De Zijl/LGB kansloos tegen AZC: 16-7 m LZ1886 behaalt eerste winstpunt SWIFT-CROSSERS IN GOEDE DOEN Herstel dames Scylla Leython sterkste in derby Trotters dollen Hertogballers SPORTTRIBUNE René Correljé oppermachtig LE1DSE COURANT MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 PAGINA 18 Weert geen probleem voor Leiden LEIDEN Coveco Weert kon gisteren in eigen huis geen obsta kels opwerpep, die het Elmex Leiden echt lastig maakten. Al bij rust was een flinke marge ontstaan. Na de pauze werd het gat le-' vensgroot en nam Leiden wat gas terug, zodat Weert naar 72-90 terug kon krabbelen. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, vooral omdat Weert-forward Rusty Blair alles raak plofte. Bij 20-20, na tien minuten, was het echter over met zijn kunsten. Bert Kragt\yijk, in plaats van Roland van den Bergh, werd Blair's verdediger, waardoor de angel uit de Weert-aanval werd gehaald. Bij rust was het verschil direct aan zienlijk: 30-47. Na de pauze groeide de kloof naar 30 punten. Toen vond Leiden-coach Kinsbergen het welletjes en liet mannen als Wiel, Van den Bergh en Miller naar de bank verhuizen. Philip Schaftenaar moest Robert Miller's rol vervullen en dat gaat na tuurlijk niet simpel. Aardig was hoe Rudy Williams het als point- guard van Hagens overnam en dat heel aardig deed. Bij 72-90 was het allemaal over. Scores. Weert (alleen topscorers): Blair en Bergeson, elk 20. Leiden: Van den Bergh 10. Hagens 10. Williams 21, Kragtwijk 14, Wiel 14. Richel 6. Miller 13 (10 rebounds), Schaftenaar 2. Koos Verhoeven snel LEIDEN De Ba- taaf Koos Verhoe ven is bij een wed strijd over tien En gelse mijlen in Bus- sum als tweede ve teraan over de eindstreep geko men. Zijn eindtijd was 52.39. Zijn club genoten Henk Ra- vensbergen en Ben Kerkvliet bleven met 56.36 en 59.15 eveneens binnen het uur. Nederlaag powerlifters LEIDEN De Powerlif ters van LKV De Spar taan hebben zaterdag hun eerste competitie wedstrijd verloren. Te gen het Amsterdamse PC Eek werd met 2572 tegen 2847 het onderspit gedol ven. De Leidse ploeg verloor overigens Johan Hoekstra. Hij raakte ge blesseerd. De beste Leid se prestaties kwamen op naam van Sam Holswil- der (125 bankdrukken, 290 kniebuigen en 280 deadlift). LEIDEN Met de "eigen" veldrit op Duinrell (aanstaande zaterdag) in het vooruitzicht, rangschikten diverse crossers van Swift zich ook dit weekeinde in de bovenste regionen van het nationale veldrijderskorps. Van de renners uit de nationale selecties werd ama teur John Kuyvenhoven zaterdag tweede in Drachten. Junior Martin Overdevest kwam gisteren tot eenzelfde resultaat in Oirschot, ter wijl nieuweling Eddy Kouiss op beide dagen de zegebloemen mee naar huis nam. In Drachten maakte Kuyvenhoven weer goed gebruik van zijn supersnelle start. Vanuit laat ste positie vertrokken, nestelde hij zich direct op kop, totdat halverwege de koers Matthieu Hermans (Drunen) bij hem aanpikte. Deze twee renners wisselden voortdurend stuivertje, totdat Kuyvenhoven, gehinderd door achter blijvers, Hermans definitief voorop moest laten rijden. Huub Kools (Baarle - Nassau) sloot bij de Leidenaar aan, maar de Swiftrenner zou hem losrijden om op een tiental seconden ach ter Hermans als tweede te finishen. Hans Stee- kers (Noordwijkerhout) werd vierde. Nieuwe ling Eddy Kouiss reed tijdens de laatste ronde van zijn wedstrijd vluchtmakker René Pluis (Groningen) los, en boekte daarmee zijn twee de seizoenszege. De Katwijkse Swiftrenner zag zijn plaats- en