De rebelse jaren van publicist Sal Santen TY-scherm als thuisbioscoop RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 PAq Tientallen opzeggingen bij Veronica na „Hoezo? Show' HILVERSUM Tientallen telefoontjes van kijkers, die hun lid maatschap bij Veronica opzegden, volgden dezer dagen op de .Hoezo? Show", het praatprogramma van Ilona Visser, dat zon dag voor het eerst op het scherm werd gebracht. De mensen waren vooral verbolgen over de manier waarop het programma verliep. Zo kon bij een onderwerp over kraken en het geweld dat daarbij gebruikt wordt de Amsterdamse kraker blijven zitten, maar moest een ME'er, die zinnige dingen zei, verdwijnen. Dat gebeurde door middel van een onsmakelijk uit ziende uitsmijter, die de gast met stoel en al buiten beeld zette. De opzet van de show, die pas aan het einde duidelijk werd, is dat het publiek stemt over de gesprekspartners van Ilona. De gasten worden dan ook voorzien van een nummer. Een schaars geklede dame met bord komt regelmatig de zaal binnenlopen om het publiek te laten stemmen over de ondervraagde: mag hij blijven of moet hij verdwijnen? Veel tijd om hun standpunt uit een te zetten krijgen de gasten niet. Daarbij onderbrak Ilona Visser meerdere malen plotseling het gesprek om een volgende gast te ondervragen. Veel klachten waren er ook over de agres sieve manier van vragen. Veronica liet weten expres de opzet van het programma niet vooraf aan de kijker te hebben verteld om de reacties af te wachten. Ze zegt in een volgend programma rekening te houden met de binnengekomen reacties. TROS woedend Intussen is er rond dit VOO-programma ook woede gerezen bij de TROS. De telefonistes van Veronica zouden bellers met klachten geadviseerd hebben een ander nummer te draaien voor de opzeggingen en daarbij het nummer hebben genoemd van de TROS. TROS-voorzitter H. Minderop heeft hierover intussen geprotesteerd bij zijn collega Rob Out. De heer Minderop ge waagde hierbij van „onoorbare praktijken" en „aantasting van de fatsoensnormen". Het telefoonnummer van de TROS ver schilt slechts weinig van dat van de VOO. Rob Out bleek hedenochtend voor commentaar onbereikbaar, maar uit zijn omgeving liet men weten, dat het hoogst onwaar schijnlijk wordt geacht, dat de VOO-telefomstes zich van die misleiding bediend zouden hebben. Intern zal deze zaak bij de VOO ernstig worden onderzocht. VEELINHAKERS VERWACHT OP ACTIE „ZONNEBLOEM' BREDA De nationale vereniging Zonnebloem hoopt, dat géén langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden, die voor deze actie in aan merking komen, vergeefs zullen wachten op een Sinter klaaspakketje. Verwacht wordt dat wéér zo'n tachtigduizend mwnawn wwn pakje zullen willen maken voor deze mensen. Al sinds 1948 wordt de actie „Zon in de schoorsteen" ge voerd. De KRO-radio en -tv zullen het gebeyren weer on dersteunen en begeleiden. Gevers in Zuid-Holland kun nen een adres krijgen door een kort briefje te sturen naar het adres: Zonnebloem, postbus 525, 2501 CM Den Haag. HILVERSUM Op 28 september j.l. ontving Ru- dolf van den Berg voor zijn documentaire „Sal Santen Rebel" het „Gou den Kalf", een Neder-' landse filmonderschei ding. Na het zien van deze in menig opzicht aangrij pende film -VPRO, van avond om 21.20 uur Ned II- zal dat weinig kijkers nog kunnen verbazen. De bijzondere inzet van- hoofdpersoon Sal Santen, de dramatische structuur van de film en de welwil lende medewerking van een aantal beslissende toe valsfactoren hebben gere sulteerd in een uitzonder lijk indringende vorm van persoonlijke