KRO zoekt herkenning als omroep meteen eigen karakter gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 21 SEPTEMBER 1982 PA( Extra-uitzending op Prinsjesdag HILVERSUM De NOS biedt van daag veel Prinsjesdag. Op Ned. I zal van 18.00 tot 18.25 uur de Troonrede worden herhaald. In verband met Prinsjesdag duurt „Den Haag Vandaag" langer dan normaal. In de uitzending op Ned. I van 21.55 tot- 22.35 uur wordt een gesprek uitgezon den met minister van der Stee van Fi nanciën, die zal reageren op kritiek op de miljoenennota. Extra-reportage Parijs-Brussel HILVERSUM NOS-l.v. zal morgen een rechtstreekse extra-reportage ver- zorgen van de finale van de wielerklas- sieker Parijs-Brussel. De uitzending is op Ned. II van 15.30 tot 17.00 uur. NOS en KNVB praten verder over reclame HILVERSUM Delegaties van de KNVB en de NOS hebben besloten op basis van de eerder bereikte overeenkomst de huidige situatie rond het uitzenden van samenvattingen van voetbal wedstrijden voorlopig zo te houden. Omdat het overleg over deze zaak tussen de minister van CRM, de Nederlandse Sport Fede ratie en de NOS blijkens de uitgegeven verkla ring van beide partijen zal worden voortgezet, kunnen de delegaties nog geen defintief stand punt innemen. Zoals bekend ontstonden er problemen, toen minister De Boer tegen de verwachting in een advies van een commissie om twee rijen re^va- meborden toe te staan, naast zich neerlegde. Bij het nieuwe overleg kwam de NOS-delegatie met vier voorstellen, die door de vertegenwoor digers van de KNVB aan het bestuur van het betaalde voetbal zullen worden voorgelegd. Minister tikt TROS op de vingers HILVERSUM De minister van CRM, H. de Boer, heeft de voorzitter van de TROS schriftelijk meer infor matie gevraagd over het voornemen I van diens omroep via een kanaal op de I ECS-satelliet televisieprogramma's te I leveren aan kabelstations en maat schappijen. I ,,U trekt voorts wel een heel onzekere wissel op de toekomst door te veron- I derstellen dat in 1983 de wet zodanig zal zijn gewijzigd dat uw activiteiten zullen voldoen aan alsdan vigerende wettelijke bepalingen. Daarnaast wekt u bij het publiek verwachtingen die u in het geheel niet kunt waarmaken", aldus de ministeriële brief. Cursus cara en epilepsie op Teleac HILVERSUM Maandag 27 september a.s. start Teleac met de cursus „Gezondheidsvoorlichting Cara". Deze cursus is in eerste instantie bestemd voor hen, die enige vorm van cara hebben. Verder voor de omgeving van deze patiënten zoals ouders, fami lieleden, leerkrachten en collega's. Maar ook kan het volgen van deze serie van belang zijn voor hulpverleners, bijvoorbeeld in de paramedische sector en het maatschappelijk werk. In Nederland lijden ruim 1.300.000 mensen aan lichtere of zwaardere vormen van cara. Met de term cara worden astma, bronchitis en longem fyseem samengevat. Woensdag 29 september a.s. start de cursus „Gezondheidsvoor lichting epilepsie". De mensen met epilepsie leren in deze cursus wat er zo af en toe in hun lichaam misgaat, waarom ze regelma tig medicijnen moeten innemen en hoe ze het best met hun aan doening kunnen leven. De mensen uit de omgeving leren wat te doen en vooral wat te laten bij een aanval. Epilepsie wordt vaak „vallende ziekte" genoemd. Een misleidende omschrijving, want als iemand epilepsie heeft, wil dat in de meeste gevallen niet zeggen, dat hij of zij valt. Zo zijn er nog een aantal misverstan den en vooroordelen over epilepsie, die onnodig angst ken. Scène uit de KRO-uitzending „Brideshead revisited" met Jeremy Irons als Charles Ryder en Claire Bloom als lady Marchmain. „In een van de vele dos siers, die in