D GELUKKIGE ZEGE FEYENOORD WEDERGEBOORTE CLUB BRUGGE ONDER KESSLER" )h PSV agressief Smeets op dreef Rentree Cruijff bij Ajax geen verbetering SPORTTRIBUNE FC Groningenweggehoond Willem II duizend angsten EXCELSIOR TERUG IN DE REALITEIT AZ '67-Roda JC 1-2 Helmond Sport-PSV 2-5 Fortune S.-Sparta 3-2 Go Ahead Eagles-Excelsior 2-1 Willem ll-PEC Zwolle 5-2 FC Utrecht-FC Twente 3-2 Feyenoord-NEC 1-0 Ajax-NAC 4-1 FC Groningen-Haarlem 2-2 Roda JC Feyenoord Ajax PSV Willem II Fortuna S. FC Groningen Excelsior AZ '67 Haarlem NEC NAC GA Eagles FC Utrecht Sparta Helmond Sport FC Twente PEC Zwolle 4 4 0 0 8 13-3 4 .4 0 0 8 10-4 4 3 0 1 6 11- 4 4 3 0 1 6 9-5 4 2 1 1 5 9-4 4 2 1 1 5 4-3 4 2 1 1 5 8-9 4 2 0 2 4 8-6 4 2 0 2 4 6-6 4 12 14 5-6 4 2 0 2 4 4-6 5- 7 5- 8 5- 7 4 112 3 4 10 3 2 4 1 0 3 2 7-14 4 0 0 0 0 4-13 Telstar-Volendam 1-2 Vitesae-SC Heerenveen 1-1 Eindhoven-FC Den Haag 0-8 FC Den Bosch-DS 79 0-1 SC Cambuur-MVV 1-0 De Graafsehap-SC Amersfoort 0-0 SVV-FC VVV 4-1 SC Heracles-SC Wageningen 3-1 SC Cambuur Volendam SW FC Den Haag DS 79 Vitesse De Graafschap SC Heracles SC Wageningen SC Veendam FC Den Bosch SC Heerenveen SC Amersfoort Eindhoven FC VVV MVV 4 3 1 0 7 10- 2 4 3 1 0 7 9-3 3 2 10 5 3 2 10 5 4 2 115 4 12 14 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 8- 4 12- 2 6- 4 7- 4 3- 3 7- 7 8- 8 3- 2 4 1 1 2 3 5-7 4 1 1 2 3 2-9 4 1 0 3 2 3-12 3 0 12 1 2-8 4 0 13 1 0-3 4 0 13 1 3-9 Dinsdag 7 september: Eredivisie: Excelsior-Ajax Woensdag 8 september: Eredivisie: AZ '67-FC Groningen Roda JC-Willem II PEC Zwolle-FC Utrecht FC Twente-Feyenoord NEC-Helmond Sport PSV-Fortuna S. Sparta-Go Ahead Eagles NAC-Haarlem Eerste divisie: Telstar-SC Heracles Volendam-Vitesse SC Veendam-SVV FC VW-EIndhoven FC Den Haag-FC Den Bosch DS 79-SC Cambuur MVV-De Graafschap SC Amersfoort-SC Wageningen Zaterdag 11 september: Eredivisie: Helmond Sport-FC Twente Fortuna S.-NEC Go Ahead Eagles-PSV Ajax-Sparta Haarlem-Excelsior Eerste divisie: Vltesse-Telstar Eindhoven-SC Veendam FC Den Bosch-FC VW SC Cambuur-FC Den Haag De Graafschap-DS 79 SC Wageningen-MVV Zondag 12 september: Willem fl-AZ '67 FC Utrecht-Roda JC Feyenoord-PEC Zwolle FC Groningen-NAC Eerste divisie: Topscorers: Eradivisie: 1. Raeven (Roda JC) Koolhof (PSV) 3. Eriksen (Roda JC) 4. Houtman (Feyenoord) Strijbosch (Hèlmond Sport) Smeets (Fortuna S.) Mölby (Ajax) Gozems (Willem II) Eerste divisie: 1. Rontberg (FC Den Haag) 2. Kramer (Volendam) Unaola (SC Heracles) Van der Akker (Vitesse) Payne (SC Cambuur) 6. Evers (DS '79) Norrie (SC Wageningen) Ruud Gullit heeft voor Feye noord tweemaal doel getrof fen In deze competitie. Lotto: 1-3-11-14-28-34. Rese Deelnemers: 603.030.00. lm 3.220.951.00. Prijzen: T 1.615.306.00. 5NA1 Cijferspel: 441435. sei: Beur Toto: 2-1-1-1-2-1-1-3-3-2-1-1. ;0pzi nemers: 7.336. Inleg: 31.31 Prijzen: 14.977.00. 