gehoordgezie Verrassend debuut van Henk Werkhoven RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1982 PA IKON-TV LAVEERT TUSSEN DE ZENDTIJDEN DOOR -HILVERSUM IKON-tv laveert ook in het komende seizoen zo zinvol mogelijk tussen de obstakels door welke zij krijgt opgeworpen. Nog is zij niet vertegenwoordigd in het NOS- bestuur. maar daar wordt aan gewerkt, en nog moet zij toegewezen zendtijden zodanig invul len, dat te verwachten kijkpublieken er aan dacht voor zullen hebben. Daarom op de zon dagnamiddag een uitzending, die inhoudelijk afwijkt van de vrijdagavond om 23.00 uur en die weer anders uitvalt op de gezinsuren op woensdagavond tussen 7 en 8. De zondag blijft natuurlijk toch de Dag des He ren. Dit vergt een zich programmatisch bezig houden zoal niet met een kerkdienst dan toch met geloofsinformatie en dito inspiratie. Die ontleent de IKON aan programma's, gewijd aan „de vuurproef van het theologiseren", zo als zij dat zelf noemt. Als uitgangspunt werden daarvoor bijvoorbeeld gekozen de jaren '33 in Duitsland, toen door het fascisme eeuwenlange theologische stellingnames over kerk. over heid, revolutie, politiek en jodendom geheel en al overhoop werden gegooid. Men krijgt niet alleen stukken geschiedenis te zien, maar ook gesprekken hierover met mensen, die in die periode vooraan hebben gestaan. Voor de woensdag mikt de IKON op wat aan gemerkt mag worden als een gezinsprogram ma. In eigen beheer kwam de dramaserie „Schade en schande" tot stand naar een ver haal van Karei Eijkman, waarin het onderne mende meisje Micky op haar eigen manier op treedt tegen zoiets als de vertechnologisering van de voedselindustrie. Voorts volgen de Amerikaanse jeugdfilm in vier delen „De ogen van Amaryllis" over een meisje dat de verbor gen gevoelens van volwassenen leert kennen, en de Duitse films „Weerhaak", en „Ster zon der hemel", waarin wordt terug gegrepen op oorlog en fascisme. Uitzonderlijk laat, namelijk om 23.00 uur, staat op de vrijdag geprogrammeerd een uitzendin genreeks als „Aan onze ouders", waarin jonge ren vertellen over hun levenssituatie in het ge zin en daarbuiten. Hierin worden tal van ont hullende uitspraken gedaan, die vele ouders de ogen zal openen. Reden waarom de betrokken jongeren niet zelf aan het woord komen, maar met de hen opgenomen interviews worden na gespeeld door leeftijdgenoten van het Rijn lands Lyceum te Oegstgeest. Maar de laatste (vrij)dag van dit jaar biedt wel een uitgelezen laatste uur voor Freek de Jon ge, die ejven bezonnen als geestig de kijkers over de drempel naar het nieuwe jaar zal wil len helpen. Frans Nienhuys, al jaren een bekende stem op de radio met veel gezelligheid er in, werd intussen alweer 77 jaar. Gisteren maakte hij in Amsterdam de laatste opname van zijn „Café chantant" voor de TROS, temidden van veel bekijks en bloemen. Tussen de krokodilletra- nen van André van Duin en de harteloze betaalde sex van Angélique hield de troostvolle mededeling „Someone loves you, ho ney" van de prachtige Ca ribische zangeres June Lodge deze zomer opmer kelijk lang stand aan de top van onze hitparades. En terecht. Het was een fris wijsje van een fris meisje, met in de vaak grote intervallen de lief lijkheid van oude Hawaï- aanse liedjes. Terecht heeft Ariola onder de titel van die single dan ook een hele June Lodge-el- pee op de markt gebracht. (Dance Records 204.858). Eerlijk gezegd is echter behalve die hit uitsluitend het schitterende „More than I can say" de moeite waard. De glasheldere en lieve stem van June Lod ge steekt fraai af tegen het reggae-ritme, maar als geheel is deze schijf toch wat eentonig. Meer allure om op zonnige wijze afscheid van de zomer