Hilversum over de omroeptafels schuiven, las ik onlangs: „Van een omroeporgani satie wordt verwacht dat zij in positieve zin duide lijk maakt wat voor haar aanhang de samenbinden de gedachten en gevoe lens zijn op kultureel, godsdienstig en/of geeste lijk gebied". De bedoeling van onze unieke omroep- struktuur is aldus kern achtig samengevat. De moeilijkheid van de dage lijkse programma-praktijk ook. We moeten immers, zeker in deze tijd, aan vaarden dat we werken in verbondenheid met een veelvormig achterland, in een veelvormige organisa tie en voor een veelvor mig publiek". Aldus KRO-voorzitter mr. Ben Schmitz ter inleiding van het nieuwe winterprogramma van de KRO. Hij voegt daar verder aan toe: „Toch zien wij bij de KRO niet tegen die complica tie op, omdat we het gevoel hebben te kunnen blijven wer ken vanuit „eigenheid", die we èn aan onze achterban èn aan onze gemeenschappelijke geestelijke achtergrond ontle nen. Die eigenheid moet dan wel tot ontwikkeling komen in onze produkten. Een 'goed seizoen' is voor ons dan ook niet alleen een seizoen met hoge luister- en kijkcijfers en dikke waardering, maar ook een seizoen waarin men iets van die 'eigenheid' heeft kun nen herkennen, zo zei hij ver der nog. Zoals we al meldden hand haaft KRO-tv al die program ma's, die èn de herkenning dienen èn een zekere reputatie verwierven, zoals „De alles is anders-show", de „Ver van mijn bed-show", „Daar vraag je me wat", „Brandpunt in de markt", „Hints", de „Frank Kramer-show" en „De KRO komt langs in Daarnaast is ruimte geschapen voor enige opmerkelijke produkties. Musical „Dat is musical" is de titel van een programma met Jasperina de Jong, dat geheel gewijd is aan de musical. In deze show zingt Jasperina een aantal liedjes uit bekende en minder bekende musicals, die zij zelf bij de kijkers inleidt. In de duetten is naast Jasperi na, Gerard Cox de enige gast in het programma. Samen zin gen zij o.m. 'I'll never fall in love again" uit 'Promises, pro mises' en 'Barcelona' uit 'Com pany'. Daarnaast zingt Jasperi na 'Big Spender', 'Don't cry for me Argentina', 'Poor wan dering one', 'I've never been in love before' en 'Broadway baby'. Het programma zal op de eers te avond van het nieuwe sei zoen, zondag 26 september, worden uitgezonden. Aan het eind van de Tweede Wereldoorlog schreef de En gelsman Evelyn Waugh zijn roman 'Brideshead Revisited', oftewel 'Terugkeer naar Bri deshead'. Het boek werd on middellijk na publikatie in 1945 een groot succes. Ofschoon er in 1947 al plannen bestonden het werk te verfil men, duurde het tot 1977 voor Granada Televisie in Enge land de rechten kocht en het boek om ging werken tot wat zou worden de grootste en duurste televisieproduktie in de Engelse geschiedenis tot dusver. De verfilming kostte meer dan 20 miljoen gulden. 'Terugkeer naar Brideshead' verhaalt de geschiedenis van de familie Marchmain vanaf het begin van de twintiger ja- rerf tot het einde van de Twee de Wereldoorlog, gezien door de ogen van Charles Ryder. Hij komt onder de betoveren de invloed van de familie Marchmain na zijn ontmoeting met Sebastian Flyte in Oxford in 1923 Het is deze zoon van de familie, die hem op het kas teel 'Brideshead' introduceert. De Weg Na het succes van „Het dag boek van een herdershond" had Willy van Hemert gemak kelijk op zijn lauweren kun nen gaan rusten. Dat wilde de man echter niet. Het maken van drama-series bleek zijn lust en zijn leven. Het lag voor menigeen voor de hand, dat de maestro, indien hij niet zou stoppen met wer ken, een nieuwe serie afleve ringen van 'De herdershond' zou realiseren. Wie dat dacht, kwam bedrogen uit. Willy van