Hoop van honkballers op herstel blijkt ijdel Hoe maakt u geld over van uw postrekening naar een bankrekening? Weinig succes Haagse boksers Connors gaat het rustiger aan doen Nederland- Rusland met damtientallen model ^sportuitslagen De gezamenlijke banken en spaarbanken zorgen er graag voor dat 't goed gebeurt. VWL in zege /sportprogramma Welkom voor Nijboer Lejarreta neemt leiding Gerard Nijboer: geen veterstunt f •SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 PAGI1 iov (Sov) op" I op 12.18. 19 j John van A 0 i Meer op 18 1 13-2 (7 innings). Nedef la 4-8. 1. Japan 8-14, 2. Zuic 3. Taiwan 8-12. 4. Ver. 3. Canada 0-10. 6. Dom. 8-6. 7. Australië 7-4, 8. girokaart (roet vouv.cn handtekeru niet beschrijven {te hieront adres van postrekening i.t.kiaandijk beethovenstraat3'' 385lav amstelveen de ruimte hit oni niet beschrij en Naam en adres van de bank waar Jan Jansen z'n rekening heeft UFFELTE Een dag na zijn overwinning in het oude Panathinaikossta- dion in Athene kan Ge rard Nijboer alweer relati verend terugkijken op de daar door hem geleverde prestatie. Ontspannen achter een biertje zittend met de gouden plak om zijn nek en de geruchtma kende veter in zijn linker broekzak kijkt hij na de huldiging van zijn dorps genoten terug op de Griekse race over ruim 42 kilometer. „Die veter zat los hoor, het was echt geen publiciteitsstunt om eens extra de aandacht te vestigen op mijn merk schoenen. Ik voelde dat er wat meer ruimte kwam bij mijn rechtervoet en toen dacht ik eerst maar even vastmaken". Nijboer die zijn races altijd goed uitbalanceert meent dat hij niet in zijn ritme gestoord werd door die plotseling on derbreking. „Op dat moment ging het bergafwaarts en dan is het wat makkelijker om weer in de juiste cadans te ko men, dan wanneer je juist te gen een helling op aan het lo pen bent. Dan had ik me moe ten forceren en heb je kans dat je spieren het begeven. Om die te sparen heb ik het ook bewust kalm aan gedaan in de laatste kilometers. Ik heb in Boksen Amateurwedstrijden Kristalijn: Zwaarwelter, N-klasse: Craane (DTS) wint door opgave van Topolugur (Arnhem); lichtwelter. jun. C-klasse; E. Conti (Kristalijn) wint door r.s.c. van Danvilliers (Verbon); zwaar, N- klasse: Nieuwland (Kristalijn) w.o.p. van Van der Horst (Verbon), midden, C-klasse: Siesen (Heerenveen) w.o.p. van Van der Woord (Boxing '82); lichtwelter, C-klasse: Abspoel (Schildkamp) w.o.p. van Lustgraaf (Verbon); halfzwaar, jun. C-klasse: Millenaar (Huizenaar) wint door diskw. van Klein (DTS); Halfzwaar. C-klasse: Wust (Huizenaar) w.o.p. van Reys (Hoboken); midden, A-klas se: Zijlstra (Heerenveen) wint door k.o. van Langeveld (Kristalijn); wel ter. N-klasse: Neutigem (Hoboken) w.o.p. van Van Herk (Huizenaar); midden. N-klasse: De Laat (Boxing '82) wint door k.o. van Van Rossum (DTS); lichtwelter. N-klasse: Aracabi (Hoboken) w.o.p. van Rurup (Krista lijn); zwaarwelter, C-klasse: Nieu- wenhuizen (Huizenaar) w.o.p. van IJzendoorn (Te Pas); lichtwelter. B- klasse: Dancalis (Verbon) w.o.p. van Zegeling (Te Pas); weiter, B-klasse: Esajas (Boxing '82) w.o.p. van Van Delden (Kristalijn); weiter. A-klasse: Bartes (Hoboken) w.o.p. van Kilaman (Muscular). Wielrennen Vijfde etappe Ronde van Catalonië (Pont-de-Suert - Manresa): 1. Ismael Lejarreta (Spa) 196,5 km. in 5.13,25, 2. Julius Thalman (Zwi) op 10.37, 3. Sjaak Hanegraaf (Ned) z.t., 4. Ladron de Guevara (Spa) z.t., 