Dirk v.d. Broek wil „juk" Douwe Egberts afschudden E Dood tij op Damrak I ^Ontwikkelingshulp geen subsidie voor Nederlands bedrijfsleven GALBRAITH: BELEID REAGAN EN THATCHER IS 19E-EEUWS hjhem F Beurs van Amsterdam fcoNOMIE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 OKTOBER 1982 PAGINA 9 preekj ngerei de aaroml 'lijstje rtus k erbod rouw, Iet ht ROFESSOR HEERTJE: /ïj staan aan het begin van [ïorme opleving van de economie' ENTER „Wij staan aan het begin van een enorme opleving van de lomie. Het is nu eerder vooravond van een explosie aan nieuwe ont- ;kelingen dan het eind der tijden", aldus professor dr. A. Heertje giste- tijdens het 85-jarig jubileum en de heropening van het gerestaureerde ifdkantoor van de Sallendse Bank in Deventer. Igens Heertje zijn er door de technologische ontwikkelingen en ver- uwingen tal van investeringsmogelijkheden aanwezig. Daarbij daalt op moment de rente en komen loonkosten en productiviteit in een betere houding tot elkaar te staan. Maar, zo zei Heertje, „de oplossing voor de lomische recessie zal van de ondernemingsgewijze productie moeten ien. De overheid zal de economie niet kunnen stimuleren, vanwege ir financieringstekort dat geen ruimte overlaat voor particulieren om te lenen op do kapitaalmarkt". Willen wij echt op weg naar herstel zal men daarvoor volgens Heertje wel de handen uit de mouwen ten steken en durven risico te lopen. LONDEN Het monetaristische economische beleid van president Reagan en premier Thatcher past beter in de negentiende dan in de twin tigste eeuw. De bekende Amerikaanse econoom John Kenneth Galbraith heeft dit gezegd op een economische studiebijeenkomst in Londen. De resultaten van het hardnekkig vasthouden van Reagan en Thatcher aan de mone taristische beginselen zijn grote werkloosheid, een slecht gebruik van de produktieca- paciteit en het grootste aantal bedrijfsfaillissementen sinds de Grote Depressie van de jaren dertig, zo betoogde hij. Galbraith verklaarde verder dat de regeringen van Reagan en Thatcher het heden negeren, het verleden terugroepen en naar de pijpen van de monetaristen dansen, ongeacht de financiële problemen die dat veroorzaakt en de schade die de reputatie van het economische stelsel dat zij aanhangen oploopt. Volgens Galbraith moet er een inkomensbeleid worden uitgestippeld in nauwe sa menwerking tussen bedrijfsleven, vakbeweging en overheid, de „fundamentele drie- eenheid van de moderne samenleving". Onderhandeling en bemiddeling tussen deze drie moeten de plaats innemen van de oude leer van onderlinge strijd tussen de drie groeperingen, aldus Galbraith. ERDERHEID 'err JVMER ACHTER zelf., ËFENSIEBELEID iwmkfXTIELORDERS ^Defensie is edeck« niet voor idustriebeleid niet L ifwaaA istinui f pateij og ha 1 wc éérst stus i$jj HAAG „Het ministe- >mvorj Van Defensie is er niet een industriebeleid te zei staatssecretaris Defensie Van Houwelin gistermiddag tijdens het it over de textielorders die ministerie drie weken ge- n voor de helft bij buiten- ondernemers plaatste. un fracties van CDA en PvdA Sesjren dat roerend met hem han%. Zowel de CDA'er De g^r als de PvdA'er Van den 'amel^gh zeiden openlijk weinig neensj jn het debat te hebben om- n °Pt ze de staatssecretaris in hopenjns visie op dit punt van s taant te konden ondersteunen. :er be niet de VVD'er Ploeg. ;delmj