"versterkt Scylla speelt toch op handhaven iks streeft naar kampioenschap NA ZOMERSTOP GAAT TAFELTENNISCOMPETITIE WEER VAN START Samen Sterk Onder redactie van Gert Jan Onvlee LEIDSE COURANT Ooggetuige Een wielerkoers om welke kerk dan ook is voor een toe schouwer slecht te volgen. Om dat wielerkoersen om de kerk volgende journalisten in dit verband ook in de categorie „toeschouwers" dienen te wor den geplaatst, mag het duide lijk zijn dat je als verslaggever aan de kant nauwelijks een goed beeld van de koers krijgt. LC-wielerverslaggever Pieter Evelein heeft daar het volgen de op gevonden: hij koerst ge woon mee. Tracht de koplopers zo lang mogelijk bij te houden en laat zich incidenteel, als het echt te hard gaat, zo snel moge lijk weer afzakken om dan als „gedubbelde" zijn plaats in de kopgroep weer in te nemen. Op die wijze slaagt Pieter er tel kens weer in een correct oog- getuigeverslag van de wedstrijd aan te leveren. Omdat wij deze wijze van ver slaggeving bijzonder apprecië ren, bij deze een prent van de ronde van Zoeterwoude. Met een zeer alerte Pieter (nog) op de vijfde stek, in de kop van het peloton. Spits Bijnsburgse Boys acht heeft er dit seizoen een verschrikkelij ke spits bij. In de vier wedstrij den die het achtste team van de geelzwarten tot nu toe afwerk te, nam die nieuweling maar liefst zestien doelpunten voor zijn rekening. Helemaal niet slecht, natuurlijk, maar de naam van die spits is ook Piet Haasnoot. Een speler die jaren lang al zeer redelijk scoorde in de eerste elftallen van aanvan kelijk Quick-, naderhand Bijnsburgse Boys. Die 28-jarige „Flap" Haasnoot nu, wilde het dit seizoen wat „rustiger" aan gaan doen, koos daarom voor een betrekking in BBB acht. Alleen vragen wij van Hut- spo(r)t ons nu wel af of-ie het echt rustiger aan doet. Een ge middelde van vier treffers per wedstrijd is nu niet direct teke nend voor een speler die rustig aan het afbouwen is... Ooggetuige... Kiespijn Zo maar een spelmoment uit het zondagse afdelingstreffen tussen Kickers '69 en KBV. Zo maar een spelmoment? Eigen lijk niet. De scheidsrechter im mers, besloot naar aanleiding van dit fragment uit het wed- strijdgebeuren een strafschop toe te kennen aan Kickers '69. „Wegens ongeoorloofd trek en duwwerk van diverse Katwij- kers", zo luidde de verklaring van de ongetwijfeld goede man in het zwart. Desondanks zijn wij van me ning dat het hier geen „onge oorloofd trek- en duwwerk" betreft. Wij hebben in ieder ge val zelden een schrijnender ge val van plotsklaps opkomende kiespijn kunnen ontdekken... Het is nog niet zo lang geleden - een jaar of vier, ruw geschat - dat Theo van Seggelen als veel scorende middenvelder van UVS op de oudjaarspagina van de Leidse Courant tot „meest gefotografeerde sportman van Leiden en verre omstreken" moest worden uitgeroepen. Nu al, hij is amper terug in de Leidse dreven, moeten wij de angst uitspreken dat Van Seg gelen die kwalificatie dit jaar best opnieuw zou kunnen gaan verdienen. En echt niet omdat wij dat nu zo graag willen, maar gewoon omdat we vaak niet om 'm heen kunnen. Zoals nu dus weer. Want zeg nu zelf, dit op de foto gezette kruip- door-sluip-door-spelletje van Van Seggelen met Noordwijk- doei man Dick Dortmundt vraagt toch gewoon om plaat sing? Kruip-door... Berendes spreekt zijn selectie toe. Routinier Herma Tobé (derde van links) hoort met de Kiespijn... DEN Na een zo- stop van vijf maanden de tafeltenniscompe- vandaag weer van Omdat die tussenlig- de periode bij uitstek :hikt is voor de nodige ningsarbeid én daarbij r de toppers ook nog het Europees kampi- schap werd afgewerkt, op dit moment nog ar weinig worden ge il over de krachtsver dingen in de diverse ipetities. Wel kan op rhand met name bij de nes een zeer spannend loop worden voor- ld. tal Sandra de Kruiff in het niet voor Scylla uitko- in afwachting van het ibesluit (in oktober) om- jfrftebes] trent haar dispensatieaanvraag en hebben oudgedienden Bri gitte Kooter en Jolanda Noordam bij