Leen en Long vullen elkaar aan op tv gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 OKTOBER'1982 PAG1 Al Bekende sporters op de radio HILVERSUM - In het radiosportprogramma TROS Aktua S^ortcafé, dat maandag as. recht streeks wordt uitgezonden vanuit „De Parasol" in Scheveningen, komt een aantal bekende sportfiguren aan het woord. Onder presentatie van Walter Tiemessen, Viola van Emmenes en Yvonne Wellink worden van 22.03 tot 23.00 o.m. ontvangen hockeyer Ties Kruize, KNVB- fcestuurder Leo van der Kroft, dammer Rob Clerc, turntrainer Hans van Zetten, voetbaltrai ner Cor van der Hart en speler Karei Bouwens van FC Den Haag, directeur Peter van Dorst van de Nederlandse Sport Federatie en direc teur J. Zwartjes van de Stichting Nederlandse Sporttotalisator. Er is voorts aandacht voor het toernooi om de wereldtitels bowling, dat van 22 tot en met 28 november in Scheveningen wordt gehouden. Gesprek met ontslagen Turk op de radio HILVERSUM Nizam Kazdal (44), hoofdpersoon in het familiefeuilleton „Close-up van een Turks gezin in Nederland", dat de NOS-radio wekelijks in „Meer over minder" uitzendt, is vorige week door zijn werkgever, Bredero's Bouwbedrijf in De Meern, ontslag aangezegd. Kort voor de NOS-ra dio vorige week vrijdag een portret van Kazdal op het werk zou uitzenden, kreeg hij bericht, dat voor hem en negen anderen (onder wie in totaal zeven buitenlanders) bij het Gewestelijk Arbeids bureau ontslag was aangevraagd. Toen Joop Heintz in april en mei van dit jaar de opnamen voor deze aflevering maakte, was van ontslag nog in het geheel geen sprake. Kazdal heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen en zal, samen met een landgenoot, het ontslag aanvechten. In het familiefeuilleton zal morgen nader op de actuele ontwikkelingen worden inge gaan. De advocaat, mr. J. Ran uit Utrecht, zal daarin aan het woord komen. POPSTER SHEILA IN SCHERTSVERTONING BRISTOL Sheila Rossall, een voormalige op handen gedragen Britse popzangeres die zegt allergisch te zijn voor de moderne we reld. is uit Californië teruggekeerd naar haar nieuwe huis in Bristol, een speciaal ingerichte flat. De zangeres werd in een vooraf schoonge boend en gesteriliseerd vliegtuig naar haar ge boorteland vervoerd. Het toestel werd voor haar gecharterd door het Britse ministerie van buitenlandse zaken voor de somma van onge veer 100.000 gulden, omdat het bedrag van ruim 300.000 gulden, dat bij een inzameling werd vergaard, aan een dure behandeling van haar ziekte was opgegaan. Sheila Rossall werd vijf jaar geleden bekend door de popgroep ..New Pickettywitch" uit Engeland. Al snel na het begin van haar car rière bleek Sheila allergisch te zijn voor alle soorten plastic, vezels, benzine, rook, alcohol en ingeblikt voedsel - in feite alle zaken in het normale leven van de twintigste eeuw. Vóór de behandeling woog Sheila nog maar 54 pond en was ze de dood nabij. Sheila bracht de afgelopen veertien maanden door in een houten chalet in Californië, nadat een dure behandeling in Dallas haar gedeelte lijk had genezen van haar totale allergie-syn droom. Zij kreeg gefilterde lucht, dronk van en waste zich in bronwater en eten van orga nisch verbouwd voedsel. Volgens haar artsen kan haar ziekte veroorzaakt worden door zeer kleine hoeveelheden chemicaliën, waar ge zonde mensen geen last van hebben. Maar de voorzitter van het Britse genootschap voor allergie, professor Michael Lessof, ver klaarde tijdens een persconferentie in Londen te geloven, dat Sheila's totale allergie een me dische mode van voorbijgaande aard kan zijn. Kennissen van