te .nemen heeft echter „Special" van Jimmy Cliff (CBS CX 85867). Diverse bekende reg- gae-musici zorgen voor een fantastisch instrumentaal klankdecor („Love heights") en dit is dan tevens te danken aan de nieuwe, wat Engelser optiek, die Jimmy Cliff ge vraagd én gekregen heeft van de door diverse Rolling Sto- nes-elpees al befaamde produ cer Chris Kimsy. Maar natuur lijk is de grote zanger van Henk Werkhoven krijgt een steeds persoonlijker aanslag. „Many rivers to cross" er zelf ook nog. En hoe Hoogtepunten van deze plaat zijn volgens mij: „Peace offi cer" (over de twijfel aan de goede bedoelingen van bemid delaars met wapens in hun hand of minstens in hun ach terhoofd) „Treat the youth right" (want anders speel je met dynamiet), „Roots radical" (over de discriminatie die Cliff en zijn rasgenoten ondervin den) en „Originator" (trek ie maar niets aan van wat de mensen van je zeggen: als je namens de Schepper een inspi rator met een eigen stijl bent, word je door de „imitators", die alleen maar denken en doen wat de meeste andere mensen ook denken en doen, al gauw voor een dorpsgek versleten - en daar moet je dan boven verheven zijn). Met „Shango" van Santana (CBS 85914) zitten we nog een beetje in dezelfde exotische hoek, maar alleen het titel nummer is de moeite waard. Ondanks de aardige teksten een zeer middelmatige elpee. Sfeermuziek Nee, dan toch liever iets ge heel anders en nieuws: „Orp- hical positions" van onze land genoot Henk Werkhoven (VMU LP 001, 2301 EG Lei den). „Flair(c)k" en de groep van Harry Sacksioni hébben terecht een grote naam ver worven op het gebied van zeer genuanceerd en ontzettend mooi klinkende sfeermuziek, maar Henk Werkhoven mag er ook zijn. Zelf zegt hij te recht, beïnvloed te zijn door Alan Stivell, Mike Oldfield, Jethro Tuil en Pink Floyd en daar zou ik dus „Flair(e)k" en Harry nog aan toe willen voe gen. Maar toch heeft Werkho ven iets heel eigens. Er is op merkelijk veel afwisseling én evenwicht tussen de verschil lende instrumenten en de klank van elk nummer is dus weer anders. Een ware lust voor het oor. Alleen begrijp ik niet, waarom Van Werkhoven zich min of meer als solist pre senteert. Op de plaat doen zijn zeven medemuzikanten niet voor hem onder en er is dus duidelijk sprake van een groep. Hopelijk wordt het en semble op de volgende, dik verdiende, elpee gewoon „De Werkhoveniers" genoemd. Of zoiets. Blijven we nog even in dé hoek van de sfeermuziek, dan zien we daar de eenvoudige „Demis" genoemde nieuwe schijf van de qua figuur én stem deerlijk afgeslankte De- mis Roussos (Phonogram, Mer cury 6302.184) Geen schaduw meer van wat hij eens geweest is. Zelfs „Song without end" en „Gipsy lady" hebben bij lange na niet die melodieuze weidsheid van zijn vooral zijn „Zestien grootste hits", die on der de titel „Souvenirs Demis Roussos" op Polydor 6878.160 werden verzameld. Liefhebbers van Burt Bacha- rach (en zijn vrouw Carol Bay er Sager) kunnen hun hart op halen aan de filmmuziek uit Night Shift" (WEA WB 57024) met als voornaamste ar tiesten Al Jarreau, Quarter- flash, Rod Stewart en The Pointer Sisters. Via het kamerbrede synthesi- zerwerk van de Canadese for matie Saga op „In transit" (Po lydor 2374.200) gaan we dan de wat ruigere kant op. Met bij voorbeeld de live-dubbelaar „He was., she was... you was- ...we was...van Roger Chap man and the Shortlist (Poly- dor 2646.106). Chapman en zijn jongens weten het publiek dui delijk te boeien met hun num mers, waarvan sommige al prijkten op „Mail order magie" en „Hyens's only laugh for fun". Verder een uitstekend debuut van de Time Bandits op CBS CX 855.43, met veel funk en ook wat new rock, zij het af ten toe wel wat