fes? Hugo Hovenkamp wil weg bij AZ Haarlem hoopt op strafschoppen Heracles ontslaat trainer Morsink Squashtitel voor sportieve Ahmed Safwat Extra kans op f100.000,- Elke week. Magere winst schaakteam .onder loep Boksers van Kristalijn lichtpunt op boksavond ^sportuitslagen SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 ALMELO Het bestuur van Heracles heeft oefenmeester Jan Morsink gisteravond met on middellijke ingang op non-actief gezet. Mor sink, die aan het begin van het vorig seizoen in dienst trad, wordt verweten verantwoordelijk 'te zijn voor de tegenvallende resultaten. Voor het bestuur was de nederlaag van 5-0 tegen FC [Den Haag van afgelopen zondag de druppel die de emmer deed overlopen. Belangrijkste kandi daat voor de opvolging van Morsink is voor het bestuur van de Almelose eerste divisieclub de in Enschede woonachtige voormalige oefen- meester van FC Twente, Spitz Kohn. Deze heeft echter ook een aanbod op zak van PEC Zwolle waar hij inmiddels twee dagen bedenk tijd heeft gevraagd. Martens naar FC Utrecht ZEIST Toon Martens zal na zijn pensionering als di recteur van het KNVB-sportcentrum in Zeist secretaris worden van de eredivisieclub FC Utrecht. Met ingang van 1 december is Martens niet meer in dienst zijn van de KNVB, waardoor het hem mogelijk wordt een be stuursfunctie bij FC Utrecht te aanvaarden. Volgens de reglementen van de KNVB is net iemand, die zijn brood verdient in de voetbalsport, verboden een bestuursfunc tie in een club te bekleden. Weer nederlaag Silva Boys DEN HAAG Silva Boys leed gisteravond in de interregionale zaalvoetbalcompetitie zijn derde nederlaag in successie. De zo succes vol, met vier zeges be gonnen Silva Boys moest ditmaal met een verlies van 4-3 genoe gen nemen. Bij rust stond het met 3-1 ach ter. De Haagse produk- tie werd verzorgd door Henna (2x) en John Grtlnholz. (Van onze verslaggever) DEN HAAG Ongelooflijk maar waar: de hoofdtribune van de Haagse squashvere- niging HSRC puilde gister avond uit met liefst 400 toe schouwers, terwijl voor het bijwonen van de finale van de Canadian Club Dutch Open voor het eerst tien gul den werd gevraagd. Wat men zag was een perfect spelende Ahmed Safwat (Egy), die een ietwat tegen vallende Lars Kvant (Zwe) totaal kansloos liet: 9-4, 9-6, 9-7. In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg de Egyptenaar Awad de Pakis taan Kahn in vier games. Wat Safwat, de zoon van een Egyptische diplomaat, zijn Nederlandse publiek en de ambassadeur van zijn vader-, land liet zien, was helaas te perfect om bij te dragen tot een spannende eindstrijd. Safwat, twaalfde op de we reldranglijst, voorbeeldig sportief en in hart en nieren een vredelievende huisva der, had ondanks zijn 35 jaar geen enkel probleem met zijn conditie. Zijn efficiënte manier van lopen, het vol maakt anticiperen op de bal en de beangstigend sluwe en foutloze wijze van de trage bal doodleggen via de hoek (nick-ball) of zijwand-hoek (boast-ball) bleken onover komelijke obstakels voor de Zweedse superstar Kvant. De blonde Scandinaviër, die bekend staat als een terriër, was zeker niet in topvorm en had verder het psycholo gische nadeel, dat hij als bleekgezicht door zijn rode, zwetende uiterlijk zichtbaar meer inspanning en ver moeidheid uitstraalde