Sfeervol Mersey Beat Festival matig bezocht REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL Voor PMdeüredes. ÊeidaeSomo/nt Actie voor Huize Buitenzorg geslaagd Succesvolle Mascotte in Rijnlands Lyceum YIOS tevreden over fancy fair Kruisvereniging riant onder dak in de Ridderhof Kerk weekend slaat aan REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 PAGINA 4 Drie inbraken in Alphen West ALPHEN AAN DEN RIJN In Alphen West is in de nacht van vrijdag op zaterdag in drie woningen ingebroken. Bij alle hui zen verschaften de inbrekers zich toegang met behulp van een valse sleutel. Uit een woning aan de Karei Doormanstraat namen inbrekers tweehonderd gulden aan contant geld mee. Uit een woning aan de Evertsen- straat verdween achttienhonderd gulden aan contant geld. Uit een woning aan de Zoutmanstraat worden sinds vrijdagnacht vier betaalkaarten en een giropas vermist. Diefstal uit zomerhuisjes ZEVENHOVEN Voor enkele duizenden guldens is in de nacht van vrijdag op zater dag gestolen uit zomerhuisjes in het park Zomerlust in Zevenhoven. OEGSTGEEST Na een jaar hard werken aan de jeugdoperette „De pruik van de koning" van het gezel schap De Mascotte ging het gezelschap er in het Oegst- geestse Rijnlands lyceum za terdagavond enthousiast te genaan. De opgevoerde operette werd zes jaar geleden ook al op de planken gebracht. In die tijd is de groep stukken profes sioneler gaan werken. „De pruik van de koning" werd meer naar het publiek toege speeld dan zes jaar geleden. Ook de dansjes en de samen zang zaten veel beter in el kaar. De muzikale begeleiding vormde eveneens een plus punt. Richard van Osta had de muziek van Van der Wal op toon gezet voor strijkers en blazers. Tijdens de nogal langdurige decorwisselingen vulde men de tijd met een klein concert voortreffelijk op. De kinderen maakten er een ongecompliceerd stukje toneel van, waarbij al snel bleek dat er onder het gezel schap veel talent schuil gaat. De costumering, waar waar schijnlijk erg veel tijd in heeft gezeten, was kleurrijk en en vrolijk. Eigenlijk moet men de meeste bewondering hebben voor de jeugdige Mascotteleden die met or kestbegeleiding solo zingen en ook nog acteren. Deze rol len waren weggelegd voor Ton van der Made (koning), Mireille van Leenen (konin- ging), Marja Verhaar (prin ses) en Theo Jansen (prins). Na afloop kregen de kinde ren een ovationeel applaus van de aanwezigen. ANTOON KOCH Geslaagde Egerlanderavond van „De Aarebeieplukkers" ROELOFARENDSVEEN Ruim tweehonderd enthousiaste muziekliefhebbers waanden zich za terdagavond in Duitsland. Dit, terwijl ze zich in het tafeltenniscentrum van „De Treffers" te Roe- lofarendsveen bevonden. Daar werd voor het vier de achtereenvolgende jaar een echte „Egerlandera vond" gehouden door de Veense blaaskapel „De Aarebeieplukkers" in samenwerking met de Beier kapel „Die Holzers" uit het Utrechtse Houten. Evenals de voorgaande jaren is het ook nu weer een waar muziekfeest geworden. Tot in de kleine uurtjes werd het publiek geamuseerd met muzikale acts, zang van charmante zangeressen en dansmu ziek. Naast Duitse blaasmuziek stonden er tevens temperamentvolle Zuidamerikaanse werken op het programma. De avond werd afgesloten met een gezamenlijk optreden van beide kapellen, die ova tionele applauzen mochten oogsten. ALPHEN AAN DE RIJN Zeker 800 beat-liefheb- bers haalden zaterdag herinneringen op tijdens het Mersey Beat Festival in de Rijnstreekhal. Maar er waren aanzienlijk meer mensen in het festijn ge ïnteresseerd. Deze kregen echter, doordat de reserveringen en de kaartverkoop (die in handen waren van de Kulturele Raad) stagneerden geen kaart in handen. Telefonisch contact was zaterdagmiddag niet mogelijk met de Raad en met de Rijnstreekhal. Hier door en door de matige pu bliciteit, die aan het evene ment was gegeven, bood de hal, die ruimte heeft voor 2.500 bezoekers, een wat lege aanblik. Dit veranderde naarmate de avond verstreek en de weg blijvers ongelijk kregen. Het enthousiasme van het pu bliek, dat zich als in vroeger tijden liet opzwepen was groot. Vooral tijdens het op treden van de Swinging Blue Jeans onstond een sfeer, die deed vergeten dat de zaal maar zo matig was gevuld. Na