had het debat aange- heefLgd. Niet omdat hij het met bet gjn Houwelingen niet eens maaru zijn, maar omdat hij vond oort. wei wat moet gebeuren nu r van herhaling flinke orders, die >r de wegkwijnende textie- lustrie niet onbelangrijk naar het buitenland en naar oostblok-landen Iwijnen. Van Houwelingen op dit punt twee moties e broek, een tegen de be lingen in oostblok-landen een tweede waarin de Ka- voorkeur uitspreekt de lerlandse textiel „optimale •n te bieden" als Defensie Iers te plaatsen heeft. De ities komen volgende week lag in stemming. log meer ontslagen Duitse jegtuigindustrie NCHEN Messersehitt- Jkow-Blohm (MBB) de iotste vliegtuigfabrikant in Ïst-Duitsland, is van plan jend jaar 2400 werknemers intslaan. Begin deze maand d bekend gemaakt dat er Igend jaar 1500 a 2000 ont- n zouden vallen bij de zes irieken in de omgeving van iburg in Noord-Duitsland. iteren werd echter bekend er ook mensen moeten dwijnen in de bedrijven in id-Duitsland. Bij MBB en dochteronderneming ireinigte Flugtechnische irke (VFW) werken in to- Jus v/1 on6eveer 40.000 mensen, hanev tel. 1 ERYC, Katwijlf ïl. 12 Valk< Lissi lel. 111 KORT GEDING OM BODEMPRIJZEN KOFFIE AMSTERDAM „We willen ons niet meer door de merkfa brikanten de wet laten voor schrijven over hun verkoop prijzen. De verticale prijsbin ding voor Douwe Egberts-kof- fie verdween in 1977 maar via het systeem van zogenaamde bodemprijzen worden we nog steeds aan banden gelegd. Daarom besloten wij dezer da gen de prijs van DE roodmerk koffie met 1 cent per pak van 250 gram te verlagen". Dit zei de raadsman van Dirk van den Broek donderdag tijdens het kort geding dat dit groot winkelbedrijf had aangespan nen tegen Douwe Egberts. De president van de Amster damse rechtbank, mr. W.J. Borgerhoff Mulder, kreeg tij dens deze zaak een tegeneis van Douwe Egberts op tafel, waarin Dirk van den Broek om rectificatie werd gesom meerd van bepaalde teksten uit een krantenadvertentie. Dirk van den Broek-Digros- -Dirkson en Bas van der Heij den hebben enkele dagen gele den de door DE vastgestelde bodemprijs voor een pak rood- merk-joffie met 1 cent door broken. Daarop zette DE de le vering van koffie stop. Inmid dels heeft Van den Broek de prijs hangende de uitspraak van de rechtbank op de oude bodemprijs teruggebracht. Douwe Egberts maakt volgens Dirk van den Broek „mis bruik" van haar monopolie- -positie op de Nederlandse markt. De voorgeschreven mi nimumprijs is opgelegd terwijl DE volgens eiser zodanige kortingen verleent dat de prijs best lager kan. Tijdens de zitting kwam Dou we Egberts met een verrassen de tegeneis die zich toespitste op een zinsnede in een recla meboodschap, waarin werd ge rept over „geheime of extra kortingen" die merkfabrikan ten hun afnemers verlenen. Hierdoor zouden de verkoop prijzen lager kunnen worden vastgesteld. Hierop ontspon zich tussen de pleiters van de twee partijen een discussie waarbij deze be twiste kortingen op de korrel werden genomen dan wel te gengesproken. Dirk van den Broek zei dat merkfabrikaten allerlei kor tingen verlenen die variëren van cadeaus tot prijskortingen of advertentievergoedingen met een groot scala van tus- senvariaties. „Maar in de ad vertentietekst staat niet dat met deze uitlating Douwe Eg berts wordt bedoeld. Er staat zelfs geen enkele naam in van een merkfabrikant", aldus