dan zijn Arabische tegenstander. Kvant moest zich beperken tot het rekken van de sla genwisselingen, maar het scoren diende de 27-jarige Zweed in de meeste gevallen over te laten aan de char mante Ahmed Safwat. Saf wat kon derhalve aan het slot van het bijzonder ge slaagde topsquash-evene- ment 5.000 gulden incasse ren en Kvant de helft van dat bedrag. Omdat wedstrijdorganisaties voor topspelers ook nog de reis- en verblijfskosten beta len, komen zulke squashers toch nog aan een paar ton inkomen per jaar. Voor Saf wat en zijn medespelers bij HSRC wacht de komende weken de World Open in Engeland. Wegens gebrek aan tijd, geld en redelijke kansen zulen hieraan geen Nederlanders deelnemen. Voor ons land rest als troost de wetenschap dat HSRC half november de veelvuldig (oud-)wereldkampioen Ge off Hunt voor demonstratie- MILAAN Hugo Hoven- kamp heeft gisteren in Milaan bekend gemaakt het volgende seizoen niet meer voor AZ '67 uit te willen komen. De teleur stelling over de leegloop bij de Alkmaarse club heeft Hovenkamp dat be sluit doen nemen. „Ik heb aan het eind van het seizoen een vrije transfer. Daar wil ik koste wat kost ge bruik van maken", meldde de 32-jarige libero van de Neder landse vertegenwoordiger in het Europa Cuptoernooi voor bekerwinnaars. Hovenkamp heeft daarbij zijn blik gericht op Italië en speelt morgen in het Meazza-stadion tegen Inter een sollicitatiewedstrijd. „Twee jaar geleden was ik al bijna vertrokken naar Italië, ik was toen bij Napoli tweede keus achter Krol. Dat ging op het laatste moment niet door., Jammer, zeg ik achteraf". Mogelijkheden Spelersmakelaar Appolonius Konijnenburg, bemiddelaar bij *de transfers van onder andere Krol en Peters, ziet voor Ho venkamp mogelijkheden op de Italiaans markt. „Hovenkamp is een naam en enkele Ita liaanse clubs hebben gebrek aan een goede laatste man", al- TERUGGETROKKEN VOOR SUPERTRIO DEN HAAG In het supertrio, dat zondag op de baan van Hilversum zal; worden gelopen in de Viroli di Ro bles-prijs, ral één paard minder van jlart gaan. Nr. 3. Urbanus (L. Doo- per) is wegens kreupelheid terugge trokken. Hugo Hovenkamp wil zich mor gen tegen Inter Milan in de etalage spelen. dus taxeerde de in Italië wo nende Nederlander de toe komstmogelijkheden van Ho venkamp. Buiten de leegloop afgelopen zomer („In plaats van de be loofde twee gingen er vijf man weg") heeft Hovenkamp ook zijn bedenkingen over de toe komst van het betaalde voet bal in Alkmaar. „Aan het eind van het seizoen lopen tien con tracten af, Jonker stopt, Trey- tel gaat weg en in 1985, de eindtermijn van drie jaar be zinning bij AZ, staan nog be langrijker dingen te gebeuren. Het contract van AZ met de gemeente, voor borgstelling van betaald voetbal in Alk maar, loopt dan af. Klaas Mo lenaar trekt zich dan terug uit de Wastora-holding. Voor mij passen dergelijk gebeurtenis sen in het plaatje, dat ik deze zomer van de toekomst bij AZ heb gekregen. Mijn rood-witte hartje is zwart geworden". Enige uren later dan gepland arriveerde AZ'67 gisteren in Milaan, waar morgen het tweede Europa Cupduel tegen Inter Milan wordt afgewerkt. Mist boven het vliegveld van Milaan deed het Noordhol landse gezelschap uitwijken naar het zonnige Genua, van waar een busreis van twee uur naar