Top van CDA toont voorkeur voor VVD ANDIJVIE EN SPEKLAPJES Militairen mogen oorbellen dragen Meisje (13) valt van zesde etage ontdekt zoekers ncing Roda JC weer koploper af 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten, I PARTIJBESTUUR DOET GEEN UITSPRAAK Cl rbados, i Engelse drop in pische verpakking rfld: nei Maandag 27 september 1982,72e jaargang no. 22383 TV/TIPS Brandpunt op Ned. II om 21.20 uur met reacties uit Israël op de massamoord in Beiroet. Om 20.28 uur serie Lou Grant. Op Ned. I om 19.00 uur The Blue Diamonds en om 21.55 uur discussie over sterilisatie van zwakzinningen. HET WEER Aanvankelijk nog zwaar be- "wolkt en enige tijd regen. Morgen geleidelijk meer zon en vrijwel overal droog. Mini mumtemperatuur ongeveer tien, middagtemperatuur rond 17 graden. Krachtige wind. Zon op: 06.35, onder: 18.25; hoog water Schev.: 11.45, laag w.: 06.39, 19.18. (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Het verbod voor (mannelijke en vrouwe lijke) soldaten op het dragen van oorbellen of oorringen wordt opgeheven. Staatssecre taris Van Houwelingen van Defensie heeft alle bevelheb bers opgedragen de daarvoor benodigde wijziging in het te nuevoorschrift aan te brengen. Dit blijkt uit een brief van de bewindsman aan alle belan genverenigingen van militai ren. Een woordvoerder van het departement vertelde dat de staatssecretaris tot zijn be sluit was gekomen, nadat er over deze zaak positieve ad viezen waren binnengekomen. Met name de VVDM heeft al jaren aangedrongen op het op heffen van het betreffende verbod. Deze vereniging is overigens nog niet geheel te vreden. In de volgende be spreking met Van Houwelin gen zal zij vragen ook het ver bod op het dragen van andere sieraden (ringen, kettingen e.d.) ongedaan te maken. LEIDERDORP Na een val van de zesde verdieping van een flat aan de Denneschans is een 13-jarig meisje zwaar gewond in het Academisch Ziekenhuis Leiden opgenomen. Het meisje wilde vrijdagavond rond tien uur toch uitgaan on danks een verbod van haar ouders. Zij klom daarom over de schutting op het balkon tussen de woon- en de slaapkamer, een kunststukje dat zij wel vaker uithaalde. Deze keer gleed zij uit en viel naar beneden. Zij moest met verbrijzelde benen, een ge broken heup, een gebroken borstbeen en beschadigde ingewan den naar het ziekenhuis worden gebracht. 5SKANAAL Bij een rzoek onder 400 jonge- in Stadskanaal in Oost- ingen zijn eind vorige 24 gevallen van tbc-be- l ontdekt. Het betreft i die een bezoek ften aan een plaatselijke 'ng. Bij een medewerker kort geleden open tbc esteld, zo is zaterdag be- gemaakt. Naar aanlei- van dit geval werden ïkers van de dancing een onderzoek onder- Vandaag werden ïttelijke honderden jon- onderzocht. ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Twee voormannen van het CDA, premier Van Agt en minister De Koning, heb ben dit weekeinde duide lijk blijk gegeven van hun voorkeur voor de VVD. Het partijbestuur onthield zich, ondanks voorstellen daartoe, van een uitspraak over de formatie. Informateur Van Kemenade begint vandaag aan de ver moedelijk laatste ronde van zijn pogingen om het CDA als nog tot een coalitie met de PvdA (en wellicht D'66) te brengen. Vandaag praat hij met de onderhandelaars over het veiligheidsbeleid, met name over de kwestie van de kruisraketten. Premier Van Agt vertrok gis teren na» New York, waar hij als minister van Buitenlandse Zaken gedurende een week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwoont. Voordat hij in het vliegtuig stapte, zei hij voor de AVRO- microfoon „dat een kabinet met de VVD zich aanmerke lijk gemakkelijker laat voor stellen dan met de PvdA". Hij voegde daaraan toe dat naar zijn oordeel de pogingen van de informateur in een „kritiek stadium" zijn gekomen. Dins dag zal Van Kemenade zijn voorstellen „afschieten", waar na dan „binnen enkele etma len" de beslissing zal kunnen vallen, aldus Van Agt. Pagina 5: De Koning: Alle kaarten op de VVD de ver- t, Lech psycho- Volgens tit in de tekenen van de adyslaw gewend Walesa egevens iar man Walesa zich te- pstellen itigheid daarom midde- van de massademonstratie in Tel Aviv waar naar schatting 350.000 mensen aan KRAAY BEDANKT Elke dinsdag en woensdag hebben we verse artikelen in de aanbieding. Andijvie, QQ kilo DO Speklapjes, 500 g 5^84.48 7.98 kilo a®®® 9S8 -DO Beestenspul Nors maar gelaten liet Verona's Sherry, de tien jaar oude Perzische colourpoint, zich zaterdag omarmen door minis ter Gardeniers van