Van den Broek. Douwe Egberts voerde aan dat. Dirk van den Broek het be staan van extra of geheime kortingen maar moet bewij zen. „Dat zal moeilijk zijn want we geven geen extra - kortingen". Dirk van den Broek kon niet onmiddellijk met bewijzen komen omdat de tegeneis van DE pas luttele tijd voor het kort geding was ingediend. Die bewijzen mo gen er van de rechtbankpresi dent alsnog komen. Hij doet donderdag 4 november uit spraak. FGH onderhandelt met ABP over onroerend goed AMSTERDAM De Friesch- Groningsche Hypotheekbank onderhandelt met het Alge meen Burgerlijk Pensioen fonds niet aljeen over de ver koop van haar aandeel in Hoog-Catharijne, maar ook nog over andere delen van haar onroerend-goedportefe- uille aan het ABP. Hoog-Cat harijne is voor 50 procent ei gendom van FGH en voor de andere 50 procent van het Bredero-concern. De waarde van Hoog-Catharijne beloopt enige honderden miljoenen. Samen met ABP bouwt de FGH overigens het Wereld handelscentrum in Amster dam, dat in 1985 klaar moet zijn. Beide partners nemen ie der voor 50 procent in dit pro ject deel. Weer ijsbaan op Leidseplein Op het Leidseplein in Amsterdam wordt alles weer in gereedheid gebracht om een ijsbaan aan te leggen op het middenterrein, waar in de zomer de terasstoelen staan. VEEMARKT UTRECHT UTRECHT. 28 okt. Aanvoer: totaal 4464. weekaanvoor 4644. runderen 1026. graskal veren 76. nuchtere kalveren 628. schapen 1693. varkens boven 100 kg 585, biggen 438. gotten 18. slachtrunderen 725 Prijzen: slachtkoeien per kg extra kwal 8 10-9.00. Ie kwal. 7.00-8.00, 2e kwal 5 60-6 50. 3e kwal. 5.00-5 50. stieren per kg 7 25-9 00 worstkoeien 5.20-6 40. slachtzeu- gen extra kwal. 3.40-3.45. 1e kwal. 335-3.40, 2e kwal. 3.30-3.35. 3e kwal. 3 20-3.30. melk- en kallkoeien per stuk 2100-3000. kalhrs 145-160, 122.50-137.50. gelten 30-100. Overzicht, resp handt jstig- prijzen: slacht- geheel prijshoudend, kalm - vast. jongvee vriendelijk - hoger. elijks prijshoudend, gei- Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tusen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. HAAG Naarmate de bnomische wereldcrisis LejcjJortduurt. gaan steeds meer loien-tsterse landen beknotten op jn Apd ontwikkelingssamenwer- i in 'kg. Zo hebben bijvoorbeeld Verenigde Staten en Groot- De jorettannië de hulpkraan een ut: zJel stuk dichtgedraaid. Ne- 17-I8|rland is een van de weinige u- Sp^den die nog niet hebben ègegeven aan deze tendens, .ENSTfc in strijd zou zijn met alle nd - itder gedane beloftes. Maar 523"3rwijl ons land zich hierom te ineveir en te onPas °P de borst legonkP't »s °P het terrein van de pparaltwikkelingssamenwerking ndamin andere discussie gaande, mg telp evenzeer de kern van het éderlandse hulpbeleid raakt, eidenfc vraag is of het bedrijfsle- meer bij de ontwikke- menwerking moet wor- betrokken en of de ont- kelingshulp mag worden •ruikt om de noodlijdende lerlandse economie te steu- ize vraag stond gisteren cen- 1 op een studiedag van de itionale Advies Raad voor ïtwikkelingssamenwerking AR) in Den Haag. De NAR, arin alle geestelijke, sociale economische groeperingen ons land zijn vertegen- )ordigd, is een adviesorgaan n de minister van ontwik- lingssamenwerking. Aan iderlandse bedrijfsleven een tvolle bijdrage kan leveren n de ontwikkelingssamen- Brking. Maar tegelijkertijd erd vastgesteld dat