Milaan volgde. De hard nekkige nevel in de Noordita- liaanse industriestad kan vol gens trainer Hans Eijkenbroek van AZ '67 zijn gevolgen heb ben voor de wedstrijd. „Ik kan me voorstellen, dat Inter de wedstrijd naar de middag ver plaatst. Ik bereid mijn spelers bovendien voor op de moge lijkheid, dat er door die mist pas donderdag wordt ge speeld.". De vertraging in de heenreis plus de door vliegveldperso- neel zoekgemaakte voetbaluit rusting van een aantal spelers doorkruiste gisteren de voor bereidingsplannen van Eijken broek, die een gespannen in druk maakte. De Alkmaarse oefenmeester liet de training van gisteren vervallen en gaf zijn spelers rust. Over de bles sures van Tol en Hovenkamp kon Eijkenbroek kort zijn. Ho venkamp heeft geen echte last van de enkel en speelt. Tol zeurt nog over de lies, maar zijn optreden staat voor 95 procent vast. Toch wilde Eij kenbroek de opstelling van zijn elftal niet vrijgeven. Tol vormt volgens hem een te on zekere factor. Tegenstander Inter Milan begint morgen met de Westduitse ster Hansi Mtlller op de bank. Slechts als Inter in de problemen geraakt, zal de aan de knie gekwetste Muller zijn opwachting maken in de hoofdmacht van de Mila nese bekerwinnar. VOOR LOTTO-EN TOTO-SPELERS! Dus doe voor maar f 1,50 mee aan het Cijferspel en kruis het "ja"-vakje aan. Jeugd Wilhelmus klopt Westerkwartier DEN HAAG De voetbal- jeugd van Wilhelmus heeft gisteravond met 4-3 na een ruststand van 2-2 gewonnen' bij Westerkwartier, dat de ne derlaagserie voor zijn spelers tót 21 jaar voortzette. Voor de gastheren scoorden Hoogland, Honing en Leeuwenburg. De Voorburgse treffers kwamen van Comers, Van Lochem, Van der Linden en Linders. De spelers van Spartak Mos kou werkten gisteren een lichte training af. HAARLEM Ondanks de achterstand van 2-0, waarmee Haarlem mor genavond aan de return tegen het gerenommeerde Spartak Moskou begint is trainer Hans van Doorne- veld een en al strijdbaar heid. Hij legt er zich niet bij neer, dat het avontuur in de strijd om de UEFA Cup voor Haarlem be perkt blijft tot de tweede ronde. Hij bluft, speelt profeet door te voorspel len, dat het duel in het wellicht met 18.000 toe schouwers uitverkochte stadion aan de Jan Gijzen- vaart zal worden beslist door strafschoppen. En om de daad al vast bij het woord te voegen, liet hij zijn fitte spelers oefenen op strafschoppen. Alwin Leysner, met Joop Böc- kling, Luc Nijholt en Chris Verkaik een van de (licht) ge blesseerden, onttrok zich aan het gewoel, spaarde zich en liep slechts rondjes om het veld. Die blessures weerhield Van Doorneveld er gisteren van reeds een opstelling prijs te geven. Dat stelt hij uit tot vandaag in Zandvoort, waar Haarlem zich voorbereidt op het treffen met de Moskovie- ten. Juiste moment „Deze wedstrijd komt voor Haarlem op het juiste mo ment", vindt Van Doorneveld, „wij zijn nu lekker in vorm aan het groeien. Daarvan was het met 2-0 gewonnen compe titieduel van afgelopen zater dag tegen Roda JC toch het beste bewijs. Als je nagaat, dat onze keeper, Edward Metgod, in de eerste helft maar één schot, van verdediger Hanssen nota bene, te verwerken heeft .gehad, dan moet je zoiets toch sterken voor de wedstrijd te gen Spartak. In Moskou scoor de het tegen ons toch uit „dode" momenten. Bovendien is Piet Huyg er nu bij. Met zijn goede opstellen in het centrum brak hij het zelfvertrouwen bij Roda JC, hield hij Roger Rae- ven ver van zich af". Vermoeid Trouwens, ook Spartak, dat gisteren dodelijk vermoeid van een serie uitduels voor de, Russische competitie en slechts' één dagje in het eigen Moskou, zijn intrek nam in Heiloo, is optimistisch. President Sljapin is er honderd procent van overtuigd, dat zijn club verder bekert, ook al zegt hij beleefd heidshalve Haarlem hoger aan te slaan dan Arsenal, dat door Spartak op niet mis te versta ne wijze al in de eerste ronde werd geëlimineerd. De rond borstige Moskoviet verklaarde, dat verder komen voor zijn club alleen al vanwege de ex tra recette, die het oplevert in teressant is. Voor de eventuele derde ronde zal Spartak zijn thuiswedstrijd overigens van wege de winterse omstandig heden, waarin Moskou inmid dels verkeert, niet in het ver trouwde Leninstadion kunnen spelen. Uitwijken naar het warme Georgië, het stadion van Dynamo Tblissi is dan de enige mogelijkheid. Doorgaan betekent ook een beknibbeling van het „stille seizoen" voor de spelers van Spartak, die voor de lopende competitie nog maar drie duels voor de boeg hebben. Haarlems tegen stander staat momenteel als derde geklasseerd, maar acht zich met vier punten achter stand op koploper Dynamo Minsk, dat nog naar Moskou komt, echter toch vrij kansloos voor de titel. „Daarom willen wii verder in de UEFA Cup", aldus Sljapin. In duisternis Nadat de vermoeidheid deels was weggewerkt in Heiloo trainde Spartak gisteravond in Haarlem. De verkenning van het „vijandige" terrein ge-/ schiedde in de duisternis. Haarlem wilde pas het licht ontsteken na kwart voor acht. Anders zou het door het ge meentelijk elektriciteitsbedrijf als grootverbruiker worden aangemerkt met alle financië le consequenties van dien. Na enig gedribbel in het duis ter, werd de training ver- f"laatst naar een redelijk ver- icht bijveld. Hoewel manager Starostin, een krasse tachtiger en trainer Beskov zich er niet duideliik over uitlieten, is het meespelen van Gess, ma ker van het eerste doelpunt in Moskou, wegens een blessure onzeker. FRANS LEERMAKERS DE TEGELHANDEL LAAT WINSTKANSEN LIGGEN LEIDEN De Tegelhandel heeft tegen Van der Plas goe de winstmogelijkheden laten liggen. De Leidse zaalvoetbal lers namen een 3-1 voor sprong, maar misten vervol gens een strafschop. De Kat- wijkers kwamen daarop zelfs met 3-4 voor, waarna de thuis ploeg in de slotfase langzij kwam: 4-4. Glasbergen de Best greep de zege tegen het laag genoteerde Neptunus: 6-4. Ce- verbo bleef Silva Boys net voor (4-3) en De Rozet hand haafde zich aan kop dankzij een overwinning op Rotter damse Studenten: 1-5. Wim de Roo bracht de Tegel- handel aan de leiding in het treffen met Van der Plas. Van der Pot belemmerde het uitzicht van Gijs Guyt en stap te handig over de bal heen: 1- 0. De bezoekers kregen daarop wel wat kansen op de gelijk maker. Van der Kolk schoot net naast en een schot Jan Ho- gewoning belandde op de paal. Vlak voor rust was het wel raak. Van der Kolk ging een 1-2 aan met Huug Aandewiel, kreeg de bal vrij voor de kee per terug en schoof beheerst in: 1-1. Na de wisseling leek de thuis ploeg de partij te beslissen. Gijs Collé