3egroting Oegstgeest moeizaam lui tend VOORDEELVAN DE WINTERSCHILDER:f600,- REGIOUOURINAAL Fininciële positie geireente zorgwekkend OOR TEGENVALLERS BIJ DRIELUIK EN GEMEENTEIUIS: Bewoners Curielaan protesteren over slecht onderhoud LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 OKTOBER 1982 PAGINA 7 Joe Bourne De bekende zanger Joe Bourne treedt zondag op bij de Jazz Club Lisse in De Beurs aan de Haven. Bij dit eerste echte jazzconcert van het seizoen wordt Joe Bourne bijgestaan door een kwintet, bestaande uit Jan Twuiter (piano), Dolf Delprado (bas), Ruud Bogaards (drums) en Ray Kaart (trompet). Joe Bourne wordt geïnspireerd door Nat „King" Cole, Johny Ma this en Nancy Wilson. Onlangs was hij nog met Timi Yuro te zien op de televisie. Het concert begint om drie uur en de toegang kost 8 gulden 50 voor donateurs en 11 gul den 50 voor niet-donateurs. Lola Het SKAN-filmhuis is Noordwijk presenteert zondagavond Fassbinders film „Lola", waarin vooral de opbouwperiode van het Duitse rijk na de Tweede Wereldoorlog wordt be kritiseerd. De voorstelling begint om kwart over acht in het vormingscentrum De Vonk aan het Westeinde. De en tree kost SKAN-begunstigers 4 gulden 50 en CJP-houders en 65+-pashouders drie gulden. Geranium De formatie Geranium verzorgt zondagmiddag in Mu- zenhof Leiderdorp het koffieconcert. Geranium, dat wordt omschreven als een akoestisch trio brengt streekmuziek uit de Elzas, met eigen werk in dialect en met op folkthema's geïnspireerde jazz-improvisa- ties. De groep bestaat uit Daniel Muringer, zang, gi taar en concertina, Jean-Michel Eble, basgitaar en Jean-Claude Boretti, accordeon, piano en fluit Het concert begint om half één, kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en kosten f3. Vrouwenbeweging De Vrouwenbeweging Voorhout houdt maandagavond haar jaarvergadering. Dit is de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Na de agendabehandeling is het kienen om mooie prijzen. Koffie en twee consumpties worden deze avond gratis aangeboden deze avond. De bijeenkomst wordt gehouden in het Parochiehuis en begint om acht uur. Vakbondsschool Het FN V-bestuur gaat op het laatste nippertje toch be ginnen met een nieuwe vakbondscursus in de Bollen streek. Maandagavond wordt een introductie-avond ge houden in het verenigingslokaal aan de Prinses Marij- kestraat 67 in Hillegom. De bijeenkomst begint om acht uur. FNV-leden zijn van harte welkom. Discodanswedstrijd De KPJ Zoeterwoude organiseert morgenavond in het Mu ziekcentrum een discodanswedstrijd. Getracht wordt voor namelijk de jeugd van 15 t/m 18 jaar hiervoor te interesse ren. Leden van de KPJ hebben gratis toegang terwijl an dere belangstellenden drie gulden entree dienen te betalen. De aanvang is 20.00 uur. Ruilbeurs Het vrijetijdscentrum De Ridderhof is vanavond om zeven uur het toneel van een ruilbeurs. Verzamelaars van postzegels, munten, stickers en oude ansichtkaar ten kunnen er terecht Eerste paal Zaterdagmiddag om twaalf uur gaat in Koudekerk aan den Rijn de eerste paal officieel de grond in ten behoeve van de verdere uitbreiding van vrijetijdscentrum De Ridder hof. Zoals bekend komt er een tweede muziekzaal en een sporthal. Casa Materna In Ons Huis in Zoeterwoude wordt zaterdagavond een informatiebijeenkomst gehouden over Casa Materna. Daarbij staat uiteraard de promotietour die deze zo mer naar Napels is verreden centraal maar ook het werkkamp in het Italiaanse weeshuis krijgt alle aan dacht. Door middel van films, cabaret en sketchjes worden de belangstellenden geïnformeerd over het wel en wee van Casa Materna. Iedereen is op deze avond - aanvang acht uur welkom. lorlichtingsavond [ind en Ziekenhuis" >t