Heembouw ontslaat negen man Bestuurscrisis bij Arti et Religi 1 W REGIOUOURINAAL Die pet past ons allemaal Zevenhovens Dorpshuis voorlopig uit de zorgen REGIOUOURINAAL Alphen trekt twee miljoen uit voor parkeerplaatsen in het centrum Gouden trouw SIEBEL VIERT FEEST MET SCHITTERENDE PRIJZEIS REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 PAGIt— Korenavond AARLANDERVEEN De katholieke kerkkoren van het Dekenaat Alphen aan den Rijn houden vrijdag 1 oktober in Langeraar hun korenavond. Deze avond begint om zeven uur met een eucharistieviering in H. Hadrianes waar voorgaat pastoor C. P. van Dam uit Nieuwveen. Tijdens de viering wordt de „Vredesmis" van Joop Schouten gezongen, waaraan alle koren hun mede werking aan verlenen. De zang tijdens deze. korenavond staat onder leiding van de heer K. v.d. Camp. Schaken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De „Schaakvere niging Zoeterwoude" begint morgen avond het nieuwe seizoen. Traditiege trouw is Ons Huis aan het Kosterspad het speeldomein van de schakers. De nog jonge vereniging kan overigens best nog een aantal leden gebruiken want door enkele mutaties is het leden tal van de twee jaar geleden opgerichte schaakclub gedaald. De jeugd is welkom van 18.30 tot 20.00 uur terwijl aansluitend de senioren plaats kunnen nemen achter het schaakbord. Voor nadere inlichtingen kunnen belangstellenden zich na 19.00 uur wenden tot de heer C. van Velsen, Weipoortseweg lb, tel. 01715-3273. DIRECTEUR ZIET TOEKOMST NIET SOMBER IN ROELOFARENDSVEEN Het aannemersbedrijf Heembouw in Roelof arendsveen zal negeri werkne mers ontslaan. Deze voornamelijk jonge bouwvakkers zijn het slachtoffer van het te elfder ure vrijwel zeker niet doorgaan van een groot werk in de buurt van Rot terdam ter waarde van anderhalf miljoen gulden. Daarbij komt dat Heembouw als gevolg van provincia le bezuinigingen een veel kleiner aantal woningen in de Gogherpolder in Alkemade in aanbouw mag nemen dan oorspronkelijk gepland. In november start het be drijf namelijk met de bouw van „slechts" 34 premie A- woningen in de wijk Gogh Noord II. De planning had voorzien in de bouw van voorlopig circa 100 huizen in deze wijk. Directeur R. van Berkel ziet de toekomst van zijn 65 werkne mers tellend bedrijf niet somber in. „Dit voorjaar hebben we nog 6 bouwvakkers aangenomen; nu moeten er 9 weg, maar de kans is groot dat we ze begin volgend jaar weer nodig hebben" aldus Van Berkel. Hij deelt voorts mede dat een aantal van zijn personeelsleden slechts aangenomen is voor de duur van het werk. „Dat is gebruikelijk in de bouw" zegt hij. Inschakeling van het arbeidsbureau of de vakbonden is dan ook geen gangba re procedure wanneer bouwvakkers er, aan het eind van een werk, uit moeten. Het probleem zit hem er volgens de Heem bouw directeur in, dat hij geen,kans heeft gezien zijn werkne mers tijdelijk bij een collega-aannemer te plaatsen. „Ze zaten al lemaal met te weinig orders" aldus Van Berkel. Hij verzekert dat zijn bedrijf een nog steeds goed gevulde orderportefeuille heeft met werken in Oude Wetering, Aerdenhout, Heemstede, Haarlem en Zoeterwoude (sporthal). Jeugd misdraagt zich HAZERSWOUDE De rijks- politie te Hazerswoude krijgt de laatste dagen nogal wat klachten omtrent een laakbare vorm van