,Wij hebben geen behoefte aan en club als Leefbaar Katwijk" m Braderie besluit Or an je feesten Voorhout id1 ■>d 52 Portefeuilles in Lisse verdeeld EMEENTE KATWIJK BIJ RAAD VAN STATE: ïbraak in k «oningen U oorstel verkeerslichten Van Eysingabrug aangehouden Kroonberoep Vredeswerkgroep Katwijk tegen weigering subsidie Renteloos voorschot voor tafeltennisvereniging MBE IIDEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 PAGINA 7 evaarlijke icijnen rloren Noordwijk )RDWIJK Op het strand de Koningin Astrid Boule- is maandagmiddag een doosje medicijnen verloren. Het gaat een goudkleurig doosje met gebloemde, geëmailleerde dek- n het doosje zitten acht tablet- nitrobaat (harttabletten). In- dig gebruik van deze tabletten voor kinderen levensgevaar zijn. De politie verzoekt de ituele vinder het doosje naar II politiebureau te brengen. Voorhout koopt bootje VOORHOUT Ondanks dat er volgens fractievoorzitter Warmenhoven van de partij Gemeentebelangen „Er in Voorhout geen enkele sloot is waar je goed kunt va ren" gaat de gemeente Voorhout een poly ester bootje aanschaffen. Deze boot kost ƒ5.500.-. De boot is in de eerste plaats be doeld voor het vervoeren van materieel bij het bestrijden van bermbrandjes langs de spoorlijn. Al vele jaren geleden heeft de commandant van het Voorhoutse brandweerkorps de wens te kennen gege ven over een bootje te willen beschikken voor dit doel. Ook zat de boot gebruikt gaan worden door de buitendienst van ge meentewerken. Rijnlands Lyceum in „De Gaasbakr VOORHOUT De leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Sassenheim gaan 21 lesuren per week ge bruik maken van de sporthal De Gaasbak in Voor hout. Ook gaat deze school bij goed weer gebruik maken van de sportvelden in het gemeentelijk sport park. Hiervoor zijn voorzieningen nodig die de ge meente ruim 11.000 gulden kosten. Hier staat een huurprijs tegenover van 43.000 gulden. Aan het voorstel van het gemeentebestuur om hiervoor het benodigde geld beschikbaar te stellen heeft de raad gisteravond zijn goedkeuring gehecht. Het geld zal worden gebruikt om meer gymnastiektoestellen aan te schaffen, omdat het bestaande materialenpakket afgestemd is op lagere school. Ook zal de bergruimte in de sporthal vergroot moeten worden en er moet ruimte worden gecreëerd in de bestaande opslag ruimte van gemeentewerken bij het sportveld. De sporthal is bij het begin van het schooljaar al door de Sassenheimse school in gebruik genomen. LISSE Het college van B en W van Lisse is het gisteren eens geworden over met welke taken ieder lid de komende vier jaar wordt belast. De taakver deling verschilt overigens nauwelijks van die van voor de verkiezingen. Burgemeester mr. R.W.M. Gerrits wordt belast met algemene bestuurlijke aangelegenheden, financiën, economische aangelegenheden en volksgezondheid. Wethouder A. de Kort blijft zich bezighouden met openbare werken, ruimtelijke ordening, woning bouw en verkeer. Zijn collega G. van den Berg zwaait de scepter over sociale zaken en woonruim teverdeling. Mevrouw drs. J. Meulemans houdt de komende vier jaar het toezicht op onderwijs sport en recreatie en culturele zaken. HAAG/KATWIJK n het zoveelste plei- tijdens een zitting de Raad van State :t de Stichting Leef- Katwijk gistermor- de weigering van de iidie-aanvragen over en 1981 aangevoch- De stichting is van ling dat de gemeente wijk (die ook deze weer als tegenpartij rrde) op onduidelij- 'en onjuiste gronden ert om Leefbaar Kat te steunen. De subsi- aanvragen van de ïting zijn destijds afge wezen omdat de gemeente op het standpunt staat dat aan de activiteiten van Leefbaar Katwijk geen behoefte bestaat. Dit werd gistermorgen nog eens on derstreept door de ge meentelijke woordvoer der, drs. De Milliano. „De doelstellingen van de stichting zijn zo ruim om schreven dat ze vrijwel sa menvallen met de taken die het gemeentebestuur zich gesteld heeft". LPG-tanks Dit argument werd tijdens de zitting door de Stichting Leef baar Katwijk aangevochten. Voorzitter Tejo Janssens was van mening dat de activiteiten van de stichting zich wel dege lijk onderscheiden van die van de gemeente. „Het gemeente bestuur zegt voor een veilig en leefbaar Katwijk te