Stapleton schiet Ieren naar winst Timman zit Karpov op de hielen Dameselftal verslaat Denemarken Vriesekoop gaat door 5PORT WEST-DUITSLAND WINNAAR OP WEMBLEY ^sportuitslagen LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 PAGINA 15 - LOEG FRED DE BRUYNE GERED lENT Na haast eindeloos onderhandelen heeft de Jgische ploegleider Fred de Bruyne een nieuwe spon- jr voor zijn wielerformatie gevonden. Het is de meubel- tapijtenfirma Jacky Aernoudt uit Oostrozebeke. Voor Nederlandse wielrenners Hennie Kuiper en Adri van er Poel betekent dit nieuws het einde van een lange pe- ode van onzekerheid over hun loopbaan. Tijdens de onde van Frankrijk besloot hun sponsor DAF ermee op houden. Vanaf dat moment praatte De Bruyne zonder icces met verschillende multinationale ondernemingen. e Bruyne's ploeg bestaat volgend jaar uit dertien ren- ers. Naast Kuiper en Van der Poel bleven de Belgen ené Martens, Dirk de Mol, Guy Nulens, Marcel Lau ws en Marc Dierickx van de huidige ploeg behouden, ieuw zijn Franky de Gendt en de neo-profs Wim van ynde, Rudy Rogiers, Nico Emonds en Eric van der Aer- en. De laatste vier waren dit jaar goed voor honderd irerwinningen bij de amateurs. Voor de dertiende plaats de ploeg is Hennie Stamsnijder kandidaat. Limburgse trainers vooraan op Duindigt WASSENAAR De Limburgse trainers zegevierden gistermiddag weer in de ren nen op Duindigt. Trainer Ives bracht in de eerste ren van de middag twee paarden aan de start. Dat waren Boxberger Aureole met Terry Cain en Boxberger River met Jim Aherne. Een overwinning van Box- berger Aureole met de kampioensjockey werd min of meer verwacht. Maar op de zachte baan pakte het anders uit. Boxber ger River won voor Dear Devil. Boxberger Aureole moest genoegen nemen met een derde plaats. In de tweede ren deed de torenhoge favo riet The Chief met zijn trainer-rijder, de Engelse Limburger Charly Guest, wel zijn plicht en zegevierde met groot vertoon van macht voor Asia's Prince en Speedy Bally. FISA verbiedt zeswielers PARIJS Er dreigt een nieuw conflict tussen de internationale autosportbond (FISA) en de vereniging van construc teurs (FOCA) in de formule 1-wereld. De FISA is van plan zeswielers van de Grand Prix-circuits te weren. Dit betekent dat het Williams-team, dat met Alan Jones en Keke Rosberg de laatste twee wereldtitels pakte, niet met de zeswieler een conven tionele motor de strijd tegen de domine rende turbo's van Renault en Ferrari kan aanbinden. De FISA wees ook een verzoek van de FOCA af voor invoering van de zoge naamde „skirts" aan de formule 1-wagens. Dit kan voor de FOCA aanleiding zijn de eerste Grote Prijs van het nieuwe seizoen, op 13 februari in Zuid-Afrika, te boycot- Uitstel SC Amersfoort UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft gistermiddag beslo ten de zaak over de faillietverkla ring van SC Amersfoort, uit de eerste divisie van het betaalde voetbal, drie weken aan te houden. Eerder op de dag wees president mr. V.J.A. van Dijk de eis van de voetbalclub om de beslagen van vier schuldeisers op te heffen af. De eerste-divisieclub DS '79 heeft de Engelsman Terry Lees (30) tot het eind van het seizoen gecontrac teerd Lees, die in Nederland eer der voor Sparta en Roda JC speel de, kwam na zijn terugkeer naar Engeland uit voor Birmingham City. Lees zal zondag