ontactcommissie „Hofwijck" eklaagt zich over betutteling Musicus Johan Admiraal viert gouden jubileum floor kleine klusjes. CeicLe (2oma/nt Pastor Landsman verlaat Voorschoten Enquête over kabeltelevisie in Leidschendam Burgemeester Leidschendam neemt een kloeke duik Dit Jiandige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee 1 als nieuwe abonnee I van de Leidse Courant Postcode/Plaats_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur bankschroefje naar: Naam Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Opheffing Kommunikatie Warmond wordt nog even uitgesteld WARMOND De vereniging Kommunikatie Warmond blijft in ieder geval nog een maand bestaan. Dit ondanks dat door de aanwezige leden gisteravond geen voorstellen zijn aangedragen om de finan ciële problemen, waarmee de vereniging kampt, het hoofd te bieden. Eerder deze maand heeft het bestuur van de vereniging aangekondigd af te treden om dat het geen kans zag aan de eisen van de gemeente om meer huur te betalen voor het onderkomen, dat de vereni ging in gebruik heeft, te vol doen. Van de driehonderd gezinnen die lid zijn van Kommunikatie Warmond waren er gisteren tijdens een vergadering slechts dertig vertegenwoordigd en dat vond het bestuur te weinig om zo'n belangrijke beslissing te nemen. Inmiddels is wel ge bleken dat het gemeentebe stuur bereid is tot overleg in zake de extra bijdrage van de vereniging in de exploitatie kosten van 't Meerpunt van 5.000,-. Het bestuur van Kommunikatie Warmond stelt echter dat ook een lager be drag niet meer opgebracht kan worden nu onder meer het be zoekersaantal van de jeugdsoos sterk is teruggelopen. De defi nitieve beslissing over het voortbestaan van de vereni ging wordt genomen op 27 september VOORSCHOTEN Pastor N Landsman (58 j.) gaat per 1 ok tober Voorschoten verlaten. Hij heeft een benoeming aan vaard in Rotterdam-Oost-Ca- pelle a/d IJssel. Deze medede ling heeft de Moeder Godspa rochie niet ongemoeid gelaten en gisteravond kwam een groep actieve parochianen bij een om te horen waarom pas tor Landsman zo snel Voor schoten verlaat. Twee jaar lang vormde hij met pastor W. de Munck een team, dat zowel de Laurentius als de Moeder Gods bediende. Pastor Landsman verklaarde dat hij naar Voorschoten was geko men, omdat hij iets zag op bloeien van een nieuwe kerk. Hij kiest doelbewust voor een riskante kerk. Het tijdperk van de priesterkerk is volgens Landsman voorbij. De paro chianen in Voorschoten den ken daar nog anders over en zij zijn niet bereid zonder ern stige noodzaak de Eucharistie vieringen te vervangen door Woorddiensten. Hoewel er een hechte samen werking is tussen de Laurenti- usparochie en Moeder Godspa rochie, gaat deze volgens de scheidende pastor niet ver ge noeg. Hij voelt zich niet lekker te moeten voorgaan in een Moeder Godskerk met 800 zit plaatsen, terwijl er in drie vie ringen in totaal net 500 men sen aanwezig zijn. Uitdrukker lijk verklaarde pastor Lands man de kerk niet te verlaten, maar gewoon te menen dai zijn kerkvisie beter in de nieu we parochie tot zijn recht zal komen. Pastor W. de Munck, die thans de zorg krijgt over twee paro chies, kondigde een noodvoor ziening aan, waar het bisdom mee akkoord kan gaan. Eme ritus pastoor J. Blonk is bereid twee zondagen per maand te assisteren, hijzelf zal één zon dag per maand vrij nemen en de overige zondagen trachten beide parochies een Eucharis tieviering te garanderen. Er zullen diensten zijn waarin le ken moeten voorgaan. Volgens het bisdom kan het wel vijf maanden duren voordat er een opvolger is voor pastoor Landsman. De parochianen van de Moeder Gods spraken hun teleurstelling uit over het vertrek en de mening over heerste dat, indien pastor Landsman eerder aan de bel getrokken had bij de parochie, hij zeker een grote groep paro chianen had kunnen overtui gen van zijn visie, dat het noodzakelijk is om meer taken aan leken te geven. NOORDWIJK Op 1 september