gehoordgezien Hardrock moet eenvoudig blijven vindt Countdown RADIO/TELEVISIE LEIDSECOSRANT WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 PAGINA 2 Ev. Omroep krijgt zendtijd van de VARA HILVERSUM De kans is groot, dat de Evan gelische Omroep om korte termijn gelegenheid krijgt uit te zenden in de voor de VARA be stemde tijd. Het initiatief hiertoe is genomen door Peter de Bie en Roel Koenders van het VARA-radioprogramma „Popcfonder" op Hil versum 3. EO-directeur Doorenbos zei gaarne van dit aanbod gebruik te maken. Dit contact tussen de VARA en de Ev Omroep kwam tot stand als uitvloeisel van de schrik die de EO-kijkers opdeden tijdens de tv-zendersto- ring vorig week. Door de PTT werd toen het testbeeld ingeschakeld. Automatisch komt dan het geluid van Hilversum 3 mee. Dat behelsde op dat moment het programma „Popdonder", waarin bijna als te doen gebruikelijk „stevige" taal werd gebruikt. Uit telefonische reacties van EO-kijkers bleek toen, dat er zelfs mensen waren, die meenden met een „linkse staats greep" te doen te hebben. Zo erg was het nu ook weer niet, maar er werd in die VARA-uit- zending in EO-tv-tijd wel danig gevloekt. De Bie en Koenders hebben hiervoor inmiddels aan de Ev. Omroep hun excuses aangeboden. Zij vroegen de heer Doorenbos in hun Popdon- der-uitzending van gisteravond ook wat de con sequenties van het vloeken zijn. De EO-direc- teur wees er toen op, dat men hiermee de ver vloeking over over zichzelf afroept, zowel in het tijdelijk als in het eeuwig even. De VARA- programmamakers erkenden zich dat niet te hebben gerealiseerd. Zij zegden toe aan de EO zendtijd te willen afstaan om hun luisteraars met deze opvatting vertrouwd te maken. De heer Doorenbos ging hier graag op in. Momen teel overlegt men tussen beide omroepen over de meest geschikte tijd hiervoor. Piratenbesluit opgeschort DEN HAAG De ministers van CRM en Verkeer en Wa terstaat hebben besloten de in werkingtreding van het ver bod op doorgifte via collectie ve antenne-inrichtingen van programma's afkomstig van etherpiraten op te schorten tot 1 januari 1983. Het verbod had aanvankelijk moeten ingaan op 1 september. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van CRM laten weten. Schoolstrijd in tv-debat HILVERSUM Van het hui- dige onderwijs in Nederland is ongeveer tweederde bijzonder en eenderde openbaar. De sa menstelling van de Nederland se bevolking zou een omge keerd beeld rechtvaardigen. Over deze stelling wordt ge discussieerd door CDA-minis- ter van onderwijs en weten schappen W. Deetman en dr. R. Tielman, algemeen voorzit ter van het Humanistisch Ver bond. Dit programma onder de titel „De Nieuwe Schoolstrijd" wordt uitgezonden op vrijdag 3 september om 22.35 uur via Ned. I. Germaine Groenier naar NOS-opleiding HILVERSUM Er is bijna geen onderdeel in het werk voor radio en televisie of Ger maine Groenier heeft er haar sporen in verdiend. Van die ervaring zullen in het vervolg medewerkers van radio en te levisie kunnen profiteren. Germaine Groenier treedt bin nenkort in dienst bij de afde ling „Opleidingen" van de NOS. Jeanne van Munster praat daarover met haar in „Praten aan tafel", morgen om 12.00 uur op Hilversum 4. Status Quo weet wel raad met het volume van de hardrock. HILVERSUM Hard rock is muziek die in En geland Heavy Metal heet en in Amerika de bena ming Stadium Rock heeft meegekregen. Net als in andere muzieksoorten heeft ook de hardrock verschillende gradaties, want wie bijvoorbeeld wil beweren dat de