geschied schrijving, die geen kijker onberoerd kan laten. denken en vooral handelen. Door zijn onvoorwaardelijke inzet en voorbeeldige trouw werd Santen na de Tweede Wereldoorlog opgenomen in de leiding van de Vierde In ternationale, naast kopstuk ken als Raptis en Mandel, van wie^ Raptis gold als lei der en belangrijkste theoreti cus. Santen, theoretisch de mindere van het drietal, ont wikkelde zich als beroepsre volutionair. In 1953 trok hij een jaar lang door Latijns- Amerika om er de organisa torische basis te helpen leg gen voor de strijd tegen de onderdrukking, niet zelden met gevaar voor eigen leven. Voor Sal Santen, tweede zoon van een joodse schoen maker, was politiek geen ab stract ideaal maar een ethisch gebod, voor de ver wezenlijking waarvan hij desnoods de wet overtrad. Sal Santen, geboren in 1915 Isolement in Amsterdam, was in de ja ren dertig al actief in de linkse revolutionaire bewe ging. Met name de ideeën van Leon Trotsky en diens concept van de Vierde Inter nationale -een niet-Stalinisti- sche variant van het commu nisme- vormden ruim dertig jaar de leidraad voor Santens De beweging van de Vierde Internationale, die over de hele wereld niet meer dan vierduizend leden telde, werd door de officiële com munistische organen stelsel matig genegeerd en in een politiek isolement gedwon gen. Eerst met het uitbreken van de Algerijnse onafhan kelijkheidsoorlog in 1960, za gen Raptis, Mandel en San ten een reële mogelijkheid om door een openlijke direc te ondersteuning van de Al gerijnse vrijheidsstrijd het politieke isolement van de Vierde Ineternationale te doorbreken. In 1961 werden Raptis en Santen door een Amsterdamse rechtbank ver oordeeld tot vijftien maan den gevangenisstraf wegens illegale hulp aan de Algerijn se vrijheidsstrijders. Santen had o.m. gezorgd voor wa penleveranties en valse pa pieren. Door de verraderlijke hou ding van Raptis na hun in vrijheidstelling kwam het tot een dramatische breuk tus sen beide politieke vrienden en besloot Santen in 1963 in plaats van actief rebel, schrijver te worden. Niet de idealen van de beweging, maar wel zijn persoonlijke inzet voor de verwezenlij king ervan behoren tot dat moment definitief tot het verleden. Het is deze episode uit het le ven van Sal Santen, die door Rudolf van den Berg als cen traal thema voor zijn film is gekozen. Een thema dat zich min of meer toevallig toe spitst op een mogelijke ont- Rebel Sal Santen als geschokte idealist. moeting tussen Raptis en Santen, die elkaar sedert 1963 niet meer hebben ge zien of gesproken. Die moge lijkheid van een dramatische hereniging van twee oude politieke vrienden wordt ge opperd door Raptis zelf, jn een vraaggesprek dat Rudolf van den Berg met hem had in Parijs en waarin Raptis de rebel Santen diens „enige echte politieke vriend" noemt. Dat brengt de verbit terde Sal Santen aan het twijfelen over de werkelijke motieven van de man, die hij eens verafgoodde en waar voor hij door het vuur ging. Door de bijna roekeloze vol macht, die Santen aan de fil mer Van den Berg heeft ge geven, wordt de kijker getui ge van Santens innerlijke strijd, die het vooruitzicht van een ontmoeting met zijn oude vriend hem bezorgt. Emoties Gaat hij wel, gaat hij niet, en hoe kan een dergelijke ont moeting ooit goed voor San ten aflopen? De emoties en de psychische pijn, waaraan Santen zich met dit denk beeld en zijn uiteindelijke beslissing blootstelt, maken dit enerverende filmrelaas tot een adembenemende thriller van de emotie. In een onthutsende ont knoping leggen de per