de ont- kkelingshulp geen verkapte idie aan de bedrijven mag voortdurende teruggang in wereldeconomie heeft lorme gevolgen, zowel in de Industrialiseerde- als in de Op de NAR-studiedag werd het woord gevoerd door van links naar rechts NAR-voorzitter drs. J. van Oostveen, mr. G.A. Wag ner, staatssecretaris van economische zaken ir. W. Dik, FNV- voorzitter W. Kok en minister van ontwikkelingssamenwerking drs. C. van Dijk. Derde Wereld. Duidelijk is daarbij, dat de arme landen het zwaarst van de recessie te lijden hebben. Bij ons leidt de crisis in het algemeen tot werkloosheid en minder inko men, in de Derde Wereld tot hongersnood, ziekte en dood. In het Nederlandse ontwikke lingsbeleid wordt al sinds ge ruime tijd geprobeerd „langs twee sporen" de situatie van de ontwikkelingslanden te verbeteren: directe hulp voor de allerarmsten én het ver strekken van de economie van het eind van de studiedag bleek de algemene opvatting van de deelnemers, dat het het betrokken land. Het eerste „spoor" is nauwe lijks omstreden. Er zijn maar weinig Nederlanders, die be zwaar maken tegen hulp aan mensen, waarvan het leven permanent door honger en ziekte bedreigd wordt. Het be lang van de versterking van de economieën van Derde We reldlanden valt evenmin te be twisten. De verschillen tussen arm en rijk zijn immers een voortdurende bron van politie ke en sociale onrust. Ontwik- kellingshulp leidt op den duur tot een meer welvarende, sta biele en veilige wereld. En dat is in ons eigen belang. Maar als gevolg van de econo mische crisis zijn steeds min der landen bereid internatio naal samen te werken. Kijkt men niet verder dan de eigen landsgrenzen. In ons land wordt in bepaalde kringen wel de vraag gesteld, of het ver antwoord is geld te blijven ge ven aan andere landen, vooral nu wij het zelf erg moeilijk hebben. De solidariteit met diegenen in de wereld die het veel minder hebben, een aan tal jaren terug bijna vanzelf sprekend, is bij hen ver te zoe- In politiek Den Haag wordt deze vraag niet zo scherp ge formuleerd. Wel wordt daar gekeken of, en zo ja hoe, de ontwikkelingshulp ook aan ons eigen land ten goede kan komen. De positie van het be drijfsleven speelt in die discus sie een voorname rol. Van de ruim vier miljard gul den Nederlandse ontwikke lingshulp, wordt nog geen kwart in eigen land besteed. Minister van ontwikkelingssa menwerking Van Dijk heeft er nooit twijfel over laten be staan, dat hij een grotere bij drage van het bedrijfsleven aan de ontwikkelingssamen werking op prijs stelt. De vraag is alleen hoe dat moet gebeuren. Er bestaat nogal wat angst, dat het belang van de ontwikkelingssamen werking het op den duur moet afleggen tegen het belang van onze eigen economie. „Ont wikkelingshulp wordt dan een soort exportbevordering, een verkapte subsidie aan onze in dustrie. En daar is de ontwik kelingspot nu net niet voor", luidt de kritiek. Nederlandse mogelijkhe den Een van de sprekers op de NAR-bijeenkomst was mr. G.A. Wagner. Hij vertolkte de mening van de Nederlandse ondernemers. Mr. Wagner on derstreepte. dat de ontwikke lingssamenwerking niet on dergeschikt mag worden ge maakt aan het Nederlandse bedrijfsleven. Wel pleitte hij er voor, dat het ontwikke lingsbeleid meer op de Neder landse mogelijkheden wordt afgestemd. Volgens mr. Wag ner moet het minister Van