gehoordgeziei 3 „LeSacre"van Strawinski in duidelijke pianoklanken De bezem moet door het radiobestel I direct op tv RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 PAC G - -:n NOS moet praten over werkrisico HILVERSUM Als gevolg van een uitspraak van de kan tonrechter in Hilversum zal de NOS de per 1 mei van dit jaar afgesloten collectieve molest- verzekering alsnog moeten voorleggen aan de onderne mingsraad. Dit was bij het afsluiten niet gebeurd, terwijl de onderne mingsraad van oordeel is dat het op grond van de wet op de ondernemingsraden wel dient te geschieden. HILVERSUM De bezem moet grondig door ons radiobestel. De vier bestaande Hilversumse zenders en de regionale omroepen moeten tot een samenhangend geheel wor den gesmeed. Daarvoor moet o.m. een aparte zender komen, die voor namelijk landelijk en regionaal nieuws en actualiteiten brengt. Dat staat in de vijfde nota van de Regio nale Omroep, Overleg en Samen werking (ROOS), die gisteren in Hilversum werd gepresenteerd. Als de plannen van de ROOS worden ver wezenlijkt, gaat er nogal wat veranderen. Zo zouden Hilversum 1 en 2 moeten wor den samengevoegd, moet er een aparte zender komen voor onder meer educatie ve programma's en voor minderheden, en moet, zoals gezegd, een aparte zender voor landelijk-regionaal nieuws worden inge steld. Hilversum 3 kan volgens de ROOS in de huidige vorm blijven bestaan, maar' moet wel uren inleveren, evenals Hilver sum 4. Volgens de ROOS kunnen door deze con structie 23 regionale omroepen gaan uit zenden, zonder extra kosten. Bezwaarlijk voor de landelijke omroepen zou kunnen zijn dat deze flink wat zendtijd kwijtra ken. Zeventien uur door het samenvoegen van Hilversum 1 en 2, vier uur doordat, Hilversum 3 na acht uur 's avonds uit de lucht gaat en nog eens negen uur op Hil versum 4. Volgens de ROOS wordt de schade beperkt doordat de landelijke zen ders mee gaan profiteren van de te ver wachten populariteit van de landelijk-re- gionale zender. Bovendien krijgen zij op de samengevoegde zender Hilversum 1 en 2 alle gelegenheid tot profilering, aldus de DEN HAAG De interland Nederland - Ierland die in het kader van de voorron den van het E.K. 1984 vol gende week woensdag wordt gespeeld, wordt in Neder land niet direct op tv. uitge zonden. De reden voor de be slissing van de KNVB is de geringe kaartverkoop voor het evenement in de Rotter damse Kuip. De KNVB heeft laten weten dat een eventuele toename van de kaartverkoop niet van in vloed op zijn beslissing is. HILVERSUM Het ge durfde besluit van de pia nist Maarten Bon om Stra- winsky's „Le sacre du printemps" (Het lente-of fer) te bewerken voor vier piano's, kan muzikaal ge sproken geslaagd worden genoemd. Bon is zo ver standig geweest om zich nauwgezet aan de parti tuur te houden waardoor de onvermijdelijke verge lijking op dat punt geen gevaar opleverde. Want vergelijken zal de luiste raar, die het werk in de originele versie kent. De verdienste van Bon ligt daarom op een ander vlak; door vier piano's te gebruiken kwam Bon tot een heldere struktuur, zo als is te horen (en te zien) donderdagavond 16 sep tember op Ned. I om 22.10 uur in een tv-registratie van Hans Hulscher voor de NOS. Het is Maarten Bon gelukt om enerzijds een eigen werkstuk te maken, met behoud van het nogal grimmige karakter'dat Strawinsky aan zijn Sacre meegaf. Anderzijds ontkwam Bon er niet aan, dat hij met zijn vier piano's aan beperkin gen gebonden was, vergeleken bij de orkestratie van Strawin sky. Zeker wanneer in de ori ginele uitvoering het orkest alle registers opentrekt en Bon het moet doen met-effecten. Is men het punt van de verge- lijkingen voorbij, dan blijkt. Bon grondig studie van de par tituur te hebben gemaakt. Als of een piano-bewerking om j precies vier instrumenten vroeg; geen drie en geen vijf. Regisseur Hulscher brengt de uitvoerenden opvallend kun dig in beeld, op de momenten die er muzikaal toe doen. Deze •uitvoerenden zijn Maarten Bon zelf, zijn zus Marja, Gerrit Hommerson en Ronald Brauti- Maarten Bon, be werker en een van de vier pia nisten die Stra- wlnsky's Sacre du printemps in uitvoering bren gen. gam. Maarten Bon: „Ik heb gepro beerd te onderzoeken op wel ke wijze Strawinsky het melo disch materiaal, dat voorna-' melijk bestaat uit Litause volksmelodieën, gevormd en gekneed heeft tot melodieën, thema's en motieven die hij in de Sacre kon gebruiken. Voor mij was de aangewezen weg om het pure handwerk van de componist te bestuderen, gele gen in het maken van een be werking. Vier piano's leken mij uiteindelijk het meest ge schikt wat volume, klank- en speelmogelijkheden betreft. Óm zo een goed totaalbeeld van de muziek te geven en om bovendien in staat te zijn het werk met een paar vrienden uit te voeren". De televisieregistratie was bij Hans Hulscher in goede han den. Hij laat de muziek voor zichtig ontstaan tegen een ach tergrond van iets dat op een neutrale wolkenpartij in bewe ging lijkt, in overeenstemming met de sfeer van de muziek, nog slechts op één vleugel ge speeld. Vervolgens komt een hand in beeld die de melodie heeft, tot de volledige bezet ting mag aantreden. In sommige delen wordt het karakter van de Sacre ver sterkt, soms verzwakt, maar als totaal blijft de sfeer behou den. De gehamerde aanslagen van de uitvoerenden, soms solo, soms als totèal, doen in muzikaal opzicht niet onder voor de orkest-uitvoering. In tegendeel; de bedoelingen van Strawinsky komen ook visueel tot hun recht; dat is dan weer te danken aan het muzikale inzicht van Hulscher. Puzzel De samenwerking tussen be werker Bon en regisseur Hul scher heeft er bovendien toe geleid, dat de kijker/luisteraar inzage krijgt in de muzikale opbouw van Strawinsky's Sa cre. Bon heeft hoofd-thema's en begeleiding handig over de vier piano's verdeeld, waar door de structurele vormen nadrukkelijk tot uiting komen. De puzzelstukken worden tot een muzikale eenheid in el kaar gestoken, met alle tinten grijs tussen zwart en wit die Strawinsky er oorspronkelijk in legde. De vraag blijft over of 'De sa cre du printemps' naast de or kest-uitvoering een bewerking voor vier piano's van node heeft. In feite niet. De muziek liefhebber staat evenmin te springen om piano-bewerkin gen van de symfonieën van Van Beethoven. In dit enkele geval echter is het interessant te horen - en te zien - dat on der bekwame handen een werk dat voor orkest is ge schreven, ook in piano-taal kan worden herschreven. En fijn gestruktureerd in beeld kan worden gebracht. Dat Hulscher zich vrije interpreta ties heeft veroorloofd wat be treft achergrondprojecties, is voor discussie vatbaar. Deze regisseur overdreef echter nergens en beperkte zich voor namelijk tot goede camera-op- stellingen, waardoor de uitvoe renden op de juiste momenten in beeld kwamen. Tot uitein delijk „iets nieuws" ontstond, prettig om naar te kijken en muzikaal gesproken ook een aanwinst. FRITS BROMBERG ALEX Alex en Nicole zijn twee na men die de afgelopen maan den al aardig bekend raak ten bij de jonge radio-luiste raars. Vier jaar lang zond de NCRV op zaterdagmid-. dag via Hilversum 3 "Op stap" uit. Dit programma verhuisde iri de zomer maanden naar de zaterdag avond, en dat betekende een gat in de middagpro grammering van Hilversum 3. De NCRV besloot een programma te maken, dat door jongeren gepresen teerd werd, door Alex en Nicole dus. Het "Tusse nuur" is inmiddels zo aan geslagen bij het jonge pu bliek, dat de beide presenta toren de komende maanden elke week in de studio pre sent moeten zijn. En zij niet alleen, want om het p{i gramma echt aan de wij NCRV een aantal mede' kers aangetrokken die sen de 12 en 16 jaar zijn. Zij vullen hun ei| ideeën in, en komen zo een heel programma hun leeftijdsgenoten. KIRSTEN De NCRV heeft een nieuwe kleuteruitzending in de ra dioprogrammering opgeno men. Elke donderdagmid dag van 16.30 tot 16.40 