ederlandse ploeg start als eenheid Hockeysters nul op rekest Sport WK honkbal in 1986 in Nederland voetballerlei ^sportuitslagen McEnroe bewijst stijgende vorm LODSE COURANT ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1982 PAGINA 9 'olojeugd mist inalepoule EK 'ARNA Het Nederlandse JUtugdwaterpoloteam heeft zich 5 de Europese titelstrijd in et Bulgaarse Varna niet voor finalepoule kunnen plaat- ïoeve^1- *n halve finals ver- or Nederland in poule A alle edstrijden. Tegen West- iiitsland werd het 7-9, tegen oemenië dat drie perioden iet een man minder speelde, erd met 7-10 verloren. Eer- »r had Spanje de oranje jeugd iet 10-5 verslagen. Door deze ejgrrrJsultatcn komt Nederland dit eekeinde in actie voor de be- jigingjtting van de 5e t/m 8e BORG KEERT WEER TERUG MONTREAL/NEW YORK De Zweed Bjoërn Borg heeft laten wten, dat hij van plan is volgend jaar deel te nemen jan de tennistoernooien van het Grand Prix-circuit, ie offici.ele toernooienreeks van de ATP. De voormlige wereldkampioen zal zich in dat geval onderwerjen aan de regel van de ATP, dat een speler tenminsfc tien toernooien in een seizoen moet afwerken. Geteurt dat niet, dan moet de speler in kwestie zich via kwalificatietoernooien plaatsen voor een evenemeit. Het afgelopen seizoen moest Borg, die op dat mment nummer twee van de we reldranglijst was ei slechts aan zeven evenementen wenste deel te nemn, zich net als ieder ander kwali ficeren voor derg«ijke toernooien. De voormalige, Wimbledonkampioo is overigens voorlopig én van de weinige topspelrs, die van plan is te tekenen. John McEnroe, Jrimy Connors, Guillermo Vilas, Ivan Lendl, Wojte! Fibak, Jose-Luis Clerc en Vitas Gerulaitis hebben lun jawoord nog niet gegeven. Zij hebben daartoe demogelijkheid tot 7 september. SEOEL De Nederlandse honkbal bond (KNBSB) heeft het wereldkampioenschap honkbal 1986 toe gewezen gekregen. Dat gebeurde tijdens het con gres van de wereld honkbal federatie (ANIBA), dat voorafgaande aan het WK van dit jaar in de Zuid- koreaanse hoofdstad Seoel werd gehouden. Met Nederland waren ook Canada en Italië kandi daat. Het eerste land trok zich na een gesprek met de Nederlandse afvaardiding terug en de Italianen verschenen te laat in de vergadering. De KNBSB wilde het toernooi in 1986 of 1988 organiseren ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan in 1987. De voorkeur ging echter uit naar 1986, omdat twee jaar later de Olympische Spelen in Seoel op het pro gramma staan. Honkbal behoort weliswaar niet tot de Olympische takken van sport, maar twee van dergelijke evenementen tegelijk of ongeveer tegelij kertijd zou de belangstelling in tweeën delen. Tij dens het WK in Nederland zal in elk geval Haar lem één van de speelsteden zijn. Daar komt zonder meer een tweede en mogelijk een derde plaats bij. KNBSB-voorzitter Guus van der Heijden: „Wij denken aan plaatsen in de randstad, maar de zaak moet nog nader worden uitgewerkt. Volgend jaar tijdens het congres in Antwerpen, -waar het toer nooi om de intercontinentale beker wordt gehou den, moet alles rond zijn. Wij willen in ieder geval naar een tweede stadion met verlichting toe". De kosten van de wereldtitelstrijd in Nederland wor den voorlopig op een bedrag tussen de 1.2 en 1,4 miljoen gulden geraamd. Om die begroting te dek ken is naast de inbreng van sponsors en subsidie gevers een totaal aantal toeschouwers van ongeveer 75.000 nodig. Het gehele toernooi zal vijftien dagen duren en er zullen, uitgaande van twaalf deelne mende landen, 66 wedstrijden worden gespeeld. OODWOOD In Joodwood en nabije om- èving was het gisteren genschijnlijk rustig. De groepsrenners, die mor- nlpn om