'ineke Hidding overschrijdt 000- puntengrens aSK5TIGER.2tt?~ ^sportuitslagen uoetballerlei jonkballers VS oerspelen Oranje John Van der Wiel hekkesluiter in Moskou Sportwereld ■S^SIJTHOFF PERS REIZEN )RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1982 PAGINA 9 L Bij de wereldkampioenschapen honkbal voor ama- ieeft Nederland gisteren met 11-3 verloren van de Vere- lStaten. Belangrijke man bij de Amerikanen was Doug Jngen, die acht honkslagen plaatste. Het VS-team, dat zijn twee wedstrijden verloor in het tien-landentoernooi, |e in totaal 16 honkslagen. Voor Nederland namen daarom fcrschillende werpers plaats op de heuvel. Negen van de ftaanse honkslagen kwamen in de tweede en derde inning |rid, waarin men respectievelijk drie en vier runs maakte. |en geen home-runs. 1. Zuid-Korea Japan 4 ge- I- 1 verloren; 3. Verenigde Staten 4-2; 4. Taiwan 3-2; 5. Canada 3-3; 6. |nd, Dominicaanse Republiek 2-3; 8. Italië 2-4; 9. Panama 1-3; 10. Au- De Nederlander Charles Urbanus rent met succes terug naar het eerste honk na een mislukte poging voor de tweede. MOSKOU John van der Wiel heeft het interzonale schaak toernooi in Moskou catastrofaal geopend. Vrijdag verloor hij twee van zijn drie afgebroken partijen, tegen de de Cubaan Gar cia en de Philipijn Rodriguez. Het afgebroken duel tegen de Zweed Andersson, waarin de kandidaat-grootmeester uit Leiden eveneens op verlies staat, werd niet uitgespeeld. Door deze resultaten sluit Van der Wiel de lijst met 0 punten en een afgebroken partij.Grote winnaar werd Garcia, die twee af gebroken partijen in winst omzette en zich voegde bij de koplo pers Kasparov en Tal. Stand na 3 ronden:l/3 Kasparov (Sov), Tal (Sov), Garcia (Cub) 2,5 punt. 4. Beljavski (Sov) 2.5. Andersson (Zwe) 1,5 1 afgebr. 6/8. Sax (Hon), Geiler (Sov), Rodriguez (Phi) 1,5. 9/12. Christi ansen (Vst), Gheorghiu (Roe), Quinteros (Arg), Velimirovic (Joe) 1. 13. Murey (Isr) 0,5. 14. Van der Wiel (Ned) 0 1 afgebr. John van der Wiel. INE Volledig uit stortte Tineke Hid- er aarde nadat zij de leter, het laatste on- van de zeven had voltooid. Het de doel was echter ;t; dank zij vooral diersoonlijk record op ijke eerwerpen met 37.20 en op het slotonder- ^vpat ze in 2.15.45 se-, voltooide, over- id ze voor de eerste in haar carrière de punten. Daarmee ze niet alleen haar ding naar Athene, flange tijd op losse oven had gestaan ze niet aan de door J vereiste limiet van punten had voldaan, men waar, maar te- mocht ze zich de nummer drie van West- Europa noemen na Sabine Everts (West-Duitsland) en Judy Livermore (Gbr) op dit door het Oostblok beheerste onderdeel. Trainer Wil Westphal toonde zich na afloop in de catacom ben van het stadion zo moge lijk nog verheugder over de 6016 punten. Zoals bekend ontfermde Westphal zich pas dit seizoen over de nationale zevenkampers na in het verle den met ruzie de KNAU de rug te hebben toegekeerd. De docent aan het CIOS te Over- veen kon echter vorig seizoen de verleiding niet weerstaan om in te gaan op het aanbod van trainingscoördinator Her man Buuts, die er sterk voor geporteerd was om Westphal aan de Beleidsgroep Training toe te voegen. Een instantie binnen de KNAU, die het ech ter onderling lang niet altijd met elkaar eens is. Ook Wil Westphal uitte onlangs wat kritiek, maar voegde er