisteraars van dit programma voor homofielen opgeroepen telefo nisch bij de Evangelische Omroep te protesteren. De NOS heeft intussen haar veront schuldigingen aangeboden. AMSTERDAM - De moderne gast beschouwt een tv-toestel op zijn ho telkamer als een heel normale voor ziening. In een 5-sterren hotel is de aanwezigheid van tv zelfs verplicht. Maar de gast staat er wellicht niet bij stil, dat de hotelier voor elk toe stel afzonderlijk het volle pond aan kijkgeld moet betalen. Een post die steeds zwaarder gaat drukken op de exploitatie van een hotel. Aangezien Nederland wat dit be treft een uitzonderingspositie in neemt in Europa wat de concu- rentiepositie niet ten goede komt is het begrijpelijk dat de hoteliers van deze last afwillen. De onderne mersorganisatie Horecaf gaat bij de minister van CRM een verzoek in dienen voor een kortingsregeling. In Engeland, Zwitserland, Zweden, Noorwegen en Ierland betaalt de hotelier slechts voor één toestel kijkgeld, ongeacht het aantal. In Duitsland en België betaalt hij wel iswaar voor elk toestel, maar krijgt een korting van 50 pet. Oostenrijk geeft een reductie van 70 pet. In Denemarken is slechts voor één op de tien toestellen kijkgeld verschul digd. Een eerder verzoek om korting, in 1980, werd door minister Garde niers afgewezen. De Horecaf gaat het nu opnieuw proberen en betrekt daarin nu tevens de aansluiting op het kabelnet. Een korting van 50 pet. vindt men redelijk. Verschillen de politieke partijen zijn het daar mee eens. Maar aangezien hiervoor een wetswijziging nodig is, zal het nog wel even duren voordat de va derlandse hotellerie zijn „unieke" positie in Europa kwijt is. Een onderzoek in 1980 heeft uitge wezen, dat 76 hotels ongeveer f 775.000,- in de omroeppot hebben gestort (recentere gegevens zijn niet bekend). Novotel in Amsterdam, dat binnenkort alle kamers wil voor zien van een tv, zal daarvoor jaar lijks f 100.000,- aan omroepbijdra gen moeten betalen. NOS-tv tijd over voor kunst HILVERSUM - NOS-tv heeft ondanks de vele reportages van het WK voetbal en de Tour de France dit jaar ongeveer veertien uur uit het potje „zendtijd voor bijzondere evenementen" overge houden, die men nu gaat gebruiken om op zondagmiddag een aantal culturele programma's te herhalen. Van 7 no vember tot en met 19 december zullen in aansluiting op het programma „Ca- pitool" die programma's te zien zijn. Het betreft de zesdelige serie „De ma gie van de dans", concerten door het' Jeugdsymphonieorkest yan de Europe se Gemeenschap, het Rótterdams Phil- harmonisch Orkest en het Amadeus- kwartet, balletten en korte opera's, een documentaire over de componist Benja min Britten en de film ,,De heilige fa milie" van Roeland Kerbosch. HILVERSUM „De tv- programmamakers in Eu ropa moeten door een dracht macht maken en door middel van een Eu ropese programmering de concurrentie met Amerika Jurgens van de Neder landse Omroep Stichting (NOS) voor de start van het experimentele europe- se tv-programma dat vori ge week via de zogenaam de OTS-satelliet tot stand kwam en dat via een ge sloten circuit alleen kon worden ontvangen door de omroeporganisaties in vijftien Europese en Noordafrikaanse landen. „In de kleine europese lan den wordt per hoofd van de bevolking een hoge bijdrage aan kijk- en luistergeld ge vraagd. Die bijdrage kan niet hoger en per land is derhalve niet aan meer geld te komen om tot grotere dingen te ko men. Die kunnen alleen via een europese samenwerking tot stand worden gebracht. Helaas is er een aantal slech- te voortekenen waar te ne men. De economische situa tie is niet best, het chauvinis me ten opzichte van de mas samedia is in de europese landen erg groot en deze lan den kunnen er niet toe ko men een stukje autonomie af te staan. Er