^uick Boys en Zwart Wit '28: eel energie, weinig voetbal )ngelukkige start nekt RCL Noordwijk gebruikt „hoofd" ujnsbiirgse Joys deelt net lastig iipijkenisse Counterend Koudekerk verslaat KRV PORTTR1BUME FC Lisse op valreep achterhaald ARC op goede weg LEIDSE COURANT MAANDAG27SEPTEMBER 1962 PAGINA IS nuten :ijd re< ïrner ENDRECHT RCL nel n in en tegen Baren- en v( |t een ongelukkige start van neer te boven. De Leider- oblen K elf aI na tien mj_ 'e; a' tegen een 2-0 achter- aie aan, werkte in de reste- speeltijd wel hard aan j el, maar slaagde er niet in angszij te komen. Via een nstand van 3-i werd een ederlaag een feit. FIT zelfs aan elijk weer jse dc 0-1 verlies tegen Kozak ken Boys van een week eer der, had oefenmeester Theo de Waard er toe gebracht laatste man Kees Ruis aan de kant te laten. Thijs Bruna nam zijn plaats over, jeugdige Jeffrey de Vos werd op het midden veld ingepast. Ook Bruna ken de evenwel een ongelukkig begin. Zijn overtreding tegen Peter van Veelen leverde Ba- rendrecht in de vijfde minuut een door Bas Hokke benutte strafschop op. Weer vijf minu ten later kwam Barendrecht op 2-0. Van Veelen profiteerde van een dekkingsfout en liet doelman Peter van der Heij den kansloos. Het aan herstel werkende RCL slaagde er in die achterstand nog voor rust te halveren. Erik van Doese laar verzorgde de voorberei ding en Pierre van Gemerden scoorde. Na de hervatting trachtten de Leiderdorpers met pressie voetbal tot de gelijkmaker te komen. Een sterke individuele actie van Bas Hokke, besloten met een droge inzet in de kor te hoek, zette RCL echter weer op grotere achterstand. De ploeg van aanvoerder Dick van der Bijl was evenwel nog niet verslagen en realiseerde' wederom een aansluitingstref fer. Nu was het Ben Heems kerk die inkopte na een vrije schop van René Kamminga. Opnieuw leverde het nu door RCL gespeelde alles-of-niets- spelletje vervolgens een doel punt aan de andere zijde op. Ex-prof Cor Pot was de ma ker. Die vierde goal bleek be slissend. Al kreeg RCL tien minuten voor tijd nog een zeer goede mogelijkheid weer bij Barendrecht aan te sluiten. Pierre van Gemderden zag zijn strafschop evenwel door doelman Pierre Scheffers ge stopt. IJSSELMONDE FC Lisse was op bezoek bij het jonge elftal van De Zwervers. Van Lisser zijde geen beste partij, vooral met de passes ging er van alles mis. Toch werd na een blanco ruststand via Ruud Bröring een voor sprong gepakt, waarna de zaak beslist leek. Het luk te de thuisclub in de aller laatste minuut echter nog om gelijk te komen. Na een klein kwartier spelen. De Zwervers kende een over wicht, kwam FC Lisse goed weg. Na een goed schot van Hans de Keizer vloog de bal voorbij doelman Nico Groene- weg, maar ook voor het doel langs. Jaap Lingbeek kon even later de bal net van de lijn tikken na alweer een Zwerversinzet. Het was vooral Lesley Esajas, die de mogelijk heden voor de thuisclub cre ëerde. Het enige Lisser wapen feit was het schot van Bröring, dat door de keeper werd ge keerd. Na de onderbreking kwam Lisse wat meer opzet ten. Jan van Slooten, Rob Sut- torp en Jaap Lingbeek hadden enkele aardige mogelijkheden. Na ruim een uur spelen werd er een uitstekende combinatie op de mat gelegd door Peter Schalk, Peter Werkhoven en Ruud Bröring. De laatste scoorde vanuit een 'onmogelij ke' hoek 0-1. De Zwervers leek geklopt. Totdat Esajas de bal in de allerlaatste minuut via de paal binnenkopte en de terechte deling veiligstelde. LEIDEN Koudekerk ontmoette een KRV met veel inzet. Nadat er echter door de Rijnéquipe was gescoord, stortten