Donar klopt Leiden in slecht duel Goede start van LSGtegen Amersfoort Nederlaag LMHC Overtuigen!* debuut van Blitz SPORTTRIBUIME Liefhebber Kuyt wint in Voorhout LE1DSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1 PAGI Knappe prestatie Heemskerk LEIDEN Bij de meer kampkampioenschappen van De Bataven zijn op het nummer hoogspringen enkele goee resultaten ge boekt. Martin Heemskerk van De Spartaan sprong bij de jongens-A 1.92 hoog. Mariska van Mullem kwam als C-meisje tot een goede 1.53. Steven Veld huizen dook op de 1000 meter voor C-junioren ver onder de drie minuten grens: 2.54.1. NEDERLANDSE BEKER VOOR PETER VAN DER MEER DE BRASEM Peter van der Meer uit Roelofarendsveen is gisteren op 'eigen water' overwinnaar geworden van de Nederlandse bekerfinale wa- terskiëen. Door op de Brasem als eerste te eindigen op de onderdelen schansspringen (zijn specialiteit) en figuren was de brede basis gelegd voor de nationale titel. Tijdens de slalom kwam hij niet ver der dan de derde ronde (bij iedere ronde wordt de snelheid verhoogd), hetgeen echter voldoende was voor de totaalzege. Van der Meer hield Jan van Zanten uit Amsterdam en Aad Vredenburg uit Aalsmeer achter zich. Nieuwe clubkampioen werd WSTC De Bra sem. eveneens uit Roelofarendsveen. Hoornse Hop (Hoorn) en Nautica (Rotterdam) eindigden resp. als tweede en derde. Bij de junioren kwam Art van Bergen uit Paters- wolde als beste door. Henko Koop- mans (Hoorn) greep de aspirantenti- tel bij de jongens, terwijl Paola Noordam (Aalsmeer) dat bij de meis jes deed. LEIDEN Een criterium in Voor hout voor liefhebbers en veteranen werd gewonnen door Kuvt uit Haarlem. Junior Gertjan Zwaan werd tweede in Edam. De nationale clubkampioenschappen op de weg in Dronten brachten de regionale wielerverenigingen Swift (Leiden), De Bollenstreek (Lisse) en Avanti (Alphen aan den Rijn) geen succes. Liefhebber Kuyt ontsnapte in het warme Voorhout enkele ronden voor 't einde uit het peloton. Kuyt bleek zich echter in de hoge tempe ratuur uitstekend thuis te voelen en bouwde in korte tijd een voorsprong van 30 seconden op. Achter de Haarlemmer won Cor Leunis (Am sterdam) de spurt van het peloton voor Klaas Duivenvoorde (Noord- wijkerhout). Gertjan Zwaan bleek in Edam in goede doen, en ontsnapte tien ron den voor 't einde met twee man. Twee renners sloten nog aan, waar op de Voorschotenaar in de eind sprint het onderspit moest delven tegen Van de Meulen. John Eradus uit Leiden werd nog net twintigste. De ploegentijdrit in Dronten bracht Avanti de 21ste plaats. Piet de Groot, Michel Meere, Leen Janszen en Nico en Bert Zaal legden de 50 km. af in 1 uur 1 minuut en 57 se conden. De Bollenstreek werd met vijf man, waaronder Steekers en Teeuwen, in een tijd van 1 uur en vier minuten 49ste, terwijl de jonge ploeg van Swift (met de eerstejaars junioren Ippel, Zwaan en Lager- weij) 76ste werd in 1 uur 5 minuten en 17 seconden. Kampioen werd de ploeg van Het Luchtschip uit Kerk- driel in 58 minuten en 27 sec. De derde rit uit de Rijn/Bollen streekcompetitie leverde bij de ama teurs een winnaar op in Ruud Dob belaar (Swift). Joris Zandbergen bleef leider in het algemeen klasse ment. Eerste junior werd Johan Boeyen (Avanti). Arie van der Burg (De Bollenstreek) won bij de vetera nen. Cees