soleerde door de Katwijkse defensie en stelde Ronald van der Pot in staat te scoren en even later rondde Wim Oppelaar voorbereidend werk van Frans Sjardijn goed af: 3-1. Toen Gert Zwaan daar op een overtreding tegen Mart van der Plas beging, een twee minuten straf opgelegd kreeg en Oppelaar een strafschop mocht nemen leek de buit bin nen voor de Tegelhandel. Op pelaar miste en nog leek er niets aan de hand, want de Leidenaars kregen de beste kansen via Wim de Roo, die op de lat schoot en Gijs Collé, die de paal raakte. Een bevlie. ging van Jan Hogewóning draaide de zaken echter om. Met twee schoten van afstand trok hij de stand gelijk en be zorgde zijn ploeg zelfs een voorsprong na een goede com binatie met Aandewiel. Vlak voor tijd sleepte Wim Opellaar nog een punt in de wacht voor de thuisploeg: 4-4. Glasbergen de Best nam te gen Neptunus een 2-0 voor sprong door goals van Paul van der Blom en Henk Merbis. De doelman van de Rijnsbur gers moest kort daarna voor twee minuten het veld uit we gens een zware overtreding. Piet Haasnoot nam plaats on der de lat en stopte de straf schop. Toch kwamen de Rot terdammers langzij, waarna Paul van der Blom voor een 3- 2 ruststand zorgde. Henk Mer bis en Arie van Dijk verruim den in de tweede helft de mar ge tót 5-2. Na de 5-3 van Nep tunus maakte Paul van der Blom zijn derde doelpunt. Neptunus scoorde in de slotfa se nog één maal: 6-4. luzern Nederland heeft op de derde dag van de schaako lympiade in Luzern gewonnen van Brazilië. De overwinning viel met 2,5 - 1,5 echter lager uit dan tot de mogelijkheden had behoord. Jan Timman speelde met zwart tegen Sunye een variant van het dame-Indisch, die hem weliswaar een geisoleerde d-pion bezorgde maar wel ac tief stukkenspel gaf. Timman is een liefhebber van dit spel type en bereikte ook langza merhand voordeel. Hij kreeg een eindspel, waarin zijn lo- perpaar hem goede kansen gaf. Vlak voor het afbreken miste Timman echter een kansrijke mogelijkheid. In tweede zitting moest hij daar door oppassen niet in het na deel te komen. De partij ein digde uiteindelijk in remise. Genna Sosonko leed tegen Trois zijn eerste nederlaag in een partij voor een Schaako lympiade. Sosonko kwam goed uit de opening en kreeg een groot ruimtevoordeel. Op het moment dat hij zich opmaakte om een aanval in te zetten verspeelde Sosonko door on verklaarbare redenen een to ren, die hem de partij kostte. ,Hier op Papendal leer je an dere sportlieden kennen. Ge rard Rond, bijvoorbeeld, een motocrosser die zo vaak ge blesseerd is dat er alleen dit jaar al zo'n zeventig röntgen foto's van hem genomen zijn. Ik zei laatst tegen hem - als 1'ij ooit in zee terecht komt, ïeb je onmiddellijk met Green Peace te maken. Die goser is zó fanatiek, die werkt zich uit de naad om het contract met die sponsor niet te verspelen. En Gerard Nijboer... ik heb laatst eens geprobeerd, op de zgn. tred molen, wat hij doet, 19 a 20 kilometer per uur, ruim twee uur lang, onvoorstelbaar. Na een kwartier was ik kapot. Ik heb die marathon van Athene op de video staan. Talloze malen afgedraaid, fantastisch; die opnamen doe ik nooit, ma^r dan ook nooit weg". (Voetballer Jan van Dein- sen in Voetbal Internatio nal) „De ene dag ben je nog een nette vent, de andere dag een