muziek van Status Quo en Iron Maiden hetzelfde is, zou de platen van beide groe pen maar eens na elkaar moeten beluisteren om dan al snel tot een hele andere conclusie te ko men. Maar daarmee is nog weinig gezegd. Hardrock omschrijven is praten over schreeuwende gitaarsolo's, stereotype drumsolo's en het volume op maximum. Dat laat Veronica van avond ook horen in de „Countdown"-uitzending, op Ned. II om 20.32 uur, wanneer groepen als Sta tus Quo, AC/DC en Led Zeppelin voor het voet licht treden. De hardrockmuziek heeft sinds het verslechterde eco nomisch klimaat in Engeland weer een enorme vlucht ge nomen. Dit overigens tot diep ongenoegen van een grote groep muziekjournalis- ten. Even leek het erop dat de muziek, die voornamelijk handelt over het versieren van vrouwen waarbij rij kelijk over het lijf wordt ge zongen weer was terugge drongen tot het clubcircuit en dat de energieke klanken voorgoed van de radio waren verdrongen. Niets is echter minder waar. Hardrock leeft. Status Quo en Iron Maiden in Engeland en REO-Speed- wagon, Styx, Journey, Van Halen en Foreigner in Ame rika bijvoorbeeld spelen voor uitverkochte stadions. Er is iets ongedwongens aan de muziek, die vooral live, wan neer het goed gespeeld wordt, een happening wordt. Stadium Rock of welke naam je het ook wil geven, is meer dan alleen maar luid, het is overdonderend. Het doel is je eens lekker te,laten gaan. „De school en de moei lijkheden met je ouders ver geten en genieten", liet Ke vin Cronin', de zanger van REO-Speedwagon, eens we ten toen hem naar de achter gronden van hun muziek werd gevraagd. Vuistregels De hardrockmuziek heeft vier vuistregels. De eerste is dat de muziek van de groep stevig in de blues moet wor telen om de karakteristieke basisnoten te kunnen spelen. Verder moet een soloist de muziek kunnen opfleuren met gierende soli, die soms wel een kwartier duren. Sceptici zeggen dat dit komt omdat de groep niet in staat is om genoeg goede songs te schrijven om de gebruikelijk anderhalf tot twee uur du rende show te vullen. De derde regel is: volume. Het publiek moet niet in staat zijn om te dicht bij de spea kers te komen zonder de pijngrens ruimschoots te pas seren. In het verleden lieten Van Halen, Queen en AC/DC er in Nederland staaltjes van horen. De vier de regel is energie, waardoor zelfs de meest dronken con certbezoeker om meer begint te schreeuwen als de groep het podium verlaat. Bij een band, die genoeg energie toont, worden meestal de eerste drie rijen stoelen vol ledig vernield. Vandaar dat hardrockgroepen in Neder land meestal in kale hallen spelen en er in Amerika bij voorbeeld baseball-stadions worden gebruikt. Als er dan een paar rijen stoelen aan gaan, blijven de kosten ten minste laag, omdat het daar meestal om houten stoeltjes gaat. Kritiek De kritiek die op hardrock wordt geuit, is dat er sinds de jaren zestig muzikaal gezien nauwelijks van enige voor uitgang sprake is. De muziek blijft gestructureerd rond een eenvoudig akkoorden schema. De driekwarts boog ie van Status Quo bijvoor beeld is inmiddels wereldbe roemd. Zelfs prins Charles van Engeland vond het de moeite waard om er eens naar te gaan luisteren en hij schijnt er nog van genoten te hebben ook. Hardrockmuzikanten zijn het niet helemaal met de be wering eens dat er maar wei nig nieuws onder de zon is. Zij verweren zich door te zeggen dat de hardrockfan juist voor die eenvoud komt. Het moet immers ongecom pliceerd klinken. Toch zijn er best veranderingen te