de rijksoverheid vraagt [F® IN EN OM DE KAS binnen de perken i Aanbod tomaten begin oktober sterk omlaag Mysterieuze gasten „KLEINTJES" I 071-122244 II Te huur luxe 2- kamerapp. secretaresse (m/v) leiden Te gek Boten secretaris - ontvanger s LAND EN TUINBOUW LODSE COURANT ZATERDAG 9 OKTOBER 1982 PAGINAL^ Bloemen- en plantenhandel ook in Frankrijk in zorgen Het gaat (óók) met de Franse bloementeelt niet zo best. In het jongste congres van de Franse bloemenkwekers is een her stelplan opgemaakt, dat aan de volgende eisen moet voldoen. Er moet zo spoedig mogelijk een marktonderzoek komen door specialisten uit het vak. Er moet worden gezorgd voor hand having en vermeerdering van overheidssteun bij investerin gen en mechanisatie. Er moet een „sierteeltzone" met gemak kelijke vestigingsvoorwaarden plus regeringssubsidies wor den ingesteld. Er moeten nieuwe soorten groeperingen van bedrijven komen met regeringssubsidie. Men streeft naar een gemeenschappelijke EEG-politiek met harmonisering van de fiscale, sociale- en financiële regelingen en er moet meer con trole komen op de import en doorvoer van bloemen en plan ten, zo wordt meegedeeld. Onlangs is een rapport gepubliceerd over de teelt in het ge bied van Rhone-Alpes, met Lyon als centrum. Dit is een ge bied waarin bijna 5 miljoen mensen wonen, hetgeen 6% van de Franse bevolking betekent. Hier zijn onder meer gevestigd 870 boomkwekers op 1600 ha. Verder 700 potplantenkwekers op 95 ha; 800 perkplantenkwekers op 85 ha; 500 bloemkwe kers op 100 ha; 20 bollenkwekers op 4 ha. In totaal werken er in de produktie en handel 4.000 mensen. De regio is bekend om zijn produktie van rozenstruiken. Een jaarproduktie van 7 miljoen stuks vormt 40% van de totale Franse produktie. Van de oppervlakte potplanten is 50% overdekt, van perkplanten 40%. Er worden 4 1/2 miljoen bloeiende potplanten geproduceerd en 0.5 miljoen groene. Voor snijbloemen is Rhone-Alpes meer een consumptie- dan produktiegebied. Twintig procent van de beteelde oppervlak te is overdekt. Voornaamste produkten zijn de roos- en tokyo- chry santen. Naar schatting wordt er ongeveer 30% van de regionale pro duktie omgezet. De markt is niet bij de behoeften van de re gio aangepast en zal zeker niet in staat zijn de produktie te verwerken. Boomkwekerijprodukten worden nog in hoofdzaak direkt van het bedrijf verkocht, zowel engros als detail. Potplanten worden voor 51% rechtstreeks aan detaillisten verkocht, 60% van de kleinhandelaren koopt op de kwekerij in, maar slechts 30% van de bloemwinkels doen dat. Verkoop op de lokale kleinhandelsmarkten komt minder voor. Slechts 15% van de kwekers doen aan lijnrijden. Hiervan is wel een uitbreiding te zien. De kwekers kopen ook veel bij elkaar, om het sorti ment aan te vullen. De snijbloemenkwekers verkopen 50% van hun produktie via de markt in Lyon, vooral uiteraard die daar in de buurt zijn gevestigd; 10% via lijnrijders en 40% op de kleinhandelsmarkten. De bloemenwinkels nemen bijna 3/4 van de produktie af. Er zijn in dat gebied totaal 270 zaadhuizen, 945 bloemenwinkels, 250 marktkooplui, 46 grossiers en 32 grootwinkelbedrijven, tuincentra bij betrokken. De teelt van perkplanten neemt in Frankrijk regelmatig toe. Dit zal zich vooral onder de groen- tekwekers gaan doorzetten. Er wordt vooral veel aan particu lieren verkocht. Veel kleinhandelaren kopen ook zelf