eer panden Stationsweg op onumenten lijst gemeente dreggen Tgrachten schoon MEMO RIJNLAND 0 46-ste VEBO in de Groenoordhallen Handvaardigheid bij SJJO KLEIDEN LEIDSE COURANT vriidag 3 september 1982 pagina 3 Werk van Frank Letterie. Ouders op herhaling De organisatie Ouders op herhaling" is het nieuwe sei zoen begonnen. Men heeft weer een uitgebreid cursuspak ket samengesteld onder meer met Nederlandse taai-groe pen, engels, schakelklas, algemene ontwikkeling, typen enz. De cursussen kosten een rijksdaalder per keer en wor den zowel overdag als 's avonds gegeven. Voor inlichtin gen: tel.071- 126502. Mensen zonder werk Voor personen zonder betaalde arbeid heeft het Werk lozen Advies Centrum een aantal cursussen opgezet. Deze activiteiten zijn tot stand gekomen met hulp van K&O, LVC en 't Breehuys en beginnen op 13 septem ber. Deelname is gratis. Men kan terecht voor onder meer ehbo, gitaar, electra en electronica, spinnen/we ven, tekenen, fotografie, pottenbakken en de diverse talen. Voor inlichtingen: tel. 071-122000. Randstad Sport wint oefenwedstrijden VOORSCHOTEN Het eers te elftal van Randstad Sport heeft deze week twee oefen duels gewonnen. Dinsdag avond speelde men tegen Leidse Boys en gisteren tegen Hillegersberg. Nadat de wedstrijd tegen Leid se Boys met 4-2 werd gewon nen, is ook Hillegersberg ver slagen (5-3). De doelpunten makers waren Van der Zwan, Van der Luit, Rosier en De Koning. Zondag speelt Randstad Sport het eerste bekerduel tegen ADS in Den Haag. Zwemmertje breekt been OEGSTGEEST De 14-jarige Norbert Delmeer uit Leiden heeft gistermiddag zijn onderbeen gebroken bij een duik van de zwemplank in zwembad Poelmeer in Oegstgeest. De jeugdige zwemmer kwam ongelukkig terecht op een drijvende plastic mat die bij het zwembad hoort. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. ADVERTENTIE. Van: direktie Aan: verkopers gebruikte auto's Zoals u weet, krijgen we over 'n paar weken de introduktie van de sportieve Ford Sierra. Dat wordt VERKOPEN, VERKOPEN en nog 'ns VERKOPEN. En dus: inruilen. Maar dan moeten we wel plaats hebben voor al die inruilers. Dus heren: aan de gang met de huidige voorraad. Stunt ermee, geef de hoogste inruil, doe de scherpste zaken. Weg is weg en elke plek is er één. Lammenschansplein 6 - Leiden - Telefoon 071-769358 FORD. MEER WAARD OP DE WEG. Engelse les In het clubhuis De Vroolijcke Arke (Pieterskerkchoor steeg 15) wordt maandagavond 6 september een infor matiebijeenkomst gehouden over de Engelse lessen die het komende seizoen in het clubhuis zullen worden ge geven. De bezoekers van de bijeenkomst zullen worden ingedeeld in een beginners- en een gevorderdengroep. Het cursusgeld bedraagt drie gulden vijftig per les. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Inlichtin gen zijn te krijgen via telefoonnummer 123271. Najaarsprogramma De afdeling Leiden/Oegstgeest van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen heeft haar najaarsprogramma weer rond. Er komen vele bijeenkomsten met lezingen, dia 's of films. Er worden weer verschillende excursies ge houden en diverse cursussen. Ook wordt er weer een kle- dingbeurs gehouden. Op maandag 18 oktober start de dooi de vereniging en de Leidse Vrouwenraad georganiseerde tentoonstelling „Ouder worden in Nederland". Voor meei inlichtingen kan men bellen 121777 en 215903. Beelden en etsen Beelden van Frank Letterie alsmede etsen en tekenin gen van Dick Stolwijk zijn vanaf 5 september te zien in Galerie Denise Stephan aan de Bakkersteeg 18. De tentoonstelling wordt zondag 5 september om half vijl geopend door prof. J.N. van Wessem. De galerie is vrij dag-, zaterdag- en zondagmiddag open van half twee tot half zes. Deeltijdarbeid school verlaters bij Motorhuis tjEIDEN Wethouder J. Fase geeft dinsdag 7 sep- ember het startsein