Eet,smulenwin in de grote bonbonwedstrijd van Jamin. De leuke boodschappen haal je bij Jamin. Knappe rol Renee Soutendijk in sfeervolle verfilming van Van Eeden's koele meren KUNST ■„KLEINTJES"! 071-122244 Magic bus LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 PAGS ♦Alma Cocktail. Een doos vol heerlijke zoute knabbels: crackers, zoutjes, krakelingen en stengels. 125 gram Roomboter kaasvlinders. 1 rvr- Een heerlijk krokant borrelhapje. I lOOgram \.%sJ Petit Fours. Lekkere feestelijke minigebakjes O ÜK voor bij de koffie. 6 stuks voor maar J Drop. Ontelbare soorten van zoet tot driedubbelzout. 250 gram *Degemerkte artikelen zijn in 300 van de ruim 400Jamin vestigingen verkrijgbaar. Bonbonaanbieding geldt t/m 25 september1982. De overige aanbiedingen gelden t/m 18 september 1982. In oktober start o.m. te LEIDEN de avondopleiding DIPLOMA CAFÉBEDRIJF examen in januari Inlichtingen Stichting Horeca Opleidingen Nederland J. v. Stolberglaan 47, 2595 CA Den Haag. Telefoon 070-868483, ook 's avonds. LEIDSE COURANT WATERSPORT Nationale botenbeurzen A'dam 18/19 sept. Javakade. Havens Oost. Orachten 25/26 sept. Industriehaven. Centra voor koop en verkoop, deelname 25.- tot 295,- all-in. (geen provisie). Openingstijden 11.00 tot 18.00 uur. Entree 4.-; kind., 65+er 2.50. Reserveringen Stichting Natio nale Botenbeurs, Padoxlaan 22, 2361 KT Warmond. Tel. 01711 11941. Geef ook uw schip na deze prachtige zomer de broodnodige rust Voorkomen is beter dan genezen: het „osmosespook" krijgt min der kans wanneer uw boot 's winter op het droge staat. Onze mo derne botenlift tilt uw jacht (tot 15 ton) moeiteloos uit het water. Zeiljachten hoeven de mast niet te strijken. Vakmensen staan tot uw beschikking om de noodzakelijke onderhoudswerkzaamhe den, reparaties of schilderwerk uit te voeren. Zelf mag u aan het schip werken, ook de weekends, waarbij wij u graag gratis advies geven. Ook overwinteren In onze overdekte haven is mogelijk. Hier zijn ook nog jaarplaatsen beschikbaar. Haarsma-wert b.v. Veerpolder 53. 2361 KV Warmond, tel. 01711-11595. Boegschroeven en havensets Laat ze bij ons inbouwenl 220/380 volts dieselgeneratoren met waterkoeling. Vraag vrijblijvend een prijsopgaaf; wij komen graag bij u aan boord een kijkje nemen. Jachthaven Houweling KPM „De Scheepsinternist" Teylingerkade 10, Warmond, tel. 01711-10226. Winterstalling Buiten op de wal of binnen In de loods. Compleet assortiment jachtlakken en onderwaterverven In onze winkel. Zelf werken toe gestaan. Bulten 30.70 per m2 incl. b.t.w., hellingen en afspuiten Jachthaven Houweling KPM „De Scheepsinternist" Teylingerkade 10. Warmond, tel. 01711-10226. Speedboten Draco 490. nieuw 9750.- nu 7750,-; Draco 420 nieuw 5950.- nu 5250,-; Draco 370 nieuw 4950.- nu f 4250.-. Sport craft 480 met 60 Pk Ya maha nieuw 10.000,-. Visboot Draco Trimaran nieuw 3450.- nu 2950.-. Stalen kruiser 7,50 m met 15 Pk Yamaha 8950,-. Indien In voorraad Evinrude met 20 korting. Yamaha met 15 korting. Mike Lamdros Water-, sport. Lisserdijk 481, Lisser- broek. 02521-16896. DEM Meubelfabriek levert bankstellen, rechtstreeks. Mo dern 2- 3-zits v.a. f 1495. Mass. eiken 2- 3-zits v.a. 1690. Klassiek 1- 1- 3- zits, v.a. f 1795. Totaal 25 mo dellen. Méér dan 60 verschillen de meubelstoffen. 1-2-3-4-zits, keuzesysteem. 