ORDWIJK De Patiëntenraad Wantveld doordwijk organiseert maandag in het Inter- ia isgebouw aan de Van Panhuysstraat 16, een rlichtingsavond over het onderwerp „Kind Ziekenhuis". Bij de organisatie van deze nd werkt de Patiëntenraad samen met de jelijke vereniging „Kind en Ziekenhuis", loemde instellingen zullen het onderwerp 4iden en daarna zal de film „Er gebeurt he- aal niets" worden gedraaid. Vervolgens be- t er gelegenheid tot het stellen van vragen, avond begint om 20 uur. Met het oog op voorlichtingsbijeenkomst zal er tot en met jktober in het gebouw van Interkruis een •lgoedkist staan met allerlei spulletjes, waar- kinderen uitgebreid doktertje, verpleeg- tje of ziekenhuisje kunnen spelen; „Om al- aan het idee te wennen". Katwijk heeft zes geluidarme glasbakken KATWIJK Zes „geluidarme" glasbakken zijn deze week, in overleg met de dienst openbare werken, in Katwijk geplaatst. Hiermee komt het totaal aantal glasbakken in de gemeente op twin tig. De nieuwe bakken hebben een groene kleur. De „oude" glasbakken zullen overigens binnen kort ook groen worden geverfd. Het geluidweren- de effect in de nieuwe bakken in bereikt door de bodem ervan te bedekken met een geluiddempen de laag.. Bovendien zijn de nieuwe bakken voor zien van kleppen in plaats van open gaten. De zes geluidarme nieuwelingen staan op de hoek Noord- wijkerweg/Schulpeinde, de Tulpstraat bij het prot. Militair tehuis, de hoek Vinkeweg/Wassenaarse- weg, de hoek Conradstraat/Hoorneslaan, de hoek Troelstrastraat/Hoorneslaan en de hoek De Bries- Rijnsoever, fase I. Pastoor Somerwil neemt afscteid WASSENAAR De St-Jozefparochie in Wasser*1" neemt za terdagavond afscheid van pastoor F.A.M. Somerv die onlangs door de bisschop van Rotterdam is benoemd tot stoor van de parochie van O.L. Vrouwe ten Hemelopneming Voorburg. Om zeven uur wordt een eucharistieviering geHden in de St. Jozefkerk met medewerking van de twee kfn- Na afloop wordt in het Adelbert College officiëel afsche'genomen var pastoor Somerwil en Wilma Hulsebos. Enkele ykgroepen zul len op luchtige wijze hun samenwerking met cpastoor belich ten. Vanaf tien uur kan er persoonlijk afscht worden geno men van de scheidende pastoor. Pastoor Some'd werd in 1977 pastoor van de St. Jozefparochie na het vertr van pastoor N. Nooy. Pastoor Somerwil was voorzitter van diocesane Werk groep voor de Liturgie en voorzitter van de^ad van Kerken van Wassenaar. Hij wordt opgevolgd door p^oor TH.J.J. van Steekelenburg, die pastoor was van de StJozefparochie 111 Noordwijkerhout. Golf van inbraken ALPHEN Bij een golf van braken in de nacht van woensdag op donderdag hebben inbrekers uit flats aan de Vliestroom geld, sieraden en een verrekijker ter waarde van enige honderden gul dens werden gestolen. ndere dieven roofden auto's aan de Aardster, Paddestoelweg en Sterkenburgh leeg na de achter ruiten uit de sponningen te heb ben gehaald. De buit bestond uit een lasapparaat, een frankeerma chine, gereedschap en een autora dio-installatie. Uit een tandartenspraktijk aat Koraalzwam werd verder een geldkistje met 400 gulden wegge haald en uit de LOM-school aan de Oudhoornseweg een televisie toestel ter waarde van 3000 gul den. De subsidie voor de res tauratie van kasteel Oud- Poelgeest is gehalveerd. STGEEST De ge uite Oegstgeest heeft verwachtingen van de imissaris der koningin, M. Vrolijk, niet be- tamd. Bij zijn laatste kbezoek onlangs aan mm gemeente stelde de |j| ;r Vrolijk dat Oegst- |g| ist een goed beleid SWrt, mede met het oog de jaarlijks steeds weer tende begrotingen. En erdaad is de begroting ife r 1983 ook weer slui- d, zij het dat dat veel 1 er m eite heeft gekost in andere jaren. In to- moest er 230.000 