de door Freddy /[aertens te verdedigen 'ereldtitel op de weg rijden, trainden lichtjes, raatten wat met elkaar van i gingen vervolgens hun igen weg. ieel te bespreken was er in- ïrdaad niet meer, want de rofs die denken voor de re- •nboogtrui in aanmerking te linnen komen, hadden al ing hun maatregelen getrof- m. Ze hebben zich van de no- jge steun verzekerd en zullen Dorts niet schromen een tot (fentuele laatste hindernis op t 280 kilometer route te ne- n door het rondstrooien in de nodige bankbiljetten, it laatste hoeft echter niet lissend te zijn voor de uit- ig, want alle coureurs van 'oetefam hebben aangetoond niet ^leen te kunnen fietsen, maar •eneens goed te kunnen re- i dat opzicht maar één Itzondering. Dat is de huidige fcreldkampioen. Freddy laertens is na zijn opmerkelij- p en veelbesproken triomf in fraag amper nog aan de start 'an wedstrijden verschenen n heeft derhalve veel geld la in liggen. Nu willen in België 'range grapjes doen geloven, it de eens zo vermaarde cou- ur ruimschoots kan leven kn het statiegeld van de leeg jruggebrachte flessen alcohol, laar vreemd blijft het alle- iaal toch. Maertens geeft ook ken verklaring voor zijn ge- Irag. Hij blijft een vreemde fend in de bijt. ie Belgische ploegleider haakt er geen geheim van dat •X in de nationale ploeg geen lenheid bestaat. Zelfs het feit, lat de Belgische wielerbond in iet kader van het eeuwfeest Jep in de buidel heeft willen isten, maakt 'weinig verschil. Ie Belgen mogen zelfs meer pld te verdelen hebben dan Nederlanders; de kans dat wereldtitel opnieuw wordt nnengehaald lijkt aanzienlijk ieiner. Wel eenheid In het Nederlandsekamp is de eenheid er wel. Vor de in to taal beschikbaar znde 70.000 gulden willen alle jeselecteer- den wel hun best oen. De ru zie tussen Kuiper o Raas over nog bestaande finnciële peri kelen uit de klassikerperiode, lijken vandaag efinitief te worden opgelost, zodat niets een gezamenlijk optreden meer in de weg stat. Er moet alleen nog eens ped worden overlegd, hoe d< door Jan Raas geëiste boet-clausule in het nog te tekenti contractje moet gaan luiden.Hennie Kui per: „Er is nu no; sprake van schorsing en-of >oete indien iemand niet meaverkt, maar een schorsing is rigenlijk niet goed. Dan zit je órect aan het brood van die reiner. Het zal dus wel een Inaiciële aange legenheid worden. Hoe hoog het bedrag m«et worden, staat echter nog net vast". Overi gens zal het cuicelijk zijn, dat de coureur di« tijdens de koers zijn woord bcekt, ook niet in aanmerking kont voor een deel van de bj een triomf aan wezige 70.00C gulden. Niet mea- Echt mislopn kan er wat de samenwerkiig betreft eigen lijk toch al ïiets meer. Peter Winnen en *heo de Rooy heb ben door le ontwikkeling rond hun pleg - zoals bekend stopte de spnsor onverwacht - alle reden oi de belangen van Jan Raas te ondersteunen. Zoetemelk leeft het voorts al lang bekeke. ),Ik ga hier lek ker kn,echtn. Ik kan op dit parcours vrmoedelijk nooit alleen aankmen en ben dus kansloos". Bjft dus over Hen- nie Kuiper.De strijdvaardige tegenhangei van Raas mag dan af en toe eens lekker dwars gaan iggen: vechten te gen de biekaai heeft hij al lang opgegven. Kortom, bij Oranje zit ht wel snor en der halve mag bslist worden aan genomen, dt de sterke tegen standers uitFrankrijk en Ita lië goed parij zal worden ge boden. Rijen geloten Ook deze t*ee wielerlanden De Nederlandse ploeg trainde gisteren nog lichtjes voor de morgen losbarstende strijd om de professionele wereldtitel op de weg. Wielerproblemen Franse ploeg nog niet opgelost GOODWOOD Bernard Hinault had gisteren in het hotel waar hij met zijn ploeggenoten verblijft een korte lunch