bij kwekers. Volgens de jongste telling zijn er in heel Frankrijk 10.000 bloemenkwekers, 2.500 marktverkopers, berekend naar 3.200 potentiële verbruikers. In Nederland zijn dat er 1 op de 1.200. In 1980 hadden zij een omzet van bijna 3 miljard gulden, gemiddeld per winkel 222.000 gulden, marktverko pers 283.000 gulden. In genoemde bedrijven werken totaal 32.000 mensen. Volgens mededeling van de PVS-Koerier zal begin volgend jaar in Ollioules een nieuwe centrale bloemenveiling worden geopend door de Franse president, dit hoewel het bedrijf reeds enkele maanden in bedrijf is. De veiling beslaat drie ha en in 5 uur kunnen drie miljoen bloemen worden verhan deld. Er zijn 1.500 kwekers bij deze veiling die naar het model van Aalsmeer is gebouwd en naar verwachting een omzet van 33 miljoen gulden krijgt. De aanvoer van tomaten werd begin oktober een flink stuk kleiner. Het aanbod ver minderde met 3 miljoen kilo. De concurrentie op de West- Duitse markt veranderde niet en viel een heel stuk kleiner uit dan vorig seizoen. Dit ver schil was bijna 1300 ton. Al deze ontwikkelingen droegen ertoe bij dat de prijzen flink opliepen. In de afgelopen week liep de prijs voor A-I- export naar 2,30 per kilo. Dit prijsherstel komt echter voor veel tomatentelers te laat. Uit de statistische gege vens van het Produktschap voor Groenten en Fruit blijkt dat er aanmerkelijke prijsver schillen zijn in vergelijking met vorig seizoen. Dit is nu niet bepaald opzienbarend nieuws, omdat de meeste to matentelers dit aan den lijve ondervonden. Over het tijd vak van 1 januari tot 1 juni kwam de gemiddelde prijs uit op 2,78 per kilogram (in 1981 wat dit 3,27 en in 1980 2,89). In de periode van 1 juni tot 1 augustus werd er ge middeld 1,09 betaald (in 1981 was dit 1,50 en in 1980 1,37). In' de periode van 1 augustus tot 1 oktober waren de resultaten het slechtst, na melijk 69 cent per kilo (in 1981 1,13 en in 1980 1,43). Over het gehele seizoen ge zien kwam de prijs uit op 1,62 (in 1981 was dit 2,02 en in 1980 1,90). Deze hele op somming van prijzen spreekt voor zich en hoeft weinig toe lichting. Het aanbod van vleestomaten nam eveneens af, ook hier trok de prijs aan. Zo bracht de sortering BBB gemiddels 2,46 per kilo op. Het totaal aanbod neemt ver der af en de prijzen lijken zich op het huidige niveau te handhaven. Komkommers De vraag naar komkommers trok aan met als gevolg een verder prijsherstel. Vooral voor de lichtere sorteringen trok de prijs aan. Zo bracht de sortering 36/41 zo'n 44 cent per stuk op. De sortering 41/51 liep op naar 59 cetn en de sortering 51/61 noteerde 67 cent per stuk. Vorig jaar va rieerde de prijs van 75 cent tot 1,04, het aanbod was toen echter wel kleiner. Een terug blik op het komkommersei zoen laat zien dat de gemid delde prijzen 'slechts weinig verschillen met die van vorig seizoen. Alleen bij de vroege komkommers was er sprake van een behoorlijk verschil, dit kwam neer op 11 cent per stuk. Voor de vroege kom kommers lag de gemiddelde prijs dit seizoen op 74 cent. In de zomerperiode (van 1 mei tot 1 september) lag de gemid delde prijs op 47 cent tegen vorig seizoen 43 cent. Bij de herfstteelt, gerekend van 1 september tot 1 oktober, was het verschil slechts 1 cent, na melijk dit seizoen 47 cent te gen vorig seizoen 48 cent. Over het hele seizoen komt de gemiddelde prijs uit op 57 cent, tegen 58 