oplichter. Aan die gedachte kan ik moeilijk wennen. Eeerlijk gezegd ben ik er emotioneel nog niet over heen. Dan ben ik gelukkg nog mijn eigen baas, maar je zal voor de klas staan zoals Jan Post. Voor hem is het pijnlijker, mijn klanten ken nen mij genoeg om te weten dat ik geen oplichter ben. Toen de politie mij kwam op halen, verbleef ik in mijn zo merhuisje in Zeeland. Bij Post stonden ze om half zes 's morgens in de tuin. Een heel legertje politie-agenten met walkie-talkies, of het om een zware crimineel ging. Ik heb me zelf aangegeven. Het was op de zaterdag dat er voor een miljoen werd vernield op het Stopera-bouwterrein. In Amsterdam pakten ze bijna niemand. Maar ik zat wel achter slot en grendel. Dan denk je: ik moet wel iets ver schrikkelijks hebben gedaan, anders kom ik hier niet te recht". (Voorzitter Henk van Oos ten van de Judo Bond Ne derland in NRC-Handels- blad) „Iedereen adviseerde mijn vader Retrial te verkopen, ik ook. Maar hij zei alleen maar: Sven, ik stel jou in de gele genheid het paard te houden in de hoop, dat je er iets mee presteert. Wat deze man voor mij heeft gedaan in de paar- desport is gewoon geweldig. Ik heb alles aan hem te dan ken. Het is de beste sponsor, die je je wensen kan: een goede vader". En: „Weet je dat sommigen van die Ajacie- den nog te belazerd zijn om je gedag te zeggen als je in Jan van Delnsen: Green Pe ace. het spelershome komt. Ze denken dat ze vijf, zes treden boven je staan, omdat ze toe vallig kunnen voetballen voor zestigduizend mens. Maar wat loopt ,daar nou, daar loopt in principe toch niets. Als ze de helft van de kapsones zouden omzetten in prestaties dan kwamen ze een heel eind". (Ruiter Sven Harmsen in het Rotterdams Nieuws blad) „Wij, ijshockeyscheidsrech- ters hopen, dat onze sport weer iets agressiever wordt. Kijl$, een paar jaar geleden hebben we gesteld: we gaan de vechtpartijen op het ijs voorkomen, dat kan niet lan ger. Maar daarna gingen de spelers niet meer met hun vuisten slaan, maar hun sticks steeds hoger houden. Dat is gevaarlijker dan vech ten. Vooral de jeugd nam het over. Daar zijn maskers nog verplicht en dan voelen ze toch bijna niks als ze zo'n stick in hun gezicht krijgen. IJshockey is een pure sensa- tiesport, punt uit, daar moe ten wij scheidsrechter op in spelen. Ik heb laatst een par tij gehad, die na 15 seconden ineens explodeerde. Pats, knokken, niemand wist later waarom. Dan kun je als scheidsrechter ingrijpen, maar ik heb geleerd dat het beter is ze maar rustig te la ten uitknokken. Anders blijft de agressie en heb je vijf mi nuten later weer knokken. Ik weet van ploegen die bij een saaie wedstrijd afspraken dat er flink geknokt moest gaan worden, ik heb dat zelf ook wel eens gehad, dan lichtten ze me van tevoren I Jshockeyscheidsrechter Nico Toemen in Sport In ternational) „Het zit 'n hier in die ronde stangen. Daar zit iets knutse- ligs in, niet professioneel. Wel een doel en ook stangen, maar dan een beetje willen opvallen, iets aan vormge ving doen en zo. Ook een beetje veld handbalachtig. Mis. En dan het echte, toffe vooroorlogse en jaren-vijftig- doel. Met, en let daar op, want men ziet het zelden of nooit meer, de plank er ach ter. De werkelijk harde schuiver, waarnaar de „kee per vergeefs