moet daarom een doorbraak worden gefor ceerd en experimenten als deze moeten ervoor zorgen, dat zo'n doorbraak wordt vastgehouden', aldus mr. Jurgens. De heer C. Enkelaar, hoofd NOS-televisieprogramma's, zei in een europese televisie satelliet, die in 1986 operatio neel kan zijn, de grote moge lijkheid te zien van een der de Nederlands televisienet. „Zo'n derde net kan ener zijds de twee bestaande net ten ontlasten, zodat een ein de kan komen aan het ge drang van de zendgemach tigde omroepen en aan het niet kunnen uitzenden van goedkope vanuit het buiten land aangeboden program ma's, anderzijds zou aan het Nederlandse publiek temid den van een groot aantal an dere kanalen, een eigen der de nederlandse keuzemoge lijkheid worden geboden", zo zei de heer Enkelaar. Twintig kanalen Het staat nu al vast, dat te gen de jaren negentig de eu ropese televisiekijker in zijn huiskamer kan kiezen uit twintig of meer kanalen. Volgens de heer Enkelaar betekent dat, dat de oor spronkelijke gebruiker van het scherm zijn monopolie op dat scherm zal verliezen. „Hij kan bepalen, wat het publiek op de televisie krijgt te zien. Hij kan zich veroor loven datgene te produceren en uit te zenden wat het pu bliek naar zijn mening moet zien. Hij hoeft niet uit te zen den, wat het publiek wil, maar wat hij wil, dat het pu bliek moet zien. Die situatie zal dan veranderen. De pro grammamakers kunnen zich dan niet meer opsluiten in de geborgenheid van de studio's, want zij zullen ontdekken, dat zij op een markt staan, waar een groot aantal koop lieden zijn waar staat aan te prijzen. Zij zullen dan moe ten concurreren met produk- ten, die zijn gericht op mas sale consumptie, produkten die het publiek aantrekkelij ker zal vinden dan zij aan dat publiek hebben te leve ren", aldus de heer Enkelaar. Die situatie zal volgens hem een groot aantal ingrijpende consequenties hebben. „Te denken valt aan gevolgen voor de programmering voor de bestaande tv-organisaties en waarschijnlijk zelfs gevol gen voor het omroepbestel. Maar in internationaal ver band zit Nederland niet op de onbelangrijkste posten, zodat de toekomstige ontwik keling op essentiële wijze door Nederland kan worden beïnvloed. Die positie kan concrete gevolgen hebben voor de invloed en de bete kenis van de nederlandse cultuurpolitiek in Europa. En heel praktisch: voor de Nederlandse werkgelegen heid in het europese medi umlandschap van de aller naaste toekomst", aldus de heer Enkelaar. Raamwet Volgens AVRO-voorzitter G. C. Wallis de Vries is de in voering van een europese media-raamwet noodzake lijk. „Maar dan moeten we er wel voor zorgen, dat Europa niet in hetzelfde mediakeurs- NOS-tv-hoofd Carel Enkelaar: „De nederlandse tv-ma- kers zullen ontdekken, dat zij op een markt staan waar nog meer kooplieden hun waren aanprijzen". lijf terecht' komt, als in Ne derland is gebeurd. Het hui dige Nederlandse overheids beleid werkt te remmend en is te beperkend. De vraag rijst zelfs, of de nederlandse overheid niet in strijd han delt met het Verdrag van Rome betreffende de infor matievrijheid. In die raam wet moeten ook regels over de commercie worden opge nomen. Een band tussen re clame en de inhoud van de programma's moet bepaald worden afgewezen, maar dat is iets anders dan de uitzen ding van reclameboodschap pen op het beeld. Wie denkt, dat in europees verband een kruistocht moet worden be gonnen tegen de commercie, zit beslist op het verkeerde spoor", aldus de heer Wallis de Vries. GUILLAUME SPIERING VARA weer groot tekort op begroting HILVERSUM - Evenals eind - 1981 kampt de VARA ook dit jaar weer met een groot tekort op de concept-begro ting voor het volgende jaar. Het tekort, dat een jaar gele den ongeveer vier ton be droeg, welk bedrag tenslotte