be speuren. De synthesizer heeft o.m. zijn intrede ge daan (in welke muziek niet?) en er zijn zelfs groepen, die blazers gebruiken om het ge heel een extra dimensie te geven. Toch zorgen de hardrock muzikanten ervoor dat het allemaal niet té ge compliceerd wordt, want ze vinden dat de muziek dan vervalt in „modieus gepingel", dat ook wel symfonische rock heet en dat is nu ook weer niet de bedoeling. In Engeland heet hardrockmuziek voor de werkende klasse te zijn en daar wil men in het Britse niet vanaf wijken. HANS PIËT SKIP Radiomuziekman Skip» Voogd gaat zich de komen de weken uitgebreid bezig houden met „The Millers", de met veel swing uitgerus te combo van Ab de Mole naar, die veertig jaar be staat. Hij begint daar van nacht al mee op Hilversum 1 tussen 24.00 en 01.00 uur. Hij komt er wekelijks op te rug met als laatste dag 30 september. Tussen de mu ziek door zal Skip vertellen over de vooraanstaande rol die dit ensemble heeft ge speeld in de geschiedenis van de nederlandse lichte muziek. De NCRV profi teerde hiervan volop mee door de heren in de jaren '60-'70 regelmatig voor de micro te halen. Daarbij wer den tal van muzikale en vo cale hoogstandjes uitge voerd, die in de komende weken andermaal door Skip in de ether zullen worden gebracht. De samenstelling van deze combo was voor weinigen een geheim. Ab de Molenaar jongleerde op de gitaar, Herman Schoon- derwalt deed met de klari net wat hij wilde, Rudy Brink onderwierp de tenor sax aan zijn grillen, Coen van Nassau liet de vibra foon melodisch trillen, Mat Mathews speelde op en met de accordeon, Victor Kaiha- tu liep de bas van onder tot boven door en Tonny Nüs- ser sloeg melodie uit zijn drums. Vocaal hoorde men niet minder op van „The Millers" met gezongen sfeer van mensen als Sanny Day, Pia Beck, Paul Ruys en Eddy Doorenbos. SIMON Nog deze maand komt TROS-tv met een nieuwe serie van BBC-tv onder de titel „Hi De Hi". Opvallen de figuur hierin speelt de acteur Simon Cadell als be heerder van een typisch Brits vakantiekamp, waar mensen samenstromen voor wie het buitenland te duur is dan wel het verlaten van het eigen eiland-solement te pijnlijk. De serie is bedoeld als komisch, speelt dan ook in een soort pretpark, met alle botsingen vandien tus sen mensen, maar ook met in de avonduren de feeste- lijke samenkomsten met wedstrijden in het zingen en het imiteren van be roemdheden. Lokale lol broeken krijgen daar hun grote kans de aandacht op zich te vestigen. Als een krachtige man houdt kam pleider Jeffrey Fairbrother, Simon dus, de touwtjes in handen, ook bij de proble men van het in de zomer maanden overwerkte perso neel. De humor bij dit alles ligt hoog op de onderste planken opgetast, maar aan ingeblikte lach geen gebrek. Wie lacht niet die de mens beziet in zijn somtijds primi tieve uitingen? De schrij vers van deze serie, Jimmy Perry en David Croft, brachten eerder „Dad's Army" op hun naam. In hun nieuwe serie voeren zij opnieuw allerlei uitbundige figuren ten tonele. Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 17.05-17.40 De film van Ome Willem. Vandaag: De vriend van Harry Ban- nink. (Herhaling). NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.43 Planten verzorgen in huis en tuin. NOS 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest. Er wordt aandacht be steed aan de volgende onderwerpen: de res tauratie van de oude mijnwerkersbuurt „Hop 1" irl Kerkrade en een halve eeuw Ouwehands Dierenpark, alsmede ar cheologie in Eist. 19.40 Oogst in beeld. Interna tionaal agrarisch pro gramma, waarin repor tages over cranberries, bacterievuur en een aal schokker op de Donau, 20.00 De gevaarlijkste man ter wereld. Amerikaan se documentaire, geba seerd op de exclusieve bekentenissen van een van Amerika's meest beruche vluchtelingen, Frank Terpil, een voor malig ClA-agent. Hij was en is de vertrouwe ling van sommige van 's werelds meest gevrees de dictators. 