Harry en Mahalia spelen met vuur Voor de tweeduizendste keer Met het oog op morgen'' RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 PAGINA 2 HILVERSUM Gisteravond werd de tweeduizendste uit zending van het NOS-radio- programma „Met het oog op morgen" uitgezonden. De eer ste uitzending van dit late- avondprogramma vond plaats op maandag 5 januari 1976 via Hilversum 2. Er werd gestart voor vijf avonden in de week, van maandag tot en met vrij dag. Later kwam daar de zon dagavond bij en sinds 9 okto ber van dit jaar wordt „Het Oog" ook op zaterdag uitge zonden. Ook de zender is veranderd; al enige jaren wordt via Hilver sum 1 uitgezonden. De uit zendtijd is echter hetzelfde ge bleven: van elf tot twaalf uur 's avonds. Volgens Gijs Wanders, eindre dacteur van „Met het oog op morgen", ligt in die vaste uit zendtijd de grote kracht van het programma: „Luisteraars weten het programma altijd te vinden en bovendien is het een tijd waarop de televisie zijn uitzendingen heeft ge staakt maar nog niet iedereen meteen naar bed gaat. Uit een onderzoek dat we hebben la ten verrichten blijkt dat veel luisteraars het programma in bed horen, via de wekkerra dio, of in de auto, na een ver gadering op weg naar huis. Onze uitzendtijd past daar pre cies bij. En uiteraard is de for mule van het programma ijzersterk". Die is indertijd uitgedacht door Kees Buurman (die in de beginfase samen met Henk Enkelaar de eindredactie van het programma voerde). Vaste onderwerpen zijn „actualitei ten van radio en tv", „de krant van morgen" en als er nieuws is „Den Haag Van daag". Daarnaast worden en kele „eigen" onderwerpen ge bracht. Kenmerkend voor het pro gramma is ook de rol van de presentatoren. Hoewel zij zelf niet betrokken zijn bij de se lectie van de onderwerpen, brengen zij die wel op een ge heel eigen wijze, zodanig dat gesproken mag worden van een personality-show. Vaak laat de redactie van het pro gramma zich in de keuze van een onderwerp, óok leiden door de vraag of de betrokken presentator er affiniteit mee heeft. De presentatoren nemen ieder een vaste avond voor hun re kening. Momenteel bestaat het „team" uit Wim Bosboom (maandag). Karei van de Graaf (dinsdag), Henk van Sti- priaan (woensdag), Marga van Arnhem (donderdag), Maartje van Weegen (vrijdag), Fred Racké (zaterdag), Klaas-Jan Hendriks en Klaas Samplonius (afwisselend op zondag). Zij zijn allen in vaste dienst, dan wel in free-lance verband werkzaam bij een der grote omroepen en zij presenteren op die dag dat „hun" omroep op Hilversum 1 heeft uitgezon den. Haarlem-Spartak niet op de buis HILVERSUM - Haarlem- Spartak Moskou zal woens dagavond niet rechtstreeks op de televisie worden uitge zonden. Het bestuur van Haarlem had het duel aan de NOS aangeboden, nadat het zekerheid verkreeg dat mini maal zeventig procent van het aantal toeschouwers- plaatsen verkocht werd. De NOS ging evenwel uit bezui nigingsoverwegingen niet op het 'aanbod in. Zij beperkt zich ertoe een samenvatting van het duel op de buis te brengen. Om vijf minuten voor z'e- ven wakker worden. De radio aan en dan hoor je Harry Sacksioni op een van zijn gitaren een al even liefelijk wijsje spe len, dat „Blos" heet. Het is een van de vederlichtste, vluchtigste en toch in dringendste wijsjes die ik ken, al duurt „Blos" maar één minuut en veertig se conden. Voor wie het óók wil onder gaan: het staat op Harry's ver- zamelelpee „Gitaren" (Poly- dor, Harlekijn 2441.150). Te midden van diverse andere min of meer bekende Sacksio- niteiten, zoals „Het dubbelle ven van Holle Vijnman" (met zijn oud-Hollandse inslag), de