Sheila spraken echter van een schertsvertoning, vooral gezien het speciale vliegtuig. HILVERSUM - De belevings werelden van Robert Long en Leen Jonge waard lopen nogal uiteen. Zonder ze aan een uit gesproken karakteristiek vast te plakken, mag men stellén, dat Long het protest in zich draagt en het schoppen tegen allerhande zaken tot een lieve lingsbezigheid rekent, ook al kan hij heel gevoelig uit de hoek komen, zoals wanneer hij zingt over de verstoorde rela tie vader/zoon. Leen Jonge- waard daarentegen staat we reldwijzer in en tegenover het leven. Niet voor niets geldt hij als de enige acteur, die een door de wol geverfde opa kan neerzetten. Hij heeft er echter nooit een geheim van ge maakt, dat hij levenslust en le vensmoed ontleent aan de' durf gelegen in de aard van Long. Die twee hebben elkaar op ze ker moment artistiek gevon den. Long bracht zijn protest houding in, zijn spotten met wat voor anderen heilige za ken heten, terwijl dë functie van Leen lag in het temperen, daarmee hun gezamenlijke programma's tot een hoger ar tistiek niveau tillend. Zij gin gen er twee jaar het land mee door en komen er nu zondag mee op de tv, VOO op Ned. I om 21.40 uur. De titel moet wel op een uitroep van Long berusten: het uitdagende in formeren of het „Zo duidelijk" is. Zoals wij eerder in een beoor deling stelden gaan zij hete hangijzers niet uit de weg. Veel stof betrekken zij uit hun persoonlijke leven, homofilie, eenzaamheid, relatie, religie, onzekerheid en vooral ook de wijze waarop de samenleving reageert op hun instelling. Vroeger placht Long daarte gen te schoppen, nu met Leen er bij krijgt het allemaal wat meer gehalte. Wat niet bete kent, dat zij water in de wijn doen, maar de bravour van Long vond een bedding in de bedachtzaamheid van Leen. Op die manier vullen en voe len zij elkaar goed aan. Dit leidt tot een alleszins draaglijk programma, waarin wel harde noten worden gekraakt, maar dat niet nalaat hier en daar ontroering c.q. begrip te wek ken. Ergernis Robert Long vertelt hierover: „Het belangrijkste is natuur lijk, dat we allebei een gelijk soort gevoel voor humor heb ben. We ergeren ons aan de zelfde dingen, we hebben om dezelfde zaken plezier. Mis schien ben ik iets feller in mijn uitspraken, maar wat we zeggen komt bij ons allebei voort uit een stuk zelfbescher ming. Eigenlijk zijn we allebei bang voor alles, maar wij rea geren dit bewust af. Wij willen lak aan alles hebben. Ik koes ter een grondige hekel aan het burgerlijke amusement, dat ik overal om me heen waar neem". En Leen Jongewaard: „Bij 'dit programma had ik voor het eerst sinds jaren weer het ge voel, dat ik thuis kwam. Ro bert heeft zo'n directheid van zeggen, zo'n grote ademtocht, dat dat allemaal heel wezen lijk voor me is". Dit allejs leidt er toe, dat beide heren het avondvullend over zichzelf hebben. Zij zijn duide lijk niet klaar met hun omge ving en met de samenleving. Deze frustratie voert intussen tot een afwisselende voorstel ling van twee mensen, die mond en lijf en muziek weten te gebruiken om hetgeen zij te zeggen en te zingen hebben een kijkwaardige vorm te ge ven. Intussen moet worden op gemerkt. dat zij voortdurend verwijlen bij één thema, dat zij zelf hun „anders zijn" noemen. Dit duidt op een toch wel wat benepen benadering van zich zelf en van de samenleving, waarover zij zeggen klare taal te willen uitstorten. Zo gezien lijden zij allebei aan een soort bewustzijnsvernauwing, in* die zin dat zij zichzelf belangrijker vinden dan de samenleving waaraan zij juist door hun ar tistiek aandeel bijdragen. Ook voor heterofielen