gul- worden bezuinigd. ,ra tegenvallers waren invullende kredieten behoeve van de ver- jwing van Het Drieluik et gemeentehuis. inigd is er onder meer op •nderhoudskosten van de ibare scholen. De vermin- Ing van het aantal uren inderwijs stuitte op bezwa- van de fracties. Verder is bezuinigd op het aantal logopedie door de School- esdienst Leiden, zijn de ■agen voor het verkeers- aaarheidsfonds en het Is restauratie Oud Poel- st gehalveerd (nu allebei 100 gulden) en worden er Ier subsidies gegeven in sociaal-culturele sector. Het om een gedeelte van het jt onderhoud aan de wo- [en Balistraat uit te stellen 1983 naar 1984 teneinde )0 gulden te besparen is doorgegaan in verband technische bezwaren. Dat erhoud wordt nu gewoon f)83 verricht. de samenstelling van de 'oting is uitgegaan van een jnertal van 15.730 en een al woningen van 5509. Voor het eerst na vele jaren bevindt het inwonertal zich weer in een stijgende lijn, dankzij de bouwactiviteiten in Haaswijk. Het aantal leerlin gen voor het lager onderwijs is begroot op 1351, het aantal kleuters op 397. In de ontwer- begroting voor 1983 wordt ge rekend met een bedrag van tien gulden per inwoner voor onvoorziene uitgaven. Zoals bekend moet de kleinere gemeenten inleveren ten be hoeve van de grotere gemeen ten als het gaat om de Rijks uitkeringen. Voor Oegstgeest zou dat betekenen dat er uit eindelijk 11,3 procent wordt gekort op de algemene uitke ring uit het gemeentefonds, hetgeen neerkomt op ongeveer 1,2 miljoen gulden. Dit bedrag zal gefaseerd moeten worden ingelopen, hetgeen neerkomt op 120.000 gulden per jaar. De gemeente heeft goede hoop dat financiële nadeel binnen slui tende begrotingen te kunnen opvangen, mede omdat het aantal woningen (het Rijk heeft het bedrag dat per wo ning wordt gegeven verhoogd) in de komende jaren zal stij gen door de invulling van Haaswijk. Personeel De loonkosten drukken zoals gewoonlijk het zwaarst op de gemeentelijke begroting. De meeste secretarie-afdelingen hebben om uitbreiding ge vraagd. vDe gemeente zal in 1983 alleen personeel aanne- mzen dat echt noodzakelijk is. De afdeling Interne Zaken zal met één kracht voor het dym- namisch archief worden uitge breid. Het aantal uren voor het schoonmaken van het raadhuis zal worden uitge breid met tien per week. De afdeling coördinatie welzijn wordt met één medewerker uitgebreid. De afdeling sociale zaken krijgt er een part-time bijstandmaatschappelijk wer ker of werkster bij. De dienst gemeentewerken krijgt geen uitbreiding in 1983. De afde ling bouw- en woningtoezicht had gevraagd om één tech nisch ambtenaar. Ook in 1983 zullen weer een aantal belangrijke investerin gen moeten worden geda; Voor zwembad Poelmeer mi- ten er een hogedrukreinif en een nieuwe gasbrander stallatie worden aangescht- Ook komt er eeri glijbaan. A gedeelte van de Rhijnhof-'g tussen Duifhuislaantje tot»n het Rustenburgerpad iet worden geasfalteerd. De'e- constructie van het tweed?e- deelte van de Haarlemmer- straatweg komt er voorts aan. Langs de waterpartij aan de Hazenboslaan (President Ken- nedylaan-Vincent van Gogh- laan) moet een nieuwe be schoeiing van azobé komen. Verder moeten er slijtlagen worden aangebracht op de Warmonderweg van Marelaan tot De Kempenaerstraat, op de Marelaan van Hofbroucker- laan tot Warmonderweg en op de Lijtweg. Oud-Poelgeest Het dak van het Kasteel Oud- Poelgeest is hard toe aan on derhoud. Hetzelfde geldt voor de waterhuishouding van het Koetshuis Oud-Poelgeest. Het gymnastieklokaal aan de Apollolaan is toe aan een nieuw vloerbedekking. De in ventaris van dit lokaal en an dere gymnastieklokalen wordt vernieuwd. Voorts worden 13 abri's in Oegstgeest voorzien van gegalvaniseerde