Avanti definitief het roer overgegeven aan de jongere generatie. Wijzigingen die het aanwijzen van een fa voriet damesteam tot een zeer hachelijke zaak maken. Ook de herencompetitie zou best wel eens een zeer interessant verloop kunnen gaan krijgen. Voor Schylla, maar ook - in iets mindere mate - voor Avanti. Scylla heeft namelijk interna tional Anne Vlieg en topspeler Hans Lingen toegevoegd aan het eerste team, dat toch al versterkt was door de terug komst van Patrick Swier (na een avontuur bij Avanti). Tot deze enigszins tegenstrijdige beslissing, Scylla voerde het spelen met eigen spelers altijd zeer hoog in het vaandel, is de Leidse vereniging gekomen omdat de drempel naar de ere klasse de laatste jaren te hoog is gebleken. Mensen die de ereklasse haalden haakten daar af, omdat ze de klap niet aankonden, of vertrokken naar een andere vereniging met meer perspectieven op een sterker team (Patrick Swier). Beide situaties waren natuurlijk erg frustrerend voor een vereniging, die wel steeds mensen naar een be paald niveau kon brengen, maar ze daar niet kon houden, of ze zag vertrekken. Vanuit dat standpunt is het niet gek om twee mensen aan te trek ken naast twee eigen spelers, Swier en Sjoerd Meyer. Coach Theo Bakker is vooralsnog voorzichtig met prognoses op een hoge notering: „Ten eerste speelt Hans Lingen niet meer zo goed als een paar jaar gele den en heeft hij een tijd nodig om weer bij de beteren te ko men. Ten tweede heeft Anne Vlieg gesukkeld met een rug blessure en de morele dreun van de Europese nog niet ge heel verwerkt. Sjoerd Meyer tenslotte, is helemaal overge schakeld op verdedigingen en zal dus ook wel niet meteen veel gaan winnen. Redenen genoeg dus dat ik al blij ben als ze erin blijven." Gevolg van een sterk eerste is bij Scylla ook altijd een sterk tweede. Rob van der Zeeuw. Rob Regeer, Frits Kantebeen en Wibo van Gennip (allemaal ex-eredivisiespelers overigens) mogen in de derde divisie dan ook geen enkele moeite heb ben om als eerste te eindigen. Ook teams drie en vier, beide in de vierde divisie uitko mend, kunnen hoog eindigen, hoewel het vierde de pech heeft in dezelfde poule te zit ten als de jeugdkampioenen van vorig jaar. Voor de aan sluiting van Sandra de Kruifl (en later mogelijk ook Step- hien van Gennip), vooropge steld dat dispensatie verleend wordt, zijn deze teams zeker van belang. De andere vereniging uit de Leidse regio met een eredivi sie team, Avanti heeft een aderlating ondergaan door het vertrek van Swier naar Scylla. Daartegenover staat echter weer dat Ronald Rijsdorp mee speelt, hoewel hij nog niet weet of hij wel mee zal spelen. Gezien de traditie betekent dit dat Rijsdorp uiteindelijk wel in actie zal komen. Zo niet, dan wordt het voor Bettine Vriesekoop en Robert de Groot erg moeilijk zich te handhaven met steeds een an dere invaller. Dat zou. ook Avanti 2 met Fred van der Zeeuw, Peter de Groot en Aljé Kamphuis in de tweede divisie niet ten goede komen, omdat ze compleet spelend een reële kans op promotie maken. Een interessant team bij Avanti is het derde. Vorig jaar was het trio Peter Turk, Gerard Bak ker jr. en Tim Steenbergen na melijk jeugdkampioen van Ne derland en had derhalve recht op een plaats in de vierde divi sie. Doch dit kan wel eens veel te laag blijken voor de jeugd spelers. Het Oegstgeestse Sjaardema is in de breedte minder sterk door het vertrek en stoppen van enkele spelers. Het eerste team bestaat nog steeds uit Friso Reitsma, Herman van der Broek en Chiel Kuiper. Hier is bovendien Jaap Polak aan toegevoegd, omdat het voor hem weinig aantrekke lijk was om in een lager team te spelen. Elk punt zal welkom zijn, maar Reitsma en in min dere mate Van der Broek moeten dit team genoeg kun nen dragen om zich te kunnen handhaven in de tweede divi sie. De Oegstgeester reserves in de derde divisie bestaande uit Toni van de Boogaard, Os kar Timmermans en Bill van Alphen mogen voornamelijk ervaring opdoen, een serieuze kans op winst zit er niet