uillermo Vilas ekpleister in msterdam 3C Amersfoort eelt toch VOORDEELVAN DE WINTERSCHILDER:f600,- faay weer op de bank Feyenoord BRITSE MINISTER HEKELT SUPPORTERS Zijl/LGB en AZC bekeren verder Jolanda de Jong wereldkampioene windsurfen Spelers steunen Jupp Derwall IOC met resolutie naar Verenigde Naties "Leuk dat je belt zeg" Laat eens wat van je RT LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 PAGINA XT"*1 ;tijk Op w$ei ord), DAM Hans Kraay heeft van zijn •mming gekregen om zondag weer ink te zitten als trainer van Feyè- oals bekend haakte Kraay kort voor van de competitie af, nadat hij on- e klachten fysieke had gekregen tij- toernooi in Duitsland. 'keer van Kraay komt op een zeer iioment, want juist afgelopen zondag erloren) wedstrijd tegen Roda JC h het gemis van een leider op de voelen Feyenoord speelt zondag AZ '67. na de klachten die hij ook al ken de toen hij bij FC Den H$ag in dienst was en kort voor hij bij Sparta zou gaan werken, am bieert overigens nog steeds een functie als manager. Maar daarover zal het nieuw te vormen bestuur van Feyenoord pas volgende maand beslissen. Feyenoord heeft overigens de Deen Michael Laudrup van Rronby een aanbieding gedaan. De 18-jarige Laudrup zou in Rotterdam moe ten komen voetballen, maar kan in Dene marken blijven wonen. Met deze bijzondere constructie hoopt Kraay, die Laudrup in De nemarken in actie heeft gezien, de concur rentie uit de rest van Europa voor te zijn. IJzerman drie duels geschorst ZEIST René IJzer man van PEC Zwolle zal vanaf de kant moe ten toezien hoe zijn club het er in de komende drie competitiewedstrij den afbrengt. De vleu gelspits van de Zwolse ploeg werd gisteren na melijk voor drie duels geschorst naar aanlei ding van zijn derde gele kaart. LONDEN De Britse minister van sportzaken, Neil Macfarlane, heeft gisteren in Londen in heftige bewoordingen het gedrag van En gelse supporters voor, tijdens en na de voetbalwedstrijd Denemarke- n-Engeland van woensdag veroor deeld. Op de tribunes ontstonden hevige vechtpartijen en' een veer tigtal Engelsen werd gearresteerd. In de straten van de Deense hoofd stad hadden de jeugdige Engelse supporters al talloze vernielingen, aangericht. „Deze gewelddadige scenes brengen weer grote schade toe aan het image van het Britse voetbal", aldus Macfarlane. „Ik wil mijn welgemeende excuses aanbie den aan de inwoners van Kopenha gen. Het gedrag van een deel van de Engelse supporters was meer dan schandalig. Er zullen nieuwe maatregelen worden genomen om dit soort gebeurtenissen te voorko men. Daarbij denk ik aan een be perking van de kaartverkoop". De minister van sportzaken uitte de wens zo snel mogelijk met verte genwoordigers van de Engelse Voetbal Bond rond de tafel te gaan zitten om een nieuw actieprogram ma te bespreken. Motorcoureur Rossi uit coma BOLOGNA De Italiaanse motorcoureur Graziano Ros si is gisternacht bijgekomen uit de coma, waarin hij na zijn val zondag op het circuit van Imola, geraakte. Rossi werd zondag in zorg wekkende toestand overge bracht naar het ziekenhuis in Bolgona, nadat hij in een race voor het Italiaanse kampioenschap in de 500 cc bij een vaart van 260 kilo meter per uur onderuit was gegaan. De artsen in het Bel- laria-ziekenhuis verklaarden dat zijn gezondheidstoestand stabiel was. Wereldrecord gewichtheffer Assan Zlatev LJUBLJANA Op de zesde dag van de wereldkampioen schappen gewichtheffen in het Joegoslavische Ljubljana heeft de Bulgaar Assen Zla tev in de gwejchtsklasse tot 82,5 kilogram het wereldre cord trekken verbeterd. Zla tev kwam tot stand met 180 kilo boven zijn hoofd, een kilo meer dan de Rus Arsa- makov op 22 mei van dit jaar in eigen land omhoog bracht. ibter i die anig ™|rDAM Guiller- ;traafs> de winnaar van ropa|and Prix-toernooi ogenerdam, zal dit jaar mdeja tweede maal in ^fnd te zien zijn. De 'jnse nummer vier 5oerje wereldranglijst gepresenteerd als te trekpleister van IfCT-toernooi, dat hukot en met 