soft-hoempa van „De lifter", de heel behoedzaam gebrachte traditional „Scarborough Fair", het swingende en vir tuoze „Anji", het allerminst driftige „Bazige beestje", „Goofy" (die gemoedelijke shuffle op zevenmijlspantof- fels), het meditatieve en wat sombere maar niet hopeloze „1984", de blijmoedige voort stappende „Telganger", het mede dankzij de marimba exo tisch en toch Hollands klin kende „Aruba", „Suikerspin", (de Blos-achtige intro, de grap pige effecten met bottle-neck en tuba, het aangename ge zoem van het zangkwartet, het plezier van de ware mazukant) en niet te vergeten Lennon and McCartney's „Here comes the sun", het logische vervolg op de blos van de dageraad, waarin zowel de tere als de stoere Harry zich doet gelden. Hij speelt met vuur, het vonkt uit zilveren snaren. Mahalia Jakson bezegelt zoen. De titel van de plaat vertelt al, dat Harry er diverse soorten gitaren op bespeelt. Welke gi taren hij bij welke nummers gebruikt, staat helaas nergens op de hoes vermeld. Jammer voor degenen die de vorige el pees, waaruit dit een bloemle zing is, niet meer kunnen krij gen. Jammer ook, dat „Omdat Victor Jara zong" er niet op staat. Dit had nóg een facet kunnen bijdragen aan dit ver der toch al zo karakteristieke portret van onze meest begaaf de gitarist. Maar in wezen is ook „Gitaren" al „de hele Har ry", lied met een Harry Sacksioi pen. Koele meren Harry's collega uit de groep rond Herman van Veen, Erik van der Wurff, componeerde én speelde met een aantal an dere musici de filmmuziek bij de veelbesproken rolprent „Van de koele meren des doods" van (gemakshalve) het .trio Frederik van Eeden- Nouchka van Brakel-Renée Soutendijk. Deze muziek is duidelijk geïnspireerd door de Franse romantiek van bijvoor beeld Fauré. „Het aanzoek" klinkt als een cantilene (b.v. die van Rheinberger) op een Cavaillé Col-orgel. Alleen heeft de gitaren voor het grlj- maakt Erik er geen schetter- kast van. Hij bemint de stilte en de eenvoud en dat past pri ma bij deze film. Het hoofdthema is bijzonder mooi en kan je heel dierbaar worden. Het „Liedje van ver langen" is een prachtig walsje met een heel aparte sfeer; het zou dertig jaar geleden net zo beroemd geworden kunnen zijn als het toenmalige Harry Lime-motief „The Third Ach, het is eigenlijk allemaal even mooi. Dank zij het speci fieke „Herman van Veen"-ko- loriet dat Erik uit de toetsen haalt, maar ook dankzij de ge ïnspireerde inbreng van zan geres Marjan van Giel, saxofo nist Dick Vennik, violiste Syl via Houtzager, gitarist Chris Lookers en vooral accordeo nist Harry Mooten. (Polydor, Harlekijn 2925.558). Sylvia Houtzager horen we ui teraard ook op de nieuwe el pee van Flair(c)k, „Flair(c)k and Orkest" (Polydor 2925.135). En dat orkest is dan het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland o.l.v. David Por- celijn. Bijgestaan door Nelleke Burg brengen de groep en het orkest op de A-kant „Anders dan Anderen", de op een sprookje van Andersen geïn spireerde geschiedenis van het meisje dat een vogel vindt, verzorgt en weer vrij moet la ten. De sfeer van dé vier jaar getijden, waarin een en ander zich afspeelt, is raak getroffen. Ook door tekstschrijver Len- naert Nijgh. De B-kant wordt gevuld met een door Wim Witteman georkestreerde be werking van „Gevecht met de engel". Chris Hinze Nog meer sfeermuziek treffen we aan op „Mirror of dreams", door Chris Hinze volgespeeld, samen met Louis van Dijk en een orkest o.l.v. Dick Bakker (Ariola 204.635). Chris Hinze is hier weer in topvorm. De over het algemeen rustige plaat toont een opvallende eenheid tussen de barokmuziek