Opkikkert je FC Den Haag Durf Ehrens beloond Goede generale handbalteam Schakers stellen teleur SPORTTRIBUIME LEIDSE COURANT MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 Oosterbosch terug bij Post DEN HAAG Bert Oosterbosch is teruggekeerd bij de wielerfor- matie van ploeg-, leider Peter Post. De roodharige Brabander, die zonder contract was, is een eenja rige verbintenis aangegaan met de Raleigh-equi- pe, die nu uit ze ventien renners bestaat Van Raamsdonk twee keer neer MELILLA Pedro van Raamsdonk, de Nederlandse fa voriet van de amateurboksploeg die deze week in Melilla aan een achtlandentoernooi heeft meegedaan, is gisteren tijdens de finale van het middengewicht twee keer neer gegaan. De verrichting van de blonde Amsterdammer viel tegen. Nadat de Deen Mortensen Van Raamsdonk op maag en kin hard had geraakt, moest de scheidsrechter in de tweede ronde twee keer tot acht tellen, waarna hij de strijd staakte. Verder was er wel succes voor Gilbert Hallie en Ramon Voorn van de Amsterdamse school Albert Cuyp. Hallie versloeg in het weltergewicht de Italiaan Siarla op pun ten. Voorn veroverde in zijn gevecht in het halfzwaar een puntenvoorsprong op de Spanjaard Lobato, die in de tweede ronde echter op medisch advies de strijd moest staken. De Amerikaan Marvin Hagler heeft zaterdag zijn titel als wereldkampioen in het middengewicht (van beide orga nisaties) behouden. In San Remo won hij van uitdager Fulgencio Obelmejias door k.o. in de vijfde ronde. Ongeval bij autorally DEN HAAG In de voorlaatste rally in de strijd om het Neder lands kampioenschap (die dit weekeinde een overwinning op leverde voor de Limburgse equi pe Henk Vossen/Pie Theunissen) vond zaterdag een zwaar ongeluk plaats. In een klassementsproef nabij de plaats Hank raakte titel verdediger Jan van der Marei met zijn wagen van de weg. Sa men met navigator Bruno van Traa moest Van der Marei opge nomen worden in het ziekenhuis van Oosterhout. Beide rallyspor ters liepen een zware hersen schudding op. Jan van der Marei brak bovendien een arm, terwijl Van Traa nog enige ribben kneusde. WOJTEK FIBAK WINT IN PARIJS KEULEN De Pool Wojtek Fibak, vorige week winnaar van het WCT- tennistoernooi in Amsterdam, zege vierde gisteren ook in Parijs. In de fi nale versloeg hij de Amerikaan Bill Scanion met driemaal 6-2. Kevin Cur- ren, tweede in Amsterdam, versloeg in Keulen de Israëliër Shlomo Glick- stein met 2-6, 6-2, 6-3. John McEnroe won in Tokio met 7-6, 7-5 de finale te gen Peter McNamara. Het damestoer- nooi van Brighton werd gewonnen door Martina Navratilova: 6-1, 6-4 te gen Chris Evert-LIoyd. De Brit Jere my Bates werd winnaar van het twee de satelliet-toernooi in Apeldoorn. De Canadees Robert Hale werd in de fi nale met 6-1, 6-4 verslagen. John McEnroe ging weliswaar eenmaal onderuit, toernooizege was voor hem in Tokio. Chris Treling, de weer bij FC Den Haag teruggekeerde middenvelder, imponeerde tegen Heracles. Samen met Guido Pen (rechts) tracht hij een doorbraak van de Alme- loer Jed Kerr te verhinderen. LUZERN Het Neder lands herenteam heeft in het eerste weekeinde van de schaak-Olympiade in de Zwitserse stad Luzern minder gepresteerd dan werd verwacht. In de ope ningsronde werd de voor spelbare zege van 4-0 op het zwakke Syrië behaald, al moest Hans Ree er twee keer voor achter het eers te bord en werd zijn over winning slechts een feit doordat Hakki in tijdnood de evenwichtige stelling slordig behandelde. Het Nederlandse schaakteam heeft zich bij de schaakolympiade in Luzern gisteravond laat tevreden moeten stellen met een gelijk spel (2-2) tegen Portugal. Het betrof een wedstrijd voor de tweede ronde. In eerste zitting was Sosonko aan het tweede boord remise overeengekomen met Silva. Bij de hervatting bleef Tim man aan het eerste bord nog enige tijd manoeuvreren in de hoop dat zijn tegenstander Santos onvoorzichtigheden zou begaan. Toen