giste ren aan toe dat van een scheu ring geen sprake is, hetgeen ook door andere bondsofficials wordt beaamd. Toch zouden met name Sjef Swinkels, Toi- ne van de Goolberg en Peter van Wijk oppositie voeren te gen een groep rond Buuts. Me destanders van de trainingsco ördinator zouden de officieel vanwege drukke werkzaam heden reeds afgetreden Wim Verhoorn, die bij gebrek aan een goede opvolger echter nog in Athene functioneert, Haico Scharn en Westphal zijn. De trainer uit het Noordhollandse Bergen verheelde trouwens niet dat een „uitvoerige evalu atie" moet plaatsvinden alvo rens hij besluit zijn verbinte nis, die per 1 oktober afloopt, te continueren. „Dat wil trou wens niet zeggen dat ik bij een vertrek ook de trainingen voor Tineke Hidding zou afte kenen", voegt hij daaraan toe. Steeple chase Hoewel het Griekse publiek ook gisteravond weer voor een boeiende ambiance zorgde, bleef het verstoken van abso lute topprestaties. De meeste aandacht trok de 3.000 meter steeple chase, een nummer dat mondiaal gezien vooral gere geerd wordt door de Ameri kaan Henry Marsh. De Westduitser Patrick lig veroverde de Europese titel door in de laatste ronde met zijn rivaal Boguslav Maminski uit Polen mee te gaan nadat de kleine Spanjaard Domingo Ra mon even voor een sensatie leek te zorgen door de water bak in de laatste omloop als eerste te nemen. Ilg bleef met 8.18.52 seconden slechts een seconden boven zijn beste sei zoenprestatie en dat was waar- Bond schorst hoogspringer Wszola ATHENE De vroegere we reldrecordhouder hoogsprin gen, Jacek Wszola, mag niet deelnemen aan de finale om het Europees kampioenschap in Athene. Enige uren nadat Wszola zich met een sprong van 2,21 meter voor de eind strijd had gekwalificeerd, werd hij door de Poolse atle- tiekbond geschorst. Wszola, die in 1976 in Montreal Olym pisch kampioen werd en vier jaar later in Moskou tweede, heeft volgens de Poolse bond met de verkeerde schoenen gesprongen. Wszola heeft per soonlijk een overeenkomst met een Amerikaanse firma, terwijl zijn bond hem aan het collectieve contract met een Westduitse fabrikant houdt. schijnlijk te danken aan de be trekkelijke koelte, die Athene gisteravond kende. Het gebruikelijke Oostblok- onderonsje, dat deze EK de af gelopen dagen kenmerkte, werd gisteren behalve door Ilg ook door hinkstapspringer Keith Connor (Gbr) en de hor denloopster Anne-Louise Sco- glund (Zwe) doorbroken. Con nor had weliswaar dit seizoen al eens 17,57 meter gespron gen, maar de Russen, die op dit onderdeel een traditie heb ben op te houden, brachten met Grischenkov, Valyuke- witsch en Beskrovny drie troeven in de finale. Connor weerstond deze pressie met glans hoewel hij slechts drie geldige sprongen had, maar die waren met respectievelijk 17,26 meter, 16.97 meter en 17,29 meter van hoge kwali teit. De Zweedse Scoglund was na de Westduitse hoogspringster Meyfarth en de Griekse speer Tineke Hidding springt 6.05 m ver tijdens het vijfde on derdeel van de zevenkamp. werpster Verouli de derde niet-Oosteuropese dame die een gouden medaille verover de. Ze trof het op de 400 meter in zoverre dat de Oostduitse topper Ellen Fiedler gebles seerd was thuis gebleven en haar landgenote Petra Pfaff, die overigens pas op de der tiende plaats op de seizoen- ranglijst is