1 Spiel 77: 0447278. ROTTERDAM Na af- vraag wat belangrijker onbedoelde poging het loop van Feyenoordwas geweest; het handha- gretig opgekomen pu- NEC (10) heerste ver- ven van de met Roda JC bliek (22.000) weer het schil van mening over de gedeelde koppositie, of de stadion uit te jagen. Het HELMOND Acht „af dankertjes" van PSV, nu uitkomend voor Helmond Sport, hebben zaterdag avond één helft mogen dromen hun vroegere werkgever een hak te zetten. Met een tempo versnelling en agressief opereren in de tweede speelhelft nam de mach tige Eindhovense buur het initiatief echter na de rust volledig over en met een produktieve Jurrie Koolhof (drie treffers), in de spits geposteerd voor de uit vorm zijnde Ruud Geels, werd voor 11.000 toeschouwers de eind stand van 52 verwezen lijkt. In die eerste helft zag het er niet naar uit dat PSV tenslot te met deze marge zou win nen. Want niet de Eindhoven- se ploeg, maar Helmond Sport had na een voorzichtig begin het beste van het spel. Nadat Stevens, als laatste man ope rerend bij PSV, Van der Hooft, al eens bij de voeten had gegrepen, was het een kwartier voor de rust raak toen André Klaassen met een laag diagonaal schot Doesburg verraste: 10. De ploeg van Libregts drong na die achterstand wel aan, maar de gelijkmaker van Ton Lokhoff een diagonale in zet na een één-tweetje met René van de Kerkhof waarbij de bal via de paal in het doel zeilde was eigenlijk te veel van het goede voor de Eind- hovenaren. PSV buitte het voordeel van die treffer zo pal voor de rust goed uit door onmiddellijk na de hervatting feller op ter reinwinst en balbezit te spe len. Helmond Sport werd van de jager -de opgejaagde, die fouten moest gaan maken. Koolhof strafte zo'n fout, op het middenveld, al na acht minuten af: 12. Na een solo besliste René van de Kerkhof een half uur voor tijd eigen lijk al de strijd: 1—3. Temeer daar één minuut later Klaas sen de wendbare Thoresen onderuit haalde en Koolhof de door arbiter Thomas toege kende strafschop benutte: 1 4. Die marge sprak PSV meer aan. Toen invallert Meeuwsen zeven minuten voor tijd het dan ook waagde Doesburg toch nog eens te verrassen met een onverwacht schot (24), was daar opnieuw Koolhof die. nu in combinatie met Lokhoff, daar doeltref fend op reageerde: 25. Helmond Sport—PSV 2—5 (1—1). 28. Klaassen 1—0, 44. Lokhoff 1—1, 53. Koolhof 1—2, 61. René van de Kerkhof 13, 63. Koolhof (straf schop) 14, 75. Meeuwsen 24. 76. Koolhof 25. Scheidsrechter: Tho mas; toeschouwers: 10.000. Geel: Van Aerle (PSV). Helmond Sport: Versfeld. Van der Ven (Meeuwsen). De Wert, Lacroix, Ribberink. Cox. Strijbosch. Dijkstra (Alkemade), Klaassen, Lubse, Van der Hooft. PSV: Doesburg. Van Aerle, Brandts, Stevens, Wildschut. Willy van de Kerkhof (Van Berge Henegouwen). Lokhoff. Poortvliet. René van de Kerkhof (Lansbergen). Koolhof. Thoresen. GRONINGEN Schril ge fluit en boegeroep was de hoon, waarmee het Groningse publiek zijn plaatselijke voet balhelden bij het eindsignaal trakteerde. De fans waren duidelijk niet tevreden met het armzalige en teleurstel lende gelijke spel van 22 te-, gesn het zo zwaar gehavende Haarlem, dat nota bene de ge hele tweede helft de strijd had gedicteerd en veel dichterbij de overwinning is geweest dan de Groningers. Van wie trainer Theo Verlangen na af loop constateerde, dat ze zo vast hadden gezeten als een zware betonnen bunker. Na de rust speelde FC Gro ningen ronduit een zwakke partij. De ploeg was volkomen onherkenbaar en geen scha duw van het sterke elftal dat anderhalve week geleden Ajax op de kniën kreeg. Na de pauze ook ging een driftig Haarlem op jacht. Toen in de zestigste minuut Verkaik de gelijkmaker in het Groninger doel had gekopt, leek het erop dat de Haarlemmers