cent in 1981 en 61 cent in 1980. Het ziet er voor de komende week niet naar uit dat de concurrentie groter wordt. Met een afne mend aanbod in het vooruit zicht is het heel goed mogelijk dat de prijzen fors zullen op lopen. Paprika's Op paprika-markt was het de afgelopen week inleveren ge blazen. Zowel de groene als de rode sorteringen daalden in prijs. Voor groen kwam de gemiddelde prijs uit op ƒ1,45 per kilo. Vorig seizoen lag de gemiddelde prijs in dezelfde week op ƒ2,25 per kilo. Het aanbod van rood valt nog steeds groter uit dan vorig jaar, dit bleek de afgelopen week duidelijk teveel van het goede. De gemiddelde prijs daalde naar ƒ2,70 per kilo (vo rig jaar ƒ3,20). Bij de groene paprika's komt de gemiddelde prijs over het hele seizoen uit op ƒ3,11 (vorig jaar ƒ3,37 en in 1981 was dit ƒ3,03). Bij de rode paprika's kwam de gemiddel de prijs over het hele seizoen ook lager uit narrielijk op ƒ3,41 (vorig jaar ƒ3,90 en in 1980 ƒ3,79). Het aanbod lijkt niet zoveel te veranderen, of de prijzen zich zullen herstel len is nog maar de vraag. Zodra de herfst gekomen is, treffen wij ze op de meest onverwachte plaat sen in de tuin, in onze bossen, soms zelfs zomaar langs de straat op een plekje grond bij een boom of struik: paddestoelen. Wonderlijke groeisels eigenlijk en van oudsher een tikje mys terieus. Ze kunnen bliksems nel tevoorschijn groeien, waar gisteren nog niets was, staan vanmorgen ineens paddestoe len. Onze wetenschappers heb ben heel het plantenrijk netjes ingedeeld, maar eerlijk gezegd zitten ze bij die indeling nog steeds een beetje in de maag met die paddestoelen.... Is een paddestoel eigenlijk een plant? En als het geen „plant" is, wat is het dan? Als we voorzichtig zo'n padde stoel uit de grond losmaken, vinden we aan de voet van het geval een netwerkje van vil- tachtige witte draden, wij zou den zeggen: de wortels, maar bij paddestoelen heet dat: My celium. Bij paddestoelen is het nu zó, dat volgens de geleer den dit mycelium eigenlijk de plant is, wat wij boven de grond zien groeien als padde stoel zou het vruchtlichaam zijn. Aan deze vruchtlichamen vormen zich ontelbare „zaad jes", die bij paddestoelen ech ter „sporen" heten. U ziet het, bij paddestoelen is alles „an ders dan anders". Wat die sporen betreft, als we het hoedje van zo'n paddestoel op een vel wit papier leggen, zullen we een tijdje later zien, dat de uitvallende sporen een duidelijk patroontje op ons pa pier hebben gevormd. Die spo ren kunnen er verschillend uitzien, b.v. kunnen ze ver schillend gekleurd zijn en aan (MI UT oei de hand daarvan kunnen !s^ deels vaststellen, met wi?an paddestoel we te maken 1 be; ben. Wie daar meer van s weten, kan het best een ciaal boekje over paddesto ,c raadplegen. En wat die indeling ei2 te c plantemijk betreft men Ijer de paddestoelen uiteind maar ingedeeld bij de hoof deling der schimmels h- zwammen. Die hoofdafde1® omvat zo'n slordige 3700 er slachten en een kwart mil er soorten.... de wetenschap tte: kunnen dus nog wel vooruit! p Sommige soorten zijn eet en worden zelfs als een or kernij beschouwd. Maar zelf in de natuur verzam van eetbare paddestoelen nen we toch maar het overlaten aan geheide desl TT digen, want sommige eet en erg giftige soorten li voor een leek nogal op ell 5 t Trouwens: we kunnen h overal doosjes met charr nons kopen, die speciaal de consumptie verkregen