bergt het le ven menige ontnuchtering. En dat is iets wat Leen en Long niet weten of per se niet wil len weten. Zij stellen zichzelf veel te centraal op, Robert soms tot in het schokkende. Maar dat zal wel bij zijn „an ders zijn" horen. Geen geheim Leen maakt er geen geheim van, dat hij van stonde af ver.: Robert Long en Leen Jongewaard hebben elkaar op het podium gevonden. rukt is geweest van zang, pro test en levenssmart van Long. Hij heeft in zijn artistieke be staan echter voldoende gave creaties neergezet om het eige ne van hem niet al te zeer door Long te laten wegdruk ken. Toch zien we dat soms gebeuren. Het ene ogenblijk kruipt hij als een komisch ge kwetst mannetje, geveld door een gevreesde ziekte, in zijn eigen kist. even later dpet hij. in een ontroerend verhaal tra-' gisch verslag van een verloren vriendschap. Men kijkt dan aan tegen een mens, die een tic van het leven heeft meege kregen en die dat invoelbaar weet over te dragen. Dat moet dan welhaast de andere ik zijn van Long, want het zij diens teksten, die Leen gebruikt. Men stuit hierbij echter op het verschijnsel, dat Leen veel meer waarde aan de woorden van Long toevoegt dan Long ten beste kan geven als hij het zelf zingt. Zo ziet en hoort men opnieuw die twee elkaar op een gelukkige wijze aan vullen. Intussen blijft Long om zich heen schoppen op de toer van het protest en zorgt daarmee in elk geval voor de nodige opwinding in dit programma. Hij wendt zich hierbij ook rechtstreeks tot zijn publiek, zijn manier van conference, die hij opvat als een confronta tie met zijn publiek, het in de zaal werpen van wat hij „har de waarheden" noemt. Op elke elpee van Long staat minstens één lied. dat hij beter binnnen de omheining van zijn tanden had kunnen hou den, zo ook nu het lied „Stank voor dank", dat handelt over de derde wereldhulp in faeca- lische vorm, iets dat nergens op slaat en dat de VOO best uit het optreden had kunnen schrappen, ook al moesten de negentig minuten vol. Hierbij voegt zich nog het overvloedige gebruik van kroegtaai met geen ander oog merk dan zijn publiek te prik- rkelen. Hedendaagse volle za len zijn echter wel wat ge wend. En daar zitten boven dien zijn bewonderaars. Tegen die mensen hoeft hij zich dus niet af te zetten. Die komen voor de show en die zit goed in elkaar, mede door de muzikale bijdragen van het combo van Koos Mark. Long moet nog af leren het alleen over zichzelf te hebben. Dit houdt zijn the ma nogal schraal. Als begaafd artiest mag en moet hij in staat geacht worden een bredere vi sie te ontvouwen. TON OLIEMULLER Koot en Bie stapten gisteravond over op de methode-NetL^ senfeld, ook van de VPRO. Gewoon met de ogen dicht eeirT in de landkaart en dan kijken op welke gemeente de prikr. vallen. En dan vandaar uitzenden. Een programma dus d"1 i gon als een prikactie en dat het ook zou blijven gezien dfv' r steken onder en boven water in oud en nieuw zeer. Hetre Juinen, vanwaar uit zij nog zes maal hun licht zullen laten[ur* nen op de duistere daden in dit land. Om in de stijl van li. dendaagse goederenverkeer te blijven, kraakten zij da'j voormalige en verlaten Jodocuskerk, een neogothische r ker, vanouds de wijkplaats voor wankelmoedigen. Dus wlv niet voor Koot en Bie, gisteravond nog simplistischer danl, heen. Jl Die oude kerk biedt tal van vage voordelen. Ruimte genor.UI er pleisterplaatsen te scheppen voor actievoerders, andereTy0i kingsgroéper> en jongeren die eigen onderkomen zoeker psychiaters rekenen tegenwoordig te veel en daarom sfk Koot en Bie voor de bouwvallige biechtstoel in ere te hersf1 er