clubgenoot René Guyt als derde eindigen. In Oirschot reed junior Martin Overdevest zijn eerste nationale wedstrijd na een ongeluk in een wegwedstrijd in augustus van dit jaar. Het verging de Leidenaar, daags ervoor winnaar van een interclubveldrit in Stolwijk, erg goed. Achter de Mechelaar Noell van der Ley reikte hij naar de tweede stek. De nieuwelingen moesten andermaal het hoofd buigen voor Eddy Kouiss, die na twee ronden zijn winnen de demarrage pleegde. René Guyt werd dit maal zevende. Amateur Steekers bezette in zijn koers de tiende plek. Een wedstrijd uit de Rotterdamse competitie werd gewonnen door de renner Van Putten uit Rotterdam. Van Swiftzijde bezette veteraan Cees Kerkvliet de tweede plaats en liefhebber Jos Turk de zevende. De wekelijkse cross in Lisse werd een prooi voor amateur Cor Koolloos van De Bollen streek. Kerkvliet werd hier vijfde. In Gouda won liefhebber Rob van Klink (Roelofarends veen) de clubkoers voor veteraan Berkouwer (Stolwijk) en amateur Van Weeghel (Wou- brugge). De Zijl's Alex van Belkum weet Ton Buunk naast zich en zint op een doelpoging. AZC-goalie Ruud Misdorp wacht gespannen af. ALPHEN AAN DEN RIJN Laaiend was ie. Woedend. „Dit was geen wedstrijd voor twee wa- terpoloploegen, maar voor twee scheidsrechters", riep Zijl/LGB-coach Rob Schouten na afloop van de wedstrijd tegen AZC/Mi- crolife tegen iedereen die het maar horen wilde. „Dit was een jammerlijke wedstrijd, natuurlijk heb ben wij fouten gemaakt, maar de scheidsrechters hebben een te zware stempel op het geheel ge drukt". Schouten s woede over het optreden van de heren Jansen en Van Os sen was begrijpelijk, het duo trad weinig conse quent op. De krachtige taal van de Zijl-coach kwam echter wel na af loop van een door De Zijl kansloos verloren wed strijd. De Alphense ploeg boekte een ruime 16-7 overwinning. En die kan niet louter worden ver klaard door een falend ar bitraal duo. Reeds in de eerste periode maakte AZC korte metten met de Leidse ploeg. Via Jan Evert Veer, Remco Pielstroom, Eric Noordergraaf (2x) en Ton Buunk liepen de Alphenaren in dat eerste kwart door naar 5-0. Diezelfde eerste zeven mi nuten waren tegelijkertijd de inleiding tot Schouten's woede. Henk Hartevelt werd namelijk twee maal voor 45 seconden uit het water gestuurd door Jansen en Van Ossen. Dat dat gebeurde was niet zo verwon derlijk. Wat Schouten's toorn wekte, was echter dat de Al phense ploeg ogenschijnlijk ongestraft overtredingen kon maken. Toen Stan van Bel kum kort na aanvang van de tweede periode eveneens voor driekwart minuut naar de kant moest, werd het Schou ten dan ook allemaal te veel. Vertwijfeld zakte hij op de spelersbank en mompelde wat onwelvoegelijke taal. AZC ging ondertussen gewoon door met scoren. Pas na een treffer van Ewoud van Winsen kon De Zijl voor het eerst een bal langs de goed acterende Ruud Misdorp prikken. Martin Vreeburg bracht zijn ploeg daardoor op 6-1. AZC beant woordde dat Leidse doelpunt via Eric Noordergraaf onmid dellijk met een tegentreffer. Omdat de Leidenaars te wei nig pressie uitoefenden kon AZQ ongehinderd doorgaan en halverwege op een 9-3 stand uitkomen (Stan van Belkum 2x voor De Zijl en Ed van Es en Radu Mirea namens AZC). In het derde part wel Leidse pressie en dat maakte de strijd meteen interessanter. Albert Spijker zorgde dankzij een dekkingsfout van Radu Mirea voor 9-4. Voor de Alphense coach George Geurtsen aanlei ding om, ondanks de ruime voorsprong van zijn ploeg, de Roemeen uit