met de voorzitter van de Franse wielerbond. Tijdens dit samenzijn pro beerden Hinault en Simon het probleem ronde dopingsaffaire van Callac, waar de coureur met vier andere had geweigerd een urienestaal in te leveren, uit de wereld te helpen. De voorwaar delijke schorsing en de boete van 1300 gulden waren wellicht al lang netit verklaard als niet de Franse sportminister, mevrouw Edwige Avice, Zich er niet mee had bemoeid. Zij verklaarde het helemaal eens te zijn met de straffen. Op een geïmproviseerde persconferentie verklaarde de viervou dig tour-winnaar: „Op het ogenblik schieten we niet veel op. Na het wereldkampioenschap praten we weer verder. Ik zal niet rusten tot we gelijk krijgen". Hinault sprak ook zijn misgenoegen uit over het parkoers voor het wereldkampioenschap. „Het is zo licht dat wel twintig ren ners de regenboogtrui kunnen veroveren. Er kunnen zich heel onverwachte ontwikkelingen voordoen en dat is in wezen be- lanchelijk. De wereldtitel moet immers worden behaald door de sterkste renner en niet door de fortuinlijkste". de mondiale titelstrijd bij de maar eveneens uiterst onvoor- profs ondanks alle financiële spelbaar. aspecten niet alleen boeiend, PETER VAN PUTTEN hebben de rijen namelijk ge sloten. Bernard Hinault, die door zijn werkgever is ver plicht in Goodwood te starten, alle dealers uit Engeland heb ben een kaartje gekregen om de Franse topartiest van nabij te kunnen bewonderen, heeft tegen alle afspraken in zijn helpers nog eens opgeroepen voor een trainingsritje over 150 kilometer. Het heuvelach tige parcours is ook een paar keer afgelegd. De Italianen volgen de ont wikkelingen geïnteresseerd. De Azzuri lijken erin geslaagd alle tegenstellingen tussen Mo- ser en Saronni te hebben weg gewerkt. Beide coureurs pra ten tegenwoordig norrriaal met elkaar en trekken zelfs broe derlijk op. Saronni is de man die de titel veilig moet stellen. Maar, dat is in Praag ook al zo geweest en toen heeft Freddy Maertens iedereen verrast. Dwars tegen alle logica in. En zo lang dat mogelijk is, blijft Maertens maakt het weer bont GOODWOOD Het rondreizend wielercircus heeft zich gisteren in Goodwood krom gelachen om de Belg Freddy Maer tens, nog één dag wereld kampioen wielrennen bij de profs. Donderdag had hij de gehele Belgische af vaardiging naat het we reldkampioenschap ver geefs laten wachten op het vliegveld Za ven tem. Nie mand wist waar hij uit hing. Gistermorgen om acht uur rinkelde de tele foon in het hotel van de Belgen. „Met Freddy Maertens. Ik sta op het vliegveld Heathrow. Kun nen jullie iemand sturen om me te halen?", was zijn vraag. Het antwoord van de Belgische ploegleiding was kort en bondig: „Ge hebt ons gisteren laten wachten. Zorg zelf maar dat ge hier komt". Bij het immense vliegveld van Londen waren taxi's genoeg, maar geen van de chauffeurs had trek in de rit van ruim 140 kilome ter. De titelverdediger bracht vervolgens uren door in een restaurant. Hij kwam tot een overeen komst met een kelner, die hem na gedane arbeid wel naar de plaats van het we reldkampioenschap wilde rijden. Die belofte kon de man geen gestand doen. Maertens vond in de tus sentijd toch een bereidwil lige taxichauffeur. Het kosste hem 80 pond, zo'm 400 gulden. Bij aankomst in Goodwood kon hij dat bedrag niet declareren bij de wielerbond. Die mededeling deed hem in woede ontsteken. „Ik ben dinsdag gevallen en daarom moest in naar een dokter voor een behande ling. De afgevaardigde van de provincie Oost-Vlaan- deren zou de bond inlich ten. Dat heeft hij niet ge daan. Als ik hem zie, sla ik hem op zijn gezicht". De agressieve Maertens was de laatste prof. die in Goodwood