zorgen met een flink aantal legale en illegale LPG-tanks, zonder af gescheiden fietspaden, zonder voldoende toezicht op de nale ving van bijvoorbeeld lozings vergunningen enz., enz. enz. Wij willen voor een veilig en leefbaar Katwijk zorgen door het laten verdwijnen van deze LPG-tanks, door aan te drin gen op afgescheiden fietspaden en door de gemeente te dwin gen afgegeven vergunningen te blijven controleren". Tejo Janssens noemde een groot aantal zaken die in de afgelo pen jaren door Leefbaar Kat wijk zijn gerealiseerd. „Wij zijn erg succesvol geweest bij het terugdringen en beveiligen van LPG-tanks binnen de ge meente en hebben daarnaast het gemeentebestuur een aan tal malen kunnen attenderen op bedrijven die zich niet aan de hinderwetvergunningen hielden. We schreven een in spraaknota en deden voorstel len voor een groot aantal ge meentelijke plannen en nota's, waarvan het nodige ook is verwerkt. We hebben op ver zoek van de provincie zitting genomen in de commissie dijk verzwaring en leverden ver der op verzoek van de ge meente commentaar op het fietspadenplan. Dit zijn maar een aantal voorbeelden van zaken die door ons zijn opge pikt, dus u ziet dat er ondanks de arrogante opstelling van de gemeente toch nog wel het één en ander te doen blijft". Andere opstellingen die zich bezighouden met zaken van maatschappelijke, culturele en sociale aard worden volgens Janssens door de gemeente wel gesubsidieerd. Hij noemde onder meer de NCVB, de Stichting Jongerenhuisvesting en de bond van plattelands vrouwen. Controle De gemeentelijke woordvoer der, drs. De Milliano, stelde dat de controlerende taak die de stichting Leefbaar Katwijk zich gesteld heeft primair voorbehouden is aan de ge meente. „De gemeente bepaalt de mate waarin burgers bij het bestuur worden betrokken en verder zijn er voor particulie ren alle mogelijke beroepspro cedures om tegen het beleid van de gemeente stappen te ondernemen. Wij weigeren dan ook om subsidie te verle nen aan een instantie die zich naast de gemeenteraad op stelt". Leefbaar Katwijk heeft dinsdag ook nog beroep aange tekend tegen de weigering van de gemeente om de Open Ga tennota en een door de stich ting georganiseerde hoorzit ting te subsidiëren. De Raad van State doet op 2 november uitspraak. BflfHEN aan den rijn HP|en flat aan de Plutostraat Kiphen aan den Rijn is nagmorgen tussen 00.00 en [uur voor 280 gulden aan l en goederen gestolen. De rekers, die door een boven- l naar binnen zijn geko- tie vary namen een koptelefoon, portemonee en een kin- 'Uwbar rP°t mee- ilfde nacht verdween er in flat aan de Hercules- eveneens in Alphen, rtemonee met 295 gul- e dieven waren ook hier ingekomen door een bo- :ht, dat ter ventilatie een stukje openstond. In bei- ïvallen waren de bewo- van de flats thuis. Zij i echter niets gemerkt, ilitie vermoedt dat het gaat om dezelfde daders. sU luiten-band oor uitenlandse öngeren bekledln' debani EN HAAG „Bui- i-band" is de naam een nieuw opge- :hte organisatie die litenlandse jongeren Zuid Holland gaat Jdersteunen. Twee irt-time- edewerkers, die ver inden zijn aan de ovinciale Jeugdraad, tan proberen de inte- atie van buitenland- jongeren in onze sa- enleving te vereen- ludigen. liten-band rekent daar- j op steun van gemeen- s. Buitenlandse jongeren innen bij de organisatie in zoeken voor het op- iten van verenigingen, t organiseren van cultu- "e feesten, het opkomen )r werk en huisvesting voor het organiseren ,-Ji cursussen. Buiten- ind is gevestigd in het ïbouw van de Jeugdraad de Bezuidenhoutseweg telefoonnummer 070- Kinderspelen SJJO geslaagd Een flink aantal kinderen kon zich gistermiddag uitleven tijdens kinder spelen in de speeltent van de de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest. De kinder spelen werden georgani seerd in het kader van de feestelijke openingsweek, de start van het nieuwe seizoen. De tent stond opgesteld op het gras veld aan Irislaan en Lan ge Voort. Een enorme bal leverde veel duw-, trek en springplezier op voor de kinderen, evenals een grote parachute. Wie van dat sportieve werk ge noeg kreeg kon zich gaan bezighouden met ballon nen schilderen of het ver vaardigen van een lekke re salade. Morgen