orfbal-debutanten issen eerste slag MSESSB lobbert-Jan van der Feen op vastheid naar winst hakken over de sloot Saturnus met de Ron Smit afgetekend winnaar van ronde van Zoeterwoude DIOK ontkomt aan catastrofe LE1DSE COURANT MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 PAGINA 17 DEN Door een vinning op Frits heeft Robbert-Jan der Feen de eerste J in het herenkelspel B Ihet 30 plus tennistoer- van OLTC in de [ht gesleept. 5 de eerste maal dat de Éertig geworden Zeeuw op ïiveau acteerde. Dat was fcven wennen, want in het I van de week was hij nog van mening, dat bijvoorbeeld het geven van drop-shots op een dergelijk toernooi uit den boze is. Op de finaledag was hij daar duidelijk van terugge komen, op vastheid kreeg hij Luijk op de knieën. In de eers te set leverde het aanvallende spelletje Luijk nog winst op, conditiegebrek brak hem in de twee daaropvolgende gedeeltes op: 5-7, 6-2, 6-0. Bij de dames ging de eindzege naar Joly Drok. De OLTC- speelster leek in de derde set kansloos tenonder te gaan, maar slaagde er toch in een 0- 3 achterstand goed te maken. Drok bleef in haar eigen spel letje volharden en scoorde zo zes games op rij: 7-6, 4-6, 6-3. Har Meyer won eindelijk weer eens een B-toernooi. In de he- rendubbel bleef hij met Philip van der Kwast het duo Hans Vergoed/Theo Bollerman de baas. Vooral de tie-break in de tweede set was spannend: tweemaal serveerde Philip Van der Kwast onderhands. De eerste bal werd door Ver goed simpel weggeslagen, de tweede bal - op matchpoint - deponeerde Bollerman onder in het net: 7-5, 7-6. Lodewijk Kallenberg vierde zijn terugkeer in de C regio nen met een finalezege op Jan van Duyn. In de halve eind strijd had Kallenberg alle moeite met Dick Zaadnoor- dijk: 6-0, 3-6, 6-3. De finale was snel bekeken: 6-2, 6-1 in het voordeel van de linkshan dige Unicummer. Van Duyn gooide aanmerkelijk meer energie in de herendubbelspel C finale. Kwade tongen bewe ren overigens, dat Van Duyn overgang naar de B-lijst wil voorkomen door in elk geval geen enkelspeltitel te behalen. Met Rodenburg aan zijn zijde bewees hij in ieder geval in de dubbel tot de allersterkste C- spelers te behoren. Stan Wa lenkamp en Harry Knol wer den soepel opzij geschoven: 6- 2. 6-4. In het damesenkel C maakte Ans Vink haar plaatsing als eerste waar door de nummer twee, Doris Knott, te kloppen. Knott had in de derde set goe de kansen op de overwinning bij een 4-2 voorsprong. Ans Vink vocht goed terug en sleepte de set en de partij als nog in de wacht: 6-1, 4-6, 6-4. In het damesdubbelspel C was Ans Vink minder succesvol. Met Riet van Balen kwam zij er tegen L. Adriaansen en Joan Zonnevylle niet aan te pas: 6-2, 7-6. De mixed C werd een prooi voor Joost Roden burg en Emmy van der Willi ge, die Fred Timmer en Anne ke van Overloop de baas ble ven: 6-4, 3-6, 6-4. Hans Ruygrok, die de favorie te Ger Lepelaar in de kwartfi nale in drie sets versloeg, ein digde in de D-categorie als eerste. In de eindstrijd won hij van Cock Zevenhoven, die ie dere ronde een driesetter speelde: 2-6, 6-2, 6-0. Bij de da mes eindige Hanny van den Akker uit De Zilk als eerste, Hermine Wenzel werd in de eindstrijd geklopt 5-7, 6-2, 6-2. 