Dijk vooral projecten opzoe ken, waarvoor Nederland de specialistische kennis in huis heeft. „We moeten er naar streven dat zoveel mogelijk hulp in eigen land besteed wordt, zonder dat we het ont vangende land tekort doen". Bovendien pleitte hij ervoor, dat de meeste aandacht wordt geschonken aan landen, waar mee Nederland historische banden heeft. „Het is toch dui delijk dat wij in Franse kolo niën minder mogelijkheden hebben dan in gebieden, waar mee wij eeuwenlang verbon den zijn geweest". FNV-voorzitter Wim Kok be toogde, dat de ontwikkelings gelden niet mogen worden ge bruikt om de export van Ne derlandse bedrijven te verbe teren. Wel kunnen de bedrij ven volgens hem worden ge stimuleerd om beter in te spe len op de wensen en verlan gens van de landen uit de Der de Wereld. Maar het moet niet zo zijn dat die landen ertoe worden aangezet goederen te kopen, die zij eigenlijk (nog) niet nodig hebben. De meeste sprekers op de stu diedag waren tenslotte van mening, dat een opleving van de wereldeconomie momenteel een eerste vereiste Is. Zolang economisch herstel uitblijft, zal van alle mooie plannen weinig terechtkomen en blijft de kans levensgroot, aldus mr. Wagner, „dat we met z'n allen echt naar de jaren dertig te ruggaan". JOS TIMMERS AMSTERDAM De hui zenhoge vloedgolven eer der deze week op de Am sterdamse effectenbeurs maakten gisteren plaats voor dood tij. De belang stelling ebde verder weg, ook al door de rust in Wall Street waar woens dag niets gebeurde. De openingsprijzen weken niet veel af van het slot van woensdag en later gingen veel noteringen door gebrek aan zaken achteruit, maar de ver schuivingen voltrokken zich echter in langzaam tempo. De obligatiemarkt was na de grote stijgingen van woensdag opvallend stabiel. Hoewel ei genlijk rekening was gehou den met enige reactie door winstnemingen bleven de koersen goed op peil en dit werd voor een deel toege schreven aan verwachtingen over een mogelijke verdere renteverlaging of een discon toverlaging. Overal op de Am sterdamse markt luidde giste ren daarom een afwachtend parool. Deze afwachtende stemming plantte zich ook op de actieve markt voort, want na het eerste halfuur van de officiële handel veranderden de koersen maar weinig meer. Wall Street gaf de afgelopen week overigens wel stevig de toon aan op de Amsterdamse effectenbeurs. Niet alleen het verloop van de aandelenkoer- was een richtsnoer voor het Damrak. Met argusogen volgde men hier ook de schommelingen in de Ameri kaanse obligatiekoersen, ook al omdat die fluctuaties de veranderingen in de Ameri kaanse rente weerspiegelen. Het gemiddelde rendement op staatsobligaties kwam dinsdag bij ons iets boven de 9 procent te liggen om woensdag weer tot 8,72 procent te zakken en donderdag op 8,7 procent te recht te komen. De druk op het rendement gaat dus nog steeds door. Een geldvrager als de Bank van Nederlandse Ge meenten maakte daar dan ook dankbaar gebruik van. Zij ver anderde de rente van de nieu we lening op het laatste ogen blik dan ook van 9,75 procent in 9,5 procent. De lening die dinsdag tegen 101 werd uitge geven, verliep desondanks goed. Donderdag was de koers 101,9. Enkele leningen van de staat hebben een opmerkelijke hoge koers. Zo de 12,75 pro centslening 1981-1991, die af gelopen donderdag 120,3 no teerde. Dat houdt echter ver band met de bepaling dat hou ders van de obligatie de loop tijd te zijner tijd tot 1996 kun nen verlengen en zodoende over vele jaren een rente van 12,75 procent maken. Spaarders Ook de spaarders moeten nu onder het juk door. Deze week kondigden de banken in grote advertenties aan dat zij haar tarieven hebben verlaagd. Het scfiëelt veelal 0,75 procent. En op de geldmarkt gaat het al niet veel beter. Voor een be drag van 25000.