Christus Dienaarkerk Zoeterwoude viert bescheiden koperen jubileum Missie veiling brengt bijna 51 mille op REGI0(J0UR)NAA Kindercorso weer hoogtepunt op Veens feest Veense kermis druk bezocht REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 PAtSJj Kangoeroe terecht ALPHEN AAN DEN RIJN De kangoeroe „Wally", die een maand geleden ontsnapte uit het vogelpark Avifauna, is ge vangen. Zaterdagmiddag rond twaalf uur viste Marcel Cornet uit Alphen aan den Rijn het beest uit een sloot. De jongen had Wally al een paar keer over het sportveld zien rennen en kreeg hem te pakken toen de opgejaagde Bennet Walla- bie-kangoeroe, die oorspron kelijk afkomstig is uit Nieuw Zeeland, de sloot die rond het park ligt, wilde oversteken. Wally is teruggebracht naar Avifauna. Radiopiraat uit de lucht gehaald SASSENHEIM De politie heeft in samenwerking met de Radiocontrole en Opspo ringsdienst van de PTT zon dagmiddag de veel beluister de Sassenheimse radiopiraat Decibel uit de lucht gehaald. De apparatuur werd in be slag genomen. De piraat heeft een klacht ingediend wegens huisvredebreuk, om dat de politiemensen - zeven in getal - geen huiszoekings bevel konden tonen. Motorrijder tegen auto ALKEMADE Een 25-jarige motorrijder uit Nieuw-Vennep is vanmorgen op de Alkema- delaan in Roelofarendsvqen frontaal op een auto gebotst. De motorrijder reed in de richting van de rijksweg. De automobilist, een 41-jarige Koudekerker, kwam daar juist vandaan. De motorrijder was vermoedelijk aan het inhalen en zag daarbij de tegenligger over het hoofd. Het slachtoffer is met een gecompliceerde beenbreuk overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De materiële schade is aanzienlijk. Teleurstellende belangstelling voor benefiet wedstrijd KATWIJK Een wedstrijd tussen een selectie van KRV en een elftal samengesteld uit oud internationals heeft zaterdagmiddag niet het fi nanciële succes gebracht waarop door de Kat- wijkse vereniging werd gerekend. Door de te geringe belangstelling van het publiek kon het streefbedrag van 8000 gulden, bestemd voor de inrichting van de nieuwe jeugdkantine, lang niet worden gehaald. Sportief was het duel wel een succes. De „ouwetjes" behaalden een 41 overwinning door doelpunten van Theo van Duyvênbode en André van der Leij (3x). Het tegendoelpunt van KRV werd gescoord door Ivan Hermans. Hoeveel de wedstrijd, die werd gefloten door Frans Derks, precies heeft opgeleverd is nog niet bekend. Valken '68 krijgt afdeling volleybal VALKENBURG Sportvereninging „Valken 68" wordt uitgebreid met een afdeling volley bal. Dit houdt verband met de ruimte, die de nieuwe sporthal straks gaat bieden. De bouw van de sporthal is inmiddels in een vergevorderd stadium gekomen. Het is de be doeling dat de nieuwe hal 18 oktober voor het eerst gebruikt zal worden. De leerlingen van de lagere school zullen dan hun eerste gymnas tiekles in de hal krijgen. Inmiddels heeft de gemeente een beheerder voor de sporthal die tevens als dorpshuis dienst gaat doen, aangetrokken. De heer P.J.C. van der Laar uit Noordwijk zal 10 oktober in dienst treden. Van der Laar is momenteel chef-kok in een gerenommeerd restaurant in Noordwijk. I ZOETERWOUDE Het is morgen precies 12 1/2 jaar geleden dat de Chris tus Dienaarkerk in Zoe- terwoude-dorp door de toenmalige bisschop van Rotterdam mgr. M.A. Jan sen werd gewijd en in ge bruik genomen. Dit jubi leum van het kerkgebouw wordt aanstaande zondag herdacht met een plechti ge