C Den Haag een schim Euser acht titels in drie jaar Een goedezef Greg Lemond consolideert PORTTRIBUNE udith Warringa |i halve finales Volendam vrijwel zeker van periodetitel CeicLe Souta/nt fflj LEIDSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1982 PAGINA 11 ima nieuwe rzitter KNHB di 'PfERDAM Tot j ve voorzitter van de "s nklijke Nederland- Hockey Bond e IB) is zaterdag in er «rdam tijdens de t iene ledenvergade- f drs. Sjoerd Bouma 1 |cn Haag benoemd. |5-jarige financieel 2i ger volgt ing. e s Sijmons op, die A, functie acht jaar be- de. Bouma was eer- p tes jaar voorzitter d ie HC Klein Zwit- nd. ngi Tweede plaats Genna Sosonko MÜNCHEN Bij een internationaal schaak toernooi, dat tijdens een.cruise op de Oostzee is gehouden, is de Nederlandse grootmeester Genna Sosonko als gedeelde tweede geëin digd. Winnaar werd de Hongaarse grootmees ter Laszlo Barczay met 6 punten. Sosonko moest zijn tweede plaats delen met de West duitsers Ludek Pachmann en Wolfgang Un- zicker alsmede de Oostenrijker Karl Robatsch met ieder 5,5 punten. John van der Wiel heeft zijn partij voor de negende ronde van het interzonale schaak toernooi in Moskou tegen de Israeli Murey af gebroken. Eerder werkte hij twee afgebroken partijen, tegen Velimirovic en Quinteros, in remise af. De Cubaanse grootmeester Guiller- mo Garcia brak af tegen Alexander Beljavski uit de Sovjet-Unie. Garcia leidt met 6,5 punt en 1 hangpartij. Van der Wiel is dertiende met 2,5 punt en 1 afgebroken partij. Wethouder Schaefer wil uitbreiding Olympisch Stadion HILVERSUM Wethouder Jan Schaefer (PvdA) van Amsterdam vindt dat de hoofdstad van het land recht heeft op een stadion waar niet alleen kan worden gevoetbald, maar waar ook andere sportactiviteiten - motocross, top-speedway, wielerwed strijden - kunnen plaatsvinden. Hij bepleitte zaterdag voor de radio een grondige overweging van de moge lijkheden om het Olympisch Stadion daarvoor geschikt te maken. Door ruim elf miljoen gulden in het sta dion te investeren kan dat allemaal, zo concludeert Schaefer op grond van een rapport van een ambtelijke werkgroep. Reutemann in de politiek BUENOS AIRES Carlos Reu- temann, de voormalig formule- -1-coureur, heeft besloten in de politiek te gaan. De Argentijn, die enkele maanden geleden zijn carriere in de snelste wagens be ëindigde, verklaarde in Buenos Aires dat hij een centrumpartij zal steunen, al zei hij er niet bij welke. „Ik heb tien jaar lang op de toppen van mijn tenen ge leefd, als een trein op topsnel heid. Die trein staat nu stil en ik ben me nu veel meer bewust van mijn dagelijkse leven en mijn fa milie. Ik kon nooit meer terug in de autosport, dit is een definitie ve beslissing", aldus Reutemann Aflossing van de wacht bij WK volleybal dames ICA Bij het WK volleybal voor dames in Peru is de aflossing van de wacht nagenoeg een feit. Zowel wereld kampioen Cuba als Olympisch kampioen Hongarije, waarvan het Nederlands team in de voorronden ruim schoots verloor, werden zaterdag met groot verschil ver slagen door de Volksrepubliek China en de Verenigde Staten. Cuba maakte tegen de Chinese meisjes slechts 19 punten (8-15, 9-15, 2-15) en Hongarije kwam tegen de Verenigde Staten tot 25 punten: 6-15, 6-15, 13-15. Het Nederlands team is inmiddels naar Ica verhuisd om daar verder te strijden om de plaatsen 13 tot en met 24. Binnen 37 werd met 15-1, 15-6, 15-7 gewonnen van Chili. Oranje gaat in deze