terug te vinden, vlak voor de start een knie blessure opliep. HES LAGRAND yd-Evert lakkelijk gs Jaeger ^gt YORK Chris Lloy- 5rfi 't heeft zich gisteren bo ie finale geplaatst van irnooi om de open Ame- se tenniskampioen en. Voor 20.000 toe- e» vers. versloeg de Ameri- in 1 uur en 15 minuten andgenote Andrea Jae- l2fe setstanden waren 6-1, iindstrijd ontmoet Lloyd 'sjechoslowaakse Hana ikova, die zich eerder min zege op Pam Shriver W( e. In 1980 stonden beide ers ook tegenover el- op Flushing Meadow, zegevierde destijds en alsi-rde voor de vijfde keer aas n Amerikaanse titel. jlOf d De Amerikaanse tennisster Chris Lloyd-Evert ontmoet in de finale van Flushing Mea dow de Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova. Honkbal Wereldkampioenschap Vijfde speeldag: Zuid-Korea-Panama 4-2; Japan-Canada 18-7; Verenigde Staten-Nederland 11-3; Taiwan-Au- stralië 11-8; Dominicaanse republie- k-Italië 6-5. Tennis Flushing Meadow Damesenkelspel, halve finales: Hana Mandlikova (Tsj)-Pam Shriver (Vst) 6-4, 2-6, 6-2; Chris Lloyd-Evert (Vst)-Andrea Jaeger (Vst) 6-1. 6-2. Damesdubbelspel. kwartfinales: Navratilova/Shriver (Vst)-Herr/Barg (Vst) 6-2. 6-2; Potter/Walsh (Vst)- Russell/Ruzici (Vst/Roe) 6-3, 6-2). Halve finales: Turnbul/Casals (Aus/Vst)-Bunge/Kohde (Wdl) 6-4. 6-1. Gemengd-dubbelspel, halve fina les: Smith/Curren (VstZZaf)-Jordan- /Dunk (Vst) 6-1, 7-6. Wielrennen Ronde van de Toekomst Ploegentijdrit: 1. Oost-Duitsland 72 km in 1 uur 33 min 38 sec.; 2. Ploeg Guimard 1.34,50; 3. Sovjet-Unie 1.35,41; 15. Nederland 1.42,11. tide oorlog koude oorlogvoering tus- Dynamo Berlin en Ham- lijk ger SV is al in volle gang. e e Oost- en Westduitse clubs bij len elkaar woensdag te- de eerste ronde van de wojjd om de Europa Cup voor e iskampioenen. Dynamo ft Hamburger SV aange- cla en in „Hotel Berlin" te lo- he in. De club van Ernst >ra>pel wees dit voorstel af, i t lat het een derde-rangs ok el zou zijn. De Hambur- nep willen echter in hun in nemen in „Hotel Pala dat met meer luxe is uit- ireifust. pp Maier gehaald Maier, de laatste man Werder Bremen, heeft een man na de meeste lstrijden in de Westduitse idesïiga op zijn naam in. Op 31 augustus speelde htel tijdens Werder Bre- n-Borussia Mönchenglad- h zijn 474e wedstrijd in de J föte afdeling van het ie voetbal. Hiermee erde hij Sepp Maier, de ?e jaren geleden gestopte Iman van Bayern Mün- n De binnenkort 38 jaar tdende Fichtel zal de eers- 'laats wellicht nooit berei- i- Deze wordt ingenomen »r Willy Neuberger, die i altijd actief is voor Ein- tot Frankfurt. Hansi Muller nog niet in de smaak Hansi Müller schijnt bij zijn nieuwe club Inter Milaan nog niet in de smaak te vallen. Tijdens een vriendschappelij ke wedstrijd tussen de nieu we club van de Westduitse international en AS Roma viel de rechtstreekse con frontatie met Herbert Pro- haska, die nota bene door de komst van Muller door Inter aan de Romeinse club werd verkocht, duidelijk in het voordeel van de Oostenrijk uit. De Argentijnse bonds coach Luis Cesar Menotti was gevraagd de spelers cij fers te geven. Müller kreeg van hem het laagste. Huichelarij !el' ie, Kevin Keegan mag bij zijn debuut voor Newcastle door velen zijn bejubeld, er zijn ook mensen, die walgen van wat zij noemen zijn „huiche larij". Keegan zou hebben