Eucharistieviering met medewerking van het da mes- en herenkoor en het jongerenkoor met combo. De bouw van de Christus Die naarkerk voor de katholieke geloofsgemeenschap maakte een einde aan het „kerken" in de Sint Janskerk in de Zuid- buurt terwijl ook de kapel van het Kruisherenklooster aan de Vrouwenweg als zodanig dienst deed. Na de catastrofale brand in juni 1964 van de de kenale Sint Jan werd besloten het kerkgebouw niet meer in de oorspronkelijke grootte te herbouwen, maar een aanzien lijk kleiner Godshuis te bou wen en dan tevens in het hart van het dorp een geheel nieuw kerkgebouw te realiseren. Daar kwam toen nog bij dat op 18 februari 1968 de Kruisher- enkerk aan de Vrouwenweg definitief werd gesloten. Na de brand werden de Eucharistie vieringen enkele jaren gehou den in het Patronaatsgebouw aan de Schenkelweg. Dat pand wordt momenteel gerenoveerd en gaat als „Muziekcentrum" een nieuwe toekomst tege- Nieuw In het eind van de jaren zestig werd definitief gekozen voor een geheel nieuw modern kerkgebouw in het plan West- einde I. De totale bouwkosten zouden zo'n 650.000.- belo pen, waarvan 30% door de rijksoverheid werd gesubsi dieerd. Het kerkgebouw domi neert sterk in het plan West einde I. Vanuit het midden van het vrijwel vierkante ge bouw rijst het dak omhoog, loopt vervolgens sterk af naar de noord-westhoek om daar nog weer even op te lopen om de klokken „onderdak" te ver schaffen. Die klokken zijn af komstig van de voormalige Kruisherenkapel. Door de vorm van het kerkge bouw heeft architect P.N.A. Sips beoogd een wat geleidelij ker overgang te verkrijgen tussen de flat aan de Kerklaan aan de ene zijde en de laag bouw aan de andere zijde. De grote kerkzaal heeft een ver laagd middengedeelte waarin op een verplaatsbaar podium het altaar is geplaatst. Hier door heeft iedereen die wat verder af zit toch een goed zicht op het altaar. De kerk zaal bevat 550 zitplaatsen, voorts is er een kleine dag- kerk en vergaderzaal met keu kentje. Missie-actie Tijdens de officiële ingebruik neming van de Christus Die naarkerk nu dus 12 1/2 jaar geleden werd voor de eerste maal actie gevoerd voor de Zoeterwoudse missionarissen. Het streven was toen om de missionarissen te laten delen in de feestvreugde en dat ge paard te doen gaan met een bedrag van 500 gulden per missiegebied. Die bliksemactie werd zo'n succes dat de missio narissen uiteindelijk het dub bele derhalve duizend gul den ontvingen. Later is Zoeterwoude jaarlijks actie gaan voeren voor de Zoeter- woudenaren die elders in de wereld hun arbeid verrichten voor de medemens. Afgelopen weekeinde werd in dat kader de missieveiling gehouden die het lieve sommetje van bijna 51 mille opleverde. De jubile rende Christus Dienaarkerk heeft bekendheid gekregen door het jaarlijkse ziekentri- duüm, waarvoor het kerkge bouw een ideale accommodatie biedt. ZOETERWOUDE De veiling voor de Zoeter woudse missionarissen is een enorm succes gewor den. Dat mag worden af geleid van het feit dat „op een paar gulden na" de zelfde opbrengst werd be reikt als vorig jaar. Na twee avonden veilen kon veilingmeester Koos Paarde- kooper meedelen dat het gi gantische bedrag van 50.890,- bijeen was gebracht. Niet minder dan veertien mis siegebieden, verspreid over de gehele wereld, zullen binnen kort een bedrag van zo'n drieënhalf duizend gulden ontvangen van het thuisfront. Als vanouds was het weer een bedrijvigheid van jewelste in „Ons Huis" waar naast het fi