Hemert zette een punt achter de (ook zijn geliefde) herders hond en schreef in 1980 'De Weg', welk drama in 1981 on der zijn regie voor de KRO-te- levisie werd gerealiseerd. De KRO brengt deze twaalfdelige serie vanaf half december we kelijks op het scherm. Het verhaal van 'De Weg' speelt zich af rond 1968. Cen traal in deze serie staan dp ontwikkelingen van: en ver wikkelingen rond de familie Van Steenderen en in het bij zonder die van Arie, de enige zoon, (gespeeld door Sjoerd Pleijsier). Hij is een in zichzelf gekeerde jongen, die zijn eerste liefde servaringen opdoet en nauw betrokken is bij die van ande ren in zijn naaste omgeving. Als enig kind van Frans van Steenderen (André van den Heuvel), direkteur-eigenaar van een wegenbouwbedrijf en Janny Majoor (Anne-\Vil Blankers), heeft hij materieel alles wat hij wil. Wat hem ont breekt echter, is een goede kommunikatie met zijn ou ders. Onder meer de verke ring met een meisje van ka tholieke, praktizerende huize en de terugkeer van zijn moe der na een mislukte verhou ding met een jeugdvriend; uit Australië, brengen voor Arie problemen met zich fnee, waarin hij moeizaam de weg naar volwassenheid vindt. Het verhaal van „De We^" is gedetailleerd en complex, om dat Willy van Hemert tal.van maatschappelijke, kulturel'e en religieuze ontwikkelingen, die zich in de eind zestiger jaren afspeelden, in de serie Heeft verwerkt. De juiste man op de juiste plaats. Ook bij de tv kunnen niet buiten. Daar zet de regisseur zelfs kruisjes voor op d In de engelssprekende theaterlanden hebben ze het ovenL voor elke rol precies die man of vrouw die het verhaal! gebeurd verbeeldt. Er wordt niets aan het toeval oveJ zelfs niet de verbeelding. De kinderen vonden dat oolT tv-gesprek gisteravond over Dallas. JR zien ze met slinl ken zich verrijken ten koste van anderen. JR als een si Rap. Een jochie, die later zakenman wil worden, zei dat veel van leerde. Zelf eerlijk blijven, maar intussen door hoe een ander je slim probeert te pakken. Een meisje nog scherper: JR stelt niets voor. Juist, hij is dan ook ee derangsacteur, met opzet op die plaats neergezet, omdat belangrijker is dan de vertolkers. De juiste man op plaats zou er eens een onvergetelijke creatie van kunr ken. Zou niet best zijn. Heel anders dan Willy Walden en wijlen Piet Muyselaamï ger de klessebessende dames Snip en Snap. Piet fungee"1® half leven lang als aangever. Hij kende zijn plaats. Willi{[?r( maakte altijd de grappen. Willy rap van tong en Piet ma loos wapperen met zijn handjes. Door zijn voortdurend n n' ste pogingen Willy's snedige opmerkingen te pareren, l W' hij het moment en de mate van de publieke lach. Zij ginf het leven als gezworen kameraden, maar niet zodra sp?ne toneeldoek of zij liepen schouder aan schouder elkaar '®P voeten. Zij stonden als de verkeerde man op het ve been, want achter de schermen en in feite waren zij han' carrière het roerend met elkaar eens over de manier 1 e. bliek in te pakken. Zij zijn klassiek geworden en de pion, 21 AVRO put graag in het verleden om dat nog eens op t es' zoals gisteravond. "!c Bij Kees Brusse werkt de invulling van een rol heel an< In zijn regelmatige hinkstapsprong van de STER naar de"' schiep hij in „Mensen zoals jij en ik" per uitzending drie!