i'C Den Haag te veel espect voor MYY n Ginny Strawson onderstreept Engelse suprematie in Boekelo Hockeyteam kan niet imponeren i Schaaktoernooi Tilburg eindigt met anti-climax PORTTRIBUIME Vechtjas Arnouts verovert kadertitel LODSE COURANT MAANDAG 18 OKTOBER 1982 PAGINA 15 ■r problemen Thurau ÏËfl'MUND Dietrich Thurau ligt in het seizoen opnieuw in de met de Zesdaagse-organisatoren. l-2-3-fal kwam het bij de wielerzes- 341.3» van Dortmund tot een uitbar- [Tijdens een bespreking had Otto l de organisator, de renners ge- 28. Tm, maar hij had ook kritiek in het 279. |een zonder namen te noemen. ■584,Ojü vatte de zaak zeer persoonlijk verliet vloekend en tierend de 1- R®tking. Aansluitend liet hij weten peer in actie te komen in Dort- 1.6801 Ook in West-Berlijn, vorige kende Thurau problemen met pdstrijdleiding. Daar werd het [kind van de Westduitse wieler- gebrek aan inzet verweten. 50,00. Medailleregen van judoka's LINZ De Nederlandse judo ploeg heeft tijdens de wedstrijden om de open Oostenrijkse kampi oenschappen in Leonding bij Linz in totaal tien medailles be haald. Maijolein van Unen had op de eerste dag van de twee daagse titelstrijd goud veroverd in zwaarste klasse bij de dames, (boven de 72 kilogram). Jola Bink (Molenschot) zorgde op de tweede dag voor zilver in de klasse tot 48 kg. Derde plaatsen waren er gisteren nog voor Lies- beth Beeks uit Maassluis (tot 56 kilogram), Erica van Weijen uit Molenschot (tot 52 kg) en Chita Gros uit Vlaardingen (tot 61 kg). Vlug en Lenig en De Gazellen ronde verder GELEEN Vlug en Lenig plaatste zich voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese handbalbeker voor landskampioenen. Het ver sloeg thuis met 21-12 Sporting Neerpelt uit België, dat eerder met 20-16 won. De Gazellen uit Doetinchem kwam in de volgende ronde van het toer nooi voor bekerwinnaars. Te gen Fola Esch werd in Lu xemburg met 25-18 gewonnen, hetgeen vorige week in de thuisontmoeting ook al was gebeurd. Conflict in handbalbond DEN HAAG Er is een ernstig conflict onstaan tussen de beleids groep van het Nederlands Handbal Verbond en de publiciteitsgroep van het binnenkort te houden Holland Toernooi. Vanavond wordt zelfs in zake het conflict beslissingen geno men, die wellicht zullen leiden tot het opstappen van de beeidsgroep. Afspraken tussen de publiciteits groep van het Holland Toernooi en de omroepen om rechtstreekse flit sen van de wedstrijden van Neder land uit te zenden maakten een wij ziging in het toernooi noodzakeijk. Daarvan wilde de organisatie niets weten, waardoor het conflict ont- Carla Beurskens wint in Petten PETTEN Carla Beurskens heeft gister middag de tiende en laatste Omloop van Petten gewonnen. De atlete van Festina, voor wie deze wedstrijd de laatste test voor de marathon van New York van ko mende zondag betekende, liep de 4300 meter in 14 minuten en 34 seconden. Elly van Hulst (Olympia '48) eindigde als twee de in 14,52. Bij de heren zegevierde Peter Rusman. De atleet van Unitas legde de 8600 meter af in 26 minuten en 25 seconden. De Belgi sche atleet Jules Grimont won zaterdag in Barendrecht een wedstrijd over tien En gelse mijl in 50 minuten en 9 seconden, bij de dames zegevierde Mieke Schellenberg (Spark) in 1 uur 08 minuten en 33 secon den. TRICHT Cor ber Hart moet zich brloop van MVV-FC Haag geheel anders in voorgesteld. Voor puel in Maastricht llde hij al te „teke- I voor een punt. De van FC Den Haag zijn zin met het ge- fepel van 1-1, gaf toe [reden te zijn over iertoonde spel. Ech- Jeen woord over het jpat FC Den Haag in fille, tochtige Stadion peusselt een punt j laten liggen. len hisschien wat vreemde nd \pie voor de weinigen, van