Scheikunde ontslaat zes medewerkers 'NA4[?EGIO }ud Strijders Legioen ingewenst op universiteit ACTIES VOOR ROLSTOELBUS „OUDSHOORN' PERSONEEL: TE WEINIG INSPRAAK andbouwschap pleit voor ïxtra steun aan glastuinbouw Nieuwe gids voor de Heem tuin ïMeidooi voor heffen van statiegeld pp het gebruik van winkelwagentjes Eerste paal premie-B woningen in Buitenhof Inschrijven estafetteloop VVD en PS wijzen twee CDA-wethouders af Subsidie voor kleine veehouders Wielerronde Zoeterwoude vanaf 16 jaar leidse courant dinsdag 31 augustus 1982 pagina 5 led adspe aanta jedra d( ■EIDEN Propagandamateriaal als dat van het Oud Strijders .egioen (OSL) past niet in het kader van voorlichting aan aan- omende studenten. De universiteit dient dan ook te zorgen dat ergelijke ondemocratische en discriminerende organisaties hun ïateriaal daar voortaan niet meer slijten. lit staat in een verklaring van honderd personen en organisa-. es vanuit de Leidse universiteit, politieke partijen en maat- :happelijke groeperingen. De boodschap is gericht aan de uni- ersiteitsraad. De aanleiding was de aanwezigheid van het OSL p de informatiemarkt van 20 augustus voor de aankomende erstejaars studenten. De ondertekenaars van de verklaring vra- en de universiteit om „volgend jaar met hun standpunt reke- ing te houden". De El Cid commissie die de markt elk jaar ver- orgt, werkt onder uiteindelijke verantwoordelijkheid van het niversiteitsbestuur. Verenigingsmarkt in Katwijk KATWIJK Ruim zestig verenigingen en groepen nemen deel aan de verenigingsmarkt die donderdag 2 september in de Prin- cestraat en op het Andreasplein in Katwijk wordt gehouden. Wethouder J. Vink, wethouder voor sport, jeugd, cultuur en re creatie, opent 2 september de markt rond drie uur 's middags op het Andreasplein. De verenigingsmarkt is speciaal voor de bewoners Van Katwijk en vormt voor hen een goede gelegenheid kennis te maken met het verenigingsleven. De clubs presenteren zich vanuit een marktkraam aan de Katwijkse bevolking. Een aantal verenigingen verzorgt een optreden of een demon stratie. Zo geven enkele sportclubs een demonstratie in de Prin- cestraat nabij de Voorstraat. Op het podium op het Andreasplein vinden muziekuitvoeringen plaats. Zo geeft de UNI een concer tuitvoering om zeven uur 's avonds, de DSV om kwart voor ne gen. Om half vijf 's middags is er een optreden van de majoret tes van wijkvereniging Cleyn Duin en om acht uur 's avonds van het majorettepeleton de Mariquita's. ALPHEN AAN DEN RIJN Personeel en be woners van verpleeghuis „Oudshoorn" houden ter gelegenheid van het eers te lustrum grootscheepse acties. Dit met het doel geld bijeen te brengen voor de aanschaf van een rolstoelbus. Het streefbe drag is 100.000 gulden. De bus zal worden gebruikt voor pleziertochtjes. Tot nu toe zijn bewoners van „Ouds hoorn" voor vervoer naar ma nifestaties en dergelijke afhan kelijk van commerciële bus- verhuurbedrijven. Dat komt neer op zestig gulden per per soon per rit. Een en ander heeft tot gevolg dat de bewo ners meer geïsoleerd raken dan nodig is. Wanneer „Ouds hoorn" beschikt over een ei gen rolstoelbus, kunnen ze er gemakkelijker een dagje op uit trekken. Een groep vrijwilli gers gaat de bus besturen. De actie loopt al een aantal maanden. Zij wordt afgesloten tijdens een grote fancy fair op 20 november. Inmiddels is via een aantal donaties van scho len, verenigingen en banken een bedrag van twintigduizend gulden binnengekomen. Deze week wordt gestart met een loterij, die vijfentwintig duizend gulden op moet bren gen. De trekking geschiedt tij dens de grote fancy fair op 20 november. De voorbereidin gen voor deze fancy fair zijn reeds in volle gang. Alle bewo ners leveren hun bijdrage. De een in het maken van poppen, de ander in het maken van handwerken of schilderijen en dergelijke. Tevens staat er een autopuz- zeltocht op het activiteitenpro-' gramma van het verpleeghuis, een