in de uitwed strijd tegen Heracles ziin debuut voor de club uit Dordrecnt maken. Kees Bregman slaat clubgenoot op neus DUISBURG MSV Duisburg, uit- komend in de tweede Bundesliga, heeft gisteren Kees Bregman. de 34-jarige Nederlandse libero, voor lopig geschorst. Tijdens een oefen- partij sloeg Bregman zijn clubge noot Heinz Grossmann na een overtreding in het gezicht. De neus van Grossmann werd beschadigd. Trainer Siegfried Melzig stuurde Bregman onmiddellijk weg. Het be stuur van MSV Duisburg zal zich de komende dagen beraden over het gedrag van de Nederlander, die voor het begin van de competitie voor 85.000 gulden door Duisburg van Arminia Bielefeld werd over genomen. arakteristieken K landenteams EN HAAG De karakteris- ken van de gisteravond ge- eelde voorronden van de rijd om het Europees voet balkampioenschap voor lan- ■Bnteams zijn: ^SchotlandOost-Duitsland Wio (0-0). 53. Wark 1-0, 75. ^^Kirrock 2-0. Toeschouwer^: HH.ooo. vHnvjet-UnieFinland 2-0 10). 2. Baltatsja 1-0, 59. An- ■ejev 2-0. Scheidsrechter: aumann (Zwi). ^Toeschou- ers: 52.000. oorwegen-Joegoslavië 3-1 •0). 5. Lund 1-0. 68. Ökland 0. 74. Savic 2-1, 89. Hareide Scheidsrechter: Jargus •ol). Toeschouwers: 12.264. ostenrijkNoord-Ierland .0 (2-0). 3. Schachner 1-0, 39. rhachner 2-0. Scheidsrechter: oetenko (Sov). Toeschouwers: :rland-IJsland 2-0 (1-0). 35. tapleton 1-0, 73. Grealish 2-0. oeschouwers: 20.000. tanden: roep 1: België 1 1 0 0 2 3-0 Schotland 1 1 0 0 2 2-0, O-Duitsland 1 0 0 0 0 0-2 Zwitserland 1 0 0 0 0 0-3 iroep 2: Portugal 2 2 0 0 4 4-1 Sovjet-Unie 1 1 0 0 2 2-0 Polen 2 10 12 4-4 Finland 3 0 0 3 0 2-7 iroep 4: Wales 1 1 0 0 2 1-0 Noorwegen 2 10 12 3-2 Joegoslavië 10 0 10 1-3 Bulgarije 0 0 0 0 0 0-0 Iroep 6: Oostenrijk 2 2 0 0 4 7-0 N-Ierland 1 0 0 1 0 0-2 Albanië 1 0 0 1 0 0-5 W-Duitsland 0 0 0 0 0 0-0 Turkije 0 0 0 0 0 0-0 roep 7: Nederland 2 1 1 0 3 3-2 Ierland 2 10 12 3-2 Malta 1 1 0 0 2 2-1 |l IJsland 30 12 12-5 Spanje 0 0 0 0 0 0-0 'olgende wedstrijd: Span- IJsland op 27 oktober. IQ tecord 'jdens lonkbalfinaie VS IEW YORK Milwaukee rewers hebben de eerste van zeven wedstrijden van de 'orld Series, het jaarlijkse effen tussen de honkbalkam- ioenen van de American en lational league in de Verenig- e Staten, gewonnen. De Bre- rers versloegen St. Louis Car- inals op eigen terrein met -0. )e grote man bij de ploeg uit lilwaukee was Paul Molitor net vijf honkslagen. De derde lonkman zorgde daarmee 'oor een record in één wed- ijd. Milwaukee kwam tot ventien honkslagen, waar in alleen al vier in de negen en laatste slagbeurt. Mike laldwell, de linkshandige rerper van de Milwaukee rewers. behoefde slechts drie ionkslagen toe te staan. IPrewers 2-0-0-1-1-2-0-0-4=10 h. Louis 0-0-0-0-0-0-0-0-0= 0 DUBLIN Het Ierse na tionale voetbalelftal heeft gistermiddag in Dublin met 2-0 gewonnen van IJsland. Het was een wed strijd in groep 7 van de voorronden van het Euro pees kampioenschap, waarin Nederland de lei ding behield. Bij rust leid de Ierland al met 1-0. Er waren 20.000 toeschou wers. Frank Stapleton scoorde slechts twee keer in eenender tig wedstrijden voor Manches ter United. Toch kreeg hij weer de spitspositie in de Ierse nationale ploeg voor de wed strijd tegen IJsland. Hij be schaamde het vertrouwen van coach Eoin Hand niet. Tien minuten voor de rust, nadat