Ook op tv zingen The Weavers gewoon voor het volk Pla ten tien daagse m e allerhande sterren RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT NOS vraagt dringend om meer zendtijd HILVERSUM Uitbreiding van de tv-zendtijd is nodig om een antwoord te geven op het onevenredig grote aanbod van televisie uit het buitenland. Dat zegt de NOS met het oog op het op te stellen regeringsbeleid ten aanzien van de omroep in de jaren 1982-1986 in een notitie aan de kabinetsinformateur. De NOS constateert in de nota het ont staan van een internationale markt van televisieprogramma's, via o.m. sateliet en kabel. Volgens de NOS zal die markt steeds meer de Nederlandse markt verdringen, met name wat be treft de amusementsprodukties. De Ne derlandse culturele identiteit, de pluri formiteit van het omroepbestel en de werkgelegenheid lopen daarmee ge vaar, aldus de NOS. Om daarop een antwoord te geven propageert de NOS naast uitbreiding van de televisiezend tijd ook vergroting van het aandeel van eigen Nederlandse produkties, uitbrei ding van het bestaande streekradionet- werk en een samenhangend regime voor kabel en omroepzenders. Nieuwe vormen van transmissie zoals kabel en satelliet moeten tot ontwikkeling wor den gebracht. Wat betreft de uitbrei ding van het streekradionetwerk is vol gens de NOS naast de landelijke ver zorging tenminste een kleinschalige landelijk dekkende publieke omroep- voorziening nodig. De NOS denkt daar bij aan uitbreiding van het huidige aan tal streekradio's. Om deze nieuwe me dia-ontwikkeling te kunnen betalen is verhoging van de omroepbijdrage of een verhoging van STER-inkomsten onontkoombaar. In Nashville (Tenn.) zijn gisteren weer de wedstrijden gehouden om de beste country- zanger(es). Een heel gebeuren elk jaar weer. De prijs voor de beste mannelijke zanger ging naar Ricky Skaggs, die hier trots op zijn onderscheiding staat te zijn. Hij wordt bovendien beschouwd als de beste aankomende zanger van de folksong. Waddencursus op NOT-tv HILVERSUM NOT en NOS starten op woensdag 27 oktober met de nieuwe vierdelige tv-serie „Het Nederlandse Waddengebied" voor mavo, havo en vwo. Met behulp van dergelijke educa tieve tv-programma's en bijbehorende studieboeken kunnen leerlingen zich voorbereiden op het komende centraal schriftelijk eindexamen. De grote unie ke verscheidenheid aan landschapsvor- men, de verstoring van het milieu, de opbouwende en afbrekende werking van water en wind zijn enkele zaken die uitvoerig in de tv-serie naar voren komen. In de laatste aflevering staat het overheidsbeleid van het Waddenge bied centraal. Met name het conflict tussen over heidsbeleid en overheidshandelen wordt nader belicht. Op het Amerikaanse plat teland zingen ze nog vol op folk en daarom werd gekozen voor een pick nick, toen de volkszang- groep „The Weavers" op de tv moest. Daarmee schoot een Amerikaanse tv-ploeg in de roos, want binnen de kortste keren liep de omgeving uit om zich te mengen in de zang. Net zo gemakkelijk bezin gen zij het geloof in een „Allelujah", al is het niet van Handel, als de liefde in „Good night, Ireen, I see you in my dream". Dit pakte goed uit bij de VPRO, want die wil op de woensdagavond ook graag wat meer levendigheid naast de gedegen documentaires, waar voor deze omroep van oudsher bekend staat. Daarom van avond op Ned. II om 21.03 uur folk in een luchtige omlijsting. Onder de titel „Was dat geen mooie tijd" mogen de zangeres Ronnie Gilbert en de zingende snarentrekkers Pete Seeger, Lee Hayes en Fred Hellerman- het verhaal van hun groep vertellen, doorregen met de zang en de muziek die ook nu nog tot meezingen noden. Dit levert direct in de eerste beelden al kleurrijke taferelen op. Zij zingen en hebben altijd gezongen zoals zij gebekt zijn. In het begin hoefde het alle maal niet zo mooi te zijn, als het maar gemeend klinkt. Je moet er achter staan. Nergens valt „oneerlijkheid" zo sterk op als