nanciële aspect ook de gezel ligheid hoogtij vierde. Traditiegetrouw waren er weer diverse uitschieters. Wa ren het in het verleden veelal zéér waardevolle veilingarti kelen die de kroon spanden, ditmaal lagen vooral de ludie ke attributen goed in de markt. De absolute topper was - het klinkt vreemd maar het is echt waar - een pak spijkers van vijf kilogram. Een enthou siaste koper telde er grif der tienhonderd gulden voor neer. Maar blijkbaar had de betref fende man niets te timmeren want hij gaf het pak spijkers later weer terug aan de vei- Veilingmeester Koos Paardekooper in actie. lingmeester die het vervolgens opnieuw te koop aanbood. Op dat moment zat de stemming er al goed in en in de „tweede ronde" leverden de spijkers het ongelooflijke bedrag op van zeshonderd gulden. Maar er gebeurde meer. Een zeer oud vestzak-horloge, geschon ken door een bewoner van Huize Emmaus, werd wel het absolute hoogtepunt. Enkele kenners waren bereid tot het uiterste te gaan en boden te gen elkaar op. Toen eenmaal de vijftienhonderd gulden wa ren gepasseerd werd het muis stil in de zaal. De spanning was voelbaar maar de twee kandidaten voor het zeer waardevolle kleinood wilden van geen wijken weten. Uit eindelijk zou het gouden uur werk voor het bedrag van éénentwintig honderd gulden van eigenaar veranderen. De veiling is vooral een succes geworden vanwege de vele honderden artikelen die gratis beschikbaar waren gesteld. Daarbij liet de Zoeterwoudse bevolking zich van de beste zijde zien. Ook diverse vereni gingen en bedrijven lieten zich niet onbetuigd. Miniatuur boe renkarren lagen evenals voor gaande jaren goed in de markt; bedragen van enkele honder den guldens waren geen uit zondering. En wat te denken van een fles jenever voor ne gentig gulden, een slagroom taart voor vijfenzeventig piek, een Goudse kaas voor hon derdvijftig gulden enzovoort. Voor hilariteit zorgde ook een waardebon om een koe naar de markt in Leiden te vervoe ren. Uiteindelijk was een ko per die zelf niet eens koeien heeft voor een bedrag van zes honderd gulden „de gelukki- Ruim 800 artikelen gingen on der de hamer, levensmiddelen, spullen uit grootmoeders tijd, nostalgische attributen van de boerderij (een melkbus- voor 175,-, een theems voor 110,- en en melkblok voor 75,- enz.). Een bon voor een ponyveulen leverde 240,- op, een bon voor een schoonheids behandeling 50,-, serenades door drumband VIOS en de Sint Jans fanfare» ruim hon derd gulden, een eikehouten boerenwagen op schaal bracht 775,- in het laatje. Op beide avonden was er als extra at- traktie een premie. Iedereen die duizend gulden volmaakte kreeg daarvoor een lot. Vrij dagavond was de premie een fraaie klok terwijl zaterdag avond een echte racefiets de inzet was. Van der Stee in Leiderdorp LEIDERDORP Minister van financiën Fons van der Stee heeft zaterdagmiddag voor een groot aantal belang stellenden het restaurant met de kunstzinnige naam „Elc- kerlyc" geopend. Het. restau rant is gevestigd in de voor malige bistro van Ton Ouwer- kerk aan de Hoofdstraat en wordt gedreven door Michel Verheij en Marianne Molken- boer. Van der Stee, een goede bekende van de familie Ver heij, hield ook nog een toe spraak waarin hij het initiatief van de jonge ondernemers prees. Hij meende dat er juist in deze crisistijd veel kansen in de dienstverlenende sector liggen. De openingsplechtig heid zelf was een ludieke aan gelegenheid, waarbij de minis ter de ingrediënten voor de soep