aankwam voor het wereldkampioenschap. Hij kreeg nauwelijks de gelegenheid het parkoers te verkennen. De Neder landse ploeg kon dat nog net. Reeds uitvoerig geïn formeerd over het traject besloten de ploegleiders Ge Peters en Peter Post zo laat mogelijk af te reizen. Post: „De renners zijn het liefst thuis. Ze zijn toch al zo lang van huis geduren de het seizoen en zo 'n trai ningskamp: Ach, daar zijn ze alleen maar mee ver- N Geldverslindend tijdverdrijf In West-Duitsland is heel wat opwinding ontstaan over berichten, waarin werd ont huld om hoeveel geld de spe lers van de nationale ploeg tijdens het WK hebben gepo kerd. Zo schijnt Paul Breit- ner zeker 20.000 mark kwijt te zijn geraakt aan Uwe Reinders van Werder Bre men. De nu voor Inter Mi laan spelende Hansi Muller is aan het geldverslindende tijdverdrijf in Spanje liefst 60.000 mark aan de gezamen lijk ploeg kwijt geraakt. Het publiek heeft inmiddels fu rieus gereageerd via een stroom ingezonden stukken in diverse kranten. De alge mene tendens was, dat het na de schandalige vertoning tij dens Oostenrijk - West- Duitsland en de teleurstellen de resultaten nog meer aan leiding zag wedstrijden in de Bundesliga voortaan te mij den. Dit om de geldzucht van profvoetballers maar eens in te dammen. Servette wijkt voor Genesis Servette is uit zijn stadion' verdreven door de rockgroep Genesis. Per abuis is voor za terdag in het Charmillessta- dion in Genève een concert van Genesis vastgesteld, ter wijl Servette er een competi tiewedstrijd moet spelen te gen FC Luzern. Trainer Ma- Shirtje trekker in Enge land het veld uit. thez had d( wedstrijd het liefst twee digen vervroegd, maar dit wa niet mogelijk. Uitwijken mar het stadion van stadgenot Chenois is de meest voor hand liggende mogelijkheid Ploeg vai het jaar Hoewel de lelgische compe titie de begnfase al aardig voorbij is, w>rd vorige week toch nog de floeg van het af gelopen seioen bekendge maakt. De Efelgische voetbal journalisten :wamen op basis van de in he afgelopen voet baljaar geleerde prestaties tot het volgtnde elftal: Lau- rijssen (AA Gent); Gerets (Standard Liik), Criel (AA Gent), Meeuws (Standard Luik), Baecke (Beveren); Vandersmissen (Standard Luik), Haan (Standard Luik), Schönberger (Beveren), Ver- cauteren (Anderlecht); Czer- niatynski (toen Antwerp), Vandenbergh (toen Lierse SK). „Professionele" overtreding taboe De zogenaamde professionele overtredingen (handelen in strijd met de spelregels om er voordeel uit te behalen) is in Engeland taboe. Een commis sie met o.a. oud-manager Mat Busby van Manchester Uni ted en Jimmy Hill, tv-pre- sentator eri voorzitter van Coventry City, heeft gedaan gekregen, dat opzettelijk hands, het ten val brengen van een tegenstander en shirtje trekken keihard wordt aangepakt en zelfs een voortijdige verwijdering naar de kleedkamer kan inhou den. Op de eerste competitie dag vielen al twee slachtof fers. Simon Garner van Sheffield United kon het veld verlaten, omdat hij de bal uit het doel sloeg en doel man Freeman van Nort hampton nam een bal buiten het strafschopgebied in de handen. De commissie had graag gezien, dat Internatio nal Board, de spelregelcom missie van de Fifa, de voor stellen ook had overgeno men. Deze instantie vond de hervormingen echter te ing rijpend. Barton zet mes in Aston Villa Trevor Brooking en zijn vrouw Hilka zijn ploeg gaan zetten. De houder van de Europa Cup voor landskampioenen be haalt vanaf het begin van de oefenperiode slechte resulta ten. Er werd tegen gelijk waardig geachte tegenstan ders steeds met forse cijfers verloren. Alleen tegen de derde-divisieclub Portsmouth werd gewonnen. Het begin van