Ierland meer dan een half uur vergeefs storm had gelopen, brak Stapleton de score open na een verre pass van Whelan. Dat doelpunt betekende een opluchting voor de Ieren, die bepaald niet in vorm waren. De IJslanders beperkten zich rustig tot verdedigën en zoch ten ook na Stapletons treffer de aanval nauwelijks. In de 73e minuut bepaalde Grealish de eindstand op 2-0. De aan voerder prikte een lange voor zet langs de uitblinkende IJs landse doelman Bjarnson. Overige EK-duels Na de uitschakeling van alle vijf clubs in de Europese be kertoernooien beleefde het Oostduitse voetbal een nieuwe teleurstelling. De eerste wed- Karl-Heinz Rummenigge (Wdl) schiet de bal langs doelman Peter Shilton van Enge land. strijd in de voorronden van het Europees kampioenschap (groep 1) werd in Glasgow te gen Schotland met 2-0 verlo ren. De doelpunten vielen na de rust en werden gemaakt door Wark (53e minuut) en Sturrock (75e). Er waren 35.000 toeschouwers in het Hampdenpark. In groep 2 van de EK-voor- ronden won de Sovjet-Unie in Moskou met 2-0 van Finland. Bij rust was het 1-0. De doel punten kwamen van Baltatjsa in de tweede en Andrejev in de 59e minuut. In groep 2 heeft Portugal met vier pun ten uit twee duels de leiding. Noorwegen heeft gisteravond in groep vier met 3-1 van Joe goslavië gewonnen. Ruim der tien maanden na hun onver wachte zege op Engeland (2-1), in de aanloop naar de eindron den van het wereldkampioen schap, zorgden de Noren thuis- spelend opnieuw voor een ver rassend resultaat. De 12.264 toeschouwers zagen WK-gan- ger Joegoslavië op een blame rende wijze verliezen. In de vijfde minuut al scoorde Lund. Na rust verhoogde Ökland de voorsprong, waarna Savic te- genscoorde. Een minuut voor tijd bracht Hareide de stand op 3-1. Het elftal van Oostenrijk heeft in eigen land zijn tweede voor rondewedstrijd in groep zes te gen Noord-Ierland met 2-0 ge wonnen. De bij Cesena in Ita lië voetballende Walter Schachner zorgde in de 3e en 39e minuut voor de Oosten rijkse treffers. 'Oostenrijk is, na zijn eerste overwinning te gen Albanië (5-0) nog ongesla gen in deze groep. Wembley West-Duitsland heeft gister avond in het Wembley-stadion te Londen een vriendschappe lijke voetbalinterland tegen Engeland verrassend met 2-1 gewonnen. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Eu ropees voetballer van het jaar Rummenigge scoorde voor West-Duitsland in de 73e en 82e minuut. Zes minuten voor tijd schoot Woodcock 1-2 langs Schumacher. Wembley was met 68.000 toeschouwers lang niet uitverkocht voor dit pres- tigeduel, dat van matig niveau was. De Britse bondscoach Robson stelde een experimenteel elftal samen voor het duel tegen de Westduitsers, die door het be danken van Fischer, Hrubesch en Breitner ook een paar om zettingen moesten doen. Enge land had gedurende vrijwel de gehele wedstrijd een overzicht, maar veel gevaar school er niet in de aanvallen. Schuma cher werd wel bedreigd uit vrije schoppen van de Engel sen. maar het normale spel was te ouderwets van opzet. Veel voorzetten van de flan ken naar de spits, waar Regis er weinig mee deed. Beide ploegen traden elkaar vanaf het begin grimmig tege moet. Na vijf minuten was er een keiharde botsing tussen Wilkins en Förster. De West duitser bleef krimpend van de pijn liggen en werd vervangen door