° karakters. Zeker vanuit zijn vermogen een figuur neer tfa®' maar eerder doordat een te spelen figuur daarvoor de ^ei van Kees koos, zijn intonatie en zijn gelaatstrekken, Kees kennelijk alleen maar met zijn gezicht hoefde te t m' Brusse speelde geen rollen, de rollen speelden hem. Ro e j aan een ringetje te rijgen. In drie herhaalde spelen gisti," schoof hij opnieuw schuchter een te spelen figuur binr man die kort daarop zich nestelde in de figuur van Kee'0^ blijkbaar enige juiste man om houding aan te ontlenen. ,a blieksring werd gisteravond dan ook aan de juiste vir schoven. Voorbeelden van de onjuiste man op de verkeerde plaij® de tv ook. Zaterdagochtend met name, toen NOS-tv zijn man Philip Freriks de begrafenisceremonie in Monaco 1 r slaan. Elke handeling, elk gebed aan baar en altaar hebbi11 kenis in een requiemmis. Freriks van huis uit niet vei.0*" met de liturgie praatte er maar wat door en overheen, te er juist voor een groot publiek de zinvolheid van deze dock, n duidelijk had kunnen maken. Philip deed zijn best. Maai'8^ naco stond hoorbaar niet de juiste man op de juiste plaat zitten die mensen achter hem in Hilversum dat wel? De l' omroep van de gezamenlijkheid, had zo een mannetje 11 lenen van de KRO. deJ TON OLIEMULLER ADVERTENTIE Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 EO 19.00 NOS 21.37 21.55 Nieuws voor voor do* ven en slechthorenden. Teleac. Voorlichtings programma kantoorin novatie. Journaal. Het kruis en de asfalt- jungle. Amerikaanse speelfilm naar een boek van David Wilkerson, een Newyorkse predi kant die zich inzet voor jongeren in nood. De zanger Pat Boone speelt de rol van dominee Wil kerson. De film vertelt het waar gebeurde ver haal van een platte landsdominee, die aan het begin van de jaren zestig de ghetto's van New York intrekt om daar drugsverslaafden, prostituees en jonge cri minelen bij te staan, on der wie de bendeleider Nicky Cruz. Na de speelfilm volgt een re portage van het team van 'Ronduit', waarin David Wilkerson tijdens zijn werk te zien is. Het Evangelie naar Jo hannes. Een program ma, gepresenteerd door Henk Binnendijk en op genomen in Israël. Cen traal staat het leven van Jezus, zoals Johannes dat beschreven heeft. Journaal. Den Haag vandaag. Ex tra aflevering in verband met Prinsjesdag met commentaar op de Troonrede en de Miljar dennota. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.00 Herhaling Troonrede door H.M. Koningin Be atrix. 18.25 Paspoort. Informatie voor Joegoslavische en Italiaanse werknemers. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Amerikaanse jeugdse rie. Met: Tom Wopat, John Schneider, Cathe rine Bach, Denver Pyle e.a. Afl.: Een oude vriend van de familie Duke heeft de euvele moed om in een oor logsmonument, een oude pantserwagen een illegale stokerij te be ginnen. Boss Hogg is woedend. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.27 22.35 23.15 NOS 23.25 23.35 Dallas. J.R. gebruikt zijn invloed om de Farlows te beletten bescherming te geven aan Sue Ellen en John Ross. Bobby heeft ook heel wat pro blemen als Pamela een zenuwinstorting krijgt, terwijl Mitch een andere manier bedenkt om Lucy terug te winnen. Wij... Een gesprek tus sen Andre van Duin en Willem Duys, gelardeerd met de beste liedjes van Andres nieuwste elpee. Alice. Amerikaanse se rie over de belevenissen van Alice, dienster in een cafetaria. Met: Lin da Lavin, Polly Holliday, Vic Tayback e.a. Afl.: Alice krijgt de leiding van het restaurant als haar baas Mei er een paar dagen tussenuit knijpt. Televizier magazine. Actualiteiten. De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- terman. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Westwaarts rond Kaap Hoorn. Documentaire over de ondergang van het Duitse zeilschip Pamir op 21 sep tember 1957 in de buurt van de Azo- 17.00 Penkafitz nr. 5. Tweede deel kinderserie. 17.30 Lucht heaft gaan balkan. Do cumentaire voor de jeugd. 17.50 Journaal. 18.00 De vissers van Moorhövd. Duitse serie. All.: Nieuwe plannen. 