Gebroeders Nye breken Nederlands kruiprecord REGI0U0UR1NAA1 Doortrekken van Conradstraat toch uitgesteld Bomvolle tribune op Nierensportnaeht Alex Klein beste rodeorijder in de Veen Beraad over voortbestaan Kommunicatie Warmond LEIDEN/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 30 AUGUSTUS 1982 PAGll Over uitblijven premie-beschikkingen GEMEENTE LEIDERDORP WIJST BESCHULDIGINGEN VAN DE HAND LEIDERDORP Het gèmeentebe- stuur van Leiderdorp h^eft zich in een brief aan de kopers van de 35 premie A-woningen in Buitenhof Oost volledig gedistancieerd van de inhoud van de brief die de aanne mingsmaatschappij De Water een week eerder aan de kopers had ge stuurd over het uitblijven van de pre miebeschikkingen. In deze brief wordt onomwonden gesteld dat de aanvraag daarvoor te laat was inge diend door de bouwer. De gemeente heeft het heft in eigen handen moeten nemen omdat De Water na enkele dagen onderhande len niet bereid is gebleken aan de ko pers mede te delen dat hij fout had gehandeld. Het college is niet bereid mee te wer ken aan een voorstel van De Water de premie A-woning om te zetten in een premie B-woning. Het college heeft inmiddels de nodige stappen ondernomen om zo snel mogelijk de beschikkingen te laten afgeven. „Wij hopen dan ook dat afgeven van die beschikking slechts enkele maanden vertraging zal hebben en dat, zo niet ditjaar, toch begin 1983 zal kunnen worden gestart met de bouw van de 35 premie A-koopwoningen", zo pro beert het college de kopers enige moed in te spreken. Eurocinema Alphen gaat reorganiseren ALPHEN AAN DEN RIJN Het bios coopcomplex Eurocinema in Alphen overweegt ingrijpend te gaan reorgani seren. Aanleiding hiertoe vormt het te ruglopend aantal bezoekers. Het lijkt onvermijdelijk dat met de re organisatie arbeidsplaatsen verloren gaan. Thans zijn er onderhandelingen gaande tussen de directie, de onderne mingsraad en de vakbonden. Een en ander geldt niet alleen voor de biosco pen in Alphen maar voor alle theaters die tot het Eurocinema-bedrijf in Ne derland behoren. In ieder geval zullen de middagvoor stellingen verdwijnen. Het is niet lo nend om 's middags te draaien voor twee of drie bezoekers. Een uitzonde ring hierop zal de vakantietijd vormen. Er is dan van oudsher een toename van bezoekers te verwachten. Met een aantal acties wil men het pu bliek massaler naar de bioscoop halen. Zo zullen meer filmmarathons worden gehouden. Gebleken is dat deze 12 uur durende nachtvoorstellingen grote be langstelling genieten. In Alphen zal 22 oktober weer zo'n filmmarathon ge houden worden. Liefhebbers kunnen dan genieten van griezelfilms of van de zogenaamde Art-house films. Met deze en andere acties, waarvan nog niet be kend is wat die zullen inhouden, hoopt de directie weer goed lopende biosco pen te krijgen. Echtpaar gewond DE ZILK Een Noordwijker- houts echtpaar is zaterdag zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Zil- kerduin weg/Delf weg (Ruigen- hoek). De 74-jarige bestuurder, rijdend op de Zilkerduinweg gaf geen voorrang een 19-jarige Noordwijker, die op de Delf- weg reed. De man en zijn 64-ja- rige echtgenote zijn overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De Noord- wijker bleef ongedeerd. De ma teriële schade is aanzienlijk. Gratis dieselolie Ford Nederland B.V. maakt traktoren. Onlangs is, een nieuw type van de band gerold; de Ford Serie 1', Om haar nieuwe product aan de man te brengen, hou Ford demonstraties in den lande. Op zich niet iets in deze kolommen té vermelden, ware het niet dat ml het gebeuren aantrekkelijk maakt door 1000 liter df' selolie uit te loven voor degene, die het brandstofVfc bruik van de nieuwe tractor raadt. Eén van de pla\[ sen waar de gratis dieselolie te verdienen is, is Nieue veen; morgenmiddag om kwart over twee op het ft] rein van de gebroeders Straathof aan de