is het vijfig jaar geleden, dat de heer Johan Admiraal benoemd werd tot organist van de Grote Kerk te Noord-. wijk-Binnen. Ter gele genheid van dit gouden jubileum wordt hem za terdag 4 september in het „Hof van Holland" een receptie aangeboden. Vanaf half zes bestaat daar voor iedereen geler genheid de populaire mu sicus geluk te wensen. Tijdens deze receptie wordt hem namens de hervormde gemeente een cadeau aangeboden. De heer Admiraal begon zijn loopbaan op het Knipscheer- orgel van de Grote Kerk als rechterhand van de toenmali ge organist Smit. In zijn aan stelling zat tevens begrepen, dat hij de kerkvoogdij van ad vies zou dienen in orgelzaken. In zijn veeljarige carrière ont wikkelde de jubilaris zich tot een veelzijdig musicus. Een man met een eigen stijl, uit muntend in pure muzikaliteit. Feilloos weet hij te registre ren. Monumentaal is zijn spel in de koralen, fijnzinnig en boeiend in de omlijsting. De bezoekers van de diensten in de Grote Kerk luisteren met veel genoegen naar het werk van deze organist van eigen bodem, in de zondagse kerk diensten, bij de plechtigheden van rouw en trouw en ook bij zeer bijzondere aangelegenhe den. Poli tiecongres Zo bewaart de jubilaris pretti ge herinneringen aan een po- litiecongres in de jaren zestig, dat begon met een wijdings- dienst in de Noordwijkse Gro te Kerk. De begeleiding van de zang van zo'n vierhonderd man is nog altijd een van de hoogtepunten uit de halve eeuw van z'n organistschap. Het leverde hem een compli ment op van de toenmalige pastor ds. Tukker, de voor ganger in deze kerkdienst. Behalve als organist verwierf Admiraal zich grote reputatie als dirigent van koren en mu ziekkorpsen. Onder meer geeft hij al vele jaren leiding aan het Christelijk Gemengd Koor „Hallelujah" uit Kat wijk. Verder is hij de zeer ge waardeerde dirigent van het kerkkoor van de hervormde gemeente. Een wijdverbreide faam heeft de jubilaris verkregen door zijn jaarlijkse uitvoeringen van passie-muziek in de lij densweken. Deze uitvoerin gen van de „Mattheus" en de Lucas-Passion met het Kat- wijkse Koor, orgel, orkest en solisten plegen een stampvolle Grote Kerk te trekken. Mu ziekrecensenten zwaaien even steevast de dirigent lof toe voor zijn leiding en prestaties. Elk jaar leidt Admiraal de massale kerstzang in de paro chiekerk van Sint Jeroen. Een open oog en een warm hart heeft de jubilaris voor de culturele waarden in de Noordwijkse gemeenschap. Al vele jaren heeft hij zitting in de gemeentelijke culturele commmissie. Admiraal kent het dorp als weinig anderen. Vaak is hij de man, die z'n mede-commissieleden atten deert op z&ken, die waard zijn om behouden te blijven. Het zal deze markante Noordwij- ker op de receptiedag niet aan belangstelling ontbreken. DINSDAG 31 AUGUSTUS 1982 PAGINA 7 LEIDSCHENDAM In Leidschendam wordt binnen kort begonnen met een telefonische enquête onder de bevolking over de wensen ten aanzien van de kabeltè- levisie. De gemeenteraad zal hiervoor een krediet van 10.000 gulden worden gevraagd. Dit heeft wethouder J. J. Meijer gisteren de raadscommissie voor het ge meentelijk energiebedrijf meegedeeld. De vragen zullen onder meer gaan over het gewenste aantal ra dio- en tv-programma's en hoeveel men daarvoor bereid is te betalen. In maart van dit jaar werd al een krediet van 25.000 gulden beschikbaar gesteld voor een door de N-.V. Kema te Arn hem uit te brengen advies over aankoppeling van het Leid- schendamse kabelnet op Rijswijk of via Mariahoeve. Verder over aanpassing van het lokaalverdeelnet en het wijknet voor maximaal 18 tv- en 24 fm-programma's en de mogelijkheid van levering van deelpakketten tv-programma's. Tenslotte zou de Kema rapport moeten uitbrengen over tweerichtingverkeer. de mogelijkheid van het inbouwen van apparatuur hiervoor.. Het gemeentebestuur wil ook weten wie in Park Leeuwenbergh en in Stompwijk belangstelling heeft voor aansluiting op de Leid- schendamse