r 3mwonenden wensen geen uitbreiding van Puyckendam i»v assenaar zoekt plossing voor uisvesting an jongeren ,De Bonk" is an vervanging toe Groen licht voor nieuwbouw van Noordwijkse bibliotheek „Rond Hoofdstraat is te rigoreus gekapt" Bezwaren tegen Warmonds woonwagenkamp verworpen GIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 OKTOBER 1982 PAGINA 7 ie lende winst bo Valkenburg KENBURG De Rabo-bank in kenburg heeft het afgelopen jaar zienlijk minder winstgemaakt dan 10. De winst liep met ruim 68.000 tot 48.787 gulden. Positief was de ame van het aantal ingelegde rgelden. bleek gisteravond tijdens de 68-e adering van de coöperatieve bank. ens de bijeenkomst werd J. van der als voorzitter van het bestuur her- n. J. van den Berg werd gekozen Raad van Toezicht. De heer H. hom ontving het zilveren Rabo-in- vanwege het 25-jarig bestuurslid- atschap. Expositie over Katwijks raadhuis KATWIJK Het gemeentehuis verschaft mo menteel onderdak aan een expositie die de ge schiedenis van het inmiddels vijftig jaar oude ge bouw nog eens uit de doeken doet. Van de prijs vraag die destijds onder de architecten werd uit geschreven zijn een aantal ontwerpen tentoonge steld die het niet hebben gehaald en natuurlijk is er ook het winnende ontwerp van Hooijkaas en Lockhorst, die de verschillende fasen van de bouw belichten. Ook de opening, die destijds werd verricht door prinses Juliana, is uitgebreid in beeld is gebracht. De expositie werd gistermiddag bezichtigd door de leden van de commissie voor woningbouw, economische zaken en ontmoeting die zich er nog eens over verbaasden hoe het mo gelijk is geweest om het pronkstuk voor een be drag van nog geen 145.000 gulden te realiseren. Plantsoen wordt hersteld NOORDWIJK Het plantsoen aan de Dr. Hadriaan van Neslaan wordt hersteld. Voor een bedrag van 23 mil le wordt dit karwei uitgevoerd en een heesterbeplanting aan gebracht. Het idee om aan de laan parkeer havens aan te leggen werd gisteravond tij dens een vergadering van de raadscommissie openbare werken defi nitief afgewezen. Kerkeveiling: ruim 26 mille KATWIJK In het parochiehuis werd gisteravond tijdens een veiling precies 26.334 gulden bijeengebracht voor het Torenfonds van de Rooms Katholieke Johannus de Doperkerk. Het resultaat is iets minder dan vorig jaar, maar het zeer tevreden organi serend comité wijt dit aan de voort schrijdende recessie. Een zaal vol kooplustig publiek betaalde ook nu weer fikse prijzen voor een reeks van bijna 500 artikelen, die onder auspici ën van een notaris aan de man wer den gebracht. Verreweg het meeste geld werd betaald voor de seizoen- huur van een strandcabine, waarvoor maar liefst 325 gulden moest worden neergeteld. Met de opbrengst van deze veiling is het kapitaal van het orgelfonds geste gen tot boven de honderdduizend gulden. Er is meer dan twee ton no dig om de gebreken aan de klokketo- ren van de kerk te herstellen en dit bedrag hoopt men eind 1983 te berei ken. Binnenkort maakt het orgel fonds bekend welke vervolgakties er zullen worden ondernomen. )ORD WIJKERHOUT Een groot aantal bewo- ■s uit de wijken Victor n 4 onderstreepten gis- avond nog eens hun twaren tegen de voor- ïomen uitbreiding van bejaardencentrum yckendam. Zij kregen overstaan van de com- ssie Ruimtelijke Orde- ïg de kans hun reeds [ediende bezwaarschrif- toe te lichten, gemeente wil de Stich- Bejaardenhuisvesting rdwijkerhout steunen in JËrdw de uitbreiding van het be staande complex aan de Pila- renlaan. Wethouder Heems kerk motiveerde deze steun door te wijzen op de grote vraag naar bejaardenwonin gen met name bij Puycken dam. „Om allerlei redenen blijft men ondanks het bou wen van bejaardenwoningen in Zeeburg vragen naar wo ningen bij Puyckendam", al dus Heemskerk. Verder vindt hij dat de uitbreiding weinig inbreuk maakt op de bestaande groenvoorziening. Volgens het bestaande be