'EN De Leidse de- inten hebben de eerste nvan de nieuwe veld- petitie wel gemist. De aïden verloor in sland met 74 van 11 dt Kwiek, terwijl in 1.1 >romotieklasse Zuider- rtier haar meerdere -7) moest erkennen in geroutineerde Trekvo- Het getoonde spel •kte de beide coaches hmijjer in het idee, dat de 'M indelijke afloop van gr<;ompetitiestrijd niet bij -baat degradatie be ft te zijn. Fides Pacta oud ing klasflde de punten (88) teal het sterke PSV. Per had het in de slotfase moeilijk (78) met Br'utant Snel. Fluks ide sterk in de dis tscompetitie door nti een 66 gelijkspel 'dfe dwingen. 3-jai debuut van De Danaïden Rei e overgangsklasse mocht wel geen punten opgele- hebben, het zelfvertrou- werd wel gesterkt door bij Wordt Kwiek gelever egenspel. Van een moge klasseverschil was geen ke en tot diep in de twee helft had de Leidse ploeg zicht op een gelijk spel. e eerste twee opstellingen ndei?n de doelpunten bijzonder op zich wachten. De ver- ji gingen overheersten, ls rbij het actieve voorverde- trijk n van de ploeg van coach •j Ek opviel. Cees Christi e neutraliseerde de ope Ei streffer van de Friezen, 'ijl De Danaïdens tweede 'er van Jo Korenhof na (21) goed was voor 22. Nee derde verdediging capitu leerde echter al binnen drie minuten tweemaal. Na de 43 van Cees Christiaanse waren er legio mogelijkheden op de gelijkmaker, hetgeen ook het geval was na de 54 van in valler Marco Buys. Een zesde goal van Wordt Kwiek brak de Leidse weerstand definitief: de zevende was louter van sta tistisch belang. Wellicht dat de ploegen het moeilijk hadden met het al vooraf opgedrukte predikaat „titelkandidaat", feit was wel dat Fides Pacta en PSV bar slecht begonnen. Misser werd op misser gestapeld en pas in de achttiende minuut opende Wilma Neuteboom de score. Dank zij goed schutterswerk van Dick Onderwater en Bea Schrama ging de ploeg van coach Gerard Bos met een 4 1 voorsprong de tweede helft in. Dat van een werkelijk overwicht geen sprake was, bleek al na een kwartier. PSV schoot met scherp, ook al trachtte de Leidse verdediging door op de bal te spelen het aantal schotkansen te beper ken. Het werd 55 en na een demarrage van Fides naar 7 5 zelfs 78. Een laatste schot van een leeggespeelde Bea Schrama redde het punt voor een toen nog maar weinig ge organiseerd aanvallend Fides Pacta. De overige treffers kwamen uit de handen van Karin de Zeeuw, Robin Som- meling, Nico Pikaar en Dick Onderwater. Ondanks een II7 nederlaag was Zuiderkwartier-coach Hen Zierikzee niet ontevre den. Want wie had gedacht dat de debuterende Leidenaren tien minuten in de tweede helft met 47 voor zouden staan op een vorig seizoen nog in de overgangsklasse uitko mend Trekvogels. De punten bleven evenwel in Rotterdam doordat Zuiderkwartier niet opgewassen bleek tegen de conditieslag die volgde. Hal verwege de tweede helft pas seerden de Rotterdammers en er kwam nog een forse, zij het geflatteerde II7 eindstand op de formulieren. Halverwe ge leidde Zuiderkwartier met 35 door treffers van Dick Derksen (2), Edith Hillebrand, Dirk Jan de Kreek en Els van Lunteren, een voorsprong die door Dirk Jan de Kreek en Rens Henze nog tot 47 werd uitgebouwd voordat de thuis ploeg toesloeg. Eenzelfde uitgangspositie was er bij SnelPernix. De. debu tant had hier echter maar wei nig in de melk te brokkelen. Via een 24 ruststand liep de voormalige Leidse promotie- klasser weg naar 83. De re kening voor de gebrekkige voorbereiding volgde evenwel nog in het laatste kwartier. De opmars van Snel werd echter bijtijds opgevangen en spelbe- vriezend maakte de ploeg van coach Jasper Engel de negen tig minuten vol. Carla Kuipers (2). Kees Hortensius (2), Deni- se