de Engelse competitie verliep helemaal catastrofaal. Zaterdag ging Aston Villa thuis met 3-1 de boot in tegen Sunderland en dinsdagavond werd het bezoek aan Everton afgesloten met een nederlaag van liefst 5-0. Barton zou Shoun Elliott van Sunder land willen contracteren en aanvankelijk Kenny McNaught verkopen. Opmer kelijk genoeg onderhandelt de laatste momenteel met As ton Villa over een contract voor vijf jaar. Brooking: stoppen of Finland Trevor Brooking heeft te kennen gegeven te willen stoppen of zijn laatste voet- baljaren te slijten in Finland. Tenminste, als hij in het pas begonnen seizoen vaak ge blesseerd zal zijn. Momenteel staat de middenvelder van West Ham United op non-ac tief wegens een dijblessure. Deze kwetsuur, opgelopen tij dens het WK in Spanje, was overigens verdwenen, maar kwam terug tijdens een par tijtje golf. Chelsea heeft in middels een bod gedaan op de elegante technicus. Mana ger John Lyall van West Ham zei op het verzoek: „Voor nog geen drie miljoen pond krijgen jullie hem". Brooking heeft ook ver klaard niet te willen verkas sen naar een andere Engelse club. „Als ik dit seizoen niet vaak geblesseerd ben, ga ik door. Anders stop ik, of ik ga voor een Finse club spelen". HJK Helsinki en naar ver luidt ook Kuopio Palloseura hebben interesse. Brooking staat er afwijzend tegenover een paar jaartjes Finland. Deels uit zakelijke belangen, deels om zijn vrouw even tueel een plezier te doen. Zij is een Finse. Scheidsrechter van elf jaar Salvador Castello Moles mag wedstrijden leiden in de der de divisie van de regionale competitie in Spanje Dit is een gevolg van de opleiding, die hij volgde en onlangs met succes afsloot. Het opmerke lijke van de gebeurtenis is, dat deze scheidsrechter pas elf jaar is. Salvador floot al een jaar lang jeugdwedstrij den. Inmiddels is berekend, dat hij in 1990 op het WK kan fluiten. Hij is dan toch pas negentien. Voetbal Franse competitie: Lille-Lens 1-1; Strassbourg-Auxerre 0-2; Bordeaux- Mulhouse 2-0; Bastia-Nancy 3-2; Pa ris St. Germain-Nantes 2-1; Brest- Monaco 1-1; Lyon-St. Etienne 2-1; Laval-Tours 3-0; Toulouse-Rouen 2-1; stand aan kop: 1 Lens 5-8; 2. Toulou se 5-8, 3. Nantes 5-7; 4. Nancy 5-7. Softbal Competitie hoofdklasse dames: DSS- HHC 1-0. WK military Standen na de dressuurproef: Individueel: 1. Rachel Bayliss (Gbr) Mystic Minstrel 35,8; 2. Kim Walnes (Vst) the Grey Goose 39,4; 3. Martin Plewa (Wdl) Little Lion 40,0; 4. Hel mut Rethemeier (Wdl) Santiago 41,2; 5. Ruediger Schwarz (Wdl) Power Game 41,4; 10. Anchela Rohoff (Ned) Resolution Bay 45,8; 21. Simon de Jonge (Ned) Miracle 50,4, 61. Wout- Jan van der Schans (Ned) Harrock Hill 64,0. Landenklassement: 1 West-Duits land 133,8; 2. Verenigde Staten 134,2; 3. Groot-Britannië 135,2; 4. Frankrijk 146,0; 5. Polen 153,6; 6. Nederland 1(M,2. Tennis Flushing Meadow herenenkelspel tweede ronde: McEnroe(Vst)-Da- vis(Vst) 7-6 (7-2). 6-4, 6-3; Solomon (Vst)-Tulasne (Fra) 6-2, 6-7 (4-7), 7-5, 6-0, Lewis (Nzl)-Mitchell(Vst) 6-3, 6- 4. 7-6 (7-2); Buhning (Vstj-Brown (Vst) 7-5, 4-6. 6-4, 2-6, 6-3; Hooper (Vst)-Tanner (Vst) 6-7 (2-7), 7-6 (7-4), 4-6, 7-5, 7-6 (7-4); Teltscher (Vst) Leeds (Vst) 6-3, 6-1, 6-2; Warwick (Aus)-C Mayotte (Vst) 6-0, 6-2, 6-0; Tom Gullikson (Vst)-Potier (Fra) 6-3, 6-1, 6-3; Nastase (Roe)-Moor (Vst) 6- 3,6-4,7-6 (11-9); Arias Vst)-Glickstein (Isr) 6-4, 6-2, 6-1, Harmon (Vst)- Sundstrom) 6-4, 6-2, 2-3, S. terugge trokken. damesenkelspel tweede ronde: Na- vratilova (Vst)-Davis (Vst) 7-6 (7-2), 6-1; White (Vst)-Rossi (Ila) 6-1, 6-0; Fromholtz (Aus)-Gadusek (Vst) 6-4, 6-2, Latham (Vst)-Budorova (Tsj) 3-6, 6-4, 7-5. Temesvari (Hon)-Louie (Vst) 6-1, 6-4; Kohde (Wdl)-Madruga (Arg) 6-3, 6-2. AMSTERDAM Het bestuur van de Nederlandse hockeybond (KNHB) handhaafd het ontslag van Nel van Kollenburg als manager van het nationale dames team. De speelsters hadden het bestuur in een gesprek dringend verzocht die maatregel ongedaan te maken. Op bestuurlijke gronden ging het bondsbestuur niet op het verzoek in. Lisette Sevens, aanvoerster van het nationale team, is het hart grondig oneens met de handelwijze van het bestuur. „De bond heeft Nel van Kollenburg laten vallen, omdat zij volgens de vi sie van het bestuur de representatieve taak, die in het manager- schap ligt opgesloten, niet goed vervulde. Organisatorisch heb ben zij niets op haar aan te merken, maar haar presentatie van het dameshockey in het algemeen zou te wensen overlaten. Daar hebben wij nooit iets van gemerkt. De bondsbestuur vrij onverwacht Nel van Kolleburg van haar functie te ontheffen. Sevens: „Dat besluit heeft ons overvallen. Er waren geen aan wijzingen dat het ontslag van Nel op komst handelswijze van het bestuur was groot. „Wij hebben de koppen bij elkaar gesto ken en unaniem besloten, dat wij de bond in het uiterste geval een ultimatum zouden stellen: Nerl terug of de voltallige selectie haakt af", aldus Sevens. „Dat ultimatum is echter niet uitgespro ken. In het gesprek met de bond werd duidelijk, dat het bestuur in geen geval overstag zou gaan voor onze eisen. Zij zeiden doodleuk, dat het ontslag van Van Kolleburg een bestuurlijke achtergrond had en dat wij daar als speelsters niets mee te ma ken hadden. We stonden volledig machteloos, althans zo voel den wij dat. Daarom hebben wij het ultimatum niet gesteld, om dat het zinloos zou zijn geweest. De bond had het gewoon geac cepteerd en jong-oranje naar voren geschoven". Sevens wil inspraak bij de benoeming van de nieuwe manager. „Voor de bond neemt mevrouw Thate de zaken rond de dames- ploeg waar. Met haar en voorzitter Sijmons willen wij een ge sprek over de gedragslijn van de bond. Voorts willen wij geraad pleegd worden alvorens de nieuwe manager benoemd wordt". Veel illusies over de inwilliging van die laatste voorwaarde maakt Lisette Sevens zich niet. Onze trainer Gijs van Heuman, dient een voordracht in. Het bestuur beslist. De gang van zaken is dus duidelijk: het bestuur wijst iedere voordracht af totdat de eigen kandidaat naar voren wordt gebracht. Zo simpel ligt dat". NEW YORK Bij zijn tweede optreden op Flus hing Meadow demon streerde John McEnroe een stijgende vorm. De ti telhouder versloeg in drie sets (7-67 (7-2, 6-4, 6-3 zijn landgenoot Marty Davis en plaatste zich daarmee voor de derde ronde van de open Amerikaanse kampioenschappen. Voor McEnroe was het in twee de partij in 24 uur tijd. Hij had de avond tevoren Tim Gullikson uitgeschakeld. McEnroe was aanzienlijker be ter te spreken over zijn tweede optreden dan over zijn eerste. „De service ging een stuk be ter, ook over mijn forehand en volley ben ik wel tevreden. Maar mijn backhand loopt nog steeds niet zoals ik zou wil len". In de derde ronde krijgt McEnroe zijn landgenoot Vin- ce van Patten tegenover zich. Bij degenen, die zich voor de derde ronde plaatsen, behoor den ook Ilie Nastase. De Roe meense veteraan, die van de zomer weinig opwindende re sultaten boekte, voelt zich op het kunststof van Flushing Meadow goed thuis en ver sloeg de Amerikaan Terry Moor in drie sets. Kim War wick is eveneens in vorm. De Australiër, die Jose Luis Clerc in de eerste ronde versloeg, werkte zich in 64 minuten langs Chris Mayotte. De dag ging niet voorbij zon der dat één van de geplaatste spelers werd uitgeschakeld. Het verlies overkwam de als zestiende