Hieronymus. Aanvanke lijk bestond de vrees voor een beenbreuk van de Stuttgarter. Het bleek een flinke open wond van het scheenbeen te zijn. Na het incident werd er minder hard gespeeld. Na de rust werd Rummenigge de man van de wedstrijd. Bij counters toonde hij zijn gesle penheid met twee fraaie doel punten. Het tegendoelpunt van Woodcock uit een hoek schop kwam te laat. Olympisch Voor het Olympisch voetbal toernooi van 1984 in Los An geles hebben zich bij de we reld voetbalbond (FIFA) in Zürich 86 landen gemeld. De grootste belangstelling toont Afrika. Uit dit werelddeel schreven liefst 25 landen in. Europa volgt op de tweede plaats met 21 deelnemers (o.a Nederland). De verdeling van de inschrijvingen over de an dere delen van de wereld zijn: Azie (19), Noord- en Centraal Amerika en het Caraïbisch ge bied (12), Zuid-Amerika (7) en Oceanië (2). TILBURG Een tweede meesterstuk van Jan Tim man heeft de spanning in het zesde internationale schaaktoernooi in Tilburg volledig teruggebracht. De 30-jarige Amsterdamse grootmeester won gisteren in Tilburg in de negende ronde in superieure stijl van de Westduitser Htlb- ner, terwijl koploper Kar pov zich in allerlei boch ten moest wringen om re mise tegen de Amerikaan Browne te behalen. Door deze ontwikkeling gaat de wereldkampioen uit Mos kou met nog twee ronden te spelen aan kop met 6,5 punt, op de hielen gezeten door Timman die een half punt minder achter zijn naam heeft. Timman lijkt in Tilburg zij 3 brille hervonden te heb ben. Na zijn magere prestaties in de eerste helft van dit jaar, met uitzondering van het toer nooi in het Argentijnse Mar del Plata, en zijn relatieve fa len in het interzonale evene ment in Las Palmas is Neder lands sterkste schaker in de Brabantse stad buitengewoon op dreef. Tegen de drie jaar oudere Robert Hübner leverde hij een subtiel werkstukje af. In een Caro-Kann kwam Tim man op originele wijze voor de dag en hield hij de zwarte ver dediging van de Westduitse papyroloog vrijwel voortdu rend onder druk. Op de ne gentiende zet opende hij met f4 een offensief op de konings vleugel, waaraan Hübner ten slotte bezweek. Met een actie ve stukkenopstelling contro leerde Timman het centrum en wikkelde hij af naar een eindspel, waarin hij twee pion nen meer had Het was een echt Hollands dagje in Tilburg, want ook Genna Sosonko behaalde de volle winst. In een voor de leek wild-west" partij werd de Filippijn Torre volledig overdonderd door de agressie ve wijze waarop Sosonko zijn stukken hanteerde in het aan genomen Slavisch. Op de twaalfde zet blunderde de Azi aat door een krachtzet (Lg5 van Sosonko te pareren met Kc8. Met Pxg5 had Torre vol gens de theorie remise binnen bereik, maar hij verkoos het avontuur. Sosonko bouwde daarna in korte tijd, twintig zetten in veertig minuten (Torre verbruikte twee uur en kwam prompt in tijdnood), een winnende stelling op, die door Torre op de 29e zet werdx be vestigd. Hongerstaking Grootmeester Boris Goulko gaat in hongerstaking. De 35-jarige schaker wil op die manier protesteren tegen de weigering van de autoriteiten in de Sovjet-Unie hem een uit reisvisum te verstrekken. Goulko wil naar Israël emi greren. Drie jaar geleden be gon Goulko met het aanvra gen van visa voor hem en zijn vrouw, maar hij heeft nooit een antwoord gekregen. Goul ko hoopt