soonlijke integriteit, loya liteit en innerlijke naïevi- teit van een oprechte re bel als Santen het af tegen de verwaten minachting van een volstrekt hartelo ze internationale theoreti cus, die niet in staat blijkt zelfs de ontroerendste blijken van vriendschap en menselijk gevoel an ders te beoordelen dan in het kille, exclusieve per spectief van een niet le vensvatbaar ideaal: GODERT VAN COLMJON In de huiskamer beleeft men tegenwoordig mef meer bioscoopplezier. De bioscopen maken moeilijke tijden door. Hun toekomst dedonker. Vorig jaar daalde het aantal bezoekers met v cent. De cijfers ovef de eerste zes maanden van dit j£ ronduit rampzalig. Veel filmtheaters zijn al opgedoekt veel andere zal het witte doek spoedig definitief vallen. De hoofdoorzaak van die tanende belangstelling ligt hand. Het avondje uit is niet meer in. Maar er is nog ei, zaak die de bioscopen in de hoek drijft waar de klappen En dat is de videofilm. Steeds meer filmliefhebbers mak hun televisie-toestel een thuisbioscoop. Voor een luttel bedrag huren zij hun eigen hoofdfilm bij de vele video-verhuurwinkels. Die zogenaamde videi schieten als paddestoelen uit de grond. Het aangeboden ment is uiterst gevarieerd: van recente topprodukties al deer hunter" en „One flew over the cuckoo's nest" rei velijk nummer één en twee op de „Video-verhuur top 50 borrelnootjesamusement. De omzet van de videotheken bedroeg vorig jaar honderd miljoen gulden. Dit jaar wordt het dubbele vei Die toenemende belangstelling houdt gelijke tred met de sieve verkoopcijfers van videorecorders. Vier jaar geleden stonden er in ons land 65.000 videorecerkl Eind dit jaar zijn het er 375.000. Een onderzoek ingeste cassettefabrikant 3M Nederland voorspelt een aantal van in 1985. Dat betekent dat dan zeventien procent van de landse gezinnen een videorecorder heeft. Uit het onderzoek blijkt dat er vorig jaar in Nederland miljoen video-opnar ïen werden gemaakt. Dat zijn voorn, televisieprogramma's, want nog maar zeven procent vaniterv deorecorderbezitters heeft ook een videocamera om famLjj^ vakantiebeelden vast te leggen. In ons land zijn 2,8 miljoeEpp, obanden bij particulieren te vinden. Op zo'n veertig p staan tv-programma's die men wil bewaren. Slechts zev^rs'ri cent van de videobezitters koopt voorbespeelde cassettP» films. van Dat percentage is laag, omdat de prijzen van de videofilm^3 j fors zijn. Daaróm huurt 44 pet., oftewel 120.000 videobtr5" wel eens een videofilm: twintig procent is lid van een vid'k w Momenteel zijn al rond 200 films beschikbaar. Het aantalEnk videofilms is echter vele malen groter, omdat zich ool^ïlar] jongste tak aan de audio- en videoboom piraten hebbeiU t steld. Zonder auteursrechten e.d. kopiëren zij klakkeloos lega^e den. Daarom zetten de omroepen in hun films van tijd ,en- het eigen vignet op het scherm. Zelfs bioscoopfilms in pi gul' worden in videotheken voor een schijntje illegaal verhderic ;1>en var iker ;ten Zi bli verkocht. Voor zwart geld maakt men een videotape in e| jng rf wei loren uurtje. Aan de rechthebbenden wordt niets afgedrl jgel. Televisie vandaag nederland 1 NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Antieke wereld. Eerste aflevering. NOS 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsrubriek met als onderwerpen: de Zeeuwse dialecten, die ondergebracht wor den in een vereniging voor Dialectenonder- zoek. Het waterschap van het riviertje de Ber- kel in de Achterhoek dat honderd jaar bestaat en het schippersdorp Maasbracht. 