Zoeterwoudse feestweek sportief van start REGIOUOURINAAL REGIOfJOURlNAAL „Vlag in top" brengt meer dan vijf mille op Valkenburgse paardenmarkt Emeritus pastoor Van Vugt overleden „Suetanborgh" waardevol bezit Tafeltennisvereniging „Oegstgeest" 30 jaar Intrede ds. Kuiper 1 REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 PAGINi JANBART WAHLEN HENGELKAMPIOEN AARLANDERVEEN AARLANDERVEEN Janbart Wahlen is zaterdagmiddag jeugdhengelkampioen van Aarlanderveen geworden. Aan de jeugd- hengelwedstrijd van de speeltuinvereniging deden 21 kinderen mee. De deelnemers werden in drie leeftijdscategorieën ver deeld. Als winnaars kwamen uit de bus: Groep 6 t/m 8 jaar: 1. Katinka v.d. Lans 30 cm. 2e Rosa v.d. Hoort 22 cm, 3e Remco Sanders met 20 cm. Groep 9 t/m 11 jaar: 1. Inge van Leeuwen 125 cm, 2e Bauke Wah- len 57 cm. 3e Danielle Sanders met 46 cm. Groep 12 t/m 14 jaar: 1. Janbart Wahlen 292 cm wisselbeker. 2e Peter Hijman 177 cm. 3e Jannv de Vries met 123 cm. Arjan van Monfoort kreeg de poedelprijs. VALKENBURG De Valkenburgse paarden markt belooft dit jaar weer een groots festijn te worden. De festiviteiten, die volgens traditie rond deze markt worden gehouden, gaan mor genavond van start met een lampionnenoptocht voor de kinderen. Alle Valkenburgse vereni gingen de Valkenburgse Harmonie en DWS uit Rijnsburg verlenen hun medewerking aan de optocht, die om acht uur begint. Woensdag 8 september begint in alle vroegte de paarden markt, die jaarlijks enkele duizenden bezoekers naar het Rijndorp trekt. De Valkenburgse paar denmarkt is de oudste van Nederland en geniet derhalve grote faam. Voordat de paardenhan delaren op het feesttoneel verschijnen, zal de Valkenburgse jeugd met rinkelende fietsbellen en lege bussen van zich laten horen in het dorp. Dit tot ergernis van sommige Valkenburgers. Maar de meerderheid van de bevolking gunt de jeugd haar jaarlijkse pretje en laat het lawaai goedmoedig over zich heen gaan. Zowel woens dag als donderdag is er kermis in Valkenburg. Op woensdagmiddag staat om half drie, na de paardenmarkt een demonstratie van de „Cas- tellumruiters" aan de Broekweg op het pro gramma. Om half vijf kunnen de Valkenbur gers meedoen aan een nieuw spel „Werp en vang", waaraan veel eieren te pas komen. Don derdag 9 september is er een kinderoptocht waaraan leerlingen van alle Valkenburgse scholen deelnemen. Het motto van de optocht is de „Nederlandse provincies". De optocht begint om half tien. Voorts staat er voor donderdag touwtrekken om twaalf uur, kuipje steken om half drie en stoelendans om half vijf op het pro gramma. Goede deelname fietsmolentocht ALKEMADE De fietsmolentocht, die gisteren voor het zesde achtereenvolgende maal gehouden is, trok niet minder dan 1000 deelnemers. Hoewel dit een formidabel aantal fietsers is, was de deelna me toch geringer dan voorgaande jaren. De organi satoren vermoeden dat dit te maken had met het gisterochtend gevallen regenbuitje en de tempera tuur die lager was dan voorspeld door het K.N.M.I. Vooral veel complete gezinnen deden mee aan de fietsmolentocht, naar keuze kon dertig of zestig ki lometer gefietst worden. Zestig procent van de deelnemende recreatierijders startten nabij de Oude Weteringse IJsbaan en de rest bij Albert's Corner te Leiderdorp. De route voerde dit jaar weer langs vele molens in Alkemade, Leiderdorp, Hoogmade. Koudekerk en Woubrugge. Bij zeven molens waren stempelposten ingericht, waar in to taal zo'n dertig actieve leden van de Oude Wete ringse