in speciale kwekerijen, paddestoelen in de vrije tuur laten we mooi staanr. willen toch al niet o\L groeien, een paddestoel L. zelfs heel bijzondere eisen! de grond. Daar heeft den r tuur weer prachtig rekeL*^ mee gehouden, want één y paddestoel vormt ettelijke P joenen „zaadjes" in de \f - van sporen, die heel gemafV lijk door de wind meegevi worden en waarvan dan L schien maar een stuk of u{ uiteindelijk weer opgroeiei'g(u paddestoel. Als al die spl opgroeiden tot paddestof*_° dan zou onze aarde well" helemaal met paddesto^ - overdekt zijn! p V H\ LEIDSE COURANT I KUNST EN ANTIEK H. J. Visser vraagt te koop oud goud tegen hoogste dagkoers. Tevens ook muntverzamelingen. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghuishof 19, Leiderdorp. 071- 891271/412025. SLOOPGOUD 14.50. contant voor 14 kt. Van Ruiten, anti quair. Kort Rapenburg 12 (open Te huur Noordwijk-Zuidduinen prachtig nw. 3-kamerapp. In ge- villa. Ind. gr. living met open haard, gr. terras-z., hal. slp.kr., keuken, c.v., tel.. nw. gestoft, event, gemeub. Fraai en rustig gelegen. Prijs 1650,- p.m. Br. 8422 bur. v.d. bl. ANTIEKBEURS N00RDWIJKERH0UT In de sporthal „De Schelft" aan de Maandagsewetering 202. vrijdag 8 oct. van 17.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 9 oct. en zondag 10 oct. van 11.00 tot 17.00 uur. SLOOPGOUD. contant 14.- per gram voor 14 kt. Legitimatie verplicht. Van Ruiten, antiquair. Kort Rapenburg 12. (Geopend Te koop: HONDA Crosser 250 cc watergekoeld. bouwjaar 1981. slechts 10 x bereden, plus laarzen. Pr. n.o.t.k. Romijnstr. 7, Lisse. De Engel. T.k.a.: HONDA VF 750. Custom. 2000 km, kl. rood, nw., met alle gar., pr. 8500.-. Tel. 070- 899642. alleen op zo. en woe. Te huur aangeboden: op zeer goede stand, nabij Kuikduin, huur plm. 900,- incl. Br. o. nr. SP55991 buro v.d. blad. Beschaafde student zoekt met spoed een kosthuis tot plm. 500,- p.mnd. Tel. Inl. nu 18.00 u. 070- 520810. Te huur gevr.: vrije etage of kleine woning in Leiden. Max. 500.- excl. per half nov. P. Stienstra. 071- 121208. Autoverzekering met m 76% korting Te koop: Snackbar/woning 's-Gravenzandelaan 272, Den Haag. Vr.pr. 49.000,-. Huur i,40 per maand. Inl.: 070- 639681. Te huur aangeboden: WINKELINVENTARISSEN voor alle branches, tevens magazijn- /palletstellingen en vakkenkas- ten (ook gebruikt). A. S. Winkel inrichters. showroom: Nassaukade 1. Rijswijk. Tel. 070-993131. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING. hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49. Noordwijk. Tel. 01719-11500. levering door de gehele Bollenstreek. Steeds voorradig: overzet plaatwerk voor div. merken auto's. Braay BV, Bloemendaalsestraatweg 91. Santpoort-zuid. 023- 376400. geopend: ma. t/m vr. 8.00-17.00. z.a. 8.30-12.30 u. Te koop uit eigen kwekerij: Cupressocy- paris leilandii (snelst groeiende conifeer) hoogte ca. 1 meter (al leen zaterdags). Boomkwekerij N. v.d. Hulst. Gemeneweg 14. 2391 NB Hazerswoude. Tel. 01728-8621. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523. b.g.g. 9251, wij komen di rekt. ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Bij de Directie Schouwburg kan worden geplaatst een in deeltijd voor 20 uur per week. De werktijden zijn van maandag t/m vrijdag 4 uur per dag, bij voorkeur van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De functie moet met veel zelfstandigheid worden uitgevoerd. Tot het takenpakket behoort: postbehandeling en secretariaatsvoering; informatie- en publiciteitsverzorging; voorbereiden van vergaderingen; archiefbeheer; bijkomende werkzaamheden. Voor deze functie zoeken we iemand met een opleiding op Havo-niveau, typevaardigheid en op deze functie passende ervaring. Het salaris bedraagt voor een volledige werkweek van 40 uur maximaal f 3066,— bruto per maand. Bij. de vaststelling van het salaris wordt rekening gehouden met opleiding en ervaring. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van nummer 82039 binnen 10 dagen te sturen aan de directie Personeelszaken, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. I WATERSPORT Mercedes Benz DIESELMOTO REN voor uw boot. Wij zorgen desgewenst voor deskundige inbouw. Wij leveren keerkoppe- lingen. watergekoelde spruit- stukken, ohekoelers enz. Stip- donk. Leiden. Schuttersveld. Tel. 122525. Privé 141032. De Groote Vink heeft eerlijke en scherpe na- jaarsprijzen van vele békende merken surlplanken, pakken, zeilen, o.a. Speedy Pointer 2800 voor 1690. Sailboard Porsche 2780 voor 1690. Ook allerlei goede occasions v.a. 450. Tot ziens bij De Groote Vink Vinkweg 3 Leiden-Zuid Tel. 071-769666 KATWIJK Zuid-Holland, winter stalling voor boten op afgeslo ten terrein 15,- per m2 Incl. hellingkosten. excl. btw. Weyers Katwijk. Tel. 02521-12442. Laat uw kostbare scheepsmo tor voor de winter goed verzor gen. Scheepsmotorenbedrijf Stipdonk doet het goed en voordelig. Dank zij onze servicewagen kunnen wij dit bij u aan uw lig plaats verzorgen. Goede ver zorging kost minder dan een nieuwe motor. Scheepsmoto renbedrijf Stipdonk, Schutters veld 11. Leiden. Tel. 071- 122525. b.g.g. 155900. winter- delabije ADVERTEER MEER! Laatste week! Verbouwingsuitverkoop! van 15% tot 50% korting op sport-, vis-, toer-, rubberboten; surfplanken, -pakken, schoe nen. karren, trapezes enz.; ka no's, peddels, spatzeilen, trai lers, lieren. rollen enz.; buitenboordmotoren, afstand bediening, toerentellers, schroeven enz. Minnee Boten en Motoren. Lisserdijk 580, Lis- se. Tel. 02521-14017. Toestem ming K.v.K. Stalen roeiboot met 4 pk Thomas b.b.motor op kanteltrailer. Vraagpr. 1000. Ook afzonderlijk. Mariën- poelstr. 19A, Leiden. Tel. 176040 - bevr. na 19.00 uur. TE KOOP GEVRAAGD, oude metalen, lood, zink, koper en ij zer. Fa. J. de Nobel, Zoeter- woudseweg 9, Leiden. Tel. 071- 766426. Wat grote mensen niet vertellen lees ik toch wel in de krant. Leidsters en bestuur van kindercentrum Merenwijk te Leiden (een kinderdagverblijf voor kinderen van 0-4 en buiten schoolse opvang biedend voor kinderen van 4-8), zijn op zoek enthousiaste leidster (v/m) Wat vragen we: - de kinderen zelfstandig, In Je eentje, kunnen begeleiden; - aktiviteiten kunnen organiseren; - plezier hebben in koken, naar buiten gaan en „Iets met je handen doen"; - kontakt met ouders kunnen onderhouden; - een opleiding op M.B.O.-niveau, b.v. M.B.O.