mededelingen gemeentebestuur leiden 11 tin 15 okt. '82 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1H1I LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 OKTOBER! Gemeenteraad is Maandag 11 oktober a.s. om 19.30 uur. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de geméenteraad de heer R. Plasterk (P.V.D.A.). Wijziging Verordening op de Monumentencom missie. Benoeming leden van de Monumentencommissie. Benoeming leden van de beheerscommissie "Stadskabei". Benoeming lid van verschillende commissies, per soneelszaken, financiën, beroep- en bezwaar schriften en hoofdingeland/plaatsvervanger van Rijnland voor de gemeente Leiden. Benoeming leden van de Vorderingscommissie (ex artikel 8 van de woonruimtewet 1947). Wijziging statuten Stichting Welzijn. Vaststelling onteigeningsplan De Camp. Voorbereidingsbesluit Haagse Schouw i.v.m. nieuwbouw G.A.K. Krediet voor de aanschaf van een vrachtauto Di- rektie Civiele Werken. Voorzieningen Openbare Scholen. Verzoeken om medewerking. Voorbereidingsbesluit gedeelte Haver- en Gort- buurt. Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 15 oktober a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Agenda: De commissie behandelt 4 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.30 uur-Bezwaarschrift van mevrouw C. Col- sen-Verhaak. 14.50 uur-Bezwaarschrift van mevrouw J. Mons, namens de heer A.D.M. Elbouayadi. 15.15uur-Bezwaarschrift van mevrouw K.N.C. Hoogeweg-Adelaar. 15.35 uur-Bezwaarschrift van de heer A.W. Rid der. Projectgroep vergadering Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Maandag 11 oktober a.s. in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: - Uitspraak beroep F. Schmal uitspraak beroep Firma Ju en Slegten- horst uitspraak beroep Passage Noordwijk B.V., sloopvergunning. 9.45 uur: - Beroepschrift van mevrouw Mühlen- beck, tegen aanschrijving tot treffen van noodzakelijke voorzieningen. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 13 oktober a.s. om 17.30 uur in het re- kreatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: Mededelingen a. van de direktie over de stand van zaken t.a.v. begroting 1983 b. raadsbesluit d.d. 30 augustus 1982 inzake be noeming direkteur medische zaken met aange nomen motie c. raadsbesluit d.d. 13 september 1982 inzake her benoeming leden commissie Endegeest d. brief Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland aan Endegeest over instelling distriktskommissie (voordracht van één lid door drie psychiatrische ziekenhuizen gezamenlijk) e. rampenplan Oegstgeest f. Jelgersmakliniek Voorontwerp verordening op de commissie "Ende geest" c.a. Commissie Onderwijs, Samenlevingsopbouw en Emancipatie. Woensdag 13 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief Volkshuis over de nota Volwasseneneduka- tie. Voorlopige vaststelling bedragen art. 47, lid 1, Kleuteronderwijswet over het jaar 1980 en van de bedragen art. 47, lid 2 der wet, over het vijfjarig tijdvak 1976 -1980. Voortgangsrapportage LES. Bestuurskosten minderhedenbeleid. Goedkeuring werkplan maatschappelijk werk voor buitenlanders. Procedure begrotingsbehandeling in de commis sie. Commissie voor Volkshuisvesting. Donderdag 14 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken Herengracht/Zijlsingelgebied. Uitgifte in erfpacht percelen Oranjegracht 12 en 14 en verkoop van het restant van de bijbehorende opstallen. Gronduitgifte bedrijfsterrein Stevenhof t.b.v. stadsverwarming. Ontwerp- uitwerkingsplan de Ijsbaan voor gron den in de Stevenshof. Aanpassing/wijziging regeling woonruimteverde ling. Vorderingscommissie. Stukken ter kennisneming Afwikkeling ophoging tuinen/vernieuwing schu ren complex VII-2 wbv. Ons Belang. Toezegging in de raad m.b.t. huisjes Pieterskerk. Verslag Coörd.groep renovatie èn (her)huisvesting van 15.09.1982. Bewonersbrieyen/-kranten. Adviezen commissie VoHu-vergadering van 16-09- 1982. Commissie voor Ekonomische Aangelegenhe den. Donderdag 14 oktober a.s. om 21.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Overeenkomst gemeenschappelijke regeling An tenne voorziening (Rv 333). Verkoop perceel grond Stevenshof (Rv 331 Benoeming leden begeleidings commissie Openba re Werken. Nota Zicht op Werk. Projectgroep Groenoord Woensdag 13 oktober a.s. om 20.00 uur in het Buurthuis. Agenda: Stand van zaken aanbesteding rioleringswerken. Voortgang verbetering woonomgeving. Nieuwbouw Olga-woningen. Voorstel inrichting kruispunt W. de Zwijgeriaan/ Haarlemmerweg. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet (Nieuw verzoek) Korte procedure Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op 20 september 1982 bij hen twee verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend voor: Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprichten van: a. een tweede gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Molenwerf (nabij molen "De Valk"), kadastraal bekend gemeente Leiden, sec tie A, nr. 1363 en b. een gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Plesmanlaan (ter hoogte van de Haagsche Schouwweg), kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie X, nr. 2576. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ern stige aard voor de omgeving te voorkomen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inza ge tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 5 november 1982 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 5 november 1982 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071- 254437) kunnen tot 5 november 1982 mondelinge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aan leiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. (Nieuw verzoek) Normale procedure Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Vormerij en gieterij van Bronzen (kunstivoor- werpen in het pand Admiraalsweg (ongenum merd). De aanvrage is afkomstig van K. de Groot, te Noord- wijkerhout, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de vormerij en gieterij van bronzen (kunstvoorwer pen in het pand Admiraalsweg (ongenummerd) op het industrieterrein "De Waard". Op dinsdag 26 oktober 1982 zal om 14.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehou den. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over de aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelings termijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook gedurende vier we ken na heden ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Bu ro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 5 november 1982 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Post bus 9100,2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht, worden indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij, overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinderwet van: 1. C.L.M.P. de Ruijter, alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van het bereiden van maaltij den annex restaurant in het pand Nieuwe Rijn 91 2. Bagon B.V.. te Amstelveen, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de lift, hydrofoor, luchtbe- handelings-, glazenwassers- en centrale verwar mingsinstallatie een en ander in het pand Schut tersveld 1 3. S. Majadlie en Y. Hyazi, te Amsterdam, voor het oprichten van enkele door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden annex Israëlisch restaurant in het pand Hogewoerd 19. 4. F. Fernandez, alhier, voor het oprichten van en kele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden, het koelen van levensmiddelen alsmede voor het spaans restaurant, een en ander in het pand Sta- tionsweg30. 5. Schakenbos Er Dongelmans B.V., te Roelof- arendsveen, voor het uitbreiden en wijzigen van de persluchtcentrale met enige door elektromoto ren gedreven installaties ten behoeve van de ma chinale houtbewerking annex opslagruimte, een en ander in het pand Flevoweg 11a. 6. F.C. Bik, alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het bakken van voedings- en genot middelen in oliën en vetten annex restaurant in het pand Hogewoerd 16. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis, kamer 012. elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 22 oktober 1982 gemotiveerde schriftelijk bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Verleende gewijzigde vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden; gelet op artikel 40 van de Wet Algemene bepalingen milieu hygiëne; maken, bekend, dat door hen op 8 oktober 1982, onder nr. 20689/82/4, directie Milieu, de op 6 augustus 1973, onder nr. 14313/72, afd. V.O.W., verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de supermarkt in het perceel Haarlemmerstraat 41-43, is gewijzigd. Een exemplaar van de beschikking ligt op het Stads bouwhuis, Langegracht 72, Kamer 012 ter inzage en wel van 8 oktober 1982 tot 8 november 1982 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De beschikking ligt voorts ook tot 8 november 1982 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wefralgeme- ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 8 november 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de ver gunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van dé Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekend making van het voornemen; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 38 van de Wet algemene bepalin gen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovenstaande hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Directie