21.20 Kwartet Hotteterre. In het Frans Hals-museum te Haarlem speelt het kwartet Hotteterre „Fantasie nr. 5" van John Hilton en „Prelude uit de suite in G-klein" van M. Maret. 21.37 Journaal. 21.55 Zendtijd politieke par tijen. Vandaag PPR. 22.05 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws, 22.20 Studio sport met beel den van ploegentijdrit in Leicester, aandacht voor IJsland-Nederland en gesprekken met Jan Raas en Bernard Hi- nault. 22.50 Journaal. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Studio sport extra. Wielrennen: een verslag van de 100 km-ploegen- tijdrit te Goodwood. Commentaar: Heinze Bakker en Mart Smeets. 18 44 De Bereboot. tf IKON 18.49 Kouwe kunstjes. Herha ling van een vijfdelige jeugdserie van de IKON. Met: Bram van der Vlugt, Annelies Hulsker, Aart Staartjes en Ferd Hugas. Tweede afl.: Nicky en haar vader ontmoeten een grootin dustrieel, die erg nieuwsgierig is naar hun vervoermiddel. 19.25 Kenmerk. Informatie over kerk en samenle ving. NOS 19.42 Zendtijd politieke par tijen. Het CDA. 20.00 Journaal. 20.27 Socutera. Filmpje van het Koningin Wilhelmi- nafonds. VOO 20.32 Countdown. Veronica's popprogramma brengt vanavond al een „hard rock" met AC-DC, Led Zeppelin, Survivor en Status Quo. Voor deze laatste groep speciale aandacht. Presentatie: Lex Harding. Zie elders op deze pag. 21.15 Remmers ontmoet Ed Nijpels. Een afleve ring uit de serie tv-port- retten, die Henri Rem mers maakt van voor aanstaande Nederlan ders. Ed Nijpels is de jongste fractieleider in Den Haag. 21.50 Verenigingsnieuws. Een blik op de activitei ten van Veronica in het komende winterseizoen. 21.55 The starmaker. Vierde lige Amerikaanse serie van Lou Antonio. Met: Rock Hudson. Suzanne Pleshette, Ed McMahon e.a. Afl.: De succesrijke regisseur Danny Young- blood heeft van zijn vrouw Margot, die de hoofdrol speelt in zijn jongste film, een ster gemaakt. Op een feest krijgt Danny Dawn Bar- nett' in het oog. Hij smeedt onmiddellijk plannen om van het meisje een ster en zijn minnares te maken. 22.45 Gisteren, vandaag, morgen. Documentaire over de restauratie van de St. Jan in 's Herto genbosch. 22.55 Agenda. Informatieru briek met culturele en ontspannende gebeur tenissen. TELEAC 23.02 Een kwart eeuw ruim tevaart. Commentaar: Chriet Tltulaer. 23.15 Kantoorinnovatie. Pre sentatie: Carollen Braat. NOS 23.35 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en Remmers met Ed Nijpels in zonnige oorden bezig met het interview, vanavond op Ned. II om 21.15 uur. slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Uit hat land dar diaran. Na- tuurdocumentalre. „In het rijk der wa terjuffers". 17.00 Uit mijn reisjournaal. Docu mentaire voor kinderen. 17.25 Hoa gaat hal? Kinderprogram ma. Verhalen uit een prentenboek. 17.50 Journaal. 18.00 Nila Holgerasons fantastische reis. Sprookjesserie. 18.35 St. Pauü-aaplegstaigar. Serie: Bobby King. 19.00 Keukenlatijn. Humor van en met Alfred Blolek. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het echijngezin. Gesprek on der vrouwen. 20.00 Journaal. 