juist in de muziek en de zang. Uit volle borst en uit de vol heid van haar hele gestalte werpt ma Ronnie zich op de zang. Zij behoort tot dat slag mensen, dat ook zonder aan leiding spontaan aan het zin gen slaat en daarna verbaasd staat over eigen uitingsdrift. Zij prijzen melodisch de regen, nodig voor de groei van het gewas, en zien uit naar de „sunshine" van morgen, want dan moet er in de openlucht gezongen worden op het tuin feest. „When the saints go marchin' in, I will be in their number", want als de heiligen de hemel binnentrekken wil len zij er bij zijn. Zo zongen zij van huis uit en van jongs af, eenvoudig omdat zij het niet laten kunnen. Zij voelen zich geen door programma's gere glementeerde zaalzangers, maar kwamen tenslotte toch in clubs terecht. Vandaar be gon hun roem door het hele land te reiken om tenslotte te eindigen in de Carnegie Hall, een van de grootste newyorkse kunsttempels. Zij stonden daar met liedjes, die je honderden keren gehoord hebt, maar toch telkens nieuwe verrassingen tonen. Het volk stond in de rij voor kaartjes. Teleurgestelden gingen rond met spandoeken: „Ik heb maar één kaartje no dig". Het hele repertoire ging daar over de gitaar en de uke- lele: „If I had a hammer", dan zou ik de wereld verbeteren, gevolgd door Trini Lopez: „Als ik een bel had, dan zou ik die laten luiden" en Aretha Franklin: „Als ik een lied had", dan zou ik het uitzingen. Traditioneel The Weavers legden van het begin af een uitgesproken voorkeur aan de dag voor de traditionele liederen, de volks- schat. maar populariseerden gaandeweg ook bestaande bal laden en melodieën uit andere landen en windstreken, zoals zuidamerikaans. Overwegend traden zij op voor arbeiders groepen. Zodoende werden zij een tijd lang verdacht van communistische sympathieën in de periode van McCarthy, toen de helft van Amerika er van werd beschuldigd door linkse ideeën te zijn aangesto ken. The Weavers raakten daardoor enige tijd uit de rou latie, maar keerden kort na dien op het podium terug. Later zijn zij toch uiteenge gaan om eigen carrières te vol gen, maar terwille van de tv- opnamen zochten zij elkaar weer op. Bij de te filmen op tredens zag men publiek in alle leeftijden, zowel ouderen als jongeren, een verschijnsel dat men ook bij The Beatles waarneemt'. Hun Hamerlied werd zakelijk gezien een van de grootste suc- The Weavers v.l.n.r. Pete Seeger, Lee Hayes, Ronnie Gilbert en Fred Hellerman met vóór hen de foto in gelijke opstelling uit het grijze verleden. cessen. Door meer dan 130 ar tiesten in 20 landen werd het op het repertoire genomen. Zij kregen trouwens vele collega's in hun kielzog. Peter, Paul and Mary, het Kingston Trio, The Beach Boys, Judy Collins, Arlo Guthrie, Joan Baez, Don McLean en Holly Near putten allen uit de liederenschat van The Weavers, stuk voor stuk meezingers, vele evergreens, liedjes die altijd gezongen zul len blijven worden. Voor een deel moet hun succes verklaard worden uit de ster ke Amerikaanse hang naar de eigen folkmusio. Wordt dit werelddeel nogal eens versle ten als de bakermat van de popmuziek, maar die is er pas later tegen aangeplakt. Aan deze liefde voor folk kan ook worden toegeschreven, dat elke avond in New York, nu al vele jaren lang, de Radio City Music Hall met 6200 zit plaatsen in hartje stad van voor tot achter gevuld is met Amerikanen, die een dagje New York doen en daar een folkloristisch programma krij gen voorgeschoteld van stoer doend landvolk uit Texas en dansende meisjes uit Oklaho ma. Omdat deze muziek echter in geringe mate een exportar tikel is, kent men deze kant van zingend Amerika niet of ternauwernood. The Weavers laten in het tv- verhaal over hun leven, popu lariteit en optreden zien en horen hoe een sterke plaats zij innemen in de harten van de Amerikanen. De kranten tot in New York toe konden er niet omheen: lovende kritie ken. De miljoenen platen verkocht door de jaren heen