uit de Barok zelf en die uit de twin- tigste-eeuwse filmmuziek van bijvoorbeeld Morricone en die uit de composities van het duo Hinze-Bakker (nee, niet Hein- ze Bakker!). Evenals op deze schijf fun geert Louis van Dijk als een uiterst dienstbare pianist op „Toots and Louis", waarschijn lijk ook uit vreugde om het herstel van de lange tijd ziek geweest zijnde Jean „Tóots" Thielemans (Polydor 2925.136). Een elpee vol evergreens, uit gezonderd het ontroerende „Old friend", dat Toots voor zijn vader schreef. „Onze Bel gische vriend" (zou Willem Duys zeggen) haalt op de A- kant (opgenomen op 14 mei j.l. in Muziekcentrum Vreden- burg te Utrecht) nog niet meer dan een dikke voldoende, al gaat hij in „Sweet Georgia Brown" met zijn muzikale'hu mor en virtuositeit bijna tot in het onmogelijke. De B-kant (opgenomen op 20 mei j.l. in Nick Vollebregt's Jazzcafé in Laren) is echter ronduit geni aal. Alleen al het tot ballad omgevormde „Lady be good" en het fabelachtige duet „Sop histicated lady". Wie meer van vocale sfeermu ziek houdt, kan volop genieten van „Momentos" van Julio Iglesias (CBS CX 25002) en „Old home town" van Glen Campbell (WEA. Atlantic 79.0016-1). Grootste successen „Mahalia Jackson - haar groot ste successen" (Arcade, ADEH 101) en „The very best of Bob by Vinton" op Arcade ADEH 99 (zoals „Rain, rain, go away", „Roses are red, my love" en „Sealed with a kiss" - ach, die heerlijke stevige maaltijden van Beppie in de zestiger jaren). Ook dit blijft spelen met vuur. Trouwens, ook „Con el tiempo" van Fer nando Riba (Phonogram, Phi lips 6427.087) is niet te versma den; deze Braziliaanse jongen doet niet of nauwelijks onder voor Senor Iglesias. JAN VAN DER KLEIJ. RACHEL RUDI Bokser Rudi Koopmans en diens uitdager Alex Blan- chard, die elkaar al met fer me taal om de oren hebben geslagen, treden maandag 15 november tegen elkaar in het krijt om de europese bokstitel halfzwaargewicht. Gisteravond waren zij al te horen in „Sportcafé" van de TROS op Hilversum 1 om 22.02 uur, maar op de vijf tiende zal men het gevecht op dezelfde tijd en dezelfde golflengte via radioverslag geving tot zich kunnen ne men. Jack van Gelder en Bram v.d. Weide zullen de slagenwisselingen nauw keurig in het blauwe oog houden. MARTIN De Amerikaanse Rachel Sweet, die zoete lieve Ra chel, kan een boel met haar stem. Zo slaat ze je met haar metalen roek-stem een ste vig lied om je oren en zo laat ze je weer zitten, ?akt ze met haar stem heel diep weg in het meer gevoelige werk, zoals ,3aby Blue". En dat blijft ook lang hangen. Dit blijkt weer uit haar nieuwe elpee „Blame It On Love'', die volgens kenners minstens zoveel indruk zal maken als haar eerdere „And Then He Kissed Me". Zoiets vergeet je niet meer. Op die nieuwe plaat zingt zij ook liedwerk er tussen in, d.w.z. geen harde rock en geen lieve wijsjes, maar Martin Brozius „Rent zich al jaren Rot" voor de TROS en trekt ook in België steeds meer bekijks. Dat is leuk van al die kinderen in het Vlaamse land. Martin Brozi us vindt, dat hij daar iets te genover moet stellen. Daar om trekt hij morgen naar Belgisch-Limburg om de kinderen daar ook de kans te geven zich rot te rennen. Hij kiest de feestzaal van Maasmechelen uit om er Belgische kinderen te ont vangen. Hij krijgt daarbij ook hulp. En wel van een Vlaamse assistent, met name Marijn de Valck, op de Belgische buis geen on bekende. Er komen trou wens nog meer gasten, bij voorbeeld Paul van den Sande van de Antwerpse dierentuin, fluitist Dio Obe- ron die op vier fluiten tege lijk kan spelen en niet te vergeten Manneke Pis. Om de gezelligheid