Volksgezondheid. Dat gebeurde tijdens de opening van „Beestenspul", de grootste huisdierenshow van Europa die dit weekeinde werd gehouden in de Leidse Groenoordhallen. Het evenement trok dit keer minder be zoekers dan vorig jaar. Toch kwamen er nog 35.000 men sen kijken. (Pag. 3: Beestenspul minder in trek dan vorig jaar). Dit treinstel bleef achter op een baanvak tussen Enschede en Deventer. De 200 supporters van FC Twente, die ver nielingen hadden aangericht, keerden later terug naar En schede, waardoor ze Go Ahead Eagles-FC Twente niet hebben gezien. Verder onder meer in sporttribune: Beraad over Kraay bij Feyenoord Watford haalt fors uit Keke Rosberg kampioen van de regelmaat Stal Hartberger slaat munt uit White Shadow „Droomstart" Roodenburg Alkmania te onder tegen DOCOS Leiden op tempo langs Amsterdam 25 SEPTEMBER 1982 Op reis met soortgenoten Kerkelijken, maar ook buitenkerkelijken, die dat om welke reden dan ook niet willen, behoeven hun vakan tiereis niet te boeken bij één van de grote commerciële tourope rators. Er bestaat in Nederland een groot aantal kleine(re) chris telijke, evangelische en kerkelijke reisbureaus, die hun diensten aan bieden onder het mot to: „Op reis met soort genoten". Bovendien zijn er instellingen, die zonder reisorganisatie te zijn, christelijke va kanties verzorgen, zo als christelijke bladen, christelijke omroepver enigingen en van kerk genootschappen uit gaande verenigingen. Daarnaast zijn er in binnen- en buitenland campings en pensions, waarvan het beleid en de bejegening van de gasten is gebaseerd op protestan ts-christelijke grondslag. De grootste christelijke reisorganisatie is de Nederlandse Christelij ke Reisvereniging (NCRV) in Den Haag, die dit jaar zestig jaar bestaat en tot doel heeft om „in het lichj, van de Heilige Schrift toeristische reizen te organiseren", zoals di recteur C.L.J. Opper man het zegt. aeea. ueze naa toen gezegd dat „Israël West-Beiroet was binnengrökt om de orde te handhaven slechts een voor wendsel was geweest en dat de werkelijke reden was om af te rekenen met de in de stad achtergebleven Pales tijnse strijders". Pagina 7: Demonstranten in Tel Aviv eisen vertrek van premier Begin. DEN HAAG De be vlieging van Roda JC heeft niet lang geduurd. Eén week na de fraaie zege op Feyenoord is de ongedeelde leidersposi tie al weer verspeeld. Debutant Helmond Sport maakte zaterdagavond gre tig gebruik van her en der zichtbaar wordende vedet te-allures bij de Limburgers en won verdiend met 2-0. De koppositie is nu in han den van PSV, dat zaterdag avond energiesparend re sultaat voetbal bij Haarlem beloond zag met een zege van 1-Q. Bij Ajax - NEC ontbrak Jo- han Cruijff met het oog op het Europa Cuptreffen van komende woensdag tegen Celtic. Cruijff verwacht dan te spelen. Zijn absentie deed zich niet gevoelen. Ajax won met 5-0. Met drie tref fers liet Kieft zien dat hij na zijn blessure weer helemaal terug is. Feyenoord heeft proble men. Trainer Hans Kraay kan de spanning niet aan en heeft opgezegd. Gisteren zat assistent Ab Fafié weer op de bank. Die zag zijn ploeg voortvarend beginnen tegen AZ '67 en naar 3-0 uitlopen. Het werd uiteindelijk nog een benauwde zege van 3-2. De Nederlandse Spoorwe gen vonden een aardige op lossing voor rellen in de trein. De machinist van een trein waarin 200 lastige en vernielzuchtige supporters van FC Twente zaten werd zaterdag afgekoppeld en la ter teruggebracht naar En schede. De aanhangers heb ben daardoor Go Ahead Eagles-FC Twente niet ge zien. FC Den Haag kwam op de Wageningse Berg niet ver der dan 2-2 tegen Wagenin- gen. on'n.^l iii'a,trsp0rllie'heb^ers' Windsur,en. Op Barbados zijn mini-mokes le huur, kleine speelgoedauto's met een open dak waarin Jiken zeilen en parasailing kunnen naar hartelust onder de men als een lokale vorst het eiland kan verkennen zon beoefend worden. DOS Met losse hand zijn indertijd bij de schepping van de in de lauwe, hemelsblauwe zeeën van het Caraïbisch ientallen eilanden gestrooid, nietige stippen op de land- it namen, die een magische aantrekkingskracht bleken te op bleekgezichten uit barre windstreken. De Bahama's, de Nederlandse Antillen, de Maagdeneilanden, Porto nidad, Tobago, Granada, Martinique en Guadeloupe ble- er tot voor kort onbereikbare droombestemmingen voor 'O^vjen van hen. Het waren fata morgana's op verre horizon- C\rQver ze alleen mochten lezen in de dagboeken en reis- van een handvol bevoorrechte globetrotters, avontu- ïdverhuizers, zendelingen en missionarissen, die gulzig flflh over hagelwitte stranden, lispelende palmen, stille val- 'n St.