uur komt "Kletsmajoor" op Hil versum 1. Kirsten Klijns presenteert het program] en aan haar is het ook met tWee in de studio a wezige 5-jarige kinderen praten. Als het tot ei samenspel tusen presei trice en kleuters komt, ki nen zij zich tot echte "kli majoors" ontpoppen. V daar ook de titel van programma. Kirsten leesi het programma ook verhaal voor over de venissen van het kleuter* Hannes en Kaatje, twee ters die door Miep Di mann in het leven zijn roepen. ANDRE "Ik zou verschrikkelijk moe worden van mezelf als ik altijd maar lollig zou moe ten zijn". Deze woorden werden in de Televizier van 18 september opgetekend uit de woorden van André van Duin. Van Duin, die ooit in het AVRO-program- rria „Nieuwe Oogst" debu teerde als bandparodist, ziet zijn tegenwoordige werk nog steeds als een hobby, en dan nog één waarmee hij zich gelukkig mag prijzen. Het is in zijn geval namelijk zo dat, als hij anderen ver telt hoe hij iets in zijn ge dachten heeft, zij zeker zul len ijveren zijn wensen pre cies zo uit te voeren. N elke Nederlander kan zeggen, en dat weet An< zich heel goed. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.15-17.10 De prachtige walvis, Een special van National Geographic over de bedreigde wal vis. Onlangs werd over eengekomen dat de walvisvaart gestopt zou worden. Landen als Rusland en Japan heb ben echter al verklaard zich niet aan die over eenkomst te houden. NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsru briek, waarin aandacht voor de volgende on derwerpen: Hollandse emigranten in Amerika (in vier achtereenvol gende afleveringen wordt ingegaan op de Nederlandse emigran ten), het oude en het nieuwe hart van Rotter dam en ziekenhuis Santpoort in Bloemen- daal heeft al 125 jaar zijn eigen brandweer. 19.50 Zendtijd politieke par tijen. 20.00 Camerata Lysy speelt: Rossini. Het ensemble Camerata Lysy uit Gstaad speelt van Ros sini een minder gang baar werk: de Sonate nr. 3 in C. 20.15 Aan8telleritis. Onder de verzamelnaam „Het korte spel" zendt de NOS de komende maanden een serie kor te films uit. Vanavond is dat „Aanstelleritis" van Ine Schenkkan, welke film tot stand kwam in samenwerking met het ministerie van CRM. Met: Hans Veerman, Karin Haage, Adriaan Olree, Geert de Jong, Dolf de Vries e.a. 20.50 1882 Igor Stravinski 1982. Vanavond de bal letversie van Le Sacre du Printemps van de Duitse choreografe Pina Bausch. Deze ZDF-pro- ductie werd eerder uit gezonden op 1 januari 1980. Het dansensem ble dat Le sacre uitvoert is ver verwijderd van alle voorstellingen die men zich van klassiek ballet kan maken. 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Aandacht voor de kabi netsformatie. 22.10 Studio sport. Aandacht voor de eerste ronde- -wedstrijden Europa Cup I, II en III. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Staatsloterij. 1e trek king van de 716e loterij. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. 18.59 Kouwe kunstjes. Micky en haar vader krijgen uitgebreid voorlichting over de nut en de nood zaak van het leger. De directeur van de kledin gindustrie is zeer geïn teresseerd in de ver- plaatsdoos waarmee Micky en haar vader het land afreizen. Met: Bram van der Vlugt, Annelies Hulsker, Aart Staartjes, Ferd Hugas, Tineke Ca- rels en Philip Engelen. 19.25 Kenmerk. Informatie over kerk en samenle ving. NOS 20.00 Journaal. 20.27 Socutera. Het Prinses Beatrix Fonds. VOO 20.32 Nederland muziekland. Non-stop muziekshow met uitsluitend Neder landse produkties. In de Expohal in Hilversum treden op: Drukwerk, Lee Towers, BZN, May- wood, Chaplin Band, The Dolly Dots, Ciska Peters en José. Presen tator is Erik de Zwart. 21.40 De heilige koe. Auto- en motormagazine, waarin o.a. de nieuwe modellen voor 1983 worden voorgesteld. Redactie: Bob de Jong. 22.10 The Starmaker. Vierde lige Amerikaanse serie van Lou Antonio. Met Rock Hudson, Suzanne Pleshette, Ed Macma- hon, Brenda Vaccaro e.a. Derde afl.: Danny zit na de zelfmoord van Dawn vol schuldgevoe lens. Er moet echter wel weer een nieuwe ster ontdekt worden. Bij toe val ontmoet hij de 16-ja- rige Angel Baker. TELEAC 22.55 Voorlichtingsprogram ma over „Planten ver zorgen in huis en tuin". 