IJsvereniging de zaak onder controle hiel den. HOOGMADE Op 75-jari- ge leeftijd is woensdag 1 sep tember in zijn laatste woon plaats Bergschenhoek emeri tus pastoor L. van Vugt overleden. Hij was van 3 mei 1965 tot 20 januari 1974 pastoor te Hoog made in de parochie Onze Lie ve Vrouw Geboorte. Pastoor Van Vugt, die dood in zijn stoel werd gevonden, vierde enkele maanden geleden in Hoogmade nog zijn vijftigjarig priesterfeest. Zijn begrafenis heeft vandaag vanuit de paro chiekerk van de H. Willibror- dus te Bergschenhoek. Pastoor Van Vugt werd gebo ren in een landbouwersgezin te Oude Tonge op 30 maart 1907. Met zijn broer Theodorus ging hij naar het seminarie. Als eerste standplaats na zijn priesterwijding op 21 mei 1932 kreeg hij Leidschendam aan gewezen, de parochie van de H.H. Petrus èn Paulus. Na de oorlog werkte hij een jaar in Aerdenhout. Daarna werd hij benoemd tot kapelaan in de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en Sint- Joseph te Leiden. Hij was in Leiden o.a. werkzaam als godsdienstleraar op de Vak school. In 1956 werd kapelaan Van Vugt pastoor en wel te Bergschenhoek. Hier kon hij zich aan studie wijden en werd hij tot een praktische bijbel man, die niets liever deed dan aan zijn gelovigen de H. Schrift te geven als bron en norm voor het leven. In 1960 had de bisschop pastoor Van Vugt nodig in een grote pas opgerichte parochie op de grens van Rotterdam en Schiedam, de kerk van het H. Hart in Oud-Mathenesse. Op 20 mei 1965 maakte pastoor Van Vugt zijn feestelijke in tocht in Hoogmade, nadat hij hier op 3 mei als zodanig was benoemd. Ruim acht jaar heeft de bescheiden en vriendelijke pastoor Van Vugt in Hoogma de gewerkt. Na zijn emeritaat vestigde hij zich in Heiloo, vanwaar hij nog maar kort ge leden naar zijn vroegere pas toorsplaats Bergschenhoek verhuisde. ZOETERWOUDE Na dat de stemming er vrij dagavond bij de opening van de Burgemeester Det- mersweg direkt al goed in zat, heeft de Zoeterwoud se bevolking ook zaterdag en zondag volop kunnen geniéten van de vele acti viteiten. Hoogtepunten vormden de „Zeskamp" op het Loetheter- rein en het wielerfestijn. Feest vierde ook de Stichting „Oud-Zoeterwoude" bij de ingebruikneming van de oudheidskamer „Suetan- borgh". Nadat vrijdagavond het feest tot in de kleine uurtjes had geduurd was het zaterdag ochtend toch weer redelijk vroeg reveille. De volleybal lers kwamen tegen elkaar in actie op het Loetheterrein en na het opmaken van de ba lans kwam het team van „Swetterhage" als overwin naar uit de bus, gevolgd door „Ons Huis" en „Casa Mater na". De prestatieloop „Dor- pie om" kreeg 168 deelne mers met als jongste telg de tweejarige Wouter van der Hoeven die de 2 kilometer volbracht in 28.32 minuten. De winnaars waren Frans van Velzen (2 km), Kees Kerkvliet (4 km), Rico Ver- vorn (8 km) en Henk Simo- nis (12 km). De snelste dame was Ciska van Velzen. Beddenrace Wegens gebrek aan belang stelling ging de beddenrace niet door; voldoende belang stelling was er voor de „Zes kamp" met als ludieke on derdelen de skibaan, ballen- race en een hindernisbaan. Voor veel spektakel zorgde De zeskamp zorgde voor veel spectaculaire momenten. ZOETERWOUDE De oudheidskamer van de stichting „Oud-Zoeterwoude" is officieel ge opend. Een en ander gebeurde tijdens een bijeenkomst in de monumentale dorpskerk door burgemeester A. Houdijk. Tientallen genodigden waren naar het kerkgebouw gekomen om deze mijlpaal in de 12 1/2-jarige historie van Oud-Zoeterwoude bij te wonen. Stichtings-voor- zitter