18.30 De androjager. Avonturense- rie. Afl.: De man zonder kleur. 19.00 Plezier mat Ahrie. Afl.: Een saaie vent. 19.15 Actualitaitan. 19.45 Da achijnfamilia. Afl.: Liefde saffaire 20.00 Journaal. 20.15 Met duimstok an viool. Een nonsens-parade van en met Jochen Putzenbacher. 21.00 Report. Actualiteitenrubriek. 21.45 Dallas. De kersverse senator Bobby Ewing wordt door zijn colle ga's verweten onmogelijk objectief te kunnen oordelen over het Tapaka- -project, waarin zijn vader geïnves teerd heeft. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Hedenavond. Praatprogramma met Joachim Fuchsberger. Marianne Koch, Alfred Biolek, Franz Kreuzer en Dletmar Schonherr. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandpiratan. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Andre van Duin heeft met Willem Duys een Pat Boone (r) speelt de rol van de jonge dominee David Wilkerson in „Het kruis ongedwongen gesprek in „Wij..." op Ned. II in de asfaltjungle" op Ned. I om 19.00 uur. om 21.20 uur. 17.08 Tele-illuatratie. Gevarieerd programma. 17.50 Een woord van muziek. Spel en plezier met Heinz Eckner. 18.20 De snelste muis van Mexico. Tekenfilmpjes over de belevenissen ven Speedy Gonzales. 19.00 Journaal. 19.30 Nina. Komedie in drie bedrij ven, geschreven door Bruno Frank. Met: Elke Sommer. Joachim Szaunig e.a. Korte inhoud: De succesrijke filmster Nina voelt zich niet meer op gewassen tegen de eisen van haar beroep. Ze wil zich samen met haar echtgenoot terugtrekken, maar dat stuit op verzet van haar regisseur. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Het miljarden-ding. Documen taire: Hoe kan de Bundeswehr econo misch zinvol geleid worden? 22.05 Het voordeel. Bulgaarse maat schappijkritische film van Georgi Djul- geroff (1977). Met: Russi Tschaneff, Maria Statulowa, Plamena Getowa e.a. Korte inhoud: Lassar Kassaboff, vroeger koning van de gauwdieven haalt in de gevangenis zijn verleden op. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Ondernoming huishouden. 18 00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus wiskunde-algebra. 19.00 Vraaguurtje. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Do cumentaire over oudere mensen in grote steden. 21.00 Klimbim. 21.45 Galerie. 22.30 Medicijnen op drie. Documen taire over de behandeling van ernsti ge bewegingsstoornissen. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor de kinderen. 18.05 De Smurfen. Nieuwe zesent- wintigdelige tekenfilmserie voor kin deren. Eerste afl.: De Smurfin. 18.35 The Sadrina project. (Open School). Engelse taalcursus voor rei zigers. Eerste aflevering. 19.05 Verdere avonturen van Oliver Twist. Engelse jeugdserie. Met: Da niel Murray, Geoffrey Larder, Gary Shail e.a. Tweede afl.: De samenzwe ring. 19.30 Vogels van bij ons. De grote karekiet. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en lotto-uitsla- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Automo- bielexperten en ongevallen. 20.15 I.Q. Kwis met denk- en weet- vragen o.l.v. Herman van Molle. 20.40 Videofoon. Programma waarin de kijker een eigen gebreid verhaal onherroepelijk verbindt aan een door hemzelf gekozen videoclip. 21.05 Het menselijk brein. Zevende lige serie van BRT en BBC over het functioneren van de hersenen. Eerste afl.: 'Het ik': bewustzijn. 21.55 Promenadeconcert. Het Nash Ensemble o.l.v. Lionel Friend m.m.v. Katia en Marielle Labeque, piano speelt werk van Milhaud, Salnt-Saens en Lutoslawskl. 22.45 Journaal. Vooraf: Toto-win- BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Satirisch-humoristisch programma voor de jeugd. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Kijk uitl Verkeerstips: Automo- bielexperlen en ongevallen. 20.15 Het mes in het hoofd. Duits psychologisch drama van Reinhard Hauff (1978). Met: Bruno Ganz, Ange la Winkler, Hans Christian Blech e.a. Korte inhoud: Na een treffen met de politie wordt Hoffman zwaar gewond door een kogel in zijn hoofd. Hij zou een agent hebben neergestoken en pas daarna zou de politie geschoten hebben. De aan geheugenverlies lij dende Hoffman vecht met al zijn res terende krachten om de waarheid te vernemen van wat er die bewuste nacht gebeurd is. 22.05 In naam van de firma. Driede lige documentaire van Allan Franco- vitch over de praktijken van de CIA. Derde afl.: Chili - Angola - Besluit. BELGIE FRANS 1 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor de jeugd. 18.15 La boite aux images. Jeugd programma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Vieielles casseroles et bon nes recettes. Kookrubriek. 20.10 Les sentiers du monde. Rwanda, het land van de eeuwige len- 21.05 La poupee sanglante. Zesde en laatste aflevering van een serie naar de roman van Robert Sciplon. Met: Jean-Paul Zehnacker, Yolande Folliot, Sacha Pitoeff e.a. 22.00 De l'orient a l'occident: Avig non 82. Reportage over het Festival van Avignon 82. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 On the puzzle trail. 17.35 Playaway. Kinderprogramma. 18.00 John Craven's newsround. 18.10 Animal magic. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.50 Angel8. Serie. 20.15 The last of the summer wine. Serie. 20.45 In at the deep end. Gevarieer de programma-serie. 21.35 Taxi. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Rank charm school. Docu mentaire. 23.15 Scruples. Serle met Lindsay Wagner. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.10 Post experience. 18.35 Nyoka and the Tigerman. De tornado. 18.55 One of the family. 19.15 Gaelic football. Overzicht. 19.45 Journaal. 19.50 Rio Grande. Amerikaanse wes tern van John Ford (1950). Met: John Wayne, Victor MacLaglen, Maureen O'Hara e.a. 21.30 Top gear. Openbaar vervoer. 22.00 Kelly Monteifh. 22.30 Take three women Kate. 23.20 Darts. Engelse kampioen schapen. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NCRV 15.30 Drie marmotten. Tsjechische tekenfilmserie voor de jeugd. 15.35 Doe het zelf es. Poppenfilm over de belevenissen van;; twee on handige knutselaars. J; 15.45-17.25 Heidi. Familiefilm van de Amerikaanse regisseur Dalbert Man. waarin het bekende vernaai wordt verteld van Heidi, haar oga en haar vrienden Peter en Klara. ïMet: Maxi milian Schell, Jean Simmons, Michaet Redgrave, Jennifer Edwards en John Moulder Brown. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1; 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 10.23 Infame leugens. Film. 11.55 Umachau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Koning der diergn - de tijger. Dierendocumentaire van prof. Grzl- 17.00 De speelhoek. Gevarieerd kin derprogramma. 17.40 Tele-lexicon. Kinderprogram-' DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie programma's over de evolutie van het kolonialisme. Aansluitend: Nieuws en achtergrondinformatie. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie. Afl.: De vulkaan. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Gevarieerd programma. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12,00 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 15 30-16.00 The Sadrina project. (Open school). Herhaling eerste les Engelse cursus vopr reizigers. 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdprogramma. 