het water te ha len en hem op een scheldka nonnade te tracteren. De Zijl sloop ondertussen naderbij, via Martin Vreeburg en Stan van Belkum werd het 9-6, maar nadat Veer profiteerde van een fout van Zijl-doelman Uit- tenhoyt, en Henk Hartevelt 11-7 binnenschoot, was De Zijl opgebrand. Via Van Winsen in de derde-, Noordergraaf, op nieuw Van Winsen, Arco Ver boom en Radu Mirea in de vierde; periode liep AZC door 16-7. De Zijl was „gezien" en de Alphense ploeg toonde overduidelijk aantitelkandi daat nummer één te zijn. MAARTEN NOOTER LEIDEN Terwijl de meeste ogen waren ge richt op het treffen tussen AZC en de Zijl/LGB, wist LZ 1886 haar eerste wed- strijdpunt te behalen door in eigen bad met 77 ge lijk te spelen tegen het Ravijn. In de eerste klasse vrouwen verloren de Zijl/LGB (5—4) en LZ 1886 (61) van respektie- velijk HZC/Weustslag en de Skelp. Vivax won in een uiterst spannende wedstrijd met 97 van Laga. Toch ontevreden gezichten in het Leidse kamp na afloop van de wedstrijd tegen het Ravijn. Wat was er gebeurd? In de tweede periode speelde LZ erg slecht. De erg aktieve Martin van Rhee bewees waarom hij vaste keus is voor het Nationale Jeugd- team. Hij tilde het Ravijn, van een 32 achterstand naar een 63 voorsprong. Weinigen gaven LZ nog een kans. In de derde periode krabbelde LZ via Wilco van der Zeeuw overeind om in de laatste periode zelfs op 66 te komen door Eric Bergsma. Weer was toen het woord aan het Ravijn. Via Alex van Dussen werd het 67. Tweeëneen halve mi nuut voor het einde liet Ruud Muusse het riet bollen, 77. Met nog één minuut te spelen kreeg LZ een nume rieke meerderheid. Toen echter faalde LZ volledig. Een aantal malen kreeg de ploeg van Hans van der Moolen scoringskansen. Ze werden door te chaotisch spelen om zeep geholpen. Mede daardoor bleef het Ra vijn overeind en bleef het bij dat ene wedstrijdpunt. LZ speelde zonder de geblesseer de Jan Bakker. Jeugdspeler Michel van der Zeeuw ac teerde in zijn plaats. Scores: Wilco van der Zeeuw (driemaal), Ruud Muusse (tweemaal), Frans van den Brink en Eric Bergsma. Eerste klasse vrouwen De Zijl/LGB leek tegen HZC/Weustslag op een ge lijkspel af te stevenen. Een 41 achterstand werd tot 43 weggewerkt. Toen kreeg de Zijlploeg een nume rieke meerderheid. Wat de arbiter niet zag, was dat Coby van Haastrecht onge lukkig werd geraakt. Hij be oordeelde het als tijdrekken en gaf de Hengelose vrou wen een vrije bal. HZC brak uit en scoorde 53. De vier de Leidse treffer kwam te laat om nog iets terug te doen. Scores: Marjan Neute boom (tweemaal). Erna van Belkum-Maasdijk en Ria Hassefras. LZ 1886 speelde in Leeuwar den en werd met een 61 nederlaag naar huis ge stuurd. Jeanet de Jon redde de Leidse eer. Tweede klasse heren Vivax schotelde haar sup porters een spannende wed strijd voor. In de laatste pe riode wist Laga de 86 voor sprong van Vivax te mini maliseren tot 87. Sterkste punt van Oegstgeest was het uitspelen van kansen. Ook conditioneel was Vivax de meerdere. Echter in die laat ste wedstrijdminuten was de spanning te snijden. De ver lossende 97 werd vijf se conden voor tijd gescoord. Setstanden 24, 56, 86, 97. Voor Vivax scoorden Jack Frauenfelder, Dick van den Bosch, Ruud Wormgoor, Frits Welling en Jeroen Plasmeyer. Marcel Rompes en Leo Onderwater scoorden beiden tweemaal. Derde klasse heren De vlam sloeg in de pan in de wedstrijd tussen het uit spelende DKD en de Wiek slag. Allereerst trad het arbi trale duo niet op bij grove Wiekslag-overtredingen