A. Duindam schetste in het kort de geschiedenis van „Oud-Zoeterwoude" en noemde daarbij als onuitwisbare pionier de naam van wijlen Cor Paardekooper die in september 1966 het gemeentebestuur van Zoeterwoude verzocht medewerking te verlenen aan de oprichting van een vereniging die zich zou bezig houden met het bewaren van gegevens en voorwerpen van oud-Zoeterwoude. Vervolgens roemde burgemeester Houdijk de activiteiten van de stichting en stelde dat het werk van „Oud-Zoeterwoude" op een hoog peil staat. „U mag trots zijn op de oudheidskamer, ook al is „Suetanborgh" nog maar het bëgin", aldus Houdijk. Sue- tanborgh is te bezichtigen T en 8 september van half acht tot half tien uur en 11 september van tien uur tot half een. Tevens is er dan de expositie „De weg door Zoeterwoude-dorp". het team van ZTC met het onderdeel „A-lopen", maar ook de „rode draad" leverde veel hilariteit op. Ieder team moest daarbij trachten, lo pend over een ronde balk, zoveel mogelijk ballen naar de overzijde te brengen. Ex tra handicap daarbij vormde het zakgooien van een ande re partij hetgeen ontelbare komische gevolgen had. Het team van carnavalsvereni ging „De Hangkonten" toon de zich bij dat onderdeel het meest behendig doch speelde bij de andere onderdelen geen rol van betekenis. De hindernisbaan bracht ten slotte de beslissing. De teams van „Tafeltennisvereniging Zoeterwoude" en Don Bosco (dat team was op het aller laatste moment opgeroepen omdat voetbalvereniging Meerburg om onduidelijke redenen verstek liet gaan) gingen samen aan de leiding. De formatie van „Don Bos co" zou tenslotte het meest behendig zijn want die pakte niet alleen de winst bij de hindernisbaan maar tevens ook de algehele titel met 33 punten, gevolgd door de ta feltennisvereniging met 30, SJZ en de Jeugdraad samen met 26, carnavalsvereniging de Hangkonten 20 en tenslot te ZTC met 12 punten. Vanavond is er straatvoetbal en disco en om half negen een klompenloop in de Dorpsstraat. Morgen begint op het Watertje de braderie en vakmanifestatie. De KPJ organiseert dan een wed strijd om uit te maken wie zich de sterkste man van Zoeterwoude mag noemen. Op het programma staat dan onder meer telefoonboek scheuren. In de Dorpskerk wordt de expositie geopend met als thema „De oude ver keersweg". TEF amsi tal is bij Fin ebbe jact aser omis Vrou wen tref pun t Vorig jaar werd in Warmond gestart met het zoge naamde „Vrouwentrefpunt". Hoewel de belangstelling niet overweldigend was, hebben de organisatoren toch'l besloten om door te gaan. Om nu eens te peilen voort6ii welke onderwerpen er belangstelling bestaat onder <Jeaantr Warmondse meisjes en vrouwen, wordt het nieuwe sei zoen geopend met een verkennende vergadering. Van avond zijn alle inwoonsters van Warmond welkom vanaf half negen in de zaal van Ut Sloepie. Met de ge gevens die daar naar voren komen, gaan de organisa trices aan de slag om het Vrouwen trefpunt nog aan trekkelijker te maken. Bidstond De Raad van Kerken Sassenbeim opent het nieuwe werk- seizoen vanavond met een bidstond vanaf acht uur in de christelijk gereformeerde kerk. Alle medewerkers van de plaatselijke vijf kerkgemeenschappen zullen aan de bid stond deelnemen. In de bidstond gaan voorgangers van de plaatselijke kerkgemeenschappen voor. Ruilavond De postzegelverzamelaars uit Leiden en omstreken kunnen vanavond weer terecht op de maandelijkseP ruilavond van postzegelvereniging De Rijnstreek" in Leiderdorp. De „ruilbeurs" heeft plaats in het Dorps