Nieuwveen^ weg. CDA (1) De verkiezingskaravaan van het CDA, die morgen da Zuid-Holland trekt, arriveert om half elf eerst in het wr keicentrum Leidsenhage in Leidschendam. Het gezelsch van landelijke, provinciale en plaatselijke politici (circa\ personen) splitst zich daar in twee bussen waarvan één bezoek brengt aan de bouwlokatie Leidschendam-No\ dorp en het verkeersplein Leidschendam. De tweede 4 "brengt een bezoek aan andere bouwlokaties binnen de j meen te na eerst een rondgang te hebben gemaakt over markt en het winkelcentrum. Om half een wordt de lun.", gebruikt in „De Witte Kaketoe" aan de Dam laan waar] de dubbeldekkers met hun politieke inhoud via Oegstge en de Bollenstreek naar Rijnsburg vertrekken. weer in de finale gemengd dubbel van het onderlinge kampioenschap van tennisver eniging Unicum. Hij verloor na drie sets in tie-break. Op de boulevard in Noordwijk werd zaterdagavond een snel- kruipwedstrijd gehouden, on der het inmiddels deskundige toezicht van de gebroeders Nye en organisator Harry Ne- lissen. Daarna werd er door de hele club van kruipers, organi satoren, begeleiders en assis tentes, voor zover als het ging, gedanst in één van disco's in Noordwijk. Allen sliepen die nacht in een Engelse dubbel dekker. Modeshow Ook gisteren waren er ter ge legenheid van het behaalde Nederlands record allerlei ac tiviteiten op de boulevard. Er werd een modeshow gehouden en 's avonds weer een snel- kruipwedstrijd. Om tien uur gisteravond werden de gebroe ders Nye officieel gehuldigd met alweer champagne, bloe men en een enveloppe met be scheiden inhoud. Een groot vuurwerk op het strand be sloot het feestelijke kruip- weekeinde. SYLVIA VAN LEEUWEN LEIDEN/NOORDWIJK Geestelijk gebroken en met kapotte handen en gezwollen knieën met blaren hebben de gebroe ders Nye zaterdagmiddag om twee uur het Neder lands record kruipen ge broken, dat met 18 km op naam stond van Henk van Vlaanderen. Zij kropen van Leiden naar Noord wijk en legden 20,2 kilo meter af. Verder kwamen ze niet. Het streven om ook het wereldrecord (40,3 km.) te breken, bleef daardoor een utopie. Precies bij de 20,2 kilometer- lijn stonden glazen pils en fles sen champagne als lokkertje voor de jongens om de laatste meters ook nog af te leggen. Over belangstelling onderweg hebben Mark, Ronald en Frans niet te klagen gehad. Vrijdagnacht rond 12 uur kwam men in Oegstgeest en Rijnsburg nog zijn huis uit om het drietal veel sterkte te wen sen. Er was zelfs een automo bilist, die zo geïnteresseerd naar de kruipers keek, dat hij op een andere voor hem rij dende auto botste. Dit gebeur de op de Zeeweg in Rijnsburg. Champagne en bloemen voor de gebroeders Nye na het breken van het Nederlands kruiprecord. Even voorbij dit punt kreeg de eerste kruiper problemen. Frans, de jongste van het stel, had een grote blaar op zijn knie en kon nauwelijks ver der. Mark, de oudste, bleef een beetje in de buurt. Frans moest eerst voor de blaar worden be handeld, voordat hij verder kon. Hij kreeg later van een enthousiaste oudere dame, die het schouwspel had gadegesla gen 25 gulden, omdat ze het zo dapper van hem vond dat hij toch doorging. De broers „von den" overigens onderweg nog meer geld. Tal vari belangstel lenden legden munten op de kruiproute. Ronald, die toch al op kop lag, ging gewoon door. Hij was al lang en breed op de Boulevard in Noordwijk aangekomen toen zijn broers nog in geen velden of wegen te zien wa ren. Ruim twee uur heeft Ro nald van de ene knie op de an dere steunend op zijn broers gewacht, want ze wilden geza menlijk het Nederlands record breken. Om negen uur zater dagmorgen, trok het drietal verder over de boulevard om de vereiste 20,2 kilometer vol te maken. Blaren Na afloop ontfermde het me disch team zich over de jon gens. Het lichamelijk letsel viel eigenlijk nog wel mee. Frans had van de blaar