zaterdavond bij waren, die (as toch immers MVV, vall»>ornamelijk aanviel en ver driemaal oog in oog rnet een treffer. Het was 1 bedrog, want MVV. (0-0Js FC Den Haag het af- seizoen afgedaald naar ste divisie, stelt kwalita- ,f, V4 veel niet meer voor. hip), il stelde Van der Hart, erbyije Limburgse formatie 3yw2ver een aanta* ervaren ift krachten beschikt, de jaren zo dynamische Johan Dijkstra oogde zaterdag als een twijfe laar. als hij maar enigszins on der druk kwam te staan, Adri van Staveren was nu als mid denvelder praktisch onzicht baar en hetzelfde gold voor Willy van Bommel. Aan het laatste was het optreden van de fanatiek werkende Gerard van der Mark debet. Bert van Marwijk stichtte alleen gevaar uit „dode momenten", hij bracht zo ook de Maastrichtse gelijkmaker op zijn naam. En voor rust toonden de spitsen Marcel Adam en de van Ips wich Town afkomstige Robin Turner zich soms lastige oppo nenten voor de Haagse verde diging. Minder Over het algemeen genomen was MVV (in potentie kwalita tief minder dan FC Den Haag. dat met shirtreclame, maar zonder de gewenste routinier (Advocaat) speelde. Met een beetje meer fanatisme had Bram Rontberg zijn directe te genstander Rob Delahaye van begin af aan weg kunnen spe len. Hans Linders, die door MVV's trainer Janusz Kowa- lik als invaller van Marcel Adam na rust aan de Delfte naar werd gekoppeld, was las tiger. Met een beetje meer op de aanval gericht en gegroe peerd voetbal had FC Den Haag veel meer profijt kunnen trekken van het knappe werk van Ron de Roode, de 17-jarige rechterspits, die competitiede buut maakte. Geheel onnodig legde het ac cent op de eigen verdediging, waardoor ook Karei Bouwens als vrijwel constant terugge trokken spelende spits niet de gebruikelijke dynamiek aan de dag kon leggen. Een voor deel had die teruggetrokken positie van de Haagse aanvoer der wel. Hij voorkwam vlak voor rust een Maastrichts doel punt. Marcel Adam had de bal van dichtbij ingekopt, doelman Dido Havenaar had het leer met een snelle beweging half kunnen stoppen. Op miracu leuze wijze bleef de bal steken in het zand op anderhalve me ter voor de Haagse doellijn. Adam, die ervan uit ging. dat het leer wel verder zou rollen, verzette geen stap meer. Bou wens had echter de tegen woordigheid van geest ijzig kalm weg te werken. Trou wens, in de beginfase had Eef Melgers op de doellijn als red dende Haagse engel gefun geerd bij een inzet van Adam. Egelstelling Problemen, die FC Den Haag aan zich zelf te wijten had, omdat het maar in de egelstel ling wilde blijven en in de aanvalsopbouw -of wat daar voor moest doorgaan- daar door geen aansluiting met de frontlinie kon realiseren. De voorsprong, die was ontstaan door een harde afstandsschui ver van de steeds meer flair tonende Ron de Roode, nadat Mark Wotte met een sliding balbezit had geforceerd, was in dit hele beeld een op zich zelf staand feit en het gevolg van het feit, dat de Limburgse ver dediging zo sterk niet was als haar reputatie van minst ge passeerde verdediging van het Nederlandse profvoetbal deed vermoeden. Ondanks de druk, die MVV mocht uitoefenen, koesterde FC Den Haag lange tijd de il lusie, dat het toch met een zege huiswaarts kon keren. Daaraan maakte Bert van Marwijk een einde door na een vrije trap van Willy van Bommel (veroorzaakt door een blokkerende beweging van Guido Pen) de bal steenhard achter Havenaar joeg. Het was voorlopig de laatste daad, die de schutter voor zijn club kon verrichten, want de gele kaart, die de over weinig inzicht be schikkende scheidsrechter Den Munnik hem na een actie jegens Rontberg voorhield, was zijn derde. Van Marwijk wacht dus een uitsluiting van