moest snijden, onder aan sporing van de omstanders die hem er op wezen toch vooral niet te zuinig te zijn. De minis ter werd bij dit alles geassis teerd door burgemeester M.A. van der Have. Van der Have speelde zijn bijrol handig uit, door de minister er omstandig op te wijzen dat de ene dienst de andere waard is. Wanneer straks, zo hield hij Van der Stee voor, Leiderdorp bij het rijk moet aankloppen voor fi nanciële steun om van de Hoofdstraat een beschermd dorpsgezicht te maken, hij zonder meer op diens mede werking verwacht te kunnen rekenen. Van der Have weet het overigens aan de inspraak dat de Hoofdstraat en het Kerkplein nog steeds geen an der aanzien hebben. Kalebas Ben Ruigrok uit Zevenhoven maakt furore op de riade in Amsterdam met zijn reuze kalebas va kilo. Hij showt het pronkstuk tijdens de twaalfde nententoonstelling in het Exposarium op de Flori De show is gewijd aan nazomer- en droogblocme duurt tot en met 26 september. Ruigrok is medewe bij de schoolwerktuinen in Amsterdam. Het kwt van sierkalebassen is een grote hobby van hem. O Flóriade toont hij daarvan een aantal exempli Merkwaardig is de grote verscheidenheid in voryj sommige lijken op meloenen, andere op peren. Ui\ rijpe kalebassen haalt hij jaarlijks de zaadjes voo - oogst van het volgende seizoen. Andere streekgen op de Flóriade zijn de familie Hoogeboom uit R burg met een stand met voornamelijk Hollai droogbloemen en C.H. van der Spek uit Lisserbi met een uitgekiend assortiment Chrysanten en Sol vos De werkgroep Vrouwen Oriënteren zich op de Sa nu ving in Lisse nodigt, in samenwerking met de School Volwassenen, alle vrouwen uit een informatieve bij komst te bezoeken, die woensdag wordt gehouden Welzijnsgebouw aan de Koningstraat 2 te Lisse. A. negen uur. Men krijgt dan de gelegenheid om kenn maken met de VOS-cursus, de werkgroep, de begeleid en de deelneemsters. Eventueel kan men zich daar a/1 inschrijven voor de komende VOS-cursus. De kindê vang tijdens de hele cursusduur is gratis. Nadere infoA ties kan men inwinnen bij Magda van 't Riet, telel 10804 of Helena Vink telefoon 14348. 1 't Kliekske Het Vlaamse Volksmuziekensemble 't Kliekske tr woensdagmiddag op voor dc Katwijkse bejaarden, gebeurt in de zaal van De Wilbert aan de Overrijn. jaarden kunnen kaarten voor deze besloten voor ling voor twee gulden vijftig kopen bij het VVV-i toor aan het Vuurbaakplein en 's morgens tussen gen en twaalf uur bij het bureau van K&O in Ti dia. 't Kliekske brengt oude volksliedjes vanaf de deleeuwen tot eind vorige eeuw. Prestatieloop De „Valken 68" in Valkenburg organiseren donderdag tweede prestatieloop. Enthousiastelingen kunnen zich avond vanaf zes uur inschrijven bij het sportcomplex 3 de vereniging. De loop start om zeven uur. Voor iet U :p is er een medaille te verdienen. f haai aid Directeur De heer J.A. Paauwe is benoemd tot algemeen di teur van Triumph-Adler Nederland in Alphen aan Rijn. Hij was sinds 1977 werkzaam als verkoopdi teur bij de Nederlandse Adler Fabrieken, waarvai naam kortgeleden werd gewijzigd in verband mei beëindiging van de produktie in Nederland. (Ifl kt Polen ingi Leden van de Hazerswoudse familie R. van Vliet, die fgelc nen aan de Burgemeester Smitweg, vertrekken donder|n Ei voor familiebezoek naar Polen. De reis wordt gemaakt pihoi twee auto's. De beschikbare ruimte daarin wordt opge»vuu met kleding en levensmiddelen ten behoeve van riool Ei dende inwoners van Polen. Degenen die een