tussenronde aan de kop, mede omdat de overwinning uit de voorronde tegen Argentinië (15-12, 15-6, 15-1) blijft meetellen. De Chileense meisjes vormden geen partij voor Oranje. Bondscoach Johan van der Haar schatte ze na afloop niet sterker dan een gemiddelde Nederlandse eerste divisie club. Selectie Derwall HAMBURG Bondscoach Jupp Derwall heeft slechts twee spelers van landskam pioen Hamburger SV opgenomen in de se lectie voor het Westduitse voetbalelftal, dat woensdag in München een oefenwed strijd speelt tegen België. Het zijn Holger Hieronymus en Jürgen Milewski. De selectie van Derwall wordt gevormd door: doel: Franke (Eintracht Braun schweig), Schumacher (FC Köln); achter: Briegel (FC Kaiserslautern), Dremmler (Bayern), B. Förster, K.-H. Förster (VfB Stuttgart), Hannes (Borussia MG); mid denveld en aanval: Allgöwer (Stuttgart), Hieronymus (HSV), Matthaus (Borussia MG), H. Muller (Inter Milaan), Stielike (Real Madrid), Littbarski (FC Köln), Mei er (Werder Bremen), Milewski (HSV), Rummenigge (Bayern). Kt HAAG Terwijl Den Haag nog na- .kelijk hengelt naar [ec sponsor (deze week len wellicht de on- andelingen met de fi nse autofabriek Dai- v; i afgerond) is de (se semi-profclub te- doende de in het be- ran de competitie op- uwde goodwill weer oog tempo te verspe- Vorige week werd al grote streep gehaald de aspiraties op een idetitel in de eerste ie door de nederlaag eïcfi het ambitieuze SC buur. Gisteren legde k lanzienlijk bescheide- De Graafschap met even onverwacht als 1 lijk gemak alle zwak- Ma lekken bloot. De zege die de toch mager isseerde Doetinchem- behaalden was lts een flauwe afspie- kvjig van wat er in het was voorgevallen. er de stimulans dat al seizoen een >je in de nacompetitie kon zekergesteld bleek FC Haag gisteren een ;tai angend geheel, dat geen was van de ploeg die in je weken toch zo ver- ■d^telijk had geopereerd. Op deonderdelen van het spel ulrtte het: te weinig bewe- ed!te laaê tempo, te veel in- tluele fouten, te veel foute geen aansluiting tussen ies en te veel verloren inlijke duels. Kortom, er niets van in de ploeg iner Cor van der Hart. joordat ook Rontberg en scfrens, als eigenlijk de eni- .n ree die tenminste over re- gete individuele mogelijk- L persoonlijkheid be- na een redelijke je [ook ver terug vielen bleef iaijin de Haagse ploeg niets keerd m^der Hart had uiteindelijk ichlgekozen voor Renooy als verdediger, maar die tn ing pakte verkeerd uit. tstond geen enkele rust ;e Haagse defensie, die bo- al in de zesde minuut rste tegentreffer moest Den Haag leed aan de rechterkant op het middenveld balverlies en Cooke kon aan een impone rende solo beginnen. De kort voor het begin van dit seisoen van FC Twente overgenomen vleugelaanvaller passeerde drie, vier man en ook doelman Van Antwerpen van FC Den Haag. „Dat was de basis voor ons la tere goede spel", meende trai ner Huib Ruijgrok van De Graafschap. „Je zag dat FC Den Haag er een enorme dom per door kreeg. Ik had begre pen dat ze vorige week al wa ren weggespeeld bij Cambuur en dan nog zo'n vroeg doel punt er overheen was kenne lijk een te zware klap". Van der Hart liet zijn team nog een klein half uur onge wijzigd, maar doordat er én geen lijn in het spel kwam én ook de verdediging de ken merken van een huishoudelijk apparaat bleef vertonen diri geerde hij Pen naar de post van libero en Renooy naar het middenveld. Het ging vanaf dat moment defensief wat be ter