deze uitbleven, viel er geen redelijk winstplan te bedenken. Voorts won van der Sterren, die bij het afbre ken al beter stond, snel van Fernandes. Maar het effect van die zege werd teniet ge daan door nederlaag van Lig- terink tegen een naamgenoot van de tegenstander van Tim man. De Nederlandse oud- -kampioen stond bij het afbre ken verloren. Santos verzuim de evenals eerder in de partij een directe beslissing, maar zijn stelling bleef toch zo nog zo goed, dat hij tensllotte op het nippertje de winst kon binnenhalen. Bij de dames won Nederland met 3-0 van Mongolië. Belle won haar afgebroken partij te gen Burhinlham. NACwil Dusbaba BREDA NAC onderneemt, na er in te zijn geslaagd Ruud Geels van PSV te strikken, ook pogingen Johnny Dusbaba in te lijven. De verdediger, die momenteel na maanden pro blemen te hebben gehad en op non-actief te hebben gestaan bezig trainingsachterstand weg te werken bij zijn huidige club Standard Luik, zou eventueel op huurbasis bij de Bredase club terecht kunnen. Beroering bij vergadering NTTB AMSTERDAM Tijdens de najaarsbondsvergadering van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB) ontstond zater dag enige beroering over de wijze waarop het bestuur de dispensatie-regeling (top da mes en heren competitie) tot nu toe heeft geregeld. Een mo tie van wantrouwen van Bob Krouse van de afdeling Am sterdam, die zich gesteund wist door de Haagse Ria Bak ker, had echter geen enkele kans van slagen, met als resul taat dat Sandra de Kruiff en Stefien van Gennip het voor lopig wel kunnen vergeten ooit in de herencompetitie ac tief te zijn. Eerder tijdens de vergadering had het bestuur zich al uitge sproken voor een strikt ge scheiden opzet van de heren- en damescompetitie. Hoewel verscheidene afdelingen grote moeilijkheden voorspelden, wenste voorzitter Jaap Roeten, geen enkele toezegging te doen. Zelfs toen voorzitter De Jonge van de afdeling Amster dam te kennen gaf dat het eenzijdige besluit zijn gewest onbestuurbaar zou maken, om dat de ledenraad van Amster dam zich in meerderheid heeft uitgesproken voor een ge mengde competitie, hield Roe ten zich aan het draaiboek zonder De Jonge een pasklare oplossing aan de hand te doen. ALMELO FC Den Haag heeft voor slechts duizend toeschouwers in een zeer eenzijdige wed strijd opnieuw een forse zege behaald in een uit wedstrijd. Werd het enige tijd geleden 8-0 voor de Hagenaars in Eindhoven, gisteren benaderden de pupillen van Cor van der Hart die score redelijk door in Almelo met 5-0 uit te halen. FC Den Haag, dat na het on gelukkige verlies van vorige week tegen DS '79 wel een op- kikkertje kon gebruiken, kreeg de winst als het ware in de schoot geworpen. Doelman René van Antwerpen, die van trainer Cor van de Hart de voorkeur had gekregen boven Dido Havenaar, behoefde on danks een lichte Almelose veldmeerderheid nauwelijks in actie te komen. Van Ant werpen redde zijn club trou wens wel op een cruciaal mo ment in deze ontmoeting van een vroegtijdige achterstand. Na zeven minuten wierp hij zich op de voeten van Hanny Unaola, die door Jed Kerr een niet te missen kans kreeg ge offreerd. De Molukker, van wie het uitsluitend in de Al melose aanval moest komen, miste de koelbloedigheid om ook het laatste obstakel te ne men. Een eventuele treffer had veel van de angst en ge brek aan zelfvertrouwen, die het spel van Heracles de laat ste weken kenmerken, kun nen wegnemen. FC Den Haag bewees twee mi nuten later hoe het wel moest. Ausputzer Jos Bakker liet de bal simpel over zijn schoen heen glijden, waardoor het voor Bram Rontberg een koud kunstje was om de score te openen. De zelfde speler scoor de halverwege de eerste helft opnieuw, nadat Mark Wotte in eerste instantie doelman Pop- pe op zijn weg had gevonden. Karei Bouwens, die als han gende spits opereerde, tot wanhoop van de radeloze Al melose verdediging, maakte GELSENKIRCHEN Schal- ke'04 