bijdrage °P het voedsel- en kledingpakket willen leveren, kuni dat vandaag nog contact opnemen met de familie Van VPOr tel.01714-8965. w< Hel Ik j« ROELOFARENDSVEEN Het kindercorso tijdens de Veense kermis was weer een hoogtepunt van drie dagen feesten, waarbij de zon volop medewerking verleende. In totaal deden er niet rhinder dan 87 versierde fietsen, 35 versierde kleine karretjes, 6 kleine praalwagens, 9 groepen, 4 scholen en 8 commerciële wagens en de nodige muziek corpsen mee. Ongetwijfeld de mooiste wa gen was „Het leven en werken van de kabouter". De prachti ge corsowagen was het werk van de gezamenlijke bewoners van de Geestweg naar een ontwerp van Anneke van Klink-Bakker, Deze sfeervolle wagen, zó weggereden uit het boek van Rien Poortvliet, kreeg niet alleen de eerste prijs met lof van de jury, maar ook de wisselbeker en de pu blieksprijs. De overige prijzen gingen naar: Conny Straver op haar met witte bloemen ver sierde fiets (eerste prijs met lof plus wisselbeker) en naar Ag nes van der Meer (eerste prijs met lof) voor haar versierde fiets. Bij de kleine karren werd de eerste prijs met lof plus wisselbeker verdiend ge wonnen door Frank van Beek voor zijn „Ruïne" De andere eerste prijs in deze serie ging naar Micha Hogenboom. Ben en Frank Akerboom wonnen de eerste prijs met lof plus wisselbeker voor hun „Netten- boetster" in de serie kleine praalwagens. De andere eerste prijs met lof in deze serie ging naar René Hillebrand en Maarten-Pieter Schinkel met „De Dierenhoeve". Heel grap pig en origineel was de wagen van de zesde klas van de Igna- tiusschool, die eveneens een eerste prijs won met een ad vies om goedkoop te leren sur fen (met „Surf-oren"). Bij de grote praalwagens gingen de prijzen naar de eerdergenoem de kabouter-wagen en naar „De Rattenvanger van Hame ien". Deze laatste was een in zending van de Gerbera- en Mimosastraat. Voorts viel „De West End Express" verdiend in de prijzen. Deze prachtige saloon van de bewoners van het Westeinde werd getrokken door een paard. De overige prijswinnaars in deze serie wa ren: „De Koningin van Lom- bardijen" (bewoners Zuidein de), „Pinkeltje" en „De neger hut van oom Tom" (bewoners Nic. Beetslaan), „Da kenne me in de Veen ok," (familie van Ruiten), „Met de Baan naar de maan" (bewoners de Baan) en De kabouterwagen, die de eerste prijs won. „Hans en Grietje (familie Akerboom). Bij de scholen ging de eerste prijs naar de Jo- sephschool/Veenkragge met „vlinders", de tweede prijs werd gewonnen door „Elcker- lyc". Deze school had haar in zending geënt op haar tienja rig bestaan een dezer dagen. Bij de luxe wagens ging Loek Koek met de eer strijken. Bij de verenigingen tot slot was de eerste prijs voor Fietscrossclub „De Speedhogs", de tweede prijs voor Ranonkel met een bijna echt draaiorgel, de derde prijs voor Judoclub „Jukokan" en de vierde prijs voor D.O.S.R. met „Ons doel is bou- ROELOFARENDSVEEN De vele activiteiten rond de Veense kermis worden druk bezocht. De kindermiddag in de veiling trok 300 kinderen en ook op de bejaardenmiddag in dezelfde veiling was het een gezellige drukte. Voor het sprietlopen over de Ringsloot bij de Langeweg meldden zich niet minder dan honderd deel nemers. In totaal 91 van hen gingen onder algehele hilari teit minstens één keer kopje onder. Het was een drukte van belang toen de deelnemers de spriet eerst gewoon moesten overlopen. De tweede keer moest men zich een keer om draaien en de derde keer een doek