met FC Den Haag, maar het totale beeld bleef verre van voldoende. De Graafschap bleef in alle linies de betere ploeg en drukte dat surplus aan kwaliteit uit in nóg een treffer, in de elfde minuut na de pauze van Hendriks. FC Den Haag kon er niets meer tegenover stellen dan een schot en een kopbal van Van Delft, invaller voor Renooy en dat was alles. „Die jongens moeten eens le ren dat ze niet moeten voet ballen maar werken", aldus Van der Hart later. „We weten dat wij met deze ploeg het spel niet. kunnen maken. Daarom moet er keihard worden ge werkt". Dat gebeurde gisteren niet en het resultaat was er naar. FC Den Haag heeft mis schien later deze week een sponsor die een ton op tafel wil leggen. Wellicht dat met dat geld eens kan worden ge dacht de bij Birmingham City in ongenade geraakte Toine van Mierlo. Of misschien is David Price van Crystal Pala-* ce iets. FRANK WERKMAN FC Den Haag-De Graafschap 0-2 (0- 1) 6. Cooke 0-1; 56. Hendriks 0-2. Scheidsrechter: Hobé; toeschouwers: 4.Ö00. FC Den Haag: Van Antwerpen Purvis, Renooy (Van Delft), Melgers, Van der Mark; Wotte, Pen, Groenen dijk (Prevo); Groen, Bouwens, Ront berg. De Graafschap: De Clerck; Piene- i, Kornelis, Trentelman, Schreur; Leeuwerik, Kaak, Kelderman (Roth); Delleman, Hendriks, Cooke. i'ÜA ,;t. ...'.w, Ook deze poging van Karei Bouwens slaagt niet. Leunend op Schreur van De Graafschap tracht de Hagenaar in te koppen maar doelman De Clerck is eerder bij de bal. att na Bunge toont zich na haar winstpartij tegen Bar- :n Potter een gelukkig winnares. DSHUT Judith Warringa heeft tijdens het Westduitse erstoernooi van het zomercircuit voor dames in Landshut, P alve finales bereikt. Daarin verloor de jeugdige Nederlandse ster met 7-6, 2-6, 5-7 van de 13-jarige Westduitse Steffi Deze moest in de finale op haar beurt haar meerdere er- en in de 21-jarige Zweedse Lena Sandin (6-4, 4-6, 1-6). De i e Pfijs was 8000 Mark. finale van een damestoernooi in Tokio had de 19-jarige 1na Bunge slechts 82 minuten nodig om de Amerikaanse ander Barbara Potter met 7-6, 6-2 te verslaan. Bunge had T Mandlikova uitgeschakeld. ie inale van het Grand-Prix-tennistoernooi in Palermo, tussen o Martinez uit Bolivia en John Alexander uit Australië, is eerstgenoemde gewonnen met 6-4, 7-5. Martinez versloeg er de Hongaar Balasz Taroczy in drie sets: 4-6, 6-1, 6-2 DEN HAAG Volendam heeft gisteren de eerste perio detitel in de eerste divisie vrij wel veilig gesteld. De ruime zege op SVV (7-2) bracht de nog ongeslagen formatie van trainer Fritz Korbach aan de top van de ranglijst. Net als Volendam heeft SC Cambuur, dat bij FC VVV voor het eerst verloor, elf punten, maar de Friezen hebben een wedstrijd meer gespeeld. Komend week einde kan Volendam in de wedstrijd tegen Eindhoven de periodetitel behalen, wanneer er ten minste met niet meer dan drie doelpunten verschil wordt verloren. De wedstrijd SC Heerenveen-Eindhoven moest zaterdagavond na 29 mi nuten bij een stand van 1-0 in het voordeel van de gasten wegens mist worden gestaakt. Gistermiddag werd het duel in zijn geheel overgespeeld: 1-1. De karakteristieken van de wedstrijden in de eerste divisie zijn: FC Den Haag-De Graaf schap 0-2 (0-1): 6. Cooke 0-1, 56. Hendriks 0-2. Scheidsrech ter: Hobé; toeschouwers: 4000. Volendam-SW 7-2 (4-1): 2. W. Tol 1-0, 14. Jonk 2-0, 18. Hoek (strafschop) 3-0, 24. W. Tol 4-0, 31. Van der Vlist (strafschop) 4-1, 54. Holshuy- sen 5-1, 