heeft, nu doelman Nor- bert Nigbur in een ernstige vormcrisis verkeert, meteen een andere doelverdediger aangetrokken. Het is Walter Junghans, die na de Belg Je an-Marie Pfaff en Manfred Muller pas als tweede reserve in aanmerking kwam voor det eerste team van de Beierse zich vervolgens meester van de bal om Rontberg te kunnen bedienen. Het voetbalintellect van Bouwens en ook van de op het middenveld terugge keerde en meteen imponeren de Chris Treling was het grote verschil met Heracles, dat net als de meeste eerste divisie clubs in staat is het spel te ma ken. Van der Hart gaf na af- einde van dit seizoen geleend, traint vandaag al mee bij Schalke. NIEUWEGEIN Guusje van Mourik (dames) en John Ree- berg (heren) hebben gisteren te Nieuwegein de karatetitels in de klasse alle categorien be haald. Amsterdammer Ree- berg versloeg in de finale zijn opponent Otti Roethof met 3 tMPP 9 loop grif toe dat ook zijn ploeg dat vermogen mist en ook het liefst op de counter speelt. Goede wil Heracles stelde tegenover de wel overwogen Haagse acties wel veel goede wil maar tege lijkertijd een ontstellend ge brek aan inventiviteit. Vrijwel geen enkele aanval liep via de vleugels, maar door het cen trum waar het centrale verde digingsduo bestaande uit Gui do Pen en Eef Melgers de ge makkelijkste middag van het seizoen beleefde. Karei Bouwens had in de 51ste minuut een zwak moment van Martin Langhenkel onberispe lijk afgestraft en zeven minu ten later schoof Ron de Roode een strakke voorzet van Ge rard van der Mark onberispe lijk achter Ben Poppe. Bram Rontberg bepaalde in de 65ste minuut vanaf de elf-meterstip de eindstand op 0-5 al was dat een cadeautje van arbiter Roe- lofsen, die in de sliding van Wim Schuman obstructie zag terwijl elke neutrale toeschou wer toch had kunnen zien hoe Bouwens zich op theatrale wij ze had laten vallen. Blijkbaar wilde de scheids rechter het toch danig gedesil lusioneerde Heracles niet ver der vernederen anders had hij in de 78ste minuut Den Haag geen glaszuivere strafschop onthouden toen Bouwens door Langhenkel inderdaad wel te gen de groene zoden werd ge werkt. Niemand maakte zich daar kwaad om daar de strijd immers al lang beslist was. Daarom paste de gele kaart die arbiter Roelofsen toekende aan invaller Ludwig bepaald niet in het beeld van de wed strijd. De nieuweling, die later een Almelose treffer zou voor komen door een inzet van Henry Kruzen van de doellijn te koppen, had echter de pech dat de ontmoeting in het prille begin van het tweede bedrijf even onvriendelijk dreigde te worden. De blessure van René van Delft, waardoor deze Lud wig zijn opwachting mocht maken, was daar in de 52ste minuut min of meer het ge volg van. Ludwig voelde het bij zijn eerste balcontact, nog geen minuut na de blessure van Van Delft, blijkbaar als zijn plicht om Jan van Staa om een al te hardhandige wijze de doortocht te beletten met de officiële waarschuwing als consequentie. HES LAGRAND Heracles—FC Den Haag 0-5 (0-2): 9. Rontberg 0-1, 21. Rontberg 0-2, 51. Bouwens 0-3, De Roode 0-4, Rontberg 0-5 (strafschop). Scheidsrechter: Roe lofsen: toeschouwers: 1.000. Gele kaart: Ludwig (FC Den Haag). Heracles: Poppe; Schuman, Bakker, Langhenkel, Richardson; Van Staa, Prijs, Kerr; Kunst (Kruzen), Bossink, Unaola. FC Den Haag: Van Antwerpen; Purvis, Pen. Melgers. Van der Mark; Wotte, Treling, Van Delft (Ludwig); De Roode, Bouwens, Rontberg. Noord- en Zuid-Holland treden uit bestuur JBN UTRECHT De Judo Bond Nederland (JBN) dreigt te splijten. De districten Noord en Zuid-Holland zijn niet lan ger in het bestuur van de JBN vertegenwoordigd. De Noord hollandse voorzitter, André Trigallez, trad onmiddellijk af toen Zuid-Holland gisteren tij dens een extra bondsvergade ring werd weggestemd, toen men met het voorstel kwam over de fraude-perikelen, waarbij drie hoofdbestuurders zijn betrokken, te praten. Op initiatief