5. Eduardo Chozas (Spa) z.t., 6. Johan Lammerts (Ned) z.t., 7. Emilio Bombini (Ita) z.t., 8. Gilbert Glaus (Zwi) op 12,14, 9. Luigi Ferreri (Ita) z.t., 10. Rodriguez Iguanzo (Spa) z.t. Vijfde etappe Ronde van de Toe komst (Rivière - St. Pierre d'Entre- mont: 1. Greg Lemond (Vst) 130 km in 4.00,39, 2. Raymond Martin (Fra) op 5,25 min.. 3. Robert Millar (Gbr) z.t., 4. Cristobal Perez (Col) op 5.26, 5. Alfredo Gouveia (Por) op 7.22, 6. Ja cinto Paulinho (Por) 7.23, 7. Luis Vargues (Por) z.t.. 8. Rafael Acevedo (Col) op 7.34, 9. Luis Hereirra (Col) z.t., 10. Eric Caritoux (Fra) op 7 42. 11. Ad van Peer (Ned) op 8.37, 15. Jo Maas op 9.20. Algemeen klassement: 1. Lemond (Vst)12.24.47, 2. Millar (Gbr) op 7,05, 3. Martin (Fra) op 8,08, 4. Acevedo (Col) op 9,26, 5. Perez (Col) op 10,10, 6. Lopez (Col) op 10,58, 7. Boden (Odl) op 11,42, 8. Varguez (Por) op Als u geld wilt overmaken van uw postreke ning naar een bankrekening, denk er dan vooral aan dat u twee nummers invult. Eén: het postrekeningnummer van de be treffende bank. Twee: het bankrekeningnummer van degene voor wie het geld bestemd is. Ontbreekt onder „mededelingen" het bank rekeningnummer (de 9 cijfers dus), dan zal de bank het bedrag naar u doen terugboeken. Let daarom altijd op die twee nummers. Dan is uw geld op tijd waar 't zijn moet. Let wel: als u zelf ook een bankrekening hebt, is het raadzaam om het bedrag van uw bankreke ning te laten overboeken. Dan gaat 't nog sneller. Naam en bankrekeningnumm e van Jan Jansen b.v. Postrekeningnummer van de bank van Jan Jansen b.v. LEIDEN In de zaal voetbal hoofdklasse wer den gisteravond twee wedstrijden gespeeld. In de 5 Meihal zegevierde Vonk door een treffer in de laatste minuut over Van Duuren. THB Boys bleef in eigen hal Bahl- mann met 4-2 de baas. Sito Schalkers opende de score namens VWL. Leen Struik zorgde er evenwel voor dat Van Duuren nog voor rust langszij kwam. Vlak na rust zorgde Leen Struik voor 2-1, maar andermaal Leen Struik produceerde de gelijkmaker, dit maal via een strafschop na een overtreding van Schalkers ten opzichte van Van Berkel. Nadat Hans Braat nog twee maal de paal had getroffen, zorgde Ben Heemskerk 30 se conden voor tijd voor de win nende treffer: 3-2. THB Boys kwam na 8 minu ten op voorsprong, door een treffer van John AVassenaar. Kort daarna moesten de gast heren 4 minuten lang met drie man spelen, waar Bahlmann echter niet van profiteerde. Fred Muller breidde de stand uit naar 2-0, waarna Van der Laan tegenscoorde. Na rust ging het lang gelijk op. In de 20 minuut drukte THB Boys echter door en Gerard van Beek en Wim Diels zorgden voor 4-1. Nieuwendijk scoorde nog tegen voor Bahlmann. Zaterdag Regionale jeugd: 1: VUC - Rooden- burg (14.30 uur). UVS - Excelsior (14.00 uur). FC Lisse - ADO (14.30 uur). Quick - Quick Boys (14.30 uur), HOV - Katwijk (14.30 uur). 2: Unitas - Lugdunum (14.30 uur), Xerxes - RKAVV (14.30 uur). B: Excelsior R. - UVS (14.15 uur). Roodenburg - Floreant (14.30 uur), RKAW - Quick Boys (12.30 uur). Dames: Interregionaal: Ter Leede - Lyra (12.00 uur). 1: Zevenhoven - Lugdunum (13.00 uur). LSVV '70 - SVLV (12.30 uur). Valken '68 - Haz. Boys (12.00 uur). 2: Sportief - LSVV '70-2 (11.00 uur). Siveo '60 - Randstad Sport 2 (11.00 uur). Haz. Boys 2 - Ter Leede 2 (12.00 uur). Senioren: 1: Kagia - Valken '68. Al- phia - GWS. ZLC - SV Voorschoten. VVSB - Leiden. Sleutels - TAVV. 2: SJZ - MVKV, SVOW - Kickers '69, LFC - Unitas Leiden, LSVV '70 - Meerburg. ("Alle wedstrijden beginnen om 14.30 Zondag: Dames: Interregionaal: NSV '46 - Ce- leritas (11.30 uur). 