-IW/KW. kleu terleidster-, - minimaal een leeftijd van 20 jaar. maar liefst ouder. Werktijden: In de schoolvakanties 40 uur per week. daarbuiten plm. 24 uur per week. Dagelijks van plm. 11.30 uur tot 18.00 uur. Je kunt zeil géén vakantie opnemen tijdens de schoolvakanties. Je wordt voor 10 uur aangesteld als leidster, voor 20 uur als assistent-leidster. Salariëring volgens salarisregeling kinder dagverblijven. afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Over deze funktle zijn telefonische inlichtingen te verkrijgen bij het kindercentrum: 071-216628 (vragen naar Monique ter Berg of Aafke Hulsman). WATERSCHAP NOORDWOUDE Dijkgraaf en heemraden van het Waterschap Noordwoude roepen, in verband mei vervroegd uittreden van de huidige functionaris per 1 maart 1983, sollicitanten op voor de betrekking van: (indiensttreding nader in overleg Ie regelen) Het Waterschap Noordwoude is gevormd met ingang van 1 januari 1979 als gevolg van de reorganisatie van het waterschapsbestel binnen Rijnland, is rond 6100 HA groot en telt inclusief de secretaris-ontvanger drie administratieve medewerkers. Funktie-informatie: Organisatie en leiding van de totale administratieve dienst; Beleidsadvisering in be stuurlijke en financiële zaken. Vereisten: Uniediploma Waterschapsadministratie/Diploma G. A. I. Bestuuusambtenaar of daarmee gelijk te stellen opleiding of diploma's; het bezit van G.A. II of H.B.A. strekt tot aaabeveling. Ruime ervaring in bestuurlijke aangelegenheden op het terrein van het waterstaats- Beschikken over de elgenshap, om in een kleine werkgemeenschap optimaal te kun nen funktioneren; Goede kontaktuele eigenschappen en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Arbeidsvoorwaarden: Bezoldiging, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring van: 3.711,- tot 4.832. (8 jaar). Rechtspositieregeling volgens Uniemodel. Het waterschap is toegetreden tot de Interprovinciale Ziektekosten Regeling Zuid- Holland. Bij het zoeken van passende woonruimte zal. waar nodig medewerking worden ver- Sollicitatiis met uitvoerige omschrijving omtrent persoon, opleiding, ervaring en werk zaamheden zijn te richten aan de dijkgraaf van het Waterschap Noordwoude. Bent- horn 2. 2731 LC Benthuizen, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. secretaresse/secretaris t.b.v. de voorzitter vac.nr. 2-5899/0167 Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid (RAWB) De RAWB is een zelfstandig adviescollege van de Regering en beschikt over een eigen secretariaat van ca. 15 personen. Ten behoeve van de overige leden van het secretariaat zijn nog twee secretaresses aanwezig. Functie-informatie: verzorgen van de correspondentie van de voorzitter, vice-voorzitter en secretaris van de Raad; de noodzakelijke afspraken maken en bijhouden van de agenda's; voorbereiden van de vergaderingen van de voorzitter en van de Raad en bijhouden van een archief. Vereist: ten minste HAVO en een secretariële opleiding of een hiermee vergelijkbare opleiding; zeer goede typevaardigheid en steno in de franse, engelse en duitse taal; ruime ervaring in een soortgelijke functie. Standplaats: 's-Gravenhage. t.z.t. Zoetermeer. Salaris: max. f3066,- per maand. De mogelijkheid tot kinderopvang is alfeen aanwezig in de standplaats 's-Gravenhage. Sollicitaties inzenden voor 30 oktober 1982. De rijksoverheid wil meer vrouwen in dienst nemen. Daarom worden vooral ook zij uitgenodigd te solliciteren. medewerker (mnl./vrl.) bureau hout- en meubelindustrie vac.nr. 2-5892/0167 Centraal Bureau voor de Statistiek hoofdafdeling Statistieken van Industrie en Bouwnijverheid Functie-informatie: controleren en corrigeren van door de berichtgevers ingezonden vragenlijsten van korte termijn- en jaarstatistieken betreffende enkele bedrijfsgroepen binnen de