de Katwijkers in. SIZO verloor het eerste punt. De Kennemers kon niet worden teruggewezen, zodat de Hillegommers met een 1-1 gelijkspel genoegen moesten nemen. Woubrugge ging bij Sportlust'46 met 1-0 ten onder, terwijl ook Oegstgeest verloor. FC Malu ku had aanmerkelijk meer fortuinlijke momenten, waardoor de uitslag naar 1-4 opliep. Hazerswoudse Boys speelde 1-1 tegen Unicum. Vooral de zwakke de fensie zorgt dat de Boys niet aan winst komen. Koudekerk - KRV 1-0 (1-0) KRV toonde meer inzet dan Koudekerk. De thuisploeg werd goed onder druk gezet, zodat zo nu en dan goede situaties voor de Katwijkers ontstonden. Toch werd er gescoord aan de andere zijde. Ron Weyman brak uit en ging alleen op het doel af: 1-0. Toen was de weerstand van KRV gebroken. Nadat Piet Hogenes nog een riante mogelijkheid had verprutst, waren alle aardige momenten verdwenen. SIZO - De Kennemers 1-1 (1-0) Willem Brobbel was de SIZO-speler, die Jos de Gier in de 22e minuut bediende. De Gier rondde goed af, zodat al vroeg op een voorsprong kon worden geleund. Vooral na de pauze moest goa lie Henk Keizer nogal vaak in actie komen. Halverwege dat tweede part veroorzaakte Peter Bol een strafschop, zodat De Kennemers toch nog langszij kon komen. Gert Kardol zag in de slotfase een schitterend schot door de Kennemerse doelman ge keerd. Sportlust '46 - Woubrugge 1-0 (1-0) Woubrugge ontmoette in Sportlust een goed uitgebalanceerde formatie. Met uitstekende aanvallen, vaak over de flanken, werd het Woubrugse doel voortdurend bestookt. Na een half uur ontstond de enige treffer van de wedstrijd. Arjan Heikoop, ex- FC Utrecht, schoot raak. Als antwoord kwam Woubrugge nog eens goed opzetten. Cor Buntsma, René van der Kooi en Leo van der Laar waren dichtbij de gelijkmaker, die er echter niet meer kwam. Sportlust raakte nog een keer de lat. Oegstgeest - FC Maluku 1-4 (0-3) De onfortuinlijke Ruud van Iterson kreeg de bal al in de eerste minuut tegen zijn arm, zodat Maluku al vroeg via een strafschop met 1-0 leidde. Nadat Fred Segaar de gelijkmaker op het hout werk had zien afstuiten, kreeg Jan de Wekker de bal volledig verkeerd op de voet en knalde hard achter zijn eigen goalie. In de 21e minuut wederom zo'n situatie. De bal werd van richting veranderd in een kluwen van spelers en Cock Bouwman was kansloos: 0-3. Wim den Hollander scoorde eindelijk in de 45e minuut, maar de scheidsrechter bleek al te hebben gefloten. Na de vierde Molukse treffer, kon Dick van de Mey in de slotfase toch nog doelpunten. Hazerswoudse Boys - Unicum 1-1 (0-1) Het dit seizoen goed aanvallende Hazerswoudse Boys verliest toch te vaak greep op de wedstrijd door de zwakke defensie. Unicum kon al na 8 minuten 0-1 laten noteren. Overigens werd het doelpunt gemaakt in een periode, waarin de Hagenaars ster ker waren. Rienk Poot en Jan Platteel hadden echter ook al te genover de vijandelijke keeper gestaan. Pas vijf minuten voor het einde kwam Hazerswoude aan de gelijkmaker, toen de bal na een rommelige situatie via de knie van Platteel het Unicum- doel instuiterde. LEIDEN ARC is zich langzaam aan het herstellen. Tegen MVV'27 werd redelijk gevoetbald en met 2-1 gewonnen. Ter Leede daarentegen, blijft in de problemen. 