=5eterN oord wijk toch tevreden met een punt RCL initiatiefloos Remises Katwijk en Ter Leede (Juick Boys moeizaam langs negatief PPSC fortuinlijk Woubrugge lopt Jazerswoudse Van der Blom voert Rijnsburgse Boys naar monsterzege SS PORTTRIBUME I VERLIES FC LISSE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 PAGINA 15 WIJK AAN ZEE Vol ta juist merkte Quick irainer Berry Janse na hapverwekkende verto- tegen het in de eerste debuterende PPSC op, f voor een leuke partij ploegen nodig zijn. Hoe- Ie strijd met enig senti- was opgesierd - PPSC- beester Arie Kurver was jaar immers nog Janse's )nt - was het na de be- |e, waarin Huug Aande- iet enige doelpunt scoor- gedaan met de kwali- Jurver was met zijn pu- I naar Katwijk gekomen t verlies zo klein moge lijk te houden. De enige ma nier bleek de snelheidscombi naties van de thuisspelers in een vroeg stadium te smoren door zware mandekking toe te passen en de instelling op 'ne gatief' te zetten. Op zich is vroeg storen en mandekking een uitstekend middel om de organisatie van de tegenstander te ontregelen. Maar als vanuit balbezit .dan vervolgens nauwelijks aanval lende aspiraties uitgaan, is de équipe verkeerd bezig. Geluk kig voor de Nieuw-Zuidbewo- ners stond er al na negen mi nuten een doelpuntenverschil op het bord. Een voorzet van Teun van der Plas bracht de bal voorbij de tweede paal op het hoofd van Mart van der Plas. Op zijn beurt kopte de blonde spits het leer naar de in het centrum vrij vertoevende Huug Aandewiel, die geen moeite had de bal in het doel te plaatsen: 1-0. Er bleef door de Boys goed gewerkt worden en nog altijd werd regelmatig gevaar gesticht voor het Schie- damse doel. De debuterende Arnold Boers (gekomen van Katwijk) kwam samen met Kees van Rooyen soms tot goede acties. Toch bleek sco ren te moeilijk. Het anders niet zo betrouwbare PPSC- sluitstuk Ruud Spierings had zijn dag en keerde zo goed als elke inzet met verve. Na de thee-onderbreking zou het peil verder zakken. Hoezeer Quick Boys ook probeerde een gat te vinden, steeds weer ontmoette het de onwil bij PPSC om er een leuke wedstrijd van te ma ken. Slechts afstandsschoten brachten nog enige opwinding. Kurver weigerde zijn 200-le- den tellende club met grote verliescijfers naar Schiedam terug te laten gaan en nam dus genoegen met de 1-0. Alleen de slotfase werd benut om nog wat terug te doen. Met voorna melijk Ron Carli en de laat ge arriveerde Ron de Bruyn, werd het doel van Theo Guyt gezocht. De overige spelers waren te kwaliteitsarm om de Katwijkers met combinerend voetbal te verslaan. Guyt bleef overeind en de beslissing leek twee minuten voor tijd defini tief te vallen, toen Mart van der Plas door invaller Martin de Rouw was neergehaald in het strafschopgebied. Routi nier en laatste man Anne Ou- wersloot mikte vanaf de stip in de linkerhoek. Doelman Spierings bleek echter vol doende ingeschoten en sloeg met een katachtige beweging verSft verlies zo klein moge- op het bord. Een voorzet van niet zo betrouwbare PPSC- wat terug te doen. Met voorna- met een katachtige be laid L. ïgen] jn. lij oei v| Jamj tan \f "Bj de bal het veld weer in. Hele maal niet onlogisch dus, dat Janse achteraf tevreden was met de winstpunten:„In zo'n wedstrijd moet je gewoon met minder tevreden zijn. De jon gens hebben hun best gedaan, de punten zijn binnen. Gauw vergeten maar". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 9 Aandewiel 1-0. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Anne Ouwersloot. Rienks, van Delft. Aandewiel (Eijsberg), Gert Ou wersloot. Jonker. Boers (Frank van der Kley). Mart van der Plas, Van Rooyen. VLAARDINGEN Na de prima start, die FC Lisse voor eigen publiek maakte, werden de eerste verliespunten zaterdag al in geleverd bij Zwaluwen Vlaardingen. De ploegen waren vooral in het tweede deel aan elkaar gewaagd. Het was linksback Hans Westgeest, die zijn man Eric Visser niet kon houden. Het werd* dus Visser, die de match voor zijn club binnen bracht. Vreemd genoeg leek Lisse na de achterstand niet meer te willen knok ken. De eerste helft en dan met name het eerste kwartier gaf een overrompelend FC Lisse te zien. Onder aanvoering van het ac tief opererende middenveld werd met goed combinatievoetbal de vijandelijke goal gezocht. Frans van der Laan en Ruud Brö- ring waren dichtbij de openingstreffer. De Vlaardingse doelman zat er echter voortdurend tussen. In het tweede part begonnen beide équipes erg voorzichtig. Het was Zwaluwen, dat steeds meer in het spel kwam, terwijl Lisse te statisch bleef reageren. Redelijk verrassend scoorde Eric Visser in de 65e minuut, omdat hij op rechts erg veel vrijheid genoot. Westgeest hield de snelle vleugelspeler niet, die gretig profiteerde van de ruimte en Nico Groeneweg verschalkte. hdea,'kENISSE Hoewel logenPw'jk in Spijke- twei gedurende lange pe- /'arcog de beste ploeg 15 terU noemen, kwam de onde£l'e van oefenmees- uick,net Buter eigenlijk Arerfedelijk weg met een toe, gelijkspel. Immers: het fNdicteren alleen is in Detbalpraktijk van al- bij t niet voldoende, een 5telo£chnische meerder de indient ook in treffers Jg br<worden uitgedrukt, ees .1. alsr (jat Noordwijk dat met i in de sterke ope ningsfase vergat en Spij- kenisse na twintig minu ten wel scoorde, kreeg de jeugdige Noordwijkse elf het nog knap lastig tegen de sterk defensief inge stelde tegenstander. Pas dertien minuten voor tijd werd de puntendeling vei lig gesteld. „We hebben", beschouwde Bu ter na, „op dit moment een goede ploeg. Na de de oefenpe riode en de eerste twee compe titieduels durf ik dat zonder meer te stellen. Een ploeg die, eenmaal op voorsprong geko men, die marge in acht van de tien gevallen zal kunnen uit bouwen. Het ziet er alleen wel naar uit dat Noordwijk het dit jaar lastig kan krijgen op de momenten dat de ploeg op achterstand komt. Goed, uitge kiend pressievoetbal spelen is een aparte kunst en je kan zo je vraagtekens zetten of Noordwijk ook die kunst al onder de knie heeft." Het foutje dat Andries Wendt na zo'n twintig minuten spelen in Spijkenisse dan ook maakte en slechts ten koste van een overtreding binnen de beruch te lijnen kon corrigeren, kwam voor Noordwijk dan ook bijzonder ongelegen. Tot op het moment dat Spijkenis- se-aanvoerder Aren Buvens de terecht toegekende strafschop benutte, had Noordwijk het spel immers beheerst en was er met name voor spits Klaas Vink al een zeer goede moge lijkheid op 0-1 geweest. Nu echter keek de Noordwijkse formatie tegen een dergelijke negatieve stand aan en het duurde even voordat de jeug dige ploeg aan dat gegeven ge wend raakte. In de tweede helft was het herstel van Noordwijk daar en moest Spijkenisse steeds ver der terug. Zeker