24 okto- Amsterdam wordt onsen en waarmee j dat Hunt de Neder- >r vqtennismarkt hoopt in dlveren. Andi "jrikaansë tennismiljo-' dgjnt, die na de breuk met de Tennisraad Rotter dam als pleisterplaats kwijt raakte, betaalt niet alleen .een deel van de kosten die nodig zijn om de Europa-hal van het R Al-complex in Amsterdam geschikt te ma ken voor tennis, maar stelt ook het prijzengeld ten be drage van 300.000 dollar ter beschikking.Hoewel de hoofdprijs van 100.000 dollar twee maal zo hoog is als die van Rotterdam zijn de top- spelers niet als vliegen op de stroop afgekomen. Integen deel: Connors, McEnroe en Lendl prefereerden een lu cratieve exhibitie in Austra lië. Afgezien van de uit vorm zijnde Jose Luis Clerc moet Vilas het doen met de typi sche gravelspecialisten Jose Higueras en Balasz Taroczy. Het komt derhalve niet zo ongelukkig uit, dat de pogin gen van de organisatie de vloer van de hal te egalise ren ongetwijfeld zullerj re sulteren in een uiterst trage speelbaan. De in het voorjaar in West-Duitsland en Italië gehouden WCT-toernooien trokken een minimale be langstelling. Desondanks heeft men het aangedurfd voor Amsterdam een begro ting op te stellen, waarbij men pas quitte speelt bij een bezoekersaantal van 22.500. Die moeten in acht middag en avondzittingen binnenko men. De laatste plaats in het toer LEIDEN De waterpoloploegen van De Zijl/LGB en het Alphense AZC hebben zich vrijwel moeiteloos geplaatst voor de halve finale in de strijd om de KNZB-beker. De Zijl versloeg in Rotterdam de hoofdklasser van diezelfde naam. De Leidse ploeg had van meet af aan de overhand: vijf aanvallen in de eerste periode betekende evenzovele doelpunten. In het tweede part waren de Leidenaars minder productief (7-2). Opschroeven van het tempo bleek de juiste remedie, want via 12-2 werd het uiteindelijk 15-3. Topscorers voor de Zijl waren Stan van Belkum (4x) en Martin Vree burg (3x). AZC/Microlife plaatste zich eveneens gemakkelijk bij de laatste vier. AZPC werd met maar liefst 18-2 verslagen. Guillermo Vilas. nooi valt toe aan de winnaar van het kwalificatietoernooi van acht man, dat op 16 en 17 oktober in Duivendrecht wordt gehouden. Bij dat toer nooi wordt in principe een plaats vrijgehouden voor Huub van Boeckel, maar het mag, aldus toernooidirekteur Ben Vreeburg, niet uitgeslo ten worden geacht dat de na tionale kampioen recht streeks tot het hoofdtoernooi zal worden toegelaten. De 13 spelers voor „Amster dam" zijn: Guillermo Vilas (Arg), Jose Luis Clerc (Arg), Jose Higueras (Spa), Balasz 1 Taroczy (Hon), Wojtek Fibak (Pol), Tomas Smid (Tsj), Fritz Buehning (Vst), Vijay Amri- traj (India), Carlos Kirmayr (Bra), Rolf Gehring (Wdl), Jose Luis Damiani (Uru)r Buster Mottram (Gbr) en Heinz Günthardt (Zwi). Vilas werd gisteren in Los Angeles overigens uitgescha keld door de Amerikaanse tennisser Butch Walts, 425e op de wereldranglijst van de WCT. In de eerste ronde van het WCT-toernooi te Los Angeles Guillermo Vilas met 6-3 en 6-4 verslagen. De Amerikaan, bij wie vorig jaar een vorm van kanker werd ontdekt waarvoor hij nog steeds wordt behandeld, was de als tweede geplaatste Argentijn vooral de baas met zijn opslag. Walts, die pas zijn tweede toernooi van het jaar afwerkt, sloeg zeven aces. LDG behaalt tweede zege LEIDEN Het eerste team van het Leidse Damgenootschap heeft ook zijn tweede wedstrijd in de Zuid-Hollandse competitie gewonnen. Ondanks de afwezigheid van topspeler Evert Bronstring werd het Rijnsburgse RDC met 10-6 verslagen. Heemskerk, Leiwaka- bessy, Van Winkel wonnen namens de Leidse ploeg van respec tievelijk Fase, Kooloos en Van Egmond. De enige Rijnsburgse overwinning kwam op naam van Kromhout, die Peter Bron string versloeg. Het tweede team van LDG was niet succesvol. Het Alphense ADC bleek te sterk: 13-3. NEW YORK Alberto Sa- lazar zal op 24 oktober een poging wagen de marathon van New York voor de derde achtereenvolgende maal óp zijn naam te brengen. De