met een derde treffer de winst mee naar huis zouden nemen. Dat die derde treffer uiteindelijk niet werd geproduceerd, kwam doordat voorstopper Waalderbos een zeer sterke SITTARD Huub Smeets had tot zaterdag nog geen en kel competitiedoelpunt achter zijn naam staan en dat knaag de toch wel een beetje aan de lange spits van Fortuna S. In het duel met Sparta haalde hij de schade ruimschoots in, want hij maakte drie doelpun ten op rij (twee in de eerste en één in de tweede helft), waar mee hij een groot aandeel had' in de zege van 32 van zijn ploeg. De start van Fortuna in de eredivisie, met vijf punten uit vier wedstrijden, is tot nu toe uitstekend te noemen. Sparta was zateragavond geen moei lijke tegenstander voor de thuisclub. resultaat-voetbal, dat de Rotterdammers probeer den te spelen, verdiende in elk geval niet de schoonheidsprijs en zelfs geen onderscheiding voor doelmatigheid. Hoewel de speaker hardnek kig wilde doen geloven dat Bennie Wijnstekers de maker van de enige treffer was, kwam die eer (of wat daar voor door mag gaan) op naam van aanvoerder Sije Visser van NEC. Een kwartier na de rust kreeg de geharnaste vrije verdediger bij de zoveelste lusteloze aanval van Feye noord de bal verkeerd op het hoofd, waarna de eveneens uitblinkende doelman Schel- lekens kansloos was. Feyenoord beperkte zijn eigen acties tot de eerste twintig mi nuten van de wedstrijd, toen Van Hanegem nog niet was opgebrand en had een ople ving pal na de rust, toen Gul lit de rol van spelverdeler' mocht overnemen. Met Van Hanegem was ook Vermeulen (grieperig) in de kleedkamer achtergebleven, zodat Feye noord na de rust weliswaar over nieuwe vleugels (Been en Jeliazkov) beschikte, maar daarmee bepaald niet hoog vloog. Er werd zelfs nauwe lijks gelopen. Hulptrainer Ab Fafié (Kraay is nog steeds niet tijdens de wedstrijden in het stadion) kon er dan ook niet omheen te constateren dat er veel te weinig was be wogen, vooral zonder de bal. Feyenoord—NEC 1—0 (0—0): 60. Visser (eigen doel) 10, Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 22.000. Feyenoord: Hiele; Troost. Nielsen, Houtman, Vermeulen (Been). NEC: Schellekens. Hubers, Visser, Wijnberg, Wanders. Van Zinnen (Van Geenen), Aalbers (Grim), Vie- vermans, Heisper, Janssen. De Groot. partij speelde en doelman Tukker enkele voortreffelijke reddingen verrichtte. FC Groningen—Haarlem 2—2 (2—1): 21. Steenge 1—0; 24. Keur 1—1; 35. E. Koeman 2—1; 60. Verkaik 2—2. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 11.000. Geel: Metgod (Haar- FC Groningen: Tukker; Steende. Hld- dink, Waalderbos. Keukens; Van Dijk, R. Koeman, E. Koeman. Goble (Dieterman. Mulder). McDonald, Haarlem: Metgod; Masefield, Verkaik, Haar, Leijsner; Balm, Böckling, Van Leen; Van der Veldt, Keur. Kristlan- sen. Smeets 21, 50. Smeets 31, 63. Holverda 32. Scheidsrechter: Draaisma; toeschou wers: 10.000. Fortuna S: Hanssen (Quaden), Maessen, Dekker, Van der Berg. Schrijnemakers, Bux. Suvrljn (Pfen nings), Koevermans, Zuidersma, Smeets, Ruijs. Sparta: Formannoy, Blind, Van Gaal, Van Tiggelen, Verbeek. Olde Riekerink, George (Van der Berg), Lengkeek. Healy, Holverda. Meijer. Jan Mölby haalt snoeihard uit en brengt Ajax op 20 tegen NAC. AMSTERDAM Het is te vrezen dat het „play-backen" van Oranje in IJsland de