in. Docos mag zich weer verheu gen over de rentree van Ed van der Berg en over de junior Engelbert. Naast Sjaak den El zen zullen zij moeten proberen te promoveren ten koste van Scylla 2. Wellicht is de tweede helft van de kompetitie hier meer geschikt voor. De Veense Treffers groeien door in de breedte. Bovendien is het eers te ook behoorlijk verjongd met Ronald Kuipers en Rico van Veen. Daarnaast spelen het tweede en derde in de vijfde divisie ook landelijk. Dames Bij Avanti lijkt de jongere ge neratie in de personen van El len en José Bakker en Marije Oltshoorn het eindelijk ge wonnen te hebben van de ou dere (Kooter, Noordam). Dit team zal een gevaarlijke outsi der zijn voor het kampioen schap, waar ook Scylla hard voor zal moeten vechten, nu de Kruiff niet meer meespeelt. Interessant is de rentree van Marjan Kentebeen-Zoeter- melk. Een gunstige trend is het voor de Leidsen, dat er binnenkort versterking komt vanuit de jeugd. Het derde team is namelijk het kampi oensteam van de jeugd van vo rig jaar en had recht op een plaats in de tweede divisie. Mirjam Goddijn en Lineke Sneller hebben de mogelijkhe den zich bij de top te spelen. Een ontwikkeling die voorals nog niet te zien is bij Avanti waar de reserves bestaan uit oudere speelsters, hoewel na tuurlijk ten gunste van de Ha- zerswoudsen gezegd moet wor den dat het eerste team erg jong is eh nog alle mogelijkhe den heeft. nig te verwachten. „Een voor zichtige middenmoter", is coach Jan Sjardijn's omschrij ving van De Algemene. De vernieuwing van de ploeg wordt voortgezet. „Verjonging is eigenlijk het juiste woord niet," vindt trainer Johan van der Weij. „We passen in wat voorhanden is. Het zijn alle maal mensen die al wel eens in 1 hebben gespeeld." Ruud en Wim van Vliet zijn de enig overgebleven routiniers in het herenzestal, Wim van Iterson en Henny en Aad Rusman haakten definitief af. „Een knokklasse," noemt Van der Weij de tweede klasse D, een uitspraak die beaamt wordt door coach Piet l'Ami van Crescendo. „Ik zie niet direkt een kampioen of degradant," vertelt hij. „Je moet in deze klasse niet twee, drie keer achtereen verliezen, want an ders kan het wel eens gebeurd zijn." L'Ami rekent, ondanks de zware nederlaag tegen De Bermen nog wel op een plaats in de kop van de middenmoot. „De balans is er nog niet hele maal. De opstelling is nog niet zeker. We hebben maar wei nig kunnen spelen in de voor bereiding, er zijn nogal wat blessures en late vakantiegan gers geweest." De ploeg is te vens op een groot aantal plaat sen gewijzigd. Spelverdeler Wilfred Cornelisse en tops- coorster Ria Baak gaan lager spelen en hün inbreng wordt nog node gemist. Eddy Spaans en de van De Danaïden terug gekeerde Anita Alberts debu teren in het team van l'Ami, terwijl Gabrielle Kok haar rentree maakt. Beloftes „Op papier heb ik een ploeg die bij de eerste drie kan ein digen." Zelfverzekerde woor- .den van Kees van Vliet, die als trainer/coach debuteert bij de nieuwe derdeklasser Fluks. Vooralsnog houdt hij het dit seizoen nog op handha ving, maar over een jaar of twee acht hij zijn nog jonge ploeg wel rijp voor het grotere werk. De veijonging van de ploeg, die al grotendeels haar beslag kreeg onder Van Vliet's voorganger Wim van Huis werd doorgezet met het inpas sen van Nel Hordijk, Marleen Passchier en Bram Koppenaal. Ook Henk Roedoe is bij Tem po aan zijn eerste jaar als coach begonnen, vers van de korfbaltrainerscursus. De ploeg, gevormd door Hans van Zonneveld, de man die de Al- phenaren uit de afdelingscom petitie leidde, bleef groten- deeld intact, alleen Marja Hen zen werd vervangen door Nel Kooiman. Dat Tempo verras send opende met een neder laag tegen Vriendenschaar (B) wijt Roedoe aan de zenuwen. „Een leuke overwinning zal de faalangst verjagen. Dan ver wacht ik zeker wel mee te kunnen draaien in de top. Tenslotte kunnen ze het wel, tijdens oefenwedstrijden en trainingen gaat het allemaal uitstekend met het maken van doelpunten." Overigens ver wacht Roedoe