van Deuren (Avanti) was de eerste liefhebber. Jan van der Ploeg (Avanti) de eerste nieuweling. De Zijl/LGB win na; toernooi De Robben erk Dt HILVERSUM De Zijl/LG n h weekeinde winnaar geword ha] het jubileum waterpolo-toern »igc het Hilversumse HZC/De 1 aai De Leidenaars klopten eerst tegenstanders Rote Erde (14 ad ASCD (21-11) en bonden ver >n ook de organiserende verenig Drt hun zegekar: 13-12. Stan v; )ro kum (5x), Jan Jaap Koreva etgi Alex van Belkum en Martin burg (2x) en Albert Spijke puntten voor De Zijl. Aad v scoorde driemaal voor het Nico Landeweerd spelende I LEIDEN Het is nog nooit voorgekomen dat de meest sprankelende basketbalwedstrijden in het begin van de competitie plaatsvonden. Maar dat de vooraf als 'topper van de week' beschouwde ontmoeting Leiden- Donar er zo triest uit zou zien, dat had niemand ver wacht. Donar, met heel lang slechts vijf, en geruime tijd zelfs maar vier, serieus inzetbare spelers, mocht de treurige ontmoeting met 55-53 zegevierend afsluiten. De stand zelf geeft geen vertekend beeld, het schieten van Groningse zijde was allerminst overtuigend. Maar wat Leiden tegen een ouderwetse zone uitrichtte, was hemelschreiend. De opening was nog behoorlijk. Donar, met een sterke De Vries (Franken speelt niet meer in Nederland) als spelverdeler en schutter was direct lichtelijk weg, maar de Leidse 5-10 achter stand leek slechts het gevolg van ongelukkige aanloopminuten. Vele scoreloze minuten leken de inleiding van een Leiden-revi- val. Een steal van Emill Hagens en het op dreef raken van Ran dy Wiel leidden tot 11-10, maar verder kwam het vooralsnog geenszins. Vooral toen Bill Sheridan zijn Donar-discipelen een recht toe/recht aan zone voorschreef kraakte de Leidse aanval direct. Vooral Ronald van den Bergh illustreerde het Leidse on gemak, van welke positie dan ook, goed of slecht geselecteerd, geen schot ging raak. Donar profiteerde zeker niet gretig, ook bij de Groningers was het een matige vertoning. Zo kon het aardige schot van Ron Richel de partijen tegen de rust zelfs nog in ba lans brengen: 27-28. In de pauze werden de tropische temperaturen in de Vijf Meihal door het openen van alle zaaldeuren ietwat dragelijk gemaakt. Het publiek, bij het voorstellen der spelers nog laaiend enthou siast in afwachting van het spektakel, vroeg zich echter langza merhand af of hier nog iets te genieten zou zijn. Het schot van Leiden, normaal hèt wapen om een zone aan gort te schieten, was armzalig. Als dan van het schot werd afgezien en Robert Miller in stelling werd gebracht, ging dat ook al weifelend. De dertig-seconden-regel werd zelfs enige malen zonder pardon doorbroken. Ron Richel zou het karwei nog klaren, de opening via een steal met dunk was overtuigend, nu kon Leiden dan echt komen. Maar niets van dat al. Richel, pal daarop vogelvrij en opnieuw voor een dunk uithalend, knalde de bal, bij 35-37, op de ring en liet zo de gelijkmaker achterwege. Dat bleek een dure blunder. Leiden kon er niet meer aankomen. Donar, op den duur slechts met De Vries, Kirkland, Moore, Faber en Van Es sen (Ardon blesseerde enkel) en na een wenkbrauwletsel van Faber (met zeer opvallende bandage keerde hij overigens nog terug) maar met vier échten, was dankbaar voor de Leiden-ma- laise. Toen Leiden, met nog