en vervolgens werd een DKD- doelpunt afgekeurd en een schot van Wiekslag op de paal gepromoveerd tot doel punt. De toen al grimmig ge worden wedstrijd liep volle dig uit de hand. De zwak opererende arbiters besloten toen met nog twee minuten te spelen de wedstrijd te sta ken. DKD keek toen tegen een 54 achterstand aan. LEIDEN In verband met de Europacupwed strijden van vorige week, werden dit weekeinde de inhaalwedstrijden voor de eredivisieteams gespeeld. Bij de heren kwam Scylla wederom goed voor de dag, gezien de 61 zege op het Brabantse Nikon, slechtpr gaat het met Avanti, na de 62 neder laag bij 't Hooge Huys lijkt degradatie slechts een kwestie van tijd. De Scylla heren boekten voor de 5e maal op rij een overwin ning, ditmaal moesten het Val- kenswaardse Nikon er met 6 1 aan geloven. De Brabanders, sterk verzwakt door. de afwe zigheid van de geblesseerde Bob Potton, zagen alleen inter national Han Gootzen tegen Sjoerd Meyer de eer redden. Winnubst en van Gasteren hadden tegen hét Leidse trio, ditmaal bestaande uit Anne Vlieg, Patric Swier en Sjoerd Meyer, geen enkele kans. Het komende weekeinde ont moet Scylla koploper De Velu- we. Eerder dit seizoen werd Scylla in eigen huis door de van Spanje broers met 06 af getroefd, sindsdien is de vorm echter aanzienlijk gestegen, zodat men de topper met ver trouwen tegemoet kan zien. In tegenstelling tot Scylla draait Avanti niet goed. Na het vertrek van Swier en het wegvallen van Rijsdorp is Avanti, met Robert de Groot naast Bettine Vriesekoop, te zwak voör de eredivisie. Dat bleek ook in Alkmaar weer. waar 't Hooge Huys Met 62 aan het langste eind trok. Bet tine en invaller Piet de Groot scoorden beide lx tegen. Dames In de eredivisie dames kwam Scylla eindelijk weer eens in de sterkste opstelling achter de tafel, weliswaar zonder Sandra de Kruiff, maar met Marian van Vliet naast Steffien van Gennip en Sophie Vaalburg. Dit resulteerde gelijk in een knappe 62 zege op koploper torenstad waardoor men zich weer iets verder van de rode streep verwijderde. Steffien bewees wederom haar klasse, na de drie zeges van vorige week in het europacupduel te gen het sterke Mladost uit Joe goslavië. troefde zij ook nu al haar tegenstandsters af. Sa men met Marian van Vliet, die 2 partijen uit het vuur sleepte, bezorgde zij Scylla de winst, Sophie Vaalburg kwam niet tot winst en is te zwak voor dit niveau. Door de winst van Scylla op koploper Torenstad stegen de kampioenskansen van de Avanti-dames. In de uitwedstrijd tegen Ko- ningslust werd eenvoudig met 26 gewonnen. Ellen Bakker bleef ongeslagen, terwijl zusje José en Marijke Olsthorn de tegenstanders ieder éénmaal moesten feliciteren. LEIDEN De Leidse volley balderby tussen Donar en Leython is in een 1-3 overwin ning voor de Leiderdorpers geëindigd. Belangrijk in dit. duel was het uitvallen van Do- nar-speler Hans Vodegel. waarna Leython naar de winst kon doorstoten In de tweede divisie blijven de Gemini-da- mes winnen in tegenstelling tot LUSV, dat de tweede ne derlaag moest incasseren. Gemini (dames) bleef ook in het vijfde duel ongeslagen. Ook opponent Broleco is ech ter geen hoogvlieger, zodat aan de leidende positie van de Voorschotense ploeg niet al te veel conclusies mogen worden verbonden. Tegen Broleco keek Gemini herhaaldelijk te gen een achterstand aan, maar zag zich door de scherpe op slag gered: 15-13, 15-10, 15-11. LUSV speelde tegen Lekker- kerk een matige wedstrijd. Pass en blok lieten het afwe ten. Enig