uitvalt", belandt Fred Racké: knutseligs. (Columnist Fred Racké in de Haagsche Courant) het top-basketbalwereldje en heb de meest vreemde zaken meegemaakt. Spelers, die rookten, spelers die snoven en zelfs spelers die spoten. Ik verhaalde er nooit over, om dat je daarover niet sprak en schreef; dat hoorde niet, dat was een stukje privé-leven van de sportman. Natuurlijk, er waren spelers geweest van wie je het wist, spelers die je had zien gebruiken en, waar om ook niet verteld, ikzelf had het ook wel eens gepro beerd. Voorzichtig aan. eerst een paar halen van een joint, later iets meer". Televisie verslaggever Mart Smects in Sport Inter national) (Van onze verslaggever) DEN HAAG Het zat de organisatoren van de boksavond gisteravond in gebouw Amicitia niet mee. Materiaalpech bij het opbouwen van de boks- 'ring was er de oorzaak van dat de wedstrijden een half uur later begon nen. Daarnaast ging in- strukteur Klijssen met vier Amsterdamse boksers naar huis voor dat de wedstrijden waren begon nen, omdat hij het er niet mee eens was dat zijn boksers na de pauze pas in de ring konden komen. Promoter Theo Huizenaar:' „Daardoor konden enkele partijen niet doorgaan. Ik hoop dat de boksbond hier maatregelen tegen zal nemen". Het programma bestond uit twaalf partijen, waaronder een A-partij die niet veel om het lijf had. In het middmgewicht won Bernink uit Schijndel in een zeer matig duel van Van der Kemp. Voor de pauze kreeg het treffen tussen de Hagenaar Louati van Krista lijn in het vedergewicht tegen Holzken (De Amateur-Mun- stergeleen) nog de meeste bij val van het talrijke publiek. Louati heeft veel aanleg, weet aardig te stoten, maar vergeet zo nu en dan binnendoor naar zijn tegenstander toe te gaan. Ondanks een waarschuwing wegens de laag inkomen met het hoofd won hij zonder veel moeite. Na de pauze maakte ook Hermano Conti, eveneens van de Haagse school Krista lijn, een goede indruk. Conti won met leuke combinaties van zijn stadgenoot Van Mier- lo (Te Pas). De avond kende ook een klein incident. Voor Usta (Arnhem) volgde na drie waarschuwingen van de Haag se scheidsrechter Koos Hart man diskwalificatie. Nieuwen- huizen (Huizenaar-Rotterdam) stapte zonder een zweetdrup pel op zijn hoofd winnend in de eerste ronde uit de ring. De aanhang van Usta nam de uit slag niet en gooide een (met weinig water gevulde) emmer in de ring. Tijdens de kwartfinales van de Nederlandse juniorenkampi oenschappen in Groningen kwamen Haagse boksers in de ring. In het lichtgewicht won Kleinhout (Hoogenband) op punten van Bilgic (ZBCC). In de zelfde klasse verloor Ceder (Hoogenband) op punten van Barlas (ZBCC) en Van de Dus- sen (Te Pas) van Bouhas (Al- bert Cuyp). In het welterge- wjcht verloor Van Santen (Hoogenband) op punten van Bootsma (Olympi a-Leeuwar den). De halve finales zijn aanstaande zondag om 14.00 uur in de boksschool van Hoogenband aan de Brouwers gracht in Den Haag. Hans Ree kreeg tegen Milos na een konings-Indische opening, die door de Braziliaan on nauwkeurig werd behandeld, een uitstekende stelling. Milos probeerde de zaak met een pion-offer gecompliceerder te maken Hij kreeg daardoor wel gevaarlijk tegenspel. Dat bleek toch niet voldoende en in tweede zitting kon Ree ge makkelijk afwikkelen naar winst. John