nieuwe trend van het Neder landse voetbal gaat worden. AjaxNAC leverde zaterdag avond, de ruime zege van 4 1 van de thuisclub ten spijt, in elk geval geen totaal-voetbal. Lerby en Van Veen probeer den vergeefs Rijkaard en Va nenburg. de draaitollen van Oranje die in Olsen een gretig imitator vonden, enig gevoel voor richting bij te brengen. Het lukte niet en zelfs toen Maestro Cruijff na het slikken van een pijnstillend middel de rol van de hulpcoach verwis selde voor die van dirigent, werd het er nauwelijks beter op. Kieft werd vrijwel niet aangespeeld. De spits mocht van geluk spreken dat hij in de openingsfase het hoofd achter een voorzet van Boeve kon plaatsen om zo een aan deel in de score te leveren. Door de schorsing van Schoe naker was er een plaats in de basis van Ajax bijgekomen. Van Veen bracht in de eerste helft enige rust in de defensie en kreeg daarvoor een uiterst welwillende beoordeling van Van Wijk en Cruijff. Na de hervatting veranderde zijn positie met de komst van laatstgenoemde. Na enkele rushes liet nummer veertien zich verder terugvallen om de wedstrijd tenslotte kreupel te beëindigen. Zijn rentree kwam mede omdat Mölby. vermoedeljk met een verrekte enkelband teruggekeerd van de interlandwedstrijd Roeme-' niëDenemarken, uitviel. „Het ging met Cruijff erbij in de tweede helft in elk geval niet slechter dan vóór de rust", vond Van Wijk. On danks de gematigdheid van die opmerking riskeerde hij met die opmerking een con flict met de grootmeester. Want Cruijff zelf vond dat het eigenlijk uitstekend was ge gaan. „In de eerste twintig minuten na rust creëerden we zes zeven kansen. Ze wer den niet benut. Dat is pech, want ze waren stuk voor stuk het gevolg van goed samen spel." Cruijff calculeerde daar zijn eigen beperkingen bij in. Hij kon niet aanzetten voor de sprint. Hij moet nu maar af-; wachten of hij zich niet heeft' geforceerd. Is dat niet het ge val, dan is hij er morgen avond tegen Excelsior in principe de hele wedstrijd bij. Cruijff beseft maar al te goed dat de draaitollen van Oranje en Ajax een strenge leiding niet kunnen ontberen. Ajax—NAC 4—1 (2—0): 11. Kieft 1—0. 29. Mólby 20. 54. Vanenburg 30, 62. Waslander 31, 87. Lerby 41. Scheidsrechter: Corver. Toe schouwers: 10.000. Geel: Smits (NAC). Ajax: Schrijvers, Molenaar, Van Veen, Rijkaard, Boeve', Ophof, Mól by (Cruijff), Lerby, Vanenburg, Kieft, Olsen. NAC: Von Seydlitz, Krijnén (Gou vernante), Kraay, Joore, Smits, De Kroon, Waslander, Van der Borgt, Kotta, De Schepper, Jansen (Vart der Laan). TILBURG Voordat Willem II de zege op PEC Zwolle nen bereik had. doorstond het duizend angsten. De Tilbu ploeg, die in Johnny Jacobsen een ontgoochelde debutant leverde in feite meer strijd tegen zichzelf dan tegen PEC angst dit eerste sleutelduel te verliezen, verlamde de me Tilburgse spelers. Kort na de rust kwam PEC Zwolle op een voorsprong van 1. De thuisclub had daarna nog het geluk, dat vrije verded Krijgh veel corrigeerde en dat rechtsbuiten Riemens van I in kansrijke positie overschoot. Daardoor bleef de beslissin het Zwolse voordeel uit en kon Willem II aanzetten voor slotoffensief. Dat bracht voor het eerst PEC's zwakte aan licht. Onder druk was het namelijk ineens gedaan met de o nisatie en binnen de kortste keren kon het va-banque