's-Gravenzande kon niet worden verslagen. Het werd 1-1 in Sassenheim. Ook Kat wijk speelde met die cijfers gelijk. Alleen was Hoekse Boys een goed spelende opponent. ARC - MVV'27 2-1 (1-0) In een partij, die het aanzien weer enigszins waard was, stond Rob Heytinga aan de basis van beide doelpunten. De openings treffer kon al na een kwartier worden genoteerd. Jelle Koolstra was de maker ervan. Ook de tweede helft werd door de Alphe- naren beheerst. In de 62e minuut was het weer Heytinga, die voor de voorbereiding zorgde. Ditmaal stond René Lammers op de juiste plaats: 2-0. Een misser van de ARC-achterhoede stelde MVV'27 op slag van het einde in staat de eer te redden. Ter Leede - 's-Gravenzande 1-1 (1-0) Ter Leede en 's-Gravenzande maakten er een bedroevende ver toning van. De gasten kenden nog de aardigste momenten. Ed win Roelvink kwam een keer goed door, terwijl ook bijna werd geprofiteerd van een verkeerde terugspeelbal van Karei van Breda. Beide keren was doelman Pieter Idenburg het sterkst. Na een half uur scoorde Nico Bakker met het hoofd. Het tweede deel was geheel voor de Westlanders. Goede aanvallen werden opgezet, doch niet afgemaakt. Wederom was het Roelvink. die goed doorkwam; maar niet scoorde. Twee minuten voor tijd kopte Peter Bax vanuit een hoekschop toch in: 1-1. Katwijk - Hoekse Boys 1-1 (1-0) Gidy van de Bent tracteerde Hoekse Boys al vroeg op een voor sprong. Na een foute terugspeelbal, kon de Boys-spits onder scheppen en 0-1 laten aantekenen. Na een overwicht van de Hoekers, was het Katwijk, dat in de tweede helft jagend uit de startblokken kwam. In de 70e minuut kwam Adrie Nijgh goed op en ging een dubbele een-twee aan met Amerik van Duyven- voorde. De linksbuiten nam het leer in één keer op de slof en bepaalde zo de uitslag op 1-1. Een terechte verdeling, omdat bei de ploegen een helft hadden gecontroleerd. en lORDWIJK Het urde zaterdag één helft, een ffdat Noordwijk be- oort ep wat nu precies de ™J5jakke plek in de Heers- idam-veste was. Vanaf moment dat de Noord- kers hun concept daar af stemden en het doel de in de eerste klasse toegekeerde tegenstan- enl l^ïet h°6e ballen vanaf vleugels belaagden, Clais het afgelopen met >p eijansdam. Vijf doel- M gffende kopballen en benutte strafschop ichten Noordwijk een zege. Een wat geflat- rde beloning voor het ;even dat Noordwijk h hoofd zaterdag goed J >ruikte. kr« ►tuu ,vankelijk leek Heerjans- i helemaal niet onder de jya( nik van de thuisspelende ma ipe. Het startte zwaar ver- ióoï 'Seiid om de eerste klappen Jij? te vangen. De Noordwijkers leken inderdaad ook meteen 1 i leer, maar kwamen maar eilijk door de muur van (spelers heen. Pas in de le minuut werd de eerste s een feit Nadat Klaas 0 ik even eerder een schuiver de paal naast had zien n, mocht Timo Gerlof na vl hoekschop van Jan-Wil- Rogers zomaar inkoppen: 3. Reerjansdam probeerde t terug te doen en slaagde in die pogingen, ook al omdat Noordwijk problemen kreeg met de aansluiting tussen mid denveld en voorhoede. In de 42ste minuut werd de gelijk maker een feit. Jan van de Leek ontving de bal in buiten spelpositie. mocht doorgaan en Iobde het leer over Dick Dort- mundt. De gevaarlijke punt- speler Jan Visser was ter plek ke om voor de 1-1 te zorgen. Het tweede deel was eigenlijk heel eentonig. Vanaf de aftrap werd door Noordwijk de vleu gels gezocht. Vooral op rechts was er voortdurend vrij veld te vinden. John Marijt knalde na 52 minuten hoog voor, waar Gerlof zijn tweede kop goal maakte. Heerjansdam sputterde nog steeds tegen en leek nog altijd tot heel wat in staat, totdat Gerlof 3-1 liet aantekenen. Wederom trok John Marijt voor. Vink kreeg het leer op het hoofd, waarna Gerlof voor de derde keer kon inkoppen. Heerjansdam was geslagen. De opgetrokken ves ting bleek broos genoeg om ge heel in elkaar te storten. Vink ging alleen door en werd aan getikt door Rob van Zijder- veld. John Marijt zette de strafschop om in 4-1. Vervol gens herhaalde de geschiede nis van ..de hoge bal voor de pot" zich nog twee keer. Marijt trok voor. Vink kopte in: 5-1. Bogers plaatste een scherpe voorzet. Jaap Oosterum kopte in, waarmee de wat geflatteer de 6-1 zege een feit was. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 29 Gerlof 1-0. 42 Visser 1-1. 52 Gerlof 2-1. 61 Gerlof 3-1. 62 John Marijt 4-1. 67 Vink 5-1. 82 Oos- terum 6-1. Noordwijk: Dortmundt. Anton Ma rijt. Van Beveren. Sluys (Spaander man). John Marijt. Smits. Gerlof. Vink. Bogers. Wendt. Bakker (Oos- De defensie van Heerjansdam bleek zaterdag met name in de lucht zeer kwetsbaar. Vijf van de zes treffers werden na Noordwijkse kopballen een feit. Timo Gerlof scoort hier de eerste treffer in deze opmerkelijke reeks. ten v nuut Belt e zelfcl ?weg de h .rdusi ITERDAM Evenals ™g seizoen, werd vooraf eze jaargang veel ver- ht van Zwart Wit '28. (0- in ^et sei2oen 1981- v l „sterker dan ooit" ir. n get aterdagse eerste klasse de be ingekeerde Rotterdarn- 1 s, mochten zich na de isferperiode opnieuw iterkt noemen en een its bij de eerste drie toch wel het minste J3eL r de Zwart Wit-schare £3 Wende. De competitiestart viel echter tegen. De resultaten, geen winstpunten in twee wedstrij den, deden de achterban dan ook opmerken dat er in het huidige Rotterdamse topteam wel veel talent mag schuilen, met de inzet en het karakter was het toch maar beroerd ge steld. Zwart Wit '28 greep za terdag het treffen met Quick Boys aan om die „misvatting" even uit de wereld te helpen. Sterker nog: evenals Quick Boys stopten de Rotterdam mers zoveel, in kleine en gro tere overtredingen verpakte, energie in hun spel, dat er op Sportpark De Vaan veelal nauwelijks van voetbal sprake was. Het resultaat van negen tig minuten veelfluiterij: 0-0. Hoewel beide partijen zich dus beijverden het voetbalspel voor de tegenstander onmoge lijk te maken, konden er in Rotterdam wel degelijk de no dige doelrijpe mogelijkheden worden genoteerd. Lukrake trappen wilden nog wel eens aardig uitkomen, uit „dode" momenten sproot regelmatig gevaar voort en ook de schaar se acties binnen de beide straf schopgebieden - een overtre ding is daar wel fataal - sticht ten de nodige verwarring. Ge zien de kansenbuit had het 2ua veldspel (nog) mindere |uick Boys Rotterdam met de volle winst moeten verlaten. Waar Zwart Wit zich moest behelpen met wat door de van Xerxes overgekomen Peter Nipius gecreëerde mogelijkhe den, kenden de Katwijkers echt uitgespeelde kansen. Voor spits Martin van der Plas bij voorbeeld. Tot driemaal toe kreeg de toch als topscorer te boek staande blonde puntspe- Ier een vrije doortocht naar Zwart-Wit doelman Cees van der Ent. In het eerste geval ontbrak de controle bij Van der Plas, de overige twee ke ren was het de haastig terug- gesnelde Cor Buys die het leer alsnog op de doellijn kon ke ren. Reddingen op de doellijn die bij de Rotterdammers toch goed verzorgd waren. Zo was Martin van Keulen in de eers te helft aanwezig om Van der Ent te assisteren, dit keer na dat Arnold Boers de inzet had verzorgd. De laatste mogelijk heid voor Quick Boys kon twee minuten voor het eind signaal van ingevallen scheids rechter Snaterse (leidsman Van der Velde uit Vlissingen was ook al geblesseerd uitge vallen) worden genoteerd. De voor Mart van der Plas in het veld gekomen Fred Eysberg onderschepte een foute terug speelbal van laatste man Dries Kroos, werkte zich elegant langs Van der Ent, maar mikte in een beweging uit een moei lijke hoek alsnog voorlangs. Waarmee