Centrale Antenne Inrichting. In verband met de hoge kosten van aanleg zou zekerheid moeten bestaan over een voldoende aantal aansluitingen. Wethouder Meijer zei dat het Kemarapport is ontvangen en dat bij het Energiebedrijf wordt gewerkt aan de financiële uitwerking. In het advies zou voor keur zijn uitgesproken voor aansluiting via de PTT-communica- tietoren in het Haagse Bezuidenhout. In Leidschendam bestaat groot ongenoegen over de tv-ont- vangst. Een actiecomité kreeg in het voorjaar binnen korte tijd 1200 handtekeningen van mensen die verbetering in de ont vangst wensten. De veilige oversteek op de Lijtweg. Oversteekplaats voor ouderen OEGSTGEEST Ter hoogte van het gemeentecentrum aan de Lijtweg te Oegstgeest zal vrijdag de eerste „symboli sche" oversteek plaatsvinden op het sinds kort aangebrachte zebrapad met vluchtheuvel. De vele ouderen die regelma tig het gemeentecentrum be zoeken, willen op deze wijze hun dankbaarheid aan het ge meentebestuur tonen. Men heeft er namelijk geruime tijd voor geijverd een dergelijke oversteekplaats te krijgen. On der meer kwam dit tot uiting in het Dorpsberaad Ouderen Oegstgeest. Aansluitend op de onthulling is er een bijeenkomst van het Dorpsberaad in genoemd cen trum. Onderwerp van gesprek daar: „Ouderen en financiën". ?EGIO LEIDSE COURANT )verleg collegevorming levert nog niets op ASSENHEIM Het overleg tussen Progressief Sassenheim, de VD en burgemeester Kret over de collegevorming in Sassen- eim heeft gisteravond weinig opgeleverd. r werd vastgesteld dat nog niet over de portefeuilleverdeling on worden gesproken. De raad besloot 9 maart 1982 unaniem at er altijd moet worden uitgegaan van een college van B en W at bestaat uit drie wethouders. pstat het CDA weigert mee te werken aan een afspiegelings- illege waarin PS, VVD en CDA ieder een wethouder leveren is verleg over de portefeuilleverdeling niet mogelijk. Zoals be- end willen de christen-democraten twee wethouders leveren. Als blijkt dat tussen nu en 7 september (de datum waarop de ieuwe raad wordt geïnstalleerd) geen overleg mogelijk is tus- ;n CDA. VVD en PS over de collegevorming zal pas tijdens de iadsvergadering kunnen blijken welke consequenties de hou- jng van het CDA heeft", aldus PS en VVD in een communi- Betere verlichting in winkelcentrum Leidsenhage LEIDSCHENDAM Op verzoek van het bestuur van het win kelcentrum Leidsenhage zal de verlichting bij Liguster en Duin doorn worden verbeterd. Klachten van de Stichting Collectief Beheer Winkelcentra Amsterdam over onvoldoende verlichting van het centrale plein (Berkenhove) en op nog een plaats in het winkelcentrum zijn, na onderzoek, door directeur A. Megens van het Energiebedrijf ongegrond verklaard. De kosten van ver betering worden op bijna veertigduizend gulden geraamd. Het bestuur van Leidsenhage en het Energiebedrijf zijn het verder eens geworden over het verwijderden van de parkeeraanwijzin- gen, 22 masten die aangeven waar de parkeerplaatsen zijn en op welke parkeerplaats men zich bevindt. Hierdoor wordt een in vestering van 30.000 gulden vermeden die nodig zou zijn voor het dringend nodige opknappen, respectievelijk vernieuwen van deze masten. Beide partijen vinden dat de parkeeraanwijzingen niet functioneren en daarom overbodig zijn. Lissese wethouders blijven aan LISSE Het college van B en W van Lisse blijft onveranderd. Gisteravond zijn de besprekingen over de verdeling van de wet houderszetels afgerond. Een en ander betekent dat in het nieuwe college van wethou ders mevrouw Meulemans-Seelen (VVD) weer zitting neemt, alsmede de heren A. de Kort en G. v.d. Berg (CDA). Aanvanke lijk waren er meer kandidaten voor de wethouderszetels, waar onder de CDA'ers H. Smith en H. Slootbeek en W. Rosdorff na mens de PPR. Met 13 tegen 4 stemmen (alleen de PPR en D'66 stemden tegen) is het nieuwe college aanvaard. De goede samenwerking tot op heden en zaken van programma tische aard waren enige