enkele weken. Hoewel de ge lijkmaker de thuisclub en de aanhang hoor- en zichtbaar stimuleerde, was het toch FC Den Haag, dat de kansen kreeg (Van Delft, Wotte). Ac ties, waaruit bleek, dat FC Den Haag tijdens een wed strijd toch kan overschakelen van een verdedigende naar een aanvallende taktiek en MVV met veel te veel respect was bestreden. Vreemd Er speelt zich bij FC Den Haag een aantal zaken af, dat wat vreemd over komt. Zoals de gang van zaken rond de kee pers Van Antwerpen en Have naar. Zonder gefaald te heb ben is eerstgenoemde zijn plaats kwijt geraakt. De be trokkene zelf zegt daar op zich geen moeite mee te hebben. „Wel met het feit zoiets -vori ge week voor de wedstrijd te gen RCL althans- uit de krant te moeten vernemen". Trou wens, ook Havenaar kan put ten uit merkwaardige ervarin gen. In augustus was hem be loofd mee te doen tegen West Ham United. Zonder nadere tekst en uitleg stond Van Ant werpen onder de lat. Afgelo pen week is Karei Bouwens na onenigheid met trainer Cor van der Hart kwaad van de training gelopen. „Een misver standje", volgens de aanvoer der. „Heb ik bewust gedaan om Karei een beetje te prikke len", verklaart Van der Hart. Flauwe kul kan de conclusie slechts luiden, psychologie van de kouwe grond. FRANS LEERMAKERS Scoreverloop: 22. De Roode 0-1, 73. Van Marwijk 1-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 2.700 Gele kaarten: Roosen en Van Marwijk (bei den van MVV). MW: Baetsen; Delahaye. Dijkstra. Janssen. Roosen; Quaden, Van Mar wijk. Van Staveren; Van Bommel. Adam. Turner. FC Den Haag: Havenaar; Purvis. Pen. Melgers. Van der Mark; Wotte. Re- nooy. Van Delft; De Roode. Bouwens. Rontberg. V ah roept t [lander t toe r J J wftbl arn(ter wij g< ater?en' HAAG Ivan Lendl, ik Noah en John McEn- bben afgelopen week ten nistoernooien op hun geschreven. De meest ndë triomf kwam op van Noah, die in Bazel Vtlander in de eindstrijd rpat 6-2, 6-3 versloeg. Het e nneen eenzijdige partij, het Franse serve- en spel optimaal functio- en waardoor Wilander 'kende spelletje van lan- lelies nie kon uitvoeren, won later ook de finale lspel door met zijn land- glee|t Leconte te winnen van en Buhning: 6-2, 6-2. O Lendl won het WCT- oi in Napels door in de met 6-4, 6-2, 6-1 te zege- over zijn coach Wojtek Vilas en Clerc, beiden week in Amsterdam, teleurstellend. Zij al in de eerste ronde, Fibak. Lendl had in ve finale met 6-4, 6-4, 7- Kriek gewonnen. McEnroe tenslotte vero de Australische indoor- n Melbourne. McEnroe, de halve eindstrijd met 1 van Denton had ge- ?n, versloeg Gene Mayer der met 6-3, 3-6, 6-3 had kend met Jim Connors, slag van de finale was 6- 6-4 voor McEnroe, ins Lloyd en Andrea Jaeger ftol len zich voor de damesfi- Palm Harbour na een 3p resp. Léand en Herr. veed Stefan Svensson is -StI lar geworden van het e sateliettoernooi. in het Yse Kapelle. Hij versloeg finale de Brit Jeremy met 7-5, 5-7, 7-6 (7-4). zo*Èsoh heeft nu de leiding grat cir uit met 47 punten Chatman, winnaar van irste toernooi, met 36 Schapers, die in de finale met 6-2, 7-5 door son werd uitgeschakeld, ble rde met 26 punten. >aül finale dubbelspel verlo ken chapers en Wilborts met de Amerikanen is en Edwards, van Boeckel slaagde er n zich te plaatsen voor J[CT-toernooi in Amster- Hij verloor in het kwali- (V ïtoernooi met 7-6, 4-6, 6- De n de Amerikaan Eric die zich later een in het hoofdtoernooi men zag door slotwin- Roger-Vasselin uit Na BOEKELO Voor de achtste keer in de inmid dels twaalfjarige historie van het evenement heeft de internationale military van Boekelo een Engelse triomf opgeleverd. Euro pees jeugdkampioene Gin ny Strawson incasseerde als zesde amazone uit