rIVS en Foreholte optimistisch de competitie in Fluks wil schade beperkt houden letween en UVS aan kop OPT LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 OKTOBER 1982 PAGINA 11 IMPWIJK/VOOR- JT HVS en Plan- ioek/ Foreholte, de nen ;st spelende zaalhand- wjeams uit de Leidse re- beginnen morgen op- stisch aan het nieuwe leizoen. Beide dames- is komen uit in de te divisie A (noord- en n Men Nederland) en 1 zeker van plan zich te h<?°* Ihaven. Althans, als iefiigt aan Karei te Lin- o en Nel Geerlings. Te il ert, de nuchter in- :hap ttende trainer/coach HVS, geeft zijn ploeg g procent kans zo'n en tot twintig punten eroveren, terwijl Nel lings, één van de getrouwe „dertigers" .Foreholte, haar team PeP, ?der geval de vorig behaalde vierde j'eSfc toedenkt. hangt wel van diverse af wat het dit seizoen HVS gaat worden", stelt ndert, die nu zijn derde n bij de Stompwijksen .L „Van groot belang is of j leam volledig blijft en blessures oploopt tijdens impetitie. Bij de voorbe- ïg hebben we daar geen emen mee gehad en als blijft zie ik in HVS een middenmoter". Mis- 1 zit er zelfs wel meer in de dames van HVS die ,n hun vierde eerste divi- 'izoen beginnen. Te Lin- Het team heeft in die ja- latuurlijk de nodige erva- ipgedaan, dat is een plus punt. Aan de andere kant ken nen de tegenstanders ons spel letje zo langzamerhand wel en dat is weer minder voordelig. Je moet ook elk seizoen met verrassingen komen. Wat dat betreft hopen we dit jaar zo wel verdedigend als aanval lend nieuwe en dus verrassen de dingen te kunnen bren gen." Wat er precies aan ver anderingen is ingestudeerd, wil Te Lindert niet loslaten. Wel dat het spel stukken snel ler zal verlopen en er ook meer doelpunten zullen val len. Blessure Te Lindert: „Een andere fac tor is de blessure van topschut- ster Ank van der Bosch. Ank is in de tweede lijn altijd wel goed voor vier, vijf doelpun ten. Daarbij gaat er van haar de nodige dreiging uit, waar door Leny en Carla van der Bosch aan de cirkel ruimte en dus mogelijkheden krijgen. Vandaag hoor ik of Ank weer met serieuze gooi-oefeningen mag beginnen. Of de schou derblessure die haar vorig sei zoen zoveel last bezorgde, re delijk genezen is. Met haar fit binnen de lijnen zal de kracht van het team nog een stuk stij gen." HVS start morgen (tegen BDC uit Soest, om 12.45 uur in Leidschendam) met een, ver geleken met vorig jaar, bijna ongewijzigde ploeg. Alleen Antoinette Lexmond, die een baby verwacht, is vervangen door Anke van der Nauwland. De intensieve voorbereiding van de ploeg is bevredigend verlopen. Tegen teams van minder kaliber werd gewon nen, tegen eredivisionisten Mosam, Quintus en Sittardia werden goede oefenwedstrij den gespeeld. Desondanks ziet Te Lindert voor zijn „familie- ploeg" geen kampioenschap in het verschiet. „Daarvoor zijn we niet volledig genoeg. In de eredivisie zouden we ons niet kunnen handhaven. Alleen V&K uit Groningen zie ik als een voldoende complete ploeg om promotie waar te maken. Dat wil overigens zeker niet zeggen dat V&K door ons niet te kloppen zou zijn. HVS is in staat deze competitie van elk team punten te pakken. Als onze verrassing werkt, dan ko men we in de eerste helft aan twaalf, dertien punten. En dat zou een heel aardige start zijn." Wat dat betreft is de competi tie-opening voor HVS ook bij zonder gunstig. De Stompwijk sen treden in de eerste twee wedstrijden tegen debutanten aan. „En dan mag BDC vorig jaar met maar twee verlies- punten kampioen zijn gewor den, het feit dat die ploeg de buteert en daarbij ook nog eens haar sterkste speelster aan SEW is kwijtgeraakt, geeft ons goede kansen. Wij zijn in ieder geval klaar om in elke wedstrijd weer voor de punten te vechten." Foreholte In Voorhout heeft het eerste damesteam een duidelijke ver jongingskuur ondergaan Min of meer gedwongen, omdat en kele oudgedienden