-Andrew op Barbados maken pottenbakkers volgens een oeroud recept onberoerde bergruggen in de door hen ontdekte minus- ^un sierlijke vazen, bekers, nappen, schalen en siervoorwerpen, die ze voor een idijzen. appel en een ei aan langskomende toeristen verkopen. Iba eeh bove ifln is 'nm*ddels door de lan van de techniek grondig Anno 1982 wordt de •kloof tussen droom en tallen malen per week en in vliegende haast door glanzende Jum- let buikladingen vakan- dwars door depressies, n en atmosferische :hte sporen trekken in iven de oceanen. Fijn- ie over voldoende con- :hikken, hebben het Ca- bied als zonzeker vlucht- |bi| inexeerd en ontvluch- JBHderland om op een tro- Itegraad kleur te be- in zalig niets-doen imelen voor de klam- rige werkdagen, die ze |r als een lijfstraf moeten erde lilliputter met een l_ej(jervlakte van 430 vier- jmeter, waarvan 260 be- ^!et zou dus een geëmi- van Texel kunnen anzienlijke molshoop op Jke flank wordt bewoond 900 mensen, wat neer- ■■zo'n 600 inwoners per ^■kilometer. En daarmee ^Hrbados, dat sinds 1966 ^Hankelijke mini-staat is ^Hrleugels van het Britse ^Kt tot de dichtstbevolkte van Barba- geenszins, dat de ei- de eeuwen lang in- van hun voor- overheersers heb- Integendeel: ze Brits in every inch. aan drie kanten is stranden, is rijk aan Alleen in het waar de Atlantische met golvende mo- rijzen spekglad- loodrecht uit zee inventarisatie le lde pluspunten op: 50 appartementsge- variëren van tot ongekende luxe. schepen, die elke dag met klappe rende, bloedrode zeilen vanuit Bridgetown vertrekken. De drank en het eten aan boord zijn bij de passageprijs inbegrepen. En dat heeft tot gevolg, dat het gros van de opvarenden al spoedig na ver trek bakboord niet meer van stuurboord weet te onderscheiden. Vast staat in elk geval, dat deze zeewaardige attractie niet het voornaamste verkoopargument is, dat Simon Breedveld gebruikt om Nederlanders over te halen naar Barbados af te reizen. Deze inven tieve big boss van Air Agencies in Rotterdam is sinds 1970 generaal agent van Carribean Airways, die met DC10-Jumbo's tussen Europa en Barbados vliegt. Om deze vakantiebestemming nog aantrekkelijker te maken heeft hij kortgeleden besloten om niet meer vanuit Luxemburg te vertrekken maar vanaf de tweede Londense luchthaven Gattwick. Passagiers vliegen nu vanaf Schiphol eerst per lijndienst van Caladonian Air ways naar Engeland en vandaar rechtstreeks in krap tien uur naar Barbados. Een aanzienlijke tijd winst. Air Agencies heeft ook nog een tweede, formidabele vakantiepijl op zijn Barbados-boog. Sinds kort vertegenwoordigt deze organisatie Carribean Connection ltd, een En gelse firma, die exclusieve hotels, appartementen, villa's en landhui zen verhuurt op tien eilanden in het Caraïbisch gebied. Uiteraard zijn deze droombestemmingen niet goedkoop. Wie er niet tegen op ziet om zijn boterhammen zelf te smeren en zijn eigen bed op te maken kan voor aanzienlijk minder op Barba dos ook wel een stek vinden. Je mist dan wel de zoete sensatie om je gin and tonic bij het zwembad aangereikt te krijgen door een but ler, maar met de koesterende zon boven je hoofd kom je dat onge mak ook wel weer te boven. ADVERTENTIE BEST MOGELIJK" dat u veel beter skiet dan uw reisadviseur. Maar hii weet wél alles over de allerbeste plekjes! Dussnel naar het ANVR "Goeie reis" reisbureau u in de buurt De grillige kustlijn van Barbados wordt broederlijk gedeeld door vissers en toeristen. Een plezierige bijkomstigheid is, dat het overgrote deel de zee als directe buurman heeft. Barbados is ook rijk gesorteerd in restaurants, pubs, hypermoderne disco's, openluchtbars en lokalitei ten, waar smakelijk ingevette lim bodansers zich horizontaal onder brandende stangen doorwurmen (altijd aardig voor een kiek in het familiealbum). En dan is er uiteraard het klimaat: de grootste troefkaart met stip, die Barbados het hele jaar uitspeelt. De temperatuur schommelt tussen de 24 en 30 graden Celsius en komt zelden onder de 20 graden. En wie dorst heeft kan zich laven met koel, helder water uit de kraan. Een service, waar overigens slechts weinigen gebruik van ma ken. Wat logisch is, want de kop pige, lokale rum kost een schijntje en smaakt een stuk feestelijker. Liefhebbers van een zwak-alcoho- lisch uitje buitengaats kunnen aan monsteren op een van de piraten-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 33