nadat Wendt halverwege dat tweede part was ingewisseld voor midden velder Ed Strijk, de Noord- wijk-defensie man tegen man ging spelen en Jan Willem Bo- gers en Timo Gerlof aanval sposities hadden ingenomen. Een tactische zet die er mede toe leidde dat twaalf minuten voor tijd de verdiende gelijk maker kon worden genoteerd. John Marijt verzorgde de voorzet, waaruit Timo Gerlof inkopte. Spijkenisse-doelman Veenman kon die kopbal in eerste instantie nog wel afwe ren, maar was vervolgens kansloos op de inzet uit de re bound van diezelfde Gerlof: 1- 1. Scoreverloop: 20 Buvens 1-0, 78 Ger lof 1-1. Noordwijk: Dortmundt, Wendt. An ton Marijt. Van Beveren. Sluijs. John Marijt. Bogers, Gerlof, Smits, Vink, Bakker Ben Heemskerk belaagt koppend het doel van Kozakken Boys. Ook deze RCL-actie zou geen treffer opleveren. Spelmoment uit het treffen tussen Hazerswoudse Boys en Woubrugge. Wou- brugge won fortuinlijk. 'rk vt)EN De streekder- 3e Woubrugge en its wjrswoudse Boys liep ssen lil gelukkig af voor de ste etspelers. Hoewel Ha lbij boude merendeels fel, was het Wou- |ge, dat de doelpunten fte. Met 3-0 werden gedesillusioneerde dat ii| naar huis gestuurd. 1bezocht het altijd loeg jlijke SMS. Voor de 5 2-1 je keer werd er ge- uktenen. Met 0-2 werd de ie VJformatie geen enkel e S gelaten eh de goede ti van SIZO aange- ld. Koudekerk tenslot- jerloor bij DSVP. Na d^rswoudse Boys 3-0 de pauze was het eigen- ren en al Hazerswoudse dat de klok sloeg. Voort ijd werd via vaak goede inaties of effectieve pas- ust ifct doel van Gerard Vol- )r tij^ belaagd. De Woubrugse t stri was echter op dreef. In lenutl® minuut was het zelfs isief.ran de Laar, die via een jm si het thuisteam op voor- fa zette. Jan Platteel en k Poot bleven ook na de mogelijkheden verschaf- maar kregen de bal er in. René van der Kooi an zijn club met een from- - lifal op 2-0. In de slotfase Ouvw Van der Kooi het nog t wj dunnetjes over door fraai JA g#man te passeren om ver- i daifs de doelman te ver wen: 3-0. SMS - SIZO 0-2 (0-2) Nog nooit was er gewonnen, tegen SMS, dus gingen de lek ker draaiende Hillegommers erg gemotiveerd naar de aarts rivaal. Gretig van start gegaan was het al snel Roel Staal, die vanuit een corner SIZO op voorsprong zette. Hillegom bleef het overwicht behouden. Later in de eerste helft om speelde Jan Dekker uitstekend de buitenspelval en bracht 0-2 op het scorebord. SMS was vooral na de onderbreking van zins terug te komen, maar de aanvallen werden goed op gevangen door de SlZO-defen- sie. De Hillegommers leiden het vierde klasseveld nu met 6 punten uit drie wedstrijden. DSVP - Koudekerk 1-0 (0-0) Nadat aanvaller Stan van Meel vorige week geblesseerd was uitgevallen, was het tij dens de training de beurt aan zijn vervanger John Huygens om gewond te raken. Koude kerk kon daardoor slechts met één voorhoedeman, Leo Brom mers, aantreden tegen DSVP. Vijf middenvelders maakten dus, dat er een redelijke con trole bleef bestaan op het spel van de tegenstander, maar weinig offensieve daden vie len te bespeuren. Een treffer van Ron Weyman werd we gens buitenspel afgekeurd. Omdat DSVP in het straf schopgebied met de bal geen raad wist, bleef Koudekerk goalie Teun Vergunst gemak kelijk overeind. Tot de 94e mi nuut. Ruim in de blessuretijd was het toch de thuisclub, die het pleit voor zich won. LEIDERDORP Tegen