een kleine halve minuut te gaan, op 53-55, bij een uitbal de van vele kanten betwijfelde eer kreeg om in te nemen, leek het toch nog niet verloren. Maar Miller, in de tweede helft juist enige malen op gang geraakt, miste en teken de daarmee voor een trieste Leiden-nederlaag. LEJO BUCK Scores. Leiden: Van den Bergh 0 (0 uit 8), Hagens 8, Wiel 12, Richel 15, Miller 15 (17 rebounds). Kragtwijk 3. Teamschotpercentage: 34%. Donar: Van Essen 10. Faber 6, Moore 15, Ardon 2, De Vries 14, Kirkland 8. Teamschotpercenta ge: 41%. Wilson Washington gevlogen LEIDEN Zonder dat iemand in de Leiden-gelederen zoiets zag aankomen, is de met veel jubel binnengehaalde Wilson Was hington plotsklaps naar de Verenigde Staten teruggekeerd. Ze ker is dat de Leidse vereniging in allerijl, in verband met de Europacup, een nieuwe Amerikaan moet contracteren en in schrijven. Op dit moment is nog niemand gevonden. Wilson Washington veranderde zijn bestemming voor de nade rende EC-wedstrijd tegen Piraeus Griekenland in New York en was woensdag gevlogen, iets dat het Elmex Leiden management vrijdag ervoer. Met grote haast is men inmiddels naar een ver vanger op zoek gegaan. De sluiting voor inschrijving van EC- spelers is nog niet, zoals oorspronkelijk verwacht, heden om 12.00 uur. Maar deze week dient men wel rond te komen. De Leidse spelmaker Emill Hagens (rechts), hier tegenover directe tegenstander De Vries, kon het als schutter ook niet maken tegen Donar. LEIDEN Van de vier Leidse, in de landelijke competitie uitkomende, schaaktientallen is alleen LSG met een overwinning van start gegaan. Met enig fortuin werd Amersfoort in de eerste klasse met 6,5-3,5 teruggewezen. Phi- lidor Leiden werd in de hoofdklasse in een regel matig verlopen wedstrijd door Desisco/Watergraafs meer met 6-4 geklopt. Voorschoten kwam in de tweede klasse net iets te kort tegen DD 2: 5,5-4,5. Philidor 2 leed hier een tegen 6,5-3,5 nederlaag Dordrecht. De eerste ronde heeft in de hoofdklasse geen verrassingen opgeleverd. Het favoriete Vol- mac/Rotterdam had geen moeite met het dit jaar niet meer gesponsorde Utrecht: 6,5- 3.5. Een eerste plaats leverde dit resultaat nog niet op. De hoogste positie wordt voorlo pig ingenomen door het gepro moveerde Eindhoven, dat DD met 8,5-1,5 verpletterde. Het eens zo gerenommeerde Phili dor Leeuwarden leed een klei ne nederlaag tegen VAS/ASC: 3,5-5,5 (4,5-5,5). Alleen de strijd tussen BSG en HSG is nog niet beslist. Hier werd bij de stand 4,5-4,5 afgebroken. In de laatste partij heeft HSG de beste kansen. Philidor Leiden mocht als ge bruikelijk in de eerste ronde aantreden tegen een van de „grote jongens". Desisco/Wa- tergaafsmeer eindigt elk jaar in ieder geval bij de eerste drie, een prestatie waar het nog steeds sterker wordende Philidor Leiden nog niet aan toe is gekomen. Ook dit jaar lijken de Leidenaars nog iets te zwak voor de absolute top. In Amsterdam werd in elk ge val een regelmatige nederlaag geleden. Alleen de partijen Ad van der Berg - Zuidema en Joop Piket - De Roode hadden een onverwacht slot. Ad van der Berg stond geruime tijd verloren tegen Zuidema, maar kreeg in de tijdnoodfase zelfs een kans de partij winnend af te sluiten. Die kans greep hij niet aan. maar een remise sleepte hij toch nog uit het vuur. Joop