5 Jr. garantie op konstruktie. DEM-toonzalen: Voorhout. Loosterweg 5. Cu- lemborg (fabriek). Houtweg 8. Int. tel. 03450-17484. T.k. ALPENKREUZER oud mod. I.pr.st. met voortent, gr. zeil, res. wiel etc. Tel. 070-939117. J.van Urk, busretours London 135.- Athene 385,- Berlijn 125,- Dublin 265.- Istanbul 465,- Liverpool 180,- Kopenhagen 180,- Stockholm 295,- Ook goedkope vluchten Magic bus-Nieuwstraat 6H. 2511 AV Den Haag. Tel. 070-65.48.24. Rotterdam. Tel. 010-132304. Utrecht. Tel. 030-332438. Renee Soutendijk als het meisje Hedwig in „Van t koele meren des doods" film eerst op het festival in Cannes te krijgen, daar heb ik nu lekker de tijd voor, en ook aan het buitenland te verko pen. Première in september „Van de koele meren des doods" is een film, die er veel duurder uitziet dan de twee miljoen, die hij heeft gekost. „Als hij duurder was geweest, hadden we het hele plan wel kunnen vergeten zegt Van Heijningen, die toegeeft dat hij veel heeft geleerd van zijn productie van „Mysteries" op het eiland Man met Rutger Hauer en Sylvia Kristel. „We hebben veel op lokat gefilmd. Dat ziekenhuis voorbeeld staat in België. V zullen voor Nederland ook .fce lange dialoog in het Fratet van ondertitels moeten voo zien, maar we zijn klaar v« Yf de slotavond van de Nede c" landse filmweek in Utree a op 28 september." Met „Van de koele meren doods" hebben we er we een volwassen Nederland film bij. Hoe volwassen w kan iedereen zien, die de N 6^ derlandse filmweek bezoel liss waar ook vele „oudjes" n< ui eens vertoond zullen wordek» MIL AMSTERDAM „Waar ben je aan begonnen vroegen we producent Matthijs van Heijningen, toen we in Leiden enkele opnamen van Nouchka van Brakel's verfilming „Van de koele meren des doods" van Frederik van Eeden bijwoonden. Van Heijningen, zittend tussen de in Engeland gehuurde negentiende-eeuwse kle ding, glimlachte toen fijntjes. Buiten op het pleintje stonden de figu ranten te bibberen van de kou, wachtend op het teken dat zij de trap naar de turndemonstratie mochten betreden. Het zag er schitterend uit, maar zou het bij mooie plaatjes blijven Nu, een paar maanden later, kunnen we constateren dat dit niet geval is en dat Nouch ka van Brakel wel degelijk de essentie van het boek in twee uur heeft weten te vangen. Niet in het minst door schitte rend camerawerk van Theo van de Sande en een magni fieke rol van Renee Souten dijk, die als de vrouwelijke hoofdfiguur Hedwig vrijwel Bonbonliefhebbers boffen bij Jamin. Twee weken lang zijn alle Belgische bonbons in de aanbieding. Onze zuiderburen zijn trouwens niet alleen om hun bonbons beroemd, lekker koken kunnen ze in België ook. Vandaar de 10 culinaire hoofdprijzen in Jamin's grote Belgische bonbonwed - strijd. Pak in de winkel een wed- strijdformulier en doe Volkorenbiscuits. Goed om altijd in huis te hebben. Voor de kinderen als ze uit school komen. 300 gram 6 Soorten Belgische bonbons. Gentse, Antwerpse, Belgische, Ieperse Brusselse en Zeebanket. Per soort in dozen van 250 en 500 gram. 250 gram van -M^voor 500 gram van. l%25' voor Roomboter banketzoutjes. Echte banketbakkerskwaliteit. 100 gram ♦Smith chips. Lichtgezouten en paprika. Grote zak ♦Bichoc biscuits. Is het een koekje met chocolade? Of chocolade met een koekje? Het is een knapperig luxe biscuitje met extra veel chocolade. In melk en puur. 175 gram van Sffivoor' Jamin ijs. Onovertroffen in zijn soort.Helemaal verrukkelijk met een scheutje dessertsaus. Bijvoorbeeld aardbeien of chocolade smaak. Roomijs Literpak Vanille ijs Literpak Dessertsaus Flesje ♦Familiepak dubbeldik roomijs.. Negen stuks dubbeldikke a r*i roomijsjes y f)4 J - Familie pak limlollies. Vrolijke ijslollies waar je nog eens a/1 il van uit kunt delen. 