kenbaar hadden gemaakt te willen stoppen, moest Foreholte toen wel kiezen voor de bijna totale verjonging. „Het mooiste zou zijn geweest", vertelt Nel Geerlings, „als de jeugdige se- Nel Geerlings: één van de ervaren „dertigers" in het verjongde team van Plantenhoek/Foreholte. niorspeelsters een jaartje in het tweede team hadden kun nen rijpen. Maar dat kon dus duidelijk niet, de situatie ver eiste dat ze direct met het eerste moesten meedraaien. Tijdens ons oefenprogramma bleek echter dat die gedwon gen keuze zo slecht nog niet uitviel. De combinatie van jeugdige speelsters met drie dertigers (Elly Hoek, Hanny Boskamp en Nel Geerlings zelf, red.) is in de praktijk zelfs een uitstekende gebleken." „Ook voor het publiek is de verandering een positieve. Nu zien ze immers echte Voor- houtsen uit de eigen kweek in actie. De reservekeepster van vorig jaar. Elly van Dam, en Caroline Warmenhoven bij voorbeeld Voor ons oudere speelsters is het ook wel een prettige situatie, omdat de jon gere speelsters veel van ons aannemen. Hierdoor is een goede samenwerking ge groeid". De sfeer in het Voorhoutse kamp is opperbest, dat mag duidelijk zijn. Nel Geerlings verwacht dan ook de vierde plaats van vorig jaar te kun nen behouden. Indien die prestatie niet geëvenaard zal worden, ligt dat ongetwijfeld niet aan de voorbereiding van de formatie. In een maand tijd werden, naast de al intensieve tweewekelijkse trainingen, ze ven oefenwedstrijden en drie toernooien afgewerkt. Een uit gebreid programma, dat mede mogelijk werd door het feit dat De Gaasbak elke zondag beschikbaar was. In het eerste competitietreffen (morgen om 13.15 uur tegen HMS) zal dui delijk worden hoe ver het ver jongde Foreholte inmiddels is. PETER WAALWIJK ïyenoord op bezoek bij Alphense Boys JEN AAN DEN RIJN oktober opnieuw tegen de er goed aan hun kaartjes bij Iphense Boys, dat eerder eerste selectie van de Rotter- een van de vele voorver- eizoen al naar de Kuip dammers. Die „returnwed- koopadressen te bemachti- I om daar een compleet strijd" wordt op De Bijlen af- gen. Al te lange wachttijden (edend Feyenoord te be- gewerkt en begint om 19.30 voor het hek kunnen op die pen. speelt woensdag 13 uur. Belangstellenden doen manier worden voorkomen. DEN Between 1 is nige ploeg in de Leid- biljartcompetitie die zonder nederlaag is. de positie van UVS 1 goed worden ge ld. Een nederlaag te- Landzicht, wordt gecompenseerd door aantal ruime zeges, e teams scoorden tot fel winstpunten, goed I de gedeelde eerste Een 6-2 nederlaag tegen Landzicht 1 deed De Vriend schap (voorlopig) naar de middenmoot afdalen. Land zicht bezet nu de derde plaats, met twee punten ach terstand op de kopteams. Bij titelverdediger TOG 1 zit de klad er goed in. De ploeg kreeg een 8-0 pak slaag van het onderaanstaande TOP 2, waardoor TOG nu zelf hek- kesluiter is. De resultaten: Zuid 1 - Between 1 2-6, TOP 2 - TOG 1 8-0, Landzicht 1 - Vriendschap 1 6-2, Carambo le 1 - De Heul 1 4-4, UVS 1 - TOP 1 6-2. In de tweede klasse voert het eerste team van Spijkerbak het klassement aan na de 2-6 zege bij concurrent Katwijk 1. Landzicht 3 klopte Stomp- wijk 1 met dezelfde cijfers en volgt op een punt. Landzicht 4 doet het goed in de derde klasse. Na de overwinning op De Vriendschap 2, heeft het Voorschoter viertal nu een totaal van 24 punten. LEIDEN In meerdere op zichten debuteert Kees van Vliet dit seizoen. Als eerste jaars trainer/coach bij Fluks en met zijn ploeg, die voor het eerst uitkomt in de districts competitie. Het succes lachte hen al gul toe. Na in de ope ningswedstrijd gelijk te heb ben gespeeld tegen het thans de ranglijst aanvoerende Avanti bezetten de Noordwij- kers een met Tempo gedeelde tweede plaats. Vandaag wacht een nieuwe krachtmeting wanneer Fluks op bezoek moet bij deze Alphense con current. „Niemand ligt ej wakker van als we van Tempo