ten top te voeren zullen tijdens de uit zending bovendien Luikse wafels gebakken worden. Morgenmiddag gelijktijdig te zien op Ned. I en BRT 1. het recht op man en vrouw afstevenende „The Heart Is A Lonely Hunter". Zo zit ten mensen in elkaar en daarover zingt Rachel Zoet dus, er als artieste mee be kend, dat zij dan haar eigen volkje weer op haar hand krijgt Ted Bovis (Paul Shane) ontdekt In de laatste aflevering van "Hi de hi' op Ned. II om 19.20 uur dat Jeffrey Fairbrother een hond het vakantiekamp heeft binnengesmokkeld. De NOS zendt vanavond een deels gedrama tiseerd filmportret uit van componist Charles Ives op Ned. I om 22.25 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Leven op aarde. Engel se serie van David At- tenborough over de ont wikkeling van het leven op aarde. Zesde afl.: Bestorming van het land. 16.55 Herman en de zes. Her haling van een serie kin derprogramma's, die Herman van Veen in 1977 maakte. Zesde afl.: In m'n uppie. 17.20-17.45 De Paus bezoekt Spanje. Samenvattend verslag. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.28 TE LEA C. Kantoorinno vatie. Vierde aflevering. 18.58 Journaal EO 19.00 EO-KinderkranL Pro gramma voor kinderen van alle leeftijden. 19.30 Ronduit: Gospeltalent van eigen bodem. Gos pelmuziek, gebracht door Marijke Govers, Evie Knevel, Jose van Maaren, Esther Tims, Wim Bevelander, Leo van de Ketterij, Henri Schipper en Gerard Verbruggen. 20.00 Bijbels pastoraat. In deze eerste aflevering over Evangelische hulp verlening maakt de kij ker kennis met dr. Jay E. Adams, die iets ver telt over de praktijk en de doelstellingen van 'bijbels pastoraat'. 21.00 Het Evangelie naar Jo hannes. Vanavond: Jo hannes 3 - Opnieuw ge boren. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Nieuws van het Binnen hof. 22.10 Op zicht. Wekelijks kunstmagazine met als onderwerpen: werken van de componist Karl- heinz Stockhausen. De muziektheaterproduktie 'Wolkbreuk' van het Willem Breukers Collec tief met Frits Lam- brechts en Olga Zuider- hoek en films en een ex positie In de Amster damse Meervaart van cineast Jan Vrijman. 22.25 Een man en zijn mu ziek. Een deels gedra matiseerd portret van de Amerikaanse compo nist Charles Ives (1874-1954), die eeh ge degen positie in de ver zekeringswereld wist te combineren met een. even originele als cu rieuze loopbaan in de muziek. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en de Italiaanse gastar beiders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Mickey en Donald. Te kenfilmshow van Walt Disney. 19.20 Hi de hil Serie over een Engels vakantiekamp in de jaren vijftig. Zesde afl.: Verboden voor hon den. Jeffrey Fairbrother wordt opgescheept met de hond van zijn vrouw, maar Maplins vakantie kamp Is verboden ter rein voor viervoeters... 20.00 Journaal. 20.28 Diamanten. Engelse se rie over een Londense diamantairsfamilie. Met: John Stride, Hildegard Neil, lan McCullogh, Si mon Ward e.a. Vierde afl.: Frank Coleman is zo bezeten van diaman ten, dat Coleman Sons gevaar loopt een te hoge vlucht te ne men. In Amsterdam komt David Kremer tot de ontdekking dat zijn vader bedrogen Is. 21.20 De tv-show. Amuse mentsprogramma van Ivo Niehe, waarin hij o.a. Julio Iglesias en The Fortunes ontvangt. 22.10 Aktua tv. 22.40 Falcon Crest. Ameri kaanse serie over een familie van Californische wijnboeren. Met: Jane Wyman, Robert Fox- worth, Susan Sullivan e.a. Zesde afl.: Angie stuurt Lance en Cole uit op een onderzoekings tocht naar het eigendom van een overleden wijn bouwer. Cole wordt van zijn paard geworpen en breekt een been. Pas na een hele tijd slaagt Lan ce erin hulp te halen. 