platen in plaats van ruiten. Dit omdat de ruiten toch voortdurend sneuvelen als gevolg van van dalisme. Een aantal lichtmas ten van de straatverlichting is aan vervanging toe. Op dit punt zijn overigens, net zoals bij het zwembad, energiebe sparende maatregelen te ver wachten. Kleinere posten op de begroting zijn de vervan ging van brandweerslangen, de vervanging van voetbaldoe len van jeugdvoetbalveld De Voscuyl en het herstellen van de schoorstenen van de pan den Mariahoevelaan 2 en 4. Tarieven Met de verhoging van tarieven en belastingen met het door de minister toegestane percentage van 4 procent hoopt de ge meente ongeveer 240.000 gul den extra binnen te krijgen. De verhoging geldt voor de onroerend goedbelasting, de hondenbelasting, de tarieven voor zwembad, gymnastieklo kalen, verdere sportaccommo daties waaronder de sporthal, de secretarie-leges en de rech ten van de burgerlijke stand. De kosten verbonden aan rei- nigings- en rioolrechten zullen sterker stijgen. De begrotingsvergaderingen vinden plaats op 22 en 23 no vember. Adjudant Sirts nieuwe commandan ADVERTENTIE BIJVOORBEELD 1 Hoe zit 't dit seizoen precies met de premie? De toppremie van 50 gulden per man, per dag geldt alleen voor particulieren. En wordt verleend door het Bedri|fschap Schildersbedrijf voor onderhoudsbinnenschilder- en behangwerk dat minstens 3 mandagen vergt, dat wordt uitgevoerd in de periode van 22 november 1982 t/m 11 maart 1983 en waarvoor de aanvraag vóór het begin van de Werkzaamheden is ingediend. Voor bedrijven, scholen, ziekenhuizen, instellingen, gemeenten en andere lagere overheden geldt een premie van 35 gulden per man, per dag. Alleszins de moeite waard di)s! Uw schilder kent de voorwaarden en regelt de aanvraag voor u. Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH). VOORSCHOTEN De Cu- rielaanflatbewoners hebben in een gesprek met wethouder J. van Leeuwen (PvdA/PPR) en enige ambtenaren hun grieven kunnen uiten over het slechte onderhoud van de flat, de te dure verwarming en de beta ling aan het onderhoud van de gemeenschappelijke tuin. Voor de raadsvergadering van vori ge week hekelde mevrouw Wiegerink de relatie met de gemeente, welke eigenaresse is van de flat. Wethouder Van Leeuwen heeft tijdens het ge sprek de toezegging gedaan tot het isoleren van de aanvoerlei- dingen van de centrale ver warming en het ontkoppelen van de verwarmingsinstallatie van het gezondheidscentrum. De flats zijn 18 jaar geleden gebouwd, in die periode werd zeer weinig aan isolatie ge daan. De stookkosten zijn daarom veel hoger dan bij nieuwbouwflats maar bij deze flats zijn de huurkosten weer lager. Bij de bewoners bestaat de angst dat de woonlasten de pan uit gaan rijzen. Daarnaast heeft het ontbroken aan een goed kontakt tussen gemeente en bewoners. Op aandrang van de commissie voor open bare werken zal er een betere voorlopige betaling komen voor de verwarming, waar door grote nabetalingen achter blijven. Vastgesteld is dat bij gelijkwaardige flats het warm- teverbruik zeer verschillend is. De gemeente wil trachten om tot isolatie van de flats te ko men. Dat is op dit moment al leen mogelijk bij een kosten dekkende huurverhoging en dat zien de bewoners niet zit ten. De commissie kan spoedig een totaal overzicht verwach ten over de kosten welke de gemeente in rekening brengt bij alle flats met een gemeen schappelijke tuin. Vast staat dat bij de bouw van de flats de bijkomende kosten zoals ver warming in vergelijking tot de huur gering waren. De stook kosten zijn drastisch gestegen in die 18 jaar, de huur minder, waardoor onder meer de ver- warmingskosten en gemeen schappelijk onderhoud van de tuinen aanzienlijk zijn