Herstel van Scylla tegen Valkenswaard Oase op de valreef naar wins Masters" voor Jacquelien van Wijk en Herman van der Capellen Margot van Overloop op twee fronten de sterkste SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 PAG LEIDEN Scylla, dat vo rige week nog een duide lijk 6—0 nederlaag leed tegen landskampioen De Veluwe, herstelde zich deze week sterk door run ner up Valkenswaard met 6—4 te bedwingen. Ook Avanti behaalde punten door de remiseren met een verzwakt 't Hooge Huys, dank zij wederom een simpele hattrick van Vriesekoop. De Hazers- woudse dames walsten Koningslust met 60 plat, terwijl de Scylla-dames met 63 onderuit gingen bij Torenstad. Scylla zorgde vorige week ook al voor de meest opvallen de uitslag in de eredivisie. Toen nog kregen de Leide- naars op hun broek van de ge broeders Van Spanje, nu deel den ze zelf de klappen uit. Na een wedstrijd die bijna vijf uur duurde, tekende Sjoerd Meyer met een serie van 9 punten te gen Van Gasteren het dood vonnis van Valkenswaard. Hij boog daarmee een 1215 ach terstand om in 2115, doch had dit meer te danken aan zijn tegenstander dan aan zichzelf. Meyer is namelijk gaan verdedigen, bezorgt hier iedereen nachtmerries mee, maar kan zelf zijn voordeel nog niet optimaal benutten. Van Gasteren was dan ook zijn enige winstpartij. Anne Vlieg en Patrick Swier zorg den samen voor de overige vijf punten. De Engelsman Potton was te sterk, international Gootzen niet, evenals Van Gasteren en het Valkens- waardse dubbel: 64 derhalve en een enorme opsteker voor Scylla dat nu wat rustiger adem kan halen en met meer zelfvertrouwen Verder kan gaan. Avanti behaalde een onver wacht punt tegen 't Hooge Huys. De Alkmaarders kwa men namelijk met invaller Mul naar Hazerswoude. Ook Avanti speelde met een inval ler (zoals het trouwens alle wedstrijden moet doen omdat Ronald Rijsdorp definitief niet meer speelt), die evenwel ster ker bleek dan zijn collega. De dertienjarige Gerard Bakker, zoon van coach Gerard Bak ker) tekende hiervoor. Opval lend was zijn goede debuut te gen de gerenommeerde top- spelers Van Slobbe (17-21, 17- 21) en Hijne (15-21, 16-21). Jonge debutanten worden doorgaans bij hun debuut in de eredivisie geheel ontgoocheld, doch dit viel bij Bakker jr. erg mee. Robert de Groot won eveneens van Mul, terwijl Bet- tine Vriesekoop andermaal haar grote klasse bewees. Na alle problemen met de tafel- tennisbond, rond haar coach Gerard Bakker, is het erg knap dat zij blijft winnen. Al met al kan deZe 55 Avanti wel van pas komen in de strijd om de vijfde plaats. De Avanti-reserves speelden in navolging van hun hoofd macht eveneens gelijk. Fred van der Zeeuw, Aljé Kamp huis (ieder 2x) en Peter de Groot (lx) moesten allemaal hun meerdere erkennen in Hans van der Broek van NOAD. maar scoorden on danks deze hattrick tegen toch 5—5. In dezelfde poule van de twee de divisie dolf Sjaardema nipt het onderspit tegen Delta Im puls. Friso Reitsma was met zijn twee zeges net iets beter dan Herman van der Broek en Chiel Kuiper, die elk slechts eenmaal het zoet der overwin ning smaakten. In de derde divisie maakte Scylla 2 direct duidelijk te willen promoveren. Tafelten- nishuis werd met de duidelijke cijfers 82 naar hui§ gestuurd. Rob Regeer vergiste zich twee keer, iets waar Frits Kante been en Rob van der Zeeuw niet voor te vinden waren. De voornaamtse concurrentie zal van Docos komen dat in de zelfde poule Tempo Team 3 met 73 terugwees. Ed van der Berg was met een hattrick als vanouds de grote steunpi laar. Sjaak den Elzen evenaar de die prestatie, terwijl W. En- gelbert niet onverdienstelijk in de seniorenkompetitie debu teerde met één overwinning. Het tweede van Sjaardema had als verwacht weinig kans tegen Irene. Invaller Otto Ver kerk redde de Oegstgeester eer: 19, Overige uitslagen: Avanti 