1: DOCOS - Iduna, Kickers '69 - UDO. SJZ - Randstad Sport. Alkma- nia 2 - FC Lisse. (Alle wedstrijden beginnen om 11.30 uur). 2: Altior - SJZ 2 (11.30 uur). Iduna 2 - Bernardus (11.30 uur), SJC - Sleutels (12.00 uur), Lugdunum 2 - Stompw. Boys (12.15 uur). 3: FC Lisse 2 - DOCOS 2 (12.00 uur). UDO 2 - ROAC '79 (11.30 uur). Senioren: 1A: ASC - Stompwijkse Boys. ZLC - Warmunda, Leidse Boys - Unitas Leiden. 1B: VNL - Kickers '69. Oranje Groen - VNA. (Alle wedstrijden beginnen om 14.30 uur). (Van onze verslaggever) DEN HAAG De eerste boksavond, die gisteren in Amicitia door Kristalijn werd georganiseerd, is in spor tief opzicht voor de Haagse deelnemers geen succes ge worden. In een redelijk bezette zaal wonnen alleen nieuweling Michel Nieuwland en junior Conti (beiden van Kristalijn). Teleurstellend was het optreden van A-klasser Ed Langeveld. De donkerkleurige middengewicht kon in de eerste ronde van zijn duel met Zijlstra uit Heerenveen al weinig indruk maken, maar ging in de tweede omgang definitief onderuit. Een rechtse hoek van zijn Friese opponent velde de pupil van Kristalijn. De A-partij tussen Jimmy Bartes (Hoboken) en Kitamar uit Arnhem was van hoger gehalte. Weltergewicht Bartes bleek overigens in dit eenzijdige duel duidelijk de sterkste. Net zo overtuigend was de zege die Jimmy Esajas in het weltergewicht B-klasse boekte op de Hagenaar Willy van Delden. Esajas, die van Huizenaar overstapte naar de nieuwe Rotterdamse vereni ging Boxing '82, bleek verrassend agressief. Van Delden had dan ook niets op zijn nederlaag af te dingen. Omdat de tegenstanders van Ronald Hiwat en Rob Schrader, die beiden ook een A-partij zouden boksen, niet opkwamen, was het niveau van de hele avond zeer matig. Een schande voor het boksen was verder nog het optreden van de Leidse nieuweling Klein, die tegen Millenaar van Huizenaar als een dwaas door de ring sprong. De scheidsrechter diskwalificeerde hem dan ook te recht wegens ondeskundig boksen. NEW YORK Terug aan de wereldtop na zijn over winning in de open Amerikaanse titelstrijd op Flushing Meadow schokte Jimmy Connors zijn toehoorders door te verklaren, dat hij overweegt een punt achter zijn tennisloopbaan te zetten. „Misschien zien jullie mij niet meer", stelde de Amerikaanse wonderboy op de pers conferentie na afloop van de opwindende finale, waar in hij Ivan Lendl in vier sets (6-2,6-3,4-6,6-4) versloeg. "Ik heb mijn doel bereikt. Eerst Wimbledon winnen en dan Flushing Meadow, ik ben terug aan de top".Voor zijn opmerke lijke comeback werd Connors, die op 2 september dertig werd, min of meer afgeschreven. Connors wilde bewijzen, dat die kri tiek niet terecht was. „Ik heb mijn opslag aangepast en intensief getraind". "Waarom zou ik niet stoppen? Dit is toch het juiste moment er voor. Ik ben op m'n hoogtepunt". Op een later tijdstip keerde hij op zijn woorden terug. "Ik kan het tennis nog niet laten schie ten. Ik heb nog een paar goede jaren voor de boeg. Maar ik wil geen deel meer uit maken van het circus, dat het hele jaar de wereld rond vliegt. Daar word ik moe van".Connors, die sinds zijn huwelijk en geboorte van een zoon een meer ontspannen en bedachtzame indruk maakt. Vroeger dacht iedereen, dat ik zou winnen. Nu dacht iedereen