Zij spoorden hun supporters-simplisten aan daar opnieuv hart uit te storten. Dan zullen zij daarvoor nog op zoek r naar geestelijke leidslieden, want Koot en Bie lijken voorj^^ dogmatisch onvoldoende onderlegd. Zij zongen althans eeni maak-gospellied, waarin zij als vreemden doolden over gen die Jezus eerder bewandelde. Een simplistische dwa^ zonder veel kennis van de theologische landkaart. The^ tisch wisten zij ook al geen raad met een moderne ziekte, waarom zij een pasklare bril als oplossing bedachten, overvloed aan filmisch vakantiemateriaal groeide hen bovj hoofd. Elk jaar een nieuwe camera met alweer een nieuwe In vele huizen hopen de onafgewerkte filmbanden zich op kan een eind maken aan die troep door zich van nu af den aan het laatst gekochte apparaat, dat dan binnen h< tegen een goede prijs kan worden overgedaan aan de a beurs. Ook Juinen is nog geen kernwapenvrije gemeente, hoe kei tig Koot en Bie de zaken ook aanpakten. Zij hebben er dien gif in de bodem gestort, het gif van hun misnoeger wat her en der rond ons mis is. Telkens in een andere uitd rekenden zij af met een reeks misstanden, zoals de autom< die tijdens een verscherpte controle in het Kader van de kondigde algemene noodtoestand zijn krik, gevarendriehc paraplu moest afstaan, zijnde objecten, waarmee agress pleegd zou kunnen worden. Bewaker Bie zag daarbij het fold blik over het hodfd, terwijl bekend is, dat blikken kunnqjgsri den. In het agrarische Juinen namen zij trouwens toch hooi op de vork dan zij konden torsen. Bijvoorbeeld toen ELtpi NCRV-tv-spel „De moeder van David S" op zijn mérite leedde en er totaal niets van begrepen leek te hebben. Mro* beeld van het simplisme voor ogen kwam hij tot omvaarclfdij_ ke versimpelingen over de inhoud van dit door Yvonne liger geschreven spel. Het junkie-gekoketteer moet nu maar eefe w gelopen zijn, vond hij, blijkbaar high van het landleven i( ge] Het werd hem helemaal vreetnd te moede, toen hij als v meester van Juinen de voordelen begon op te sommeifd t< plaatselijke industrievestiging en hij van wethouder Koot fing vernemen, dat ook daar de economische malaise heeft toei gen. Voor de industrie blijkt het buitenleven niet bijster ge De appels voor de dorst groeien ook daar niet aan de boofTl In die burgemeestersrol bleek Bie niet meer te houden. KJ-" de plaatselijke politie opdracht een pand binnen te dringhfi daar een voor het raam prijkende hennepplant weg te n^VT Die stek werd vervolgens met veel bombast en met wor| tak uitgeroeid. De heren van het simplstisch gezagsappara ken er bijna een dorpsfeest van te willen maken, zoals Kr %en groen blaadje stond te dansen. Een feestelijke vernit ter plekke als een satirisch toneeltje waarin de verbou' hennep bijna als nuttig werd aanbevolen. En daarmee kr< NCRV een vrijbrief toegespeeld om tot in lengte van jaren i spelen te blijven koketteren met junkies en hun welzijn! kers. Intussen bleef Bie er niettemin de nadruk op legger naar Amsterdamse toestanden toe te willen. Hij mag zich g kig prijzen, dat er in Juinen geen tram rijdt. Uiteindelijk kwam hij tot de conclusie, dat een pak slaag wj ren kan verrichten. En dat Juinen terug wil naar de convj nele bewapening, de dodende pijl en boog dus. Koot e, maakten zich aan het slot van hun eerste uitzending als uit de voeten. Zelfs de Jodocuskerk lieten zij toen in heP-'Er den. ;p TON OLIEMUfeone Fe Televisie vandaag spei NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS sport extra. WC Tennistoernooi Amster dam. Beelden van de vanmiddag gespeelde wedstrijden enkelspel in de achtste finales. Com mentaar: Koen Verhoeff en Piet van Eijsden. 