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Drie uil de Disney-cian. Mic key Mouse, Donald Duck en Pluto brengen een bezoek aan de studio's van de Keulse televisie. 17.00 Wij kinderen— van Dinkels- buhl. Viering van de Klnderzeche'. 17.50 Journaal. 16.00 De vieeere van Moorhovd. Fa-* millesaga. 18.30 De androjager. Politieserie. 19.00 Vooruit naar bed— 19.15 Actualiteiten. Gewestelijk 19 45 Tom ml en de tuinkabouters. Met Georg ThomaJIa. 20.00 Journaal. 20.15 Bananas. Muziek en nonsens met Olivia Pascal. Hans Herbert. Her- bert Fux en Gerd Leienbach. Gasten In de studio. BAP. Spider Murphy Gang. Albano Romina Power. Dire Straits. Graco Jones. Kate Bush e.a. 21.00 Report Actualiteiten. 21.45 Dallas. Kristin Shepard, Sue Ellens zuster en de ex-minnares van JR ligt dood in het zwembad. Cliff Barnes beschuldigt JR van do moord 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Arena. Culturele rubriek. 00.00 JoumaaL DUITSLAND 2 16.00 JoumaaL 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandpiraten. Jeugdserie. 17.00 JoumaaL 17.08 Tete-illustratie. 17.50 Een woord van muziek. Kwis- en spelprogramma, gepresenteerd door Heinz Eckner. 18.20 De snelste muis van Mexico. Tekenfilmpjes. 19.00 Journaal. 19.30 Huwelijken voor de recht bank. Een serie programma's over echtscheidingszaken. Afl.: Grimm ver sus Grimm. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Leven in een commune. Re portage van Hartmut Schön over woongemeenschappen en -experi menten. 22.05 Dial M for murder. Amerikaan se thriller van Alfred Hitchcock (1954). Met: Grace Kelly, Ray Milland e.a Tony Wendice, ex-tennlskamploen, die zijn vrouw om haar geld trouwde, ontdekt dat zi) een verhouding heeft. Om haar fortuin niet te missen, be sluit hij haar te vermoorden. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat 18.30 Tv-cursus. Algebra. 19.00 Arbeidsplaats. Voorlichtings dienst voor de arbeidsmarkt. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Do cumentaire over moderne landbouw methoden. 21.00 Dochter van de stilte (1). Tv- -serle in zes delen van Morris L. West. 21.45 Galerie. 22.30 Kino '82. Filmprogramma over Hollywood. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling tweede aflevering. 18.05 De Smurfen. Tekenfilmserie van Hanna en Barbara 18.28 Juke-box. Met Barbara Jones en Paul Mauriat. 18.35 The Sedrina-project (Open school). Zevende les Engels voor ge vorderden. 19.00 Het vijfde seizoen. Finse film van Marja-Lena Lampela over het vijfde seizoen, dat men In Lapland kent. 19.07 Uitzending door derden. Uit zending van de KTRO. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Boekenbeursnieuws. 20.15 Kijk uitl Verkeerstlps. Op de motor. 20.20 LQ. Kwls met denk- en weet- vragen van Herman van Molle. 20.50 Videofoon. Programma waar in de kijker een eigengebreid verhaal onherroepelijk verbindt aan een door hemzelf gekozen videoband. 21.15 Het menselijk brein. Engels- -Beiglsche serie over de menselijke hersenen. Vierde deel: Beweging. 22.05 Actie openbaar vervoer. Tweeëntwintigste aflevering. 22.35 JournsaL Vooraf: toto-win- BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Satirisch programma voor de jeugd. 19.37 Morgen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstlps. 20.15 Zij twee. Hongaarse psycholo gische studie van Marta Meszaros (1978). Met: Marina Vlady, Lili Mono- ri. Miklós Tolnay e.a. In een zware huwelijkscrisis leert Mari, die al meer dan twintig jaar ge trouwd is. de jonge Juli kennen, wier huwelijk spaak loopt. Een pijnlijk voorval betekent het begin van de vriendschap tussen Mari en Juli. 22.05-22.50 Missa pro defunctis. Dodenmis van P.F. Cavalli m.m.v. het Via Nova-koor uit Munchen en de vo cale en Instrumentale solisten van de Monteverdi- academie uit Venetië. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd- programma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaanse serie naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshiro Mifune e.a. Vijfde afl.: Een nieuwe vij and verschijnt aan de horizon: het Zwarte Schip van de Portugese Jezuè- ten. 20.50 Pulcinella. Ballet van Balanchl- ne op muziek van Stravlnskl, uitge voerd door het Robblns Ballet. 21.35 Portrait: Stravlnskl. 22.20 JoumaaL BELGIE FRANS 2 18.00 Lat Brigade» du Tig ra. Franse serie van Claude Desailly. 18.55 Image» d'outre tombe. Docu mentaire van Christian Bussy. 19.30 Nieuw» voor doven en «lacht- horenden. 19.55 Le point de la medecine. Me dische rubriek. 20.55-22.25 La chambre verte. Fran se dramatische film van Francois Truffaut (1977). Met: Francois Truf- faut, Nathalie Baye e.a. Julien Davenne, een bescheiden jour nalist, leeft in een eigen wereld, vol herinneringen aan zijn overleden ENGELAND BBC 1 16.15 Songe of praiae. 16.55 Play schooL 17.20 Mighty Mouae. Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen taat 18.05 John Craven's news round. 18.10 RentaghoeL Kinderserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.48 Unbilled. Immigrantenrechten. 19.50 Angels. Serie. 20.15 Ask the family. 20.40 Terry and June. Serie. 21.10 Squadron. Over de heden daagse RAF. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. The remainder man. 23.25 The House of the Lords. 00.23 JoumaaL 00.25 Platform one. 00.55 Weerbericht ENGELAND BBC 2 17.20 Men of idea». 18.05 Roof» of England. 18.40 Grange Hill. 19.05 Kingswood: a comprehensive school. 19.50 Journaal. 19.55 Around with Allls, golfles. 20.25 The discovery of animal be haviour. 21.20 Russell Herty. 22.00 Kenny Everett television •how. 22.30 Hollywood great»: Charles Laughton. 23.25 From where I stand. 23.45-00.35 NewsnighL Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuw» voor doven en slecht horenden. 10.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS 15.00 Open «chooi-TELEAC. Herha ling Begeleiding na borstamputatie. 15.30 Kleine dieren op avontuur. Serie tekenfilmpjes voor de kleintjes. Tweede afl.: Plezier met stekels. 15.37 De dieren van het Groene Woud. Afl.: Eddy de Eekhoorn be trapt. 16.00 De merkwaardige diere n- »how. Achtste aflevering. 16.40-17.15 Ren je rot Deze afleve ring van Ren je rot is opgenomen te Maasmechelen In België. Als gast is aanwezig de Belgische presentator van kinderprogramma's Marijn de Valk. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 10.23 Huwelijken voor hst gerecht. 11.50 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht 13.00 JoumaaL 13.15-13.30 Videotext voor ieder- 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 JoumaaL 16.15 Geheimen van de zee. Docu mentaire serie. Afl.: Slerft de Middel landse Zee? 17.00 Dromen, die klein bleven. Kin derprogramma over Konrad Lorenz Nobelprijswinnaar 1973. 17.20 Hoe gaat het? Documentaire voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstonee. Tekenfilm. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Moritz en Klaas Vaak. Serie kinderverhalen. (Herhaling). 