Smits, Kees Brokaar, Geer- ten Breedveld en de met Carla van Evert en René Kooien de buterende Caro Verhagen scoorden. Aanvallend stak Fiks in het duel tegen debu tant NIO in een grootse vorm. Dertien maal werd de Rotter damse korf doorboord door Kees van der Meij (4), Dirk Jan Elzenga (3), Theo Vreeken (3), Herma Tobé (2) en Diede- rik van Veen. De altijd zo ster ke Oegstgeester verdediging vertoonde echter vele lekken. Een 13 en 57 voorsprong werden zorgeloos uit handen gegeven, maar uiteindelijk bleek het verschil ruim vol doende: 1013. Terwijl de opening Ons Eiland uitstekende winstmo gelijkheden bood was de resul terende puntendeling van 77 nog maar uiterst nipt. De ploeg van coach Co de Haas werd na 30 overvleugeld door Stormvogels, dat bij rust al op 44 kwam en vervol gens een 57 voorsprong op bouwde. Barrie van Duyn en Jan van Kalkeren voorkwa men een nederlaag. Tevoren hadden Rob Hasselbach (2), Olga Soudan, Jan van Kalke ren en Wim Nijenhuis ge scoord. Na rust had Crescendo totaal geen antwoord op het felle voorverdedigen van De Ber men. Was in de eerste helft nog een 41 achterstand weg gewerkt (44), de tweede helft was de ploeg van coach Piet l'Ami volstrekt kansloos; 125. Joke Geijer (2), Ria Baak, Wim Barendse en John Huigsloot zorgden voor de te gentreffers. Na een sterke start, 06 na twintig minuten door treffers van Enrico Mud, Wim van Vliet, Ton Beij, Martin Filippo, Yvonne Uphof en Ruud van Vliet, liet De Algemene de teugels wat vieren. Via een 26 ruststand kwam het de buterende Eureka nog tot 46 terug alvorens Eric Kuipers en Annemieke Keereweer de wedstrijd definitief beslisten: 48. In de eerste helft bezweek Tempo onder de druk zich te moeten bewijzen. De 02 voorsprong voor Vrienden schaar was tegen de verhou dingen in, maar bleek uitein delijk wel belissend: 45. Voor de ploeg van Henk Roe- doe scoorden Tom de Vries (2), Bert Jan van Weeren en Aad Haagsman. Eén minuut voor tijd maakte de Velocitas-verdediging de taktische fout de bal koste wat kost te bemachtigen. Het le verde Weidevogels dus een 7 8 voorsprong op, gezien het wedstrijdbeeld toch wel te veel Robin Sommeling van Fides Pacta vangt stijlvol af in het treffen met PSV. van het goede. Marise Mulder te en Leon Brouwer, redde echter alsnog een punt: Met het 66 gelijke spel tegen 88. De overige treffers wer- het kansrijk voor de titel ge- den gescoord door Rien van achte Avanti heeft Fluks wel Poelgeest (3), Jeroen van Driel een fraai visitekaartje afgege- (2), Marise Mulder, Ybo Schut- ven. Kees Imthorn (2), Mar leen Passchier, Aad van Dron- telen, Tjaard Sijpkes en Rob chelvis scoorden in het zeer gelijk opgaande duel voor de ploeg van coach Kees van Vliet. LEIDEN Het eerste half uur van de pas gestarte com petitie leek DIOK tegen het Delftse DSRC regelrecht op een catastrofe af te stevenen. Immers door try's in de derde en tiende minuut van Jan Six en Paul Dorresteyn alsmede door drie rake kicks van inter national Bas Kasteel stonden de Leidenaars al snel op een 015 achterstand. Dat zag er dus wel erg somber uit voor het met zes spelers verjongde Kikkerpolder team. Oude rotten als Koemans, Rijsdam en Van Dooren vin den het na vele jaren nu lang zamerhand genoeg worden om in de top van het vaderlandse rugby te blijven meedraaien. Gecombineerd met een aantal blessures, bepaald niet hoopge vend allemaal, totdat de toch wel erg hard maar fair opere rende Delftse studentenploeg terug