65. Guyt 6-1, 77. W. Tol 7-1, 81. Van Kapel 7-2. Scheidsrechter: Geurds; toe schouwers: 7000. DS '79-FC Wageningen 2-2 (1-2): 17. Tollenaar 0-1, 38. Norrie 0-2, 45. Gorter 1-2, 90. Evers 2-2. Scheidsrechter: Aarden; toeschouwers: 3000. SC Heerenveen-Eindhoven 1-1 (0-0): 71. Schulting 1-0, 77. Moniz 1-1. Scheidsrechter: Van Riel; toeschouwers: 4100. Vitesse-SC Heracles 3-0 (2-0): 34. R. Das 1-0, 41. Hendriks 2-0, 80. Hulshoff 3-0. Scheids rechter: De Schepper; toe schouwers: 2500. Geel: R. Das (Vitesse), Unaola (SC Hera cles). SC Veendam-FC Den Bosch 0-1 (0-1): 5. Schouwenaar 0-1. Scheidsrechter: Blankenstein; toeschouwers: 1500. Geel: Van der Steene (FC Den Bosch), Korte (SC Veendam). MVV-SC Amersfoort 5-0 (2-0): 9. Dijkstra 1-0, 11. Tur ner 2-0, 59. Van Marwijk 3-0, 73. Turner 4-0, 89. Turner 5-0. Scheidsrechter: Van der Ent; toeschouwers: 2100. Geel: Kraak (SC Amersfoort), Qua- den (MVV). FC VVV-SC Cambuur 3-1 (1-1): 11. Bothmer 1-0, 12. Groote 1-1, 60. Ressel 2-1, 61. Verbeek 3-1. Scheidsrechter: Bosman; toeschouwers: 3500. MORZINE Greg Le mond heeft in het slot- weekeinde van de Ronde van de Toekomst zijn lei dende positie in het alge meen klassement moeite loos geconsolideerd. Za terdag bevond de Ameri kaanse. ploeggenoot van Bernard Hinault zich in het peloton, dat 2 minuten en 18 seconden na ritwin naar Mathis de streep pas seerde. Een dag later ein digde Lemond als derde op bijna drie minuten ach ter de Columbiaanse klimgeit Herrera, die in de slotfase van de rit naar Morzine zijn landgenoot Corredor van zich af schudde en alleen de fi nish bereikte. Met nog één etappe te rijden, een rit van 127 kilometer rond Morzine waarbij de Col des Plagnettes (4e categorie) vier maal moet worden beklom men, is Lemond de vrijwel ze kere winnaar van de 20e Ron de van de Toekomst. Zijn voorsprong op nummer twee, de Brit Millar, bedraagt ruim 10 minuten. 't Luchtschip uit Kerkdriel is zaterdag in Dronten Neder lands clubkampioen wielren nen geworden. Jan en Adri van Houwelingen, Gerrie van gerwen, Jan Ackermans, Ger- t-Jan Theunisse en Egon van Kessel reden de 48,5 kilometer in 58 minuten en 27 seconden. De tweede plaats was voor Het Zuiden (Eindhoven) in 58.39 en Westland Wil Vooruit ein digde in 58.44 als derde. De Nederlandse baanploeg is gisteren in Keulen tweede ge worden in een wielerinterlarid tegen West-Duitsland en Frankrijk. West-Duitsland won. Op de sprint zegevierde de Fransman Frank Depine verrassend over de Westduit ser Fredy Schmidtke. De eers te prijs op de 500 meter tijdrit werd gedeeld door Albert Har ren en Fredy Schmidtke, de wereldkampioen op de kilo meter. Harren en Schmidtke kwamen tot 30,3 seconden. De individuele achtervolging over drie kilometer werd gewonnen door Peter Pieters in 3.36.7. De Westduitsers Donike en Gün- ther wonnen met een ronde voorsprong de koppelkoers. Harren en Pieters werden tweede. Joop Zoetemelk heeft gisteren in Eindhoven een wegwedstrijd achter dernies over 110 kilometer gewonnen. Gerrie Knetemann schreef za terdag in Twello een omnium voor profrenners op zijn naam. Het wielergezelschap werkte een klassementsrace over 30 kilometer, een ploegachtervol ging over 15 kilometer en een afvalrace over dezelfde af stand af. Er waren achtdui zend toeschouwers. ZAND VOORT Acht titels in drie jaar vormen geen garantie voor een succesvolle voortzetting van Cor Eu- sers autosportcarriere. Euser, gisteren tijdens