voor 1 november via zijn hongerstaking toestem ming te krijgen om het land te verlaten. De Schaakolympiade, die van 30 oktober tot en met 17 no vember in Luzern wordt ge houden, trekt een record-aan tal deelnemende landen. Bij de heren hebben 95 teams inge schreven, bij de dames 55. De schaakbond van de Sovjet- -Unie heeft reeds aangekon digd dat wereldkampioen Kar pov naar Luzern zal worden afgevaardigd. Nederland, met Timman, Sosonko, Ree, Van der Wiel, Ligterink en Van der Sterren, moet trachten de klassering van Malta (gedeeld achtste) te verbeteren. Er wor den veertien ronden afge werkt. Eerherstel Thorpe na zeventigjaar LAUSANNE Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) heeft de Amerikaanse atleet van wereldklasse, Jim Thorpe, na 70 jaar eerherstel gegeven. De Indiaan Thorpe won bij de Olympische Spelen van 1912 in Stockholm de gou den medailles op de vijf- en tienkamp en eindigde bij het hoogspringen met een sprong van 1,87 meter als vijfde. Kori na de Spelen in de Zweedse hoofdstad verklaarde het IOC Thorpe tot prof omdat hij een jaar tevoren voor zijn optreden als honkballer (zeer geringe) vergoedingen had ontvangen. Thorpe moest zijn gouden me dailles inleveren bij het IOC, zijn naam werd uit de uitsla gen verwijderd en zijn Olym pische- en wereldrecords wer den geschrapt. De dochter van de in 1953 overleden Thorpe, die jaren lang strijd heeft ge voerd voor het eerherstel van haar vader, zal in januari van het komende jaar de gouden medailles in ontvangst nemen. Na de diskwalificatie van Jim Thorpe kreeg de Zweed Hugo Wieslander de gouden medail le. Hij weigerde die aanvanke lijk maar accepteerde later toch nadat hij zelf met diskwa lificatie was bedreigd. In 1952 gaf Wieslander, die in 1976 op 87-jarige leeftijd overleed, zijn gouden medaille aan het Zweedse Olympische Comité. Bridgers uitgeschakeld BIARRITZ Het wereldkam pioenschap bridge in Biarritz voortduurt, stijgen de kansen van de Amerikanen. Zij zijn gewend aan het spelen van dit soort mammoet toernooien. Met name Amerika 1 met on dermeer de ex-wereldkampi oenen Hamman-Wolff in de gelederen, maakt grote in druk. Het Nederlands viertal Rebattu, Tammes, Henk en Elly Schippers verloor in de halve finales van de Europese zone met 62-25 van Engeland. Drie van de vier halve-finalis- ten zijn inmiddels bekend Frankrijk won de Europese zone, Amerika 1 de Ameri kaanse zone; een ongeplaatst Spaans team de „rest van de wereldzone". De vierde fina list komt uit de herkansing, waarin alle verliezers spelen, die op enig moment zijn uitge schakeld. In die herkansing versloegen Kreijns, Vergoed, Mulder en Van der Brom een hele serie topteams op rij om in het zicht van de haven te stranden op het Amerikaanse team Jacoby. Ook Rebattu c.s. konden zich niet in de kopgroep handha ven. De Nederlandse dames tenslotte deden het uitstekend door in het sterke veld een ge middelde te scoren van ruim 55 procent Sportwereld DEN HAAG Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) heeft Opper-Volta tijde lijk als lid geschorst wegens inmenging van de regering in sportzaken. ACAPULCO "Bij de wereld kampioenschappen zeilen voor dames bij Acapulco zijn Kim Amons (Laser) en Anneke Bakker (470-klasse) derde ge worden. LONDEN Joe Bugner, de vroegere Britse en Europese kampioen in het