- dat voor drie maanden bij een bank wordt uitgezet, werd donder dag nog maar 5,75 procent ge geven. Voor een bedrag van 100000.- was het 6,125 pro cent. De Nederlandse Bank zorgde er overigens wel voor. dat er druk op de ketel blijft zitten. Als er even een tekort op de geldmarkt dreigt, zorgt zij voor een uitbreiding van de geldhoeveelheid. Ook de zeer sterke positie van de gulden en de zwakke positie van an dere valuta die door aankopen gesteund moeten worden, lei den tot een vergroting van de geldhoeveelheid en dus tot een overschot op de geldmarkt. Nu zijn er wel wat hogere ren dementen te maken. Met pandbrieven van hypotheek banken bijvoorbeeld. Brieven van de Westland Utrecht Hy potheekbank geven een rende ment van 9,75 procent en van de Friesch-Groningse Hypo theekbank 10,3 procent. Voorts heeft de AMRO-bank een 10 procents kapitaalobliga tielening aangekondigd waar van aanstaande maandag de koers bekend wordt gemaakt. Regeerakkoord De Deurs heeft het nieuwe re geerakkoord met veel instem ming ontvangen. Men vond de inflatiecorrectie van 80 pro cent, het niet verhogen van de BTW, het niet doorgaan van de solidariteitsheffing en de aangekondigde bezuinigingen een goede zaak. Dat dit bij an dere belangengroepen juist op hevig verzet stuit en tal van acties zal oproepen, daarover maakte de beurs zich nog niet druk. Bij de internationale fondsen overheerste wat verkoop waardoor de koersen voor de vier grote concerns iets af brokkelden. Alleen Hoogovens kón zich handhaven. Koers- druk ook bij Algemene Bank Nederland en AMRO-bank, maar Nederlandse Midden- standsbank maakt tot en met donderdag op de plaats rust. In deze rubriek bracht de mede deling van de AMRO-bank opgenomen in het emissie prospectus in feite geen nieuws: er moeten ook in het tv\-eede halfjaar fikse stortin gen in de stroppenpot gedaan worden waardoor de beurs re kening moet houden met een belangrijke daling van de winst (in 1981 263 miljoen gul den). Maar toch maakt zo'n in formatie altijd wel enige in druk. In de hoek van het verkeer blééf Nederlandse Lloyd op de ankerplaats liggen terwijl Van Ommeren iets terugzakte Moeilijker had KLM het die iets meer dan ƒ3,- moest af staan. De verzekeringsaande len moesten ook al enkele gul dens terug. In datzelfde schuit je zaten verschillende uitge versaandelen. VNU maakte openbaar dat het interimdivi dend met ƒ0,20 tot ƒ2,- wordt verlaagd maar hier rekening mee houdend, bleef de koers op peil. Bij de zware industrie konden zowel Verenigde Machinefa brieken als Rijn-Schelde-Ver- olme bijna ƒ2,- aantrekken. Voorlaatst genoemde die een nieuw saneringsplan noodza kelijk acht toch wel een duide lijke opleving. En dan tot slot twee bedrijfsberichten die ty perend voor deze tijd zijn. Houthandel Van Wessem heeft een teleurstellend eerste halfjaar gehad: de verkoopprij zen stonden door de teruglo pende afzet onder druk. ter wijl er ook verliezen