uit de algemene reserves werd gehaald, bedraagt nu echter 800.000 gulden. Volgens perschef Bob in 1 Hout is dit grotere tekort voor al ontstaan door de korting op de vergoeding van dé directe programmakosten, die door het behalen van de B-status door Veronica voor de omroe pen zijn teruggelopen. Door die groei van Veronica moeten ook alle omroepen mankracht inleveren: de VARA dertien man in vier jaar tijd. Ook heeft de VARA de afgelo pen tijd in de volgens de om- roep-cao bestaande afvloei ingsregeling iets meer betaald dan normaal. En nu wil de re geringscommissaris voor de omroep, die volgens In t Hout anders de normale bedragen geheel vergoedt, helemaal niets uitkeren. Het gaat daarbij om ruim 280.000 gulden. Het VARA-bestuur, dat over drie weken verantwoording moet afleggen aan de vereni gingsraad, haalt nq een kam door alle posten van de con cept-begroting om tot bezuini gingen te komen. Die zullen echter volgens In t Hout het volledige tekort niet kunnen wegwerken, zodat het van de verenigingsraad zal afhangen wat er verder moet gebeuren, en of men eventueel weer de algemene reserves zal aanspre ken. Robert Aardse hoofd amusement TROS HILVERSUM Als hoofd van de afdeling amusement bij TROS-tv treedt op 1 januari a.s. in dienst Robert A. Aardse. Hij volgt in dezè functie drs. Ivo Niehe op, die zoals bekend met ingang van diezelfde da tum op basis van een exclusief meeijarig free lance contract voor de TROS zal blijven wer ken. Robert Albert Aardse is 44 jaar en op het ogenblik als direc teur in dienst van Fleet Bene lux B.V., een organisatie die zich bezighoudt met audio-vi- suele communicatie. Na zijn middelbare schooltijd volgde hij opleidingen aan de Academie voor Beeldende Kunsten, cursussen reclame- psychologie en grafische tech nieken en verdiepte hij zich in vakgebieden als marketing, sa- lespromotion, reclame, com municatie- en auteursrecht. HILVERSUM In een serie van vier uitzendingen besteedt het NOS-programma Denk-Beeld deze maand aandacht aan het ver» schijnsel anti-semitisme, verzet tegen de joden en hun invloed op de maatschappij. De eerste aflevering, die vanavond om 22.10 op Ned. I wordt uitgezonden, is geheel gewijd aan „een joodse visie" op het anti-semitisme. In de volgende drie afleveringen komen achtereenvolgens de verhouding christendom en jodendom, het anti-semitisme in de samenleving en het zionisme als antwoord op het anti-semitisme aan de orde. De Franse existentialist Jean-Paul Sartre heeft in 1946 beschre ven wat voor een mens een anti-semiet is. Het is iemand die bang is, bang voor alles, behalve joden. Het begrip angst, maar dan niet onder anti-semieten, komt in de aflevering van van avond duidelijk naar voren. Vijf gasten, allen joods, discussiëren o.l.v. drs. H. van Run over hun joods-zijn en het anti-semitisme. De massale vervolgingen van joden tijdens de Tweede Wereld oorlog komt in de discussie telkens weer naar voren en ver klaart de behoefte aan een veilig bestaan. Door een van de deel neemsters aan de discussie wordt gewag gemaakt van een „over- g gevoeligheid, wanneer wij de gang van zaken in Israël beoorde- len". p Verdeeld - Over de vraag wat anti-semitisme is, zijn de meningen dan ook duidelijk verdeeld wanneer het gaat over de staat Israël. Voor een van de deelnemers staat kritiek op het beleid van de huidige Israëlische regering gelijk met anti-semitisme. Ruth Abram-Ro- senthal, medewerkster van het Centrum Informatie en Docu* mentatie Israël, wenst een onderscheid te maken tussen anti-se mitisme en kritiek op het zionisme. Wel voegt zij eraan dat kri tiek op het zionisme heel gemakkelijk kan doorslaan tot anti semitisme, omdat in de staat Israël overwegend joden wonen. Anti-semitisme is het probleem van een minderheid en