10 stuks Jtl.\J Hoestbonbons. Fluweel voor de keel.En. nog lekker ook. 225 gram Haagse Hopjes. Als vanouds, maar nog steeds aktueel. O 225 gram Z.l J steeds in beeld is en je geen moment loslaat. Geen geringe prestatie, want zij moet van piepjong meisje veranderen in een naar liefde hunkerende jonge vrouw, die tenslotte dreigt af te glijden als zij aan de morfine ver slaafd raakt. grijpende zuster haar de zin van het bestaan bijbrengt. Hedwig besluit mu naar haar ouderlijk huis terug te keren ■om met de pachters van haar .vader, die van haar houden om wat ze is, de rest van haar leven te slijten. Fascinatie Dat speelt zich allemaal af tussen 1869 en 1882. Hedwig Marga de Fontayne verliest op jeugdige leeftijd haar moe der, die aan typhus overlijdt terwijl Hedwig de ziekte overleeft. Dit gebeuren heeft een beslissende invloed op Hedwig's verdere leven. Ze wordt gefascineerd door de dood, terwijl haar opvoeding in handen wordt gelegd van een strenge, hel en verdoeme nis predikende godsdienstle raar (Siem Vroom). Daardoor is haar eerste schuchtere romance met de schildersleerling Johan tot mislukken gedoemd. Al het lichamelijke is immers zonde. Als onschuldige, naïeve Hed wig tenslotte toch trouwt met' de notariszoon Gerard blijkt deze impotent te zijn. En als dan de jaloerse Johan zelf moord pleegt, stort ook Hed wig in. Ze wordt naar Enge land gestuurd om van haar zwaarmoedigheid te herstel Geloofwaardig Renee Soutendijk met Derek de Lint ais Ritsaard in Nouchka van Brakei's „Van de koele meren des doods". len en daar ontmoet zij haar grote liefde, een oude jeugd vriend de concertpianist Rits aard, een man van de wereld. Maar de saaie Gerard neemt dat niet en dreigt zijn rivaal te doden, waarop Hedwig een derde zelfmoordpoging onder neemt. Door Gerard het huis uitge zet. leeft zij verder met Rits aard van wie zij een dochter tje krijgt, dat echter spoedig na de geboorte komt te ster ven. Opnieuw stort Hedwig's leven in. Zij besluit met het lijkje in een tas naar Neder land terug te keren, maar wordt op weg naar Parijs van de tas beroofd. Dat is voor Hedwig het einde. Een arts tracht haar met mor fine te helpen, maar het mid del is erger dan de kwaal want Hedwig raakt er aan verslaafd en om aan geld te komen wordt zij prostituée. Hedwig raakt tenslotte zo aan lager wal, dat zij in een zie kenhuis belandt, waar een be paar zinnen weergegeven nogal melodramatisch, maar het is de verdienste van regis seuse Nouchka van Brakel, die ook het scenario schreef, dat zij dit psychisch ziektepro ces zo geloofwaardig voor de camera weet te brengen „Toen we met de opnamen bezig waren, bleek al spoedig dat de film veel langer zou worden, dan we hadden ge dacht." vertelt Van Heijnin gen. „We kwamen tot een versie van twee-en-een-half uur. Samen met Nouchka hebben we toen gekozen voor een film van twee uur. Met het materiaal dat we over hebben, kunnen we er te zij ner tijd nog altijd een televi sieserie van maken. Bijvoor beeld door te beginnen met de scène waarin Hedwig in een cel haar dagboek schrijft, een scène, die nu uit de film is ge laten. Maar voorlopig hoop ik de

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8