het Verenigd Koninkrijk de hoofdprijs in Boekelo, een succes waarvoor ze zater dag op kundige wijze de basis legde door met de achtjarige vosruin Spar row Hawk de cross, het meest selectieve onder deel van de military, als tweede te beëindigen. Tij dens de afsluitende springproef, waarvoor ze als laatste in de ring ver scheen, hield ze haar ze nuwen prima in bedwang en voorkwam daarmee dat het publiek een „Ne derlandse" zege beleefde. Voor de 19-jarige winnares Strawson blijken lief en leed in de sport erg dicht bij elkaar te liggen. Nadat zij eind sep tember in Fontainebleau jeugdkampioene van Europa werd, verloor zij vorige week haar paard Greek Herb, dat door een koliek werd getrof fen. Zondag in Boekelo scheen echter weer de zon voor de uit Lincolnshire afkomstige ama zone, die niet kon voorkomen dat de hoofdprijs in het lan- denklassement verrassend naar Zweden ging. Nederland kwam in die rangschiking niet voor omdat Hans Brugman na de steeple uit de strijd werd De uiteindelijke winnares Ginny Strawson met Sparrow Hawk in actie in de waterpartij, die zoveel deelnemers aan de military in Boekelo onoverkomelijke problemen bezorgde. genomen en Magda van Loo halverwewge de cross afhaak te. De in ons land geboren, maar voorlopig nog met een West duits paspoort uitgeruste Henk Kruger uit Helvoirt rukte op de slotdag met zijn negenjarige bruine ruin Octaaf op naar de tweede plaats, omdat de daar zetelende Zweed Göran Breis- ner (die zich zaterdag tijdens de cross de sterkste had ge toond) op de voorlaatste hin dernis van de springproef een fout maakte. Krüger (de 38-ja- rige ruiter heeft de Nederland se nationaliteit al enige tijd ge leden aangevraagd) kwam (nog) niet in aanmerking voor de nationale titel. Die ging nu naar Wout-Jan van der Schans uit Barneveld, die met Allegro vierde in de totale rangschikking werd, voor ti telverdediger Rob Brink en Martin Lips. De prestaties van zowel Krü ger, die eerder dit jaar triom feerde in Veghel en Oranje woud en als tweede eindigde in Dalfsen en Enschede als Van der Schans, die zes weken geleden bij het wereldkampi oenschap in Luhmühlen met Harrock Hill de strijd vroegtij dig moest staken, mochten uit stekend worden genoemd. Ze ker in een millitary waarin 28 van de 71 gestarte combinaties het eindklassement niet haal den. Nadat zes paarden na de steeple werden afgekeurd, be reikten veertien viervoeters het einde van de als aitijd zwa re cross niet. Vooral de Nor- mandië-bank en de fraaie wa terpartij bleken voor diverse deelnemers een te zware op dracht te zijn. De waterpartij leverde behalve dertien weige ringen liefst negen valpartijen op. Onder degenen die daar een nat pak haalden waren Magda van Loo, die meteen besloot de strijd te staken, ook al omdat zij bij de val haar contactlenzen en de zweep verloor en wereldkampioene Lucinda Green-Prior Palmer. HILDESHEIM BUCKEBURG Het Nederlandse hockeyteam heeft dit weekeinde verzuimd de psycho logische druk op Europees kampioen West-Duitsland te vergroten. In verband met de Europese titelstrijd van volgend jaar in Amstelveen had bondscoach Wim van Heymen graag gezien dat-de recente lijn van goede re sultaten tegen de voormalige „Angstgegner" West- -Duitsland in de dubbelinterlands te Hildesheim en Bueckeburg werd doorgetrokken. Het tegendeel was het geval: Oranje kon niet imponeren. Kon het eerste duel zaterdag op loodzwaar natuurgras nog met moeite met een gelijkspel worden afgesloten (2-2), het tweede treffen ging op het spekgladde kunstgras van Bueckeburg, met 3-1 verloren. Vooral de manier waarop de nederlaag tot stand kwam deed Van Heumen pijn. Door het volledig prijsgeven van het middenveld (Kruize en Jenniskens waren veel te aanvallend ingesteld) konden de Westduitsers na de overijgens fraaie ope ningstreffer van Den Hartog voor de rust drie keer toeslaan (tweemaal Dopp en Caninenberg). In de tweede helft, met Heijn voor Jenniskens, was Oranje op permachtig. Keer op keer verschenen de Nederlanders voor doelman Bassemir, maar deels door pech. deels door slecht rich ten en mede door het zwakke fluiten van de Belgische scheids rechter Mossay bleven doelpunten uit. Van Heumen werd er aan de kant bijna wanhopig onder. „Ik loop nu toch al heel wat jaren mee en kan me niet herinneren dat we tegen West-Duits land ooit zo'n langdurig offensief hebben gehad", zei hij. „Daar hadden minstens twee doelpunten uit voort moeten komen. Nu hebben we uit twee wedstrijden maar één puntje gehaald en dat is droevig". Roderik Bouwman, de altijd op doelpunten jagende spits, werd node gemist. De HGC-er was getuige bij het huwelijk van hoc- keyvriend Robbert van Maasakker en moest afzeggen, evenals bankzitter Siem Voermans, die zich niet vrij kon maken. Ronald Heijn werd in de eerste helft van de wedstrijd in Hildesheim als spits geprobeerd. Hij kreeg echter bij de geroutineerde voorstop per Trump geen enkele kans. In de tweede helft van Bückeburg was de Bloemendaler gevaarlijker, maar dat was meer een ge volg van het Nederlandse overwicht en minder eigen verdien ste. Ook bij West-Duitsland ontbraken belangrijke spelers. Blöcher, als hij op dreef is onstuitbaar, en Lange waren allebei gebles seerd. Verder speelden Montag en Bachmann dit weekeinde voor het laatst in de nationale ploeg. Van de nieuwelingen in de Westduitse ploeg maakte rechtsbuiten Reek de meeste indruk. Hij passeerde in Hildesheim doelman Claushuis (voor het eerst sinds het toernooi om de wereldbeker in Bombay weer opge steld) één keer, waardoor de stand op 2-1 voor West-Duitsland kwam. Van Grimbergen redde even later het gelijke spel. Corners Een ander probleem kwam in West-Duitsland aan het licht. Van de zestien strafcorners, die Nederland in totaal kreeg te nemen, leverde alleen de eerste een doelpunt op. Dat was al na vier mi nuten in Bückeburg, toen Ties Kruize na aangeven van Tim Steens en de stickstop van Jan-Carel Jenniskens doelman Frank kansloos liet. Daarna wilde het niet meer lukken. Kruize pro beerde het nog een paar maal met directe schoten op Frank, die steeds op het juiste moment ging liggen. En ook het doorschui ven naar medespelers beoogde niet het gewenste effect. Ook gisteren behoefden de Westduitsers de Nederlandse straf corners niet te vrezen. De onvermoeibare Diepeveen scoorde wel een keer, maar zag de treffer afgekeurd worden. Eenmaal probeerde Kruize, die evenals Tim Steens de trip naar Australië waar een tienlandentoernooi wordt afgewerkt wegens drukke werkomstandigheden moet missen, een push. die echter volledig mislukte. Ook de Westduitsers hebben de ideale formule voor de moderne variant van de strafcorner nog niet gevonden. Opstellingen Nederland: Claushuis: Van der Have; Steens. Van Asbeck, Die peveen; Jenniskens. Kruize. Den Hartog (Pierik); Van Grimbergen. Heijn (Kooijman), Van "t Hek. Nederland: Hermans; Van der Have. Steens. Van Asbeck. Pierik. Den Hartog. Diepenveen. Jenniskens (Heijn). Kruize; Van Grimbergen. Van 't Hek. UITGEEST De explo sies van Hans Vultink en Jos Bongers moesten het uiteindelijk afleggen te gen het stugge doorzetten van Jan Arnouts. Arnouts, de vechtjas aan de biljart tafel, werd gisteren ver rassend gehuldigd als Ne derlands kampioen in het anker kader 71/2, de eers te titelhouder die het spanningverhogende pou lesysteem naar voren bracht. Vultink, de absolute smaak