minder heden lopen altijd het gevaar collectief beschuldigd te worden van zaken, waarvoor zij geen verantwoordelijkheid dragen. Zo werd de jood door de nazistische propaganda in jaren dertig als oorzaak gezien voor de economische crisis in Europa. Nu wij op nieuw een recessie beleven, lijkt de gastarbeider de plaats van'r de jood te hebben ingenomen. Opmerkelijk in die zin is de uitla-A ting van een joodse vrouw, die zegt dat haar kinderen op school, I waar veel kinderen van niet-blanke ouders naar toe gaan, wor-'| den uitgemaakt voor Turk. Dit alleen omdat „mijn kinderen een een donkere huidskleur hebben". Interessant is tenslotte het antwoord van de vijf gasten op de vraag of zij momenteel iets van anti-semitisme ervaren. Alleit I zijn het er over eens, dat zij in het dagelijks leven hiervan niets; merken. Dit neemt echter niet weg dat anti-semitisme in Europa nog altijd latent aanwezig is. RICK KERSJES Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 Aktua matinee. Uitzen ding van de Aktua tv-re- dactie met herhalingen van en aanvullingen op onderwerpen, die al eer der aan bod kwamen. 16.15 Sons and daughters. Serie over de tweeling John en Angel, die di rect na de geboorte ge scheiden' werd. Zeven de aflevering: Bills kwa de geweten begint aan hem te knagen en laat hem niet met rust. Ook niet op de huwelijks reis... 16.40 De bedreigde dieren wereld. Natuurserie, ge presenteerd door Nor- ma Foster. Afl.: Vogels. 17.05-17.10 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Kunstgeschiedenis. Derde deel. NOS 18.58 Journaal. AVRO 19.00 Wie van de drie? Wie is de enig echte pompbe diende en wie de safari- -dierenverzorger? 19.30 Driester-2. Programma met o.m. bijdragen over transport door de lucht, optisch bedrog en de Olifant-man. 20.20 Airline. Engelse serie van Michael Ferguson. Met: Roy Marsden, Tom Harrison, Richard Hef fer, Polly Hemingway e.a. Korte inhoud: In juli 1946 start de Ruskin Air Service. Maar het valt niet mee om een vlieg tuig vol met „zwarte markt"-eieren op de landingsbaan neer te zetten en ook vliegen op Palestina is een hache lijke onderneming. 21.10 Carel Willink, een (klein) portret. Film van Jan Snoek ter gelegen heid van de tachtigste verjaardag van de schil der Carel Willink. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. 22.10 Denk-beeld 1. Vierdeli ge serie programma's, waarin aandacht wordt geschonken aan antise mitisme, verzet tegen de joden en hun invloed op de maatschappij, poli tiek en ideologie. Eerste afl.: Een joodse visie. 23.05 Journaal. NEDERLAND 2 18.35 18.50 NCRV 18.57 Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. BZN in de Franse Al pen. Muzikale zwerf tocht met de groep BZN door de Haute Savoye in de omgeving van An- necy. Een film van Rita, Rob en Jan Huyskens. De zevensprong. Jeugdserie van Karst van der Meulen naar het gelijknamige boek van Tonke Dragt. Zesde afl.: De zuil met de kattkop. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 NOS 23.55 00.00 Mijn leven op Bamfyl- de. Engelse serie naar de gelijknamige roman van R.F. Delderfield over het leven van Da vid Powlett-Jones, le raar op de sjieke jon genskostschool Bamfyl- de. Met: John Duttine, Belinda Lang, Frank Middlemass, Patricia Lawrence e.a. Vijfde afl.: Na de dood van een oudere collega krijgt David definitief de lei ding over een groep leerlingen. Als een van de jongens in wanhoop van school wegloopt, er vaart hij dat als een per soonlijke nederlaag. Tussen hemel en aar de. In de aflevering van vandaag komen beze tenheid en exorcisme aan de orde. Hier en nu. Speel's met licht klas siek. Een serie van acht uitzendingen, waarin Jan van der Waart en Regine Clauwaert de klassieke muziek wat dichter bij het grote pu bliek willen brengen. Tweede afl.: Liszt en zijn Hongaarse rapsodie. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Uit het leven gegrepen. Het menselijk contact In de straat. 17.00 Tom Sawyer en Hucklebbery Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 De oude doos. Komisch film pje. 17.40 Micky komt te laat. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. BZN vertrok naar de Franse Alpen om daar, Carel Willink staat centraal In het (kleine) por- omringd door prachtige natuur, een aantal tret dat Jan Snoek van de schilder maakte op nummers te zingen, die te zien zijn op Ned. II Ned. I om 21.10 uur. om 18.57 uur. 18.00 Tafao ia oan paar. Serie: Wie heeft er geld? 19.00 Stilte in da zaal. Humoristi sche situaties in de rechtszaal. 19.15 Actualitaitan. 19.45 Tommi an da tuinkaboutars. Met Georg Thomalla 20.00 Journaal. 20.15 In hat brandpunt. Actuele do cumentaire. 21.00 Rudi'a journaal. Show van en met Rudi Carrell. Medewerkenden: Beatrice Richter, Klaus Haverstein en Dietherr Krebs. 21.30 Raadselvlucht. Met de heli copter op schattenjacht. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Da heran van da zavan zeeën. Serie programma's over de oceaan als levensruimte. 16.35 Altijd argamia mat pop. Ple zier voor lolbroeken. 17.00 Journaal. 17.08 Tala-illuatratia. 17.50 an op da tuba blsaat Hu- bar. Muzikale serie over de belevenis sen van een muziekvereniging. Met: Max Griesser, Willy Harlander e.a. 18.20 Sherlock Holmaa an dr. Wat- eon. Engels-Poolse serie. Met: Geof frey Whitehead, Donald Pickering e.a. 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 „Ik hou van jou". Gedichten, citaten en liedjes rond een eeuwig jong thema: de liefde. Met: Liesbeth List, Joana. Gitte, Roger Whittaker, Stephan Sulke en Reinhard Mey. 20.30 „Walla-waanzin". Humoris tisch ontspanningsprogramma met Dieter Hallervorden, Rotraud Schlnd- ler, Kurt Schmidtchen, Mafred Leh- mann, Helga Feddersen e.a. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Do Bonnor Rondt. Gespreks leiding: Johannes Gross. 22.20 Moedertrouw. Tv-spel van de neurologische afdeling van een klein ziekenhuis gestuurd. 23.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie 16.00 Het programma mat da muis. 18.30 Tv-curaus takenan in da tech niek. 19.00 Sport-plaata. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Berlijn Chamissoplaata. Duit se speelfilm van Rudolf Thome (1980). Met: Hans Zischler en Sabine Bach. 22.00 Familieraad. Reportage over de toekomstverwachtingen en de ideeën over de samenleving bij jonge- 22.45 Engels in Wuppertal. Reporta ge over het leven van Friedrich En gels. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling vierde aflevering. 18.05 Harold Lloyd. Korte komische film. 18.30 Juke-box. The Boom Town Rats. 18.35 Gezondheidsmagazine. Met bijdragen over het hart, de rouwbele- vlng en ooghygiene. 19.17 Uitzending door darden. Pro gramma van de LRTO. 19.37 Morgan. Overzicht program ma's, mededelingen en uitslagen lied jestoto. 19.45 Journaal on sportberichten. 20.10 Bookanbauranlauwa. 20.15 Cinemanfo. Filmkwis over de populaire speelfilm. 20.55 Panorama. Actualiteitenpro gramma. 21.45 Stilte, wij draaien. Engelse se rie van Cyril Coke over het leven van een filmpionier. Met: Bob Hoskins, Frances de la TourfFraser Cains, Dic kie Arnold e.a. Twaada afl.: Het hu welijk van Arnie en Maud heeft bitter weinig met verliefdheid en romantiek te maken. Arnie gaat dadelijk aan de slag om de komiek Corky Brown te strikken. 22.30 Sporttribune. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Vinger in de pap. Programma voor jongeren tussen twaalf en vijftien met als thema: grote gezinnen. 