verliezen. Hoe langer je zonder verlies- punten blijft hoe moeilijker het wordt. Tegenstanders zijn gemotiveerder om van je te winnen en binnen de ploeg zelf sluipt ook een zekere non chalance, zelfoverschatting. Elke week weer ben ik bang dat het stuk loopt", bekent Kees van Vliet. „Als je telkens in de laatste vijf minuten ge lijkmaakt of wint kun je net zo goed ook eens met een punt verschil verliezen". Coach Kees van Vliet, die in een schijnbaar onbewaakt ogenblik Fluks een plaats bij de eerste drie toedichtte lijkt gelijk te krijgen. De acht pun ten, waarvoor hij de eerste competitiehelft had uitgetrok ken zijn na vijf wedstrijden al binnen en voorzichtig aan denkt men aan meer. Hoewel Van Vliet er voor waakt dat promotiekansen geen weerslag hebben op het spel. Juist op het vrijuit korfballen was zijn trainingsaanpak de eerste we ken gericht. „We hebben nog niet echt met vaste opdrachten gewerkt. Wel veel conditie- werk, vechtlust kweken, en schotoefeningen. Negentig procent van de oefeningen eindigt op de korf. Korfbal is tenslotte doeltreffen. Zelfs een slechte ploeg krijgt kansen, dus als je zorgt dat het schot goed is kom je een heel eind". Het is het enige wat Kees van Vliet overneemt van de „me thode Crum". Het dictaat van patronen staat hem tegen. Al leen om wat achter de hand te hebben, mochten de spelers er zelf niet uitkomen, zal Van Vliet er gebruik van maken. Creativiteit staat voorop bij deze nog jonge trainer, die zijn sporen overigens al ruim schoots verdiende met de jeugdploegen van TOP, Velo- citas en De Danaïden. Een be zig baasje, dat zijn week vult met vier avonden korfbal, naast Fluks traint hij de jeugd- ploeg van De Danaïden en speelt in het reserveteam van de Leidse overgangsklassen en ook het weekeinde op de korf- balvelden doorbrengt. Fluks was zijn eerste ervaring met een selectiegroep en het is hem in Noordwijk uitstekend bevallen. Ondanks de teleur stelling van het plotselinge stoppen van routiniers Lenie van der Plas, Peter van der Berg en Frank Dijkstra, waar door Van Vliet Zich genood zaakt zag de toch al jonge ploeg aan te vullen met nieu we spelers als Ada van der Meulen, Marleen Passchier, Nel Hordijk (nog aspirant), Tjaard Sijpkes en Bram Kop penaal. Hoewel de jeugd snel rijpt moet het aanvallende ge vaar veelal komen van de overgebleven schutters Aad van der Harst en Kees Im- thorn, Samen al goed voor 15 van de 35 goals. Of het vol doende is voor het grote werk? „Tempo is met z'n import een hele goede ploeg. In principe ben je kansloos", weet Kees van Vliet ..Als je ervan uit gaat dat je je alleen moet handhaven mag je met lege handen terugkomen. Zelfs als je meer wilt is een punt vol doende Ik hoop in ieder geval dat we de schade vandaag be perkt kunnen houden, zodat de ploeg geen opdoffer krijgt" Programma voor de Leidse regio: Zaterdag (aanvang 15.30 uur) Ons EilandKwiek (R). Brahmslaan; VelocitasAvan ti. de Bloemerd; Tempo Fluks, Zegersloot. Zondag geen programma. Standen veldkorfbalcompelitie Overgangsklasse B LDO 5—10. HKC 5—8. Dalto 5—7. Rapidl- Steeds Hoger 5—5. Wordt Kwiek 5—4. DTV 5—1. De Danaïden 5—0 Promotieklasse C PSV 5—8. Achilles 5—6. Tjoba 5—6. Trek vogels 5—5. Fides Pacta 5—4. Zuiderkwar tier 5—4, Blauw Wit 51 5-4, Rust Roest 5— Zuid West I B Pernix 4—8. Albatros 4—6. Snel 5—6. GKV 4t Swift (M) 5I Animo 4—2. TOP 4—0 Zuid West II A ADO 5—8. Fiks 5—7 Kinderdijk 4—6. NIO 5—6. Ons Eiland 5—4 Stormvogels 5—3. Kwiek (Rl 4—2. Merwede 5—2. Zuid West II B Ten Donck 5—9. De Algemene 5—8. De Bermen 5—7. Quick 5—6. HSV 5—3. Eure ka 5—3. Terheijden 5—3. Crescendo 5-1 Zuid West lil D Avanti 5—9. Tempo 5—8. Fluks 5—8. Velo citas 5—5, Vriendenschaar (B) 5—4. Weide vogels 5—3. Thor 5—3. De Jodan Boys 5—0 Onder redactie van Gert Jan Onvlee Gewoon weer Neptunus. onbezoldigd verrichte poseer- Reclame Shirtreclame, een