zwaarge wicht. mag zijn bokscarrière in Engeland hervatten. Woens dagavond besliste de Britse boksbond instemmend op de licentie-aanvrage van de 32-ja- rige Bugner. De comeback van Bugner is gepland voor 26 ok tober tegen zijn Britse landge noot Steve Gee. PARIJS De Zuidafrikaan Johan Kriek (13e op ATP-hjst) heeft onlangs de Amerikaanse nationaliteit gekregen Nu hoeft hij o.a. niet in dienst. Kriek woont in Napels. tRONINGEN Het Neder- ndse damesvoetbalelftal ïeft in Groningen zijn twee- de wedstrijd om het Westeuro- i pese kampioenschap tegen De- nemarken met 2-1 gewonnen. Op slag van rust werkte Loes I Camper van NEC Nijkerk een achterstand van 0-1 weg en di- >ct na de hervatting maakte (aijoke de Bakker van Flevo met een even magnifieke als verrassende omhaal de win nende treffer voor de agressief spelende Oranje-dames, die na het eindsignaal van arbiter Egbert Mulder hun overwin ning met tal van omhelzingen vierden. In maart van het volgende jaar speelt Oranje in Limburg tegen West-Duitsland. Nederland-Denemarken 2-1 (1-1). 24. Mogensen 0-1, 34. Camper 1-1, 38. Den Bakker 2-1. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 1500. Nederland: Yvonne van der Laar; Loes Camper. Els Schoon, Els Wings. Staan Fortuin; Ria Vestjens, Wil dc Visser. Fien Timisela (Edith Rama kers); Jannie Timisela, Marjoke den Bakker (Anja van Rooyen), Ria de Denemarken: Gitte Hansen; Gitte Christensen, Glennie Nielsen, Linda Lund, Inger Pedersen; Charlotte Nielsen-Mann, Annette Mogensen. Annie Cham-Pedersen (Inge Hind- kjaer); Lone Smidt-Hansen, Suzanne Niemann, Jette Hansen. Stand EK dames: 1. België 1 1 0 0 2 3-2 2. Nederland 2 10 12 4-4 3. Denemarken 10 0 10 1-2 4. W-Duitsland 0 0 0 0 0 0-0. Doelvrouwe Yvonnen van der Laar ligt verslagen, maar Loes Camper kan de bal nog net veilig over het doel schoppen. DEN HAAG De Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) heeft Nora Bakker officieel voor een jaar aangesteld als coach van de Nederlandse damesselectie. Zij wordt de opvolgster van de ge schorste Gerard Bakker (geen familie). Na deze aanstelling van Nora Bakker verklaarde Europees kampioene Bettine Vriese koop dat zij haar internationale tafeltenniscarrière zal voortzet ten. Het contract wordt vanavond getekend in Leiden. Tegelijkertijd zal een gesprek plaatshebben tussen de nieuwe coach en Egbert Welsink, de voorzitter van de sportcommissie van de NTTB. Daarin zal onder meer worden gesproken over het uitkomen van Bettine Vriesekoop en Sandra de Kruiff voor Nederland in de Europese competitie. Vriesekoop liet gisteren al weten dat ze er in principe geen bezwaar tegen heeft. Dat bete kent dat de tweevoudig Europees kampioene vermoedelijk in het begin van volgend jaar weer voor Nederland in de eerste divisie van de Europese liga, waarin gisteren te Zwolle zo sma delijk rfiet 7-0 van Frankrijk werd verloren, zal spelen. Het Nederlandse tafeltennisteam had geen schijn van kans tegen de tweede garnituur van Frankrijk (topspeler Birocheau kwam alleen uit in het herendubbelspel). In de sfeerloze Zwolse Stilo- sporthal zagen amper 300 toeschouwers hoe het trio Henk van Spanje, Anne Vlieg en vierdekeus Mirjam Kloppenburg (16) zelfs geen enkele winstpartij konden boeken (0-7). ADVERTENTIE Kom gezellig mee jodelen op BEURS WINTERSPORT '82 HOUTRUST - DEN