duidden op een populariteit, die zijn be vestiging kreeg in de opgeto gen voorstelling in de Carne gie Hall. Ook daar zingen zij recht uit het hart. Zij vinden, dat als het daar niet vandaan komt, het zingen beter achter wege gelaten kan worden. TON OLIEMULLER André van Duin. HILVERSUM - Er zit de klad in de plaat. Die branche hetj lijden onder zware tijden o.a. door het zelf opnemen op de t waarvoor vrienden en kennissen graag platen beschikbaar len. Zodoende blijft veel moois onverkocht liggen, stapels keidochters. Om daar de aandacht op te vestigen gaat in de terdamse AHOY een „Platentiendaagse", waarin het vt draait om oude roem, van André van Duin tot de Portugese da de Suza. AVRO-tv gooit er vrijdagavond een goed deel van haar zenj tegen aan, een kleine drie uur met daartussendoor het jouij en de minister-president. Eerst komen de nederlandstaligé tiesten aan bod. onder wie Wieteke van Dort, André Hazes,1 Maar en Anita Meijer. Nadien komen de vocalisten van watpID] der weg, zoals Dire Straits, Four Tops, Randy Crawford, jreai Preston and Syreeta, Marvin Gaye, Yves Duteil, Johnny jvar Louise Tucker en een man als John Denver, die graag onL^e lend over zichzelf vertelt. Op de vraag waaruit zijn leven il mengesteld geeft hij ongeveer ten antwoord, dat hij hecht? nachtelijke wandelingen, lezen bij een oliepit, tokkelen op|t °I gitaar, nietsdoen in slobbertruien en eieren gappen ondei. V" warme lijf van de kip vandaan. Het gaat hem, zegt hij, onjt to leven, om de uitstraling, om wat mensen nog meer te zejj}di hebben dan alleen met woorden. Dit laatste probeert hij odrer leggen in zijn lied. Het gaat hem minder om de woorden dai... het gevoel er achter. Op het platengala wil hij dat opnieuf zijn lied laten doorklinken, net als al die andere sterren tj°r wens, winkeldochters dus. 11 t ich Linda de Suza. Televisie vandaag NEDERLAND 1 19.50 20.00 i-17.35 De film van Ome Willem, Teuntje, Toon en August zorgen sa men met Ome Willem voor een half uurtje ont spanning. Afl.: Teuntje krijgt een puzzel. l Nieuws voor doven en slechthorenden. I Journaal. I Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsru briek, waarin aandacht wordt besteed aan de onderwerpen: 50 jaar Ouwehands Dierenpark; het Zuidhollands land schap koopt natuurge bieden aan en het a-ca- pella-koor, de Wognum- mers. Politieke partijen. De PvdA. Laat ze maar praten. Een serie van zes pro gramma's, waarin Koos Postema mensen aan de kijker voorstelt. Van avond: Henk Bemboom, directeur van het Pony park Slagharen. Journaal. Studio sport met tafel- tennisontmoeting Ne derland - Frankrijk en de damesvoetbalwed strijd Nederland -Dene marken. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.35 18.50 IKON 18.57 NOS 20.00 20.28 Staatsloterij. Eerste trekking van de 717de loterij. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Schade en schande. Vijfdelige serie van Ka- rel Eykman. Met: Bram van der Vlugt, Annelies Hulsker, Yoka Berretty, Joop Doderer e.a. Afl.: Mickey en de reclame maker. Kenmerk. Informatie over kerk en samenle ving. Journaal. Socutera. Filmpje van de Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen. BGTV. Actualiteitenru briek van de VPRO. The Weavers. Portret van de Amerikaanse folk- music-groep The Weavers. Zie verhaal el ders op deze pagina. 22.08 Tijdverschijnselen. Deze serie besteedt aandacht aan gebeurte nissen en feiten, die als een teken des tijds ge zien kunnen worden. Vanavond: De gezond heidszorg en de drasti sche bezuinigingsmaat regelen. Presentatie en samenstelling: Ad 's Gravesande. TELEAC 23.00 Gezondheidsvoor lichting epilepsie. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Hermelijn, haas en andere be woners van de Bondsrepubliek. Die- rendocumentaire. 17.00 Man, maak dat je weg komt... Aflevering uit de jeugdserie 'Denk- ste!?\ 17.50 Journaal. 18.00 Familie Vuursteen (The Flint- stones). Tekenfilmserie. 