20.15 Ga toch mee naar Monte Car lo. Tv-film van Berengar Pfahl. Met: Gunther Amberger, Ulrlke Krlener, Rena Uebenow e.a. Korte inhoud: Acteur Gerl Brunner speelt de hoofd rol In Strlndbergs „De vader". Tij dens de pauze verlaat hij het theater en gaat naar huls. Met zijn 25-Jarlge dochter stapt hij In zijn wagen en rijdt met onbekende bestemming weg. 21.45 Beelden uit de wetenschap. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Op bliksembezoek bij de me demens. Vrouwen In Marrakesch. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserle naar een idee van Micheal Laurence. Vijf kinderen komen na een schipbreuk op een verlaten eiland te recht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 18.05 Rokende colta (Ounamoke). Amerikaanse westernserie. „Matt Dil lons voorganger". 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 Een aemeeterhuwelljk. Ameri kaanse jeugdfilm van Robert Fuest. Met: James Carroll, Jannlna Mathews e.a 20.15 Balans. Economisch nieuws. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Lotto van de woensdag. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden In de hoofdrol. AIL Valse adelaar. 22.10 Dat is voor u belangrijk. Geld sparen door Inkoopplanning. 22.15 Betreft: televisie. De heilige koe voetbal. 23.00 Sport actueel. Reportage over de voetbal-bondsliga. 23.35 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 De kinderen uit de holen. Tv- -serle van Peter Podehl. Afl. 10: Het afscheid. 19.00 Dier-rapport. Film van R. Lam- mers over de valken tussen IJsland en Mauritius: Jagers zonder toe- 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in.„ Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland. Re portage uit Saint Tropez van Heiko Engelkes. 22.15 Reizen met mijn tante. Ameri kaanse speelfilm van George Cukor (1972) naar de roman van Graham Greene. Met: Maggie Smith. Alex McCowen en Lou Gassett. 24.00 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00 Op het 8childpedplein. Pro- gramma voor de Jeugd. 17.30 De Kat. Jeugdserie. Met: Rik Andrles, Domlen de Gruyter e.a. Ne gende aflevering. 18.00 Emilia. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Chipe. Amerikaanse jeugdse rie. Met: Larry Wilcox en Erik Estra da. Zesde afl.: Agent In nood. 18.52 Ubredo. Programma van de Liberale Radio- en Tv-omroep. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en Tlerce-ultsla- gen 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. 20.20 Home sweet home. Australi sche serie over de familie Pacelli. Met: John Bluthal. Arianthe Galani, Miles Buchanan. Carmen Tantl e.a. Zesde afl.: Open huls. 20.45 Grandison. Duits tv-spel naar de waar gebeurde zaak Grandison, onder regie van Achim Kurz. Met. Mariene Jobert. Jean Rochefort, Hel- muth Qualtlnger, Jean-Plerre Cassel, Eckhard Heise en Edward Meeks. Korte inhoud: Heidelberg 1814: Carl Grandison. pruikenmaker en zijn vrouw Rose, dochter van een was vrouw hebben zich opgewerkt tot vooraanstaande kooplui. Carl Grandi son leidt echter een dubbelleven- hl) is een dief. In het voorjaar van 1814 wordt Carl gearresteerd. Om zijn ge zin de schande te besparen, hangt hij zich in zijn cel op. 22.20 Puur cultuur... over derden. Herhaling van een gesprek van Ludo Bekkers met Frans Denlssen over Giovanni Boccaccio (1313-1375). 22.55 Journaal. Vooraf: Tiarca-uita- lagen. BELGIE BRT 2 17.00-19.00 Zie België BRT 1 19.00 Actie Openbaar vervoer. Her haling van de 16de aflevering. 