vrijetijdsbesteding door jongelui. Zij hanteren een luchtdrukpistool(tje) en „bela gen" hiermee kinderen en eenden in onder meer de vij ver in de wijk Rhynenburch. Een andere manier van „bezig zijn": papiertjes blazen door pvc-pijpjes in de richting van voorbijgangers. De rijkspolitie ziet met belangstelling infor matie over de daders tege moet. Vriendelijke verduistering ZOETERWOUDE Een inwoonster van Zoèter- woude heeft bij de plaatse lijke politie aangifte ge daan van verduistering van haar personenauto. De auto zou door een vriend van haar naar de garage worden gebracht voor een grote onderhoudsbeurt zo dat met vertrouwen de winter tegemoet gezien zou kunnen worden. Zon der dat de eigenaresse het wist verkocht haar vriend" het vervoermid del. Schrijfavond HAZERSWOUDE- /KOUDEKERK AAN DEN RIJN Van avond vanaf 20.00 uur houdt Amnesty Inter national een schrijfa vond in café De Hoek te Koudekerk aan den Rijn. Belangstellenden kun nen een brief schrij ven naar bijvoorbeeld de autoriteiten van de staat Gabon, waar se dert november vorig jaar de bestuursambte naar Aybane zonder vorm van proces is ge vangen gezet. Vier ton voor schoolverlaters DEN HAAG De provincie Zuid- Holland heeft 400.000 gulden uitge trokken om een aantal kansarme schoolverlaters voor enkele maan den werkervaring te geven. Het gaat om 42 zogenaamde kansarme schoolverlaters, die ieder maximaal vier maanden binnen het ambtelijk apparaat van de provincie tewerk worden gesteld. Doel van het, pro ject is de jongeren niet geheel de binding te laten verliezen met het arbeidsproces, zo liet gedeputeerde Th. Janssen gisteren desgevraagd weten. Meer dan de helft van de ruim 100.000 werklozen in Zuid- Holland is jonger dan 25 jaar. Vaak duurt het jaren voordat ze aan het werk kunnen. Groot was de hilariteit toen leerlingen van de Es- selyckerwoudeschool uit Woubrugge ook nog het uniform van de bezoeken de politiemensen mochten passen. Op het schoolter rein werd geposeerd: agenten in hemdsmouwen en leerlingen met hun pak aan en pet op, al dan niet passend. Een en ander gebeurde ter afsluiting van de stage-pe- riode van een aantal reeds voor het politiediploma ge slaagde jeugdige agenten. Zij vertelden de kinderen van de school over de ver schillende aspecten van het politieberoep. Met be hulp van film en andere in structiemiddelen werd aandacht gevraagd voor de vele taken van de poli tie. Behalve de opgedane kennis over het politiewerk ervoeren de leerlingen van de school, dat politie agenten fijne mensen zijn, waarmee je goed kunt praten. Het ZEVENHOVEN Stichtingsbestuur van dorpshuis 't Trefpunt is voorlopig uit de financiële zorgen nu de gemeente raad gisteravond haar goedkeuring verleende aan een subsidie van 25.000 gulden, een bedrag dat het exploitatietekort moet dekken. De heer J. Aartman (GBZ) wilde voor dit jaar wel zijn medewerking verlenen om het verlangde bedrag toe te ken nen onder voorwaarde dat de gemeente de begroting voor het volgend jaar in mag zien en dat er een redelijk aange past beleidsplan komt. Verder zou hij graag vernemen hoe het dorpshuisbestuur overleg kan plegen met de evenemen tencommissie, die in het dorps huis allerlei aktiviteiten wil gaan organiseren. De heer C. van Veen (CDA) voegde eraan toe dat de onkos ten