16.45 Sons and daughters. Australische serie over een tweeling, die kort na de geboorte geschei den werd. Vijfde afleve ring. 17.10-17.15 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Kunstgeschiedenis. Eerste aflevering. NOS 18.58 Journaal. KRO 19.00 De Flintstones. Teken filmserie van Hanna en Barbera. Afl.: Jogging koorts. 19.25 Daar vraag je me wat. Populair wetenschappe lijk-programma, waarin vragen van kijkers wor den beantwoord door Jacqueline van Riet (arts), Dik Dekker (bio loog) en Henk Mulder (natuurkundige). Pre sentatie: Antoinette van Brink. 20.05 De KRO komt langs in... Maastricht Aan dit gevarieerdeprogramma, waarin Maastricht cen traal staat, werken mee: Andre van Duin, Andre Hazes, De Maastrichter Staar, Benny Neijman, Ciska Peters, BZN, Lori Spee, Connie Vink, Mar- jon Lambriks, Bennet and Bee, The Second Generation Dancers. In de show wordt het start sein gegeven voor de landelijke loterijaktie voor de 'Stichting tot restauratie van de Sint Servaaskerk in Maas tricht'. Actrice Mafy Dresselhuys verkoopt de eerste loten aan gou verneur S. Cremersvan Limburg. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Avonturen aan de wilde kust. De geschiedenis van Suriname. Vierde afl.: 1900-1945. Met de suikerriet, de koffie en de katoen gaat het fout in Suriname. Gelukkig blijkt er goud in de bo dem te zitten. Duizen den arbeiders gaan in de gdbdmijnbouw wer ken. Een spoorweg wordt ten koste van do den en miljoenen gul dens aangelegd. Als de lijn voltooid is en tot de goudvelden reikt is 't goud Op. 23.15 Journaal. 23.29 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.35 18.50 NCRV 18.57 Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Zo moeder, zo zoon. Spelprogramma o.l.v. Gerard van den Berg. De zevensprong. Serie voor de jeugd naar het gelijknamige boek van Tonke Dragt, onder re gie van Karst van der Meulen. Vierde afl.: Het complot. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Mijn leven op Bamfyl- de. Engelse serie naar de gelijknamige roman van R.F. Delderfield. Met: John Duttine, Frank Middlemass en Belinda Lang. Derde afl.: David is getrouwd met Beth en is erg ge lukkig met haar. Op school gaat het echter minder goed. Hier en nu. Interview met Z.K.H. Prins Ber nard over het in snel tempo verdwijnen van tropische regenwouden en de wereldwijde actie van het Wereld Natuur Fonds om de tropische regenwouden te redden. Nederland heeft daarbij de eerste stap gezet door de regenwouden van Indonesië te adop teren. Per minuut ver dwijnt er een voetbal veld aan tropisch regen woud. Wanneer over dertig jaar de laatste bomen naar beneden zijn gehaald, staat een aantal rampen voor de deur, zoals klimaatver anderingen in de hele wereld, een grondige ontregeling van de zuur stofhuishouding en overstromingen In de gebieden waar de bos sen zijn neergehaald. Showroom. Jan Fille- kers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer stellen opmerke lijke mensen voor zoals mevrouw Sou Berck, die wandkleden maakt. waarop zij vorstinnen van Oranje afbeeldt. 22.55 In stemming. Nieuwe serie koorprogramma's, waarin jonge mensen hun geliefde melodieën ten gehore brengen. In iedere aflevering komen televisiedebuten aan bod. Presentatie: Nen van Ramshorst. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwenverhalen. Portret van Anne-Marie Tausch, psychologe. 17.00 Tom Sawyer en Huckleberry Finn. Jeugdserie. Achtste deel: Voor de rechter. 17.25 De oude dooa. Slapstick. 17.40 Teatpiloot Donald. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Twee is een pasr. Afl.. Wie houdt hier van een spook? 19.00 Stilte in de zaall 19.15 Actualiteiten. 19 45 Van kuur naar kuur. Het At- kins-dieet. 20.00 Journaal. 20.15 Pro en contra. Discussiepro gramma o.l.v. Emil Obermann 21.00 Rudi's Journaal. Showpro gramma van en met Rudi Carrell. Voorts: Beatrice Richter, Klaus Ha- venstein en Diether Krebs. 21.30 RaadselvluchL Zesde afleve ring. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Of ik de muziek niet hoor? Hij komt toch uit mezelf! Documentaire over de operafilm „Elektra" van Ri chard Strauss. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 De heren van de zeven zeeën. Serie programma's over de oceaan als levensruimte. All.: Mensen aan de kust. 16.35 Altijd ergernis met pop. Ple zier voor lolbroeken. 17.00 Journaal. 17.08 Tete-illustratie.' 17.50 Drie is een teveel. Twee nieu we afleveringen uit deze serie. Met: Herbert Hermann, Thomas Frltsch en Jutta Speidel. 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 De grote prijs. Spel voor schrandere mensen door Wim Thoel- ke. Speciale gasten: Diana Rigg, Dali- ah Lavi, Freddy Quinn, Karei Gott en Vera Kalman. 20.50 De groto hulp. Balans van de „Actie Zorgenkind". 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 De Bonner Ronde. Discussiè- programma o.l.v. Johannes Gross. 22.20 Guernica In' de serie „Das kleine Fernsehnspiel-Studioprogram- ma" een tv-spel van Ferenc Kosa. Met: Ottilia Kovacs, Tibor Szilagyi en Deszo Garas. Margit werkt in een steenfabriek in Boedapest, 's Avonds heeft zij maar een wens: uitrusten. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Hef programma met de muia 18.30 Tv-cursus economische aard rijkskunde. 19.00 Jeugd: Is er wat!? Discussie met jongeren. 19 45 Journaal 3. 20.00 Journaal. '20.15 Film op donderdag: Vrouw en vrouvt. Poolse speelfilm van Janusz Dymek en Ryszard Bugajski (1979). Met: Anna Romantowska, Halina La- bonarska, Wiotld Deblckl e.a. 21.50 Het Duitse leven. 22.35 Achter de krantekopppen: Beeutyfarm. 23.20 Journaal. BELGIE BRT 1 14.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Simon in het land van de krijttekeningen. Tekenfilmserie voor kinderen. Vijftiende afl.: Hel even beeld. 18.05 Logans vlucht. Amerikaanse SF-serie voor de jeugd. Met Gregory Harrison In de hoofdrol. Vijfde afleve ring. 18.50 Juke-box. Met Buggies, Ge rard Lenorman en Allan Williams. 19.00 Tips voor trips. Bredene. 19.12 Uitzending door derden. Pro- Aart Zeeman (r) in gesprek met Z.K.H. Prins Bernard over'de problematiek rond het tropische regenwoud op Ned. II om 21.20 uur. gramma van de VNO. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Cinemanie. Filmkwis. Presen tatie: Michel Follet. 20.55 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Het Valkenest. Amerikaanse serie over Californlsche wijnboeren. Met: Jane Wyman, Robert Foxworth, Susan Sullivan, Mel Ferrer e.a. Acht tiende en laatste afl.: Het onderzoek naar de dood van Jason wordt her vat. Angie wil de krant van wijlen Douglas Channing gebruiken om een lastercampagne tegen Chase te be ginnen, maar ze hoort tot haar ont zetting dat Richard Channing, een onwettige zoon van Douglas, de voor naamste erfgenaam wordt. 22.30 Sporttribune. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor de jeugd van twaalf tot vijftien. Thema: Chronisch ziek zijn. 19.37 Morgen. Overzicht prograrn- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Gezondheid8megazine. Her haling van het programma van 7 ok tober j.l. 20.50 Van Quebec tot aan de Niaga ra. Korte film van Georges de Brou- 21.00 Première. Nieuws uit de film wereld door Jo Roepcke. 