van district Lim burg was besloten het rapport van de accountantsdienst van het ministerie van CRM niet te behandelen alvorens de rechter een uitspraak heeft ge daan. Deze week bepaalt de Haagse officier van justitie, mr. Holthuis, of tot vervolging van Van Oosten en secretaris Post wordt overgegaan. De vroegere penningmeester De Bruijne heeft reeds schuld be kend. Marathon Amsterdam telt toch voor KNSB-Cup DEN HAAG De schaatsma- rathon van Amsterdam, die zaterdag wordt afgewerkt, telt gewoon mee voor het klasse ment om de KNSB-Cup. IJs- baandirecteur Henk Pil, een delegatie van de KNSB, en voorzitter van de LTC, Jan Klok, hebben hierover over eenstemming bereikt. Daar mee kwamen Pil en de KNSB de zogenaamde „wilde schaat sers" tegemoet. Pil wilde aanvankelijk een marathonwedstrijd op uitnodi ging, waardoor Amsterdam niet meer zou tellen voor de KNSB-Cup. Vorig jaar immers was hij gedupeerd door een geringe opkomst van rijders, toen in Zevenhuizen op dezelf de dag een natuurbaanwed- strijd plaats vond. Pil liet ech ter in zijn overwegingen van dit weekeinde gelden, dat een andere opstelling van hem mogelijke het einde zou heb ben betekend van het mara- thongebeuren als wedstrijd sport. De twee marathons, die waren vastgesteld op de inmiddels gesloten baan van Groningen, zijn verhuisd naar Assen en Heerenveen. „Kooien" voor voetbalvandalen HELMOND De twee „kooi en" die onder een van de staantribunes van Helmond Sport zijn gebouwd om tijdens wedstrijden voetbalvandalen in op te sluiten, zijn het afgelo pen weekeinde leeg gebleven. De wedstrijd Helmond Sport - Feyenoord verliep zonder noe menswaardige incidenten. De „kooien" zijn gebouwd in overleg met de gemeentepoli tie, aldus verklaarde zaterdag manager R. van Loon, van Helmond Sport. In de ene ruimte is plaats voor tien per sonen en in de andere kunnen twintig mensen. De opgesloten voetbalsupporters kunnen el kaar wel zien maar elkaar niet aanraken. Het is de bedoeling de ene „kooi" te gebruiken voor vandalen van de thuis club, de andere voor die van de bezoekende voetbalclub. Sportwereld TIRGOVISTE Bij de Euro pese jeugdkampioenschappen judo in Tirgoviste heeft Rob Henneveld zaterdag de zilver en medaille behaald in de klasse tot 71 kg. Hij verloor in de finale van de Joegoslaaf Si- monovic. GENUA HZC/De Robben heeft de volgende ronde van de strijd om de Europa Cup waterpolo voor landskampioe nen niet gehaald. In Genua werd de Nederlandse ploeg uitgeschakeld. STAVANGER Anelia Ra- lenkova uit Bulgarije heeft bij de Europese kampioenschap pen ritmische gymnastiek in Stavanger opnieuw geschit terd. Ze verzamelde drie gou den medailles (vierkamp, hoe pel en touw) en een zilveren (knotsen). ROTTERDAM Rik Moor man en Ab Harren hebben de nationale titel koppelkoers veroverd. Op één ronde volg den de combinaties Sluimer- /Hellemons en Walstock/Um- mels als respectievelijk tweede en derde. MODLING Arwin Kardo- lus mocht toch niet mee doen aan de Europese kampioen schappen schermen, hoewel hij het kort geding tegen de Nederlandse Scherm Bond had gewonnen. Bij aankomst in Modling was de inschrijfter mijn gesloten. DEN BOSCH De wedstrij den op floret om de St. Jans Basiliek in Den Bosch zijn gis teren gewonnen door Bob van Leeuwen en Connie Mosmül- ler. LUIK De Roemeense turn- coach Oviedu Borcan, trainer van Olympisch kampioen Na- dia Comaneci, is uit zijn land gevlucht en wil in België poli tiek asiel vragen. Hij zou met de Roemeense autoriteiten problemen hebben gekregen vanwege contacten met Poolse dissidenten. EMMEN Het succes zat de door Jan Kecskemethy pedagogisch verantwoord geachte schrobbering tijdens het Holland-toernooi in de weg. De Nederlandse zaal- handbalploeg won ook het vijfde achtereenvolgende duel in het vijfdaagse evenement, dat gold als generale repetitie op de wereldtitelstrijd der B-landen. De uit Tsjechoslowakije afkomstige bondscoach zal op 