23.10 Voorlichtingsprogram ma over epilepsie. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 over een expeditie naar de Ama Da- blam, een der moeilijkst te beklim men bergen van het Khumbu-gebied, ten zuidwesten van de Mount Eve- 17.00 Alpha 5. Spelprogramma met de computer voor kinderen. 17.25 Hè, let op. Reisreportages voor kinderen. 17.50 Journaal. 16.00 Nils Holgerasona fantastische reis. Sprookjesserie. 18.30 St. Pauli-aanlegsteiger. Serie. Afl. Gevonden voorwerpen. 19.00 Keukenlatijn. Humor van en met Alfred Biolek. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het schijngezin. Serie. Afl Poona is overal. 20.00 Journaal. 20.15 Sterren zonder hemel. Duitse tv-film van Leonie Ossowski, onder regie van Ottokar Runze. Met: Min- frèd Gliewe. Andreas Hameder, Hier- onymus Blosser, Martin Fuchs e.a. Duitsland 1945: vier schooljongens hebben midden in de oorlogschaos een plekje gevonden, waar ze veilig zijn voor de bemoeienissen van de oorlogvoerende volwassenen. 21.45 Titels, theses, temperamen ten. Culturele rubriek. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie programma's over invloeden en gevolgen van het kolonialisme. Afl. Ontdekkers en veroveraars in Latij- s-Amerika. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie voor de jeugd. Afl. De bevrij ding van Jason. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie Met Wil liam Shatner en Leonard Nimoy. Afl. Het spinneweb. 19.00 Journaal. 19.30 Op weg naar Hollywood. Ame rikaanse jeugdfilm (1980). 20.15 Balans. Economisch nieuws. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Lotto van woensdag. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden in de hoofdrol. 22.10 Dat is voor u belangrijkl Tips voor consumenten. 22.15 Wij zijn geen stuurlieden van de kerk. De heilige congregatie voor de geloofsleer. Vanavond zijn bij Nederland Muziekland ook The Dolly Dots te aanschou wen, Ned. II, 20.32 uur. Nathalie Wood speelt de hoofd rol in de film "Koorts in het bloed", van avond te zien op BRT II, 20.15 uur. 22.45 Voetbal. Europese competi ties. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 NDR 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Verhalen van Frans. 19.00 De erven Lilienthal. Documen taire serie. 20.00 Journaal. 20.15 Parlement - partijen - per spectieven. Verkiezingen in Hessen. Analyses en reportages elf dagen voor de Landdagverkiezingen. 21.00 Alles is een droom. Film over E.T.A. Hoffman: de dichter als com- 22.00 De consequentie. Film van Wolfgang Petersen naar de gelijkna mige roman van Alexander Ziegler. Met Jurgen Prochnow en Ernst Han- nawald. 23.35 Journaal. WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Talecollege ter introductie. Engels. 19.00 Dierrapport, Arche 2000. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in.~ Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland: Brusselse ansichtkaarten (2).. 22.15 Portret. 22.30 Late voorstelling: Pastorale '43. Nederlandse speelfilm van Wim Verstappen uit 1978. Met Frederik de Groot, Renee Soutendijk, Sylvia Kris tel, Rutger Hauer e.a. 00.30 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor de kinderen. 17.30 De Kat. Jeugdserie van Lode de Groof onder regie van Bert Struys. Met Rik Andries. Jeanlne Schever- nels, Diana Delhem, Domien de Gruy- ter. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor kinderen. 18.05 Harold Lloyd. Komische film uit de oude doos. 18.25 Op zoek naar... Documentaire serie over vreemde verschijnselen. Afl. Stemmen uit de ruimte. 18.50 Chips. Amerikaanse jeugdse rie. Met Larry Wilcox, Erik Estrada, Robert Pine. Michael Cole e.a. Acht ste afl.: De buurtbewoners willen een soort burgerwacht oprichten om de orde in de gemeenschap te handha ven. Jon en Ponch zijn het er abso luut niet mee eens. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. Trekking van de hoge prijzen. 20.20 Home sweet home. Komische serie. Met John Bluthal, Arianthe Ga- lani, Carmen Tanti, Christopher Bell e.a. Achtste afl. Enzo en Maria nemen de familie mee op een picknick. 20.45 Shogun. Vijfdelige Amerikaan se serie naar de roman van James Clavell. Met Richard Chamberlain, Toshiro Mifune, Yoko Shimada, Fran- kie Sakai e.a. Toranaga laat Black- thorne uit de gevangenis bevrijden. De Japanner krijgt meer en meer be langstelling voor de Engelsman en de onmin tussen Ishido en Toranaga 22.20 Puur cultuur... ovor derdon. Ludo Bekkers spreekt met Barbara Chase-Riboud over Sally Hemlngs, die 38 jaar de levensgezellin van Tho mas Jefferson was, maar niet met hem kon trouwen, omdat ze kleurlin ge was. 22.50 Journaal. Vooral: Tierce. BELGIE BRT 2 19.00 Actie Openbaar vervoer. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weermen. 20.15-22.20 Koorts in 't bloed. Ame rikaanse dramatische film van Elia Kazan (1961), die een Oscar kreeg voor het beste verhaal en het beste scenario. Met Nathalie Wood. Warren Beatty, Pat Hingle en Audrey Christie. Bud Stamper, de zoon van een rijke oliemagnaat is verliefd op Deanie Loomis, de dochter van een eenvou dige kruidenier en wil met haar trou wen. hetgeen op verzet stuit van hun ouders. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1...contact. Wetenschap pelijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vecances. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos joux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Vieilles casseroles et bonnes recettes. Kookrubriek. 20.05 La chas8e aux trésors. Inter nationaal spelprogramma. 21.05 Jackson ou le mnémocide. Tv-film van Jean-Louis Colmant naar Jean van Hamme. Met Roger Dutoit, Jacqueline Bir, Paul Mulder en Philip pe Geluk e.a. Een gemaskerde man met een pistool, kidnapt een bestel wagen en zijn bestuurder. Twee uur later verschijnt dezelfde gemaskerde man in de directiekamer van een gi gantische onderneming en dringt het mnémotechnisch centrum binnen. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 La pansée et les hommes. Roman, moraal en maatschappij, 19.30 Nieuws voor doven en slecht- 19.55-22.15 Sports 2. Met o.a. voet bal (Europese Cups), tennis (Interna tionale tenniskampioenschappen van Amerika) en autoraces (Monza). ENGELAND BBC 1 16.20 Top gear. 16.55 Play school. 17.20 Roger and Co. 17.35 Think ot a number. 18.00 John Craven's newsround. 18.10 The Monkees. Serie. 18.35 Kinderlilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Woodhouse roadshow. 20.30 To the manor born. Serie. 21.00 Fame. Serie. 21.45 Points of view. Commentaar van de kijkers. 22.00 PPB: labour. 22.10 Journaal. 22.35 Whicker'a world. The first mi- lion miles. 23.20 Sportsnight. 00.55 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.10 Arts. 18.35 Nyoka and the Tigerman. Tu areg vengeance. 18.55 Horizon. Moving still. 19.35 One man's yacht. 20.00 Schools prom 81. 20.30 100 great paintings. 20.40 Journaal. 20.45 De Bono thinking course. 21.10 Top crown pairs. Bowlingtoer- nooi. 22.00 The gathering. 23.00 Take three girls. Devon vio lets. Televisie morgen NEDERLAND 1 13.00 Nieuws voor doven en slecht- NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10 OchooltolmiM. 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal. 10.03 EK Voetbal. 11.25 Titels, theses, temperamen ten. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Hannah - een liefdesgeschie denis. Engelse serie naar E.H.Young. Derde aflevering. 16.45 Odeon - een tv-varióté. Eisi Gulp, clown, danser, parodist en jon- glèur. 17.00 De avonturen van Tom Sawy er en Huckleberry Finn. Avonturen- serie voor de jeugd. Derde deel: De verloving. 17.25 De oude doos. Lachfilmpje. 