ging schakelen om de snel bereikte 015 te consoli deren. Te voorbarig zoals later zou blijken. Nog voor de rust bracht de uit stekend spelende Dick Altink met twee benutte penalty kicks DIOK wat dichterbij (615). In de tweede helft werd de balbehandeling van de geel-blauwen opeens stuk ken beter. Hoewel aan de col lectieve organisatie van de verjongde ploeg nog veel ont brak kwam Leiden ijzersterk terug. In de zestigste minuut kon Mario van Teylingen op aangeven van Brian Gilles scoren. (1015) Altink benutte de conversie en het was nu weer wat hoopgevender: 12 15. Dezelfde speler stuurde even later de snel naar voren gelopen Ab Huisman naar de vijandelijke doellijn en kon DIOK de leiding overnemen. (1615). Ook deze conversie was raak en leek DIOK op ro zen te zitten: 1815. Maar de Delftenaren gaven zich niet gewonnen en bleven bikkelhard de Leidse verdedi ging teisteren. Een afweer- foutje was voldoende om DSRC door Koen Potters weer op voorsprong te zetten. (18 19). Vijf minuten voor het einde plaatste wederom Altink de beslissende penalty tussen de palen (2119), zodat DIOK met de hakken over de sloot deze eerste klus toch nog zege vierend kon afsluiten. jollo staat isselbeker af LEIDEN De heren van Olga Saturnus kwamen met een 1718 overwin ning met de hakken over de Rijswijkse sloot van Animo. Wat in het begin een eenvoudige stap leek, werd gaande de wedstrijd een noodsprong van je welste. Een gelijkspel was misschien de juiste waar dering geweest voor beide partijen. HVV Wist door koelbloedigheid in de eindfase met 89 te win nen van een moedig en netjes spelend Foreholte. De dames van OASE en Foreholte kwamen dit weekeinde niet in aktie. Het Voorhoutse team had vrijaf, terwijl de Alkema- dese dames bij Westlandia geen scheidsrechter aan troffen. HVS ging volle dig verloren tegen een op permachtig Actief: 321. MMO won, moeilijker dan de eindstand 715 doet vermoeden, van HEC. Grove overtredingen drukten hun stempel op de wedstrijd. Na de wedstrijd konden de Hoogmadese dames de schade opnemen. Er werd gewonnen, maar HEC heeft lange tijcf van alles geprobeerd om dat te voorkomen. Met spugen slaan en grijpen kon HEC nog aan sluiting houden met MMO, dat met een 35 voorsprong (dankzij keepster Rieki Brunt werden Haagse strafworpen niet benut), de rust inging. José Elsgeest was toen al met rugklachten uit het veld ge stapt. Na de thee moest Cora van der Meer met een lichte hersenschudding zich bij haar voegen. Dit uitvallen deed MMO groeien, en met nog maar één wisselspeelster op de bank liep MMO weg van 48 naar 411. Toen was het ver schil van kwaliteit voor de Haagse dames duidelijk, beide teams konden nog vier doel punten aan hun totaal toevoe gen. De Olga Saturnus dames draaien zeer sterk mee in de hoogste afdelingsklasse, waar naar zij dit jaar gepromoveerd zijn. Er moest gespeeld worden tegen Ondo in 's-Gravenzande. Het ontbreken van Carine van Wingerden aan de cirkel dwong de Leidse dames een andere aanvalsopzet te spelen, dan zij gewend waren. Dit lukte heel goed, en dankzij een goede conditie en een zeer ge sloten verdediging won Satur nus met 04! Waren de vele kansen secuurder gebruikt dan zou 010 of meer, repre sentatief geweest zijn. Olym pia won van Athene 2 zeer overtuigend met 317. Tot de rust hielden de Haagse vetera nen het spel van Olympia nog aardig bij: 14, maar daarna was het hek van de dam. HVV verloor uit van DIOS met 149. De Voorschotense