positieve punt van dit duel was de sterke rentree van Rob van de Bosch in de basis zes: 11-15, 15-7, 15-13, 15- 9. In de derde divisie grepen de heren van Gemini tegen Armixtos 2 de volle winst. De Voorschotenaren waren ach teraf nog blij met drie punten uit Amsterdam te vertrekken, want er werd matig 9-15, 9-15, 15-5, 11-15. In de derde divisie dames gaat het de dames van Gemini 2 nog immer voor de wind. Te gen MVC was de ploeg alleen de eerste set slecht op dreef, maar herstelde zich in het res terend gedeelte optimaal: 4-15, 15-7, 15-0, 15-8. NOVO had één opwarm-set nodig tegen Tornado. Dat speldeel leverde nipte winst op, waarna de thuisploeg overtuigènd een eind aan dit karwei maakte: 15-13, 15-6, 15-1. Promotieklasse Donar was in de eerste set te gen Leython duidelijk de be tere ploeg. Hans Vodegel. Wout van 't Veer en Kees de Bock vonden regelmatig de zwakke plekken in de Leider- dorpse afweer. Na 15-5 set winst moest Vodegel bij de stand 10-10 het veld ruimen. Leython drukte vervolgens goed door en dankzij sterk spel van Bart Boudewijnse en Wim Hendriksen werd het 1-3: 10- 15, 11-15, 12-15. NOVO hield drie punten over aan het overigens matige duel tegen Jupiter: 12-15, 10-15. 15- 11, 10-15. DAC speelde geen geweldige wedstrijd tegen Ge- mini 2, maar ruim voldoende voor de 3-0 winst: 15-10, 15-11, 15-9. Bij de dames leed DAC tegen Jupiter de eerste neder laag en had LUSV geen enkel probleem met Skania: 0-3. RVV redde het niet tegen WW: 3-1. NOVO 2 won met 2-3 van Radius en Gemini 3 had geen kans tegen Velo: 0-3. RIDDERKERK In de derde ronde van de jeugdcompetitie heeft de Zijl/LGB-jeugd op nieuw voor een sterk punten totaal gezorgd. In de poule waarin de Zijl/LGB uitkomt, werd onder leiding van de zeer sterk zwemmende René Correljé en Berend van Aken. opnieuw een tweede plaats be haald. VZC werd winnaar, gastheer Poseidon'56 kon an dermaal geen potten breken en eindigde kansloos als laat ste. Met René Correljé heeft de Zijl/LGB opnieuw een natio nale topper in huis. Op alle slagen maakt de zwemmer week in week uit uitstekende tijden. Schoolslag-trainer Kees Uit- tenhout, ooit viermaal achter elkaar zelf Nederlands kam-" pioen op deze slag voorspelt, dat Correljé binnen één jaar op deze slag onder de 1.10.0 moet kunnen komen. Correljé bezit volgens hem niet alleen een uitstekende techniek, maar heeft bovendien de juiste mentaliteit om een topper te .kunnen worden. Correljé zelf lijkt een keuze voor een be- 1.16.5 en 1.19.2, paalde slag nog te willen uit stellen. Nu bleek de 14-jarige een uitstekende 400-vrij te kunnen zwemmen. Bij de jon gens '68 liet hij de concurren tie bijna 30 meter achter zich en won in een voortreffelijke 4.33.1. Op de 100-vrij jongens '72 was Berend van Aken on genaakbaar. Hij won dit num mer voor zijn clubgenoten Er- win Siera en Robert Jansen. De tijden waren resp. 1.14.2, 100-rug meisjes 73/'74: 3. Am kade (Zijl/LGB) 1.38.7 Laurens van Kampen (Zijl/LGB)" 1.31.6 100-vlinder jongens '69: 3. Bob v.d Slaak 1.15.3. 