verklaard, dat hij niet om het geld naar een tweede-divisie club zou zijn gegaan. Waar om, zo vragen Keegans critici zich af, heeft hij dan een ba sissalaris geëist van ongeveer vier ton (er wordt zelfs be weerd, dat hij meer zou heb ben gevraagd). Keegan ver kondigde ook altijd, dat hij nooit reclame zou maken Kevin Keegan voor alcoholische dranken. Hij draagt bij Newcastle Uni ted overigens wel een shirt met reclame van de bier brouwerij, die zijn salaris en premies betaald. Ook dat was zijn critici niet ontgaan. Gerard Versyp overleden Gerard Versyp, van 1954 tot en met 1964 een bekkende internationale scheidsrechter, is onlangs op 68-jarige leeftijd overleden. De Belgische scheidsrechter sloot zijn loop baan in 1964 af met het lei den van de finale van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars tussen MTK Boedapest en Sporting Lissa bon. De laatste won met 1-0. Crisis Bundesligaclub Eintracht Frankfurt is in een regel rechte crisis terechtgekomen. De 52 miljoen mark, die de laatste elf jaar binnenkwa men, zijn niet in de clubkas gebleven. Integendeel, er res teert een schuld van vier miljoen. Deze zou aanvanke lijk worden gesaneerd door de verkoop van libero Bruno Pezzey vor 3,3 miljoen mark naar Fiorentina, maar diens marktwaarde blijkt na het wereldkampioenschap snel te zijn gedaald. In plaats van hem deed Eintracht Nach- weih voor 1,7 miljoen over aan Moenchen. Daardoor is de club nu nog in het bezit van één echte aanvaller: de Koreaan Cha. De financiën laten echter niet toe dat een nieuwe aanvaller wordt aan getrokken. Magath niet meer in Westduitse elftal Felix Magath is na Paul Breitner en Horst Hrubesch de derde speler, die bedankt heeft voor het nationale elf tal. De aanvoerder van Ham burger SV heeft bondscoach Derwall vrijdag medege deeld, dat hij niet meer opge nomen wil worden in het Westduitse team. Magath nam het besluit uit familiaire redenen."Ik heb twee kinde ren. Door alle drukte rondom het nationale elftal ben ik ze ker een maand extra per jaar van huis. Dat kan ik mijn ge zin niet langer aan doen". Record HSV Door een even moeizame als verdiende overwinning van 1-0 bij Bayer Lever kusen heeft Hamburger SV gister avond een record gevestigd door 23 Bundesliga-wedstrij- den op rij ongeslagen te blij ven. Het oude record stond op naam van Eintracht Frankfurt, dat vijf jaar gele den er in slaagde 22 achter eenvolgende duels zonder verlies te beëindigen. De Hamburgse landskampioen veroverde in Leverkusen de winst pas in de laatste mi nuut door toedoen van Jim my Hartwig.In Karlsruhe versloeg de plaatselijke SC door een bliksemstart Borus- sia Mönchengladbach met 2-0. Doelpunten van de Oos tenrijkse international Hag- mayr in de elfde en van Hen kei in de 13e minuut velden Schaken Interzonaal toernooi Moskou Afgebroken partijen: Van der Wiel (Ned)-Garcia (Cub) 0-1; Rodriguez (Phi)-Van der Wiel (Ned) 1-0; An dersson (Zwe)-Rodriguez (Phi) 1/2-1/2; Gheorghiu (Roe)-Andersson (Zwe) 0-1. Atletiek Europese kampioenschappen 3000 meter steeple-chase heren: 1. Patriz Ilg (Wdl) 8.18.52 min; 2. Bo- guslaw Maminski (Pol) 8.19.22, 3. Do mingo Ramon (Spa) 8.20.48; 4. Hagen Melzer (Odl) 8.21.23. Finale 50 km snelwandelen: v 1. Reiner Salonen (Fin) 3.55.29; 2. Jose Marin (Spa) 3.59.18; 3. Bo Gus- tafsson (Zwe) 4 01.21; 4. Hartwig Gauder (Odl) 4.04.51; 5. Boguslav Duda (Pol) 4.07.20; 6. Jorge Llopart (Spa) 4.08.28; 7. Valeri Suntson (Sov) 4.12.51; 8. Stig Olov Elofsson (Zwe) 4.22.44. Finale hinkstapspringen: 1. Keith Connor (Gbr) 17,292. Vassili Gridsjtjenkov (Sov) 17,153. Bela Bak- osi (Hon) 17,044 Gennadi Valjoeke- vitsj (Sov) 16,955. Alexander Bes- krowni (Sov) 16,826 Bedro Bedrosian (Roe) 16,467. Markku Rokala (Fin) 16,328. Roberto Mazzucato (Ita) 16,13. Eindstand zevenkamp: (gedetailleerd achtereenvolgens 100 horden, kogel, hoog, 200 m. ver. speer en 800 m) 1. Ramona Neubert (Odl) 6622 pun ten (13,61 sec. - 15.02 m - 1.83 m - 23.40 sec. - 6.63 m - 42 48 m - 2.11.06); 2. Sabine Mo:bius (Odl) 6595 punten (12,89 - 13,51 - 1.83 - 23.71 - 6.68 - 41.40 - 2.11.55); 3. Sabine Everts (Wdl) 6420 punten (13.46 - 11.81 - 1.89 - 23.76 - 6.66 - 36.46 - 2.08.71); 4. Anke Vater (Odl) 6389; 5. Natalja Sjoeben- kova (Sov) 6361; 6. Valentina Dimi- trova (Bul) 6326; 7. Judy Livermore (Gbr) 6286; 8. Mila Koljhdina (Sov) 6101; 9, Tineke Hidding (Ned) 6016 (14.00 - 13.04 - 1.77 - 24 63 - 6 05 - 37.20 - 1.15.45); lO.Tifrea Corina (Roe) 5980. Finale kogelslingeren: 1. Joeri Sediky (Sov) 81.66 meter; 2. Igor Nikulin (Sov) 79.44; 3. Sergei Litvinov (Sov) 78.66; 4. Ireneusz Gol- da (Pol) 76.58. Finale 400 meter horden dames: Ann-Louise Skoglund (Zwe) 54.58; 2. Petra Pfaff (Odl) 54.90; 3. Chantal Rega (Fra) 54.94; 4. Anna Kastetskaja (Sov) 55.09. 4 x 400 meter heren le halve finale: 1. Groot-Britannië 3.02.52; 2. Sovjet-Unie 3.02.98; 3. Tsje- cho-Slslowakije 3.03.0; 4. Italië 3.03.66. 2e halve finale: 1. Polen 3.05.31; 2. West-Duitsland 3.0.535; 3 Frankrijk 3.05.49; 4. Zwitserland 3.05.64. MÜNCHEN De vroegere Westduitse international Schwarzenbeck claimt een half miljoen gulden van de verzekering van een bedrijfs vereniging, die hij aanklaagt vanwege een achillespeesbles sure die drie jaar geleden het einde van zijn loopbaan bete kende. Winst Voorburg 'S-GRAVENZANDE De volleybalheren van Starlift- Voorburg hebben gisteravond de oefenwedstrijd tegen Bro- ther/Martinus met 3-1 gewon nen. De setstanden in de rede lijk gevulde Westlandhal te 's- Gravenzande waren: 13-15, 15- 10, 17-15 en 15-7. Ondanks hun nederlaag moet komend seizoen in de strijd om het landskampioenschap wel dege lijk rekening met de Amstel- veners worden gehouden. Het spannende duel werd eigenlijk al in de derde set beslist, toen een vooral knap blokkerend Voorburg zich ondanks een achterstand van 14-10 nog niet gewonnen gaf. waarna Marti- nus mentaal instortte. Bij de formatie van trainer/coach Henri van Doorn werd Loek Willemstein. wegens zijn knie blessure, alleen in de vierde set ingezet. In de basis-opstel ling verscheen nu Rob van Prooijen. Rob Lantsheer, reeds enige tijd tobbend met rug klachten, speelde wel de gehe le wedstrijd mee. MATARO De Nederlandse wielercoureur Johan van der Velde heeft gisteren het eerste deel van de tweede etappe van de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. Van der Velde neemt in het algemeen klassement de vierde plaats in met een achterstand van 8 se conden op leider Gisiger. Ger- rie Knetemann won gister avond laat de Nacht van Val kenburg gewonnen. Zonnecruises en aantrekkelijke touringcartrips In het najaar hebben