dat ik zou verliezen en dan geeft zo'n overwinning extra voldoening". De linkshandige speler, die na zijn zeges op Forest Hills (gras en gravel) voor de eerste keer op Flushing Meadow (cement): „In november en december kom ik niet uit in toernooien en exhibities. Die twee maanden zijn voor mijn gezin. Ik ben aan rust toe." MANRESA De Span jaard Lejarreta heeft giste ren de vijfde etappe in de Ronde van Catalonië, een etappe over 196,54 kilo meter tussen Pont-de- -Suert en Manresa, ge wonnen. Als tweede ein digde de Zwitser Thal man, Sjaak Hanegraaf sprintte naar de derde plaats. De Italiaan Emilio Bombini, zevende in de zelfde tijd als Thalman, nam de leiding in het al gemeen klassement over van Johan van der Velde. De Amerikaan Greg Lemond heeft zijn stijgende vorm in de Ronde van de Toekomst giste ren gebruikt om een etappe te winnen en meteen de leiding in het algemeen klassement te nemen. Met meer dan vijf mi nuten voorsprong op de Frans man Raymond Martin in de etappe en ruim zeven minuten voor de Brit Millar in het alge meen klassement boekte hij een verdiende dubbele zege. Gerard Nijboer werd na zijn gouden race op de marathon bij het EK in Athene gisteren op Schiphol door velen wel kom geheten. Een van hen was ir. A. Paulen, de oud voorzitter van de internatio nale atletiekfederatie. DEN HAAG - Voor het eerst sedert jaren is vandaag een damwedstrijd Nederland - Rusland van start ge gaan, waarbij met tien man ge speeld wordt. Jarenlang is het niet gelukt om de ont moeting tussen Rusland en Nederland met tien spelers te doen plaats vinden. Alleen in 1981 te Moskou lukte het om tien Rus sen achter de borden te krijgen. Proble men bij de aanvraag van visa leidden er toe, dat verschillende Russische spelers op het laatste moment niet meekunnen en er geen tijd meer is voor het aanwijzen van plaatsvervangers. Ditmaal zijn er van de veertien aangevraagde visa tien toegewe zen. Verrassend is overigens wel de afwe zigheid van de internationaal grootmees ter Letsjinski en het grote talent Dybman. De eerste partijen zijn: Clerc-Gantwarg, Wiersma-Mitsjanski, Van der Wal-Balja- kin, Palmer-Wirny, Bies-Vigman, Basti- aannet-Tsjegoljew, Stokkel-Tsipes, Van der Borst-Davidov, Scholma-Mogiljanski en Heusdens-Tsjizov. Johan van de Velde: leiding kwijt in Ronde van Catalonië aan de Spanjaard Lejarreta. 9 INCHON De hoop op herstel, die na het goede optreden tegen Taiwan en Japan leefde bij de natio nale honkbalploeg, is ijdel gebleken. De voorlaatste wedstrijd tegen Canada ging, evenals de voor gaande vier, verloren. In de ontmoetingen met bei de Oostaziatische ploegen leek het probleem van de (slecht) startende werpers overwonnen. Tegen de Canadezen, die uiteinde lijk met 8-4 wonnen, ging het echter weer mis. Wim van de Heuvel moest al na vier tegenstanders worden vervangen, omdat de Canade se ploeg geen enkele moeite had met zijn aangooien. Bertil Haage kon echter niet voorko men dat twee Canadezen, die tijdens het optreden van Van de Heuvel op de honken wa ren gekomen, de thuisplaat be reikten. En daar openingsslag man Doug McPhail dat ook al had gedaan, keek Nederland tegen een achterstand van 0-3 aan, voordat de wedstrijd goed en wel was begonnen. Het werd zelfs nog 0-5, voor dat Oranje iets kon terugdoen. Dat gebeurde via een schitte rende klap van Paul Smit, die de bal in het linksveld over de schutting sloeg en op weg naar de felicitaties