gladjes. Variatie Dat kan niet gezegd worden van de nieuwe Nederlandse hardrockformatie „Vanden- berg" (WEA ATLK 50.904). Degelijke, simpele muziek in de stijl van Golden Earrring, maar met betere zang en ook meer variatie. Zelfs een ballad als „Burning heart" blijken deze jongens aan te kunnen. Een oude bekende is de zange res Cher, vroeger gekoppeld aan de zanger Sonny. „I para lyze" heet haar nieuwe elpee (CBS 85850) Ze heeft nog wel een intrigerende stem, maar de tijd van „Little man" is dui delijk allang voorbij en haar middle-of-the-road repertoire is erg voorspelbaar. Charme gaat uit van de bijzon der sfeervolle country- and westernplaat „After all these yeaters" van Tompall and the Glaser Brothers (WEA ELK K 52.389) zo'n beetje de zoons van Jims Reeves. En van de greatest hits van de Bellamy Brothers op WEA WB K 57013. Tóch eindig ik dit stukje het liefst even zonnig als het be gon, namelijk met min of meer Caribische muziek. „Coco Ca lypso" (Polydor 6878.165) be- Woiski, Lobo, The Merryman en de Goombay Dance Band. Muziek die nooit verveelt, om dat ze even fris en vrolijk is als de glimlach en de stem van June Lodge en Jimmy Cliff. JAN VAN DER KLEIJ ANDRé Niet zo heel lang geleden overleed André Meurs, op dat moment directeur radio van de TROS. Vooral voor het lichtere muzikale werk heeft André zich nogal in gespannen. Dit heeft geleid tot het instellen van een André Meurs Trophee, die terecht zal komen bij dé man of de vrouw, die ver diensten heeft voor het lichte lied, met name tekst schrijvers. Op dindag 5 ok tober komt bekend en onbe kend talent op dit gebied bijeen in de Amersfoortse Flint, waér samen met de stichtiong Conamus een liedjesfestival wordt gehou den. Dit zal gebeuren onder het opschrift „Liedjes per dozijn" en in de aankondi ging van Pierre van Ostade. Artiesten van naam komen daar liedjes zingen, te noe men Wieteke van Dort, Conny Vink, Ben Cramer, Willeke Alberti, Alexander Curley, Joke Bruys, Bill van Dijk, Jacques Herb en Trea Dobbs, welke laatte nog steeds verwoede pogin gen in het werk stelt om na haar moederschap terug te keren in de showbiz. Zij zingen liedjes van mensen als Gerrit Hammink, Frans Icke, Annet Klaas|t._ Hans Malagride, Lai|n. Nutbey, Elly Rakers, Schroder, Henk Sma[ete: Albert Verlinde en Ah Visser, allemaal onbekL namen nog, maar welL tekstschijvers die hf binnenkort of op de larï duur volop mee te lopa de gelederen van het lu lied. Al hun verse lif zijn getoonzet door m| van naam, die we niet maal noemen, maar wel putaties als Ferry Wierj Hans Vermeulen en L Souer. Het Metropol» kest zorgt voor de begB dende muziek en eenT zit gereed om aan het van de dag al de AM-I] hee uit te kunnen reikt MARJOLEIN Lies Janssen, die alweer ge ruime tijd op verzoek van de NOS binnen de omroep werkt aan de emancipatie van de vrouw, krijgt zoveel vrouwen-in-de-omroep op visite met persoonlijke pro blemen, dat daarvoor een nieuw instituut in het l^r( is geroepen. Het instT^ van de ombudsvrouw' zodanig heeft omroepnf1 werkster Marjolein de v zich intussen opgewoi b En met haar nog enkeljt dere vrouwen. Verl Marjolein in het omroeL, blad „Spreekbuis", dar echt niet de bedoeling ij een heel nieuw opvaif gaan voor vrouwen ir leven te roepen. Maar c legio vrouwen in het| versumse rondlopen m gio vragen. Daarom een aantal dames zichl reid verklaard zo goedp gelijke antwoorden te ff ken en te geven op vragen. Gemiddeld lijks hangt er één vraa! aan de lijn van een deifi budsvrouwen, aldus M; lein. Er blijven heel£ problemen op te losser/ Televisie vandaag NEDERLAND 1 *5.45-17.25 Heidi. Familiefilm van de Amerikaanse re gisseur Delbert Man, waarin het bekende ver haal