voor een landelijke primeur met aHeeltijdarbeid in het kader van het leerlingenstelsel evoor de automobielbranche. n nauw overleg met de Bovag, stichting BEVAM, de r^,eidse streekschool voor beroepsbegeleidend onder lijs, de gemeente en het arbeidsbureau is een opzet ■li tand stand gekomen die gebaseerd is op 20 uur wer den en 18 uur aanvullende beroepsopleiding per veek. De normale overeenkomst gaat uit van 4 dagen verken en 1 dag onderwijs. Het is de bedoeling, dat Ie leerlingen in de nieuwe opzet, ondanks het kleine re aantal werkuren, toch na twee jaar hun vakdiplo- na kunnen halen. In deze nieuwe opzet neemt Het lolotorhuis thans twee maal zoveel leerlingen op dan ir normaal bij dit bedrijf kunnen worden geplaatst. )e nieuwe opzet is het resultaat van een initiatief ran het Leidse automobielbedrijf. Gemeente wil geld terug LEIDEN De gemeente is van plan de PPT aansprakelijk te stellen voor het niet bezorgen van de kandidaten lijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen van 2 juni. De PTT heeft een wanprestatie gele verd door een gedeelte van de kandida tenlijsten niet te bezorgen, concluderen B. en W. De PTT zou voor de gemeente de kandidatenlijsten huis aan huis be zorgen maar had, zoals naderhand bleek, enkele wijken overgeslagen. De nalatigheid van de posterijen leidde tot boze discussies in de commissie. B en W hebben besloten het niet over hun kant te laten gaan. Zij hebben de directeur van de Leidse posterijen gemaand 50% van de door de gemeente reeds betaal de portokosten (ruim 2000 gulden) te rug te betalen. Serveerster gooit klant eten in gezicht LEIDEN Een bezoek van eer groep studenten aan restaurant „De Bisschop" aan de Kloksteeg is gister avond enigszins uit de hand gelopen Een conflict met het personeel var het restaurant leidde er toe, dat eer serveerster een bord eten boven hei hoofd van een 31-jarige Voorschote naar omkeerde. De man heeft bij de politie aangifte gedaan wegens vernieling van zijn kleding. Volgens het personeel van het restaurant ontstond de ruzie, na dat de studenten zoveel herrie maak ten, dat andere gasten van het restau rant er last van hadden. De studenten verklaarden dat de ruzie ontstond over de kwaliteit van het voedsel. Inbraak in twee winkels LEIDEN Een flin- ke partij sigaretten is in de nacht van woensdag op donder dag gestolen uit een drogisterij aan de Haarlemmerstraat. De dieven kwamen de winkel binnen door de voordeur open te bre ken. Via de drogisterij gingen de dieven ver volgens een kleding zaak binnen. Hier werd 150 gulden uit de kassa gehaald en mo gelijk ook een hoe veelheid kleding. Bromfietser gewond LEIDEN Een 65-jarig€ Leidenaar is gistermid dag met een zware her senschudding naar hel AZL overgebracht, nadal hij door een brommer was aangereden. De( man reed op zijn fiets vanaf de Petruskerk de paral lelweg van de Lammen- schansweg op. Hij kreeg geen voorrang van de bromfietser, een 17-jarige Noordwijker, die een groepje fietsers inhaalde en daarbij op de linker weghelft was beland. LEIDEN Voor de 46ste maal wordt morgen in de Groenoordhallen de Nationale Agrarische Manifestatie van de V.E.B.O. gehouden. Ruim 1200 dieren van meer dan 300 inzenders uit alle windstreken zullen deelnemen aan de ver schillende tentoonstellingson derdelen. De totale manifesta tie bevat zeven tentoonstellin gen. Het zijn de vetveetentoonstel- ling (met deelname van jong vee geschikt voor de meste- rij), de fokveetentoonstelling (met deelname van drie vees lagen Blaarkop, Zwartbond en Roodbond. Er zal een apar te keuring gehouden worden voor de titel „Koe met de bes te uier"), de zuiveltentoonstel- ling (deze wordt gehouden in de Bistro, met inzendingen van Leidse- en Goudse kaas, Geitenkaas en de „baby" Goudse kaas van 1 kilo), de interprovinciale schapenfok- dag voor