Amerikaanse lange afstand loper, die donderdag zijn deelneming aankondigde, verklaarde dat hij zich beter in vorm voelt, dan het jaar ervoor. DEN HAAG De voorzitter Sportwereld van de Nederlandse Teak- wondobond, de heer Thou- tenhoofd, is tijdens het Tech nische Congres van de Euro pese Taekwondo Unie voor vier jaar herbenoemd als vi ce-president. Tevens werd bekend, dat de Europese Kampioenschappen in 1984 in Stuttgart gehouden zullen worden. ÜFOORT Na een 93. met bewindvoer- aJhof heeft de spe- ian 2?p van SC Amers- *DrK^steravond besloten japprfidagmiddag (wel- '"h'jbor de allerlaatste 585. ian te treden in de - Leiijdsrijd tegen DS'79. *"Va5n1jelen tegen DS be- vissvolgens de spelers- ^ke|an het noodlijden- 'oor Amersfoort, dat een js. v»ie WW-uitkering rkevis definitief faillisse- iei. 7jan SC Amersfoort al^.ps in gevaar zou Aan komen. We had- y^r2>inig keus", stelde T het Oostenrijkse Bn gehuurde Bert Middlna het beraad met vojhof, dat een beslo- Boiierakter droeg. „Niet 'e9 5zou opgevat kun- -Leifden a^s werkwei- :hotei, becommenta- £rs*| Bert Nijdam het ek omsluit. 34. VI A| misschien nog geld za ö1 die, nu de klok defi- '-18 ut laatste uur geslagen Spoebor komende woens- Bl- ipelerssalarissen vanaf JLEN&l- willen uitkeren", ond -SC Amersfoort-voor- s teb Bakkenes zich na de i2523-iiging met Mr. Pothof iet aif ,n« om een mogelijk .217. pent woensdag te iamsejën. „Maar", wist Bak- isteravond ook, „met Iden: I voor de salarissen, I. VeiOO gulden, zijn we er Dan zal er een parti- de proppen moeten e zich garant wil stel de spelerssalarissen et het einde van dit .eizoen oortbestaan van sfoort is het van we- 'elang dat de spelers In actie komen tegen :ei Jo Bakkenes. For- „Als ze zondag spe- :onen zij daarmee aan 'ok voor hen van be at Amersfoort blijft an, waardoor er nog een kans dat er ipstaan die daadwer- voor de club willen itelling "jhstal, die deze week 3 als financieel advi- l de noodlijdende eers- iclub neerlegde, liet zich gisteravond even zien op het sportpark Berkhouten. „Vahstal is nog steeds begaan met de club", reageerde Jo Bakkenes op het kortstondige bezoek van Vahstal. 7,Hij heeft blijkbaar nog altijd belangstel ling, maar laten we Vahstal er verder maar buiten houden". Zowel voor als na het onder houd met Mr. Pothof, die zijn beraad niet in het openbaar toelichtte („Sorry, ik heb geen tijd. Ik tnoet weg"), bivakke ren de spelers in het spelers home. De stemming was gela ten. De afloop van het gesprek met de bewindvoerder stelde oudgediende Ton van Loon in het spelershome: „Als spelers kunnen wij geen kant op. Je moet wel spelen. Als spelers kunnen wij SC Amersfoort toch niet zelf failliet laten ver klaren. Door zondag te spelen tegen DS'79 kunnen ze ons nooit de Zwarte Piet toespelen. Het is -jammer. Als spelers groep gingen wij net de goede kant op. Maar ja, er zitten twee kanten aan: een sportieve en een financiële. Als speler blijf je bij een faillissement al tijd met een erfenis zitten. Er zijn nog jongens die geld moe ten ontvangen van het seizoen '80-'81". Problemen voor KNVB DEN HAAG De nauwelijks meer te voorkomen afvloei ing van SC Amersfoort stelt de KNVB voor grote proble men. Voor het eerst in de geschiedenis van het betaalde voetbal, eerder naar de amateurs teruggekeerde verenigin gen haakten altijd in de voetballoze zomermaanden af zo dat bijtijds de nodige regelingen konden worden getroffen, moet dan namelijk het competitie-rooster drastisch worden gewijzigd. Vijf punten behaalde SC Amersfoort uit de zeven tot nu toe gespeelde wedstrijden. De overwinningen op Eindho ven en SC Heracles, het gelijkspel tegen De Graafschap en de nederlagen tegen SC Cambuur, FC Wageningen, FC Den Bosch en MVV zullen bij een vroegtijdig einde van SC Amersfoort door. competitieleider Jan Huybregts uit de boeken dienen te worden geschrapt. Het resterende pro gramma wordt vervolgens aangepast zonder dat nog reke ning met de Amersfoortse ploeg