wordt verteld van Heidi, haar opa en haar vrienden Peter en Klara. Met: Maximilian Schell, Jean Simmons, Michael Redgrave, Jennifer Ed wards en John Moulder Brown. NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 De antieke wereld. Voorlichtingsprogram ma. 18.43 Kunstgeschiedenis. Voorlichtingsprogram ma. NOS 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsrubriek met als onderwerpen het Limnologisch insti tuut te Nieuwersluis, waar al 25 jaar zoetwa terbiologen zich bezig houden met o.a. krin gloopprocessen. Ook wordt aandacht besteed aan het nieuwe expedi tie knelpunt van de PTT in Sittard dat op 1 okto ber door gouverneur Sjeng Kremers wordt geopend en de tweede reportage uit de serie Holland Michigan. 19.50 Zendtijd politieke par tijen. 20.00 Isaac Stern speelt Mo zart. Feestconcert in het New York Lincoln Cen ter ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van Isaac Stern. Het New York Philharmonic Or chestra speelt onder lei ding van Zubin Metha de Symphonia concer tante voor viool en altvi ool in S groot van Mo zart. 20.35 Het korte spel. Uit de eindexamenproduktie van de Nederlandse Film en Televisie Acade mie 1982 presenteert de NOS een serie korte Ne derlandse speelfilms, waarvan vanavond de eerste aflevering: „Het lange eind" van Mariska Mourik. Met: Anneke Bonnema, Hetty Hey- ting, Ariane Amsberg en Christine de Kanter. Korte inhoud: Eline, be- Sin twintig, werkt tijde- jk als fotografe voor de iets oudere IsabeHe. Gaandeweg ontstaat'er een vriendschap, die echter niet lang zal du ren. 21.10 Michael English: visi oen van techniek. De beeldende kunstenaar Michael English be spreekt zijn werk en techniek. 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. 22.10 Studio sport. Samen vatting van de voetbal wedstrijd Nederland-ler- land in het kader van de voorrondes voor de Eu ropese Beker. 22.40 Journaal. 22.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.35 18.50 IKON 18.59 NOS 20.00 20.27 Staatsloterij. Derde trekking van de 716de loterij. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Kouwe kunstjes. Vijfde lige jeugdserie van Ka- rel Eykman. Met: Bram van der Vlugt, Annelies Hulsker, Aart Staartjes, Ferd Hugas e.a. Vijfde en laatste afl.: Het op stel. De directeur van de kledingindustrie, de energiedeskundige, de kolonel van het leger hebben allemaal belang bij Micky's uitvinding: de verplaatsdoos. Kenmerk. Informatie over kerk en samenle ving. 'Nick Mazzucco, biografie van een atoomveteraan' is het gefilmde portret dat In deze vredesweek wordt uitgezonden. Het han delt over de Amerikaan Nick Mazzucco, die in 1955, slechts be schermd door een helm, bij 18 atoomproeven van het Amerikaanse le ger aanwezig was. Hij en zijn medesoldaten werden in het geheim naar de atoomvelden in de Nevadawoestljn ge bracht, waar weten schappers meer te we ten wilden komen over de mogelijke effekten van de atoombommen op de natuurlijke omge ving... en op mensen. Journaal. Socutera. Filmpje van de Nierstichting. Dynasty. Amerikaanse serie over de familie Carrington. Met: John Forsythe, Linda Evans, Al Corley, James FiT en- tino e.a. Afl.: Blake Car rington vertrekt naar Rome, waar hij voor On verwachte dingen komt te staan. Krystle is nog al depressief en gaat voor geestelijke bijstand naar psychiater Nick Toscanni. 21.20 Muziekspeeial: Kid Creole and The Coco nuts. Een optreden van de sensatie van het Pinkpopfestival 1982, Kid Creole en zijn drie swingende dames. £1.50 Heel gewoon - Wim Ho- genkamp. Solopro gramma van de vijfen- dertigjarige cabaretier Wim Hogenkamp, dat werd opgenomen in de Flint te Amersfoort. 