Piket verprutste daarentegen zijn betere stel ling. Hij leed een nederlaag. Opvallend was trouwens het goede spel van de vier Leidse jeugdspelers. Peter Gelpke scoorde een verdiende remise tegen grootmeester Hans Ree. Hans Kuyf deed het tegen Gert Jan de Boer zelfs nog be ter. Hij won overtuigend. Dat zelfde kan gezegd worden van Marcel Piket, die korte metten maakte met Ton Timman. Al leen Jereon Piket werd door Roy Dieks nog te licht bevon den voor het grote werk. Voor Philidor scoorden verder Henk van Maaren en De Graaff een half punt. Lex Jongsma en Piet Bakker leden een nederlaag. LSG heeft het in de eerste klasse niet gemakkelijk gehad tegen Amersfoort. Na remises van Folkert Jan Geertsma, Tjaco Ossewaarde en Charles Kuijpers liep LSG volkomen onverwacht door naar een be slissende 5,5,-1,5 voorsprong. Leon Konings verpletterde Van Oortmerssen, waarna Jan Tolenaar en Henk van Putten van hun opponenten een toren cadeau kregen. Ook Erik van der Marei verkreeg in de tijd noodfase een materiaalvoor- sprong. Twee remises van Klaas Hagendijk (ontsnapte aan mat in één zet) en Wim Heemskerk (stond aanvanke lijk twee pionnen achter) be paalden de eindscore voor 1SG op 6,5 punt. De partij van Joop Bakker ging namelijk kansloos verloren. In de tweede klasse is Voor schoten van start gegaan met een minimale nederlaag tegen DD 2. Theo van Schaik en Erik Bongers wonnen hun partij, terwijl Aad Huizer, Fred Brouwer, Wise, Roel Pi ket en Van Vleuten tot een puntendeling kwamen. Een gehavend Philidor 2 was kans loos tegen Dordrecht: 3,5- 6,5. LEIDEN - De heren van L.M.H.C. zijn niet tot pfo winst gekomen dit weekeinde, van DKS werd n verloren. Halverwege de tweede helft beslist, straf bal de partij. Overwinningen bij de heren j.. er wel bij Roomburg en Hisalis. Bij de dames kor ,g maal de volle buit worden genoteerd en wel bij cate, Alecto, Noordwijk en Hisalis. but e f Leiden begon met een gesloten verdediging ten einc week het eerste kwartier wel ongeschonden door te kom lukte en coach Oltmans wisselde Pott Hoffstede in voor Ledeboer die de derde spits werd. Leiden nam hierna ookïr tief en forceerde tot aan de rust 5 strafcorners, die echteer resultaat brachten. De tweede helft begon met een zeer lijke strafcorner van Leiden, maar spoedig daarna wist d se verdediging een hoge scoop de cirkel in alleen met de stoppen, wat een strafbal opleverde. Daar kon de goedke Ton van de Meer niets tegen uitrichten. Onder leiding vtnr win Dekker werd nog een offensief ingezet, maar tot e *ni vaarlijke kansen kwam het rtiet meer. Forescate ging met 2-1 ten onder bij DSHC. De studen ;er.i veel met lange klappen speelden kwamen via een straflla veldgoal vlak na rust op 2-0, voordat de ingevallen Pet' Rubingh er 2-1 van maakte. Roomburg behaalde een rëg Ijl ge 2-0 zege op Cartouche. Kees Wendt zorgde voor beid fers, een uit een strafcorner en een op aangeven van Ji van Aken. Alecto en Noordwijk hielden elkaar met "e evenwicht. Een benutte strafbal van Marco Koeken bet< een Leiderdorpse voorsprong bij rust. Noud Hekkens 1 Noordwijk weer langszij, Alecto liet vervolgens de zege n' door twee strafballen te missen. Hisalis versloeg Purnp,^ met 1-0 door een doelpunt van Hendrik Jan Kapteyn in J minuut, verder werd het Lissense overwicht niet