spele Willem II de wedstrijd nog redden. Willem II—PEC Zwolle 5—2 (1—1): 43. Gozems 1—0; 45. Van Roon 1—1; 47. Booij 1—2; 74. Hoyer 2—L_ Hoyer 32; 88. Jacobsen 42; 90. Kamslra (eigen <Joelf52. Scheldsi ter: Mulder. Toeschouwers: 5500. Geel: Huybregst (Willem II). Van (PEC Zwolle). Willem II: Verkerk; Braam, Huy- bregts, Krijgh. Bijnen (Donders); Van der Ven, Hoyer. Bastlaansen (Sofl Gozems, Jacobsen. Nelemans. PEC Zwolle: Raven; Scheve. Kam- stra. Van Moorst. Visscher; Booij. Drost (Weggelaar), IJzerman; Riemens.iel Roon, Walstra (Pelleboer). --- DEVENTER Excelsior heeft zaterdagavond zijn vier de plaats in de eredivisie in de Adelaarshorst niet kunnen waarmaken. De Rotterdamse ploeg moest bij Go Ahead Eagles twee. punten inleveren en tegelijkertijd weer naar de middenmoot verhuizen. Na het matige spel in Deventer kan men zelfs verwachten dat Excelsior dit seizoen een be scheiden rol gaat spelen.' De Rotterdammers konden tegen het hardwerkende en bij vla gen wat te grimmige Go Ahe ad Eagles niet imponeren. De nederlaag bleef beperkt om dat doelman Storm veelvuldig redding bracht. In de slotfase liet Go Ahead Eagles het veldoverwicht uit de vingers glippen en kwam nog in gevaar door een zich enigszins hervindend Excel sior. De nieuwe doelman (op huurbasis van Feyenoord) Ton van Engelen, voorkv erger onheil en bewees ii offensief van Excelsior grote klasse. Hij hielp Ahead Eagles aan de c winning van 21, die ma ger Bob Maaskant goed kwam. De Adelaarshorst zaterdag, na de aankondigt in de afgelopen week van ontslag van Maaskant, vol plakt met teksten dat het stuur maar moet verdwiji en de manager/coach n blijven. Go Ahead EaglesExcelsior (10). 12. Eijkelkamp 1—0; 52. Kooten (strafschop) 2—0; 70. derhof 21. Scheidsrechter; Schepper. Toeschouwers: Geel: Zwaan (Excelsior). Go Ahead Eagles: Van En; Oude Wesselink, Schrijver, kamp, Witbaard; Oostrom, Lc ges, Woudsma; Schuurman, Kooten, Eijkelkamp (Ten Cate). Excelsior: Storm; Bijl (Zwaan), heer, Rutjes. flldderhof (Nljss Pattinama, Struis, Van Tour; Goozem, Blanker, De Leeuw. kke ke s h usej rde lest, gr. slut ig cl .^ad „ar it Eerste punten FC Utrecht UTRECHT FC Utrecht heeft zijn eerste punten binnen, ft n(j tien man haalden de Utrechters op Nieuw-Galgenwaard tegj FC Twente de eindstreep. In de vijf minuten dat de thuiscl l( zonder de geblesseerde Willy Carbo verder moest, slaagden Twentenaren erin tot één treffer te komen: 32. Uit vier w< strijden verzamelde FC Twente zegge en schrijve één punt. voorlaatste plaats op de ranglijst is het bittere gevolg. Carbo's laatste actie was het maken van het derde doelpi Dat kwam tot stand nadat libero Rutten door eendrachtige menwerking van de Utrecht-invaller De Leur onder de v was gelopen. De tweede treffer van FC Utrecht die ook op naam kwam van Carbo, was eveneens dubieus. Omdat Van melen in buitenspelpositie stond. FC UtrechtFC Twente was voor de 6000 welwillende kijkt eigenlijk niet om "aan te zien. Met uitzondering van eni ej spaarzaam geslaagde momenten van Kruys (FC Utrecht) Vreijsen (FC Twente) detoneerde de spelkwaliteit bij de fra< frasmat van het nieuwe stadion. C Utrecht—FC Twente 3—2 (2—0). 