Milieu Stadsbouwhuis, Langegracht 72. tel. 071-254436 en 254437. Eenmalige uitkering?? Haal vanaf 11 oktober de folder op het Postkantoor. Éénmalige uitkering voor mensen met de laagste inkomens Ook dit jaar is er een éénmalige uitkering voor mensen met een minimuminkomen. Als u Bijstand of RWW ontvangt krijgt U bericht van de gemeente. Voor zelfstandigen met de laagste inkomens komt er nog een aparte regeling. In alle andere gevallen moet U vanaf maandag 11 oktober a.s. de folder met het aanvraagformulier op het postkantoor halen. Of als dat voor U bezwaarlijk is, bel 0017 en vraag om toezending. Ga in ieder geval na of U er recht op hebt. En wacht niet te lang. Vóór 15 november moet Uw aanvraag binnen zijn. Het Team Éénmalige Uitkering van de gemeente Leiden is voor informatie bereikbaar onder de tele foonnummers 254827 en 254828. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Diversen ma. - vr. 9.00-17.00 u. do.-avond 19.30-21.30 u. za. 9.00-12.00 u. Catalogus 1,50 Toegang gratis Groepen liefst op afspraak. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 5 oktober 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Oude Vest 69 verplaatsen douche en bouw balkon; - Oude Herengracht 9a, plaatsen dakkapel op achter- geveldakvlak; - Haarlemmerweg 20, bouw berging; - Rijn- en Schiekade 121e, verbouwen en vergroten woning; - Havenkade hoek Minnebroersgracht, wijzigen van het plan waarvoor reeds eerder vergunning is ver leend; - Ravenhorst 46 en 61 verbouwen maisonettewonin- gen tot wooneenheden; - Langebrug 60, bouw stadskantoor. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergunning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Voor meer informatie kunt u terecht bij Bouw en Woningtoezicht, dagelijks tussen 11.00 en 12.00 uur in het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. Postbus 148 2300 AC Leiden. Telefonisch onder nummer 254911, eveneens tus sen 11.00 en 12.00 uur. Verkeers maatregelen Afsluiting kruispunt Valkbrug- Rijnsburgersingel/asfaltering Schuttersveldweg/tijdelijke uitrit Maredijk A.s. maandag 11 t/m vrijdag 15 oktober zal het kruis punt Valkbrug/Rijnsburgersingel afgesloten zijn voor het verkeer. Dit om de aansluiting van het nieuwe wegenbeloop rond Molen de Valk op de bestaande wegen te maken. De omleidingsroutes (o.a. vanaf de singel over de Haarlemmertrekvaart naar de Willem de Zwijgerlaan) worden met oranje borden aangegeven. In verband met dit werk zal ook de Schuttersveld- weg tussen bovengenoemd kruispunt en het Stations plein geasfalteerd en aangepast worden. Dit duurt ongeveer 6 weken. Eerst wordt de weghelft langs de kantoorflat aange pakt, daarna de weghelft langs het Schuttersveld. De bewoners van de Maredijk kunnen van de vrije weghelft Schuttersveldweg, het parkeerterrein op het Schuttersveld en de Aloëlaan gebruik maken, nu rio lering wordt aangelegd op het gedeelte Maredijk van af de Aloëlaan tot aan de Rijnsburgersingel. Grofvuilop- haaldienst 'Leiden in koper gesneden' Onder deze titel wordt van 11 oktober t/m 6 novem ber a.s. een tentoonstelling gehouden in de tentoon stellingszaal van het Gemeentearchief Leiden, Boisot- kade 2a. Op die tentoonstelling is een keuze te zien van 70 gravures uit het eigen bezit van het archief, uit de pe riode begin 17e tot begin 19e eeuw. De gravures omvatten een veelheid van afgebeelde onderwerpen: veel stadsbeelden, maar ook platte gronden en silhouetten van Leiden en afbeeldingen van kurieuze gebeurtenissen. Wijziging spreekuren Burgerraadsleden In de Leidse kranten hebt u onlangs kunnen lezen, dat het Instituut Burgerraadslieden met ingang van Maandag 11 oktober a.s. andere spreekuren zal in voeren. Voor alle duidelijkheid volgt hieronder alsnog de spreekuurwijziging: Open spreekuur maandagmorgen van 11.00-12.00 uur donderdagavond van 7.00- 8.00 uur Op afspraak dinsdagmorgen van 11.00-12.00 uur woensdagmorgen van 11.00-12.30 uur Triënnale 1982 In de periode 7 oktober tot en met 31 oktober wordt de driejaarlijkse kunstententoonstelling 'Triënnale' ge houden in het Waaggebouw, Aalmarkt 21 De deelname aan de tentoonstelling is opgengesteld voor beeldende kunstenaars uit Leiden en een aan tal regiogemeenten. Het tentoon te stellen werk bestaat uit recent tot stand gekomen werk, dat door een beoordelingscommissie is geselecteerd. De tentoonstelling is voor het publiek toegankelijk van 8 oktober tot en met 31 oktober, dagelijks (óók zondag) van 10.00-17.00 uur.ifëhderdag óók van 17.00-21.30 uur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 11 oktober Wijk 10 en 12 woensdag 13 oktober Wijk 13 en 15 donderdag 14 oktober Wijk 14 en 16 vrijdag 15 oktober

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16