28 fe bruari van het volgend jaar terugdenken aan jongstle den zaterdag in Émmen. Zijn topselectie ontmoette vier maanden voor het WK-toernooi de vermoedelijk voor naamste concurrent Frankrijk, dat dit weekeinde niet in staat bleek Oranje de oren te wassen. Het werd in sporthal Angelslo 26-22 na een ruststand van 12-9. Daardoor eindigde Nederland voor het eerst in de vier jarige traditie van dit proprogandistisch gekleurde eve nement als overwinnaar. Als Nederlandse handballers een toernooi winnen, denken ze onmiddellijk wereldkampioen te zijn, heeft Kecskemethy (die problemen heeft met het verlengen van zijn werkgeving omdat de Tsjechische sportbond hem naar Oost-Europa terug wil laten komen) in de twee jaar, dat hij bij het NHV in dienst is, menig maal geroepen. De opponenten, die zich dit najaar voor het Hol land-toernooi hadden gemeld, waren evenwel van een te gering gehalte om Nederland serieus verweer te kunnen bieden. Ster kere tegenstanders zijn er in ruime mate, want onder het A-ni veau moet de Nederlandse ploeg op zijn best in de middenmoot van de B-klasse worden geplaatst. Op het eerste kwartier na ging het Nederland in de finale tegen Frankrijk voor de wind. Bij de stand 5-4 in het voordeel van de gasten werd de Franse topscorer Jean-Michel Serinet definitief gevloerd. Na een botsing met Jan-Willem Hamers kwam hij zo ongelukkig op zijn rug terecht, dat hij per brancard van het veld moest wordt gedragen. Hij hield aan het Holland-toernooi een blessure aan een nekwervel over. Gisteren is Serinet per ambu lance naar Schiphol vervoerd. In Frankrijk zal hij verder be handeld worden. Serinet's uitschakeling en de vervanging van de drie keer falen de Fred Berendsen zette Nederland kennelijk op de juiste koers. Via 11-7 werd een ruststand van 12-9 bereikt. Na een maximaal verschil van zes treffers (17-11) kwam Frankrijk nog even terug: 20-17. Daarna kwam de Nederlandse zege niet meer in gevaar. Naar eigen zeggen heeft Kecskemethy de komende maanden de merkwaardige opdracht de mentaliteit van de Nederlandse top- handballers drastisch te wijzigen. „Nederlanders willen alleen maar schieten. Dat doen ze nu goed. Ik denk niet dat ik ze in aanvallend opzicht nog wat kan bijbrengen. Het verschil met de echte goede handballanden is nog steeds de verdediging. Mijn probleem is dat verdedigen hier niet leuk gevonden wordt". Nico Beekman, de 22-jarige opbouwspeler van De Gazellen, werd in Emmen gekozen tot de beste handballer van het Hol land-toernooi. Tot beste doelman werd Jacques Josten (Sittardia) gekozen. Topscorer van het toernooi werd de Israëlische speler Chaim Ron met 36 treffers. Voor aanvang van de wedstrijd Ne derland-Frankrijk namen Marjo Smeets (Swift Roermond) en Wil Jacobs (V en L) twee prijzen in ontvangst. Zij zijn de Neder landse handbalster en handballer van het jaar. Ook deze keuze werd bepaald door trainers. Voor het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal voor B-landen zijn 16.000 toegangskaarten verkocht. De titel strijd wordt van 25 februari tot en met 6 maart in 22 Nederland se plaatsen gehouden. Een aantal hallen is al vrijwel uitver kocht. Maandag 1 november start het NHV de verkoop voor het buitenland. Met name uit West-Duitsland en België wordt veel tv»l:»nc«!tollinfT verwacht Therese Wilmink bij haar oefening op de balk in de in terland tegen Roemenie. Verlies voor damesturnploeg MENALDUM De turninterland Nederland - Roemenie in Menaldum is geëindigd in een Roemeense overwinning met, 379.15 tegen 367.15. Na de eerste dag leidden de Roemeense da mes met 188.70 tegen 185.30. Bij de verwerking van de keuzestof van zaterdag kreeg Roemenie 190.45 pnt en Nederland 181.85 pnt. AMSTERDAM Een forse portie durf en ontspanning op zijn tijd hebben Rob Ehrens tijdens de zilveren uitgave van Jumping Amsterdam succes gebracht. De zaterdag 25 jaar geworden rui ter uit Schinnen was