voetbalwedstrijd tussen het Veronicateam en Alphense prominenten, een bingomid- .dag, een toneelvoorstelling .van en door personeel. Ook op de weekmarkten en de jaar markt is het verpleeghuis ver tegenwoordigd met een stand. Hier worden buttons en tasjes, die herinneren aan het eerste lustrum van „Oudshoorn" ver kocht. EIDEN In de subfa- ilteit scheikunde zal bin- enkort 19 man en vrouw etènschappelijk perso- ïel ontslag worden aan- izegd. Acht van hen zul- n naar alle waarschijn- kheid binnen de subfa- ilteit een andere functie "ijgen. Vijf verdwijnen a natuurlijk verloop zo- it het „netto" aantal ont- agen uiteindelijk zes irsonen zal bedragen, it is, althans wat betreft ït personeel, het resul taat van het gisteren openbaar gemaakte reor- ganisatieoverleg binnen de subfaculteit. Enkele personeelsleden probeer den tevergeefs bij die o- penbaarmaking aanwezig te zijn. Zij waren boos dat zij niet genoeg bij het op stellen van de reorganisa tieplannen waren betrok ken. Al eerder deze maand schre ven wij in deze krant dat on rust onder het personeel was ontstaan. Dit gebeurde naar aanleiding van een brief van de directeur-beheerder waarin bekend werd gemaakt dat re organisatie van de subfaculteit in voorbereiding was, waarbij „gevolgen voor het personeel niet moesten worden uitgeslo- Criteria „Doel van de reorganisatie is", zo lichtte de voorzitter van het faculteitsbestuur W.R. van Zwet gisteren toe, „Om de te verwachten bezuinigingen op te vangen en om als faculteit zo sterk mogelijk te staan. We hebben per vakgroep bekeken of aan door ons gestelde crite ria werd voldaan en aan de hand van die gegevens konden we bepalen welke onderzoek sprojecten moeten worden ge handhaafd en welke stopge zet". Bij de herplaatsing van acht medewerkers zal, na in eerste plaats naar geschikt heid, worden gekeken naar leeftijd. Het personeelsbestand van scheikunde is vergrijsd en daarom wil men iets gaan doen om „de vitaliteit en con tinuïteit van het onderzoek te handhaven". Lid het college van be stuur van de universiteit Fr. van der Meer, die gisteren ook aanwezig was bij de presenta tie van het plan, liet weten dat uitvoering van de reorganisa tie is „gegarandeerd". Extra bezuinigingen van de minister zullen deze niet treffen. Even tuele extra aanslagen moeten dan door andere (sub)facultëi-i ten worden opgevangen. Zoals bekend zal biologie in dit ge val ook worden ontzien. Deze subfaculteit heeft vorige maand een plan als bij schei kunde ingediend. Het commentaar van Van der Meer op het feit dat het plan van scheikunde niet aan alle betrokkenen tijdig is meege deeld: „Er zijn personele be langen mee gemoeid en dat ligt heel gevoelig. Volkomen open overleg vinden wij der halve niet raadzaam. We heb ben er daarom voor gekozen om het plan in zijn geheel ter discussie voor te leggen en dat 'gebeurt in de subfaculteitsraad van 10 september". Mug Zoals gezegd waren vele per soneelsleden van de subfacul teit niet zo gelukkig met de gevoerde procedure. Een van hen is prof.dr. J.J.C. Mulder, voorzitter van de grootste, en sterkst getroffen vakgroep: die van de organische chemie. „We hebben nog slechts tot 10 september de tijd om ons te beraden. En dat voor een plan, dat opheffing van taken bete-' kent van 12 medewerkers. Bo vendien vraag ik me af of een dergelijk groot opgezet plan wel echt nodig is. De voorge stelde ingrepen zijn twee jaar geleden al eens gedaan. In fei te zijn deze taken al opgehe ven. Nee, ik heb het idee dat men bezig is met een kanon op een mug te schieten". Commentaar op de reorganisa tie was er ook vanuit de uni versiteitsraad. Deze komt van de heer S.J.Roorda, in het da gelijks leven directeur-beheer der van de Gorlaeus-laborato- ria waar de subfaculteit is ge huisvest. Hij vindt dat de kroondocenten bij het hante ren van de criteria te veel zijn gespaard: „Urenlang wordt er vergaderd om kroondocenten die door velen