op zijn knie last gehad en Mark had wat last van zijn spieren aan de achterkant van zijn boven been. Ronald bleef redelijk on gedeerd. Wel hadden ze alle drie last van pijn in de polsen en in de schouders. Maar dat was al snel weer over. Tenslot te hadden ze van te vorqn flink getraind. Mark stond overigens zondagmiddag al Vrouwen beheersen paalzit- wedstrijden NIEUWKOOP De Nieuwkoopse paalzitwed- strijd, die dit weekeinde in het kader van het 700-jarig bestaan werd gehouden, is een overweldigend succes geworden voor de vrouwelij ke deelnemers. Ging Nicolet- te Walraven met de eer strij ken van „langste volhouder" (23 uur en 10 minuten), ook de plaatsen drie en vier kwa men in handen van het vrouwelijk geslacht. Marion Kuyf en Gerdadina Walra ven bemachtigden deze plaatsen. Daartussen nestelde zich op plaats twee Evert Boute. Bam Voorbergen, Bart Bouhuys en H. Freyee werden respectievelijk vijf, zes en zeven. Nieuwkoop bruiste dit week einde van de activiteiten in het kader van het 700-jarig be staan. Zaterdagmorgen was er bij de jachthaven Plaszicht en vlootschouw, waarbij vele prachtig opgetuigde vaartui gen acte de presence gaven. Er waren ook zeer vreemdsoorti ge vaartuigen bij, zoals een grote dubbele klomp, die toch volkomen vaarwaardig bleek te zijn. Tussen de vele boten ook een „lelijke eend", die met raderen tot een soort rader boot was omgebouwd. De 's middags georganiseerde zwemprestatietocht trok veel deelnemers. In totaal 210 zwemmers waagden zich in het 17 1/2 graden koude water van de Nieuwkoopse Plassen om te beginnen aan de 250, 500, 1000 of 2000 meter lange zwemtocht. Aan het eind lag een vaantje te wachten op de volhouders. Het aantal uitval lers als gevolg van kramp e.d. bleef beperkt tot 20 en deze werden opgevangen door de Goudse Reddingsbrigade tesa- men met de plaatselijke EHBO. De zwemclub Boskoop en de H. Hartschool uit Nieuwkoop kregen uit handen van burgemeester Seinstra een prijs uitgereikt als ploegen die het grootste aantal deelnemers aan de „eindstreep" brachten. De gondelvaart 's avonds en het vuurwerk trok velen naar de jachthaven Tijsterman en mede door het prachtige weer werd het een gezellig festijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiii! ALPHEN AAN DEN RIJN De Conradstraat mag niet,verlengd worden zonder dat er geluidswerende voorzieningen zijn aangelegd. Dit besliste de president van de Haagse rechtbank naar aanleiding van een kort geding dat het actiecomité Stichting van Hef- tot Ha- venbrug tegen de gemeente had aangespannen. Verde re eisen van het actiecomité werden afgewezen. Voor de gemeente is deze uispraak een hard gelag. Alpben moet nu wachten tot de bezwaren die de Stichting bij de Kroon tegen het verlengen van de Conradstraat heeft ingediend gegrond of ongegrond zijn verklaard. De gemeente had gedreigd de Conradstraat door te trekken zon der speciale voorzieningen hetgeen mogelijk was via het bestem mingsplan 1964 indien de Stichting na uitspraak van de provin cie in deze kwestie nog in hoger beroep zou gaan bij de Kroon. Dit dreigement heeft nu geen waarde meer en doordat de pro vincie de bezwaren van de Stichting tegen de doortrekkings plannen van 1979, met geluidswerende voorzieningen, onge- frond heeft verklaard komt deze kwestie voor de Kroon. Hier an een flinke tijd overheen gaan voordat deze uitspraak geeft. De gemeente moet nu nieuwe plannen maken. Immers zij heeft een contract met Rijkswaterstaat dat deze voor 1 januari 1983 de - verlengde Conradstraat aan zal leggen. De gemeente kan dit uit stellen maar loopt dan het risico dat het de gemeente extra geld gaat kosten. Vandaar haar eis aan de Stichting de uitspraak van GS te accepteren, zodat er een doorgaande verbinding via de Conradstraat naar de,verlengde Conradstraat komt waarbij de woningen geïsoleerd zouden worden, of in beroep gaan waarop de gemeente zonder voorzieningen door zou trekken. ALKEMADE Inclusief ge nodigden en medewerkers be zochten een kleine 1200 perso nen de Nierensportnaeht in sportcomplex „De Twee sprong". Tot het einde toe was de publieke tribune bomvol. De uiteindelijke netto op brengst ten bate van de Nier stichting schatte men gister avond op een bedrag van rond de 7000.