22.15 The starmaker. Ameri kaanse tv-film van Lou Antonio. Met: Rock Hudson, Suzanne Ples- hette, Ed McMahon, Brenda Vaccaro e.a. Vierde en laatste afl.: Danny en Angel vertrek ken in het geheim naar Mexico, waar ze trou wen. De film met Angel wordt een enorm succes en de geschiedenis her haalt zich: Danny gaat weer op zoek naar een nieuw talent. TELEAC 23.02 Moderne geschiedenis. Voorlichtingsprogram ma. NOS 23.22 Journaal. 23.32 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Koning der dieren - de tijger. Dlerendocumentalre van prof. Grzl- mek. 17.00 Da speelhoek. Gevarieerd kin derprogramma. 17.40 Tela-lexicon. Kinderprogram ma. 17.50 Journaal. 18.00 Familie Feuerstein. Een lang weekeinde. 18.30 Hotel. 19.00 Keukenlatijn. Humor van en mei Alfred Blolek. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het schijngezin. Serie: Vakan tieplannen. 20.00 Journaal. 20.15 Vluchtige kennissen. Duitse tv-fllm naar Dieter Wellershoff onder regie van Marianne Ludcke. Met: An gelica Domrose, Gunter Lamprecht, Christa Berndl, Dagmar Blener en Hannes Messemer. Korto inhoud: De film vertelt het verhaal van een nor maal weekeinde, zoals dat door de gescheiden Susanne wordt doorge bracht. Susanne staat op, werkt Waf- ter, haar vriend van een nacht de deur uit en krijgt bezoek van haar ex- -man. Als hij haar probeert te verlei den, slaat Susanne de deur voor zijn neus dicht. 22.00 Globus - do wsrold waarvan we levon. Documentaire serie over milieubescherming. Derde afl.: Vreter. 22.30 Achtergrondinformatie. Wim Hogenkamp zingt vanuit de Flint in Amersfoort enkele liedjes van zijn elpees „Heel gewoon" en „Punt uit" op Ned. II om 21.50 uur. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie programma's over de evolutie van het kolonialisme. Aansluitend: Nieuws en achtergrondinformatie. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie. Afl.: De vulkaan. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Gevarieerd ?8J)5 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serle. Met: William Shatner en Leonard Nimoy. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De sport-spiegel. 20.15 ZDF-magazine. Actualiteiten. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Lotto van woensdag. 21.25 De menselijke factor. De herfstsynode van de Evangelische Kerk houdt zich bezig met de ar- beidswereld. 22.10 Dat is voor u belangrijk. Stroom sparen met wasautomaten. 22.15 Twee deuren heeft de boer derij. Een verhaal uit Friesland. Met: Rudiger Kirschstein, Marlies Engel en Rainer Hunold. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus Engels. 19.00 Landen-mensen-avonturen. Reportage over de vondst van een bergkristallen schedel. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in 21.45 Verslaggever buitenland: In de stad der tuinen. Reportage over Riad. 22.15 Wij antwoorden. 22.30 Late voorstelling: Rust never sleeps. Amerikaanse muzikale film van Bernhard Shakey (1979). Met mu ziek van Neil Young. 00.15 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdprogramma. 17.30 De Kat. Jeugdserie onder regie van Bert Struys. Met: Rik Andrles, Di ana Delhem, Jeanine Schevernels en Domlen de Gruyter. Twaalfde afl.: Door het afval vat. de fabriek van Robert Mink Is er cyanide in een poel terechtgekomen. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor kinderen. 18.05 In vogelvlucht. Duitse docu mentaire van Georg Ruppell over: Hoe komt het dat vogels kunnen vlie- 18.50 Chips. Amerikaanse serie. Met: Erik Estrada, Lary Wilcox, Ro bert Pine en Joanna Kerns. Afl.: Het raadselachtig ongeluk. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en Tierce-uitsla- '19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 Da weerman. 