ontstaan zijn uit herstel- kosten. Hij stelde dat het stich tingsbestuur de zaak zeer kri tisch zal moeten gaan bekijken om het tekort in de komende jaren zo klein mogelijk te hou den. Wethouder W. Kool, die zelf zitting heeft in het bestuur van het dorpshuis, zegde toe alles door te zullen nemen met het bestuur en hij beloofde kontakt op te nemen met de evenementencommissie. Voor de voetbalvereniging Sportief in het Noordse Dorp is een subsidie toegezegd van bijna 1200 gulden om het dak van het clubgebouw, dat ver rot is en lekkage vertoont, te vernieuwen. Ook de gemeen tes Wilnis en Nieuwkoop dra gen met eenzelfde bedrag bij in de onkosten, terwijl de ge meente Nieuwkoop toezicht zal houden bij de uitvoering. De gemeente Zevenhoven zal toetreden als lid van de op te richten „Vereniging Interge meentelijk Contact inzake Ge meentelijke Herindeling" om zodoende op de hoogte te blij ven van het wel en wee over de herindeling. BURGERLIJKE LEIDEN Ondertrouwd: F. de Nobel en Y. van der Vet, R.Th. Dickhoff en S. Y. Oudendorp. J. Te gelaar en J. Lardé. Geboren: Willen, z.v. H. Durieux en H. Ammeraal. Hendrika Geertrui], d.v. R. Bosman en M. Peet. Maria Meehtildis, d.v. M, van Veen en M. A. Schotmeijer. Anne Elizabeth, d.v. D. Parlevliet en M. C. Cummins. Elke Johanna, d.v. J. Th. Lutgerink en L. van Wijk. Ramona, d.v, W. Gressie en M. M. Bruijn. Justin Ar- mand, z.v. L. F. J. Loth en J. van der Mark. Caroline Mathilde Jeanne My- riam. d.v. J. B. Hoffmann en M. 4-S. Levasseur. Jenne-Wil Suzanne, d.v. C. S. Leenheer en J. W. Bruins. Léon Bernardus, z.v. J. B. Hiiffner en M. E. Westrik Broeksma. Guy Brian Domi nique, z.v. A. J. van Polanen en C. J. G. Kramer. Bart. Johannes An- thonius, z.v. J. A. J. Smit en M. A. Olijerhoek. Eva, d.v. F. A. M. Gijbels en B. A. M. Koek. Ida Catharina, d.v, R. J. van Rijn en A, C. Schaap. Kevin Ad, z.v. A. J. J. de Goeij en A. R. M. Zonderland. Overleden: S. van der Spiegel, geb. 14-8-1982, vrl. J. C. F. Boon, geb. 13- 10-1953 man. C. C. van Olst, geb. 2-9- 1982 vrl. G. Hundersmarck, geb. 4-6- 1909 man, W. P. van Maanen, geb. 20-12-1901 vrl. geh. gew. met B. van Selm. M. van Toom, geb. 21-10-1916 SECRETARIS EN PENNING MEESTER GEVLOERD TER AAR Het opstap pen van de secretaris en de penningmeester heeft voor grote opschudding gezorgd bij de Muziekver eniging Arti et Religioni in Ter Aar. Secretaris C. van der Vlugt, tevens vice-voorzitter en jaren lang de stuwende kracht binnen de vereniging en penningmeester J. Slof, het financiële brein van Arti zijn beiden afgetre den als bestuurslid. Aan leiding is'de gang van za ken rond de vloer van het nieuwe onderkomen van de muziekvereniging. Bo vendien heeft de dirigent G. Stellaard aangekon digd met ingang van 1 ja nuari 1983 te zullen op stappen. De twee bestuursleden hebben bedankt naar aanleiding van kritiek op de grote voortva rendheid waarmee zij te werk zijn gegaan teneinde het nieu we onderkomen te bewerk stelligen. De kosten van het ningen werd oorspronkelijk geraamd op 75.000 gulden. Door diverse tegenvallers liep dat bedrag op tot ruim 87.000 gulden. Door middel van extra verkopen van obligaties, mee vallers bij de huurprijs en kor tingen bij de middenstand werd het tekort teruggebracht tot ongeveer 2500 gulden. Se cretaris