ploeg moest 4 basisspeelsters missen. Heren Olga Saturnus begon in Rijs wijk voortvarend. Animo had geen antwoord op het kreatie- ve aanvalsspel van de Leide naars, mede omdat er verdedi gend weinig ruimte was voor de Rijswijkse formatie. Gaan deweg kreeg Animo meer vat op het spel. Een combinatie van spelervaring en wegzak ken van de Leidse concentra tie zullen hier een verklaring voor zijn. De riante 26 voor sprong van de Roodwitten slonk tot een 1111 stand bij rust. Na de hervatting konden de Leidenaars niet meer van Animo loskomen, hoewel ze grotendeels toch de wedstrijd dirigeerden. Het is dat hun te genstanders in de laatste se conde de paal aan de verkeer de kant raakten: anders was men tot een puntendeling ge komen. Eindstand 1718 in het voordeel van Saturnus. Met CWP uit Den Haag zijn Foreholte en HVV kansheb bers voor promotie naar de hoogste afdelingsklasse. Giste ren moesten de Leidse regio teams in Voorhout tegen el kaar uitkomen. In dit eerste treffen speelden de zenuwen een rol mee. Vooral Foreholte had het hier moeilijk mee. In een gelijkopgaande strijd (er werd de eerste helft geduren de 12 minuten aan beide zijden niet gescoord, de ruststand was maar 44), kon HVV in de tweede helft even het offen sief nemen en met 47 voor komen. De Voorhoutse ploeg probeerde een tegenoffensief op te zetten, maar HVV wist dit koelbloedig, zij het ten kos te van gele kaarten, strafwor pen en zelfs uitsluitingen, af te remmen. Foreholte kon niet profiteren van gecreëerde kansen want in deze fase wer den twee strafworpen gemist en zelfs tegen vier verdedigers werd niet gescoord. Chris van der Drift wist nog op te halen van 69 tot 89. maar toen was de wedstrijd, die onder zeer goede leiding stond, gespeeld. MMO won uit bij DSO 2 met 1621. Aanval lend en verdedigend zat het spel van MMO goed in elkaar, terwijl Dick en Gerard Els- geest voor het leeuwedeel van de treffers zorgden. Olympia won zonder problemen van Animo 2. Na laag tempo in de eerste speelhelft werd na rust overgeschakeld naar een hoge re versnelling. Het doelpun- tenverschil werd daardoor groot: 5—20. OASE won van HEC 3 met 11—21. Peter Waalwijk Merenwiek Dudo_ jELOFARENDSVEEN badmintonvereniging >llo heeft geheel volgens wachting de Dagmark- sselbeker af moeten staan het Leidse Merenwiek. lijna elke finale trok een ez°dse badmintonspeler aan ei langste eind. Daarbij was d ral het spel van Monique e ers, winnares van de fina- 'ha?damesenkel-D met 11-0, I, imponerend. het door Apollo georgani- •de toernooi was van de dse badmintonvereniging renwiek vooral de familie Eijk succesvol. John van won de finale heren-C te- Raymond Bernard. Ber- 1 staakte de strijd bij de ld 15-8 7-12 wegens een ssure. Met Marijke Kersten John van Eijk ook de fi- -• gemengd dubbel tegen de Is bgenoten Elly Tuithof en Bos: 15-9, 15-8. Bert van junior en senior vormden sterkste herendubbel-D. us Mesman en Marcel leltie (Lisse) werden met 15- 15-10 teruggewezen. ly Tuithof (Merenwiek) (kte in de C-klasse twee irwinningen. In het dames- tel was zij te sterk voor Ma te Kersten (11-9, 11-7) en in damesdubbel zegevierde zij nen met Ciska Hazenoot te- Margreet van der Zwet en ary Oleyerhoek (Apollo) met 13. 15-5. overige finale uitslagen ren: nesdubbel-D Treinie Baas- ilda de Vries (Apollo) - ry Roosendaal/Lida Heu- i (Smash'80) 15-8,15-6; he- ienkel-D Hans Ligtvoet (lis- 1 - Jan Glasbergen (Meren- ek) 14-15. 