het race- festival definitief in het bezit van de FF 2000-kampi- oenschappen 1982 van Nederland, de Benelux- en de Golden Lion-serie, zal het komend seizoen in dezelfde positie komen te verkeren als voor hem coureurs als Rothengatter, Krab en Luyendijk. Talent genoeg, maar gebrek aan geld om in de autosport op een hoger, lees duurder, niveau te geraken. Euser na zijn FF 2000-overwinning voor 40.000 toeschouwers in Zandvoort: „Ik heb weinig zin om volgend jaar in deze klasse mijn titels te verdedigen. Ik wil verder in de nieuwe Formule Atlantic, een nieuwe Europese klasse, met betaalbare motoren en banden, en sneller dan de Formule 3". Betaalbaar? „Je moet zo'n drie ton meebrengen. Dat lijkt veel, maar altijd nog een ton minder dan de kosten van een Formule 3-seizoen". Euser was winnaar van de spannendste wedstrijd van het door zaterdagse mist met vertraging afgewerkte racefestival, dat dit keer als laatste scherprechter voor de strijd om de Nederlandse autosporttitels diende. De 23-jarige coureur uit Oss kon pas in de laatste ronden de felle concurrentie van Ron Kluit en Jaap van Silfhout ontvluchten. Fel ging het er ook aan toe in de races, waarin Europese titels verdeeld werden. De Zweed Hans Edvinsson, de ranglijstaan voerder in de Europese titelstrijd bij de Sports 2000, werd in de eerste ronde geramd door zijn gevaarlijkste concurrent, de Deen Thorkild Thyrring. Edvinsson viel uit en Thyrring streek de hoogste Europese eer op. In de FF 1600, waar via één race de Europese titelhouder bekend moest worden, had Gerrit van Kouwen lange tijd goede uitzichten op winst. Eén touché met zijn Westduitse belager Volker Weidler wierp de Nederlander terug naar de derde plaats, waardoor Weidler als kampioen van Europa gehuldigd werd. De strijd om de resterende Nederlandse titels kenmerkte zich door harde gevechten met her en der blikschade. De kampioen schappen kwamen echter bij de voorspelde rijders terecht. De Belgische autocoureur Pierre Choquet werd gisteren met brand wonden in het Elisabeth Gasthuis te Haarlem opgenomen. Cho- quets wagen raakte tijdens de Formule Ford 1600-race in de Pa noramabocht van de baan en schoot over de hekken heen in een publieksvrije zone. Door het in brand vliegen van zijn wagen liep Choquet brandwonden op, terwijl in het ziekenhuis ook een beenwond en een lichte hersenschudding geconstateerd werden. Het duo Vossen/Theunissen heeft de 28e editie van de SLS-rally gewonnen. De rallystrijd in Drente werd wegens dichte mist in gekort van 23 tot achttien klassementsproeven. De als derde ein digende combinatie Luijbregts/Molkenboer leidt na negen van de twaalf voor de nationale titelstrijd tellende rally wedstrijden. In de nationale categorie werden de kampioenen van dit seizoen bekend. Het duo Waaijenberg/Ay Mei Oei wonnen de SLS-rally in hun categorie en waren door die verrichting zeker van de nationale titel. Rob Euser (midden) ligt in de race om de Golden Lion Trophy nog in derde positie, maar zal uiteindelijk win nen. Links Kluit, rechts Van Silfhout. Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe M abonnee aan te brengen voor deze krant. *t Luchtschip was gisteren in Dronten de grote winnaar van het clubkampioenschap van Nederland. V.l.n.r.: Van Gerwen, Theunisse, Jan van Houwelingen, Van Kessel. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar: Naam Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11