tijdens een pauze tussen de twee ronden voor het hoofdnummer, om de Grote Prijs, niet te beroerd om zijn kunsten te vertonen in de dolkomische show van ezeltem mer Carl Kossmayer. Daarbij had Ehrens lak aan het wel dege lijk aanwezige blessuregevaar. Met de bokkige ezel van de echt genoot van oud-kunstrijdster Sjoukje Dijks had Ehrens aanmer kelijk meer moeite dan met zijn trouwe viervoeter Surprice. Als verrassende winnaar op het eerste onderdeel voor het Europese circuit van de strijd om de wereldbeker was de laconieke Eh rens even later de meest gevierde ruiter in de hoofdstedelijke RAI. De staande ovatie van de 4500 bezoekers was na de werve lende rit van de Limburger in de barrage ruimschoots verdiend. Het leverde Ehrens niet alleen twintig punten op voor de we reldbeker, maar ook de eerste prijs van ruim 16.000 gulden. Het was de tweede keer in één jaar dat Ehrens dit kunststukje uithaalde. Tijdens Indoor Brabant won de voormaligee landelij ke ruiter, die pas tweeëneenhalf jaar geleden in Hickstead zijn eerste buitenlandse wedstrijd reed, in maart met Oscar Drum de hoofdprijs. Toen toonde Ehrens al aan dat hij talent genoeg bezit om ook andere paarden dan de gelouwerde, maar inmiddels naar Amerika verkochte Koh-I-Noor tot grote daden aan te spo ren. Ehrens is niet bang dat ook Surprice, nu de prijzen binnenstro men, verkocht zal worden zoals zoveel andere Nederlandse top pers in het recente verleden. „Het paard is van stal Klein Amerjka, ergens in Noord-Brabant. De eigenaars willen liever anoniem blijven. Ze hebben zoveel plezier in de paardesport, dat het niet bij hen op zal komen het paard te verkopen". Naast Surprice, een achtjarige ruin, waar mee Jos Lansink begin dit jaar nog kampioen is geworden bij de katholieke bond, rekent Ehrens volgend jaar weer op Oscar Drum. „Het scheelde weinig of ik had dat paard door een ge heimzinnige ziekte verloren", aldus Ehrens. „Ze weten nu nog niet wat het geweest is. In ieder geval is Oscar Drum er weer aardig bovenop gekomen en ik hoop er tijdens Indoor Brabant weer op te kunnen rijden". Dit jaar start Ehrens verder niet meer in wedstrijden voor de wereldbeker. „Hoewel ik het ac cent leg op presteren in de springsport, moet ik toch ook denken aan de zaken thuis in Schinnen. Ik heb heel wat jonge paarden staan, die opgeleid moeten worden. Daar gaat veel tijd in zitten". Met zijn fantastische ronde in de barrage van de Grote Prijs overtroefde Ehrens tien andere combinaties, die de fraaie par- coursen van de Engelse bouwer Alan Ball zonder fouten hadden bedwongen. Zelfs de meestal zeer snelle Hugo Simon werd met Gladstone naar het tweede plan verwezen. Er waren meer Ne derlanders, die van zich deden spreken. Zo eindigde Jan Tops, vrijdagavond laat winnaar van de kwalificatiewedtrijd, als vijf de en vielen ook Piet Raymakers (achtste) en Anton Ebben (tiende) nog in de prijzen. De puissance van zaterdagavond werd' zelfs vrijwel een nationaal onderonsje. Ver na middernacht deel den de jeugdige Sven Harmsen, de enige amazone in het gezel schap Irma Smulders en alleskunner Hugo Simon de eerste prijs. Het afsluitend nummer van de 25e Jumping, het jachtspringcon- cours, werd gewonnen door Franke Sloothaak met Diamond. De twee hoofdsponsors van de strijd om de wereldbeker voor springruiters, een Zweedse automobielfabriek en het Nederland se ministerie van landbouw, hebben besloten hun financiële steun in ieder geval nog twee jaar voort te zetten. Voor het eerst is een gezamenlijk contract van de sponsors met de Internatio nale Hippische Federatie (FEI) opgesteld. In voorgaande jaren werkten de sponsors elk met een apart contract. In 1984 zal men zich beraden over het opnieuw verlengen van de overeenkomst. Op het wensenlijstje van Zweden zal dan in ieder geval staan Hat Hp finalp vnnrtaan in Orttehnro wnrHt of-wo-w

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13