16. Adelaar 1—0, 21. Carbo 2—0,*, Piasmans 21, 85. Carbo 31, 89. Vreijsen 32. Scheidsrechter: Bakk Toeschouwers: 6000. Geel: Rutten, Harleman (FC Twente). FC Utrecht: Stroomberg; Verrips (De Kruyk), Duehatinier, Van der Akkl Flight; Wouters, Adelaar, Van Tamelen; Van der Lem (De Leur), Kru j Carbo. - FC Twente: Snelders; Koopman, Harleman (Mentink), Rutten, Van Gesl^ Birkedal, Bos, Roord; Vreijsen, Ashcroft (Bleuming), Piasmans. ?tje h< 2!orm ronf ;1 i obe ngev< or d lor I iktie lelk do I ïgem natie BRUSSEL Na de vijfde speeldag in de Belgische eerste divisie hebben drie clubs de leiding: Beerschot, Beveren en Club Brug ge met elk acht punten. De wedergeboorte van Club Brugge neemt opmerkelijke vor men aan. Na een seizoen, waarin het aan degradatie ontsnapte, schijnt Georg Kessler er in geslaagd te zijn de organisatie in het elftal vaste contouren te geven. Tegen Waregem behaalde Club zijn vierde achtereenvolgende overwinning (21). Beveren kwam mede aan de leiding door een monsterzege (60) op FC Luik. De Westduitser Schönberger had met drie treffers een groot aandeel in de overwinning. De andere drie doelpunten kwamen op naafn van Theunis (2) en Martens. Qudjohnsson, die in de wedstrijd van het IJslandse elftal tegen Nederland een glansrol vertolkte, was tegen Beerschot wederom op dreef. Met twee doelpunten voorkwam hij voor zijn club Lo keren de nederlaag. Beerschot haalde het gelijkspel binnen door* toedoen van Swinnen en een eigen doelpunt van Lokeren-libero Deschrijver. Anderlecht ontsnapte tegen Winterslag in het laatste kwartier aan de tweede nederlaag. Door een doelpunt van Lindsted had Winterslag 15 minuten voor tijd de leiding. In de slotfase bracht Perusovic op aangeven van Lozano de ploegen op gelijke hoogte en wist de Deen Hansen luttele minuten voor tijd dé overwin ning (21) veilig te stellen. AA Gent, tegenstander van Haarlem in de eerste ronde van het UEFA-bekertoemooi, trad tegen FC Antwerp door blessures met zes invallers aan. Aad Koudijzer was wel van de partij. Hij scoorde Gents enige treffer. Voor Antwerp schreef Van der Lin den de gelijkmaker op zijn rekening. De successenreeks van Newcastle United in de tweede divisie van de Engelse competitie, met in de hoofdrol Engelands aan voerder Kevin Keegan, is onderbroken. Newcastle verloor met 31 van Bolton Wanderers. De ploeg verloor tevens de-boven ste plaats, omdat naaste concurrent Sheffield Wednesday wel won: met 30 bij Charlton Athletics. De ellende werd nog gro ter toen Kevin Keegan, die weliswaar een strafschop benutte, in de 75e minuut het geel kreeg voorgehouden. De enige twee nog ongeslagen clubs na twee volledige ronden in de Engelse eerste divisie, Manchester United en Watford, moes ten die in de afgelopen week veroverde status zaterdag alweer prijsgeven. Manchester United ging pijnlijk onderuit bij West Bromwich Albion (31). Watford verloor met 10 van en bij de nieuwe koploper, Manchester City. Ondanks het wegvallen van doelverdediger Joe Corrigan, reser ve van de nationale ploeg, in de derde minuut van het duel met Watford, slaagde Manchester City er in Watford te verslaan. In valler-doelman Bobby McDonald, gewoonlijk een vleugelverde diger, weerde zich zo goed dat Manchester al snel over die moei lijke beginperiode heen was. Opnieuw een invaller zorgde voor de treffer, waardoor Manchester City won. Dennis Tueart kreeg al snel een doelrijpe