stemmingsplan mag Puyc kendam nog 200 m2 uitbrei den, maar de plannen voor zien in een uitbreiding van ongeveer 1000 m2. Dit houdt in dat het veld gelegen op de hoek van de Parnassialaan- /Pilarenlaan geheel volge bouwd gaat worden. In de raadsvergadering van sep tember heeft de raad een voorbereid ingsbeslu it geno men, waardoor de bouwaan- vrage van de Stichting Be jaardenhuisvesting verder behandeld kan worden. De bewoners zijn het echter niet eens met de handelswijze van de gemeente. De bezwaren richten zich al lereerst op de politiek-sociale kant van de bejaardenhuis- vesting. Men vraagt zich af in hoeverre er behoefte is aan de uitbreiding. Men denkt dat er teveel op de korte termijn wordt gepland en te weinig wordt gekeken naar de toekomst. „Men komt er toch langzamerhand van terug de bejaarden in bejaardenhokken te stop pen", aldus één van de be zwaarden. Er werd veron dersteld dat de aanwezigheid van een wachtlijst voor Puyckendam het gevolg was van het ontbreken van alter natieven. Men pleitte voor meer woningen voor een- of tweepersoonshuishoudens, die geïntegreerd moeten worden in de wijken. Ook werd gewezen op de planologische en stedebouw- kundige aspecten. Men vindt dat het kleinschalige, dorpse karakter van Noordwijker- hout door de massale bouw van Puyckendam wordt aan getast. „Het silhouet van Noordwijkerhout zal levens lang verminkt worden", stel de de woordvoerder van een groep bezwaarden. Het ver loren gaan van een stuk speelgelegenheid voor de kinderen werd zowel door de kinderen als hun ouders als een ander argument aange voerd. De kinderen ontrol den een spandoek met de tekst „Waar moeten wij spe len?". Na de inspraakronde boog de commissie zich in een beslo ten gedeelte over de zaak. Haar taak is het een advies voor het college op te stellen. Volgens wethouder Heems kerk wordt dit advies van de commissies of het nu nega tief of positief uitvalt, meest al opgevolgd door het colle- ASSENAAR De ge- ente Wassenaar wil t de Stichting Jonge- ïhuisvesting Wassenaar rleg plegen over de lur van leegstaande een- :inswoningen voor de lisvesting van jongeren. gemeente schrijft dit de aanbiedingsbrief bij begroting voor 1983, vandaag werd gepre- iteerd. Uit die begro- blijkt dat de gemeen ten beroep heeft hoe- doen op de reserve- den, die voor bijzonde- gevallen achterwege )rden gehouden. wachttijd voor jongeren om ar woonruimte in aanmer- ig te komen is Wassenaar middels opgelopen- tot zes r. De gemeente zegt de jon- *en extra aandacht te willen ren, maar deze groep bij de isvesting steeds te moeten vegen tegen gezinnen, al- nstaanden en bejaarden. In aal staan er 1627 personen or een woning ingeschre- .n, waarvan 581 behoren tot t wordt omschreven als nge woningzoekende al- instaanden". gemeente verwacht enig laas van de in 1983 te be- ïnen of te voltooien bouw- tgramma's. Dat zijn 91 een-, - en driekamerwoningen de Wiegman weg, 41 wo lgen in het centrum, 51 wo lgen in Kerkehout en 28 ningen bij Nieuw-Rijks- rp-Berkheistraat. halve de problemen met de isvesting vormt een ander belangrijk hoofdstuk in de be groting het aantal „niet-actie- ven" in Wassenaar. Een kleine duizend mensen in deze ge meente zijn door werkloosheid of medische oorzaken „inac tief". B en W van Wassenaar spelen nu met de gedachte een activiteitenprogramma op te stellen in de recreatieve en educatieve sfeer. Een onderko men voor die activiteiten wordt door de gemeente be schikbaar gesteld. Overigens wil Wassenaar het misbruik van sociale voorzie ningen aanpakken. Bekeken wordt nog hoe het best regel matig controle kan worden uitgeoefend. De opstellers van de aanbie dingsbrief spreken hun zorg uit over.de nieuwe financiële verhoudingenwet, waarin zo als bekend kleine gemeenten minder geld van het Rijk krij gen dan grote gemeenten. Voor Wassenaar zouden die inkomsten 18 procent lager liggen, een bedrag van