wij weer een tweetal zonnige, veertien daagse cruises met het Noorse cruiseschip ms „llmatar" in het Middellandse Zeegebied voor u op het programma staat. Vertrekdata: 15 oktober en 12 november. Het programma: met de bus naar Genua of Venetië (overnachting onderweg) en heerlijk zonnig varen langs o.m. Egypte, Israël, Tunesië, Malta, Cyprus en Griekenland. De prijs van deze zeer exclu sieve cruises: v.a. 2950,- p.p. op basis van 2-persoonshut met douche en toilet. Busreis heen en terug en overnachtin gen inbegrepen. OOSTENRIJK Op dinsdag 21 september start een tiendaagse reis naar het Inntal in Oostenrijk. De reis wordt gemaakt met een luxe tou ringcar van Maaskant-reizen. Het reisdoel is Hotel Jagerhof. tegen de berghelling gelegen. Onderweg wordt overnacht in Geiselwind. Tijdens het verblijf in Jëgerhof staat een aantal excursies op het programma. Heen- en terugreis duren twee dagen. De prijs: 580,- p.p. op basis van een tweepersoons kamer in Jagerhof met volpension. Inbegrepen: heen- en te rugreis, overnachting onderweg, volpension, excursies en af scheidsdiner. BERLIJN Elke maandag vertrekken wij per luxe touringcar voor een trip „door de muur" naar Oost- en West-Berlijn. Vanaf 20 september hebben wij nog plaats. Terugkomst donderdag avond. De prijs: 295,- op basis van een tweepersoonska mer in Hotel Igel in West-Berlijn. Inbegrepen: de reis, stads- rondritten in West- en Oost-Berlijn, lunch in het oostelijk stadsdeel. De rondritten worden begeleid door gidsen. Mini mum aantal deelnemers 40. Deze trip wordt niet gehouden op maandag 18 oktober. PARIJS Eveneens elke week hebben wij een trip naar Parijs. Vertrek vrijdagochtend, terugkomst zondagavond. U kunt nog boe ken voor vrijdag 17 september. De prijs: 225,- p.p. op ba sis een 2-persoonskamer in motel Relais des Chartreux. In begrepen: busreis heen en terug, twee overnachtingen elke kamer met douche en toilet eenvoudige maaltijden op vrijdag- en zaterdagavond, ontbijt op zaterdag en zon dag, een voorstelling van de show Elysée Montmartre, licht jestour door Parijs, bezoeken aan het Louvre en Versailles met Nederlands sprekende gidsen. Minimum aantal deelne mers 4a CÖTEd'AZUR Ook op maandag vertrekken wij vanaf 20 september per tou ringcar naar het prettige klimaat van de Franse zuidkust, de Cóte d'Azur. De trips duren een week. Overnachting onder weg. Het reisdoel: hotel Residence Soleil bij Le Lavandou. De prijs: 495,- p.p. op basis van een tweepersoonskamer (douche en toilét) met volpension. FL0RIADE Woensdag 15 september organiseren wij weer een dagtocht naar de Floriade. De bus vertrekt om 9 uur uit Den Haag, half tien uit Rotterdam en tien uur uit Gouda. In Laren wordt een „koffiestop" gehouden, daarna gaat het naar de Floria de. 's Avonds is er een afscheidsdiner in Treslong in Hille- gom. De prijs: 49,- p.p. Inbegrepen: koffie met gebak in Laren, toegang tot Floriade en diner. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrij dag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698). Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde tijden ook terecht bij onze stadsvestlging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). ADVERTENTIE SPORTSCHOENEN Vraag er naar bij uw sportzaak

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9