16.30 Wonderen inbegrepen. Serie: Container ballade. 19.00 Keukenlatijn. Humor van en met Alfred Biolek. 19.15 Actualiteiten. Regionaal 19.40 Voetbal. Rechtstreekse uitzen ding van de wedstrijd Engeland- -Duitsland in het Wembleystadion te Londen. 20.30 Journaal (tijdens de rust van de voetbalwedstrijd). 21.30 Titels, theses, temperamen ten. Culturele rubriek. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Atoomenergie tegen iedere prijs. Documentaire over de toekomst van de kernenergie. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Moritz leert zwemmen. Herha ling kinderprogramma. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tole-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner en Leonard Nimoy. Afl.: Computer M 5. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Pas op, rood lichtl Canadese jeugdfilm (1980). 20.15 Balans. Uit het economisch le- 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Woensdag-lotto. 21.25 De straten van San Francisco. Met: Karl Malden, Michael Douglas, William Windom e.a. Afl.: Russel Ran- een vertegenwoordiger in ge neesmiddelen, neemt op een dag van San Francisco naar Los Angeles een lifster mee. 22.05 Dat is voor u belangrijk. Tips voor consumenten: vochtige muren. 22.15 'Het verstand is een lastige nar'. Teresa van Avila. 22.45 De gerepatrieerden. Reporta ge over de ontgoochelingen van men sen, die uitwekeor naar Amerika en Australië. 23.15 Journaal. Henk Bemboom, directeur van het Ponypark Slagharen is te gast bij Koos Postema in „Laat ze maar praten" op Ned. I om 20.00 uur. Alexandra Fowler speelt Angela Hamilton en Brian Blain haar vader Gordon in „Sons and daughters" donderdagmiddag op Ned. I om 16.15 uur. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus Engels. 19.00 Dier-rapport: Waar de vissen in een file staan. Natuurfilm over schoonmaak-haltes in het koraalrif. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland: Va kantie aan de Gele Zee. Filmreporta ge over het dorp Beidaihe aan de Gele Zee. 22.15 Portret. 22.30 Late voorstelling: Summer in the city. Duitse speelfilm van Wim Wenders (1969-70). Met: Hans Zisc- hler, Edda Kochl, Libgard Schwarz 00.25 Journaal. BELGIE BRT 1 16.00-17.00 Open school. 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor de jeugd met als the ma: Pennevrienden. 17.30 Triangel club: De kleurendief. Tv-film naar een scenario van Jef Ei bers. Met: Nicole en Hugo, Jo Cop- pens, Yvonne Verbeeck en Jan Moonen. Onze vrienden, Nicole. Hugo en Jo komen op het spoor van een onbetrouwbare tv-vekoper. 18.00 Simon in het land van de krijttekeningen. Tekenflmserie voor kinderen. 18.05 De Kat. Deense tekenfilm van Hans Hendrik Ley. 18.25 Chips. Amerikaanse serie, met: Larry Wilcox, Erik Estrada. Ro bert Pine e.a. Twaalfde afl.: Jon heeft zijn best gedaan om van Ponch een volwaardig piloot te maken. Zijn in spanningen zullen nu beloond wor den. 19.00 Driemaal is scheepsrecht. Tweede van drie korte documentaires over minder bekende vormen van wa tersport: acrobatisch waterskiën. 19.12 Librado. Programma van de Liberale Radio- en Tv-Omroep. 19.37 Morgan. Overzicht program ma's. mededelingen en Tierce-uitsla- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. 20.20 Home sweet home. Australi sche serie. Met: John Bluthal, Arlan- the Galani, Christopher Bell, Carmen Tanti e.a. Derde afl.: Enzo's kinderen kunnen hem ervan overtuigen, dat hij zich moet laten naturaliseren. 20.50 Pater Kolbe. Herhaling van een Italiaanse documentaire over pa ter Kolbe. die in 1941 in Auschwitz zijn leven gaf voor een andere gevan gene. Hij is op 10 okt. j.l. heilig ver- 22.10 Puur cultuur... over derden. Ludo Bekkers spreekt met Dieuwke Winsemius over Anna-Maria van Schuurman (1607-1678). 22.40 Journaal. Vooraf: Tierce. BELGIE BRT 2 19.00 Alemaal beestjes. Herhaling dierenserie. In deze derde aflevering speciale aandacht voor spiesbokken en bergzebra's, alsmede vogels. 