21.50-22.50 Schooltelevisie. BELGIE FRANS 1 16.14 ONEM. informatie voor werk zoekenden. 16.30 Europolia: Griekenland. Griek se theaters. 17 00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd programma. 19 08 Ce eoir. Actualiteiten, editie Namen, Luxemburg en Waals Bra- 19.26 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 20.00 Autant aavoir. Geronlo-psychl- 20.25 Empreinte des geants. Franse avonturenfilm van Robert Enrico (1979) naar de roman van Hortense Dufour „La Marie Marralne". Met: Maria Adorl, Zoe Chauveau, Serge Regglanl, Andrea Ferreol e.a. De film probeert een beeld te geven van de sfeer, waarin arbeiders leven, die be-' zig zijn een autostrada te bouwen. Een liefdesgeschiedenis tussen een ingenieur en een achttienjarige dorpsbewoonster loopt er als een rode draad doorheen. 22.45 Le carrousel aux images. Filmprogramma van Selim Sasson. 23.15 Operation 48.81.00. 23.25 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Les Brigades du Tigre. Franse serie van Claude Desailly met Jean- -Claude Bouillon in de hoofdrol. Veer tiende afl.: Het geval Valentin. 19.00 Presence protestante. Het evangelie op een andere manier. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-23.25 La flute enchantee. Opera van Wolfgang Amadeus Mo zart. opgenomen in de Felsenreit- schule in Salzburg. Het koor van de nationale Opera van Wenen en de Wiener Filharmoniker staan onder lei ding van James Levine. ENGELAND BBC 1 16.20 Yogi Bear. 16.25 Jackanory. 16.40 Huckleberry Finn and his friends. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. Kinderserie. 17.35 Kinderfilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. 19.00 Tomorrow's world. Weten schappelijk programma. 19.25 Top of the pops. Hitparade. 20.05 Wëdlife on one. Documentaire 20.30 Only fools and horses. 21.00 Journaal. 21.25 Tenko. Herhaling Engelse se- 22.20 Operation Carter. Detectivese- 23.08 Journaal. 23.10 Documentaire. 23.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.40 Jeugdprogramma. 18.05 Fighter pilot. Over de oplei ding van RAF-piloten. 19.35 Journaal. 19.40 Bookshelf. 20.30 Fred. Het werk van Fred Dib- nah. 21.00 Kelly Monteith. 21.30 Forty minutes. Documentaire Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NCRV 16.00 Ja, natuurlijk. Herhaling van 17 oktober. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 10.23 De gestolen brief. Tv-film naar E.A Poe. 11.20 Hitier krijgt de Saar niet. 12.10 Pro en contra, 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor ieder- 15.40 Videotext voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 De overrompeling op de K2. Alpinist Reinhold Messner vertelt. 17.05 Op naar de toekomst. Wie droomt, die leeft nog. Vier verhalen uit 1994. 17.50 Journaal. 18.00 WWF-club. Gevarieerd jonge renprogramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16 00 Journaal. 16.04 Prikbord. Kinderprogramma. 16.20 Leerlingen-expres. Jeugdjour- 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Programma met tips en informatie. 18.00 Meesterscene8 uit de oude doos. Komische filmpjes. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie 18.00 Hallo Spencer BELGIE BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 18.00 Simon in het land van de krijttekeningen. Tekenfilmserie voor kinderen. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 Schooltelevisie. 16.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.30 Europalia: Griekenland. En als de Acropolis niet zou bestaan? 