Kozakken Boys uit Wer kendam verloor RCL de greep op de wedstrijd steeds meer. De thuisploeg moest het spel maken en kon nauwelijks op de ge liefde counter loeren. Dat bleek de Leiderdorpers erg slecht af te gaan. Er zat veel te weinig bewe ging in de ploeg, waar door de combinaties voor de strikte mandekking toepassende Kozakken Boys vrijwel geen proble men gaven. Juist de be zoekers, met als uitblinker Philip de Haan, raakten steeds beter op dreef. Pal voor tijd pakten zij, na het vermorsen van een aantal kansen, ook nog de ver diende 0-1 zege. Voor rust zag het er voor RCL nog niet zo somber uit. Al in de vijfde minuut ging het wel iswaar bijna mis, toen Kozak ken-middenvelder Arie Boon stoppel alleen op doelman Van der Heijden afstormde, maar het harde schot werd met de vuisten knap geweerd. In het vervolg ontstond er echter een evenwicht in de strijd, zij het dat Kozakken Boys veel strijd vaardiger, veel directer ten aanval trok. RCL vermeed ri sico's, hield de bal steeds lang in de ploeg, maar speelde wel wat al te veel terug of in de breedte. Oorzaak daarvan was mede een wat lakse houding van de vleugelspitsen Van Ge- merden en Van Doeselaar, die erg weinig moeite deden om zich vrij te lopen of gaten te trekken. RCL leek veeleer te wachten op een solistisch hoogstandje, zoals dat van de overigens matig acterende René Kamminga. Na zijn fraaie slalom, besloten met een sterke voorzet, wist echter nie mand de bal erin te 'duwen'. Nadat Kozakken-spits Dick Damen van forse afstand ver rassend sterk uithaalde en de lat trof, groeide er zowaar een RCL-offensief met een sterke rol voor de kilometers-verslin dende verdediger Peter Siera. Meer dan gevaarlijke kopbal len van Ben Heemskerk (sterk gepakt door doelman Ottevan- ger) en Dick van der Bijl (ra kelings over) leverde het ech ter niet op. Na de pauze leek RCL even op weg alsnog toe te slaan, maar kwam in feite niet verder dan enige plaagstootjes. Veel te vaak ook werd de toe vlucht gezocht in 'hoge ballen voor de pot', terwijl de Kozak ken-verdediging zeker in de lucht souverein heerste. Ko zakken Boys, met de zwerven de middenvelder Philip de Haan als overtuigende en hard werkende regisseur, kwam nu wel echt los. De rushes van De Haan werden keer op keer be sloten met een snijdende voor zet. Een enorme kans werd door licht treuzelen van de voorts sterk spelende Dick Da- men verprutst. RCL'er Hans Braat maakte zich inmiddels flink druk op een aantal me despelers. Met name van werklust of iets als tomeloze inzet was bij sommigen niets te bespeuren. Trainer Theo de Waard zal hierover zeker nog een hartig woordje wisselen met zijn mannen. En RCL verloor. Want net toen ieder een dacht, dat het toch 0-0 zou blijven, was Philip de Haan opnieuw aan de haal. Zijn voorzet van links kwam. voor bij de tweede paal, op het hoofd van Bert Schouten, die uiterst fraai inknikte: 0-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 89 Schouten 0-1. RCL: Van der Heijden, Siera, Ruis, Haneveld, Kamminga. Bruna (Van der Weijden). Braat. Heemskerk. Van Gemerden, Van der Bijl, Van Doese- DELFT Het feit dat coach Arie Lagendijk had besloten Marcel van der Blom (eindelijk) een plaatsje te gunnen in de basis-elf van Rijnsburgse Boys, leverde hem zater dag duidelijk geen win deieren op. Marcel van der Blom bleek bijzonder op dreef, speelde een