20.15 Politieke tribune. De RAD (Respect voor Arbeid en Democratie). 20.20 Nationale loterij. 20.25 Home sweet home. Australi sche serie. Met: John Bluthal, Arian- the Galani, Carmen Tantl, Miles Bu chanan e.a. Afl.: Pastoor Murphy vraagt de Pacelli's om een dagje op een Vietnamees jongetje te passed. 20.55 Shogun. Amerikaanse serie in vijf delen naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshiro Mifune e.a. Viefde afl.: Black- thorne en Marlko zijn geliefden, maar toch wil zij, dat er een einde komt aan hun verhouding. Zeer tegen de zin van de Engelsman. 22.25 Journaal. Vooraf: Tierco. BELGIE BRT 2 15.30-16.45 Wielrennen. Recht streekse reportage van de najaars- klassleker Parijs-Brussel. 19.00 Toerisme '82. De Zaanstreek. 19.37 Morgen. Overzicht program- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Politieke tribune. De RAD (Respect voor Arbeid en Democratie). 20.20-23.05 America, America. Amerikaans psychologisch drama, van Elia Kazan (1963). Met: Stathls Gialle- lis. Frank Wollf, Harry Davis en Elena Karam. Korte inhoud: Stavros is een Griekse jongen, die In het door de Turken gedomineerde Anatolle leeft. Hij heeft maar een droom: emigreren naar Amerika. Ondanks allerhande tegenslagen, blijft hij doorvechten en bereikt hij uiteindelijk Amerika, waar hij een armzalig bestaan moet leiden als schoenpoetser. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2,1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18.15 La boite aux images. Kinder programma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Vieilles casserolles et bonnes recettes. Kookrubriek. 20.15 La chasse aux tresora. Inter nationaal spelprogramma. 21.15 Les jeunes fillea. Tv-film in twee delen van Henry de Monther- lant, onder regie van Lazare Iglesias. Met: Jean Piat, Yolande Folliot, Em- manuelle Riva e.a. Korte inhoud: Pierre Costals, een beroemd schrij ver, geeft een lezing waarin hij zijn theorieën over de vrouw uiteenzet. Dit lokt protest uit bij zijn vrouwelijke toehoorders. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Un autre regard. De media: rendez-vous van genèratles. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-21.45 Sports 2. Met autosport, wielrennen en paardesport. ENGELAND BBC 1 16.20 Top gear. 16.55 Play school. 17.20 On the puzzle trail. 17.35 Think of a number. 18.00 John Craven's newaround. 18.10 The Monkees. Serie. 18.35 Kinderlilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.56 Woodhouse roadshow. 20.30 To the manor born. Serle. 21.00 Fame. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Whicker's world. 23.05 Sportsnight. 00.50 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.55 Horizon. Painting by numbers. 19.45 One man's yacht. Over zeil- sport. 20.10 Schools prom. Over muziek scholen. 20.40 Journaal. 20.45 De Bono's thinking course. 21.10 Over my deed body. 22.00 Mash. Serie. 22.25 Smiley's people. 23.20 Circus life with John Aalin. 23.45 Newsnight. 00.40 Darts. Engelse kampioen schappen. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het programma met de muis. 10.00. Journaal en dchtergrondinfor- 10.23 Viktoria en Haar huzaar. Ope rette van Emmerich Foeldes, 11.50 Umschau. 12.10 ZDF-magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Hannah - een liefdesgeschie denis. Engelse serie met Helen Ryan. 16.50 Odepn - een televisie-variété. Circusnummers. 17.00 De avonturen van Tom Sawy er en Huckleberry Finn. 17.25 De oude doos. Billy Bevan: Wie laatst lacht 17.40 Als in het paradijs. Tekenfilm van Walt Disney. 18.00 Hollywood - verhalen uit de tijd van de stomme film. Het einde DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie^. 