zwak worden gevonden toch voor ontslag te kunnen behoeden. Het werk van de kroondocenten wordt daardoor niet terecht met an der maten gemeten dan dat van de wetenschappelijk me dewerkers". fan onze parlementaire re dactie) >EN haag De situatie de glastuinbouw is zeer ritiek. Er heerst alom' essimisme onder de min ers'en tegelijkertijd ont- aat een gespannen sfeer lijks bestuur van het Land bouwschap. Volgens het schap komen steeds meer tuinders in problemen door 'nauwelijks stijgende prijzen en sterke kos tenstijgingen. In de bloemen en groententeelt moeten de tuinders dit jaar gemiddeld 15.000 gulden lenen of als sub- ie tot explosies kan lei- sidie aanvragen om de hoofd boven water te houden. Mede daarom hebben de tuinders onvoldoende geld om te inves-i energiebesparin- en. Het is daarom zaak at de overheid snel iets in die situatie doet. De teren,"ook verheid dient daartoe gen waarvoor zij leer steun te geven aan heid subsidie krijgen, ivesteringen in de tuin- 3uw. Een in 1981 gestart rogramma waarvoor de verheid 300 miljoen gul- en uittrok, dient daar- oor aangevuld te wor- Tot half augustus hadden 6.160 tuinders een subsidie van de overheid aangevraagd voor energiebesparing. Van die be drijven wilden 4.200 nog dit jaar gaan investeren. Uit al be ren. Gebleken is echter dat de investeringen stuiten op geld problemen bij de tuinders. Dit omdat de energie besparendt investeringen de eerste drie jaar tot kostenstijgingen leiden en daarna pas besparingen op leveren. Omdat niet te verwachten valt dat de situatie blijvend is, wil het schap nu extra hulp van de overheid. Die hulp kan be staan uit een verruiming van het fonds waarbij de overheid borg staat voor leningen die tuinders aangaan en de Rijks groepsregeling zelfstandighen waardoor tuinders tijdelijk een steun in hun inkomen kunnen krijgen. Verder wil het schap dat de overheid bestaande pre mieregelingen zo uitwerkt dat bedrijfsverkleining zonder keken investeringsplannen dat bet bedrijf helemaal stopt, blijkt dat de tuinders gemid- mogelijk wordt. De premie zou stelling poneert het dage- deld 200.000 gulden irtveste- procent moeten bedragen. Ibid: in n »n v eem [ERDORP Er is in nieuwe gids versche- n voor de Leiderdorpse eemtuin. De gids werd ïschreven en geïllus- eerd door twee mede- 'erkers van de gemeente- jke afdeling groenvoor- ening. Uit voortdurende ragen van bezoekers leek dat er bij de Heem- tuinwandelaars veel be hoefte bestond aan achter grondinformatie. De nieu we gids geeft een ant woord op die vragen. De zeventien onderdelen van de Heemtuin, hun ontstaan, ontwikkeling en het beheer per onderdeel worden erin be schreven. Ook vertelt de gids iets over de gebruiksmogelijk heden van de tuin, door het onderwijs bijvoorbeeld in het kader van biologieprojecten, maar ook als leerschool voor plantendeskundigen. De Lei derdorpse Heemtuin omvat een uitgebreide collectie in heemse planten. Toch is de gids vooral geschreven voor beginners, om het hen moge lijk te maken de tuin te leren kennen en te begrijpen. Een in de gids opgenomen plattegrond maakt het de be zoekers makkelijk zich te oriënteren. De gids voor de Leiderdorpse Heemtuin is een eerste aanzet voor een nieuwe serie informatiemateriaal die het jubileumjaar 1983, wan neer de tuin tien jaar voor het publiek open is, gaat begelei den. Naast de gids komen er seizoenbulletins, waarin meer aandacht wordt geschonken aan de bijzonderheden die de verschillende jaargetijden ken merken. Het boekje kost ƒ2,50 en is ge drukt in een oplage van 500 exemplaren. De gids is ver krijgbaar in de Heemtuin, het gebouwtje De Lange Akker en let houten huisje, waarin materialen worden opgesla- ce^trfm irhe^gerl^ernehmï 1 Statendaalder 1. P partij heb GROOTWINKELBEDRIJVEN IN WINKELHOF SCHULDIG AAN ZWERFKARRENPROBLEEM" Bor Com J Wethouder A.H. Meerburg heeft gistermiddag het of ficiële startsein gegeven voor de bouw van 59 