onderwerp dat het duidelijk in zich heeft om de redactie van Hutspolr)t dit seizoen nog heel wat aar dige momenten te bezorgen. Zo ook nu weer. IVas Lugdu- num de minder commercieel ingestelde LC-sportredactie al ver tegemoet gekomen door het vignet van De T. in oranje op een groen shirt aan te brengen (dezelfde grijstinten, geen shirtreclame in de krant, derhalve), afgelopen zondag vond Boudv Pijnakker na mens collega-eersteklasser Roodenburg een bijna even perfecte oplossing. Gewoon op het juiste moment de arm gebruiken en Neptu nus is gewoon weer een Rot terdamse voetbalclub. En geen bedrijfselftal van mijnheer K. (juwelier te Rot terdam). Reclame (2) Een geheel ander probleem op shirtreclame-vlak ont moette Alphense Boys. De vooruitdenkende Alphense tweedeklasser mocht dan zo'n drie weken terugop een on der meer daarvoor belegde avond de nieuwe shirts met opdruk aan de belangstellen den tonen, meer dan één keer hebben de Boys er niet mee gespeeld. De reden: het wit van de op gedrukte letters was na een duel even rood als het shirt eronder, waardoor de tekst in een klap meer dan negentig procent van zijn wervende waarde had verloren. De shirts gingen dan ook weer retour afzender Het „om niet" sponsorende ,.B Sport" moet het voorlopig dus weer even met de inbreng van het centrale duo Paul en Frans Bahlmann doen. Sluikreclame m de shirtrecla me. Ook tamelijk uniek. voor onbezoldigd poseerwerk. Mysterieuze krachten in de Of gewoon een kwestie van de juiste voorbereiding op Taptoe-avond? Dank We hebben het in deze ru briek de afgelopen jaren (een stuk of zes al weer) zeer re gelmatig over fotogenieke voetballende sportlieden ge had. De op zondag spelende Theo van Seggelen bijvoor beeld, maar ook zaterdag-ac tieve spelers als Martin van der Plas. Piet Haasnoot en Dick van der Bijl, zagen kans zich stelselmatig fotografisch in onze kolommen te werken. Ook Ruud Bröring valt bin nen deze categorie Als spits van Noordwijk wist Bröring de fotograaf na weer een doeltreffende actie altijd moeiteloos te vinden (én te verleiden tot opnieuw een apart plaatje) en afgelopen weekeinde bleek dat de te genwoordig voor FC Lisse uitkomende Bröring het nog immer niet verleerd is de fo tograaf stijlvol van dienst te zijn. Wij dachten u dan ook maandag te kunnen verblij den met een stijlvolle, net niet doeltreffende Bröring-actie in het toptreffen met Be Fair. Een complex van factoren deed die foto maandag wat verminkt in de krant komen. Reden om het vandaag nog een keer te proberen. Al was het alleen maar om de toch al wat ouder wordende Bro op deze manier nog eens te be danken voor al dat in de ach ter ons liggende seizoenen. rust in de categorie „onmoge lijk op te halen achterstan den" dient te worden gerang schikt. Onmogelijk (2) Vandaar dan ook deze regels. ASC 6 immers, keek afgelo pen zondag bij de pauze tegen die negatieve score aan in de derby tegen het zevende team van UDO. Een achterstand om nooit meer op te halen dus, en ASC verloor ook. De eindstand die echter na afloop van die zeer flitsende voetbal wedstrijd op het wedstrijdfor mulier kon worden genoteerd was 7-9 (en dat nog wel na een doeltreffend afgestrafte duidelijke beoordelingsfout van de roodzwarte doelverde- diger na rust). I nu een „modale" voet- tdstrijd. Bij een 0-2 ach- \nd wil een ploeg de idinren noS wel eens opstro- ntioJm pogingen in het werk uien die marge te ver en. Bij 0-4 wordt het al id*téstiger. Kan het team die 1 motivatie nog slechts fngen als het elftal er ran \van overtuigd is dat de |Etander helemaal niet zo peter is en daarbij ook éns uiterst gelukkig aan oorsprong is gekomen eigen doelpunten, een "e buitenspelgoal en een \rikkelijke blunder van >P) 'el de grens niet geheel •r kan worden getrok- denken wij van Hut dat een 0-8 score bij

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11