an Timman Iril jant Goede driesprong van Brit Connor Oostduitse bókstrainer in Nederland Rugby-succes in Warschau Twee keer zilver voor judodames PORTTRIBUIME ^arsmakers pakt titel 500 cc. Hockey- dames in finale S erets voor ör 'ie duels ito ïschorst LEIDSE COURANT MAANDAG 11 OKTOBER 1982 PAGINA 0. 54 Hoj lei ners tweede e Castellet JTELLET Jan >rs is tweede ge- i in de laatste wed- sllend voor de Eu- beker Renault 5 die op het circuit Castellet werd ge- Winnaar werd de an Joel Gouhier, r de race reeds ze is van de eerste in de eindrang- ig van de Europese inault 5. Lammers in dit eindklasse- ierde. In de race Boy Hayje als FC Den Haag ondertekent contract shirtreclame DEN HAAG FC Den Haag ondertekent vandaag een contract met Daihatsu. De eers- te-divisieclub zal shirtreclame gaan voeren van het Japanse automobielbedrijf. Als ge volg hiervan gaat FC Den Haag proberen een ervaren speler aan te trekken. De gega digde hiervoor is Dick Advocaat, momenteel speler bij de Belgische tweedeklasser Ber- chem Sport. Van de voorzitter van zijn hui dige club kreeg Advocaat gisteren te horen, dat een eventueel vertrek naar Den Haag in het bestuur wordt besproken. Berchem Sport staat er dus niet bij voorbaat afwijzend te genover de overeenkomst met Advocaat voortijdig te verbreken, omdat het te veel buitenlanders bezit. Behalve Advocaat heeft Berchem Sport nog de Nederlanders Jol, Postuma en Van der Ham onder contract. Politie gebruikt traangas tegen supporters Napoli ROME De politie heeft zondaga vond de supporters van SSC Napoli met traangas verspreid. De aan hangers van de ploeg van Ruud Krol waren tekeer gegaan in het Sao Paolo stadion in Rome, waar Napoli de competitiewedstrijd te gen AS Roma met 3-1 had verlo ren. Nog voor het einde van de wedstrijd werden tal van voorwer pen op het veld geworpen, zitplaat sen vernield en de doelman van Napoli, Castellini, door een steen geraakt. Met gebruik van geweld hielden égenten aanhangers van Napoli buiten de kleedkamers. Dui zend agenten waren op de been om de massa in toom te houden. Jolanda de Jong tweede bij WK plankzeilen LAREDE Jolanda de Jong is als tweede geëindigd tijdens de wereld titelstrijd plankzeilen in de open klasse. Het kampioenschap ging naar Marie Annick Maus uit Frankrijk. De Nederlandse, die enige weken geleden de titel in de windsurfer- klasse veroverde, finishte zaterdag in de laatste race voor het Spaanse plaatsje Laredo als vijfde. Evenals Jolanda de Jong behaalde Onno Tellier een tweede plaats. Achter de Fransman Gilles Guillerot veroverde hij zilver bij de „zwaarge wichten". Bij de dames eindigde Loes Ladaje als negende en Annie van der Starre als tiende. Coureur dood in Kyalami KYALAMI Tij- dens internationale motorraces op het circuit van Kyalami is de Zuidafrikaan- se coureur Keith Petersen zaterdag om het leven geko men. In de 500 cc-klasse kwam de 34-jarige Petersen na een botsing met zijn landgenoot Ma rio Rademeyer ten val en overleed aan zijn verwondingen. Wereldbeker voor Chinees HONG KONG De Chi- nees Goeo Joe hoea heeft opnieuw de wereldbeker ta feltennis veroverd. Hij zegevierde in Hong Kong in de finale over de Zweed Mikael Appelgren, de Europese kampioen, met 22-20, 21-5, 21-9. In de halve finales won Joe hoea met 21-18, 21-17, 18-21, 21-19 van de Hongaar Istvan Jo- nyer. Appelgren versloeg de Chinees Xie Saike met 21-19 21-15 22-20. Xie Saike werd derde door een over winning op Jonyer: 9-21, 21-16, 21-19. Ambtenaren mogen niet schaken tegen Karpov DEN HAAG Vijf ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken hebben zaterdag van hun su perieuren een verhpd gekregen om in de ambassade van de SovjetUnie deel te nemen aan een schaaksi- multaan, die wereldkampioen Anatoli Karpov daar gaf. De Russische ambassadeur Beletsjky. op wiens uitnodiging Karpov naar Den Haag kwam. vond het een vreemde zaak en vroeg zich af: „Waar gaan we heen als we elkaar al niet meer achter het schaak bord mogen ontmoeten?" Eén van de