geplaatste Roscoe Tanner, die in de tiebreak van een formidabele vijfsetter van 4 uur 25 minuten verloor van Chip Hooper. Deze laatste, die als het erop aan komt even hard serveert als Tanner pleegt te doen, zegevierde met 6-7 (2-7), 7-6 (7-4), 4-6, 7-5, 7-6 (7-4). Bij een voorsprong van 2-1 in sets en een voorsprong van 4-2 in de vierde had Tanner goede uitzichten op winst. Chip Hoo per bespeelde echter juist op dat moment het net voortref felijk en zette de situatie naar zijn hand. In de vijfde set kwam hij een break voor, maar ditmaal trok Tanner de stand gelijk. In de tiebreak was Hooper echter de sterkere. Leontien Poots maar één set lastig voor Maureen Meyer LEIDEN Op de eerste re- genvrije dag van het tennis toernooi van OLTC deden zich nauwelijks verrassingen voor. In het damesenkelspel B had Maureen Meyer het maar één set lastig tegen het op vastheid gebaseerde spelletje van Me- renwijk-speelster Leontien Poots: 7-5, 6-1. Mariëlle Oort bereikte de kwartfinale dank zij een 6-1,6-1 overwinning op Dekker. Ingrid Voskuil ver raste met een zege op de Hille- gomse Jannie Kaaien: 6-1, 3-6, 6-4. In het herendubbelspel B kwam het favoriete koppel Har Meyer/Philip van der Kwast zonder al te veel pro blemen een ronde verder. Ad van der Berg en Robbert-Jan van der Feen werden met 6-0, 7-6 aan de kant geschoven. In de B mixed was er één van de schaarse overwinningen dit seizoen vpor het duo Teekens- /Blommendaal. Zij klopten moeizaam Rik Hins en zus Le ontien Poots: 4-6, 6-4, 6-4. In het herenenkelspel C zijn de eerste kwartfinalisten be kend. Jan van Duin kwam bij de laatste acht door een zege op Frans van Gerven, Rob Al- ting Siberg deed dat door Leo Links met een 6-1, 6-4 neder laag naar huis te sturen. Voor Rob Stam eindigde het toer nooi al twee rondes eerder, want hij ging tenonder tegen T. Matser: 6-4, 7-5. In C gingen twéé geplaatste spelers een ronde verder. De favoriete Ans Vink had alle moeite tegen Marjolijn Gold- staub (4-6, 6-3, 6-3), de als vier de genoteerde Nolly Bennink zette Cock Schoutsen aan de kant: 6-2, 6-2. In het damesenkelspel D be reikten Trees van der Voort en H. Wenzel de halve eind strijd. Van der Voort won daartoe van W. Duivenvoorde (6-2, 6-4), Wenzel deed dat dankzij winst op A. van Vlo ten. WILLEM SPIERDIJK Bekernederlaag LZ '86 EINDHOVEN LZ '86 is uit- gebekerd. Na in Eindhoven voortdurend de toon te hebben aangegeven, ging de Leidse waterpoloclub bij PSV op de valreep tenonder: 8-9. LZ kwam tegen PSV overi gens zonder vaste doelman Jan Teske in het water Jan Pieter Hek en Fried Elzinga verdedigden om beurten het Leidse doel, een taktiek die goed leek te gaan uitpakken. Zo begon de ploeg van Hans van der Moolen de tweede pe riode met een 4-1 voorsprong en werd ook in het laatste part nog een 8-6 voorsprong geno men. Een winnende marge die niet ruim genoeg bleek te zijn. Frans van den Brink (4x), Wilco van der Zeeuw (2x), Ruud Muusse en Fried Elzinga scoorden voor de Leidenaars. Nieuwe kleedkamers voor Quick Boys KATWIJK Burgemeester C.A. Bos heropende gisteravond de gerenoveerde kleedkamers van de voetbalvereniging Quick Boys. Nadat zo'n dertig jaar alles bij het oude was gebleven, kregen 12 kleedkamers een opknapbeurt. Zo zijn alle kleedruimten nu voorzien van een toilet en drie douches. De kosten van die alge hele renovatie bedroegen bijna acht ton, geld dat de gemeente Katwijk voor zijn rekening nam. Voorts werden nogeens twee nieuwe kleedlokalen gebouwd. Het geld daarvoor een halve ton kwam uit de clubkas. De bouwwerkzaamheden aan de nieuwe ruimten werden uitgevoerd door de eigen leden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9