wor den er weer kinderspelen gehouden in de tent, die dan wordt opgezet in Haaswijk. Vanaf vier uur 's middags kunnen de kinderen terecht. Vrijdag wordt de openingsweek afgesloten. VOORHOUT De Oranjefeesten lopen zaterdag ten einde. Die dag begint het jaarlijkse feest met een bra derie voor kinderen en in de loop van de dag begint voor de ouderen de grote jubileumbraderie. Verder zijn er deze slotdag nog tal van festiviteiten, zoals de Oran jewandeltocht, die om tien uur begint bij het Oranje- centrum en de tweede Oranjepostduivenvlucht. Met dit. laatste wordt een heel oud gebruik in ere hersteld. De eerste vlucht werd 35 jaar geleden georganiseerd. Om tien uur treedt het bestuur van Foreholte in het veld voor een voetbalwedstrijd tegen de jeugdleiders van deze vereniging. Plaats van handeling is het sportpark. Om half elf zijn er „touwtrekwedstrijden" in de Herenstraat. Ploegen van 4 perso nen kunnen hieraan deelnemen. Om twaalf uur precies begint in de Herenstraat en op de Boek horstlaan de grote jubileumbraderie. Maar liefst 65 deelnemers hebben zich tot nu toe hiervoor opgegeven. Tijdens de braderie zal de Oranjevereniging een grote loterij houden met als hoofd prijs een draagbare t.v. Een reuze grabbelton en een enorm luchtkussen zullen voor de kinderen grote attracties vormen. Tijdens de braderie zullen in het geboortehuis van Herman Boerhaave oude ambachten worden gedemonstreerd plus dat een ministoomtreintje van daaruit naar de braderie heen en weer zal rijden. Een en ander is georganiseerd door de stichting „Boerhaavehuis" om geld te verzamelen voor de restauratie van dit historische pand. De toneelvereniging Cultuur Verheft zal tot driemaal toe een middeleeuws wagenspel opvoeren. Ieder spel zal ongeveer een half uurtje duren. Mannen vanaf 18 jaar kunnen 's middags in het Overbos terecht om mee te doen aan het „tonnetje knuppe len". Half twee begint dit evenement. Met veel favorieten uit het gehele land wordt vanaf 13.45 uur de wielerronde over 45 kilometer verreden. Om 15.00 uur start „De ronde van Voor hout" een heel populaire ronde van 29 kilometer voor Voorhout- se dames en heren. Een ringrijderij met aangespannen paarden zal om 16.00 uur plaatsvinden. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap van de „Duin en Bollenstreek". De Oranjefeesten zullen worden besloten met een grandioos mu ziekfeest op zaterdagavond. Op het grote podium op de Heren straat zal vanaf 20.00 uur optreden het Noordwijks dansorkest o.l.v. Jan Aandewiel. Deze avond zullen ook diverse prijswin naars worden bekendgemaakt. SSTGEEST Het voor- van burgemeester en liouders aan de Oegst- gemeenteraad een diet te verlenen tot een van 102.000 gulden de aanleg van verkeers- fiten zal worden aange houden. Dit, omdat de NZH nog niet heeft laten weten of men de verkeerslichten nabij de Van Eysingabrug (rich ting Haaswijk) wil laten voorzien van een busbeïn-' vloedingsinstallatie. De heer Van Veen (CDA) verklaarde gisteravond in de vergadering van de raads commissie financiën dat hij niet zo veel heil ziet in het aanhouden van het voorstel met twee maanden. In ver band met de realisering van het Oegstgeestse verkeers plan, waarvoor de gemeente raad zijn fiat heeft gegeven, passeerde een voorstel om voorzieningen aan te bren gen langs de Kennedylaan. tot nu toe uitgevoerde plan nen, onder meer vluchtheu vels en middenbermen in de Lijtweg en Terweeweg, heb ben opgeleverd voor wat be treft de snelheid en hoeveel heid verkeer. DEN HAAG /KATWIJK Het terugdringen van de kernbewapening is geen zorg voor de lokale overheid. Dit betoogde een woordvoerder van de gemeente Kat wijk gistermorgen tijdens een beroepsprocedure bij de Raad van State die tegen het gemeentebestuur was aangespannen door de Vredeswerkgroep. De werk groep is van mening dat de gemeente het subsidiever zoek over de jaren 80/81 ten onrechte heeft afgewezen en vroeg de raad om dit besluit te vernietigen. De vertegenwoordiger van de Vredeswerkgroep, de heer L. Mieras, wees er gistermorgen op dat de activiteiten van de werkgroep wel degelijk tot de huishouding van de gemeente ge rekend kunnen worden. De voorlichting aan de bevolking over de gevaren van de bewapening