hout- en meubelindustrie; samenstellen van voor publikaties e.d. bestemde staten, tijdreeksen en tabellen en samenstellen van bijzondere overzichten t.b.v. het periodiek verstrekken van inlichtingen aan nationale en internationale instanties; telefonisch onderhouden van contacten met berichtgevers m.b.t. volledigheid en/of onjuistheden in de invulling van vragenlijsten; opstellen van bezoekopdrachten voor de buitendienst en verwerken van de gegevens van bezoekopdrachten. Vereist: diploma MAVO met wiskunde. B.v.k. Praktijkdiploma Boekhouden of de bereidheid dit te behalen. Standplaats: Voorburg. Salaris: max. f2922,- per maand. Sollicitaties inzenden voor 30 oktober 1982. hoofd (mnl./vrl.) onderafdeling foto-exploitatie vac.nr. 2-5891/0167 Ministerie van Algemene Zaken Rijksvoorlichtingsdienst, directie Toepassing Communicatietechniek, afdeling Distributie Foto De Afdeling exploiteert en beheert een collectie van rond 215.000 foto's die samen een beeld vormen van de nederlandse samenleving, óók historisch; voorts circa 25.000 opnamen van led< van het Koninklijk Huis, paleizen, enz. bil I De onderafdeling Foto-exploitatie is belast met ht aan rijksorganen (en in beperkte mate ook aan niet-rijksorganen i.e. particulieren) ter beschikking stellen van foto's uit genoemde bestanden t.b.v. alle mogelijke toepassingsvormen, m.n. in de uitgevers- en perssectoren, echter ook t.b.v. tentoonstellingen, audiovisuele media, enz. De Onderafdeling betrekt het foto- en diamateria| van vakfotografen. Functie-informatie: distribueren van fotomateriaal t.b.v. genoemde gebruiksdoelen, tezamen met het geven van adviezen en/of verwijzingen; verwerven van fotomateriaal, op aanvraag van derden zowel als op eigen initiatief, o.a. gebaseerd op kennis van de behoeften bij de gebruikers. Correcte toepassing van auteursrechtelijke aspecten is in beide taakonderdelen van groot belang. Vereist: diploma HBS/HAVO; kennis van de fotografie, i.h.b. omtrent (foto)grafische toepassingsmogelijkheden binnen de eerder genoemde uitgevers- en perssectoren; commerciële en administratieve ervaring; mondelinge, evt. schriftelijke, uitdrukkingsvaardigheid in de engelse, duitse en jj evt. ook in de franse taal. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: max. f3375,- per maand. Sollicitaties inzenden voor 30 oktober 1982. Informatie over andere functies bij de Rijksoverheid kan worden ingewonnen bij het Informatiecentrum Rijks Psychologische Dienst, Eisenhowerlaan 138. Corr. adres: Postbus 20013j 2500 EA 's-Gravenhage. Geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 16.3è/7/fj uur. Maandag en dinsdag ook van 16.30 tot 21.0) uur. Telefonische inlichtingen worden verstrekt ondertlOi nummer (070)-5012 26. Bovengenoemde salarissen zijn in het \nd algemeen afhankelijk van leeftijd, opleiding" en ervaring en zijn exclusief 7'/a% vakantie-*'" f- jen. andercsfi,/ et bij 4 m \ngt k van Wan uitkering. Schriftelijke sollicitaties, indien niet aangegeven, onder vermelding van het gewenste functie genoemde vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe en voor elke vacature afzonderlijke brief) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Een mededeling van ontvangst van uw sollicitatiebrief wordt u door het desbetreffende ministerie, de dienst of instelling toegezonden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10