19.50 Poltieke partijen. Zend tijd voor de RPF. 20.00 De andere vrouw. Ita liaanse tragi-komedie van Peter del Monte (1980). Met: Francesca de Sapio, Fantu Men- gasha, Edmund Purdom en Marisa Merlini. Korte inhoud: De „andere vrouw" is de jonge Ethi opische Regina, die ge dwongen door oorlogs handelingen en econo mische teruggang haar geboorteland heeft ver laten en naar Rome gaat. Zij vindt werk als hulp in de huishouding bij Olga en haar zoontje. Gaandeweg groeit er tussen de twee vrouwen vriendschap. 21.22 Alfred Brendel speelt Schubert. De Oosten rijkse pianist Alfred Brendel, geboren in 1931 in Wiesenberg, speelt vanavond nr. 2 as-dur-andantino uit Six moments musicaux opus 94. 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Trekking van de lotto. 22.15 Studio sport met het Europacup voetbal. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. nederland 2 NOS 18.30 Staatsloterij. Derde trekking van de 717de loterij. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. IKON 18.57 Schade en schande. Serie van Karei Eykman, geregisseerd door Philip Engelen. Met: Bram van der Vlugt, Annelies Hulsker, Yoka Beretty, Joop Doderer e.a. Vier de afl.: Met een korrel tje zout. Ook Jochem, de reclamejongen bij het bedrijf 'Polyhap' heeft nu doordat de uit vinding van de lange to- maatstaaf onzinng en zelfs een beetje onge zond is. Samen met Mickey en haar vader overlegt hij wat er ver der te doen staat. 19.24 Kenmerk. Actualiteiten rubriek met een portret van Allan Boesak, de zwarte dominee in de Nederduitse Gerefor meerde Kerk die het symbool is geworden van het verzet in de Zuidafrikaanse kerken tegen de apartheid. Ook aandacht voor het in Amersfoort gehouden congres, waarop jonge ren uit Oost en West hebben gesproken over vrede en bewapening. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje van de Stichting Foster Pa rents Plan. VPRO 20.33 Van Kooten en dé"Bie. Vanuit de voormalige St. Jodocuskerk in Jui nen presenteren Kees van Kooten en Wim de Bie een maandelijks ontspanningsprogram ma. 21.20 Sal Santen rebel. Een film van Rudolf van den Berg over de Amster damse schrijver Sal Santen, die al in de ja ren dertig actief was in de links-revolutionaire beweging. Zie verhaal elders op deze pagina. 22.30 BGTV. Actualiteitenru briek. TELEAC 23.00 Gezondheidsvoor lichting epilepsie. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. duitsland 1 16.10 Journaal. 16.15 Show zonder schoen. Interna tionale folkore met Bill Ramsey. Don Paulin, Regina Lindlnger, Shari Garbo Nilsen, Liederjan en Jimmy Patrick. 17.00 Alpha 5. Computerspel voor kinderen. 17.25 Kijk eens aanl Jeugdprogram- rle. 18.30 Wonderen inbegrepen. De kracht uit de spiegel. 19.00 Keukenlatijn. Humor van en met Alfred Biolek. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Van kuur naar kuur. Het bler- dleet. 20.00 Journaal. 20.15 Iedere zondag aan de bal. Blijspel van Jack Rosenthal. Met: Da vid Swift, Freddy Fletcher, Jo Gladwin en Berl King. Korte inhoud: Elke zon Tom Mulder presenteert morgenochtend Meneer Evert (Pieter de Wijn) en meneer Cologne (Ferd Hugas) in de vierde vroeg zijn muzikale ontbijt in „De Havermout- aflevering van „Schade en schande" op Ned. II om 18.56 uur. show" op Hilv. 3 om 7.02 uur. dag spelen de amateur-elftallen van een kleine Engelse industriestad hun eigen competitie. Scheidsrechter Eric probeert de reglementen van de bond toe te passen, maar de spelers slaan doorgaans geen acht op regels. 21.15 Proefkonijnen. Experimenten 22.00 Achtergrondinformatie. 22.30 Voetbal. Tweede ronde Euro pabeker. 