kans, nadat hij in het veld was gekomen en scoorde in de 76e minuut: 10. Manchester United profiteerde niet van de misstap van de nieuwkomer van dit seizoen. Bij winst op West Bromwich had United de eerste plaats vast in handen gehad. Door toedoen van Bryan Robson kwam de ploeg tien minuten voor rust wel op voorsprong: 10. West Bromwich kwam in de tweede helft ij- zersterk terug. Een apart spektakel leverde het duel LutonNotts County. Van de 36 doelpunten van zaterdag in de eerste divisie namen deze twee clubs er acht voor hun rekening. Luton won tfoor de eerste keer (53) Tn dit seizoen door onder meer drie treffers van Paul Walsh. Aston Villa, winnaar van de Europa Cup en twee jaar geleden nog landskampioen, bleef ook zaterdag zonder punten, Justin Fashanu, doot Nottingham Forest een maand uitgeleend aan Southampton, bezorgde zijn nieuwe club de winst tegen Vil la: 1—0. De clubs in de Westduitse competitie, die dit jaar een nieuwe trainer hebben aangesteld, doen het uitstekend. Nadat eerder Borussia Dortmund met Feldkamp en Arminia Bielefeld met Köppel de toppositie hadden ingenomen, nam zaterdag op de vierde speeldag VFB Stuttgart de derde ploeg met een nieuwe trainer (Bunthaus) de leiderspositie over. Stuttgart won onder het bewind van de opvolger van Jtirgen Sundermann met 41 van het tot dan toe ongeslagen Werder Bremen. Arminia Bielefeld, dat als enige club zes punten uit drie wed strijden had weten te bemachtigen, verloor een punt bij VFL Bochum (11). Stuttgart dankt de toppositie aan de betere doel- cijfers ten opzichte van Borussia Dortmund en Arminia Biele feld, die respektievelijk tweede en derde staan. Bekerwinnaar Bayern München, dat een zwakke competitiestart kende, herstelde zich binnen drie dagen aanzienlijk. Afgelopen woensdag moes^ Karlsruher SC er aan geloven en zaterdag liep de Beierse formatie, die zonder spelverdeler Paul Breitner portn trad (blessure), met 5—0 over Bayer Leverkusen. Ook titebnge, dediger Hamburger SV, de ploeg van trainer Ernst Happel.feroep de goede vorm van einde Vorig seizoen te hebben hervoniop n Karlsruher was kansloos tegen de vrijuit spelende landskaaissch oen: 40. Horst Heuberch van HSV moest het veld metjet wt kuitbeenblessure voortijdig verlaten. pwee: FC Kölri kon in eigen stadion de eerste overwinning begroen k; De ploeg van Rinus Michels won met 21 van Schalke'04. Jem tracht Frankfurt heeft het juiste ritme nog niet te pakken. Nurfde blamerende nederlaag in het bekertoernooi tegen Waldhoflang week geleden, verloor Frankfurt op eigen terrein met 2—öjurfde Eintracht Braunschweig. De ploeg neemt de schamele veertaan. de plaats in. lad c iampi Schotland Ie pi •aar j; Zowel Celtic, tegenstander van Ajax in de eerste ronde Europa Cup 1, als Dundee United, de opponent van PSV jf" UEFA-bekertoernooi, heeft zijn eerste wedstrijd van dit se" in de eerste divisie van de Schotse competitie gewonnen. nationaal kampioen in de afgelopen twee seizoenen, m geen fout tegen Du^-' Provan was de ster val veld met zijn ei- en Celtics eerst* '-elpunt en de voorbl dende pass a** Roy Aitken voor het i. -ede. Dundee Uil deed het b<- *r dan lijn stadgenoot en ve. loeg Aberdeen| 20. De tieffers kwamen van Maurice Malpas en David F

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10