100-vlinder meisjes '70 2. Jolandï 1.12.4; 3. Mireille Correljé 1.18 7 Ider Leon Luvt 3. Pauli V< 3. Dennis .s o 14 Zijl/LGB n Kampen ip 3.23.8. Idem jon- '3/"74: 3_ Ronny Ligtvoel 1 3 LEIDEN Bij het Bos sche Hertogballers pakte Nutsspaarbank Trotters een dik verdiende 65-81 zege. De MSV vrouwen- ploeg bleef Cangeroes in Utrecht met 51-57 knap de baas. Elmex Leiden ging met het jeugdige da mesteam weer eens kopje onder, tegen Arnhemia Eagles werd het 36-64. In de eerste rayonklasse werd de derby MSV-Blitz geannuleerd, nadat de voormalige MSV-coach Frans Hendriks, vrijdag tijdens een wedstrijd voor het tweede team aan een hartaanval was overleden. Leiderdorp kon het jyist niet redden tegen koplo per Voorburg: 63-64. De LUSV vrouwen haalden hun zesde simpele zege, Binnenland kreeg in Ba- rendrecht met 39-74 klop. In Dordrecht pakte BVO een simpele 49-94 winst op Rowic. Luba verloor opnieuw, nu met 76-88 van Van der Jagt. Tot in de vijfde minuut ging Trotters gelijk op met Hertog ballers. Van 6-6 werd het ver volgens 25-10 voor de Bossche thuisploeg, Trotters-coach Mi- chiel van der Meer wees ach teraf als oorzaak aan: „Over geconcentreerdheid". De plot selinge fikse kloof was bij rust al gedicht, Trotters stond zelfs al weer twee punten voor: 38- 40. Na de pauze scoorde Her togballers acht minuten niet en demarreerde Trotters in flinke vaart naar 38-60. Toen was de wedstrijd gespeeld en ging de Leidse ploeg per aan val de toegestane 30 seconden gebruiken en de tegenstander dollen. Bij Trotters was Tony Lamping goed binnen de buc ket, zorgde Hans Pley voor sterk reboundwerk en schoot Will Moerer erg veel raak. Roel Klazinga maakte voor het eerst sinds zijn rentree een goede indruk. Bij Cangeroes leverde MSV goed teamspel'. Toch was de ruststand (32-30) nog nadelig voor de Noordwijksen, vooral doordat de tegenstandsters duidelijk meer lengte in de ploeg hadden. MSV speelde het spelletje echter uitgekookt en lokte, door keer op keer in side aan te vallen, veel per soonlijke fouten uit. Daardoor moesten drie Utrechtse speel sters met vijf p's buiten de lij nen en kon MSV het pleit be slechten. Met Renate Sluys als uitblinkster en topscoorster (12) kwam het eind bij 51-57. De vrouwen van Leiden heb ben de stijgende lijn allerminst doorgetrokken. Het zeer jeug dige team leek vorige week over de grootste aanlooppro blemen heen. Aanvallend noch verdedigend maakte de ploeg echter veel klaar tegen het verslaanb^ar geachte Arn hemia Eagles én ging met 36- 64 ten onder. Coach Karim ziet genoeg mogelijkhedén in zijn team, maar zoekt naar de oorzaak van het falen: „Ze zijn als erg jonge ploeg gauw geïn timideerd door de wat oudere tegenstandsters en spelen vaak meer tegen zichzelf. Zo iets is het, maar ik ben er nog niet helemaal uit." Leiderdorp kreeg de ongesla gen koploper Nusa Indah- Voorburg op bezoek en speel de een op alle fronten sterke partij. Vooral Peter Paulides leek de problemen met zijn knie weer aardig bedwongen te hebben en was verdedigend en aanvallend (26 punten) uit blinker. Enige onnodige mis sers betekenden, na 29-32 bij rust, tenslotte toch de 63-64 nederlaag. De LUSV vrouwen hadden in Barendrecht geen problemen met Binnenland. Een matige eerste helft van de Leidse ploeg betekende slechts een' 23-33 voorsprong bij rust. Met Conny van Stralen als tqps- coorster (zij scoorde veel uit de rebound of als trailer bij bre aks en vergaarde 21 punten) werd een nieuwe overduidelij ke zege behaald, 39-74. Ook BVO had een povere eerste helft bij Rowic. Na rust ging het stukken beter en liet vooral Jan Rombouts (18 pun ten na de pauze) zich kennen. Het zwakke Rowic werd ten slotte met 49-94 geveld. Luba had winstkansen tegen Van der Jagt, maar liet het halver wege de eerste rondgang afwe ten. Van 18-18 werd het toen 20-32. De ontstane marge was bij het eindsignaal nog hetzelf de: 76-88. Topscorer was Ge rard de Wolf met 16 punten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18