19.37 Morgen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.15-23.15 Simon Boccanegra. Opera van Giuseppe Verdi, die recht streeks vanuit de Koninklijke Munt schouwburg en simultaan in stereo via BRT 2 wordt uitgezonden. Met: Jose van Dam. Ellen Shade, Pierre Thau, Giorgio Lamberti, Franz Grund- heber, Piet Bruninx, Anna Marsillo en Maurice Auzeville. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plain jeu. Gevarieerd jeugd programma. 19.08 Ca soir. Actualiteiten, editie Namen, Luxemburg en Waals Bra- 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Autant savoir. De biomassa: energie uit planten. 20.20 La mafaon aoua laa arbrea. Franse thriller van Rene Clement (1971) naar de roman van Arthur Ca- vanaugh. De muziek is van Gilbert Becaud. Met: Faye Dunaway, Frank Langella, Barbara Perkins, Michele Laurie e.a. Korte inhoud: Philippe Hallard heeft een schitterende carriè re als matematicus bij de Amerikaan se maatschappij Electronical Compa ny verruild om schrijver te worden in Frankrijk. Zijn vroegere firma laat hem echter niet los en wil dat hij aan industriële spionage doet. 21.55 La carouseel aux Images. Filmprogramma van Selim Sasson. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Fachoda: la mission Mar- chand. Serie In zes afleveringen van Roger Kahane. Met: Robert Etchever- ry, Patrick Gloershairu, Maz Vialle, Guy Mairesse e.a. Eerste afl.: De jon ge officier Marchand is het mikpunt van allerlei diplomatieke en ministe riële bemoeiingen. 19.00 La panaaa socialists. Politieke uitzending. 19.30 Nieuwe voor doven an slecht- 19.55-23.15 Simon Boccanegra. Rechtstreekse uitzending van de ope ra van Giuseppe Verdi. Zie Belgie BRT 2. ENGELAND BBC 1 16.55 Play School. 17.20 Mighty Mouaa. Tekenfilmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Hucklabarry Finn and hie friends. Jeugdserie naar Mark Twain. 18.05 John Craven's newaround. 18.10 Blue Pater. Kinderserie. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Kationwida. 19.58 Unbilled. Rechten van immi granten. 20.00 Tomorrow's world. Over we tenschap en technologie. 20.25 Top of the pops. Hitparade. 21.00 Sorry. Komische serie. 21.30 Only fools and horses. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Tanko. Serie. 23.20 Question time. 00.23 Journaal. 00.25 Bellamy's four saaaona. The great spring. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.20 Digging up people. 18.10 Levin interviews. 18.40 What on earth7 19.10 Eurakal 19.30 Journaal. 19.35 The hunch back of Notre Dame. Engelse tv-fllm. Met: Derek Jacobi, Anthony Hopkins en Lesley Ann Down. 22.00 Kenny Everett show. 22.30 Forty minutea. Documentaire 23.10 Vocal touch. 23.45 Newsnight. 00.30-01.15 Tennis. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slecht horenden. 10.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuwe voor dovan an slecht horenden. NCRV 16.00 Speel's mat licht klassiek. Herhaling van donderdag j.l. 17.00-17.15 Duivenplein. Engelse te kenfilmserie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor dovan en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal an achtergrondinfor matie. 10.23 Uit het leven gegrepen. Her haling. 11.10 Raadaelvlucht. Herhaling. 12.10 Voetlicht. Filmnieuws. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor ieder een. 15.40 Videotext voor iedarean. 16.15 Journaal. 16.20 Hat Duitse laven. Portret van een Oost- en Westduitse visser. 17.05 Allee klaar?! Reportage over de Groenen. 17.50 Journaal. 18.00 WWF-club. Jeugdprogramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Profassor Poppers uitvinding. Engelse jeugdserie. 16.20 Laertingen-exprea. Jeugd jour- 17.00 Journaal. 17.08 Tale-illuatratia. 18.00 Meesterscenes uit da ouds doos. Komische filmpjes. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Hallo Spencer. Tv-serie. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Ttlalektl. 