3 Steeds Hoger/TSB 2 82, Scylla 421 up 91, Amster dam '78Avanti 4 55, Tref fersOnkyo 3 64, Treffers 3Avanti 5 55, De Sala manders 4Docos 2 19, Treffers 2Amroba 7—3, TOGBSjaardema 3 64, XerxesScylla 5 37. Dames ningslust bedwong. Ellen en José Bakker en Marijke Olst- hoorn gaven weer eens duide lijk aan wat er mis is in de da meskompetitie. De top is ge woonweg te smal om voor een sterke eredivisie te zorgen. Naast (misschien) drie sterke teams is er een aantal teams die altijd afgedroogd worden door de sterken en alleen on derling wat punten halen. Met als achtergrond dat een aantal wedstrijden dan ook volstrekt onaantrekkelijk is om te spe len, komen mensen als Sandra de Kruijff en Stephien van Gennip, ondersteund door een 100% score in de kompetitie, tot de conclusie, dat ze bij de dames weinig te leren hebben. De Kruiff weigert dan ook competitie te spelen, mede om zo kracht bij te zetten aan haar aanvraag om dispensatie om bij de heren te spel"E kwestie waar de bond tober uitspraak ove m Mocht zij dispensatie dan zullen snel ander j sters, Van Gennip vooi gen. Van Gennip bier gens in het duel Scy renstad als enige oni en behaalde daarmee langrijke persoonlijke in de met haat en nijd dameskompetitie. Vooi was dit echter niet gei tot winst te komen, uChti phia Vaalburg en Mar1 li temelk kwamen te ko uiteindelijk een scorebord kwam te sta rige uitslagen: Ar '78Avanti 2 5- QuickScylla 2 73, burg ZuidScylla 8e ShotAvanti 3 NMB/VDO—Docos 2-w ik; LEIDEN De teams die de Leidse eer op lai niveau moeten verdedigen kwamen gisteren m zondering van OASE niet verder dan nederlag* algemene vaststelling bij MMO, dat van Vires et ritas uit met 129 verloor, en Olga Saturnus, w ER matte en teleurstellende wedstrijd. Saturnus rnb van rivaal Rijnstreek met 1815. De twee und op dit niveau Plantenhoek/Foreholte en HVS ve ook. Foreholte bleef steken bij 1016 tegen HE wijl HVS niet verder kwam dan 627. Beide w nog op de eerste wedstrijdpunten. OASE sleepte \e slotfase van de wedstrijd tegen DWS een 67 ovierv ning uit het vuur. OASE, dat donderdag nog een verlies tegen Westlandi; incasseren, kon op de valreep een overwinning boeken o In Schiedam keken de Alkemadese dames voortduren een achterstand aan. Dat kwam vooral door balverlies t_ spel. DWS profiteerde hiervan door middel van break- leidde bij rust met 53. Na rust speelde OASE zeker kroop naderbij tot 66 vlak voor tijd. Gezien de krachts ding had dit gelijke spel het resultaat van de wedstrijd zijn, maar via een break-out voegde OASE nog een doelp haar totaal toe waarna zij met volle winst huiswaarts ko Doelpuntenmakers: Helma van der Geest 5, Anita van d en Marleen Stipdonk. In Stompwijk leek HVS dit week als OASE eerste divisie, met vernieuwde krachten haai stander tegemoet te treden. Zo kwam het team tegen We: op 2—0. Bij rust echter lagen de Stompwijkse dames m< achter. Weliswaar werden HVS enkele geheide strafworp houden en was ze wat ongelukkig met schoten tegen de goed keeperswerk van de Westlandse goalie, toch liep h ponent terecht weg naar een 627 overwinning. MM steeds zonder José Elstgeest en Rieky Brunt, kwam in de se conditioneel tekort tegen een onbesuisd spelend Celei de beginfase van het duel had MMO voldoende mogelij om eventueel als winnaar uit de bus te komen. De kansi uit de tweede lijn werden te weinig afgerond. Elly en Leiny Vink kwamen uiteindelijk tot 3 en 4 doelpu totaal terwijl er kansen lagen voor 89 ieder. Vooral do cirkelwerk kwamen deze kansen. Gerust werd bij een 7- terstand. MMO had duidelijk weer problemen met het ru van Celeritas: Helma Volwater en Cora van der Meer voortijdig uit, zodat men de wedstrijd met maar één dam bank moest uitspelen. Dit ontbreken van speelsters bra al op in het vinden van ieders plaats in de aanval, en ni de conditie er nog bij. De