traat in de Hoofdstraat in Leiderdorp. De zaal is voor de jeugd geopend vanaf zeven uur en voor de ouderen om vanaf acht uur. Rond half tien wordt de veiling ge- houden waar tegen een niet al te hoge inzet goede en j interessante zegels worden geveild. Voor leden is toegang gratis. Niet-Ieden tot 17 jaar betalen f0,75 en ouderen fl,7S. Tafeltennis De Hazerswoudse tafeltenniskampioenschappen worden zaterdag 11 en zondag 12 september gehouden in het club huis van tafeltennisvereniging Avanti aan de Sportpar klaan. Tot vandaag kan men zich aanmelden in het club huis na half negen (telefonisch 01728-8422). De jeugd die na 30 juni 1965 is geboren, bijt het spits af op 11 september om een uur. Geoefende en ongeoefende recreanten plus vijfdeklassers van de NTTB komen diezelfde dag vanaf ze ven uur aan bod. Op het programma voor de mannen en de vrouwen staan enkel- en dubbelspel. Zondag 12 septem ber is de tafeltennisbeurt aan de vierdeklassers tot en met de eredivisiespelers en -speelstersOm elf uur klinkt het beginsein. Kruis vereniging Met ingang van vandaag zullen alle activiteiten van de kruisvereniging Koudekerk/Hazerswoude/Rijndijk plaatsvinden in het nieuwe wijkgebouw in de Ridder hof aan de Kerklaan. Hieronder valt eveneens het uit lenen van diverse artikelen uit het magazijn dat zich bevindt aan de oostzijde van het gebouw, aan de kant van het Hofstedepark. De openingstijden blijven onge wijzigd: elke maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag is de dienstdoende wijkverpleegkundige aanwezig van vijf tot half zes. Ook de telefonische spreekuren zijn niet veranderd. Oranjeloop Sportievelingen in Noordwijkerhout en omstreken kunnen dinsdag weer meedoen aan de elfde oranjeloop. Deze oran jeloop vormt een onderdeel van de activiteiten die de Noordwijkerhoutse oranjevereniging organiseert in samen werking met atletiekvereniging „De Noorwijkerhoutse strandlopers". De loop bestaat uit een prestatieloop en een wedstrijdloop. De start van de prestatielopers, afstand 3 ki lometer, is om acht uur; de wedstrijdlopers, afstand 6 kilo meter om half negen. De start, finish, kleedruimte en in schrijving zijn op het Marktplein aan de Havenstraat in Noordwijkerhout. Het inschrijfgeld voor kinderen tot en met 14 jaar bedraagt drie gulden. Volwassenen betalen vijf gulden. Voor inlichtingen: tel. 02523-3702 of 5339. It d n: reg ft I ;rav nos lelij fori or pv t bi; Tde luini fcid ld me ja-1 NOORDWIJKERHOUT De actiedag „De vlag in top" van vormingscen trum „De Mast" heeft af gelopen zaterdag aan alle verwachtingen voldaan. Het streefbedrag, dat was gesteld op 5.000,-, werd gehaald. Vrijdagavond werd de actie dag officieel geopend door wethouder Van der Klaauw. De voorzitter van „de Mast", de heer Nijhuis, refereerde in zijn openingstoespraak aan de financiële problemen, die het afgelopen jaar „de Mast" ach tervolgden. Hij had er echter goede moed op dat door mid del van deze laatste activiteit in een rij van velen, de finan ciële toekomst voor „de Mast" weer wat rooskleuriger zal worden. De heer Van der Klaauw prees het bestuur en haar medewerkers voor de in zet om de financiële proble men te boven te komen. Hij verklaarde dat het gemeente bestuur met veel waardering deze zelfwerkzaamheid tege moet zal treden. „„De Mast" is het ook waard om te blijven", aldus de wethouder. Met het noteren van een bedrag, die de actie zou opleveren, verrichtte de wethouder de officiële ope ning. Deze werd op die vrijdag gevolgd door een disco-avond