dat de krachts verschillen minimaal zullen zijn in deze derde klasse D. Verder dan een eeuwige belof te lijkt Velocitas het niet te kunnen brengen. „Voor het zaalseizoen zullen we wel weer aardig wat punten halen, net als het afgelopen jaar. Toen pakten we in de tweede helft vervolgens nog maar één punt," verzucht Velocitas- coach Frans de Haas enigszins verbitterd. „En dat omdat ze het allemaal wel genoeg von den. Haal die mentaliteit er maar eens uit." Inmiddels heb ben Carla van Evert en Marjo lein Zaagman hun heil hoger op gezocht en omdat Cooky de Graaf en Monique Schutte tij delijk niet beschikbaar zijn zag De Haas zich genoodzaakt een vrijwel compleet nieuw da messextet samen te stellen. „Het zal we een plekje in de middenmoot worden, is zijn weinig opzienbarende progno se. Programma Zaterdag (aanvang 16.00 uur): De Danaïden-Dalto, Montgo- merystraat; Pernix-Swift (M), Leidse Hout; Ons Eiland-Fiks, Brahmslaan. Zondag (aanvang 14.00 uur): Zuiderkwartier-Blauw Wit'51, Montgomerystraat; De Alge- mene-Quick, Leidse Hout. »^^DEN Echte titel- ididaten zijn er onder tweede- en derdeklas- uit de Leidse regio D't Ploegen als De Alge- ne, Crescendo en Ons ind, die ooit hoger .„elden verkeren nog in overgangsfase, waarin ioor trainers vooral ge wordt aan de op- van een nieuwe Daarbij blijven echte doorbra- als verwacht bij Fiks, en Velocitas, goed- uit. indeling vergoedt echter door het resulterend grote streekderbies. Het drie- Fluks, Tem- Velocitas komt uit in terwijl De Algemene en elkaar tweemaal zul- in IIB. Fiks en Eiland bijten zaterdag al af van deze serie van regionale ontmoetingen, ik heb er nog een foto herinnert Wim Nijen- zich het seizoen 1968-'69. was het eerste jaar dat ik eerste speelde. We wer- campioen in de over- van de CKB." Op ook Barry van Duyn Arnoldus, erg jong aan het begin van een carrière. Van de wed- zelf kan de Ons geen beel- meer oproepen. Ook niet le derbies tegen Fiks, dat in de middenmoot eindig die welhaast histori- tijden zijn de ploegen el- in de competitie nimmer tegengekomen. Van de teamspelers van Fiks Herma Tobé nog verhalen die laatste ontmoetingen, waren nooit bepaald de wedstrijden. Erg veel rivaliteit, het ging maar net niet over de schreef. Altijd, spannend ook; gelijke spelen of een overwinning met één punt verschil. Nooit walk overs, van geen van beide kanten." Spelersovergangen waren destijds deels oorzaak van de onderlinge spanningen. Dat Wim Nijenhuis, een van de vier inmiddels oudgedien den, die elkaar weer binnen de lijnen ontmoeten na dertien jaar, wel weer een stevige par tij korfbal verwacht heeft een óndere reden. „We zijn allebei ploegen die het vooral, van hard werken moeten hebben. De echte uitblinkers ontbre ken. Ik denk ook dat er geen uitgesproken favoriet is. Wie het langst kan door blijven gaan wint." Voor de nieuwe Fiks-coach Frank Berendes is de derby van zaterdag een be langrijke graadmeter. „NIO, afgelopen zaterdag, was een debutant in de tweede klasse. Ons Eiland is een gerenom meerde ploeg, die zelfs in de eerste klasse heeft gespeeld. Daaraan kunnen we afmeten hoe het niveau in deze klasse werkelijk ligt." Ambities kun nen de Hagenaar zeker niet worden ontzegd. „Het streven is het kampioenschap. Of we het halen valt natuurlijk nog niet te voorspellen." Daarente gen zijn de verwachtingen van Ons Eiland-collega Co de Haas aanmerkelijk minder hoogge spannen. „Een leuke rol spe len in de top is dit seizoen voor ons voldoende, geen kampioensverwachtingen. De ploeg is nog niet rijp om al on der die druk te moeten spe len." Verjonging Van De Algemene en Cres cendo behoeft het Leidse korfbalpubliek dit seizoen wei- Het debuut van het standaardteam van Sa- de Hoofdklasse van de Zuidhollandse Dambond volgende week vrijdag plaats. De Hazerswoudse dammers dan in eigen omgeving tegen Excelsior. Vier dagen later rvolgens de eerste uitwedstrijd worden afgewerkt. Den 1 is dan de tegenstander.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11