-. Echter de financië le opbrengst was niet de énige doelstelling van de Nierstich ting. Minstens evenveel belang hecht deze stichting aan de be kendheid die gegeven is aan het zogenaamde „Niercodicil" en andere werkzaamheden van de Nierstichting. Aan het einde van de „Nieren sportnaeht" liet „Sterkste -man van Nederland" Simon Wulfse enige sterke staaltjes van zijn kunnen zien. Hij daagde het publiek uit om net als hij tele foonboeken te scheuren, boomstammen te tillen etc. etc. De rodeo trok grote be langstelling. ROELOFARENDS- VEEN „De braderie in Roelofarendsveen is een weergaloos succes gewor den", zo althans typeer den de organisatoren van winkeliersvereniging „Raak" het festijn na af loop. De hele zaterdag was het druk op het Veense Noordeinde, maar vooral 's middags toen ook de zon zich liet zien, vermaakten drommen mensen zich op de brade rie. De rodeo trok een wij de kring van belangstel lenden. Vele rodeorijders trachtten zich zo lang mo gelijk zittende te houden op het paard, maar bijna evenzo vele werden er binnen de kortste keren afgemikt. In de finale bleek Alex Klein zich met 1 minuut en 26 seconden het langst te kunnen handhaven op het wild stijgerende paard. Andere gratis evenementen zoals de draaimolen en het springkussen werden enorm druk bezocht. Zo druk zelfs dat de kinderen vaak even moesten wachten voor ze aan de beurt waren. De prachtige pop in de stand van het Rode Kruis Welfare- werk bleek „Suzanne" te he ten. Deze naam is door slechts WARMOND Kommunica tie Warmond houdt vandaag een buitengewone ledenverga dering over het al dan niet voortbestaan van de vereni ging. De vereniging is in ern stige financiële problemen ge komen doordat de gemeente behalve de normale zaalhuur voor een ruimte in 't Meer- punt, 5.000 gulden per jaar ex tra vraagt uit de bar-op- brongst Het bestuur is anderhalf jaar met de gemeente aan het on derhandelen geweest over de 5.000 gulden, maar dat is zon der resultaat gebleven. Het be stuur heeft getracht aan te to nen dat de opbrengst van de bar uitsluitend kan dienen als financiering van de verschil lende activiteiten van de vere niging zoals: kinderbezighe den, prijzen voor kaarten, acti viteiten rond Sinterklaas, Pa sen en dergelijke. Verhoging van de lidmaatschapsgelden zoals de gemeente dat heeft voorgesteld, zal volgens het bestuur tot gevolg hebben dat veel leden hun lidmaatschap opzeggen, waardoor het finan cieel voordeel vrijwel nihil zal zijn. Het huidige bestuur van de. 300 gezinnen tellende, vereni ging ziet geen enkele moge lijkheid meer om aan de fi nanciële eisen van de gemeen te tegemoet te komen. Tijdens de ledenvergadering van avond om half negen in 't Meerpunt, wordt dan cok de vraag gesteld of er wellicht nieuwe bestuursleden zijn die wel een oplossing weten of dat de vereniging maar opgeheven moet worden. twee personen geraden. Na lo ting mocht mevrouw Kerk vliet, Floraweg 73 in Roelofa rendsveen de pop meenemen. In de stand werden allerhande zelfgemaakte artikelen ver kocht, die gretig aftrek von den. Andere druk bezochte stands waren die van de Nierstich ting (prachtige zelfgemaakte droogbloemstukken werden er te koop aangeboden), bakker Van Rijn, die marsepeinen poppetjes maakte en bakker Van Pelt, die stroopwafels bakte. Erg druk bezocht wer den de terrasjes met eet- en drinkwaren, de klompenma ker, de grabbeltonnen en de vlaggenraadwedstrijd van de Rabobank. Ook Interkruis mocht zich in grote belangstel ling