losmaken. Diegenen die toen nog niet in het water ge vallen waren, mochten de spriet vervolgens nemen toen die met groene zeep was inge smeerd. Hierna bleven er maar 10 sprietlopers over, waarna het erom ging wie het snelst over de glibberige paal naar de overkant kon komen. Winnaars: 1. Peter Akerboom (4.47 min.), 2. Erna Rotteveel (5.16 min.), 3. Marcel van Am sterdam (5.28 min.), 4. Robert Verdel (6.20 min.) en 5. Koen van Zeil )7.26 min.). Bij de roei wedstrijden op de poelen van de Noorderhem kon men slechts dertig deelne mers toelaten, noewel het aan tal liefhebbers veel en veel groter was. Winnaars: 1. Peter Akerboom, 2. Nic. van de We reld, 3. Gé Molkenboer en 4. Koos Loos. Bij het aloude spel „Tonknuppelen" waren 80 veelal jonge deelnemers, waar van er 22 met een prijs naar huis gingen. De deelnemers moesten met knuppels een op- Alphense politiek verontrust over optreden NDVP ALPHEN AAN DEN RIJN Op initiatief van Cor Doolhoff (PPR) heb ben alle Alphense politie ke partijen gezamenlijk overleg gepleegd inzake de vergadering die van daag door de Nationaal Democratische Volkspartij gehouden zal worden. Om te voorkomen dat deze partij te veel in de schijnwer pers komt te staan als alle te genstanders apart actie gaan ondernemen, hebben de geza menlijke politieke partijen een officiële verklaring afgegeven waarin zij stellen met afschuw kennis te hebben genomen van de folder die door de NDVP in Alphen is verspreid. De NDVP wekt hierin de schijn dat de crisisverschijnse len van dit moment veroor zaakt worden door het in ons land aanwezig zijn van gastar beiders. Gesuggereerd wordt dat dis criminatie en racisme aan vaardbare oplossingen bieden. De gezamenlijke Alphense po litieke partijen wijzen dergelij ke suggesties met kracht van de hand. Zij geven met deze verklaring uiting aan hun ver ontrusting. In gezamenlijk overleg hebben zij gemeend, met het uitdragen van deze verklaring te kunnen volstaan, in het vertrouwen dat elke Alphense burger de ideeën van de NDVP op hun „onwaarde" weet te schatten. Evenals de politieke partijen is ook de gemeente niet gelukkig met de voorgenomen vergade ring van de NDVP. Getracht is de partij ruimte voor haar vergadering te weigeren maar de rechter besliste dat de partij de reeds eerder door haar ge huurde vergaderzaal mag ge bruiken. iracl ven. gehangen ton zien slaan. Wie het eerste Jsja^ grootte van een lucifePgr(je sloeg, won een prijs. Der prijzen gingen naar d|rajj£ die kans zagen, het balL^ de ton, eruit te krijgen.L^e wedstrijden voor de ja" de vijver nabij het DO! rein trokken vijftig I mertjes. Winnaars in qllfl tijdgroep 11 tot en rm^AAf werden: 1. Barry Hoog£\ (73 cm vis), 2. Egbert H boom (66 cm vis), 3. An| Zanten (62 cm vis), 4.1 6 Turk (46 cm vis) en f. Oomen (46 cm vis). In I. tijdsgroep 7 tot en metl wonnen: 2. Esther Bosi| cm vis), 2. Marcel Bosrf cm vis), 3. Marco Loos[ vis), 4. Diana van (27 cm vis) en last but ij 5. Marcel Koster (15 cn! Voor de viswedstrijd» deelnemers vanaf 16 jan den zich 53 liefhebbj meld. Omdat langs de Langeweg i kroos bevatte werd c' strijd op het laatste verplaatst naar de poeB de Noorderhem. Bij d« wonnen: 1. Mevrouw Emmerik (1.22 m Christa van Amsterda| m vis) en 3. A. van i dam-Beerendonk (1.051 Bij de heren gingen del naar: 1. Jan van AmJ (4.58 m vis), 2. Johan sterdam (3.30 m vis), 3,| der Hoorn (2.74 m viiF Dick Molkenboer (2.11 vis). 7/

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4