en penningmeester hebben zich daarvoor enorm ingezet, zij wisten onder meer voor een bedrag van 6500 gul den aan obligaties te verko pen. Vloer De bestuurscrisis ontstond ver volgens door onenigheid over de vloer. Een minderheid bin nen het bestuur was van me ning dat de vloer provisorisch moest worden opgeknapt voog 500 gulden teneinde het tekort binnen de perken te houden. Een meerderheid, waaronder secretaris en penningmeester wilde de vloer gelijk helemaal opgeknapt hebben. De kosten, 3500 gulden zouden het tekort weer aanzienlijk doen oplopen, maar dat werd voor lief geno men. De argumentatie hier voor was dat de vloer anders over vijf jaar toch weer moest worden vernieuwd, terwijl juist dan ook de uitloting van de obligaties van start gaat. Een ander argument is dat voor deze post nog subsidie aanvragen lopen bij de ge meente Ter Aar en het Anjer fonds, die kans van slagen lij ken te hebben. De minderheid van het be stuur besloot zich niet neer te leggen bij het meerderheidsbe sluit. Het bestuur splitste zich vervolgens op in twee kam pen: de behoudende minder-, heid, bestaande uit voorzitter Van Lammeren en de leden Pieterse en Wassenburg en de vooruitstrevende meerderheid,,, bestaande uit de heren Van der Vlugt, Slog, Hoogervorst en mej. Mpoijman. De minder heid in het bestuur schreef een aantal ledenvergaderingen uit waarop de mening van de le den werd gevraagd. Volgens de meerderheid waren deze vergaderingen ongeldig omdat de statuten met de voeten zou den worden getreden. Fr wer den besluiten genomen door een minderheid en er zou ook slechts een gedeelte van de le den zijn uitgenodigd. De leden keurden de aanschaf van een totale vernieuwing van de vloer af. De meerder heid kwam daarop de minder heid tegemoet door voor te stellen de voorzieningen aan de vloer uit te stellen tot na het eventuele resultaat van de subsidie-aanvragen. Inmiddels was er door de minderheid weer een nieuwe ledenverga dering vastgesteld waarop de positie van de meerderheid ter discussie werd gesteld. De vier vooruitstrevende leden zouden te onstuimig handelen en on juiste overhaaste beslissingen nemen. Op de vergadering stemden 27 leden (Arti heeft 100 leden) voor een herverde ling van taken binnen het be stuur. Het bestuur werd uitge breid met de heren N. van der Vlugt en L. Hoogervorst. Het uitgebreide bestuur besloot de secretaris van zijn taak te ont heffen, waarop de heer C. van der Vlugt bedankte als be stuurslid, gevolgd door de pen ningmeester. Binnen de vere niging is nu een enigszins ge spannen situatie ontstaan, waarvan de gevolgen, met het oog op de naderende opening van het nieuwe onderkomen niet te overzien ziin. ALPHEN AAN DEN RIJN Als de raad akkoord gaat met een krediet van bijna twee miljoen gulden zal Alphen het' volgend jaar in het centrum 155 extra-parkeerplaatsen rijk zijn. Het grootste deel van deze ex- tra-parkeerplaatsen, die geen luxe zijn in het Alphense cen trum, zal gerealiseerd moéten worden door het parkeerdak boven winkelcentrum de Aar hof uit te breiden. Het is dan de bedoeling het parkeerdak door te trekken over de bedie ningshof achter de Aarhof naar de Van Boetzelaerstraat. Dit levert in totaal 79 plaatsen op waardoor het totale par keerdak dan 318 auto's kan stouwen. Ook is de