ruim vier miljoen gulden. Momen teel wordt al enigszins bezui nigd door de gemeente, onder meer op het onderhoud van het raadhuis (30.000 gulden), onderhoud van wegen en stra ten (12.500 gulden), het politie bureau (7000 gulden) en de brandweerkazerne (5000 gul den). Zoals bekend wordt een deel van de verhoogde kosten en verminderde inkomsten ge compenseerd door de verho ging van leges en reinigings rechten, wat een bedrag van 172.837 gulden oplevert. De onroerend-goedbelasting be hoeft evenwel niet te worden verhoogd, zo schrijven burge meester en wethouders in de aanbiedingsbrief bij de begro ting van 1983. ATWIJK Het socië- itsgebouw van „De onk" verkeert in bijzon- t slechte staat. De oude hooi in de Suurmond- faat is eigenlijk aan ver- inging toe. De beslissing n het onderkomen voor ngere tijd in gebruik te tuden zal veel geld voor iderhoud kosten. Gister- I iddag werd de commis- voor economische za- n voor dit doel een be- ag gevraagd van ruim ).000 gulden. et name de buitenzijde van het sociëteitsgebouw vraagt een aanzienlijke opknapbeurt. Delen van kozijnen, ramen en andere houten onderdelen vertonen ernstige verrottings verschijnselen terwijl ook de dakbedekking aan renovatie toe is. Een oplossing voor deze problemen vraagt een bedrag van 48.000 gulden, dat nog eens dient te worden aange vuld met een schilderbeurt van 10.000 gulden. Al met al een totaalbedrag waarmee de commissieleden slechts schoorvoetend accoord gingen. De heer C. L. van Res teren (CDA) sprak zelfs over „weggegooid geld" en hij noemde de herstelwerkzaam heden niet meer dan „een op- ïapbeurt". Ook de overige raadsleden vroegen zich af of de investering nog wel moet worden gedaan, zeker gezien in het licht dat binnen afzien bare tijd een kwalitatief veel beter onderkomen aan de Langeveldstraat beschikbaar komt. De kleuterschool „De eerste stap" die hier momen teel gevestigd is zal in de toe komst geïntegreerd worden in de Alexanderschool. Tot het zover is zou „De Donk" even tueel een tijdelijk onderkomen kunnen worden geboden in „Tripodia". Wethouder W. van der Plas zegde toe op korte termijn een gesprek met het bestuur van „De Donk" te zullen voeren over de toekomstplannen van de sociëteit. Hij kreeg in ieder geval van de commissieleden het standpunt mee dat een op knapbeurt van het huidige on derkomen slechts geaccepteerd zal worden als „De Donk" van plan is om nog minstens vijf i'aar aan de Suurmondstraat te >lijven zitten. NOORDWIJK De commissie voor openbare werken heeft gisteravond zonder veel commentaar het groene licht gegeven voor de bouw van een nieuwe openbare bibliotheek. In de nieuwbouw krijgt de bibliotheek een oppervlakte van 1200 m2. De bouw mag niet duurder zijn dan twee miljoen gulden. Voor de gemeente komt een en ander neer op een jaarlijkse last van circa 243.000,-. Uiteraard kreeg de raadscommissie slechts het bouwkundig aspect te beoordelen. Een maquette van de nieuwbouw domineerde op de tafel. Daaraan werden slechts weinig woorden gewijd. Alkemade (CDA) signaleerde, dat de discussie in de commissie eigenlijk een verlengstuk was van een eerder door de gemeenteraad genomen besluit. In het bouwplan is niets veranderd. Veel meer centraal stonden de cijfers. De kosten van de bibliotheek gaan fors op het gemeentelijk budget drukken. Zonder een verhoging van de onroerendgoed-belasting krijgt men de zaak niet rond. Daarover zullen in de financiële commissie, die vanavond bijeenkomt, waarschijnlijk nog harde noten gekraakt worden, temeer omdat men van het rijk weinig of niets heeft te verwachten. Hogervorst (VVD) informeerde of men nu ook wat gaat doen aan de tarieven voor het uitlenen van boeken. De jeugdtarieven gaan in geen geval omhoog. Wat de volwassenen betreft, advi seert de minister wel tot een verhoging, deelde Wethouder Ad miraal mede. Omtrent de bestemming van het oude gebouw aan de