uitgebot Dames lko Leiden merkte tegen Schaerweide weer dat een veldovwak niet alles is, twee van de Zeister uitvallen bleken doeltreibe dan de constante Leidse druk, 2-1 verlies. Alleen Mariellle i ser vond op aangeven van Marie Yvonne van Waesberaet gat in de vijandige defensie. Alecto overwon Te Werve nlati Het plegen van twee wissels na de doelpuntloze eerste to verde resultaat op, Ninette Kokke en Correlien van Bure^. Z den in staat gesteld om te scoren. Roomburg deelde de toe met Groen Geel, 1-1. De Leidse treffer kwam van de stick nerstick van Joke van de Drift. Forescate haalde uit tege D moord met 6-0. Evelien Kimman en Anja Brand scoordeivo tweemaal, voordat Jasmijn Noordberg en Mascha van Gldai datzelfde genoegen smaakten. Noordwijk haalde een 2-krn. winning op Eechtrop. Voor rust hadden Alexandra van Hdo' Monigue Tenholter Noordwijk al op 2-0 gezet. Voor de voj> k moest Git van Kimmenade in de tweede helft nog wel ejge de twee strafballen stoppen. Hisalis bleef zonder puntnot door Purmerend met 4-1 te kloppen. Natalie Huitenga <2j ma Roodzand en Marriette Bolding tekenden voor de tra— LEIDEN Dit weekeinde ging de competitie rayonklassen dan voluit van start. Eerste-klasse le tant Blitz, in een voorwedstrijd al bedwinger vai !8e nenland, hield het sterk geachte Achilles nu ov1' 1 gend met 59-77 onder de duim. Het sterk geachte3st ging voor de tweede keer ten onder, al was h F AMVJ dichtbij succes: 78-76. Leiderdorp startte v 8° send door de traditioneel verlies gevende comp opening winend af te sluiten: 87-73 tegen Juv BVO had een nietszeggend 'makkie' tegen Blue E :w; (93-50), terwijl het sterke Argus Luba veel te m iul was (52-98). Hoewel Achilles, anders dan in de met winst afgesloten00' tegen MSV, nu wel compleet was, werd het door Blitz stc achterstand gehouden. De snelheid van Blitz, meermal y dend tot breaks, was de Delftenaren (mét ex-Blitz man P Weijs) te machtig. Na 30-37 bij rust moest Blitz blijven op sloot Blitz af op 59-77. Topscorers Blitz: Ton Kallenberg j van Oort 16, John Raan 14. Leiderdorp etaleerde naast tere verdediging (man-to-man ten opzichte van een zone sie) meer snelheid dan het Schiedamse Juventus. Met de f digend èn aanvallend uitstekend voor de dag komende Boris Monkhorst (topscorer met 19 punten) werd, na 41|a[ rust. met 87-73 gewonnen. Verheugend was dat de Leii pers zowel in individuele acties als in gecontroleerd te hun kracht toonden. Het Noordwijkse MSV, nu zeker v maanden aan de kant blijven van Evert van der Plas leek Rotterdamse AMVJ, bij 61-39 negen minuten na rust, vol verslagen. In de voorlaatste minuut was er echter, door fectieve press, bij 73-72 weer alles mogelijk. Het bleek voo niet voldoende. Het verlies kwam op 78-76 uit. Topscorer William de Haas 22, Johan Steenvoorden 18. In de tweede klasse was het juist gepromoveerde Blue uit Woerden nog niet eens een serieuze sparring partne j BVO. Zonder tot goed spel te geraken wonnen de Alph met een straatlengte: 93-50 na 40-17 bij rust. Ook één sterke junioren van Luba, Paul Beerlage (16 punten) Jst weinig aan doen dat Zeer dik van het sterke Argus werd ren: 52-98. Het Leidse team speelde echter behoorlijk en dere wedstrijden met vertrouwen tegemoet.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16