00.00 Journaal. duitsland 2 16.00 Journaal. 16.04 Moritz met builen. Herhaling kinderprogramma. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie. Afl.: De schattenkaart. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Gevarieerd programma. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie. 19.00 Journaal. 19.30 Teiemotor. Autorubriek, 20.15 ZDF-magazin. Actualiteitenru briek. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Woensdag-lotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden in de hoofdrol. Afl.: Elke woensdagavond spelen Vlc Tolliman, Lew Morrison en Charlie Durand een partijtje poker. Af en toe is ook Les ter Slauson van het atoomonderzoek centrum van de partij. 22.10 Elkaar bagrijpan - mat alkaar avan. Hulpmiddelen voor gehandi capten. 22.15 Dominaa Johannes Kuhn ant woordt. 22.45 Moment! Het is nog niet uit. Gedichten en liederen. 23.15 Concert. Ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van Sir Georg duitsland 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Saaamatraat. 18.30 Tv-curaus Engels. 19.00 Landan-mansan-avonturan. De toekomst is nog niet begonnen. Reportage over de Indiase stad Auro- ville. 19.45 Journaal 3, 18.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in J. Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland. Filmreportage over de Chinese televi- 22.15 Wij antwoorden. 22.30 The Kids ara allright. Engelse muzikale film van Jeff Stein uit 1979 met The Who. 00.05 Journaal. belgie brt 1 16.00-16.30 The Sadrina-project (Open school). Herhaling vijfde afleve ring van de taalcursus Engels. 17.00 Op het Schildpadplein. Geva rieerd jeugdprogramma. 17.30 Horen, zien, spreken en doen. Spelprogramma voor de jeugd. 18.00 Simon en do krijttekeningen. Telenfilmserie voor kinderen. 18.05 Bolivie. Korte documentaire van Henri Theron over de Aymaras- en Quechas-lndianen. 18.30 Chips. Amerikaanse jeugdse rie. Met: Larry Wilcox, Erik Estrada 19.17 Uitzending door derden. Pro gramma van de SO 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en Tierce-uitsla- gen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 De waarman. 20.15 Nationale loterij. 20.20 Home sweat home. Australi sche serie. Met: John Bluthal. Arian- the Galani, Christopher Bell e.a. Twaalfde afl.: Tony wordt verliefd op een rijk en verwend meisje. Daardoor verwaarloost hij zijn studies en het ziet er niet naar uit, dat hij voor zijn examen zal slagen. 20.45 Driekoningenavond. In de se rie 'The BBC Television Shakespeare' vanavond het toneelstuk Twelfth night, onder regie van Jfi Gfi. Met: Robert Hardy, Felicity Kendal e.a. Het is een spel van romantische verwik kelingen en llefdesaffaires, die door komische scenes worden afgewisseld. 23.00 Journaal. Vooraf: Tierce. belgie brt 2 De mogelijkheid bestaat dat er een wedstrijd uitgezonden wordt In het kader van de Europese bekercompe- 19.00 Toerisme '82. HerhaIJng van een reportage over het oplappen van oude wagens. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en Tlerce. 19.45 Journaal en eportberichten. 20.10 Da waarman. 20.15 Run for ever. Amerikaanse psychologische western van Nicholas Ray (1955). Met: James Cagney, Vive- ca Lindfors, John Derek, Ernest Borg- nine e.a. Korte inhoud: Matt Dow is een harde jongen, die door de inwo ners van het kleine stadje, waar hij is gaan wonen, verkeerd begrepen wordt. Wanneer hij het leven van een wees redt. wordt hij als dank tot she riff benoemd. 21.45-22.35 Fundamenten: Schille- beeckx gespiegeld in Erasmus. Pre sentatie: Andre Truyman. belgie frans 1 16.00 Cine, Bade et Cia. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd programma. 19.08 Ce aoir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. Historisch spel programma. 20.55 Videogram. Variété en spel. 21.40 Guido Gezelle. Impressionisti sche evocatie van het leven en werk van de dichter Guido Gezelle naar aanleiding van het nieuwe bankbiljet van 5.000 Frank. 22.30 Journaal. belgie frans 2 18.00 Les Brigades du Tigre. Franse serie van Claude Desailly. Dertiende afl.: De misdaad van de sultan. 19.00 Un autre regard. Gesprek met Robert Dhondt. 19.55 Sports 2. Met o.a. autoraces en een hulde aan Vllleneuve. engeland bbc 1 16.20 Yogi Bear. 16.25 Jackanory. 16.40 Think of a number. Ontspan nend spel. 17.05 John Craven's nawsround. 17.10 Jockey school. Serie. 17.35 Kinderlilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. 18.55 Woodhouse roadshow. 19.30 To the manor born. Serie. 20.00 Dallas. Amerikaanse serie. 20.50 Points of view. Commentaar van de kijkers. 21.00 Conservative PPB. 21.05 Journaal. 21.30 Q.E.D. 22.00 Sportsnight. 22.55 Barbara Mandrell. Ontspan ningsprogramma. 23.33 Journaal. 23.35 Reportage. 00.00 Weerbericht. Engeland bbc 2 17.35 Charlie Brown. Tekenfilmserie. 18.05 Documentaire. 18.30 One man's yacht. Serie over zeilsport. 18.55 Bookshow. Thriller. 19.45 Journaal. 19.50 De Bono's thinking course. 20.15 Bookshow. I, me, myself 21.00 Mash. Seriè. 21.25 Smiley's people. Serie naar John Le Carre. 22.25 Out of court. Ongewone ver- 22.55 Conservative PPB. 23.00-23.50 Newsnight. Televisie morgen nederland 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven an slecht horenden. 13.00 Niauws voor doven en slecht horenden. TROS 16.00 TROS sport extra. WC Tennis toernooi Amsterdam. Beelden van de vanmiddag gespeelde wedstrijden en kelspel in de achjste finales. Com mentaar: Koen Verhoeff en Piet van Eijsden. 16.45 Sons and daughters. Australi sche serie over een tweeling, die kort na de geboorte gescheiden werd. Vijfde aflevering. 17.10-17.15 Weekend weersver wachting. Door Jan Pelleboer. nederland 2 NOS 13.00 Niauws voor doven èn slecht horenden. duitsland 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Hat programma met de muia. 10.00 Journaal an achtergrondinfor matie. 10.23 Voetbal. Tweede ronde Euro pabeker. 11.55 Umachau. 12.10 ZDF-magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor ieder- 16.15 Vrouwenverhalen. Portret van Anne-Marie Tausch, psychologe. 17.00 Tom Sawyer en Huckleberry Finn. Jeugdserie. Achtste deel: Voor de rechter. 17.25 De oude dooa. Slapstick. 17.40 Testpiloot Donald. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Twee is een paar. Afl.: Wie houdt hier van een spook? duitsland 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Da heren van de zeven zeeën. Serie programma's over de oceaan als levensruimte. Afl.: Mensen aan de kust. 16.35 Altijd ergernis met pop. Ple zier voor lolbroeken. 17,00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Drie is oen teveel. Twee nieu we afleveringen uit deze serie. Met: Herbert Hermann, Thomas Fritsch en Jutta Speidel. duitsland 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. 09.25 Het programma met de muis. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de belgie brt 1 14.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Simon in het land van krijttekeningen. Tekenfilmserie kinderen. Vijftiende afl.: Het e< belgie frans 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 Schooltelevisie. 16.14 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.30 Europalia: Griekenland. Griek se theaters. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd programma. belgie frans 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Les Brigades du Tigre. Franse serie van Claude Desailly met Jean- -Claude Bouillon in de hoofdrol. Veer tiende afl.: Het geval Valentin. engeland bbc 1 09.10-11.55 Schooltelevisie. 12.30 Journaal. 13.00 Pebble Mill. 13.45 Camberwick Green. 14.00 You and me. 14.15 Music time. 14.40-15.00 Walrus. Vormingspro gramma. 15.55 Play school. 16.20 Yogi Baar. 16.25 Jackanory. T6T40 Huckleberry Finn and his friends. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. Kinderserie. 17.35 Kinderlilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. engeland bbc 2 10.00-12.00 Schooltelevisie. 14.15-16.15 Paardenraces. Newbury. 17.40 Jeugdprogramma. Ie St lukt •ges (lijk. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Onderweg - 18| sein - 18.30 EO-Metterdaad| De wolkenwagen (voor kinc 19.02 3 x wereldwijd - 20.0] Langs de lijn - 23.02 Met hel' morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VARA) Fragment man': Oriana Fallaci bezint goulis - 16.32 (NCRV) Studie dio met en voor ouderen - tualiteiten - 18.30 Humanistii bond - 19.00 Leesoefening! bijbel - 19.10 Liederen bij Del mium - 19.30 Joodse stemmeü derland - 20.03 Leger des Hay tier - 20.10 De wereld zings G) 21.00 Hulpverlenende rondom school - 21.30 E^1 hoofd bij het niei school - 22.10 RadlovolksunvK 22.40 Oorzaken en gevolgen t tieke en economische verwikj? - 23.00 Literama. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuws- boxh (NOS) De avondspits - 19.Ok Krachtvoer - 21.02 Demo Rocktempel: live pop. HILVERSUM 4 - 16.00 (AVRO) 400 jaar NedjV muziek - 17.00 Overname Hh 2 - 20.00 AVRO's Platen Pubfo Klassiek 1982. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.01 polis - 2.02 Nachtexpress - 6J daag donderdag - 9.00 waar Willem Wever woont? j Pretentieloze muziekjes van. Blom - 11.03 Het Hollands kv*f - 11.30 Twaalf-uurtje - 11.50 0 tips - 12.40 Middagpauzetl 13.06 Actualiteiten - 13.20 G| 16.02 Goudenregen Ensemble Kletsmajoor - 16.40 Van s land: vandaag Groningen - 11 zegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en 9.05 Gymnastiek voor de 9.15 De werkbank - 9.33 Joegoslavische vrouwen in vo-Kroatische taal - 10.03 11.03 Duimeland (voor kle 11.10 Praatpaal per adres 11.33 Kijk op kunst - 12.03 1 bespiegelingen - 12.16 Ov voorlichting - 12.36 Hadiojoi ng 12.50 Reglo-naal - 13.10 De Nieuwspoort - 14.00 (NOS) I kelder: oorlogsvoorbereiding !j_ desverwachting (3) - 14.33 Ra nprj suniversiteit - 15.03 (KRO) Thi 6 de synagoge - 15.20 Kruivar* 15.32 De wereld op dondfcolvt 15.35 Misdaadreconstructie terland - 17.00 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermout 9.03 Hugo van Gelderen - 11 V derpopparade en de Nederlarj top tien - 13.03 50 pop of e lop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - varieerd ochtendconcert - 12. rette - 13.05 Voor r linker oren - 14.30 (EO) Orgi ling - 15.00 Gespreksprogr it 16,00 Woord en lied - 16.40 f, gie naar de Heilige Schrift Overname Hilversum 2. verkl o me de t NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op H heid 1 elk heel uur, 24 uur per dag, versum 2 op elk half uur van tot 17.30 uur, voorts om 7.( 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 Op Hilversum 3 op elk I 7.00 tot 24.00 uur en Hllv lre af 1 7.00. 8.00 en 13.00 l - Ie DEI* het iten ngri ord< ke f ;taa 234 kzoe In 542! 'Jiwe. de

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2