17.40 Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Hollywood-verhalen uit de tijd van de stomme film. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie programma's over de geschie denis van het kolonialisme. 'Ontdek kers en veroveraars van Azië. 16.35 Altijd ergernis met pop. Ko misch programma voor lolbroeken. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Drie is een teveel. Dertiendeli ge serie. Met Thomas. Frltsch, Her- bert Herrmann, Jutta Spiedel e.a. DUITSLAND 3 NDR 08.45 Gymnastiek. 09.00-10.45 Schooltelevisie. 16.30-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Pas op, daar kom ik aan. Be levenissen van een arme sloeber. WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. Om 09.25 Het programma met de muis. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de muis. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-17.00 Schooltelevisie. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1...contact. Wetenschap pelijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belg ie Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45-15.00 Mr. Benn. Kinderpro gramma. 16.55 Play school. 17.20 Roger Co. 17.35 Popeye. 18.00 John Craven's newsround. ENGELAND BBC 2 07 40-12 30 Schooltef.vi.l. Radio vandaag |m( NIEUWSBERICHTEN f— Nieuwsuitzendingen zijn op Hili 1 elk heel uur, 24 uur per dag. versum 2 op elk half uur van 7. tot 17.30 uur, voorts om 7.00 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en r. Op Hilversum 3 op elk hë 7.00 tot 24.00 uur en Hilver i om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 16.15 (EO) Licht en uitzicht Actualiteiten - 17.45 Over hefi dingswerk - 18.06 (NCRV) Hier - 19.03 Kinder- en jeugdkoren (NOS) Langs de lijn - 23.02 M oog op morgen. HILVERSUM 2 16.32 (VARA) Uit de actualiteit Actualiteiten - 19.30 Luchtruim: schalige radio - 20.03 Het zoul j pap - 20.45 Daar waar m'n stond - 21.10 Voor de Antillii 21.40 Open school - 22.10 RVI gramma - 22.40 Zonder titel het motto: het gif zit in de st 23.00... and all that jazz: Aad E HILVERSUM 3 16.34 (KRO) Nieuwsdox - 18.03 d6 De avondspits - 19.02 (KRO) K rL voer - 21.02 Stampij - 22.02 r11 at tempel - 23.02 Walhalla. HILVERSUM 4 16.00 (NCRV) Muziek van eigfT', voor 2 piano's - 16.30 Lite -woensdag - 17.00 Overname I nl sum 2 - 20.00 (NCRV) Muzika zen. Mendelssohn in Engelai Schotland - 21.30 Literama- dag (2) - 22.25 Orgelconcert werk van Buxtehude en Bach. m Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (NCRV) Late date - 1.02 polis - 2.02 Nachtexpress - 6.C daag donderdag - 9.03 Wie waar Willem Wever woont? -h16 Muziekjes bij de koffie - 11.30 1 M f-uurtje - 12.40 Middagpauzedi na 13.06 Actualiteiten NCRV-Globaal - 14.45 Het wol aan de hoofpersoon - 16.02 Go regen Ensemble - 16.30 Progr te: voor de kleuters - 16.40 Rozegi n. prikkeldraad HILVERSUM 2 7.20 (AVRO) Ingrid Drissen Gymnastiek voor de vrouw - werkbank - 9.33 Open school - jan. Buiten: Sonja van Proosdij ove t risme, natuur en hobby's - nc Grammofoonmuziek - 11.10 K Boswachter - 11.33 Radio Law pegaai - 11.45 Actueel en infon kc tussen de middag - 14.00 Ann en Egmond - 16.10 De slag bij N*bc poort - 17.36 Radiojournaal - Zakelijke bespiegelingen HILVERSUM 3 7.02 (TROS) De havermoutsk n(i 9.03 Hugo van Gelderen - 11 03h i Roland met de polderpopparal1 di de Nederlandstalige top 10 - 13 ;ci pop of een envelop - 15.03 Trfl 50 HILVERSUM 4 7.02 (VARA) Morgenrood - ziek van Guillaume de Machafnl Paris - 9.50 Virtuoze muziek: Vo ber. Hummel en Alkan - 10.50 b van formaat: The light of life v* 1 ward Elgar - 12.00 Het zout in - 12.25 Operette - 13.05 Lunc eert door Wiktor Liberman, vie»!;, Alexander Warenberg, piano D werken van Mozart - 14.05 P Casadesus 10 jaar geleden ove' - Gabriel Faurè-progranma - UV Strijkkwartetten van operacomi mi ten - 15.55 Americana, Amerlk |)e; muziek uit de jaren '20 - 17.001 name Hilversum 2 '6«

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2