voor de oudere jeugd. De motorbehendigheldsrace bij „De Mast". Schatgraven Op zaterdag bruiste het van de activiteiten, die naar schatting door zo'n tweeduizend perso nen werden meegemaakt. Voor de kinderen was er een kindermarkt, een songfestival, films en schatgraven. Voorts waren er behendigheidswed strijden voor motoren en een talentenjacht voor Bollen- streekse popgroepen. De groep Dechado uit Katwijk werd na een lange middag en avond de uiteindelijke winnaar. Het touwtrekken werd gewonnen door het team van Join uit Noordwijk en het team Mag- nofiosi uit Hillegom. Alle prij zen en ook benodigdheden (strobalen e.d.) werden aan „de Mast" gratis beschikbaar gesteld door plaatselijke win keliers en bedrijven. Men ver wacht dan ook, dat van de naar schatting 7.500,- grote bruto-opbrengst weinig verlo ren gaat aan kosten. De actiedag zal ondanks het succes niet worden herhaald. Wel wordt overwogen een on derdeel van de manifestatie, de kunstmarkt, nogmaals op te zetten. De geëxposeerde kunst werken van Bollenstrekers werden door vele mensen be keken, terwijl er ook verkocht werd. Mogelijk is hieraan meer behoefte in Noordwij kerhout. Overigens was de ac tiedag de apotheose van de „open week", waarin potentië le deelnemers kennis konden maken met de verschillende cursussen. Ook deze „open week" werd voor „de Mast" een groot succes. Meer deelne mers dan ooit maakten van de gelegenheid gebruik om „de Mast" te bezoeken en zich als deelnemer aan te melden. OEGSTGEEST Tafelten nisvereniging „Oegstgeesl vierde het afgelopen week einde haar 30-jarig bestaan met een drukbezocht toer nooi in de „Thorn tafelten- nishal" aan de Voscuyl te Oegstgeest. Voorzitter Chiel Kuiper me moreerde zaterdagavond tij dens een feestelijke receptie de totstandkoming van de ta feltennisvereniging uit eer. fusie tussen de Leidse vere niging „De Burght" en de vereniging „Orpheus". „De nieuwe hal heeft er toe bijge dragen dat het ledental in ongeveer een jaar gegroeid is van 80 naar nu 180 leden." Hij ging verder in op de fi nanciële situatie waarin de tafeltennisvereniging ver keert. Tegenslag bij de bouw van het centrum, onder meer door het failliet gaan van twee aannemers hebben er toe geleid dat men, mede door de hoge rentestand bij aangegane leningen, met een fikse begrotingstekort zit. Het bestuur van TTV Oegst geest werd toegesproken door de oud-voorzitter heer J. Sjaardema, samen met de heer Van der Zijde, een van de grondleggers van het hui dige centrum. Tijdens de re ceptie werden bloemen en geschenken overhandigd door afgevaardigden van di verse tennis- en sportvereni gingen. NOORDWIJK In de gereformeerde kerk aan de Hoofdstraat werd gistermorgen ds. J.J. Kuiper beves tigd, waarmee de vacature van ruim een jaar door het vertrek van ds. E. Warning naar Hellendoorn, weer is vervuld. De bevestiging vond plaats door ds. J. Kroeze uit Leeuwarden. Na afloop van de dienst waaraan op heel verdienstelijke wijze werd meegewerkt door het Buurtkoor o.l.v. J. v. Duin, sprak eerst burgemeester Bonnicke welkomstwoorden, gevolgd door ds. Elgersma namens de classis Leiden, de beleidsraad, en de plaatselijke pastores. Mevrouw Verloop sprak welkomstwoorden namens de hervormde kerk van Zee, waarbij deze haar dank baarheid uitsprak dat er in de beroepingscommissie ook een her vormd ouderling was ingeschakeld. Afscheid van pastoor te Mei j LEIDSCHENDAM In aanwezigheid van oud-burgemeester F.J.M. Kolschoten en burgemeester W.F. de Vreeze hebben vele honderden