gemeente op het ogenblik bezig met onderhan delingen over een aantal pan den in de Van Boetzelaerstraat die aan de bedieningshof gren zen. De gemeente zou deze panden dan omzetten in een winkelproject met eventueel woningen erboven. Daar de Van Boetzelaerstraat midden in het centrum ligt, denkt de gemeente nauwelijks risico te lopen met zo'n project dat toch een fikse investering eist. Behalve het doortrekken van de parkeerplaatsen op het Aarhofdak zijn er tien plaat sen gepland bij de Blijenberg- straat en 61 bij de Hofzicht- straat. Hier zijn nog stukjes braakliggende tereinen waar men auto's dan kwijt kan. De totale kosten voor het ma ken van de 155 plaatsen ko men op 1.928.000,-. Hiervan zal een deel, bijna 1 miljoen, gedekt worden door de zoge naamde parkeerbijdragerege- ling. Dat wil zeggen dat wan neer een winkelier een bedrijf wil starten of uitbreiden hij per oppervlakte-eenheid een parkeerplaats moet bekostigen. De rest van het benodigde be-4 drag hoopt de gemeente te" krijgen uit de gemeentelijke parkeertarieven. Jeugdnatuurwacht Honderd Sassenheimse kinderen zullen dit jaar meedoe aan de activiteiten van het Comité Jeugdnatuurwacht Sa senheim. Het zijn bijna dertig zesdeklassers, die voor ht tweede jaar meedoen en zeventig nieuwelingen. De jeugd ge natuurwachtertjes komen donderdagmiddag om vit uur voor het eerst bijeen. Burgemeester A.J. Kret zal he in het gebouw „Ontmoeting" officieel installeren. Jach thoornkorps De Muziekvereniging Caecilia Leidschendam wil ee authentiek jachthoornkorps oprichten. Dit ter gelegei heid van het 75-jarig bestaan van de vereniging in 198 Liefhebbers zullen worden opgeleid om onder meer oorspronkelijke muziek uit de 17e en 18e eeuw te sj len. Inlichtingen bij Gerard Mellegers, tel. 070-27009 Repetities op maandagavond. 98 d M „De Gezellen" Je oya De toneelgroep „De Gezellen"geeft vrijdag 1 en zaterdag oktober in „De Witte Kaketoe" aan de Damlaan in Lei schendam een uitvoering van het blijspel „Het lijk is zoek van Charles Raymond Dyer, onder regie van Jan Kleii Kaarten voor de twee avonden dolle pret kosten vijf gu. den en zijn verkrijgbaar aan de Jan van Galenstraat 1. Hert 30 en Van Ruysdaellaan 106 en verder 's avonds aa de zaal. Voor de Leidschendamse ouderen wordt zaterdag middag 2 oktober dezelfde voorstelling gegeven tegen c gereduceerde prijs van twee gulden. Kaarten zijn te kn sjj gen bij de verschillende bejaardensociëteiten. -eel ille >P :itte Rijkspoli tiekapel De befaamde Rijkspolitiekapel, die 30 juli 1949 opgericht, zal vrijdagavond op uitnodiging van de Evi nementencommissie optreden in Noordwijkerhoul Het concert begint om acht uur in De Schel ft aan d-r Maandagsewetering. De toegangsprijs is vijf guldei Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of tevoren bi het VVV-kantoor. Het concert van de ongeveer tachtig rijkspolitiemensen zal tot ongeveer half elf dureify Daarna zal de uit de kapel samengestelde Steel bant optreden in de ontmoetingsruimte van de Schelft. Shawano's De Scoutinggroep De Shawano's in Oegstgeest heeft drin"r] gend behoefte aan vrijwilligers die de verschillende groe pen willen begeleiden. De verkenners zijn verdeeld leeftijdsgroepen 7 tot 11 jaar. 11 tot 16 jaar en 15 tot 17 jaa. De groepen komen zaterdag op