17.30 De Kat. Jeugdserie onder regie van Bert Struys. Met: Rik Andries, Di ana Delhem, Jeanine Schevernels en Domien de Gruyter. Twaalfde afl.: Door het afval van de fabriek van Ro bert Mink is er cyanide in een poel te rechtgekomen. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor kinderen. BELGIE BRT 2 15.30-16.45 Wielrennen. Recht streekse reportage van de najaars- klassieker Parijs-Brussel. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.15-15.00 Schooltelevisie. 15.30 Wielrennen. Reportage van de najaarsklassieker Parijs-Brussel. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17 45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. ENGELAND BBC 1 07.40-10.38 Schooltelevisie. 11.00 You and me. A working day. 11.15 Maths film. 11.38 Maths topics. 12.00 Words and pictures. 12.17 The music arcade. 12.40-13.00 One or D. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 King Rollo. 15.01 Watchl 15.18 20th century history. Make Germany pay. 15.40-16.00 Merry-go-round. 16.20 Top gear. 16.55 Play school. 17.20 On the puzzle trail. 17.35 Think od a number. 18.00 John Craven's newsround. ENGELAND BBC 2 Radio vandaac^ HILVERSUM 1 - 17.02 (AVRO) De slag b|"et •poort - 18.06 Radtoiourna^06 Toppers van toen - 19.02 Frf h uit operettes en musicals, ne Moord in de Ridderzaal (luis| m rie, deel 1) - 20.46 De B Hoorneshow - 22.02 Sportpr? 23.02 (NOS) Met het oog of"™ HILVERSUM 2 ha - 16.32 (KRO) Babylon - 17 stc mentaire Sint Maarten - 17L; liteiten - 18.10 Documentaf. J 18.20 Politieke uitzending -|)n manistisch Verbond - 19.OOJ va gaven op het gebied van litiindt turgische muziek - 19.20 jen; over de kerk in de sama. 20.03 Overweging - 20 10 I ken in het achterland van I ac 20.30 Zittend op de hand ten. Hongaars proza - 21.30 [act 22.40 Wetenschapsbeoefening op onze samenleving - 23L - muziek: Hans Klerx in meP' 23.40 Kunst en vergisslngef HILVERSUM 3 tac - 18.03 (NOS) De avondspijt (VARA) Popdonder - 21.<tr b dogs. 1 v„ HILVERSUM 4 f va - 17.00 Overname Hilverjonr 20.00 (TROS) Werken Strauss, Glazoenov, Vincenljte Bizet - 22.30 Eddy ChristiarL- tariteiten. Radio morgenjl"8 HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 3 licht - 5.02 Truck - 7.02 (f11 goeie morgen - 9.02 Muziej werkt - 10.02 Kletskop [ent; (VPRO) Berichten uit de deijlaa - 11.03 Een serie-programfl|hu Over opstandige mensen - f ingelichte kringen - 13.35 E( je kop - 14.20 (EO) Rad|ler krant - 14.35 Zo'n jongen ij S daan - 14 45 Theologische «ligl gen - 15.02 Open huis zorr Non stop muziek - 16.15 keibaarheid van Gods troi»_ Hulpverlening - 17.02 Oveij dingswerk. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerraf'fg De reactie- telefoon - 8.4 menteninformatie - 9.05 Gf er voor de vrouw - 9.15 De 9.33 Teleac - 10.03 Hooi jui 11.10 De Tweede Wereldr verzet - 11 33 Diverse 13.33 Reactie-telefoon - 1: rele agenda - 14.00 Oude jes door De Merels - schuurpapier - 14,50 Kint kwartje - 15.32 Leef-tijd 16.32 Uit de actualiteit 17J liteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Popf oc raplu - 10.34 Muziek, zant vor nu, heden en thans - 1 slag - 13.30 Weeshuis vanl 14.34 K-Rock - 16.34 Nieui HILVERSUM 4 ("Kt - 7.02 (NCRV) Het levend! 7.JQ Preludium - 8.05 Platen 8.45 Musica Sacra - 9.15 •muzikaal bezoek - 10.00 t. - 12.00 Divertimento - 13» n van Schubert (IX) - 14.00 Of v - 14.30 Kamermuziek van Jltoff hof - 15.30 In kleine bezettijfe z Muziek van eigen tijd - 16; ma-woensdag - 17.00 Over versum 2. lu tot NIEUWSBERICHTEN |Kc Nieuwsuitzendingen zijn oplKEi 1 elk heel uur. 24 uur per df versum 2 op elk half i tot 17.30 uur, voorts 13.00, 18.00, 20.00, 22.30I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2