maker van het toernooi in Uit geest, moest aan het einde van de finaleronde genoegen ne men met de tweede plaats met evenveel matchpunten (vier) als Arnouts. Vultink's moyen ne bleef in de finalegroep ech ter bijna zes punten onder dat van triomfator Arnouts. De 24-jarige Brabantse kadrist profiteerde van één zwak mo ment van Vultink. In de twee de ronde van de finalestrijd bleek deze, tegen Arnouts. niet op temperatuur en ging met de desastreuze cijfers 300-39 in vier beurten voor de enige keer tijdens dit toernooi on deruit. Het gemiddelde van de 44-voudig nationaal kampioen kelderde daardoor fors en was in de middaguren, ondanks een explosie van 229 carambo les in zijn winstpartij tegen de als derde geëindigde Bongers, niet meer naar triomfantelijke hoogten op te trekken. Open brief biljarters UITGEEST Deze week zal het overgrote deel van de biljart- top zijn grieven tegen het beleid van het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) kenbaar maken in een open brief. De door ereklassers De Jager. Velthuis en Vet aangevoerde groep vindt, dat zwart-op-wit afspraken door het bondsbestuur zijn geschonden. De spelers hebben bedenkingen tegen het eenzijdig opheffen van de paritaire commissie, een overlegorgaan van spelers en officials, en het zonder pardon in voeren van het gebruik van de Westduitse WEKE-ballen. TILBURG Vijf remises en een voor het eindklas sement onbelangrijke zege van Portisch op Larsen hebben de slotdag van het zesde internationale schaaktoernooi van Til burg tot een regelrechte anti-climax gemaakt. Aan het einde van de rit werd Anatoli Karpov voor de vierde keer tot winnaar uitgeroepen. De wereld kampioen bleef Jan Tim man een half punt voor. De ontknoping had zaterdag thriller-achtige vormen kun nen aannemen. Alsof de schaakgodinnen een hand in het spel hadden, troffen de bo venste vier elkaar op He laat ste dag. Sosonko-Timman en Andersson-Karpov leken borg te staan voor een aantrekkelij ke eindsessie. In de praktijk gebeurde er weinig tot niets. Andersson en Karpov (die met zijn winst een bedrag van 11.425 gulden verdiende) wachtten de gebeurtenissen op de tafel van Sosonko en Tim man af en kwamen één mi- resultaat: remise. Het totaalbeeld van het zesde toernooi zag er niet al te floris sant uit. Vooral omdat enkele grootmeesters ver onder hun niveau speelden. De Deen Larsen was onherkenbaar. Portisch, Hübner en Torre die zich allen voor het kandida tentoernooi hebben gekwalifi ceerd. bleven ook onder de vorwichfinnpn Timman speelde na zijn te leurstellende ervaringen eer der dit seizoen een behoed zaam toernooi. Met wit won hij drie keer. De overige acht partijen eindigden in remise, waardoor hij zijn duikeling op de wereldranglijst stop zette. Sosonko demonstreerde een soort vechtschaak dat een toernooi vaak een fascineren de wending kan peven Achter Karpov (vijf overwinningen) was hij met vier winstpartijen de aanvalslustigste speler. John van der Wiel kwam in de zevende ronde van het in ternationale schaaktoernooi in het Joegoslavische Novi Sad remise overeen met de Tsje- choslowaak Jan Smejkal. De Leidenaar bezet de gedeelde eerste plaats met vier punten. Dp nartti t.iccpn Sncnnkn funtl en Timman (zwart) had het volgende verloop: 1. d2-d4. e7-e6; 2 c2-c4. Pg8-f6; 3. g2-g3. c7-c5; 4 d4-d5, e6xd5; 5 c4xd5. b7-b5; 6 Lfl-g2. d7-d6;7 b2-b4. c5xb4. 8 a2-a3. b4xa3. 9. Pblxa3. Dd8-d7; 10 Ddl-b3, Pb8-a6. 11 Lg2-h3. Dd7-b7. 12. Db3xb5+ Db7xb5; 13 Pa3xb5. Pa6-b4; 14 Talxa7. Ta8xa7. 15 Pb5xa7. Lc8-d7. 16 Pd7-c6, P(6xd5. 17 Pc6-d4. Lf8-e7; 18. Lh3xd7+. Ke8xd7. 19 Pgl-ra. Le7-f6; 20 Lcl-d2. Th8-c8; 21

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15