15-5,5-7; heren ig bbel-C Henk Noort/Aad ndbergen (Rijnsburg) - Er ft Veenman/Walter Meskers lillegom) 15-6,15-10; ge lengd dubbel-D Joke Strijk famepoint)/Nico Smakman j«isse) - Olga Spaan/Hans Iftbing (BAC LUVO) 15-5,15- Arie Versluis op het Wa tertje op kop van de eerste •ontsnapping, voor Henk Havik en de latere win naar Ron Smit. In vijf de positie Ron Vroom, met Karei Teeuwen (zwart) In het wiel. ZOETERWOUDE Als één van de onderdelen die het Comité Verkeer(s)weg deze weken ontplooit in het kader van de totstand koming van de rondweg rond Zoeterwoude, is de wielerronde voor ama teurs zonder meer een succes geworden. Met Ron Smit als zeer sterke winnaar op het zware parcours in de oude dorpskern, na een strijd die het in groten getale opgekomen publiek bijzonder kon waarderen. Een strijd die overigens be heerst werd door het drietal Smit, Vroom en Koene, dat na 10 van de 80 te rijden kilome ter uit het peloton ontsnapte en snel een voorsprong van zo'n 40 seconden opbouwde. Het duurde vervolgens erg lang voordat de eerste serieuze achtervolging op touw werd gezet. Toen. na diverse indivi duele pogingen van o.a. Karei Teeuwen, dertien man zich uit de steeds kleiner wordende groep losmaakten, leek het al te laat. Pas toen Teeuwen, Kees den Hartog en Arie Ver sluis ook hieruit weer ontsnap ten werden de drie goed sa menwerkende koplopers voor 't eerst bedreigd. Vooral door het beukwerk van Teeuwen smolt hun voorsprong als sneeuw voor de zon, maar om dat Den Hartog na verloop van tijd de kracht mipte om nog op kop te komen, stokte de achtervolging op 50 meter van het peloton, dat inmiddels gedubbeld was onder aanvoe ring van Smit, die tevens de leidersprijs in de wacht zou slepen. De snelle Smit, die zich op de zware omloop met een lengte van 1470 meter prima thuis voelde, koos voor zekerheid door na de eindsprint van de groep zijn medekoplopers te vermoeien met demarrages. Niet lang voor 't einde bleek hun energie inderdaad uitge put, en kon Smit vervolgens solerend naar de verlossende eindstreep rijden, die voor ve len van de ruim 100 deelne mers te ver zou blijken te zijn. Achter hem won Versluis de spurt om de vierde plaats voor Teeuwen en Den Hartog. Thuisrijder Hennie van der Maat kon, luid aangemoedigd door zijn supporters, geen vuist maken, en eindigde in de groep die om de negentiende plaats spurtte. De eerste tien: 1. Ron Smit (Haar lem); 2. Wim Koene (Zandvoort); 3. Ron Vroom (Haarlem); 4. Arie Ver sluis (Ameide); 5. Karei Teeuwen (De Zilk); 6. Kees den Hartog (Hendrik Ido Ambacht); 7. Jules Bruessing (Amsterdam); 8. Gerard Ratterman (Mijdrecht); 9. Cor Beemster (Ven huizen); 10. Lucien Gödde (Zwijn- drecht). De wedstrijd voor junioren werd gewonnen door Milko van der Meulen uit Purmer- end, die in de eindspurt zijn medevluchters Sjaak Sienders (Zwijndrecht) en Rob de Kui per (Amstelveen) achter zich liet. John Eradus (Leiden) werd tiende, Gertjan Zwaan negentiende. Avanti vijfde Een ploeg van. de Alphense wielervereniging Avanti be zette in Warmenhuizen de vijfde plaats in een ploegen tijdrit. Alphenaar Leen Jans zen werd zaterdag zesde in een criterium te Scheveningen. De ploeg van Avanti (Leen Janszen, Jos de Bruin, Nico van Dijk, Nico en Bert Zaal en Piet de Groot) reed de 72 km. in 1 uur 37 min. en 43 sec. Winnaar werd de ploeg van WWV uit Poeldijk, die een tijd nodig had van 1 uur 34 min. en 14 sec.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17