19.30 Jukebox. Depeche Mode. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en Tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Het gekkenbriefje. Nederlands tv-spel van Olga Madsen (1980) naar een scenario van Roger Proper. Met Esgo Heil als Willem van Jossen. Kor te inhoud: De student. Willem van Jossen, wordt in 1947 opgeroepen voor militaire dienst, maar hij wil niet uitgezonden worden naar de kolonia le oorlog. Tijdens zijn pogingen om onder deze dienst uit te komen, be landt hij in een neurose-ziekenhuis. 21.40-22.40 Dsbat. N.a.v. de voor gaande film over het thema: Dienst weigering, pacifisme, marginaliteit. Met: Roger Proper, Eric van Tienen en Luk Adriaens. Moderator: Jef Lambrecht. BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Debe et Cie. Jeugdpro gramma voor 12 tot 15 jaar. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.08 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons-tout. Historisch spelprogramma. 20.55 Chansons a la carte. Show programma van Henry Seghers met een selectie van de beste optredens van het vorig seizoen, ó.a. de Dolly Dots, Kim Wilde en Bucks Fizz. 21.40 La planete des hommes. Do cumentaire serie. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Les brigades du tigre. Herha ling Franse tv-serie met Jean-Claude Bouillon. Achtste afl.: De uitdaging. 19.00 La pensee et les hommes. Hoe doen geleerden hun ontdekking? 19.30 Nieuws voor doven en slecht- 19 55 Sport 2. Met een portret van Villeneuve en de voetbalwedstrijd Schotland- Oost-Duitsland. 22.30-22.45 Operation 48.81.00. ENGELAND BBC 1 16.20 Yogi Bear. 16.25 Jackanory. 16.40 Think of a number. Geva rieerd jeugdprogramma. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Jockey school. Tv-serie voor de jeugd. 17.35 Kinderiilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. 18.55 Wood hou se roadshow. 19.30 To the manor born. Serie. 20.00 Dallas. Nieuwe aflevering. 20.50 Points of view. Commentaar van kijkers. 21.00 Journaal. 21.25 Whicker's world. 22.05 Sportsnight. 23.28 Journaal. 23.30 Reportage. 23.55 - ENGELAND BBC 2 17.10 Education. 17.40 Carnival week. 18.10 One man's yacht. 18.40 Collecting now. 19.40 Journaal. 19.45 De Bono's thinking course. 20.30 Children of Theatre Street. 21.00 MASH. Serie. 21.25 Smiley1* people. 22.20 Out of court. 22.50-23.40 Newsnight. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 Schooltelevisie. 10.30 Open school-ROF. Fries pro gramma via het Teleschoolbord. 11.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS 16.00 Aktua matinee. Wekelijkse uit zending met herhalingen van en aan vullingen op onderwerpen, die al eer der in Aktua- tv aan bod zijn geko- 16.15 Sons and daughters. Serie over de tweeling John en Angela, die direct na de geboorte werden ge scheiden. Vierde aflevering: Angela's moeder neemt een vijandig houding aan tegenover John. 17.05 Weekend weersverwachting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal. 10.03 Voetbal. Engeland-Duitsland. 11.40 Het verstand is een lastige nar. Herhaling. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor ieder- 16.15 Zij-hij-het. Vrouwenrubriek. 17.00 Tom Sawyer en Huckleberry Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 De oude doos. Slapstick met Charlie Chaplin. 17.40 Daisy's verjaardag. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Twee is een paar. Serie. DUITSLAND 2 15.40 Videotex! voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.04 De heren van de zeven zeeën. Serie van Folco Qullcvl. Derde deel: Visvangst. 16.35 Altijd ergernis met pop. Met: professor Popwitz, Popeye. Little Lulu en de zes baby's. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-lllustratie. 17.50 Drie is een teveel. Dertiendeli ge serie. Met: Herbert Herrmann, Thomas Fritsch, Jutta Speidel e.a. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 14.