verheugen. Deze organisa tie had een 15-tal vroeger bij de kruisvereniging in gebruik zijnde voorwerpen uitgestald. Hiervan was het de bedoeling dat belangstellenden van zo veel mogelijk voorwerpen konden opschrijven wat het voorstelde. Peter Bakker's discomuziek was over de gehele braderie te horen. Deze muziek, die van Blaaskapel „De Sprotbuiken" en die van „The Sweetwood Dixy Stompers" maakten de Veense braderie wederom mede tot een sfeervolle en ge zellige happening. Jan Persoon overhandigt Herman Godijn i ne. A vonddriedaagse In totaal 261 personen hebben deelgenomen aan L. Warmondse avonddriedaagse. De driedaagse voerde fe, deelnemers achtereenvolgens door de Hemmeerpold^ de Klinkenberg- en Voorhofpolder en de Zwanburg\\ polder en Koudenhoom. Na afloop ontvingen de det nemers een lot voor de grote verloting op de bazar, de hervormde kerk van Warmond 5 en 6 novemljj QoudL Installatie Pater D. Bruggeman en pater C. van Lent zijn afgelod zaterdag geïnstalleerd als pastoor en pastor van de pal chie het „Onbevlekt Hart van Maria" in Lisse. De offici\j installatie werd verricht door deken J. B. M. Schoonebe ten overstaan van vele parochianen, familieleden en I kenden van de pastores. Vooraf sprak de heer Meeuwiss namens kerkbestuur en de parochieraad zijn vertrouw uit in beide paters. Aan het eind van de prachtig gezon^ avondmis zei pater Van Lent in korte tijd al veel vriend^ in Lisse gemaakt te hebben. Hij sprak de hoop uit dat dt vriendschap nog, verder zou mogen uitgroeien. Pater Bri\ geman dankte de aanwezigen voor hun komst en toonde\ zich verheugd over dat hij geassisteerd gaat worden diy een zo jonge pastor als Van Lent. Na afloop werden be' paters door vrijwel alle aanwezigen nog eens persoon, gefeliciteerd met hun installatie. Bloemetjes De leden van de Hazerswoudse sportvereniging Bi nardus hebben oud-penningmeester Hans van Wijk i dens de jaarvergadering in de bloemetjes gezet week of wat geleden was dit erelid van de voet bal cl van de Hazerswoudse Rijndijk vijfentwintig ja sporttoto- en lottocommissaris. CDA (2) Om ongeveer twee uur doet de caravaan OegstgeJ aan. De CD A-kamerleden zullen aanwezig zijn opt weekmarkt aan de Lijtweg. CDA (3) Minister-president en CDA-lijsttrekker mr. A.A.lvi. v. Agt spreekt morgenavond op een verkiezingsmanifest] van zijn partij in veilinghal Flora (De Buffer) in Rijnsbi?" Andere sprekers op de manifestatie zijn partijvoorziff. Bukman en minister mevrouw Gardeniers van Volks zondheid. Ook wordt er een rondetafelgesprek gehouö, met minister De Koning van landbouw en visserij ov problemen in deze sector. Het programma wordt muzik, omlijst door showband Flora uit Rijnsburg, het koor 1, New City Harmonizers uit Nieuwegein en het combo Eó Christiani. De zaal gaat om half acht open. Bowlingweek kt| [ti Burgemeester Kret van Sassenheim geeft vanavond „De Oude Tol" het startsein voor de nieuwe competiL vam de Bowling Bond Sassenheim. Afgelopen zati dag maakten velen van de gelegenheid gebruik om tr der kennis te maken met de bowlingsport. De Sassm heimse bond heeft 130 senior- en 20 juniorleden. NiM we leden kunnen zich aanmelden bij de heren J. F. if| tel. 02522-14670 en F. Wakka, tel. 01719-13433. Tijdens een drukbezochte receptie ter ere van het 50-ja bestaan van de Voorhoutse sportvereniging Foreholte is cretaris Herman Godijn benoemd tot lid van verdien van de K.N.V.B. afdeling Leiden. De heer Godijn on tv, deze onderscheiding uit handen van de nieuwe voorzit van de Leidse afdeling van de voetbalbond, de heer Persoon. Secretaris Godijn maakt sinds 1960 deel uit het bestuur van sportvereniging Foreholte en heeft voor de vereniging gedaan, met name voor de jeugdafl ling. Vorig jaar startte op initiatief van hem Foreholte een afdeling damesvoetbal. Lid van verdienste

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4