wordt gehouden. Welis waar krijgt de eerste divisie dan weer een even aantal (zes tien) clubs, zodat alle clubs ieder weekeinde kunnen spe len, maar dat maakt het werk van de daartoe bij de KNVB bevoegde personen zeker niet eenvoudiger op. Jolanda de Jong heeft alle reden om te lachen, na het behalen van de wereldtitel. CALA BITTA Jolanda de Jong uit Amsterdam is gisteren in Cala Bitta wereldkampioene windsurfen geworden. Voor de kust van Sardinië won zij zowel de vijfde als zesde race, waar door zij met nog een race te varen onbereikbaar werd voor de concurrentes Manuela Mascia uit Italië en Heidi Schaake uit Nij megen. In de vijfde race kampten de dames in de buitenbaan met een harde wind. Een aantal deelneemsters moest opgeven en dreef terug naar de wal of werd door reddingsboten opgepikt. In dit weertype bleef Jolanda dè Jong overeind. Zelfs de Amerikaanse zwaarweer-specialiste Rhonda Smith kon "Flying Jolanda" niet bedreigen. In de middaguren was de zesde wedstrijd verplaatst naar de binnenbaan, waar de deelneemsters minder last hadden van de stormachtige wind. Opnieuw bleek Jolanda de Jong te rap voor Rhonda Smith. De Gelderse Heidi Schaake eindigde in de ochtenduren als zesde en 's middags als zevende. In het alge- ymeen klassement neemt zij de derde plaats in. MUNCHEN De Westduitse internationals hebben hun vertrouwen uitgesproken in bondscoach Jupp Der wall. Dat bleek toen aanvoerder- Karl-Heinz Rumme- nigge woensdagavond laat in de spelersbus na het duel met België (0-0) zijn medespelers polste. „Zonder uitzon dering staan we achter Derwall", aldus Rummenigge. „We hebben het volste vertrouwen in hem. Praten over zijn mogelijke ontslag schaadt de concentratie van het team. Iedereen weet. dat we de sympathie van het pu bliek weer moeten zien te veroveren. Rust en een goede voorbereiding is daarvoor noodzakelijk". SINGAPORE Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zal op de eerstkomende voltallige vergadering van de Verenigde Naties in New York een resolutie laten indienen tegen rascisti- sche, religieuze of politieke discriminatie in de sport. Dit kon digde Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het IOC, gisteren aan in Singapore tijdens zijn rondreis door Azië. Samaranch ver klaarde dat de afgevaardigde van Singapore de resolutie zal pre senteren. Het stuk wordt verder voorbereid door Hongarije en Noorwegen namens Europa, Bangladesj namens Azië, Gabon voor Afrika en Canada namens Amerika. ADVERTENTIE ptt telecommunicatie Buiten je regio bel je binnen Nederland na 18.00 ui 't weekend voor half geld BIJVOORBEELD 7 Een heel aardig bedrag. Maar 't kan ook meer zijn. Of minder. Dat hangt af van het aantal dagen dat u de winterschilder laat komen. Die vakman zorgt namelijk voor een stevige premie voor particulieren: 50 gulden per man, per dag. Dat tikt aan. Als bijvoorbeeld twee winterschilders zes dagen bij u thuis in de weer zijn met schilderen en behangen, krijgt u al een premie van 2x5x50-600gulden. Nogmaals: 't is maar een voorbeeld. Hebt u langer werk, dan wordt de totale premie vanzelfsprekend nog hoger. Gauw verdiend - terwijl uw huis er alleen maar mooier op wordt. Kwestie van vakmanschap! Hoe zit 't dit seizoen precies met de premie? De toppremie van 50 gulden per man, per dag geldt alleen voor particulieren. En wordt verleend door het Bedrijfschap Schildersbedrijf voor onderhoudsbinnenschilder- en behangwerk dat minstens 3 mandagen vergt, dat wordt uitgevoerd in de periode van 22 november 1982 t/m 11 maart 1983 en waarvoor de aanvraag vóór het begin van de werkzaamheden is ingediepd. Voor bedrijven, scholen, ziekenhuizen, instellingen, gemeenten en andere lagere overheden geldt een premie van 35 gulden per man, per dag. Alleszins de moeite waard dus! Uw schilder kent de voorwaarden en regelt de aanvraag voor u. éublikatie van het Bedri|fschap*Schild dri|! te Ri|sw|k (ZH)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17