van zijn ploegge noten Hennie Jenken en Ge rard Blacquiere meenam. Charles Urbanus, de tweede honkman van de Nederlandse ploeg, verspeelde in twee wed strijden zijn schitterende eers te plaats op de lijst van beste slaglieden van het toernooi. In acht slagbeurten sloeg hij geen enkele honkslag. Daardoor werd Urbanus van de eerste plaats verdrongen door de Tai wanees Chao. Nederland: 0-0-3-0-0-0-0-1-0 4 Canada 4-1-0-0-1-2-0-0-x 8 Werpers Nederland: Wim van de Heuvel (2/3e inning) 0-0-3-0, Bertil Charles Urbanus: niet meer de beste slagman. Haage (5 2/3e) 1-4-6-2 en Haitze de Vries (2) 1-1-1-1. Canada: Rod Heisier (2 en 3 man) 3-2-2-1 en Mike Holgate (7) 2-0-3-2. Beste slagprestaties Nederland: Mar cel Joost en Paul Smit 0.333 (3-1). Canada: Doug McPhail en Tony Po well 0.667 (3-2) en John Ivan 0.500 (4-2). Homerun Nederland: Paul Smit (met twee man). Canada: John Ivan. het laatste gedeelte maa g]sj hoopt dat' niemand mef bij kon halen. Zo'n twee meter'voor het einde wi dat ik winnaar zou wo n Op dat moment had ikjn' zo'n zeven minuten te 1 n terwijl de voorsprong q Belg nog bijna een minui droeg. In zo'n korte tijd i niet meer mogelijk zo vei stand goed te maken". Bij het „veterincident" ook nog het voorval mi drankvoorziening. Voor r thonlopers is het belai dat ze tijdens de race voc nemen, omdat ze op een 42 kilometer lange tocht vier kilo aan vocht verli „Dat was niet zo bijster geregeld in Athene. Pas voor de race hoorden w we ons eigen flesje drai de bevoorradingspla mochten neerzetten. A daar dan aankwam blek zo'n vijftig flesjes op een kante meter te staan en dan het jouwe er maar uit". Vanaf vandaag zit Geran boers vakantie er wee Omdat hij een baan hee bejaardenwerker moet hij wedstrijden en trainings- gewoon vakantie opni SC Een echte vakantie zit er elf hem dus niet in. „Al mijn dagen gaan op aan de atl Vooral deze eerste wee het moeilijk zijn weer i! ritme«te komen. Morgen ik alweer voluit gaan w en mijn trainingssc schrijft ook wel weer het en ander voor". Ruitersport gei Concours hippique om Grol van Calgary (Canada): 1. Malcolm Pyrah (Gbr) m land Anglczarke, 0 fouten - 2. Norbert Koof (Wdl) 4-34.91, 3 Fritz Ligges (Wd Goya 4-35,82, 4. Peter Luther met Livius 8-37,50, 5. Mark (Can) met Damuraz 8-38,17. Jachtspringconcours: 1. MacPherson (Can) met Likite sc 71,44 sec., 2. Michel Robert (F ge Gazelle d'Elle72,77. 3. Lind n thern (Can) met Hallo 75,67. WK in Seoel: Australië - Zuid 6-6 (gestaakt i.v.m. tijdregel), e Republiek - Taiv Deense competitie: Lungby-Ik Hvidovre-B 93 Kopenhagen 0 le BK-Nykobing 3-0. Aar| Odense 2-1. Kolding-B 1909 I 0-0, Koge-B 1903 Kopenhagl Esbjerg-Brondby 1-0. Stand al na 21 duels: 1. Aarhus 31. 2/3] by en Naestved 26. 4. OB C Honkbal >s-Andersson 0-1. Geller-Ch ;F sen 1-0, Sax-Rodriquez afg.. rovic-Van der Wiel afg., Tal- giu 1/2-1/2, Murey-Garcia afg 1. Tal 4 1/2, 2. Garcia 3 1/2eh partijen, 3/4. Andersson en K 3 1/2 (1). 5. Beljavski 3 (1), 6. 3, 7/8. Christiansen en Sax 2 driguez 1 1/2 (3), 10/11/12. VcVO vie, Gheorgiu en Murey 1 1/2,. Quinteros 1(1), 14. Van der Wi Zeilen Gold Cup voor Finnjollen in jCe blik: 1. Terry Nielson (Can), Ganahl (Zwi), 3. Sjaak Ha (Ned), 4. Martin van Leeuwen e 5. Louie Nady (Vst), 6. Marti it son (Zwe). 7. Stefan Myralf (I od Mats Ehrnrooth (Fin), 9. Mare tal (Ita). 10. James Hahn (Vst Voetbal Schaken

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16