Hoogmadese dames konden nuir gen tot 98 maar toen was het gebeurd. Celeritas won n^oi 8. Plantenhoek/Foreholte ontving in Voorhout de danQCj HEC. De Haagse dames boekten een regelmatige overt tegeneen goed proberend Foreholte. Ze werden niet r veld gespeeld, maar hadden toch geen antwoord op de w'an de aanvallen van HEC, dat zowel vanaf de tweede lijn, dier als via de break-out doelpunten produceerde. Rust 4— iei stand 1016. In de afdelingsklasse 1 verloor Olga Saturian Schipluiden. Zonder Marja de Graaf en Nicoline Hasse met maar één wissel op de bank ging Saturnus conditioi pot. Na een moeizame eerste helft (na 20 minuten spelen 0) leidden de Leidse dames met 23. Al vanaf het begin tweede helft leken de Roodwitten het niet te kunnen hu 88 was de energie echt op en kon Schipluiden de wn ken met 118. Jacqueline Zwetsloot was bij Saturnu:[f doelpunten topscorer. HVV vond in Verburch een tegei van formaat. Echter de Voorschotense dames speelden de tweede helft (bij rust was de stand nog 54) helem Keepster Aimee Visser stopte drie strafworpen, waa^ twee direkt een doelpunt opleverden voor HVV, dat 118. Lia Looyesteyn scoorde driemaal. Ook 01ympianj de tweede klasse B. In Wassenaar werd DIOS met 13->v klast. Dit blijkt niet uit de eindstand, 91 bij rust geeft betreft een beter beeld. Aanvallend lukte erg veel. Bij i de tweede helft trok Olympia er nog even aan. L.^ Heren Hoe Olga Saturnus ontmoette in Hoogmade Rijnstreek uit Deze laatste beschikt nog niet over een eigen verha|ra(. maar mag ter overbrugging bij MMO terecht. Saturnus njn teren vooral te kampen met de warmte, verder moest hjat schutter Anton Klok missen. Er werd door de Leidenajs gespeeld, terwijl de tweede lijn vooral voor rust niet ;gn was. Peter Waalwijk en Hans Wolvers herstelden daarn zins, beiden scoorden driemaal in de tweede omgang, t(Qrr' van te veel missers. Ondanks regelmatig spel van onder ngi) doelpuntenmakers Hans Blansjaar (4), Wim van Leeuwe John van der Meer (oud-MMO'er en dus min of meer vope j publiek, 1) dicteerde Rijnstreek de wedstrijd. De 65 an stand bij rust deed de Leidenaars nog hopen, maar ze 1 n niet aan een voorsprong toe. Rijnstreek won in een ste\ j-- In de eerste klasse afdeling speelde Rijnsoever dat achtereen promoveerde, tegen Wings 2 op het eigen v veld in Katwijk. Eindelijk staat de gemeente spelen opec^ toe, want het veharde veld lag er al enkele jaren voor a-t bal op zondag ongebruikt bij. Rijnsoever is duidelijk nog ver ge en onervaren ploeg, maar belooft, met de aaanwezigi ejj- duele kwaliteiten nog wat voor de toekomst. Tot nu toe )QsJ] de Katwijkers nog last van overmoed maar het verlies vier partijen op rij zal hen te denken zetten. Tegen Winj de Rijnstreek zeker geen verloren partij. Na rust (67 ara nog volgen tot 1013 maar toen zat de winst er niet me verloor Rijnsoever met 1216. HVV boekte een regelm gemakkelijke 1022 (410) overwinning op HEC 3. eenzijdige partij scoorden Marco Schelvis en Wim Do voor HVV het meest. Foreholte boekte een dubbele oir* ning. Niet alleen Westlandia werd bedwongen met 13— J[ ook overwonnen de Voorhouters zichzelf. Tot tien minu het eindsignaal keek Foreholte tegen een achterstand rust leidde Westlandia met 57. Door rustig en geconc spel kwam Plantenhoek/Foreholte op 1010 en ging rus terwijl hun tegenstander verloren ging door praten en z De dames van Werte/Duiven voort floten een strakke, ir goede wedstrijd. MMO had geen problemen met ONE der andere door goed cirkelspel werd gewonnen met 6- rard Elsgeest scoorde negen maal. Peter Waalwijk e k verl HAZERSWOUDE-DORP Acht uur tennis op één dag heeft Margot van Overloop twee titels opge leverd bij het jeugd-invi- tatie-eindtoernooi. Zowel in de klasse t/m 14 als t/m 16 jaar toonde de Lei- derdorpse zich op de ba nen van de Hazerswoudse tennisclub