knappe wedstrijd en scoorde daarbij ook nog eens driemaal. Tegenstan der Vitesse Delft had op eigen veld geen antwoord op al dat geweld en werd na de 4-0 nederlaag tegen Noordwijk, nu door de Rijnsburgers op een 0-5 nederlaag getracteerd. Vanaf het eerste fluitsignaal toonde Rijnsburg, evenals vo rige week aan, een hechte ploeg te bezitten, die boven dien gebrand is op doelpunten. Men laat het scoren aan elkaar over en komt daardoor tot eenheidsvoetbal van de eerste amateurorde. Martin Toet nam de bal na acht minuten in één keer op de slof (assist Peter Hogewoning): 0-1. Vijf minu ten voor de pauze stuurde Arie van Dijk Marcel van der Blom diep, die het leer hoog in de kruising joeg. Direct na de rust belandde de bal uit een pass van Toet bij Jan Hogewoning, die hem doorschoof naar de opgekomen Gé Perfors. Via het been van een Vitessespeler was het 0-3. De strijd was al gestreden, maar de Boys ble ven jagen. Henk Merbis ging diep en trok de bal vanaf de achterlijn op maat voor de voeten van Van der Blom. Wederom werd de uiterste hoek getroffen. Vlak voor het eindsignaal deed Van der Blom het alleen. Schitterende passeerbewegingen en een fraaie afronding: 0-5. Scoreverloop: 8 Toet 0-1; 40 Van der Blom 0-2; 47 Perfors 0-3, 80 Van der Blom 0-4, 89 Van der Blom 0-5. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Kuyt, De Kroon. Perfors (Van der Voort), Toet, Peter Hogewoning. Van Dijk, Jack Manuputty, Jan Hogewo ning. Van der Blom, Merbis (Gillis- LEIDEN Katwijk èn Ter Leede kwamen niet verder dan een remise. Voor Katwijk was dit nog de minste grote prestatie, want het speelde thuis 1-1 tegen Excelsior Pernis. Ter Leede ging op bezoek bij Heinenoord en speelde aanvallender dan in de vorige duels. De 2-2 eind stand gaf de juiste veld- verhouding weer. Katwijk - Excelsior P. 1-1 (0-1) De wedstrijd was aan beide zij den zwak te noemen. Excelsior speelde echter wat directer en zorgde derhalve voor meer ge vaar bij het vijandelijke doel dan de thuisequipe. Pernis kwam halverwege het eerste deel voor te staan. Katwijk's belangrijkste kans op de ge lijkmaker was voor Amerik van Duyvenvoorde. De bal werd na zijn omhaal door de doelman gehouden. In de laat ste helft trachtte Katwijk wat meer pressie uit te oefenen, hetgeen slechts gedeeltelijk lukte. Een foutieve terugspeel bal werd door Jan van Duyn alert onderschept en omgezet in de tegentreffer: 1-1. Vlak voor het einde schoot Martin van der Plas de bal verrassend in de kleine hoek, volgens ve len, over de doellijn. De goalie sloeg de bal het veld weer in. De arbiter liet doorspelen. Heinenoord - Ter Leede 2-2 (1-1) Al na 58 seconden was het raak. De thuisploeg had, zon der dat een Ter Leedeman de bal had aangeraakt, al ge scoord. Het duurde tot de 44e minuut, voordat daadwerke lijk iets werd teruggedaan. Weliswaar hadden de Sassen- heimers aangevallen, doelkan sen waren er niet geweest. Vlak voor de pauze schoot Frits Hoekstra het projectiel tussen veel benen door over de doellijn: 1-1. Halverwege de volgende helft grepen de rood gelen zelfs een voorsprong. De voorzet van Pieter van der Plas werd met het hoofd van wederom Hoekstra omgezet in een doelpunt. Nog geen vijf minuten daarna was het ech ter al weer gelijk. Uit een vrije trap school Heinenoord de eindstand op 2-2.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15