14.00-15.00 Schooltelevisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Fachoda: la mission Mar chand. Serie van Roger Kahane. Met: Robert Etcheverry, Patrick Floershal- ru. Max Vialle e.a. Tweede aflevering. ENGELAND BBC 1 10.00-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebbla Mill. 14.45 Pigeon Straat. Kinderpro gramma. 15.02 Scene. Loyalties. 15.35-16.00 A good job with pros pects. Over beroepen. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouso. Tekentllmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Captain Cavaman. 17.50 Cracksrjack. ENGELAND BBC 2 Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem- ble - 16.30 Programma voor de kleu ters - 16.40 Van stad tot stad: Utrecht - 17 02 Rozegeur en prikkel draad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Brassbands en koren - 20.03 Vier kant: orkest Nelson Riddle. Norman Luboff Singers. Lamoureus Orkest, Wiener Symphoniker, Residentie Or kest en de Franse zanger Yves Duteil 21.02 Radiomagazine over hobbies, toerisme en uitgaan - 22.02 Donder dag-sport - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 17.00 (KRO) Actualiteiten - 18.10 Grenzeloos - 18.20 Politieke uitzen ding - 18.30 IKON- programma - 19.00 Tussen de regels - 19.10 Agen da - 19.20 Wetenschap - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spectakel - 21.30 Te- leac - 22.40 Liturglevieren met gees- tetljk gehandicapten - 23.00 Het kast je van Oma (5) - 23.45 Ter overwe ging. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60: Tommy Steele - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putten met recent popwerk. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologie naar de Heilige Schrift - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Van het Nederlandse concert podium: eerste concert uit dejl Brahmsserie - 21.00 Onder de groenep linde - 21.15 Nederlandse muziek 22.00 Horizon - 22.30 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbijtshow - 8.06 Actualiteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Violet Falkenburg presenteert adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Ac tualiteiten - 13.16 The complet -! 15,03 Omstreeks het vijftiende uur - 15.30 Dood in de jungle (5) - 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst Vpro - 9.33 Weg uit Nederland - 11.00 Schoolradio - 11.33 Homonos 12.00 'n Programma over gebeurte-, nissen uit alle delen van ons land - 12.36 Een lorum bespreekt het laat ste nieuws - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleaq - 15.03 (VARA) Informatie op de vrij! dagmiddag - 15.35 De rode draad 16.35 De stem des volks - 17.00 Orv| der vuur i HILVERSUM 3 I - 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.02 Muziek motief - 10.30 (NCRVJ Pop non stop - 11.03 Popsjop - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart vart Leeuwen - 15.03 Veronica's top 40 I 16.30 Popjournaal - 17.30 Concertal genda HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.0# Werken van Haydn, Kroll, Tsjalkovj sky. Schubert, Brahms. Chopin, Vivall di en Sor - 9.00 Strauss en Co - 9.4# Academy of St. Martin- in-the-Fields 10.15 Bolero van Ravel - 10.30 Mu| ziek voor miljoenen - 12.00 Een uuL met Hans Mondt - 13.05 Utrechtj| Symfonie Orkest - 14.30 De VPROj. -muziekshow-op-vier - 17.00 O vernal me Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN 1 Nieuwsuitzendingen zijn op Hllversurü 1 eik heel uur, 24 uur per dag. Op Hiü| versum 2 op elk half uur van 7.30 uu! tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00 13.00. 18.00, 20.00, 22,30 en 23.5.' uur. Op Hilversum 3 op elk heel uu van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum i om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2