van de vele afwegingspunten. De frak- ties PPR en D'66 hadden graag hun kandidaat in het college ge zien, mede omdat men onder andere van mening is dat dat in een kleine gemeente het college breed van inhoud moet zijn. Met een kloeke duik in het zwembad van het sportcomplex „De Fluit" heeft burgemeester W.F. de Vreeze van Leid schendam gisteravond om half zes de avondzwemvierdaagse geopend. Vorig jaar namen meer dan tweeduizend personen deel aan het evenement waarvoor op vier van de vijf avon den, al naar gelang de leeftijd, 250 of 500 meter moet worden gezwommen. De avondzwemvierdaagse zal worden omlijst door sportinstuiven, demonstraties vechtsporten, handbal, gymnastiek, jazzgymnastiek en een spuitfestijn voor de Leid- schendamse brandweer. Vrijdagavond, de slotavond, zijn er bovendien wedstrijden op home-trainers, ponyrijden, demon straties met modelboten en modelhelikopters en een prijs voor de orgineelst verklede zwemmer of zwemster. Bovendien een optreden van Steve Englebert en Stingray, de Stingray Horns en „mademoiselle" en meneer de Bok. Inschrijven kan vanavond nog bij de kassa van het zwembad voor 3 gulden 50 voor houders van een zwemabonnement en 5 gulden 50 voor anderen. Toeschouwers hebben gratis toegang behalve op de slotavond als zij één gulden moeten betalen. Leden van het college van burgemeester en wethouders reiken op de slotavond de medailles uit. EGSTGEEST De le en van de contactcom- issie van de „aanleun- oningen" bij bejaarden- rd „Hofwijck" hebben h bij de gemeentelijke mmissie Welzijnszorg r Bejaarden ernstig be- agd over de behande- l die zij krijgen van het tuur van het bejaar- ncentrum. Morgen- ond zullen de klachten een vergadering van de meentelijke commissie orden behandeld. De contactcommissie is vele jaren geleden in het leven geroepen om de belangen van de bewoners van de aan leunwoningen te behartigen bij het bestuur van het be jaardenoord „Hofwijck". Aanvankelijk werd er een maal per maand met de di recteur van het bejaarden oord vergaderd over allerlei zaken. De contactcommissie werd evenwel door het be stuur van het bejaardenoord als nogal lastig ervaren. Kor te tijd geleden gaf het be stuur te kennen geen prijs meer te stellen op overleg met de contactcommissie. Dit heeft nogal veel verwon dering gewekt bij de ge meentelijke commissie Wel zijnszorg voor Bejaarden. Het bestuur van „Hofwijck" heeft immers de contactcom missie niet benoemd. De le den zijn gekozen door de be woners van de aanleunwo ningen. Plannen van het be stuur om de commissie op te heffen zijn derhalve niet aan de orde. De contacten werden on langs verder bemoeilijkt om dat men de nieuw benoemde direkteur van Hofwijck ve lerlei uitgebreide bevoegdhe den heeft gegeven. De ver plichting om maandelijks met de direkteur te vergade ren en de mededeling dat de contactcommissie zich uit sluitend schriftelijk tot de di recteur heeft te wenden heeft geleid tot een onwerk bare toestand, aldus de com missie. Om nog te blijven functioneren stelden de le den van de contactcommissie voor ééns per kwartaal bij een te komen met de direc teur. Tenzij zich dringende zaken zouden voordoen. Het resultaat was nihil. Regenten De contactcommissie voelt zich door het bestuur van het bejaardenoord betutteld in haar handelen. Zij ervaart de „regentenmentaliteit" van „Hofwijck" ten opzichte van de bewoners van de aanleun woningen als zeer hinderlijk. Met name hoogbejaarde vrouwen hebben meer aan dacht, zorg en hulp nodig dan door „Hofwijck" wordt verleend. De leden van de contactcom missie hebben zich geruime tijd geleden tot het Provinci aal Bestuur van Zuid-Hol land gewend waar men gaar ne terwille is. Wettelijke be palingen zijn een hindernis omdat zelfstandig wonende, ouderen een andere status hebben dan zij die in een be jaardenoord wonen en buiten de bepalingen vallen van de wet op de bejaardenoorden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7