referendarissen, die privé graag had mee gedaan, noemde het een treurige kwestie. „Sport en politiek worden op Buitenlandse Zaken niet geschei den gehouden". Tot de deelnemers behoorde overi gens wel de voorzitter van de Tweede Kamer, Dol man. Karpov moest alleen een remise toestaan aan de journalist Alexander Munninghoff. (H ■h w Een Nederlandse rugbyspeler probeert een Pool (wit shirt) het spelen van de bal te beletten. WARSCHAU Het Ne derlandse rugbyteam heeft gisteren in War schau Polen met 13-6 ver slagen. Bij de rust stond Polen met 6-3 voor. Het resultaat van deze ont moeting geldt voor de B-groep van de FIRA- -competitie. De Schotse scheidsrechter Duncan Reid stuurde in de de 45e minuut de Pool Krac we gens gevaarlijk spel van het veld. Dat betekende een keer punt in de wedstrijd. Polen, dat door de Nederlanders vooraf als een zeer sterke te genstander was beschouwd, zakte daardoor ineen. Een try van Koelemij en punten van Dudink gaven de doorslag. In de eerste helft hadden de Polen verzuimd afstand te ne men. De Nederlandse punten kwamen op naam van: Ed Hengeveld (6), Koelemij (4) en Dudink (3); voor de punten van Polen tekende Kicinki (6). Nederland speelde in de vol gende samenstelling: Zwitres; Koelemij, Peter Hengeveld. Takken, Ed Hengeveld; Kas teel, Marker, Altink, Straa thof, Batterman, Van der Loos, Dudink, Vermeulen. Bokse en De Vries. LONDEN Marjolein van Unen en Anita Staps hebben tijdens de strijd om de open Engelse judo- titels ieder een zilveren medaille gewonnen. Van Unen verloor in de beslis sende partij op het sport centrum Crystal Palace van de Amerikaanse Ca stro. Staps ging ten onder tegen Dawn Netherwood uit Engeland. Met name de in de zwaarste klasse (boven de 72 kilogram) uitkomende Van Unen werkte een goed toernooi af. Een ver blijf van enige dagen in het ziekenhuis wegens een nieuwe aanval van nierstenen an derhalve week geleden bleek geen beletsel recht streeks de finale te bereiken.. Daarin werd de Europese kampioene gestuit door Castro, die met een gewicht van hon derd kilogram bij een lengte van 1,90 meter fysiek duidelijk haar meerdere was. Derde plaatsen waren er in Londen voor Chantal Han (tot 61 kilogram) en Jolanda Van Meggelen (alle categorieën). Han uit Amstelveen verloor op beslissing van de Oosten rijkse Reiter. De buiten de na tionale selectie van bonds coach Karei Gietelink op ei gen kosten naar de Engelse hoofdstad gereisde Anita van Bom werd eveneens derde. Deze judoka uit het Gelderse plaatsje Huissen komt uit in de klasse tot 66 kilogram. URG Door een ilijk briljante zege Philippijn Eugenio heeft Jan Timman [isteren in het inter- ïale schaaktoernooi Tilburg opgeworpen voornaamste con- it van koploper "1 Karpov. Op de- (zestiende) zet dat ireldkampioen remi- overeenkwam met Sosonko, opende Timman met wit de lelijkheden tegen i gesloten Spaanse stel- f j ifferde hij een paard, lee hij het centrum van opblies. Hoewel de situa- het bord uiterst gecom- d was, hield de Amster- grootmeester zijn aan- I nsen scherp in het oog. BRISBANE De laatste dag van de Spelen van het Britse Gemenebest heb ben zaterdag in Brisbane nog enkele voortreffelijke prestaties op de atletiek baan opgeleverd. De En gelsman Keith Connor zorgde voor de tweede prestatie aller tijden bij het hinkstapspringen door dit onderdeel te winnen met een afstand van 17,81 meter. Alleen wereldre cordhouder Carlos Joao de Oliveira (Bra) kwam zeven jaar geleden bij \yedstrijden in Mexico Stad met 17,89 meter ver der. De Oliveira is door een auto-ongeluk, dat hem op de amputatie van een been kwam te staan, echter voor de atletiek verloren. Connor, die een maand gele den in Athene Europees kam pioen werd met een afstand van 17,29 meter, werd in Bris bane gesteund door een rug- wind van 4,6 meter per secon de, waardoor zijn prestatie niet als een verbetering van het Europees record, dat met 17,57 meter sedert 6 juni van dit jaar op zijn naam staat, erkend kan worden. Carla Beurkens heeft zaterdag