HAAG Dsgulijk» van 10*18 uur. Toernooi Tilburg Negende ronde: Browne (VsthKar- pov (Sov) 1/2-1/2; Sosonko (Ned)- Torre (Phil) 1-0; Larsen (Den)-Pe- trosjan (Sov) afgebroken; Timman (NedhHübner (Wdl) 1-0; Smislov (Sov)-Andersson (Zwe) 1/2-1/2; Nunn (Gbr)-Portisch (Hon) 1/2-1/2. Stand: Karpov 6,5 punten; 2. Timman 6; 3. Andersson 5,5; 4. Smislov, Soson ko 5; 6 Browne 4,5; 7. Petrosjan 4 1 afg; 8. Nunn, Portisch 4; 10. Hübner 3,5; 11. Torre 3; 12. Larsen 2 1 afg. Tafeltennis Nederland-Frankrijk fr-7: Henk van Spanie-Chnstian Martin 20-22, 21-17. 10-21; Anne Vlieg-Pa- tnek Renverse 21-17, 16-21. 12-21; Mirjam Kloppenburg-Nadina Da- viaud 13-21. 10-21, Van Spanje/Vlieg- -Martin/Patrick Birocheau 13-21, 16-21; Kloppenburg/Vlieg-Thiriet- Martin 18-21. 17-21. Basketbal Eredivisie heren: Haaksbergen-Rot terdam Zuid 99-81; Weert-Landlust 90-76; Donar-Den Bosch 63-71 Da mes: R'dam-Zuid-BOB 79-53; Jum- pers-Landlust 50-66; Amstelveen-The Stars 83-49. Zaalhandbal Eredivisie heren: Sittardia-V en L 11-11. Paard esport Koersen Duindigt EERSTE KOERS. 1600 m: 1 Weandy F (A.J. Mollema) 1.22,4; 2. Wacky Woman; 3. Wilhelmina Mac. Toto: winnend f. 2.60; plaats f. 1.50 f. 6,50 f. 1,30; koppel f 204,80; trio f. 363.80. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Vites- sie (D. Suykerbuyk) 1.26,3: 2. Vinita: 3. Voley. Toto: winnend f. 6,40; plaats f. 1,70 f 4,50 I 9,60; koppel f 38,70; trio f. 2835.00. Niet gestart nr 5 Vor stin Bo&zorg en nr 8 Vico Uithuizen DERDE KOERS. 2600 m l Unster (J.S. van Leeuwen) 1.23.3; 2 Useful) Rose; 3. Un Phantom Toto: winnend start nr 10 Ucatan. VIERDE KOERS. 1800 m 1 Boxber ger River (J. Aherne) 2.05.9; 2. Dear Devil; 3. Boxberger Aureole Toto winnend f. 20,30; plaats f. 6,90 f 1,70 f. 1,70; koppel f 20,50; trio f 203.10 Niet gestart nr 8 Jobsalla en nr 9 Ka- trien Aragon. VIJFDE KOERS. 2040 m: 1. Umbuk du Bois (H.W. Schoonhoven) 1.23.1; 2. Ufried Norg, 3. Vinei Fortuna. Toto winnend f 4,30: plaats f 1,60 f. 1.30 f 2,30, koppel f 6.60; trio f. 162.90 Niet gestart nr 11 Ursus Express ZESDE KOERS. 1609 meter 1 Tem po Olivier (S. van Dooveweerd) 1.19.6. 2. Silver Lady 3. T^uus van Alphen. TOTO: winnnench f. 2,40 plaats f 1,30. f 1,90. f. 2,30, koppel f 18.30, trio f 199.70 Niet gestart: Vera van Cornjum (nr. 2) en Sofia (nr. 15) ZEVENDE KOERS. 2100 meter 1 The Chief (C. Guest) 2.27.3 2 Asia's Prince 3 Speedv Ballv TOTO win nend f. 2,00, plaats f 1,60, f 1.60. f 20.20, koppel f. 4.60. trio f 182.30 Niet gestart: Odette Rakt (nr 12) ACHTSTE KOERS. 2040 meter I Telsa Fortuna (Mw J Dragt) 1.22.1 2. Solid Speed. 3. Silent Speed TOTO: f 2,00, plaats f. 1.10. f 2.50, f. 1,30. koppel f 21,50, trio f. 58.40 NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1 Tonco Tefka (G.G.M. Gommans) 1.27.7. 2. Shirley Mac 3 Pluno W TOTO: winnend f. 4,20, plaats f 1,50, f 2,30, f 3,00, koppel f 19.70. trio f 405,00 TIENDE KOERS. 2040 meter 1 Tnj- dy Hollandia (A.JC Harmsen) 1.22.1 2. Sir Dunnigan. 3. Roxalana N TOTO: winnend f. 4,70, plaats f. 2.20. f 1,30, koppel f. 5.00, trio f. 107.10 ELFDE KOERS. 2040 meter 1 Orly Norton (TH. Kooyman) 1.20.4 2. Sonja Morgan 3 Rio del Sol TOTO winnend f. 4,40, plaats f. 1,30. f. 1,20. f. 1.30. koppel f. 10.50, trio f. 144.00 TOTALISATOR-OMZET f 320 656.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15