16.35 De verloren eilanden. Avontu- r en serie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 WDft 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesamstraat 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat BELGIE BRT 1 16.00-16.25 The Sadrine-project (Open school). Herhaling zevende les. 17.00 Op het Schildpedplein. Jeugdprogramma, gewijd aan boe- 17.25 Ren je rot. Spelprogramma voor de jeugd In samenwerking met deTROS. Presentatie: Martin Brozius en Marijn de Valck. 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling derde aflevering. BELGIE BRT 2 De mogelijkheid bestaat dat van avond een van de returns van de tweede ronde in het kader van de Eu ropese bekers rechtstreeks op het scherm komt. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Taletekst. 16.00 Cien, De be et Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd Jeugd programma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Les Brigades du Tigre. Franse serie van Claude Desailty. Afl.: De kin deren van de Joconde. ENGELAND BBC 1 10.10-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Chock-a-block. 15.01 Watchl 15.18 Near and far. 15.40-16.00 Merry-go-round. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouso. Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Record breakera. ENGELAND BBC 2 10.45-13.00 Schooltelevisie. 17.20 Antiques roadshow. 18.00 One man and his dog. Over honden. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.03 Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes - 18.06 Radio journaal - 18.20 Maak er eens een eind aan... (actuele radiostrip) - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs platenscala - 20.03 Fragmenten uit musicals en operettes - 21.02 Reizi gers zonder bagage (laatste deel) - 22.02 Sportpanorama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.00 (TROS) Week In week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 Politieke partijen - 18.30 Humanis tisch Verbond - 19.00 Tros-klanten- service - 20.30 Radio-woordpuzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 In formatief programma over toneel, film, muziek en andere kunstvormen. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondsplts - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 16.00 Actuele Informatie over kunst en cultuur - 16.30 Hoofdpijn (luister spel) - 16.55 Opmerkingen in de kant lijn - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCftV) Componistenportret van Carl Philipp Emanuel ch - 21.30 Composities van Britten en Stravink- sy - 22.25 orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Ook goeiemorgen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Wil wil wel... - 14.02 Veronica's Jukebox - 15.03 Toeters Bellen - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 Reactie-telefoon - 8.40 Consumente ninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac: plantenverzorging - 10.03 Schoolradio: popmuziek (2) - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leet- tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 Zo kan het ook: over de rol man-vrouw - 15.32 Klank beeld over mensen in landen tussen pool en evenaar - 16.00 IJzeren aar de, koperen hemel (van Yashar Ke- mal) - 16.30 (NCRV) Radio met en voor ouderen - 17.36 Actualiteitenru briek. HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Para plu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12.34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-Rock - 16.34 Nleuws-box. HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimento - 13.05 Orgelcon cert - 13.30 (AVRO) Dvorak - cello concert door Lynn Harrell (violoncel) - 14.13 Planoduo Martha Argerlch- Nelson Freire - 15.45 Hongaarse volksmuziek - 16.00 400 jaar Neder- andse muziek - 17.00 Overname Hil versum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2