in het Westduitse plaatsje Net- tental bij Duisburg een wed strijd over 25 kilometer ge wonnen in 1 uur 26 minuten en 20 seconden, de beste tijd van dit seizoen. Het officieuze wereldrecord voor dames op dit onderdeel staat op naam van Charlotte Teske uit West- -Duitsland, die vorig jaar 1.25,44 noteerde. In Nettental eindigde Annie van Stiphout als tweede in 1.33.15. Hoewel Daventria niet kon be schikken over de licht gebles seerde Europese kampioen op de marathon, Gerard Nijboer, die zijn ploeggenoten wel aan moedigde, heeft de Deventer ploeg zondag in Utrecht op nieuw de 4 x 15 kilometer es tafette gewonnen. Het viertal Bert Hogeslag, Henk en Ge rard Mentink en Roelof Veld legde de zestig kilometer op een lastig en bepaald niet snel parkoers af in 3 uur 11 minu ten en 35 seconden. Met een achterstand van vijftig secon den werd AV Nijmegen (met o.a Rudi Verriet) tweede. Het Belgische Sgola eindigde in 3.19.23 als derde. Bij de dames zegevierde het Amsterdamse Sagitta in 4 uur 8 minuten en 53 seconden. Ad Paulen tachtig jaar Gerard Nijboer, Europees kampioen op de marathon, feliciteert Ad Paulen met zijn 80e verjaardag. Paulen was jarenlang een autoriteit op atletiek-gebied en was jaren lang voorzitter van de IAAF, de internationale atletiek-federatie. Zaterdag was er een druk bezochte receptie ter gelegenheid van de verjaardag van Paulen op Papendal. In grootse stijl offerde hij een tweede stuk, waarna de zwarte koning aan de verschrikkelijk ste dreigingen bloot stond. Toen Torre in tijdnood niet de juiste verdediging vond, sloeg Timman toe. Eén zet voor het definitieve mat gaf de 30-jari- ge Aziaat, die zich in het Mexicaanse Toluco verrassend voor het kandidatentoernooi plaatste, ontredderd op. De overwinning van Timman, die door het enthousiaste pu bliek met applaus werd be groet, staat garant voor een fascinerende ontknoping van het zesde Tilburgse schaak toernooi. Na zeven ronden voert Karpov het veld aan met vijf punten, op een half punt gevolgd door de nog ongesla gen Timman. Een vol punt achter de 31-jarige Karpov loeren Browne, Sosonko en Anderson op een misstap van de lijstaanvoerder. Naast Tim man kwamen ook de Zweed Anderson en de Brit Nunnn tot overwinningen in de ze vende ronde. De partij tussen Timman (zwart) en Torre (wit) had het volgende zettenverloop: 1. e2-e4; e7-e52. Pgl-f3; Pb8-c63. Lfl-b5; a7-a64. Lb5-a4; Pgff-f65. 0-0; Lf8-e76. Tfl-el; b7-b57. La4-b3; d7-d68. c2-c3; 0-09. h2-h3; Pc6-a510.Lb3-c2; c7-c511.d2-d4; Dd8-c712.Pbl-d2; c5xd413.c3xd4; Pa- 5-c614.a2-a3; Lc8-d715.Pd2-b3; a6-a516.d4-d5; Pc6-b817.Lel-d2; a5-a418.Pb3-cl; Tf8-c819.Ld2-c3; Pb8-a620.Pcl-d3. Le7-d821 Tal-cl; Dc7-a722.Ddl-d2; Ld8-b623.Tel-e2; Tc8-c424.Pd3xe5; d6xe525.Pf3xe5; Tc4-c826.Pe5-c6; Ld7xc627.Lc3xf6; g7xf628 e4-e5; f6-f529.Dd2-g5 Kg8-f830.Dg5-h6 Kf8-e831.dSxc6; Pa6-c532.Lc2xf5; Pc5-e633.L£5xe6; f7xe634.c6-c7; Tc8xc735.Dh6xe6 Ke8-f836.Tclxc7; Lb6xc737.Te2-e4; Da7-b638.Te4-f4 Kf8-g739.De6-e7 Kg7-h840.Tf4-f8+. Zwart geeft het op. John van der Wiel is het in ternationale toernooi in Novi- sad begonnen met een remise tegen de Rus Alexej Soejetin. De Roemeense Margaretta ger jpmans en Blanchard tekenen contract d. ms het tv-programma van Mies Bouwman hebben de boksers Rudi Koopmans n) en Alex Blanchard (rechts) hun contracten voor het komende Europese titelge- I In het halfzwaargewicht. ondertekend. Op 15 november treden beide Hollandse listen in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' tegen elkaar aan. Koopmans ont- lt op die avond 120.000 gulden, terwijl zijn uitdager Blanchard 40.000 gulden kan i. Ook aanwezig waren zaterdag Peter Bonthuis van Ahoy' (tweede van links) en Rühling, de manager van beide boksers. BOSTON Het Nederlands dameshockeyteeam heeft zich tijdens het vierlandentoernooi in Boston geplaatst voor de fi nale. Na afgelopep weekeinde een nederlaag (2-1) tegen Au stralië en een zege van 4-2 op Nieuw-Zeeland te hebben be haald, had Oranje gistermid dag aan een gelijkspel (1-1) te gen gastheer Verenigde Staten voldoende om de eindstrijd te bereiken. Fieke Boekhorst maakte acht minuten na rust de in de eerste helft opgelopen achterstand ongedaan. Twee minuten voor tijd redde doel- vrouwe Monique Broeren het benodigde punt door een straf- bal te keren. De tegenstander in de finale, die vanmiddag in Boston wordt gespeeld, wordt pas bekend als de door regen val gestaakte wedstrijd tussen Australië en de Verenigde Sta ten is afgewerkt. Bondscoach Wim van Heumen heeft de hockeyselectie van de heren samengesteld voor de twee interlands, die in het weekeinde van 16 en 17 okto ber tegen West-Duitsland wor den gespeeld. De namen zijn: Pierre Hermans, Ewout van Asbeck, Arno den Hartog, Job van der Have (allen Amster dam), Roderik Bouwman (HGC), Joost Claushuis, Maar ten van Grimbergen, Ties Kruize en Tim Steens (allen KZ), Cees-Jan Diepeveen, Ro nald Jan Heijn, Hendrik-Jan Kooijman (allen Bloemendaal), Tom van 't Hek (Kampong), Jan Carel Jenniskens, Siem Voermans (beiden Tilburg) en Erik Pierik (Hattem). werden voorzitter Jaap Ville- rius (Rotterdam) en penning meester Henk Los (Den Haag) in hun functies herkozen. Als opvolgers van de bestuursle den Beerlage (niet herkies baar) en Van der Zee (tussen tijds afgetreden) werden de heren Gregoire en Bakker ge kozen. De jaarvergadering be noemde de heren Beerlage en Van der Zee tot erelid van de NBB. Asiel De Poolse bokser Krzysztof Golanski heeft tijdens een toernee door de Verenigde Staten politiek asiel aange vraagd. Golanski verklaarde dat hij er niets voor voelt weer te worden opgenomen in de politiemacht, die dient op te treden tegen demonstranten. Sp ;n IERT Met oen eerste en ;taa vierde plaats in de twee phes van de laatste motor- om de titel in de 500 asse in het modderige Ge- "Ërf benadrukte Toon Kars- 1(jers (Waalre) voor een ie vijfduizend toeschou- met zijn titel nog eens llasse, nu zijn grote rivaal td Rond verstek moest la- gaan. Alleen Jaak Ver- waayen (Rhenen) zorgde nog voor het nodige vuurwerk en zegevierde in de tweede man che, waarin vooral Peter Her- lings voor eigen publiek felle strijd leverde met Gieljo van Zoggel (Berlicum) om de twee de plaats. Henk Seppenwoolde eindigde als tweede voor Rond. In het bijprogramma won Ro land Jansen (Olburgën) met Yamaha de 125 cc-race. Hij werd tweede in de eerste man che en winnaar van de twee de. Hij werd gevolgd door Ro nald Nijhof (Zutphen) met Su zuki en Eldop Bessels (Apel doorn) met Honda. De vier- taktklasse leverde een fraaie zege op voor Jan van Doren (Boekei) die met Yamaha bei de manches won. Muresan heeft het interzonaal- -toernooi voor de dames in Tbilisi gewonnen. In de afge broken partij tegen de Russin Elena Asjmilovskaja zegevier de Muresan waardoor zij op een totaal van 10,5 punten uit een maximum van veertien kwam. Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse boksbond (NBB) zaterdag in Nieuwegein Ï'$ICH Standard Luik het in de wedstrijden ve) r de strijd om de Europa j 1 voor landskampioenen en Juventus moeten stel- 5ejj zonder Eric Gerets. De -Gi'voerder van Standard en ïaa 'Belgische voetbalelftal is t i>r de UEFA geschorst an t drie duels, die worden ?n ieeld v or de Europese •en ercompetities. Gerets ns eg tijdens de uitwedstrijd A j, Standard in de eerste CiJiide van het toernooi om n 1 EC I tegen het Hongaarse re sas Eto Györ een rode irt. Jan Timman werpt een belangstellende blik op het bord van de partij tussen Sosonko (links) en Karpov. NIEUWEGEIN Van 15 tot en met 25 oktober zal de chef-coach van de Oostduitse boksbond, Pe ter Thomas, een trainings stage in Nederland geven. Het is de bedoeling dat Thomas in het eerste weekeinde van zijn ver blijf in ons land de junior selectie onder handen neemt en een week later de selectieploeg van de se nioren. Thomas zal de res terende dagen werkzaam zijn in de districten, waar hij zich vooral zal richten op bijscholing van de trai ners.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15