de uitstekende show van de Swinging Blue Jeans zette de groep Dave, Dozy, Beaky Mich en Tich een duidelijker zwakker optreden op de planken. Dave Dee's bezig heden als manager van een platenmaatschappij lijken de reden te zijn van de mindere optredens van de laatste tijd. De Troggs, die de avond af sloten maakten dit ruim schoots goed. Met songs als „Wild Things" en „With a girl like you" wisten zij in enkele ogenblikken de sfeer tot grote hoogte op te voeren. De manager van de Troggs zei na afloop van het optre den, dat hij zeker niet teleur- De groep de „Mersey Beat" in actie op het gelijknamige festival in Alphen. gesteld was in het bezoekers- het publiek. De Troggs, die fen, verwachtten op het vas- aantal en dat hij was verrast in Engeland regelmatig zalen teland niet meer dan 1000 door het enthousiasme van met 3.000 bezoekers aantref- liefhebbers. Mevrouw A. Berk en de heer M. Paats demonstreren de hometrainer. Rechts de te vreden voorzitter van VIOS, de heer S. Blijleven. OPBRENGST ZESDUIZEND GULDEN ZOETERWOUDE Nadat gisteravond de trekking was verricht van de loterij kon de drumband Vios de balans op maken van de fancy fair. Het uiteindelijk resultaat stemde Auto te water ZOETERWOUDE Een 19- jarige automobilist reed in de nacht van zaterdag op zondag om kwart over twaalf het wa ter langs de Zuidbuurtseweg in. De bestuurder liep slechts een nat pak op. iedereen tot tevredenheid, want met bijna 6.000 gulden was de opbrengst vrijwel ge lijk aan vorig jaar. Vanwege het 15-jarig jubileum van de drumband waren een aantal extra activiteiten ge pland. De loterij (met als hoofdprijs een radio-cassette recorder) was gratis. Iedere bezoeker ontving zaterdag avond op vertoon van een huis aan huis verspreide folder een lot. Het bleek een schot in de roos, want was in het verleden de zaterdagavond vrij rustig, nu was het een enorme bedrij vigheid en bleek „die eerste klap meteen al een daalder waard". Ook zondag wist de Zoeterwoudse bevolking de weg naar het grondig geres taureerde muziekcentrum te vinden. Trekpleisters waren naast het traditionele lichtna- menspel de wielerwedstrijd op hometrainers en het nieuw ge ïntroduceerde minigolf. Je roen van Kleef bleek de beste bij het buksschutten met 33 punten, bij de dames blonk Janny Bakker uit met 31 pun ten. De snelste tijd op de ho metrainer werd gerealiseerd door Winfried van Bemmelen, die over 500 meter 26,84 secon de deed. Bij het minigolf bracht Hans Zandbergen het tot 300 punten, goed voor de hoogste score. Het shuttle-wip pen leverde een zege op voor Thea van Schie. Loterij Aan het slot van de fancy fair vond de treking van de loterij plaats. Die handeling werd verricht door de acteur Henk Votel. De prijzen kunnen afge haald worden bij A. van Slin gerland, Kerklaan 28. Op vol gende loten zijn prijzen geval len: 2009 luxe kofferset, 2122 een fiets, 1872 autoped, 2380 koperen helm, 1184 föhn, 1887 kaars op standaard, 2199 baro-- meter, 423 kruidenrek, 1245 boormachine, 2309 sierkleedje, 1561 een pan. Nieuwe plaatsvervangend groepscommandant in Rijnsburg RIJNSBURG Opperwachtmeester H. Tebbenhof is tot plaatsvervangend groepscommandant van de rijkspolitie groep Rijnburg benoemd. Hierbij hoort ook de gemeente Val kenburg. De heer Tebbenhof is afkomstig uit Sassenheim, is gehuwd en heeft drie kinderen. 2000 Zoeterwoudse guldens voor lees- projekt in Ghana ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse zendingscom missie kijkt met veel voldoe ning terug op de bloembol- lenmarkt waarvan de op brengst ten goede komt aan een leesprojekt in Ghana. Hoewel de exacte cijfers nog niet bekend zijn, is de netto- opbrengst in ieder geval ho ger dan tweeduizend gulden en dat betekent weer een fikse stijging ten opzichte van 1981 toen 1500,- bijeen werd gebracht. Het was de gehele zaterdag een gezellige bedrijvigheid in en rond Ons Huis. Enkele honderden belangstellenden hadden keuze uit een ruim as sortiment. Zij verzekeren zich zo van een fleurig voorjaar en tevens steunen zij het leespro jekt waarvoor de zendings commissie zich al diverse jaren inzet. De kontakten met Gha na zijn destijds gelegd door do minee S. Schoch, doch na zijn vertrek is de binding van Zoe- terwoude