op debi teuren werden geleden. Inter nationale Handelsmij. Borsu- mij erkent veel voordeel te trekken uit de rentedaling waardoor de rentelasten dit jaar een stuk lager zullen zijn. Op de optiebeurs was het gis termorgen bijzonder rustig. Er werden slechts 870 opties ver handeld. Ca. 20 pet hiervan had betrekking op goudopties. Bij de aandelenopties stond Philips het meest in de belang stelling. hoofdfondsen beurs 2H0 beurt 29-10 27.40 256,50 86,50 beurs 28-10 beurs 29-10 Heineken Hold. Hoogovens 39.00 95.50 75.50 69 00 84,80 83,50 171,00 39.00 Rolin, Kon. Olie Nat. Ned Nedlloyd Gr NM8 v. Ommeren Pakhoed Holdlnc Pakh. Hold, cert Ver.Bei. VNU Voiker Stevin 12a90 39.70 195.001 51.50 25.00 overige aandelen Ballast^! Borsumi) W Buhrm. Tett. Caland Hold Calve O cert Id 6 pet cert CSM CSM cri 27-10 28-10 82.80 82.50 150.00b 150,00b 182,00b 182,00b 59.50 59.90 80.00 60.00 110.00 110.00 48,00 48,00 365.00 370.10 20.00 19.00a 720.00 715.00 364.50 370.00b 60.20 60.00 42.50 45,20 Gerofabr Goudsmit HALL Trust. Holl. Kloos Holt Sea Search 83,00 57.50 53,30 54.10e 15,40 15.50 176.00 178,00 46,50a 47,00 59.50 57.50 27,00 26.80 45,00 46.00 135.00 140.00 37,50 37.00 2.95 2.95 7.80 7.70 70.50 70.40 72.00 72.00 58,00a 56.00 125,00 124.50 16,50 16.30 Rohte Jisk Rommenholl. Rijn-Schelde T.lb Hyp.bk Verto eert. VRG Gem. Bez. Wegener c certo Wolters Samsom 550.00 560.00 300.00 24.50 24,50 18,90 18.60 3,00 3,20 123.50 125,00 24,50 24.50 3450!00 3450!00 50.00 51.00 29.80 29,50 34.00 37.00 132.00b 135.00b 60.00 60,00 91.00 91.00 16.50 16.50 203.50 203.50 375.00 384.00 370.00b 380.00 94.00 94 00 290.20 290.50 18.00 17 80 57.00 57.50 75.00 75.00 550.00 568.00 86.50 86.40 America Fnd Binn Belt VG BOG Goldmines Holland F 210.00 218.00 52.50 18.50 52.50 18.80 16.70 29,50 29.90 28.80 28.80 22.00e 24.00e 158.80 159.00 116.00 116,00 122.10 123.00 117.00b 121.00 150,00 153.00 1060.00 1060.00 116.50 117.00 680,00 581,00 308.00 310.00 82.70d 83.20 44.00b 82,20 85,00 227,00 225.00 54.50 54,50 12,00a 12,00a beurs van New York ACF Ind. Allied Corp 32 1/8 35 3/8 49 1/8 32 3/8 4 7/8 30 3/4 34 3/4 47 3/4 31 3/8 4 5/8 !n!i. T*rVttS,ef 30 1/8 KLM Airlines 33 1/4 Mac Don Douglas 42 7/8 Merck 81 3/4 3 3/4 30 33 1/4 80 5/8 Be?h° Steel Canadian Pacific Chrysler 60 1/8 24 7/8 16 5/8 28 26 10 37 5/8 24 16 3/4 27 3/8 26 1/4 10 36 3/4 Mobil Corp Nabisco 8rands RCA Rep Steel Royal Dutch Sears Roebuck 39 1/2 24 3/8 15 3/4 34 3/8 21 7/8 28 1/4 38 1/2 24 15 3/8 33 7/8 21 1/4 28 1/8 Eastman Kodak 39 1/4 90 1/4 30 36 3/4 30 1/8 50 Pacific 51 OU Ohio Texaco 39 3/4 38 3/4 31 39 1/2 37 1/2 30 3/8 General Electric 84 3/4 84 1/4 Unlroyal 9 1/4 9 1/8 Goodyear 29 1/2 32 5/8 28 5/8 32 7/8 US Steel 19 United Technolog 55 19 53 5/8 IBM Corp 10 5/8 81 1/8 10 1/8 79 1/2 Westlnghouse Woolworth 24 7/8 24 3/8 buitenlands geld (Pr1|s In uldens) Amerikaanse dollar 2.72 Engelse pond 4,51 Belgische Ir (100) 5.29 Duitse mark (100) 107.00 Ital lire (10 000) 17.75 2.82 4.81 5.59 110.00 20.75 Zweedse kroon (100) 35,50 Noorse kroon (100) 36,50 Deense kroon (100) 29.25 Oostenr sch (100) 15.35 Spaanse peseta (100) 2,21 38.50 39.50 32,25 15,65 2.51 Port escudo Canadese dollar 1 II 3.20 2.30 40.25 127,50 Gr drachme J-Slav Omar (100) 3.25 (100) 48.75 (100) 3.05 3.55 4.05 51.75 4,45 3.85

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9