16.35 Altijd ergernis met pop. Ple zier voor lolbroeken met-prof. dr. h.c. Paul Popwitz, Popeye, Little Lulu e.a. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Drie is een teveel. Twee nieu we afleveringen van deze serie met Herbert Herrmann, Thomas Fritsch, Jutta Speidel e.a. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. Om 09.25 Het programma met de muis. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de muis. BELGIE BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Engelse tekenfilmserie voor de jeugd. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-17.00 Schooltelevisie. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2,1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 12.00-19.00 Zie België Frane 1. ENGELAND BBC 1 08.05-12.55 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Mr. Benn. Kinderserie. 15.00 You and me. 15.15 Music time. Sounds in the country. 15.40 Walrus. 16.00 Paardenraces in Ascot. 16.55 Play school. 17.20 On the puzzle trail. 17.35 Huckleberry Finn. 18.00 John Craven's newsround. ENGELAND BBC OP n 45V 07.40-15.00 Schooltelevisie^ Radio vandaagf HILVERSUM 1 - 16.00 (EO) Non stop n De onwankelbaarheid trouw - 16.55 Hulpverleningj Over het zendingswerk (NCRV) Actualiteiten - 19.01 in je vrije tijd - 20.03 (NOS) lijn - 23.02 Met het oog op HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) Uit de 17.36 Actualiteiten - 18. Draad - 19.30 Over klelnsch) dlo - 20.03 Het zóut in de pap Daar waar m'n wiegje stond Voor de Antillianen - 21.4'5*. school - 22.10 RVU-progrk 22.40 Zonder titel onder he'. het gif zit in de staart - 23.fl'Q' all that jazz: Aad Bos. q HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuwsbox dd (NOS) De avondspits - 19.0ka Krachtvoer - 21.02 Stampij j v Rocktempel - 23.02 Walhalla! HILVERSUM 4 K - 16.30 (NCRV) Literama-wof 17.00 Overname Hilversum i. (NCRV) Romantische orkefJQ uit Noorwegen - 21.00 Robert— speelt Bach - 21.30 Llterama dag - 22.25 Orgel. r Radio morgen HILVERSUM 1 IEP - 0.02 (NCRV) Late date - 1.0 polis - 2.02 Nachtexpress - 6 daag donderdag - 9.03 W>sc waar Willem Wever woont?[»s i Muziekjes bij de koffie - 11 va Nederlandstalig kwartiertje L Twaalf-uurtje - 11.50 Culini fi( van Henk Molenberg - 12.401 01 pauzedienst - 13.06 Actuate) 13.20 NCRV-globaal - 13.30 felr 21-en - 14.45 Het woord isjjk hoofdpersoon - 16.02 Gout0r Ensemble - 16.30 Voor kif 16.40 Rozegeur en prikkeldrrei HILVERSUM 2 Vei - 7.20 (AVRO) Ingrid Drisseh Gymnastiek voor de vrouw -jgri werkbank - 9.33 Open schoo Bulten: over toerisme, natuuif. by's - 11.03 GrammofooniPe 11.10 Ko de Boswachter - llisc dio Lawaaipapegaai - 11.45jaa en informatief tussen de tua 14.00 Anne van Egmond - slag bij Nieuwspoort - 17.3? journaal. HILVERSUM 3 j t - 7.02 (TROS) De havermoutfcn, Kas van lersel - 9.03 Hugo va_ ren - 11.03 Polderpopparatf Nederlandstalige top 10 - pop of een envelop met Kas>n§ sel - 15.03 Tros top 50. ns HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood -j bert Casadesus 10 jaar gelee leden - 9.45 Kamermuziek rCn' - 11.00 Feest der herkenninjVo Mater (Rossini) - 12.00 Het »cl pap - 12.25 Operette - 13.0tej concert door het trio TedescP. Stokowski dirigeert RachnrK' 15.05 Minder bekende bZ muziek van Ries, Sullivan «ee bach - 15.55 Octet in F gr.t\ elr (Schubert) - 17.00 OvernanL; sum 2. J NIEUWSBERICHTEN M Nieuwsuitzendingen zijn op I*1" 1 elk heel uur, 24 uur per dap versum 2 op elk half uur vainer tot 17.30 uur, voorts om 7.Jm 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 f" uur. Op Hilversum 3 op elK; n van 7.00 tot 24.00 uur en Hi om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.'

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2