en het zoeken naar wegen voor niet-militaire verdediging zijn volgens de heer Mieras in het be lang van iedere burger. Daarnaast is het mogelijk, zo betoogde hij, om in structuur- en bestemmingsplannen bepalingen op te nemen tegen doorvoer, opslag en plaatsing van bepaalde wa pens. De heer Mieras wees erop dat deze acitiviteiten juist nu zo essentieel zijn omdat het vliegveld Valkenburg tot de gemeente Katwijk behoort. „Momenteel is in discussie of aan de op dit vliegveld gestationeerde Orions atoomtaken moeten worden toe bedeeld. Dit gaat de burgers van Katwijk zeker aan." De heer Mieras zéi verder dat er in Nederland al wel gemeenten zijn die de activiteiten van vredeswerkgroepen subsidiëren. Hij noemde als voorbeeld Zevenaar, Berkel-Rodenrijs en Heerhugowaard. Emancipatie Zijn opvatting stond lijnrecht tegenover die van de gemeentelij ke vertegenwoordiger, loco-secretaris G. Verheule. „Als het gaat om zaken waarop langs gemeentelijke weg geen invloed kan worden uitgeoefend staat de raad op het standpunt dat er niet gesubsidieerd wordt. De terugdringing van de kernwapens is primair een zorg voor de regering. De opmerking van de werk groep dat bijvoorbeeld emancipatiezaken wel worden gesubsi dieerd is in dit verband dan ook niet ter zake doende. Emanci patie is een zaak die de gemeenten van het rijk opgelegd hebben gekregen en waarvoor ook een rijkssubsidie wordt verleend." De heer Verheule werd min of meer bijgevallen door staatsraad Van der Lee die de heer Mieras erop wees dat de vredeswerk groep toch niet van de gemeente kan verlangen dat zij zich be zighoudt met zaken die boven haar bevoegdheid gaan. „U kunt daarnaast ook niet iets afdwingen waar de meerderheid van de raad niet achter staat." In antwoord hierop zei de heer Mieras dat de regering in Den Haag de verantwoordelijkheid van de burgers in deze zaak niet echt stimuleert. „Men staat daarvoor te ver van de burger af en de gemeenten zijn dus de aangewezen instanties om hier als ver lengstuk van de overheid op in te spelen. Er worden vanuit Den Haag zoveel zaken doorgespeeld naar de lokale overheden, dus waarom zou de gemeente op haar beurt niet met bepaalde zaken bij het rijk kunnen aankloppen. Het feit dat wij ons met dit on derwerp in een conservatieve gemeente bezighouden mag toch geen beletsel zijn? De Raad van State doet op 2 november uit spraak in deze zaak. OEGSTGEEST Tafeltennisvereniging „Oegstgeest" is mogelijk uit de financiële nood. De gemeente wil de vereniging een renteloos voorschot geven. Dit werd gisteravond bekend gemaakt tijdens een vergadering van de raadscommissie financiën. vDe vereniging klopte enige tijd geleden de gemeente aan omdat zij niet meer aan haar financiële verplichtingen kon voldoen. Een en ander was het gevolg van het feit dat tijdens de bouw van een tafeltennishal de aannemers failliet zijn gegaan en de sponsor het ook heeft laten afweten. Vorige maand kreeg de ge meenteraad het voorstel voorgeschoteld om de vereniging met een subsidie van 2 maal tienduizend gulden tegemoet te komen. De raad besloot tot een renteloze lening, maar dan wel op voor waarde dat de bank, die ook wilde bijschieten, zijn eis dat de gemeente garant zou staan voor het beschikbaargestelde bedrag, zou laten schieten. Gisteravond maakte burgemeester Si. Scheenstra, die de vergadering voorzat, bekend dat de bank hiertoe bereid was gevonden. Katwijk neemt massaal afscheid van wethouders 'Honderden Katwij- kers grepen gister middag de gelegen heid aan om af scheid te nemen van de (oud-)wet- houders J. van Dijk (SGP). J. Vink (CDA) en J. J. van Oosten (PvdA). De wethou ders hebben om verschillende rede nen hun politieke loopbaan beëin digd. Voor de heren J. van Dijk en J. Vink (respectievelijk 16 en 1 jaar wet houder) was dit van wege het bereiken van de leeftijd „waarop het alle maal wel mooi ge weest is" terwijl de heer Van Oosten (drie jaar wethou der) vorig jaar al koos voor een an dere functie. Behal ve van de drie oud collegeleden be stond gistermiddag tevens de mogelijk heid om afscheid te nemen van de oud raadsleden R. D. Buitendijk, J. Guyt, H. den Haan en H. J. Grlmberaen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7