personen dit weekeinde afscheid genomen van pas toor T.G. te Meij, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de parochie verlaat van de Gedachteniskerk Paus Johannes XXIII in Leidschendam. Pastoor te Meij heeft zestien jaar de parochie gediend. Naast de kerk was een feest tent neergezet, waar zowel een feestavond als twee drukbezoch te eucharistievieringen werden gehouden. Pastoor te Meij werd zaterdagmorgen door kinderen met een Jan Plezier van huis ge haald en naar de tent gebracht. Daar werd in de loop van het weekeinde een heel feestprogramma afgewerkt, compleet met dans, muziek en sketches. De pastoor kreeg van zijn parochia nen zesduizend gulden aangeboden voor een reis naar Israël. Massale huldiging Johan Admiraal NOORDWIJK De Noordwijkse musicus Johan Admiraal her dacht zaterdag dat hij vijftig jaar geleden benoemd werd tot or ganist van de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. Ter gelegen heid van dit jubileum werd hem 's middags in het „Hof van Holland" een receptie aangeboden. Deze groeide uit tot een mas sale manifestatie van hulde en waardering. Honderden kwamen de heer en mevrouw Admiraal gelukwensen. SASSENHEIM - Geboren: D.v.Ouafae; M.Harmouch; T.Rammouml. Overleden: J.C.van der Meij; p.Kniest. Gehuwd: J.C. Verdegaal en J.Bergman; R.P.M. van Kesteren en t.Brown; J.van der Plaat en M. van der Neut. ZOETERWOUDE - Gehuwd: P.G.J.M, Olsthoorn en T.P.M.van Bemmelen; C.Knook en J.C.Chrlstiaanse; N.W.M. Zwetsloot en J.A.E.M. Kwakkenbos; W.M.Hospers en M.J.M. Ammerlaan; T.J. Zandbergen en W.J.Waaljer; R.J.M. van Rijt en A.L.B.M. van den Harg; J.C. Carrol en J.Clausen; R.O. Knaap en B. Verboom. Overleden: G. van der Lee; E.A. Kappetein-Olijerhoek; N. Schenken veld-Van Gaaien. Acoholcontrolei met resultaten Vo<)| Z d' REGIO Twee grote alcohi controles in Bollen- en Rij streek zijn vrijdagavond n zonder resultaat gebleven, rijkspolitiekorpsen van schoten, Leiderdorp, Alkei de en Nieuwkoop controlee den 102 auto's. Ze onderwie pen 36 automobilisten aan i test met het blaaspijpje. V daarvan moesten ook e bloedproef ondergaan en wi den geverbaliseerd wegens i den onder invloed. Bovendit werd nog een automobili aangehouden die gezocht we door de politie, was er iemai bij zonder rijbewijs, werd ook nog een weggebruiker verbaliseerd wegens een potte uitlaat en werd proci verbaal opgemaakt tegen verkeersdeelnemer die 150 lometer per uur reed binn^j de bebouwde kom. De twee controle, die rond Hillegom de Bollenstreek werd geho i. den leverde aanmerkeli minder resultaat op. Van de aangehouden automobilist! kregen er twee een rijverb<N< opgelegd. Ook bleek er iemari bij te zijn die in een gestolf li auto rondreed. 'jtenr r j lei terck K nger uv/er ?4de e kanlsÉ College Voorschotel rond VOORSCHOTEN VV CDA en de combinat i PvdA/PPR zijn het dit wee einde eens geworden over ef nieuw college van B en W. F' college wordt net als in de gelopen raadsperiode gevorn 'J door deze vier patij< Ook binnen het college van feer V, «pip ;ko nenj polit >ot, h an e Jth t*d ik en W verandert er niets. Ir. van Dalen (VVD), L. Marsel (CDA) en Ir. Van Leeuwi blijven de Voorschotense i houders. Wethouder J. Dalen toonde zich namens i VVD zer tevreden met het b reikte resultaat. Hij stelde, het in het belang van de Vooèi". schotense burgerij is dat d zelfde combinatie aantree* met name omdat alle die wethouders door hun ringzich niet hoeven in werken. <Jderl d d« tei erv 1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4