Weteringkade kon hij nog geen mededelingen doen. VVD- RAADSLID CIGGAAR: SASSENHEIM Het VVD-raadslid G.C. Cig- gaar heeft B en W gister avond gevraagd voorzich tig te zijn met het wegha len van bomen en ander groen bij de uitvoering van reconstructieplannen. Aanleiding voor zijn op merking zijn de werk zaamheden in het gebied rond de Hoofdstraat. Volgens de heer Ciggaar heb ben veel straten, zoals de Teij- lingerlaan, hun karakter ver loren door het uitgevoerde werk ten behoeve van par keergelegenheid rondom de Hoofdstraat, die straks een winkelerf moet worden. „Het geeft soms een kaal aanzicht. Het karakter van de straat wordt gewijzigd. Hier en daar is te rigoureus gehakt", stelde het raadslid. Hij hield een plei dooi om het aanwezige groen in straten meer in tact te hou den. „De Hoofdstraat mag niet ten koste gaan van andere straten", aldus de heer Cig gaar. Volgens wethouder P. Wester beek laten veel bewoners juist een ander geluid horen. „We kelijks bereiken ons vele tele foontjes met de vraag of som mige bomen niet kunnen ver dwijnen. Die mensen hebben er last van doordat het donker wordt en ze geen zon meer in de woning krijgen". Hij zegde echter toe dat het gemeentebe stuur bij de uitvoering van re constructieplannen het groen extra in het oog zal houden,. Overigens hebben B en W nog steeds niets gehoord op de sub sidie-aanvraag voor recon structie van de Hoofdstraat. Voor het ombouwen tot win kelerf heeft de gemeente een miljoen gulden op de meerja-. renbegroting uitgetrokken. Nadat de aanvraag was inge diend bleek echter de rijksbij drageregeling voor dit soort werken te zijn opgeheven om dat het geld op was. Verwacht wordt dat men op overheidsni veau nu druk studeert op mo gelijkheden om de subsi dieaanvraag toch te honore ren. Ben W wachten nu maar af. Er is geen afwijzing ont vangen en een telefoontje met een vraag naar de stand van zaken zou ertoe leiden dat Sas- senheim helemaal geen subsi die krijgt. Raadslid C.G. Ciggaar. WARMOND De vier be zwaarschriften die waren in gediend tegen het ontwerpbe- stemmingsplan „woonwagen kamp" werden gisteravond ongegrond of niet ontvanke lijk verklaard in de commissie ruimtelijke ordening. Hoewel enkele bezwaren formeel on- ADVERTENTIE Poggenpohl-badkamers zijn centimeter-nauwkeurig van wand tot wand in te bouwen en samen met de doordachte hoekoplossingen ontstaat er op deze manier nooit ruimteverlies. De indeling van de kasten is speciaal ontwikkeld voor badkamers en de wastafels zijn naad loos in het blad ingebouwd. b.v. Gcbr. RolfTs Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Bad 2000, CH60 bloesem wit gegrond verklaard dienden te worden, kon men de indieners toch terwille zijn een een be vredigende oplossing bieden. De Stichting Bootjeshaven vond dat de terreinen geschei den dienden te worden met een hek. Hoewel dat volgens het bestemmingsplan niet kan worden afgedwongen, ver klaarde burgemeester Hen- drickx dat er wellicht een af scheiding geplaatst kan wor den niet hoger dan 1.80 m. De andere bezwaarden maakten zich voornamelijk ernstige zorgen over ongewenste akti- viteiten op het woonwagenter rein zoals autohandel, auto sloop e.d. Mevr. Saris (VVD) vroeg dan ook om uiterste waakzaamheid te betrachten op dat punt en de regels daar omtrent strikt toe te passen. Ook de Stichting „Het Zuid- Hollands Landschap" toonde zich bezorgd. Hoewel het be zwaarschrift te laat binnen kwam werd er toch over de inhoud gesproken en daaruit bleek dat de Stichting vreedse voor bodem- en oppervlakte- watervervuiling als gevolg van autosloopaktiviteiten. Burgemeester Hendrickx leg de uit dat het bestemmings plan geen ruimte biedt voor een autosloperij en dat daar ui teraard scherp op gelet zal worden en overigens is niet ie dere woonwagenbewoner au tosloper van beroep, volgens mevr. Hendrickx.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7