Zuid-Holland en Utrecht (ook dit jaar weer een ruime inzending van het beste fokmateriaal), de selectiekeu ring van dwerggeiten (altijd een leuk onderdeel van de manifestatie), de premiekeu ring van Shetlandpony's (de Fokvereniging Randstad Hol land, houdt ook haar premie- keuring, hetgeen belangrijk is voor eigenaars, vanwege op name in stamboek) en tenslot te de keuring van geregis treerde melkgeiten (de inzen ders komen voornamelijk uit de directe omgeving van Lei den en zorgen altijd voor een vrolijk en interessant gebeu ren). De totale manifestatie wordt afgesloten met een wedstrijd voor plattelandsjongeren, zo als behendigheidsproeven, koekslaan, bloemschikken enz. De manifestatie duurt van 07.00 uur tot 14.00 uur. De keuringen beginnen om 09.15 uur. De toegangskaarten kosten voor volweassenen 3 gulden en 1,50 gulden voor kinderen tot 12 jaar onder ge leide en 65-plussers. Er zijn speciale redukties voor groe pen van minimaal 10 perso nen. ,EIDEN De introduc- ie van de nieuwe lichting lerstejaars studenten naakt hen niet alleen vegwijs in het stad, Lei- len wordt er ook zelf be er van. De studentenver enigingen Quintus en Mi- ïerva hebben dit jaar in- 'ehaakt op een idee van l/I. van Tol, de voorlichter 'an de gemeentereiniging. leek hem een goed dee, wanneer gepoogd :ou worden een aantal Leidse grachten zo goed "nogelijk schoon te dreg- )orspronkelijk had Van Tol igeveer 50 kinderen hiervoor illen inschakelen. Het leek $iem aardig de zesde-klassers ~en dag ontspanning te geven, (et was de bedoeling dat de W chooljeugd op 12 augustus 'oor het Stadshuis de nieuwe Rijn een beurt zouden geven. Helaas voor Van Tol sprak de GG en GD zijn veto over het voorstel van de voorlichter uit. )e eis werd gesteld, dat de linderen handschoenen zou den krijgen van de reinigings dienst. Als tweede eis werd ge steld dat de jonge dreggers een inentingsbewijs moesten mee brengen. De GG en GD wilde zo voorkomen dat een kind ziek zou worden, wanneer hij zich zou verwonden. „De GG en GD was bang dat er kinde ren in het water zouden vallen met alle mogelijke nare gevol gen vandien. Voor zoveel handschoenen kon ik niet zor gen", zegt Van Tol. „Ik heb wel begrip voor hun stand punt, want zij zouden de ver antwoordelijkheid dragen voor de gezondheid van de jeugd. Aan de andere kant. kan je je afvragen of het allemaal wel zo'n vaart zou lopen. Ik zag het niet zo zwaar in als de GG en GD". Harde banden Afgelopen dinsdag gingen de studenten van Quintus aan de Oude Vest aan de slag. In een twee en een half uur tijd haal den de enthousiaste studenten een rijke buit naar boven. Met het door de reinigingsdienst te beschikking gestelde materiaal werden tachtig fietsen, drie bromfietsen, twee dranghek ken, een paar winkelwagentjes een steekwagen en een barbe cue opgevist. De meeste fietsen waren rijp voor de sloop, maar een aantal verkeerde nog in een dermate goede staat, dat studenten ze mee naar huis namen. Van een paar fietsen waren de banden nog hard. Een kleine opknap- en schoonmaakbeurt was in dat geval voldoende. Van Tol zorgde er wel voor dat eerst bij de politie werd geïnformeerd, of de leden van Quintus de fietsen zomaar hun sociëteit mochten inrijden. Dat bleek niet op bnoverkomenlijke be zwaren te stuiten. Er werd niet alleen gedregd, maar de studenten hielden zich ook bezig met onkruid wieden. Dit omdat de gemeen tereiniging daar zelf geen tijd voor heeft. De dames en heren zonken op de kniënen en ruk ten de onwelkome planten groei tussen de stenen van daan. Volgens Van Tol zien de straten die door de studenten onder handen zijn genomen er nu een stiik beter uit. Aanstaande maandag en dins dag gaan de studenten van Mi nerva aan de slag. Voor hen staat hetzelfde op het pro gramma. Als lokatie is dit keer het Rapenburg gekozen. Zoals het er