19.37 Morgen. Overzicht program- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Baby Doll. Amerikaanse psy chologische film van Elia Kazan (1956) naar twee toneelstukken van Tennessee Williams. Met: Carroll Ba ker. Karl Malden en Ell Wallach. Kor te inhoud: De veertigjarige planter Archie heeft een Jong meisje gehuwd, dal hij Baby Doll noemt. Hij heeft be loofd haar te zullen eerbiedigen tot zij twintig Is geworden. Deze belofte valt Archie zwaar. ZIJn Slclllaanse buur man. die nog een rekening met Ar chie heeft te vereffenen, tracht zich vla het kindvrouwtje te wreken. 22.15 Concert: After Eight. Concert door hel ensemble After Eight o.l.v. Jos van Immerseei. Op het program ma staan werken van Karl Dlttera von' Dlttersdort en Haydn 0 BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vocancea. Vakantiepro gramma voor kinderen. 18.45 Faitee vo» jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Vieillee casseroles et bonnes recettes. Kookrubriek. 20.10 La chasee aux treaora. Inter nationaal programma. 21.20 Tranait hotel. Herhaling van een Belgische tv-film, een politie-s- pionagekomedie van Jean-Louis Co- mant (1979). Met: Raymond Peyra en Sylvie Mihaud. Korte inhoud: De film vertelt de liefdesgeschiedenis tussen een Franse journalist en een jonge Roemeense, die verstoord wordt door het spel van de internationale poli tiek. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.30-19.00 Zie België Frans 1 19.00 La pensee et les hommes. Uitzending lekenmoraal en -filosofie. '19.30 Nieuws voor doven en siecht- 19.55 Sports 2. Met: WK Wielrennen te Leiceater, paardesport in Chaud- fontalne, atletiek (Memorial van Dam me) en autoraces (de 1000 km van Spa-Francorchamps en de rally Bian- chi). ENGELAND BBC 1 17.10 The kitten. 17.20 Play school. 17.45 We are the champions. Inter- scholair kwisprogramma. 18.10 John Craven's newsround. 18.15 The Monkees. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.25 Tekanfilmpja. 19.30 Best of the weet. Laney in 19.55 Crystal voyager. Speelfilm. 21.15 Tomorrow's world at large. De allerlaatste scene. 22.00 Journaal. 22.25 Chicago story. Tv-serie. 23.35 Not only but also. 00.03 Nieuwsoverzicht. 00.05 The 20th century remembe red. Harold Wilson. 00.50 Spinning wheel. 00.52 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 19.15 Rock waek. The Jam. 19.55 Junior pot black. 20.45 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.50 Tekenfilmpje. 21.00 Arthur Negus enjoys. Temple Newsam. 21.20 Rock week. The Doors. 22.00 Film buff of the year. 22.30 Top crown pairs. 23.15 Good time George. 23.45 NewsnighL Televisie morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws v horenden. r doven en slecht- DUITSLAND 10.00 Journaal. 10.03 Ga toch mee naar Monte Car lo. Herhaling. 11.35 Nieuws van de Duitse voet balcompetitie. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13 15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Hannah - een liefdesgeschie denis (1). Engelse serie. 16.50 Odeon, een televisie-variété. Goochelprogramma. 17.00 De avonturen van Tom Sawy er en Huckleberry Finn. Serie naar Mark Twain (1). 17.25 De oude doos. Charlie Chap lin: de filmfan. 17.40 Pluto als redder. Tekenfilm van Walt Disney 17.50 Journaal. 18.G0 Hollywood - verhalen uit de tijd van de stomme film. Documen- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Op bliksembezoek bij de me demens. UNICEF-hulp in de grote steden van de Derde Wereld. Aanslui tend: nieuwsoverzicht. 16.35 Don Ouichotte. Tekenfilmserie naar de roman van Cervantes. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 17.50 Billy (Barrier). Tv-serie voor de jeugd. Afl.: De diva. DUITSLAND 3 WDR 08 10 Schooltelevisie. 10.00 Schooltelevisie. 11.05 Schooltelevisie. 18.00 Het programma van de muis. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk voor kinderen BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.40-11.20 Schooltelevisie. 13.55 Pottere whaol. 14.00 Journaal. 14.27 Financieel nieuw». 14.30-14.45 See saw. 17.15 Gooney birds. 17.20 Play school. 17.45 Popeye. ENGELAND BBC 2 07 40-11.30 SchOOlt.lavi.l. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.15 (EO) Licht en uitzicht - 17.0< Actualiteiten - 17.45 Over het zen dingswerk - 18.06 (NCRV) Hier en ni - 19.02 Muziek in je vrije tijd - 20.0I (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met he oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) Uit de actualiteit J 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politiek^ partijen - 18.30 Gesprekken me j oude Nederlanders - 19.30 Luchtruinj c - 20.00 Het zout in de pap - 20.4g i Vrije tijd blije tijd - 21.10 Voor de Anj tillianen - 21.40 Open school - 22.10 e RVU-programma - 22.40 Zonder tita c - 23.00 and all that jazz: Aad Bos z HILVERSUM 3 t - 16.34 (KRO) Nieuwsbox - 18.03 i (NOS) Politieke partijen - 18.10 D4 avondspits - 19.02 Krachtvoer - 21.0i c Stampij - 22.02 Rocktempel - 23.03 r Walhalla. I t HILVERSUM 4 t - 16.30 (NCRV) Literama-woensdag (1) - 17.00 Overname Hilversum 2 20.00 (NCRV) Muzikale raizen: Tsjai» c kovsky in Italië - 21.30 Literamai -woensdag met een luisterspel I 22.25 Orgelconcert. g Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Late date - 1.02 Metro» v polis - 2.00 Nachtexpress - 6.09 Var» z daag donderdag - 9.03 Wie wee z waar Willem Wever woont? - 10.0 c Muziekjes bij de koffie - 11.03 Hd Nederlandstalig kwartiertje - 11.31 Twaalf-uurtje - 11.50 Keukentip vaj a Henk Molenberg - 12.40 Middagpau l zedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.2 NCRV-globaal - 13.30 Het spel 21-e| - 14.45 Het woord is aan de hoofq persoon - 16.02 Goudenregen semble - 16.30 Voor de kleuters 16.40 Rozengeur en prikkeldraad. H HILVERSUM 2 st - 7.20 (AVRO) Ingrid Drissen - 9.0l Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 Dl n ng val u ''Ti bi idergang i Buiten: p 11.10 Schoolradio - 11.33 Radio La waaipapegaal - 11.45 Actueel en in formatlef tussen de middag - 14.0» le Achtergronden en herhalingen in eei le programma door Anne van Egmond rx 16.10 De slag bij Nieuwspoort - 17.31 w Radiojournaal. HILVERSUM 3 j™ - 7.02 (TROS) De havermoutshow l d< 9.03 De Hugo van Geldérenshow w 11.03 Polderpopparade - 13.03 5l er pop of een envelop vanaf de Firato 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 11 - 7 02 (VARA) Morgenrood - 9.00 D| te vertimento - 10.35 Tsjalkowski-coij al eer» - 11.25 Rotterdams strijkkwarM met Sjostakowltsj - 12.00 Het zout i de pap - 12.25 Operette - 13.o! Lunchconcert door de pianist Belli Oavidovits) - 14.00 Bijzondere symfd nieen: Haydn, Gossec, Lalo en r wald - 15.30 Opnamen van cert door The London Slnfonietlf o.l.v. Maurlclo Kagel - 17.00 me Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN versum 2 op elk half uur van 7.30 u tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.0C 13.00, 18.00. 20.00. 22,30 en 23.5! uur. Op Hilversum 3 op elk heel ud van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum f om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2