het evenwicht dus toch nog in de partij bleef. Te recht. Deze „voetbalwedstrijd" verdiende geen winnaar. GERT-JAN ONVLEE Quick Boys: Guyt. Anne Ouwersloot. Teun van der Plas, Rienks. Van Delft. Jonker. Gert Ouwersloot. Aan- dewiel. Boers (Van der Kley), Martin van der Plas (Eysberg). Van Rooyen. NSBURG Tegen jkenisse heeft Rijns- rgse Boys de koppositie de ranglijst geen nieu- glans kunnen geven, opgave om de stevig redende en flink be kkende verdediging van Kenisse te vellen, li ook in duidelijke rwichtsituaties een probleem. Nadat B, nog voor rust, toch leiding had genomen, jzuimde de ploeg het Wei af te maken. Spij- hteri iisse was dankbaar en tot jde door een treffer bij op 3 onderschatte uitval jaren heeft Rijnsburgse s aan Spijkenisse een zeer .ige tegenstander. Ook nu d al snel duidelijk dat de isploeg de punten bepaald cadeau zou krijgen tegen- ti "-de keihard werkende, bij it ha'en °°k we' bikkelende. ,uki H*ers- Het deed overigens vreemd aan dat door de Boys zeer duidelijk werd volhard in het spelen met twee spitsen. Omdat Henk Merbis maar spaarzaam aan te spelen was (actiever aanbieden lijkt geen kwaad te kunnen) kwam er via Marcel van der Blom maar weinig gevaar uit de voorste linie. Langzamerhand bouwde de Rijnsburgse ploeg wel een duidelijk overwicht op. dat evenwel toch nog regelmatig werd onderbroken door een Spijkenisse-uitval. In die uit vallen onderscheidde vleugel spits Reijnier Ketting zich als een snelle, gevaar stichtende man. Door doelman van Voor bergen en vooral ook door sterke intercepties en ander stopwerk van Gé Perfors bleef de RBB-defensie echter be hoorlijk overeind. Aan de an dere kant werd wél vaak flin ke druk uitgeoefend, maar ontbrak de beslissende actie, omdat daarvoor erg weinig ruimte werd gecreëerd. Henk Merbis was dan ook het dichtst bij een treffer, toen hij de bal aan een Spijkenisse-verdedi- ger ontfutselde. Zijn plotselin ge knal in de bovenhoek werd door doelman Willem Veer Marcel van der Blom bewijst opnieuw zijn waarde voor Rijnsburgse Boys. Hier stuurt Van' der Blom zijn ploeo verwoestend hard naar een 1-0 voorsprong. man echter knap geweerd. Kort daarop werd de score toch geopend. Johan de Kroon was snel weg langs de linker zijlijn. De voorzet werd ge blokkeerd, waarna Peter Ho- gewoning het opnieuw mocht proberen. Hij bediende de, midden voor doel, erg vrij ge laten Marcel van der Blom. die met een verwoestende knal voor 1-0 zorgde. Een fraaie l voorsprong, rush van Ruud van der Voort (al vroeg vervanger van ge blesseerde Arie van Dijk) kreeg een wat knullig slot, een simpel rollertje. In de tweede helft wuifde scheidsrechter Cameron elk protest weg toen hij de in een kansrijke solo on deruit gehaalde Van der Blom geen penalty bezorgde. En toen was het plotseling geen 2- 0, maar 1-1. Een Spijkenisse- uitval werd door enkele RBB- verdedigers wat lakoniek be oordeeld. Bram van Rij kon fraai uithalen en doelman Van Voorbergen verslaan: 1-1. Rijnsburger Johan de Kroon kreeg spoedig hierna ook al geen strafschop mee en de vol ledige ploeg ging even fors aan het knoeien. Ook al werkte men zich uit deze malaise en creëerden de Boys zich vervol gens opnieuw het merendeel van de kansen, echt ontevre den mocht de thuisploeg niet zijn met dit gelijke spel. LEJO BUCK Scoreverloop: 39 Van der Blom 1-0; 62 Van Rij 1-1. Rijsburgse Boys: Van Voorbergen. Toet. Kuyt, Perfors. De Kroon. Jack Manuputty. Van Dijk (Van der Voort). Jan Hogewoning. Merbis, Van der Blom. Peter Hogewoning. rondi^

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15