pre- mie-B-woningen in Buiten- hof-oost. De Leiderdorpse wethouder van volkshuis vesting deed dit door het slaan van een symbolische eerste paal. Het zijn de eerste premie-B woningen die in het nieuwe Leider dorpse uitbreidingsgebied in aanbouw worden geno men. Naar verwachting zullen de woningen in mei volgend jaar worden opge leverd. EIDERDORP Van de Ddsbepalingen tot het an winkelwagentjes over de >enbare weg is niets terecht ïkomen. Dit constateerde DA-fractievoorzitter J. den oeft tijdens de gisteravond houden raadsvergadering. karren het hoofd te kunnen bieden. Winkelwagentjes kunnen al- vergadering op de „sprekende tribune" een pleidooi om het fietsen op de aangrenzende leen dan worden gebruikt 2vr? 0<? uHet wanneer er statiegeld op VVD-raadslid Th. Stuivenberg ta et raadslid fulmineerde uit- >rtwe6breid tegen de beide groot- aai inkelbedrijven Albert Heijn D([> Digros van Winkelhof die >keij als de grote schuldige aan- ees. „Overal in het dorp kun onbeheerd achtergelaten inkelwagentjes waarnemen", fprrprelde hÜ- Den Boeft vond dat twF tijd werd dat Leiderdorp r de zogenaamde Weertse lossing zou kiezen om aan et probleem van de zwerf- wordt betaald. Den Boeft vond. een gewillig oor bij burge meester M. A. van der Have. De zwerfkarren waren hem ook een doorn in het oog. Hij beloofde de kwestie in de raadscommissies ter sprake te brengen. Den Boeft bracht dit punt tf sprake tijdens de behandeling van een voorstel van het colle ge fietsverkeer op de Staten daalder toe te laten. De raad bleek niet veel problemen met dit voorstel te hebben. Bewo ner v.d. Schatte Olivier hield voor de aanvang van de raads- bleek hier wel voor te voelen. Het kon echter geen genade vinden in de ogen van wet houder J. Bezemer (PvdA). Zijn argument dat eerst de ju ridische aspecten met betrek king tot het bestemmingsplan moesten worden onderzocht werd door de raad geaccep teerd. De gemeenteraad kreeg in zijn laatste vergadering nog een compliment te incasseren van mevrouw Riekje Nijs-Kühlerx voorzitter van het actiecomité bestrijding geluidshinder rijks weg A4. Nog dit jaar zullen dankzij een subsidie van het ministerie voor Volksgezond heid en Milieuhygiëne langs het bebouwde gedeelte inclu sief de brug over de Oude Rijn geluidwerende schermen wor den geplaatst. Mevrouw Nijs was verheugd over de vrucht bare samenwerking die het ac tiecomité de laatste twee jaar met het gemeentebestuur had gehad. Tijdens een buitengewone raadsvergadering werd af scheid genomen van wethou der H. J. Verdier (CDA) en de raadsleden J. Gordijn (PPR), R. Mommaas (PPR), G. Hewitt (PvdA), A. H. de Water (PvdA), die niet meer in de nieuwe raad zullen terugke- ALPHEN AAN DEN is in de navolgende RIJN Voor de estafet- cateBoneén, te weten: sport- teloop. die in het kader van de jaarmarkt dinsdag ven c q instellingen; jeugdso- 14 september wordt ge- ciëteiten; recreanten. Gestart houden, kan deze week wordt om 19.00 uur vanaf nog worden ingeschreven, het atletiekterrein „De Aar- Aan de loop, die een afstand hoek". De finish zal zijn op bedraagt van 5600 meter, de Aarkade. Voor inlichtin- kan worden deelgenomen gen: de heer E. W. de Graaf, door teams die zijn gevormd Jacob Catsstraat 5, telefoon uit 7 personen. Aanmelding 01720-74539. COLLEGEVORMING IN SASSENHEIM SASSENHEIM Progressief Sassenheim en de Sassen- heimse vvd kunnen zich niet vinden in het voorstel van het cda om een college te vormen met twee CDA-wethouders en één wethouder van een andere partij. Daarom hebben deze twee partijen, die een meerderheid hebben in de nieuwe raad een overeen komst gesloten waarin wordt uitgegaan van een afspie gelingscollege met drie wethouders, één van het CDA, één van de vvd en één van PS. Ook is er overeen stemming over het collegeprogramma bereikt tussen deze partijen. Het CDA had de afgelopen vier jaar twee wethouders in het col lege en wil die 'ook in de komende raadsperiode