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd programma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Les Brigades du Tigre. Franse serie van Claude Desailly. Vijftiende aflevering. 1914. ENGELAND BBC 1 09.00-11 40 Schooltelevisie. 12.03 Plants in action. Over de evo lutie van het plantenleven. 12.30 Journaal. 13.00 Pebble Mill. 13.45 Pigeon Street. 14.02-15.00 Scene. Friends and friendship. 15.55 Play school. 16.20 Yogi Bear. 16.25 Jackanory. 16.40 Captain Caveman. Jeugdserie. 16.50 Crackerjack. 17.35 Kinderfilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. ENGELAND BBC 2 10.30-11.25 Schooltelevisie. 14.15-16.15 Paardenraces. Vanuit Newbury. 17.40 Tv-film. Radio vandaag !'tt® bie - 16.30 Kletsmajoor - 16.4" de stad tot land: vandaag Groni vari 17.02 Rozegeur en prikkeld a 18.06 Hier en nu - 19.02 Mu' ero vrije tijd - 20.03 Vierkant - 2ljal b diomagazlne over hobbies, tctjiiib- enz. - 22.02 Donderdag-sport Kanttekeningen - 23.02 (NOS wil het oog op morgen - 0.02 (KRO. j„ luik - 1.02 Niemandsland - 6.u bijtshow. )mat HILVERSUM 2 Irfpn - 17.00 (KRO) Actualiteiten Het Europa van de EG - 18.201 aC ke partijen - 18.30 IKON-prog mgi richten uit het achterland - 19 wekelijks programma over taaip vloed van de wetenschapsbeoL,,. 20.03 Radio Vitrine - 20.30 3V kei: Indonesië 1982 - 21.30 T|SChl 22.40 Over vrouwen en liturgie wendiensten - 23.00 Muziek HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits Ai (TROS) De Engelse popmuziek jaren "50 en '60: Petula Clark f koop Soul- en discoshow - 22.02 Sfheder 23.02 Recent popwerk. k, HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied ,r Theologie naar de Heilige Sde.-1 17.00 Overname Hilversum 2 c (NOS) Deutsches Streichtrio eri Thunemann (fagot) - 21.00 Onrï®" groene linde - 21.15 Nederland?'D ao ziek - 22 00 Horizon - 22.30 uit de Middeleeuwen en Renaid Radio morgen HILVERSUM 1 O 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1 OfCl J mandsland - 6 02 Ontbijtsho Hans van Willigenburg - 8.06 teiten - 8.16 Muziek om op te ten - 8 53 Pastoor A.C. Raai ders - 9.03 Adres onbekend 'F I Muziek op bestelling - 11.03 11.53 Pastoor A.C. Raadsche 12.03 Nu hoor ik het ook - 13. tualiteiten - 13.16 The con 15.03 Omstreeks het vijftiend! DEN 15.30 Familie luisterspel - 16 e reg de valreep l HILVERSUM 2 7.20 (VPRO) Radionieuw!* ve Vpro - 9 33 Weg uit Nederliverj 11,00 Lichte grammofoonmujf mol 11.33 (NOS) Homonos - 12.00 een gramma met actualiteiten uit d - 12.36 Forum over het laatste sieu - 13.10 De stem van de spr^n Ul minderheid - 14.33 Teleac -voors (VARA) Radioweekblad - 15, L media deze week - 15.35 Dtj" jv draad - 16.35 De stem des 17.00 Onder vuur ?cnr HILVERSUM 3 plagei - 7.02 (EO) Joy in the morning Tijdsein - 9.03 De muzikale fru ^et - 10.03 Muziek motief - 10.30 Pop non stop - 11.03 Popsjop (VOO) Hitgevoelige muziek -*isen Bart van Leeuwen - 15.03 Ver top 40 - 16.30 Popjournaal -gens Concertagenda isten HILVERSUM 4 werk: Pianoconcert ni ven - 10.30 Muziek v 12.00 Een uur met Hans M 14.00 Het Gelders Orkest met Helfetz (viool) speelt von ,derl Bruch, Debussy. Schubert en jvooi desus. - 14.30 (VPRO) Oktobee voo maand - 16.00 Radiola Imprdj naa Salon - 17.00 Overname Hilvei NIEUWSBERICHTEN e[ Nieuwsuitzendingen zijn op Hilw geb 1 elk heel uur, 24 uur per'dag. 1982 versum 2 op elk hall uur van 7^r de tot 17.30 uur, voorts om 7.O0* 0 13,00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk h ir,u€ van 7.00 tot 24.00 uur en Hilvefrschl om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. landei ment t St( van B imeei r mi|i°fer op

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2