van der Wiel ver- sloeg Van Riemsdijk in een eindspel, dat spoedig na de opening, een Pirc-verdediging, op het bord kwam. De Brazili aan behandelde dat eindspel, dat door een ongelijk loper- spaar voor Van der Wiel nog niet gewonnen was, onzorg vuldig. Hij gaf een pion weg en met drie pionnen achter was zijn positie reddeloos. De belangrijkste ontmoeting van de avond was het duel tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, de hoogst geklasseerde teams naar ELO- -punten. Karpov won in twee de zitting moeizaam van Seira- wan in een zeer moeilijk tore n-eindspel. Christiansen en Joesopov speelden remise. De partijen Alburt (VSt) - Kaspa rov en Poloegajevski - Kava- lek leken laat op de avond winst op te leveren voor de Russen. Viktor Kortsjnoi hield een zwijgende demonstratie door aan zijn bord te verschij nen in een shirt met in de het Zweeds daarop de woorden „Vrijheid voor Boris Goelko Goelko's vrouw is inmiddels net als haar man in hongersta-* king gegaan. Olympiade Luzern tweede ronde heren: Sov>et Unie - Chili 3,5-0.5. Canada - Colum- 3.5-0.5; Cuba - Belgle 2,5-1,5; Engeland - China 3.5-0.5; Joegoslavië - i 3-1; Span|e - Filippijnen 2-2; IJsland - Albanië 2-2; Ver.Slaten - Frankrl|k 4-0; Hongarije - Oostenrijk 2,5-0,5; Schotland - Tsjecbo SI. 2-2; Nederland - Portugal 2-2. Stand: 1. Ver.Slaten 8 pnt; 2. West-Dultsland, Indone sië en Sovjet Unie 7 1/2 pnt; 5. Joegoslavië. Bulgarije en Canada 7 pnt; 8. Hongarije 6 1/2 pnt (1 afg partij); 9. Israel. Denemarken. Brazilië en Nederland 6 pnt. Dames: Neder land - Mongolië 3-0; Hongarije - India 2-1; Joegoslavië - Ver Stalen 2-1; Sov.Unle - En geland 2.5-0,5; Roemenie - Columbia 2,5- 0.5; West-Dultsland - Canada 1,5-1,5. Stand: 1. Volksrep. China 6 pnt; 2. Spanje 5 1/2 pnt en 1 alg.parti); 3. Polen, Roemenie en Sovjet Unie 5 1/2 pnt; 6. Hongarije, Zwe den en Nederland 5 pnt. Persoonlijke uitslagen heren Nederland-Bra- 'zille (2.5 -1.5): Sunye (Bra) - Timman (Ned) 0,5-0,5; Sosonko (Ned) - Trots (Bra) O-I; Mi los (Bra) - Ree (Ned) 0-1; Van der Wiel (Ned) - Van Riemsdijk (Bra) 1-0; Nederland-Zweden dames 1-2: Vreeken (Ned) - Cramllng (Zwe) 0-1; Borisova (Zwe) - Belle (Ned) 1-0; Van Paneren (Ned) - Ny- (Ommoord); lichtgewicht N-klasse W.Cou- wenberg (Tilburg) wint door rsc derde ronde van J. Blauw (Carpentler-Assen); haltzwaar gewicht C-klasae Qeurts (De Amateur-Mun- stergeleen) w.o.p. van J. Angevaren (Te Pas); vedergewicht C-klasse |r: Louati (Kria- taii|n) w.o.p. Holzken (Oe Amateur); welter B-klasse Brlnkhulsen (Carpentler) w.o.p. van Esajas (Boxlng'82-Rotterdam); zwaarwelter B-klasse E.Nlewenhulzen (Hulzenaar-Rotter dam) wint door diskw van Usta (Arnhem); halfzwaargewicht B-klasse Wl|ngaarden (Counter-Vught) wint door opgave eerste ronde van Wust (Hutzenaar); middengewicht A-klasse Bernink (Schijndel) w.o.p. van Van der Kemp (Verbon-Utrecht); lichtwelterge- wlchl C-klasse Conti (Kristalijn) w o.p. Van Mlerlo (Te Pas); middengewicht C-klasse: Gravenkamp (Kristalijn) wint door diskw. in derde ronde van Schipper (Ommoord); mid dengewicht N-klasse Samancl (Carpentler) w.o.p. van Spl|kers (Tilburg); zwaarweiterge- wtcht C-klasse Topoglu (Arnhem) w.o.p. van A. Verbon (Verbon-Utrecht)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13