Tehado de sterkste. Bij de „oudste" jongens klopte Stephan Faas in de eindstrijd de Katwijker René van der Wilk. Margot van Overloop verloor dit weekeinde maar één partij. tegen Juliette Grimbergen won zij nog wel de eerste set, maar ging in de resterende ge deeltes toch tenonder: 6-3, 2-6, 2-6. Tegen Marion Hooge veen, die eerder van Grimbergen jr. won, stelde zij de zege in de categorie t/m 16 jaar veilig: 6- 2, 6-4. Op de vroege zondag ochtend legde de De Munnik- speelster de basis voor een overwinning in een „jongere" klasse. Tegen clubgenote Bri gitte van der Maarel werd het een spannende aangelenheid. De tie-break moest in de derde set de beslissng brengen; die eindigde in een 7-4 overwin ning voor Margot van Over loop. Tegen Annemarie Jün- ger werd vervolgens titel nummer twee een feit: 7-5, 7-6. Bij de jongens eindigde Step han Faas zoals gepland op de eerste plaats. Hij bleef eerst Eelco Adrichem voor en was vervolgens sterker dan René van der Wilk. In de groep t/m 14 jaar had Michael van der Berg opmerkelijk weinig pro blemen met Freek Tanis: 6-0, 6-1. In de klasse t/m 12 jaar ein digde bij de meisjes Jacqueline Paauw als eerste door de Voorschotense Eveline Poell in drie sets terug te wijzen: 7- 5, 6-7, 1-6. Bij de jongens was Marius Pieters weer eens de sterkste. In een twee en half uur durende partij bleef hij Jan Siemerink voor: 6-1, 4-6, 7-6. LEIDEN De vierde Match/Masterstitel is dit weekeinde een prooi ge worden voor Herman van der Capellen. Van der Ca pellen, in 1980 ook al win naar van het in de Leidse regio meest aansprekende tennisgebeuren van het seizoen, klopte in de eind strijd mede-finalist en grote favoriet Jos Koe mans in twee sets. Ook bij de dames ging de over winning naar een outsi der. Jacquelien van Wijk versloeg eerst in de halve finale „angstgegner" Inge lise Driehuis om vervol gens ook nummer één ge tipte Miriam de Groot na een uiterst spannende strijd achter zich te laten. Herman van der Capellen maakte op de vierde uitgave van het Masterstoernooi grote indruk. De middelste van de Van der Capellen-broers zag kans zijn zo risicovolle spelle tje, gebaseerd op een goede service en (vooral) perfect vol- leerwerk, het gehele toernooi door op meer dan uitstekend niveau te handhaven en mocht dan ook volledig ver diend voor de tweede maal de' Masters-trofee in ontvangst nemen. Met name in de eerste set van de eindstrijd was Van der Ca pellen, in zijn poule tweede door een driesets-nederlaag te gen Hans Tönjann, een klasse apart. De in die wedstrijd toch sterk gestarte Jos Koemans - vorige week nog tweede op de Nederlandse B-kampioen- schappen - werd met de bal onzekerder tegen de weerga loos acterende Van der Capel len. Dat die, in stijl met een stöpvolley afgesloten, eerste set desondanks „slechts" in een moeizame 7-5 zege voor Van der Capellen resulteerde, pleit voor de motivatie waar mee Koemans zijn oud-team genoot bleef bestrijden. Moti vatie die, helaas voor het tal rijke publiek, in het tweede part volledig zoek was bij Koe mans. Ongeïnteresseerd pakte Koemans in die set als bij toe val nog drie games mee: 6-3. Van der Capellen had, om in die eindstrijd te geraken, in de halve finale al moeten afreke nen met favoriet nummer twee, Marco Winter. Ook de Master van vorig jaar moest zich echter in die rechtstreek se confrontatie neerleggen bij het gegeven dat Van der Ca pellen dit weekeinde over een surplus aan gevoel beschikte. Een berekend half-court-spel- letje,leverde Herman van der Capellen de eerste set met 6-3 op, terwijl Winter ook in de tweede naar kansloos verlies leek te worden gespeeld. Na 0- 3, 2-4 en 3-5 kwam de als altijd voor elk punt vechtende Win ter evenwel toch weer in de partij terug (5-5). Nadat Van der Capellen zijn eigen servi- cegame vervolgens tot een goed einde had