verschillende tijden bijee in voortreffelijke accommodatie van De Shawano's. C scoutinggroep biedt ruimte aan alle levensbeschouwingei Potentiële leiders hoeven geen ervaring te hebben ten aar zien van de padvinderij. Inlichtingen bij H. Groenheidt n< tel. 071-210452. Schotse liederen tver Loo, tig ivaa iet naa ais dooi die ;taa on< ■jkoir Koo: itaai net |nid< I briel Donnie Large, Yvonne Feeney en Alastair Currie fnaan den donderdagavond op in de kleine soos van De Lii^eëë' dehoeve in Voorschoten. Het repertoire omvat ondéen meer Schotse en Ierse liederen, vaak smartlappen, g-<'ens zongen in het Engels en in het Gaelic (Iers). Verdê -En worden de snelle jigs en reels ten gehore gebracht, mt H°H de accordeon als belangrijkste instrument. De groefan gaat gekleed in de kilts, de bekende Schotse rokjes e me maakt gebruik van een doedelzak. Aanvang negen uuidat entree gratis. oppc dat mol doll hal\ ZOETERWOUDE Gisteren was het precieivoo vijftig jaar geleden dat het Zoeterwoudse echt er", paar Engel-de Jong in het huwelijk trad. Da enig heuglijke feit werd met de drie kinderennegei fe"7 kleinkinderen en familieleden uitbundig ge^ vierd in Ons Huis". 's Morgens was burgemeester A. Houdijk van Zoetei woude reeds present in de woning van het bruidspaal aan de Verlaatweg 1. In dat huis heeft het gouden paai altijd gewoond. De 81-jarige bruidegom Cornelis J. En gel is geboren en getogen in Zoeterwoude. Begonnei als tuindersknecht en zelfstandig tuinder heeft hij 3. Vt jaar gewerkt bij de PTT. De 70-jarige bruid, de in Roe lofarendsveen geboren Cornelia M. de Jong, heeft zictiAc altijd ingezet voor het gezin. De heer Engel is eei groot dierenliefhebber en heeft graag geknutseld, dooi vermindering van het gezichtsvermogen is dat de laai ste tijd evenwel wat op de achtergrond geraakt. ADVERTENTIE 4E] R Siebel jubileert na 70 prachtige jaren. En natuurlijk doen wij dat in stijl. Daarom heeft de juwelier van 's lands rijkste collectie briljant, goudzilver en horloges een aantal mooie aanbie dingen voor u. Niet alleen nu, maar het hele jaaf door. Wat de hoogtepunten deze maand zijn, kunt u hiernaast al zien. Of in wer kelijkheid, in onze etalages. In alle bescheidenheid, waar anders dan bij Siebel kunt u zoveel fraais verwachten? SIEBEL HEEFT ER MEER VAN. 19121982 JUBILEU/V 3IEDINC. Wit- of geel gouden oorknoppen met briljant van 250,-voor 199,- Hebt u nog geen gaatjes inde oren? Bij Siebel gaat dit pijnloos en steriel. Inclusief de bolletjes voor 17,50! Wit- of geel gouden solitair-ring met een loepzuivere blauw-witte briljant van 0.07 kar. 450,- Jubileumprijs 298,- Gouden oorhangers met 1 of 2 bolletjes. Jubileumprijs 89,- en 99.-In zilver 25,- Gouden hanger maten van 169.- tot 480.-In zilver van 39.- tot 69.- Ook als broche te dragen. Gouden colliers in lengtes van 36 tot 90 crr vanaf 39,- In zilver vanaf 7.- Rood-wit-geel gouden hanger. Drie kleuren jnéén. In 3 maten 79.-. 89,- en 119,- In zilver 6,- Bijpassende ringen in goud vanaf 99,- Oorknoppen vanaf 75,- Armband vanaf 595.- In zilver: ring 12,50, oorknop 12,-, armband 59,- Dcn Haag, Lange Poten 9-1 Rotterdam, Stadhuisplein 24 p Utrecht, Bakkerstraat 27-2' Haarlem, Grote Houtstraat 63" De prijzen van deze

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4