behouden, aan Progressief Sassenheim Werd gevraagd ook nog een wethouder te leveren. VVD en PS willen echter nu alle grote partijen in het college vertegenwoordigd zien met het oog op de moeilijke komende periode waarin een aantal bezuinigingen zal moeten worden doorgevoerd. Aangezien het CDA dat voorstel blijft af wijzen, houden VVD en PS er nu rekening mee dat op 7 sep tember in eerste instantie een college zal worden gevormd van wethouders van deze partijen, omdat zij het programmatisch eens zijn, terwijl de wethouderszetèl voor het CDA voorlopig leeg zal moeten blijven in verband met de huidige opstelling van de CDA-fractie. De fractievoorzitters van VVD en PS en de be oogde kandidaat-wethouders, mevrouw Wil Maris en Ewald Keijser zijn inmiddels begonnen om met de burgemeester de verdeling van de portefeuilles te bespreken. OM TE INVESTEREN (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Veehou ders die niet ouder zijn dan 65 jaar en niet meer dan 35 koeien hebben, kunnen rekenen op 1.600 gulden van de overheid als een subsidie op inves teringen. Naar schatting zullen 18.000 boeren, die op meer dan zestig pro lcent van hun bedrijf een melkveehouderij hebben, van de subsidie kunnen profiteren. Om de subsidie te krijgen moeten de boe ren zich aanmelden. De subsidie wordt gegeven over investeringen gedaan tussen 1 januari 1981 en 1 april 1983. De subsidie van de overheid wordt ge geven over de eerste 10.000 gulden die de boer investeert. Voor de inves teringen kan een voor schot verkregen worden van 750 gulden. Dit voorstel heeft het dagelijks bestuur van het Landbouw schap uitgewerkt voor de be steding van 22 miljoen gulden die de EG aan de boeren ter beschikking heeft gesteld. Vol gens de EG-regeling mag het geld alleen gegeven worden aan boeren die niet meer dan 60.000 liter melk per jaar voortbrengen. Het voorstel van het dagelijks bestuur komt morgen aan de orde in de al gemene vergadering van het schap. Het schap moet daarna advies uitbrengen aan minister De Koning (Landbouw en vis serij) over de besteding van de gelden. In principe zijn er twee moge lijkheden voor de besteding van de gelden: steun aan in vesteringen of een recht streekse inkomenssteun. Dit laatste, waar de voedingsbon den FNV en CNV tot nu toe in het schap vóór waren, is ech ter in strijd met de weerstand die ons land binnen de EG biedt tegen het koppelen van de hoogte van een bestaande heffing voor boeren op hun melkprijs, aan hun produktie. aldus het bestuur van het schap. De subsidie op de inves teringen zou moeten gelden voor investeringen in achter stallig onderhoud, verbetering van werkomstandigheden, verbetering van veiligheid op de bedrijven en verbetering van de bedrijfsvoering. ZOETERWOUDE In tegenstelling tot eerdere op één lijn te komen met de berichten heeft het Wie- kampioenschappen lercomité Zoeterwoude besloten personen vanaf 16 jaar te laten deelnemen aan de wielerronde voor inwoners van Zoeterwou de. Aanvankelijk was de leeftijd gesteld op 17 jaar, maar om KPJ jaarlijks organiseert, alsmede op aandrang van di verse zestienjarigen, heeft het wielercomité de leeftijds grens verlaagd. Door deze maatregel is ook de inschrij vingstermijn met enkele da gen verlengd. Men kan zich tot en met vrijdag opgeven bij Henk Kooke, Zwaan 2, te gen betaling van 2,50. De zogenaamde „burgerron de" gaat zondag om kwart Dr. Kortmannstraat en weer Schenkelweg. Er dienen 24 ronden, ofwel 35 kilometers de gaat zondag om kwart te worden afgelegd. Op over twaalf van start. Even- deelnemerslijst staan al fat als in het grijze verleden is rieten als Dennis van den het parkoers uitgezet in de Berg. Adrie van Diemen. oude dorpskern, dat wil zeg- Cees Janmaat, Theo van gen de start op de Schenkel- Leeuwen. Wim den Eisen, weg, vervolgens Zuidbuurt- Jan Matze en Wim Olst- seweg, Watertje, Dorpsstraat, hoorn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5