nu uitziet, zullen zo'n 150 studenten in groepjes aan het werk gaan. «Koele duik «^Tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de PvdA in Noordwijk moest oud-minister E. ivan Thijn (links) voor Qp^zijn partij in het diepe .30 (/springen. De heer Van 8.ifrhijn leverde in het Bol- i 23jlenbad strijd tegen eni- 661 uge PvdA-prominenten rsu^uit de Bollenstreek. Grote beurt voor de Witte Singel De bewoners van de Witte Sin gel zijn sinds vorige week voor een periode van twee maanden van het voorbij razende ver keer verlost. De gemeente is toen begonnen aan een hoog nodige opknapbeurt van de Witte Singel. Het gedeelte tus sen het Noordeindeplein en de noordelijke tak van de Groen- hovenstraat wordt opnieuw ge asfalteerd en bestraat. Bij de twee zebra's worden vlucht heuvels aangelegd. Van de ge legenheid wordt gebruik ge maakt om een gedeelte van de Groenhovenstraat aan te pak ken. Ook deze straat krijgt een nieuw wegdek. Verder wordt er een aantal parkeerplaatsen aangelegd. De werkzaamheden zijn zo gepland, dat de Witte Singel een paar dagen voor de 3 oktoberviering weer tijdelijk voor het verkeer open kan. Na dat de viering van Leiden's ontzet achter de rug is, worden de werkzaamheden voortgezet. OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd en Jongerenwerk organiseert evenals vorig jaar weer een cursus creatieve handvaardigheid. De cursus is bedoeld om aangeleerde vaar digheden later te kunnen ge bruiken bij het werken in groepen met jongeren. In de lessen zullen een aantal handvaardigheidtechnieken behandeld worden. In de eers te lessen wordt er gewerkt met karton, hout, klei, pitriet en leer. Tijdens de laatste lessen mogen de deelnemers zelf on derwerpen verzinnen. De cur sus, die door Coby Dijkstra ge geven wordt, begint op woens dag 22 september en kost 55 gulden per tien lessen. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bij de Stichting Jeugd en Jongerenwerk in Oestgeest, tel. 154773. Tevens organiseert S.J.J.O. een vervolgcursus creatieve vaardigheid. Deze lessen zijn bedoeld voor mensen die al een cursus gevolgd hebben of al beschikken over wat crea tieve vaardigheden. Bij deze lessen gaat men dieper in op verschillende handvaardig heidstechnieken zoals het wer ken met brooddeeg en het ma ken van siervoorwerpen met emaille en nylon alpacadraad. Ook voor deze cursus geldt dat een aantal lessen in overleg met de groep ingevuld wor den. Voor inlichtingen: 071- 175209. Leiden Het college fan B en W van Leiden is fan plan ook de panden |an de Stationsweg 21 en op de gemeentelijke jnonumentenlijst te plaat- L en. Eerder dit jaar werd besloten de panden op de nummers 23 en 25 op de gemeentelijke monumen tenlijst te plaatsen om ze foor ongewenste verbou wing te behoeden. 'oor de panden 21 en 27 zijn jeen verbouwingsplannen be- ;:lend, zodat plaatsing op de ge- ieentelijke lijst niet spoedei- ;nd is. Dit antwoorden burge- leester en wethouders op vra- |en van de raadsleden F. van ;ten (PPR) en J. Hoekema D'66). Beide raadsleden vra- en zich af, hoewel ze tevre- ien zijn met het feit dat de Mlanden 23 en 25 nu op de ge- neentelijke lijst prijken, waar- im de gemeente niet in beroep s gegaan tegen het besluit van Ie minister om de beide pan- len niet op de landelijke lijst e plaatsen. „Wij konden niet egen het besluit van de minis- er in beroep gaan", antwoordt iet college en vervolgt: „De .s0\iinister had het verzoek niet Afgewezen maar achtte nader IRpnderzoek noodzakelijk". B en (V zeggen te verwachten dat e gemeentelijke monumen- inlijst voldoende bescherming al bieden. Tegen de plaatsing 'an beide panden op de lijst oopt nog een beroepsprocedu- Een beeld "van de Vebotentoonstelling die afgelopen maart In de Groenoordhallen werd gehouden. 1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3