gewor den. Gemiddeld wordt er per flat in de Curielaan voor 175 gulden per maand verstookt In de moderne flats ligt dit be drag rond de 120 gulden per maand. De commissie wil niet langer praten maar de beslissing ne men over de beschoeing van de Kerksloot. De bewoners willen een lage beschoeing. De gemeente moet 40 centimeter boven de waterspiegel aanhou den omdat de Kerksloot een waterkering is. De Kerksloot krijgt een houten beschoeiig met ligplaatsen voor kleine bo ten. De ligplaatsen wordt ver deeld door de watersportvere niging Voorschoten. Een heel aardig bedrag. Maar 't kan ook meer zijn. Of minder. Dat hangt af van het aantal dagen dat u de winterschilder laat komen. Die vakman zorgt namelijk voor een stevige premie voor particulieren: 50 gulden per man, per dag. Dèt tikt aan. Als bijvoorbeeld twee winterschilders zes dagen bij u thuis in de weer zijn met schilderen en behangen, krijgt u al een premie van 2x6x50-600 gulden. Nogmaals: 't is maar een voorbeeld. Hebt u langer werk, dan wordt de totale premie vanzelfsprekend nog hoger. Gauw verdiend terwijl uw huis er alleen maar mooier op wordt. Kwestie van vakmanschap! VOORSCHOEN „Zorg wekkend". Z noemt het ge- meentebestui van Voorscho ten de uitkosten van de fi nanciële proposes voor de ja ren 1984 toto met 1986. Vooi al die jarerworden tekorten geraamd vz minstens 160.00C gulden per ar- Daarbij is ove rigens nog,een rekening ge houden m< de jaarlijkse ver hogingen an leges, rechten. onroerendoe8-belastingen en hondenbektmg. Overigentekent de gemeente in haar ëeijarenbegroting al aan dat cijfers relativerend moeten worden beoordeeld. De ramingen over de uitgaven in de toekomst zijn namelijk nog slechts heel globaal. Dat zelfde geldt voor de ramingen over de inkomsten in die ja ren. Vermoedelijk zullen die nog veel lager liggen dan tot nu toe was verwacht. De uit-, keringen die de gemeente van het rijk ontvangt, zullen met de heersende bezuinigingswoe de nog lager uitvallen dan waarmee rekening was gehou den. Voorschoten is daarbij ook nog het slachtoffer van de nieuwe financiële verhoudingswet, waarbij grote gemeenten een hogere uitkering krijgen ten laste van de kleinere gemeen ten. De gemeente moet daar mee dik inleveren. Hoeveel is nog niet te voorspellen. Daar naast streeft het rijk ernaar meer van haar taken naar de gemeenten over te hevelen. De praktijk leert dat het geld om die taken naar behoren uit te voeren vaak achterwege blijft. Ook daardoor zijn de gelden waarmee in de begro ting voor de komende jaren rekening wordt gehoudend slechts indicaties. groep Sassenheim SASSENHEIM Adju- dant Smits is gistermiddag geïnstalleerd als ieuwe groepscommandan van de rijkspolitie iniassen- heim. Adjudant Sits (54) begon zijn politieöpbaan te Oirschot in 195en ver huisde in 1958 nir Lisse. Daarna deed hij !>g enige tijd dienst in Vkenburg (ZH). Van 1969tot 1975 was hij te Kripen a.d. IJssel opperwaitmeester en daarna tot )78 adju dant te Didai Daarna werd hij groöcomman- dant te Maasdrl- Adjudant Smits ^at bekend Kolonel Van de Bunt (links) van de rijkspolitie feliciteert adjudant Smits met zijn installatie. als een goed politieman, met groot verantwoordelijkheids gevoel. Zijn ruime politie-er- varing zal de groep ten goede komen. Burgemeester Hen driks van Warmond sprak nog over de taak van de politie, waarbij ze opmerkte dat het goed is dat samen wordt nage dacht over het optreden van de politie. Oppér Van de Boon sprak vervolgens namens de groep Sassenheim welkoms twoorden en zei dat de groep de komende zes jaar graag zal voortgaan op de weg, open en eerlijk met elkaar, zoals men dat gewend was.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7