gebracht, bleek het ritme bij Winter definitief geknakt: 5-7. Ook Jos Koemans was niet zonder nederlaag in de finale beland. In de poule stuitte de zaterdag niet topfitte Koemans op een sterkere Marco Winter. Omdat Koemans Freek van der Capellen in de beslissende partij wel (nipt) voorbleef, kon de Voorschotenaar in de halve finale aantreden tegen Hans Tönjann. Een halve eindstrijd die merkwaardig eenvoudig door Koemans werd gewon nen. Tönjann, in zijn poule al niet overtuigend winnaar na drie driesetters, bleek duide lijk over zijn top heen te zijn en speelde daarbij te weinig geconcentreerd om Koemans ook maar een moment te be dreigen. Revanche Voor Jacquelien van Wijk stond de Match-finale 1982 in het teken van de „totale re vanche". Na winst in het eers te toernooi van dit nu afgelo pen seizoen (op De Munnik) was Van Wijk er immers waar het de eerste plaatsen betrof niet meer aan te pas gekomen en had Ingelise Driehuis, tot driemaal toe na rechtstreekse confrontaties, zich opgeworpen als sterkste speelster uit het Leidse District. In de halve eindstrijd ontmoetten Van Wijk (tweede in haar poule, na winst op goed spelende Annet te van der Mey, maar verlies tegen Miriam de Groot) en poulewinnares Driehuis elkaar voor de vijfde maal dit jaar in een serieuze krachtmeting. Het werd een opvallend tref fen dat gedomineerd werd door de steeds weer hard door slaande Van Wijk. Ingelise Driehuis kwam nauwelijks in haar spel, maakte steeds meer fouten en werd met 6-3, 6-1 aan de kant gezet. Omdat Mi riam de Groot in de andere halve eindstrijd Marijke Guyt met 6-4, 6-3 had geklopt, dien den Van Wijk en De Groot op nieuw tegen elkaar aan te tre den. Evenals in de poulewed strijd pakte Jacquelien van Wijk de eerste set (6-4), om de tweede, ook al weer volgens plan eenvoudig weg te geven: 1-6. De allesbeslissende derde set leek vervolgens opnieuw een prooi te gaan worden voor de Haagse. Met een 5-4 voor sprong in handen en 40-0 voor op eigen service leek het einde van Van Wijk daar. De Voor schotense dacht daar echter anders over, werkte de drie wedstrijdpunten weg door „ge woon geen fouten meer te ma ken" cn liep door naar 6-5. Het eerste wedstrijdpunt op de ser vice van Miriam de Groot bleek daarna voldoende voor de Forescate-speelster. GERT-JAN ONVLEE Heren: Poule 1: Jos Koemans Ar nold van der Capellen 6-0. 6-2; Marco Winter - Freek van der Capellen 6-4. 6-1; Freek van der Capellen - Arnold van der Capellen 6-1. 7-6; Winter - Koemans 6-7. 6-3. 6-0; Koemans - Freek van der Capellen 7-5. 6-3; Winter - Arnold van der Capellen 6- 0. 6-4, Poule 2: Hans Tönjann Hen- ny Koemans 2-6. 7-5. 6-4; Herman van der Capellen - Frans Grimber gen 7-5. 6-3; Tönjann - Van der Ca pellen 7-6. 0-6. 6-2: Koemans Grim bergen 6-4. 6-3: Van der Capellen - Koemans 6-3. 6-4: Tönjann - Grim bergen 6-2. 6-7. 7-5 Halve finales: Herman van der Capellen -Marco Winter 6-3. 7-5; Jos Koemans Hans Tönjann 6-3. 6-2. Finale: Herman van der Capellen - Jos Koemans 7-5. 6-3 Dames: Poule 1 Jacquelien van Wijk - Annette van der Mey 3-6. 6-3. 6-2; Minam de Groot Annette van der Mey 2-6. 6-0. 6-4. Miriam de Groot - Jacquelien van Wijk 0-6. 6-3. 6-2. Poule 2 Marijke Guyt - Henny Feh- ling 6-3. 6-2; Ingelise Driehuis - Hen ny Fehling 4-6. 7-5. 6-2; Ingelise Driehuis - Marijke Guyt 6-2. 6-2. Hal ve finales: Jacquelien van Wijk - In gelise Driehuis 6-3. 6-1; Miriam de Groot - Marijke Guyt 6-4. 6-3. Finale: Jacquelien van Wijk - Miriam de Groot 6-4. 1-6. 7-5. Voor Jacquelien van Wijk stond Masters '82 in het teken van de totale revanche. De winnaars van de Mastertitels Jacquelien van Wijk en Herman van der Capellen met de piramidevormige prijzen. Prijsuitreiker Har Meyer (links) en organisator Rob Poelman flankeren het succesvolle tweetal.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18