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Simon in he( land van de krijttekeningen. Tekenfilmserie voor BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 Schooltelevisie. 16.15 ONEM. informatie voor werk zoekenden. 16.30 Europalia: Griekenland. De mosthenes. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugd programma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Les brigades du tigre. Herha ling Frans tv-serie met Jean-Claude Bouillon. Negende afl.: De gezellen van de Apocalypse. ENGELAND BBC 1 09.10-11.55 Schooltelevisie en cur- 12.30 Journaal. 13.00 Pebble Mill. 13.45 Camberwick Green. 14.00 You and me. 14.15 Music time. Sounds by the 14.40 British social history. The poor weaver. 15.00 Golf. 15.55 Play school. 16.20 Yogi Bear. 16.25 Jackanory. 16.40 Huckleberry Finn and his 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.35 Kinderfilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. ENGELAND BBC 2 36.40-13.00 Schooltelevisie sport 15.50 Golf. 17.10 Arts. 17.40 Carnival week. Radio vandaag celi HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06 Jer i sein - 18.30 EO-Metterdaad - 4 |ge> De wolkenwagen (voor kindere 19.02 3 x wereldwijd - 20.03 (I Langs de lijn - 23.02 Met het oc noe morgen. non HILVERSUM 2 tl v - 16.00 (NOS) Woorden schietei ,enJ kort - 16.30 (NCRV) Radio me voor ouderen - 17.36 Actualitei 18.20 Politieke partijen - 18.30 Hi er*1 nistisch Verbond - 19.00 Leesoefieft gen in de Bijbel - 19.10 Liederekfej Deuteronomium - 19.30 Joodse s ver men in Nederland - 20.03 Leger Heilskwartier - 20.10 De wereld I'S. Gods lof - 21.00 Over hulpverleri "tie instanties rondom de school - 2jnon Even het hoofd bij het nieuws - 2arer Open school - 22.10 Radio Volk -p i versiteit - 22.40 Oorzaken en g gen van politieke en economien© verwikkelingen - 23.00 Kroniek boeken, schrijvers en toneel. HILVERSUM 3 7* - 16.34 (KRO) Nieuws- box - 1 f (NOS) De avondspits - 19.02 (I J\ Krachtvoer - 21.02 Demo - 2) Rocktempel. HILVERSUM 4 - 16.00 (AVRO) 400 jaar Nederla r muziek door het Residentie Oi' 17.00 Overname Hilversum 2 - Avro's platen Publieks Prijs Klai 1982. Radio morgen £11 film, concerten... - 1.02 Metropl 2.02 Nachtexpres - 6.09 Vanp"1 donderdag - 9.00 Wie weet waar et lem Wever woont? - 10.03 Pret« loze muziekjes - 11.03 Het Holl kwartiertje - 11.30 Twaalf-uur llOl 11.50 Culinaire tips van Henk M ir;f berg - 12.40 Middagpauzedier 13.06 Actualiteiten - 13.20 Glob Bt 13.30 Het spel 21-en - 14.45 woord is aan de hoofdpersoi 16.02 Goudenregen Ensemble - 1 UZI Kletsmajoor: voor de kleuters - .Ijjlk Van stad en land - vandaag Zeela 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informpi in de morgen - 9.05 Gymnastiek de vrouw - 9.15 De werkbank - Voor de Berberse vrouwen - 10 Sonja van Proosdij en Kees de W 11.00 Radiojournaal - 11.03 Du ,n land - 11.10 Ko de Boswachter 11.33 Mooi meegenomen - 12.00(5 tueel en informatief tussen de mi(,él0 - 13.10 De slag bij Nieuwspo< 13.57 Financieel nieuws - 14.00 (f Gewapende vrede - 14.33 Radioi n suniversiteit - 15.03 (KRO) Serie >do< Joodse feesten - 15.20 Magnire over kerk en samenleving - 15.3L hc wereld op donderdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshiP Zl 9.03 Hugo van Gelderen - 11.03 Roland met de Polderpopparad de Nederlandstalige top 10 - 13.0 e e pop of een envelop - 15.03 Troi jt 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 2n varieerd klassiek - 12.25 Opere anb 13.05 Middagconcert - 14.30 (EO rorc gelbespreking - 15.00 Gesprek! gramma afgewisseld met klas muziek - 16.00 Woord en lied - eV Theologie naar de Heilige Sch olisl 17.00 Overname Hilversum 2. Iet NIEUWSBERICHTEN er Nieuwsuitzendingen zijn op Hilve 1 elk heel uur, 24 uur per dag. 0| versum 2 op elk half uur van 7.3I tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk heé van 7.00 tot 24.00 uur en Hllvers om 7.00. 8.00 en 13.00 u loor

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2