met Ghana blijven bestaan. Het leesprojekt heeft inmiddels al zichtbare resulta ten opgeleverd want de afgelo pen jaren hebben tientallen Ghanezen hun taal het Ku- saal alsmede lezen en schrijven geleerd. Redden Het samenwerkingsverband Georganiseerde Ouderen bonden Noord wijk (SGON) organiseert dinsdagavond in 't Trefpunt aan de Schoolstraat een filmavond die wordt verzorgd door de Koninklijke Noord-Zuid-Hol landse Reddingsmaatschappij. De films geven een beeld van het werk van de redders. Ook is er een film over een spectaculaire redding aan de IJslandse kust De films beginnen om acht uur. Alleen leden van de Noordwijkse Ouderenbonden zijn welkom. Zuid-Frankrijk Cees Noordermeer zal in november een serie van vier le zingen over Zuid-Frankrijk houden in Artopa in Lisse. Zijn verhalen worden met dia 's ondersteund. Door de hele serie loopt een rode draad „Water-Van Gogh-religie". De lezingen worden gehouden op 2, 9, 23 en 30 november en beginnen alle om acht uur 's avonds. De toegang is gratis. Rita Tumqvist De schrijfster Rita Tumqvist komt woensdag van 14.00 tot 16.00 uur op bezoek in de openbare bibliotheek te Oegstgeest. Zij leest voor uit haar werk aan de jeugd van 8 tot en met 10 jaar. Rita heeft onder meer alle boeken van de Zweedse schrijfster Astrid Lundgrin vertaald en Zweden speelt in haar werken ook een gro te rol. Pommetje Pommetje Horlepiep komt woensdag naar Alphen aan den Rijn. Bram Biesterveld die deze rol voor de NCRV-televi- sie vertolkt, geeft vanaf twee uur in de zaal Nabij een kin dervoorstelling. Naast zijn werk als de butler Pommetje doet Biesterveld ook optredens als conferencier, zanger, ac teur en revue-artiest. Zo speelde hij onlangs de one-man- show „Een scheve schaats" bij het Theater van de Lach. kaarten a vijf gulden zijn verkrijgbaar bij de Kulturele Raad van Alphen, telefoonnummer 94563 of vanaf halt twee aan de zaal. Portretten De kunstenares Alice Kaufman exposeert tot en met 24 november olieverven in Muzenhof Leiderdorp. De kunstenares schildert hoofzakelijk portretten, meestal in opdracht. Daarnaast is zij tekenlerares. Aanvanke lijk tekende Alice Kaufman portretten. Pas later nam zij het penseel ter hand. Dat deed zij enige jaren bij de Leidse teken- en schilderacademie Ars Aemula Natu rae, na een opleiding aan de Haagse Academie. Sjoelen Het Zoeterwoudse Vrouwengilde houdt morgenavond in Don Bosco kaart- en sjoelwedstrijden. De wedstrijden be ginnen om acht uur. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Na tien jaar plan nen maken kan de Koudekerkse afdeling van de kruisvereniging eindelijk beschikken over een eigen onderkomen. „De kroon op ons werk", zo zei zaterdag middag bestuurslid mevr. M. M. T. Vreugdenhil, die vertelde dat tien jaar geleden reeds was begonnen met het maken van plannen in die richting. Aanvankelijk werd gedacht aan een onderkomen in een te reali seren medisch centrum in de dependance van de burgemeester De Herderschool. Ook de huisarts en tandarts voelden daar wel wat voor. Het vertrek van huisarts J. Mens naar elders gooide echter roet in het eten. De plannen belandden in de ijskast, van waaruit zij van tijd tot tijd weer tevoorschijn werden gehaald, evenwel zonder resultaat. Vorig jaar echter zag het bestuur haar kans in de verdere uitbreiding van vrijetijdscentrum De Ridder- hof en in november 1981 werd de eerste paal geslagen voor de aanbouw van een bibliotheek en een onderkomen voor de kruis vereniging. Beide zijn inmiddels in gebruik genomen. De biblio theek hield onlangs open huis voor de Koudekerkers, zaterdag was het de beurt van de kruisvereniging, die in De Ridderhof beschikt over een drietal efficiënte, fraai ingerichte vertrekken plus een uitleen-magazijn, waarvan ook de Rijndijkers gebruik maken. De excentrische ligging hiervan (aan de rand van Kou dekerk tegen het Hofstedepark aan) was aanvankelijk nogal be zwaarlijk voor met name de Hazerswoudenaren. Het Anker in Hazerswoude/Rijndijk, waarin de vereniging participeert heeft zelf echter geen uitleenmogelijkheid. De Kruisvereniging Ha zerswoude/Koudekerk telt 2200 leden. Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant' als nieuwe Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. j GEMEENTELIJKE HOVENIERS KOMEN GEHANDICAPTEN TE HULP LEIDERDORP De actie welkomstgeschenk Huize Bui tenzorg, het nieuwe tehuis voor dubbel-gehandicapte kin deren in het Elisabethhof, is geweldig aangeslagen in Lei derdorp. Volgens de voorzitter van het actiecomité de heer W. F. A. Klappe is de doelstel ling sinds de actie in septem ber 1981 werd gestart een be drag van 20.000,- bijeen te brengen ruimschoots gehaald. Op de actie is spontaan inge haakt door de Leiderdorpse scholen, verenigingen, mid denstand en bedrijven. Het geld zal voornamelijk worden besteed voor de aankleding van de tuin die voorzien zal worden van de nodige banken, speeltoestellen, zandbakken een een speelbadje. Afgeloper» zaterdag leverden 20 hove niers van de afdeling groen voorziening van de gemeente Leiderdorp hun bijdrage aan het welkomstgeschenk. Zij of ferden hun vrije zaterdag op voor het aanbrengen van de beplanting onder leiding van tuin- en landschapsarchitect J. L. Harberts uit Zoetermeer. De actie wordt op zaterdag 20 november afgesloten met het aanbieden van het welkomst geschenk door burgemeester De gemeentelijke hoveniers aan het werk in Leiderdorp. M. A. van der Have. Dat zal gebeuren om 10.15 uur in de Scheppingskerk, waar tevens een kinderfeest wordt gehou den waarvoor alle lagere schoolleerlingen uit de derde en vierde klas worden uitge nodigd. De officiële verwelko ming van staf, personeel, be woners en ouders van Huize Nieuw Buitenzorg vindt om 9.00 uur plaats in het gemeen tehuis, waar tevens de nieuwe ingezetenen in het bevolkings register zullen worden inge schreven. Het jeugdorkest „Door Vriendschap Sterk" uit Katwijk verzorgt een muzika le show op het plein voor het gemeentehuis en zal ook de feestelijke rondgang door Lei' derdorp muzikaal begeleiden. Woensdag 10 november ver huizen de bewoners van hun gebrekkige onderkomen aan de Hoge Rijndijk te Leiden naar hun schitterend gelegen nieuwe tehuis tegenover het Sint Elisabeth Ziekenhuis. Donderdag 4 november van 19.00-21.00 uur en zaterdag november van 9.00-12.00 uur kunnen geïnteresseerden een kijkje nemen in Huize Nieuw Buitenzorg. De officiële ope ning zal pas in maart 1983 plaatsvinden, waarvoor Prin ses Margriet is aangezocht. SASSENHEIM Het kerkweekend met als the ma „Samen Kerk" van de Gereformeerde kerk heeft een geslaagde opzet achter de rug, met een geva rieerd programma voor jong en oud. Geopend werd vrijdagavond met een kort orgelconcert van Teke Bijlsma, waarbij de „Marche Triomphale" van A. Mailly fraai werd ver tolkt. Hierna was er een geregistreerde film. Voor beide evenementen was er flinke opkomst. Zaterdagmiddag waren er in het Jeugdhuis allerlei activi teiten. Voor de jongste jeugd het maken van slingers, voor de kerk en poppekast, voor de oudere jeugd een audio-visuele middag met een leuke film terwijl ze een video-opname konden zien van het toneel stukje over Jozef, wat vooraf door een aantal van hen werd gespeeld. Dan was er een de monstratie van radiozendama teurs, er waren simultaan dammen, met 13 deelnemers, w.v. er slechts 2 waren die het tot remise brachten tegen Jos Dreef, terwijl er bij het scha ken 25 man waren, die het zonder succes opnamen tegen de topspeler P. G. Bakker. Ook was er een causerie door de heer Hulkenberg ove het slot „Teylingen" en bowling wedstrijden in „de Oude Tol" met 50 deelnemers, waarbij Peter Kooy eerste was. 's A- vonds was er voor de jeugd tot 17 jaar een interessante discus sie met de oud-hoofdinspec teur W. van Andel over het politiewerk en vanaf 17 jaar was' er een discussie-avond over het kerkzijn, afgewisseld met cabaret-liedjes. Gistermor gen was er een kerkdienst waarbij jongere en oudere ge meenteleden waren betrok ken, die een Bijbels stuk over Esther aan het hof te Babel brachten, met declamatie en muziek, waarna ds. Baas zijn prediking daar op toepaste. Het kerkweekend werd beslo ten met een oecumenische dienst met als voorgangers pastoor Ammerlaan en ds. Eerwerda, waarin de verhou ding Rome/Reformatie cen traid stond. Voor alle evene menten bestond grote belang stelling, wat ook het geval was voor de kerkdiensten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4